Ysselsteyn pakt Venray Cup voor vierde keer op rij "Ik red me hier wel" Niels de Klerk is al gewend bij nieuwe club Spant t*t t/eunacf, HVC/Alustema loot uitduel tegen ZV Eijsden Beker programma zaalvoetbal Cijfers Venray Cup 2000 Motorcrossers Regio Venray SV Ysselsteyn Atletiek Vereniging Venray-Regio Spio Nobel Oostrum Lobos beste steller Darten DC De Piëlhaas PEEL EN MAAS donderdag 17 augustus 2000 - Pagina i Weinig krachtsverschil tussen Venrayse voetbalclubs (Door Henk Willemssen) Voor René van Dijck is het bijna een routinegebaar geworden. Afgelopen zondag mocht de Ysselsteynse aanvoerder opnieuw de Venray Cup in ontvangst nemen. Het was al voor de vierde achtereenvol gende keer dat de Ysselsteynse vier deklasser triomfeerde in het jaarlijk se Venrayse onderonsje. Door de tropische temperaturen op sportpark De Vlies zochten de toe schouwers de schaduwrijke kanten op. Onder de verzengde zon en een tempe ratuur van dertig graden probeerden de acht gemeentelijke voetbalclubs er het beste van te maken, 's Ochtends om elf uur gingen de eerste poulewedstrijden van start. De aandachtige bezoeker zal dit jaar twee zaken zijn opgevallen. Op de eerste plaats werd er enorm veel gescoord. Want in voorgaande jaren eindigden vrijwel alle duels in 0-0 of 1- 0. In de zestien wedstrijdjes van twee maal een kwartier werd in totaal 38 keer gescoord. In slechts drie duels vie len helemaal geen doelpunten. Opvallend was ook dat de onderlinge krachtsverschillen zo klein waren. De beide zesdeklassers Holthees en Merselo vielen helemaal niet uit de toon. Integendeel want zij wisten de vierde- en vijfdeklassers uitstekende tegenstand te bieden. In vroegere edi ties werd aan de laagst geklasseerde clubs vooraf een voorsprong van 1 -0 of 2-0 gegund om het niveauverschil te nivelleren. Deze regel is terecht afge schaft want Merselo en Holthees ein digden op eigen kracht respectievelijk op de vierde en vijfde plaats. Venray nam zoals gebruikelijk met een combi natieteam deel. Coach Noud Janssen had een vrij jonge ploeg mee naar Ysselsteyn genomen waaronder een drietal spelers (Brands. Keijzers. Troisfontaine) die vorig seizoen nog in de hoofdmacht speelden. De kersverse vijfdeklasser Castenray, dal verleden jaar nog heel verrassend tot de finale doordrong, wist ditmaal niet te overtui gen. Het team van trainer Henk Lammen opende sterk met een 3-1 zege op Venray. Maar in de laatste poule wedstrijd tegen Merselo waren de Castenrayers niet meer vooruit te bran den. Ze eindigden door het 0-1 verlies als laatste in hun poule. Wellicht dat de twee trainingen van een dag eerder de Castenray se spelers nog in de benen zaten. Aanvoerder Ivan Maes mocht na afloop wel de sportiviteitsbeker in ont vangst nemen. Leunen plaatste zich in poule A vrij eenvoudig (twee zeges en een gelijkspel) voor de finale. Merselo, de minst productieve ploeg van het toernooi, werd verrassend tweede. De doeltreffende kopbal van verdediger Lambert Baten tegen Castenray bleek goud waard. Het was de enige treffer die Merselo in hel gehele toernooi scoorde. Die bleek achteraf wel vol doende voor het bereiken van de kleine finale. De grootste zege van het toer nooi boekte Venray tegen Merselo: 4- 0. Mohammed Naimani scoorde drie van de vier treffers. LEUNEN FAVORIET In poule B ontliepen de vier clubs elkaar nauwelijks. Voor de laatste pou- lewedstrijden lag alles open en ging Holthees zelfs verrassend aan de lei ding. De formatie van trainer Hans Janssen versloeg eerst DIS met 2-1 en wist vervolgens tegen Ysselsteyn knap terug te komen van een 0-2 achters tand. Door twee treffers van Tim van Houdt werd het nog 2-2. Die krachtsin spanning moest Holthees in het aller laatste pouleduel tegen Oostrum beko pen. Want het Oostrumse team won met 3-0 en plaatste zich daardoor ten koste van Holthees voor de kleine fina le. Ysselsteyn, dat aantrad met een sterk verjongde ploeg, was aarzelend aan het toernooi begonnen. Het team van trainer Stephan Sijbers opende met twee gelijke spelen. Ook in het laatste pouleduel overtuigde Ysselsteyn niet maar het won wel nipt met 3-2 van DIS en bereikte daardoor opnieuw de finale. Leunen, met de van Venray terugge keerde Marco Berden in de gelederen, begon als favoriet aan de eindstrijd. Leunen en Ysselsteyn hadden in 1996 in Oostrum al eerder tegenover elkaar gestaan in de finale. Toen won Ysselsteyn met 3-2. Leunen kon zon dagmiddag de favorietenrol niet waar maken. Het was ook het duel tussen de broers Chris en Edward van Dongen. Chris verdedigde hel Leunse doel ter wijl Edward bij Ysselsteyn als libero speelde. In de doelpuntloze eerste helft hielden de beide vierdeklassers elkaar goed in evenwicht. Direct na de hervat ting opende Geert van Dijck junior de score: 1-0. Leunen moest nu meer risi co's nemen maar slaagde er niet in de gelijkmaker te scoren. Thuisclub Ysselsteyn toonde zich uit enkele coun ters veel slagvaardiger. Toen Raymond Kuunders uit zo'n snelle aanval 2-0 scoorde was de strijd beslist. Voor de vierde keer op rij ging de Venray Cup naar Ysselsteyn. In de strijd om de 3e en 4e plaats hielden Merselo en Oostrum elkaar in evenwicht: 0-0. Vanaf de strafschopstip toonde Oostrum zich daarna iets doeltreffender waardoor de vijfdeklasser de derde plaats opeiste. Penalty's moesten ook HVC/Alustema begint het landelij ke bekertoernooi met een uitduel tegen ZV Eijsden. Op maandag 28 augustus treft de Venrayse zaal voet balclub, die vorig jaar tot in de halve finale reikte, in sporthal 't Vroendel in Gronsveld een andere echte cup- fighter. Hoofdklasser ZV Eijsden is namelijk tot het landelijke toernooi toegelaten omdat het afgelopen sei zoen Limburgs bekerkampioen werd. De Zuid-Limburgers kenden een uiterst succesvol seizoen want ze won nen niet alleen de beker maar pakten tevens de titel in de eerste klasse. ZV Eijsden debuteert daardoor dit seizoen in de hoofdklasse waarin het HVC/Alustema 2 als een van de tegen standers treft. Voor de eerste competi tiewedstrijd moet de Venrayse eerstedi- visionist; opnieuw naar Zuid-Limburg afreizen. Op vrijdag 8 september speelt HVC/Alustema in Berg en Terblijt tegen nieuwkomer De Kilo dat vorig seizoen de titel in de hoofdklasse greep. In het districtbekertoernooi lootte de nieuwe fusie club Trepke/Venray. uitko mend in de eerste klasse, een thuisduel tegen derdeklasser SVH uit Herkenbosch. Het bekerduel wordt op maandag 28 augustus om 20.30 uur in sporthal De Wetteling gespeeld. Hoofdklasser HVC/Alustema 2 gaat op bezoek bij vierdeklasser BZVV uit Beesel. Deze wedstrijd wordt op zater dag 2 september om 18.00 uur in de sporthal van Reuver gespeeld. De zaalvoetbalcompetitie gaat op maandag 4 september van start. Maandag 28 augustus 20.45 ZV Eijsden-HVC/Alustema 20.30 Trepke/Venray-SVH 21.30 ZVCBJ-Altweerterheide 19.30 Domu-ZVV Leunen 19.00 ZVCO-Beringe 22.30 SVCB-Amicitia Dinsdag 29 augustus 22.30 Lake Valley-GFC Vrijdag 1 september 20.00 De Bonte Koe-H77/Vil!age 22.00 Drukshop-Haelen 22.00 FC Hento-Venrode Zaterdag 2 september 18.00 BZVV-HVC/Alustema 2 14.00 Echt/L&W-Herberg de Peel de beslissing brengen in de strijd om de vijfde plaats. Holthees kwam door een treffer van Rob Wilms op een 1-0 voor sprong waarna Eric Troisfontaine voor Venray tegenscoorde: 1-1. In de straf- schoppenserie won Holthees. De 40- jarige routinier Sjaak Janssen schoot de winnende 'pingel' binnen waardoor Holthees vijfde werd. Castenray ver sloeg buurman DIS in de strijd om de zevende plaats: 2-1. In die wedstrijd deed zich een opvallend moment voor. DIS-libero Peter Verlinden haalde de doorbebroken Ivan Maes van achteren neer binnen de zestienmeterlijnen, Arbiter Toon Poels floot voor een straf schop en wilde 'boosdoener' Verlinden de rode kaart geven. De ervaren fluitist bedacht zich snel en vroeg aan de DIS- leiding om Peter Verlinden te wisselen zoals ook gebeurde. Denny Wismans schoot vanaf de stip Castenray op een 1-0 voorsprong. De jonge DIS-spits Niels Arts bracht de stand weer in evenwicht (1-1) waarna Paul Buddiger het duel in Castenrays voordeel beslis te: 2-1. Uitslagen Poule A Merselo-Leunen 0-0 Venray-Castenray 1-3 Merselo-Venray 0-4 Leunen-Castenray 1-0 Merselo-Castenray 1-0 Leunen-Venray 2-1 Stand Poule A 1Leunen 7 (+2) 2. Merselo 4 (-3) 3. Venray 3 (+1) 4. Castenray 3 (+0). Uilslagen Poule B DIS-Holthees 1-2 Oostrum-Ysselsteyn 0-0 DIS-Oostrum 2-1 Holthees-Ysselsteyn 2-2 DIS-Ysselsteyn 2-3 Holthees-Oostrum 0-3 Stand Poule B 1. Ysselsteyn 5 (+1) 2. Ooslrum 4 (+2) 3. Holthees 4 (-2) 4. DIS 3 (-1) Om 7e en 8e plaats Castenray-DIS 2-1 Om 5e en 6e plaats Venray-Holthees (wns) 1-1 Om 3e en 4e plaats Merselo-Oostrum (wns) 0-0 Finale Ysselsleyn-Leunen 2-0 Eindstand 1. Ysselsteyn 2. Leunen 3. Oostrum 4. Merselo 5. Holthees 6. Venray 7. Castenray 8. DIS Topscorers 1. Niels Arts (DIS) 3 Paul Buddiger (Castenray) 3 Geert van Dijck jr. (Ysselsteyn 3 Mohammed Naimani (Venray) 3 5. Ruud Coppus (DIS) 2 Mark van Dijk (Oostrum) 2 Tim van Houdt (Holthees) 2 Eric Troisfontaine (Venray) 2 9. 18 spelers scoorden lx Op woensdag 9 augustus werd in het Overijsselse Bentelo Joe Maessen tij dens de avondcross als totaal winnaar gehuldigd bij de blasters senioren 200cc. terwijl hij dit afgelopen zondag wist te herhalen in hel Belgisch Bastogne. Tijdens de zesde EK wedstrijd 25()/500cc wist Maarten van de Aa na het rijden van drie manches de 18e stek in de daguitslag voor zich veilig te stel len. Komende weekend gaan de wedstrijd weer van start, zaterdag is er een jeugd wedstrijd te Etten-Leur, waar zondags een nationale wedstrijd zal worden ver reden en ook zal er zondags een nationa le wedstrijd te Maurik worden verreden, terwijl de zijspannen een EK wedstrijd hebben in het Tsjechische Redhorst. Jeugd Programma zaterdag 19 aug.: Bavos BI-Ysselsteyn BI v. 13.30 Babos Cl-Ysselsteyn Cl v. 12.00 Ysselsteyn C2-Bavos C2 a.13.30 Ysselsteyn D1 -Bavos Dl a. 12.00 Ysselsteyn El-Bavos El a. 11.15 Ysselsteyn E2-Bavos E2 a. 1115 Bavos E3-Ysselsteyn E3 v. 10.30 Bavos E4-Ysselsteyn E4 v.10.30 Bavos F1 -Ysselsteyn F1 v.09.15 Bavos F3-Ysselsteyn F2 v.09.15 Ysselsteyn F3-Bavos F4 a. 10.00 Ysselsteyn F4-Bavos F5 a.10.00 Programma woensdag 23 aug.: Wanssum BI-Ysselsteyn BI v.18.30 Ysselsteyn C1 - Venray C3 a. 19.00 Wanssum Dl-Ysselsteyn Dl v. 17.45 Senioren Uitslagen: Sparta 1-Ysselsteyn 1 3-3 Holthees 2-Ysselsteyn 3 8-3 Ysselsteyn is er weer in geslaagd de Venray Cup te winnen. Programma donderdag 17 aug.: Ysselsteyn 2-Sparta 2 a. 19.30 M. Houben Zaterdag 19 aug.: Boekelsport 3-Ysselsteyn 3 v. 17.00 Ysselsteyn 5-Boekelsport 6 a.18.00 Zondag 20 aug.: Irene 2-Ysselsteyn 2 v. 10.00 Boekelsport 5-Ysselsteyn 4 a. 11.00 Y sselsteyn 6-Boekelsport 7 a. 11.00 Dinsdag 22 aug.: Ysselsteyn 1-Kronenberg 1 a. 19.00 Donderdag 24 aug.: Ysselsteyn 2-Swolg.Boys 2 a. 19.00 Zaterdag 26 aug.: Ysselsteyn 1-MVC 1 a.18.00 Zondag 27 aug.: GFC 2-Ysselsteyn 2 a. 11.00 Veteranen Programma zaterdag 19 aug.: Ysselsteyn-SJVV a. 17.009 Spelers 4 t/m 3; scheidsrechter: J. Stevens. Programma zaterdag 26 aug.: Toernooi te America v.13.15 Korfbal Jeugdleidstersvergadering: Op maandag 21 aug. is er weer een leid stersvergadering als voorbereiding op het nieuwe seizoen dal in het weekend van 2 en 3 sept. start. Kom dus'? Afmelden bij Maria, tel. 541940. Oefenwedstrijden Zaterdag 19 aug.: Selectie Peelkorf-Oud Speelsters Peelkorf a. 17.00 Het succesvolle team van het seizoen 87-88 en 88-89 speelt tegen de huidige selectie. Dit team wist twee maal beslag te leggen op het kampioenschap in zowel de veld- als zaalcompeiitie en promoveerde naar de Hoofdklasse. Ze werden toen getraind en gecoacht door Henk Deegens. De huidige selectie wordt getraind en gecoacht door Joop Ouderland. De wedstrijd staat onder lei ding van Jan v.d. Peut. Zondag 20 aug.: 4-kamp in Velden; rijden: Marianne Potten. Femke v. Rosmeulen. Evelien Arts en Carla Claessens. Dinsdag 22 aug.: Vessem-selectie Peelkorf v.18.30 rijden: Esther v.d. Pas, Moniek Peters, Loes Gommers en Christel Derkx naar sportpark De Lille aan de doorgaande weg van Vessem naar Winterle. Jeugd Kermistoernooi in Beesel: Vertrektijden Welpen 1, 2 om 08.30 uur; Welpen 3, 4 en Pupillen om 09.00 uur: prijsuitreiking toernooi om 16.00 uur. Rijden zaterdag 26 aug.: Pupillen: Ramona Hendriks, Rian Litjens, Linda Verlijsdonk, Stefanie Romme. Welpen 1: Sandra Janssen, Chantal Tilleman. Welpen 2: Lian v. Veghel, Milou Heetkamp. Welpen 3: Eline Claessens, Michelle Jacobs. Welpen 4: Kelly Marcellis, Elle Spreeuwenberg. E-mail adres Peel&Maas peelenm@tref.nl Trainingen: De baantrainingen zijn weer volledig hervat en zijn als volgt: Pupillen: donderdag 17.30-18.45 uur; zaterdag 10.30-11.45 uur. C/D-junioren: dinsdag 17.30-19.00; donderdag 17.45-19.00 uur. A/B-junioren: dinsdag 19.00-20.30 uur; donderdag 19.00-20.30 uur. Senioren: Volgens schema's trainers. NSG-atleten (vanaf 24 aug.!): donder dag 19.00-20.00 uur. De trainingen worden gehouden op de kunststof atletiekbaan, Sportlaan 1, sportpark De Wieën. Informatie: Ledenadministratie: 0478- 582842, atletiekraad: 588217 of bij de trainers. Mededeling: Meerkampen en clubkampioenschap pen: Op 16 en 17 sept. zullen de officië le meerkampoen voor alle categorieën worden gehouden. Voor de leden van de vereniging gelden deze meerkampen tevens als clubkampioenschappen. Oud papier: Iedere zaterdag (ook in de vakantieperiode) is de papiercontai ner van AV Venray Regio, geplaatst aan de Weg in de Berg/hoek Veltumse Kleffen, geopend van 09.00 tot 14.00 uur. Toezicht: 19 aug.: Ger Litjens en Jos Manders; 26 aug.: Eduard Messemaeckers en Sjaak v. Meijel; 2 sept.: Andre' v. Mil en Ronald Mulders. Start beginnersgroep Op dinsdag 3 oktober a.s. start weer een beginnersgroep met als doel om onder deskundige leiding de mogelijk heid te bieden uw conditie te verbeteren door te gaan hardlopen. Aanmelden voor deelname bij mw. Anja Gooren, tel. 0478-589486 of ledenadministratie, tel. 582842. Trainer Jan Poels moet Geldrop nieuwe impuls geven (Door Henk Willemssen) Een half uur voor aanvang van de bekerwedstrijd tegen Fortuna Sittard staan ze gedrieën bij elkaar. Jan Poels, Rob Meulendijks en Niels de Klerk. Het trio heeft twee overeen komsten. Ze hebben alle drie een Venravverleden en vervullen dit sei zoen een vooraanstaande rol bij de prestigieuze hoofdklasser Geldrop. Hoofdtrainer Jan Poels probeert met zijn assistent Rob Meulendijks Zuid- Nederlandse beste amateurvoetbal club weer terug te brengen naar de top. De Venrayse aanvaller Niels de Klerk is een van de zeven nieuwe aan winsten waarvan veel verwacht wordt. Sportpark De Kievit in Geldrop ademt voetbalhistorie én Brabantse gezelligheid uit. Terwijl Geldrop vrij dagavond voor 1000 man publiek zijn bekerduel tegen Fortuna afwerkt stroomt de kantine niet helemaal leeg. Zo'n vijftig mensen prefereren de tap boven het voetbalveld. Er klinkt vrolijke muziek en er wordt gepraat, gelachen en gedronken. In de sobere kantine met tegelvloeren rijen tafels met stoelen sie ren uitvergrote kampioensfoto's de wan den. De rijke historie van Geldrop straalt van de muren af. Zes keer werd Geldrop hoofdklassekampioen en drie keer algeheel landskampioen. De groen witte formatie speelt al 24 jaar onafge broken in de hoofdklasse. Twee uiterst succesvolle Geldroptrainers waren ooit in Venray actief: Henk Rayer en Ruud Wouters van den Oudenweijer. Jan Poels is de derde oefenmeester die aan zowel Venray en Geldrop verbonden is. Tot zover houdt de vergelijking met zijn voorgangers op. Of de 35-jarige Venraynaar inderdaad in de voetsporen kan treden van Rayer en Wouters zal de toekomst uitwijzen. Sinds het laatste kampioenschap van 1993 verdween Geldrop uit de top van de hoofdklasse. Er moest de laatste jaren zelfs tegen degradatie gestreden worden. Afgelopen seizoen finishte de Brabantse club vrij anoniem als zevende. Met de komst van het technische duo Poels/Meulendijks plus zeven nieuwe aanwinsten wil Geldrop de aanval heropenen op de top posities. Want de roemruchte club heeft dit seizoen iels te vieren. In mei 2001 bestaat Geldrop namelijk 75 jaar. DISCIPLINE Voorzitter Jan Driedonks is sinds jaar en dag het boegbeeld van de hoofdklas ser. Hij is al twintig jaar voorzitter en was daarvoor tien jaar penningmeester. Voor aanvang van de bekerontinoeting geniet de preses aan de bar in het spon sorhome van een pilsje. Driedonks maakt een opgeluchte indruk want ook hij heeft enkele moeilijke jaren achter de rug. Hij is vooral blij met de komst van de Venrayse trainer. "Een jonge, enthousiaste vent. We kenden hem natuurlijk al langer als speler van Venray. Rob Meuldendijks heeft er nog enkele jaren met hem samengespeeld. Zij zijn sindsdien altijd bevriend geble ven. En bovendien is Jan een collega van onze voormalige trainer Ruud Wouters", weet Driedonks. Jan Poels volgt oud-speler Mart van Duren op die, met technisch manager Martien Pennings als stroman, de hoofdklasser twee jaar trainde. "Van Duren was veel te eigen aan de spelers. Wat me vooral opvalt aan Jan Poels is dat hij de disci pline heeft aangehaald. Vorig seizoen was die ver te zoeken. De spelers drup pelden pas tegen acht uur het trainings veld op. Bij Jan Poels staan ze allemaal al om half acht op het veld om aan de warming-up te beginnen. Ik merk ook aan de spelers dat ze enthousiast over zijn aanpak zijn", vertelt de Geldrop- voorzitter die de Venrayse oefenmeester geen opdrachten heeft meegegeven. "We willen in elk geval niet meer naar onderen kijken. Ik hoop op een plaats bij de eerste zes. Een nieuwe titel is met ons budget op dit moment niet mogelijk. We kunnen niet concurreren met een club als Schijndel dat weer bijna een nieuw elftal heeft gekocht. Brus. de afgetreden preses van FC den Bosch, is daar ook voorzitter. Wij moeten het meer van de uitstraling hebben die Geldrop in deze regio heeft. We kunnen wat spelers plukken uil de ruif van PSV en zijn overstap naar Geldrop wel door te zetten. Ondanks dal ook hij benaderd werd door de Venrayse commissie 'van goede diensten' die hem probeer de op andere gedachten te brengen. "De eerste training was wel even wen nen. Maar nu na drie weken ben ik hier al goed gewend. Vorige week speelden we een toernooi op de Herdgang bij PSV en op zo'n dag leer je de medespelers veel beter kennen." Achttien seizoenen droeg Niels de Klerk het Venrayse rood-wit-blauw. Dal hij vrijdag niet mocht aantreden tegen Fortuna Sittard was nog een erfenis van vorig seizoen. In de nacompetitie tegen Rios liep hij een gele kaart op die een wedstrijd schor sing tol gevolg had. Vanaf de tribune ziet hij dat zijn nieuwe club aardig standhoudt tegen de Sittardse eredivi- sieploeg. "Bij Venray hoorde ik bijna tot de inboedel. Daar kende ik ook iedereen. Bij Geldrop kende ik alleen Nick van de Riet en Lennart Nederkoorn. Maar ik ben hier heel goed door iedereen opgevangen." In de met 0-3 verloren oefenwedstrijd tegen Eindhoven speelde Niels de Klerk, die weer geheel blessurevrij is, Wedstrijdzwemmen. Maandag 21 augustus gaal het nieuwe seizoen van start. Om 18.00 uur is de eerste training. Om weer in de stemming te komen wordt er zaterdag 19 en zon dag 20 augustus een introductie week end samen met Manta georganiseerd. Inlichtingen en opgave voor dit week end kan nog tot vrijdagmiddag 12.00 uur bij L. de Vaan, tel 0478-584718. Het zag er naar uit dat een Venrays trio dit seizoen in Geldrop actief zou zijn. Want naast trainer Jan Poels en Niels de Klerk had ook Rick Ewalts zich aangemeld bij de Brabantse hoofdklasser. Maar de Venrayse keeper bedacht zich en trok zijn overschrijving weer in. Dit tot groot ongenoegen van Jan Poels. "Erg lullig van Rick. Want we hadden afspraken gemaakt en die is hij niet nagekomen. Half juni liet hij weten dat hij toch bij Venray wilde blijven. De overschrijvingsperiode was inmiddels gesloten dus konden we geen kant meer op. Geldrop kwam daardoor in de problemen omdat de reservekeeper al naar een andere club vertrokken was", zegt Poels geërgerd. Het lag in de bedoeling dat Rick Ewalts bij de hoofdklasser de concur rentiestrijd zou aangaan met eerste doelman Toon van Veen. Niels de Klerk daarentegen besloot Pony- en ruiterverenigine Op 6 aug. zijn onze amazones naar Melderslo geweest. Annemarie Staaks heeft hier een 5e plaats behaald met 167p (1 winstpunt): Denise Creemers 16e met 135p; Milou Berghmans 4e met I60p (1 winstpunt): Mireille v. Es 9e met 144p; Stephanie Muysers een mooie le prijs met maar liefst 185p (3 winstpunten) en tot slot Jeanine Huybers, ook zij behaalde een mooie eerste prijs met 182p (2 winstpunten). 35 minuten mee. De Venrayse aanv; "°c Ier weet dat de concurrentie 1 ,tda Geldrop groot is. Vrijwel niemar ®ws lijkt verzekerd van een basisplaats.) het vriendschappelijke duel teg< Brabantia, dat Geldrop met 5-3 w< 51 startte De Klerk wel in de basis, oCldsi ~ldd dat ging heel lekker want ik scoorde je na drie minuten mijn eerste doelpuiij Dal gaf een heerlijk gevoel. En ik Ik y in die wedstrijd ook nog twee stra y schoppen versierd.' ch ti Attos Watty v Politiehondenvereniging Bij Dag Nacht uit Venray heeft bij een poli!» hondenwedstrijden in Mariahout ce vijfde plaats behaald. Hij behaalt 424,5 punten. Zijn hond Lobo werd ui geroepen tol beste steller van de dag. Whiskydarten Zaterdag 19 augustus wordt in ca ihter De Piëlhaas weer het whiskydarti inuu gehouden. Iedereen die hier aan deelnemen kan zich tot uiterlijk 20.1 et e uur laten inschrijven. Dit kan men o( nies via ons tel.nr. 582187. De aanvang vi het darten is om uiterlijk 20.30 uur. jber lijk- st v sseli de e Y; n di che ipte I. I Helmond Sport. Of jongens i puur voor het geld spelen en Geldro|j springplank naar een profclub zien.'l HOOG NIVEl Naast Niels de Klerk kwamen Lennart Nederkoorn (ex-VVV)l Michael Stormer (ex-Panningen) de hoofdklasser. Geldrop verliest vrijdagavond mi 2 van de credivisionist uit Sitj Uitblinker en 'man of the match' is man Toon van Veen die Fortuna Sitj van een ruimere zege afhoudt, Landed en een schitterende vrije van Ruud Kool bezorgen de profclul 0-2 zege. Ondanks de nederlaag, de gele kaarten plus en de rode prent rechtsback Stephan Scheepers spn Jan Poels na afloop zijn tevredenheii tegenover de Brabantse pers. "We ben het uitstekend gedaan en Fortuna heel erg moeilijk gemat vertelt Poels, Na 25 jaar alleen mat Venray rondgelopen te hebben is h( wennen om Jan Poels in een an( voetbalomgeving bezig le zien. voelt hij zich op zijn gemak ini Brabantse land. "Ik red me hier wel] Venray was ik toch maar een van jongens die later trainer is geworden. Venray werd ik daarom heel kruis gevolgd. Hier in Geldrop proef ik m4 respect. Je wordt anders benaderd met meer egards behandeld." Op 24 jiers' begon Poels met de voorbereidingen het nieuwe seizoen. Hij is tevreden o\ nvi de kwaliteit van zijn selectie die met komst van zeven nieuwelingen ook de breedte flink versterkt is. "De gro enf heeft een hoog niveau en er wordt hs nu getraind. Het is hier lekker werken alle reacties zijn nog positief. Het kli nc goed met de spelers." Jan Poels vii >cv niet dat hij, zoals zijn voorzitter vcrti Jer( de. juist op discipline hamert. "Ik d M- echt niets bijzonders. Ik werk hier cies hetzelfde zoals ik in Venray alt' gewerkt heb. Bij de Venrayse speli [en was de discipline ook altijd goed. Da nooit een probleem geweest alhoei sommigen bij Venray hel tegenovers tide stelde beweerden." |>gd edt inn

Peel en Maas | 2000 | | pagina 12