ïJohn Koekkelkoren niet naar WK bowlen Sftontr e#t Korfbal vereniging Oostrum JBC Venray'80 SV Ysselsteyn TV Ysselsteyn Leunen/ Veulen/Heide Red Caps Motorcrossers Regio Venray Y Loopgroep De Barrier ATB- vereniging Mudhunters H.S.V. De Roerdomp Zomerbridge Venray Atletiek Vereniging Venray-Regio 't Zonnelied Venray's Mannenkoor Koninklijke Harmonie Euterpe Ars Musica De Springplank Cursussen FNV Formaat KBO Uitstapje naar Xanten Lourdescomité afd. Yenray Computerclub Regio Venray Derde Orde Luikse Markt PEEL en maas donderdag 3 augustus 2000 - Pagina 15 I jolin Koekkelkoren neemt niet deel aan het WK bowling. De 21-jarige Venraynaar is afgevallen uit de voor lopige selectie voor Jong Oranje. Inge Lenssen veroverde daarentegen wel een plaatsje in het keurkorps van bondscoach Dirk van der Zee. Het WK zou in de maand augustus in Columbia worden gehouden. Maar de internationale bowlingbond heeft gezien de onzekere situatie in het Zuid- Amerikaanse land het toernooi daar afgelast. Het wereldkampioenschap wordt nu komend najaar afgewerkt in de Dominicaanse Republiek. In de voorlo pige selectie van Jong Oranje zaten twee Venrayse bowlers. John Koekkelkoren, die uitkomt voor bowlingvereniging Erica uit Mill, wist niet tot de definitieve selectie door te dringen. "Ik zat wel in de eerste groep van negen bowlers. Daarvan zijn er uiteindelijk vier gese lecteerd voor het WK. Ik heb ook een middelmatig seizoen achter de rug waarin ik niet echt heb kunnen overtui gen", zegt Koekkelkoren die afgelopen jaar bij de Brabantse club zijn debuut maakte in de eredivisie. De Venraynaar is lid gebleven van Bowlingvereniging Venray waar hij nog aan de huisleague deelneemt. "Toen ik nog in het Nederlands jeugdteam zat heb ik twee keer aan het EK deelgenomen. De leef tijdsgrens voor Jong Oranje is 23 jaar dus ik krijg nog wel de kans om me opnieuw in de selectie te spelen." Inge Lenssen, tevens lid van het Nederlands jeugdteam, verkeert momenteel in topvorm. Zij vertrekt in oktober of november met Jong Oranje naar het WK in de Midden- Amerikaanse staat de Dominicaanse Republiek. Eerste buitentrainingen Senioren: De eerste training is gepland op dinsdag 8 aug. van 19.00 tot 21.30 uur (19.00-20.30 Senioren 2; 20.00- 21,30 Senioren 1). Donderdags samen van 20.00 tot 21.00 uur. Welpen, F-Pupillen, D-Pupillen en Aspiranten: De eerste training is gepland op zaterdag 19 aug. om 10,00 uur. Leidstersvergadering De eerste leidstersvergadering is op woensdag 16 aug. om 20.00 uur bij Marion van Dijk. Jongste team KVO Volgend seizoen noemen we de Mini's 'Welpen' en doen ze mee met de compe- litie van Korfbalkring Venray op zater dag. Zij trainen op zaterdagochten van 10.00 tot 11.00 uur of hebben een wed strijd. Welpen Volgend jaar gaan de Welpen in een zelfde competitieopzet als het voorgaan de jaar meedoen, Ze zijn dan wel F- Pupillen. Het blijft eenvakskorfbal, fear in het komend seizoen werken we tpe naar korfbal met een paal van 3 meter (was 2.5 meter) en een kleine liand (was grote mand). Er zijn dan twee nieuwe F-Pupillen bij, Lizzy hartens en Kelly Koster. Zij trainen op woensdag van 17.00 tot 18.00 uur en hebben wedstrijden op zaterdag. Pupillen Volgend seizoen gaan de Pupillen in plaats van eenvaks-, tweevakskorfbal spelen. Er komen drie nieuwe speelster bij de D-Pupillen: Sandra Schaap, Seray Qeemers en Maud Wil|^ms. De laatste twee zijn afkomstig van het Welpenteam. Zij zullen af en toe een beroep op het Welpenteam doen (met name de ervaren speelsters) om mee te doen met de Pupillen. Zij trainen op woensdag van 18.00 tol 19.00 uur en hebben wedstrijden op zaterdag. Aspiranten Het komend seizoen gaan ook onze Aspiranten door. We zijn nog een trai ner aan het zoeken! De trainingstijd van het komende seizoen is daardoor nog met bekend. Senioren Voor de senioren verandert er niets het komende seizoen behalve de training stijd. Die gaat schuiven naar de dinsdag en de donderdagavond. In de zaalcom petitie is De Weert beschikbaar op don derdag van 20.30 tot 22.00 uur en de ^^aal te Oostrum op dinsdag van 19.30 _Jbi 20.30 uur. Toernooi zaterdag 26 aug.: Korfbalkring Venray heeft besloten om in plaats van een kerkdorpentoernooi met zoveel mogelijk jeugdleden uit de regio naar het Kermistoemooi in Beesel te gaan. We nodigen al onze jeugdleden, leidsters en ouders uit om mee te gaan. Het is een gezellig toernooi voor kinde ren, met naar hartelust springen op een luchtkussen, allerlei spelletjes op de spelenkermis, clowns die voor vertier zorgen langs de velden, schminken, geschminkt korfballen, suikerspin- kraam, een leuk aangekleed terras. Kortom een leuke dag met voor ieder wat. Dus: Welpen, F-Pupillen, D- Pupillen en Aspiranten en ouders: reser veer deze datum en ga mee! Als je abso luut NIET mee kunt moet je dat even melden bij je leidster want jullie zijn opgegeven. Vervoer regelen per team via de leidster. Nieuwe leden Ben je benieuwd wat korfballen is? Wil je eens proberen of dit een sport is die je bevalt? Kom gewoon eens kijlcen en meedoen met een training. Bel van tevo ren even 510840 zodat je weet waar je moet zijn en hoe laat. Je kunt een aantal weken gratis meedoen! Ondanks het slechte weer zijn er overal in het land voor ons bereikbare wedstrijden. 9 aug. doubl. bij JBC Venray 80 ker mistoemooi, JBV Ede, Cochonnetteclub in Loon op Zand, Folatre in Pijnacker en bij JBC Plop in Uden; 12 aug.: Vrijthoftoernooi in Maastricht (doubl.); 13 aug.: doubl. bij PC Eindhoven en '"pl. op h et Vrijthof in Maastricht; 15 aug.: doubl. bij PVT Tilburg (dames- toernooi); 16 aug.: doubl. bij Randenbroek in Amersfoort en bij DOB in Oudenbosch; 19 aug.: doubl. bij Maboel in Ede en tripl. bij CdP in Heerlen en bij de nacht van Best; 20 aug.: doubl. bij JBC Casteljau in Maastricht, PV 't Lover in Asten, PC Oisterwijk, Les Boulistes Gorinchem en tripl. bij CJB in Middelburg; 23 aug.: doubl. in Apeldoorn bij JBV 't Zwijntje; 26 aug.: doubl. bij Petangske in Bergen op Zoom; 27 aug.: doubl. bij EBHV Va Tout in Breda, 't Dommels Boeleke in Dommelen, Swift Helmong, VOP Udenhout. Rotterdam '82 en bij PC Venlo, tripl. bij JBV de Walnoot in Boxtel. Senioren Eerste training le en 2e elftal: 29 juli. Eerste training lagere elftallen: 3 aug. Oefenprogramma: Dinsdag 8 aug.: Sparta 1-Ysselsteyn 1 19.30 Donderdag 10 aug.: Holthees 2-Ysselsteyn 3 19.30 Zondag 13 aug.: Ysselsteyn 2 Venraycup te Yss.a.l 1.00 Programma dinsdag 15 aug.: (Wijziging bekerprogramma) Egchel 1-Ysselsteyn 1 18.00 Donderdag 17 aug.: Ysselsteyn 2-Sparta 2 19.30 Zaterdag 19 aug.: Boekelsport 3-Ysselsteyn 3 18.00 Ysselsteyn 5-Boekelsport 6 18.00 Zondag 20 aug.: Irene 2-Ysselsteyn 2 11.00 Boekelsport 5-Ysselsteyn 4 11.00 Ysselsteyn 6-Boekelsport 7 11.00 Dinsdag 22 aug.: Ysselsteyn 1-Kronenberg 1 19.00 Donderdag 24 aug.: Ysselsteyn 2-Swolg.Boys 2 19.00 Zaterdag 26 aug.: Ysselsteyn 1-MVC 1 18.00 Zondag 27 aug.: GFC 2-Ysselsteyn 2 11.00 Korfbal Eerste training: Senioren 2: donderdag 10 aug. 19.30- 20.30 Midweek 1 2: woensdag 9 aug. Oefenwedstrijden: Dinsdag 15 aug.: Lottum-Selectie Peelkorf a,20.00 rijden onderling regelen i.v.m, vakantie. Zaterdag 19 aug.: Selectie Peelkorf-Oud Speelsters Peelkorf Zondag 20 aug.: 4-kamp in Velden; rijden: Marianne Potten, Femke v. Rosmeulen, Evelien Arts en Carla Claessens. Dinsdag 22 aug.: Vessem-selectie Peelkorf a.20.00 rijden: Esther v.d. Pas, Moniek Peters, Loes Gommers en Christel Derkx. Jeugd Eerste trainingen seizoen 2000/2001: Junioren 1: donderdag 17 aug. 19.15- 20.30 Aspiranten 1: dinsdag 15 aug. 19.00- 20.00 Aspiranten 2: dinsdag 15 aug. 19.00- 20.00 Pupillen 1: dinsdag 15 aug. 18.45-19.45 Welpen 1 en 2: donderdag 17 aug. 18.30-19.30 Welpen 3 en 4: donderdag 17 aug. 18.15-19.15 Welpen 5 en 6: dinsdag 15 aug. 18.15- 19.15 Rijden toernooi Reuver zaterdag 26 aug.: Pupillen: Ramona Hendriks. Rian Litjens, Linda Verlijsdonk, Stefanie Romme. Welpen 1: Sandra Janssen, Chantal Tilleman. Welpen 2: Lian v. Veghel, Milou Heetkamp. Welpen 3: Eline Claessens, Michelle Jacobs. Welpen 4: Kelly Marcellis, Elle Spreeuwenberg. Recreanten: Eerste training op woensdag 16 aug. 19.30-20.30. Senioren Clubkampioenschappen De clubkampioenschappen enkel en dubbel worden dit jaar gespeeld van zaterdag 2 t/m zondag 17 september. Alle senioren leden junioren (vanaf 16 jaar of bij de eerste 4 van de junior club kampioen-schappen geëindigd) kunnen zich hiervoor inschrijven middels de speciale inschrijfkaarten in de kantine. Er wordt gespeeld in 2 sterktes, zowel in de enkel- als in de dubbel-klasse. De inschrijving sluit op zondag 20 augus tus. Rackettossen Gedurende de vakantieperiode weer tossen op de woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur op baan 1 en 2. Op baan 3 kan dus gewoon worden ingeschreven. Dorpencompetitie Willen alle captains en spelers van de dorpencompelitie.die de shirts nog niet hebben ingeleverd, deze z.s.m. afgeven bij Tilla de Wit, Veenmos 3. Junioren Maandagavond competitie Hallo junioren, de maandagavond competitie zit er weer op voor de vakantie. We starten weer op 21 augustus. Nieuwe aan- en afmeldingen voor de maandagavond competitie kan tot maandag 14 augustus. De nieuwe poule-indeling komt t.z.t. in het YNB. Tennisvereniging Veel tennisliefhebbers zijn weer thuis van vakantie en willen natuurlijk weer volop "aan slag". De volgende activiteiten staan de komende periode op stapel: De Piramide-wedstrijden moeten vóór 10 aug. a.s. gespeeld zijn, succes!!! "Voorwedstrijden" Enkel: Inmiddels zijn er al veel voorwedstrijden gestre den. De wedstrijden moeten uiterlijk 25 augustus gespeeld zijn. Vanaf 10 aug. mag iedereen op alle 3 de banen inschrijven. Baanbezettingslijsten han gen op het prikbord. Clubkampioenschappen Dubbel/ver- volgwedstrijden Enkel: Starten 29 augustus, en heb je al ingeschreven voor Dubbel graag voor 13 augustus het inschrijfstrookje in brievenbus clubhuis deponeren. De wedstrijden worden door de technische commissie ingepland in de periode van 29 aug. t/m 17 sept. a.s. (reserve week t/m 24 september). Noteer alvast in jouw agenda vrijdag avond 8 september BOEMELAVOND. Venray Open 25-26-27 augustus; de wedstrijden wor den op verschillende locaties gespeeld. Organisatie: Nico Jakobs, tel. 587590 en Geert Litjens. tel. 589418. Open klas: Nico Jakobs (Captain), Jeanny Jakobs, Mieke Hurkmans en Jos van Bree Dl klas: Geert Reintjes (Captain), Geert Litjens, Theo van Dijck, Jan Gielens, Diny Strijbosch, Lonneke Ermers, Henriëtte Swinkels en Dorrie Reintjes D2/E klas: Maria Bouwman (Captain), Martha Lucassen, Truus Martens, Jeanne Voesten, Leo Bouwman, Appie Weijs, Jos Loenen, Ralf Kusters en Jan Voesten. Reserve voor combinatieteam: Jos Lucassen en Math Strijbosch. Reserve: Jos Ermers, Stef Gielens, Hay Vullings, Jolanda Claessens en Marlies Eibers. Afgelopen zondag kwamen alleen de honkbal senioren 1 in actie. Thuis werden de goede vrienden van de Indians uit Weert ontvangen. Het bleek een erg spannende wed strijd te worden..Na een matige ope ning, waarbij beide teams scoorden, namen de Indians vroeg in de wed strijd de leiding om deze de eerst volgende inningen niet meer uit handen te geven. In de 5e inning keek Red Caps dan ook tegen een 4- 8 achterstand aan. Op dat moment sloeg de stemming in het team om van gespannen naar ontspannen. Een paar extra punten waren het resultaat voor Red Caps, waardoor de achterstand terug gebracht werd tot 6-8. In de volgende inning kreeg Red Caps eindelijk de kans om de achterstand om te buigen in een voorsprong, iets dan ook meteen gedaan werd. Met deze 9-8 voor sprong voor Red Caps gingen beide teams de negende en laatste inning in. Miraculeus kwamen de Indians terug en scoorden 2x, waardoor Red Caps wederom een achterstand in moest lopen. Michel Janssen voor kwam met een moeilijke vangbal erger voor Red Caps. In de laatste en gelijkmakende slagbeurt van Red Caps ging de eerste slagman uit, waarna een pinchhitter door 4-wijd op de honken kon komen. Bij de steel poging naar het 2e honk ging het nog bijna mis voor Red Caps, omdat de honkloper het honk voor bij schoot. De juiste beslissing van het overigens omstreden scheids rechterlijk duo zette enig kwaad bloed bij de Indians; met als gevolg, dat de derde honkman en tevens aanvoerder van het veld werd gestuurd. Het ontbreken van wissel spelers dwong de Indians hun veld- opstelling enigszins aan te passen, iets dat ze later zou opbreken. De volgende slagman kreeg 4-wijd en beide honklopers konden nog door een doorgeschoten bal een honk verder komen, waardoor zowel het gelijk spelende punt als het winnen de punt in scoringspositie stonden. De 4e slagman in de 9e inning ging uit door een vangbal, wat beteken de, dat de Indians nog maar 1 nul verwijderd waren van de overwin ning. Op dat moment sloeg Guus Brugman een prachtige honkslag in het vrij gekomen rechtsveld, waar door de beide punten van Red Caps konden scoren en de wedstrijd daar mee in het voordeel van Red Caps beslisten.Uitslag:HB 1 Red Caps- Indians 11-10 Programma zondag 6 aug.: SBS: Red Caps-Cheetahs a.l 1.00 HB1DVS Waalre-Red Caps v. 11.45 HB2: Studs Eindh.-Red Caps a. 14.00 12 augustus het jaarlijkse T-Ball toer nooi!!!! Voor vragen of andere aangelegenheden aangaande Red Caps Venray, Honkbal of Softbal kunt u terecht bij Richard Draaisma (0478-582907 06- 22.41.13.21), op onze Website (http://www.come.to/redcaps), of via email: RedCaps@dds.nl Tijdens de motorcross wed strijd in het Engelse Wroxton wist blaster rijder Joe Maessen in een zeer druk bezette klasse op een snelle en harde baan bij de senioren 20()cc de drie de man che winnend af te sluiten en werd hiermee ook als dagwinnaar; gehuldigd, terwijl er voor zijn; zus Pam pech was bij de quads 80cc. Zij moest vroegtijdig de strijd staken wegens een gebro- I ken achteras. Hardlopen is een activiteit die door veel mensen alleen of in kleine groepjes gedaan wordt. Dat is natuurlijk heel leuk, maar je moet een goede discipline hebben om dan toch iedere keer te gaan trainen. En als je dan bezig bent en het gaat een keer regenen, dat ben je gemak kelijk geneigd om een afkorting te nemen. Een van de voordelen van in een groep trainen is dat je een "stok" achter de deur hebt. Als je weet dat er meer mensen komen ben je gemakkelijker zelf ook van de partij. Of zoals een van onze leden wel eens zegt: Als ik er niet ben gaat het niet door. Gelukkig is dat niet het geval want we lopen nagenoeg altijd. We trainen drie keer per week en de diverse trainingen hebben andere doe len. De trainingen zijn op een dusdanige snelheid dat nagenoeg iedereen zich bij ons aan kan sluiten. Binnen onze groep zijn alle leeftijden vertegenwoordigd en er zijn dames en heren actief binnen de groep. Zoals altijd lopen we met de vakantie gewoon door. de trainer is wis selend aanwezig op de trainingen. De trainingen zijn op: Maandag van 19.15 tot 20.30 uur vanaf hotel Asteria Donderdag van 19.15 tot 20.30 uur vanaf hotel Asteria Zaterdag van 16.30 tot 17.30 uur vanaf zwembad "de Sprank" Mocht je interesse hebben om een keer te komen meetrainen dan ben je van harte welkom. De eerste maand kun je gratis meetrainen en het verplicht je tot niets. Voor meer informatie kun je ook bellen met Piet Dupont, telefoon Mountainbiken is hele mooie sport. Het wordt binnen onze vereniging bedreven door fanatiekelingen en recre anten. Want het blijft een redelijk zware sport, maar wel een hele mooie sport. Vooral rond deze tijd als er veel mensen op hun vakantie kennismaken met onze mooie sport, velen raken dan enthou siast. Moeilijk is het niet want fietsen kan iedereen in Nederland. Het enige wat je nog moet leren is het sturen, dalen en klimmen want dat vraagt nog wel wat. Wat doen die Mudhunters eigenlijk? We zoeken iedere week een andere omgeving om te trainen en zo is het niet snel vervelend. Als we gaan trainen fiet sen we tussen de 25 en 45 km in ruim 2 uur, iedereen heeft dan een vergelijkba re inspanning geleverd. Er is binnen de groep altijd wel iemand die ongeveer hetzelfde tempo rijdt. Op dinsdagavond zijn de trainingen niet zo lang en kun je al redelijk snel met de groep mee. Kom een paar keer meedoen en oordeel zelf watje er van vindt. In deze tijd hebben we de terras- maand. Iedere training wordt dan afge sloten op terras. Afgelopen zondag was de tweede keer en er kwamen een record aantal mensen naar deze training toe. Goed werk gedaan Tom! Planning komende weken. Zondag 6 aug. vertrek 9.00 uur voor training inclusief terras. Dinsdag 8 aug. vertrek 19.00 uur, geen trainer aanwezig. Zondag 13 aug. vertrek 8.00 uur per auto voor een training inclusief terrras. Dinsdag 15 aug. vertrek 19.00 uur voor avond training. We vertrekken altijd vanaf zwembad de Sprank. Voor informatie bel je met Plet op 0478- 589880 of kom gewoon een keer naar één van de trainingen of tochten. E-mail adres Peel&Maas peelenm@tref.nl Jeugd Programma: Dinsdag 8 aug.: Kermisvissen van 13.30 tot 15.30 uur. Bijeenkomst om 13.00 uur aan de Ballonzuil. Zaterdag 12 au.: Eerste wedstrijd met Milheeze. Er wordt gevist aan de vijver. Bijeenkomst om 13.00 uur in Milheeze aan de vijver. Verdere inlichtingen bij de jeugdcommissie. De tweede wed strijd is op zaterdag 19 aug. op de Ballonzuil. Senioren Uitslagen: 9e Zomeravond competitie: 1C. Peters; 2. G. Robben; 3. P. Peters Programma: Maandag 7 aug.: Het jaarlijkse spekta kel De Roerdomp-Diana. Voor de mid dag aan De Ballonzuil vissen, na de middag bij Diana in het clubgebouw schieten met de handboog. Woensdag 9 aug.: Vissen tegen Broekhuizen. Eerste wedstrijd te Broekhuizen aan de vijver. Bijeenkomst om 18.00 uur te Broekhuizen aan de vij ver. Verdere inlichtingen bij de wed strijdcommissie. Zaterdag 12 aug.: Koppel te Afferden op de Maas. Vissen van 10.00 tot 15.00 uur. Woensdag 16 aug.: Tweede wedstrijd met Broekhuizen aan de Ballonzuil. Opgeven wedstrijden bij H. Hendriks, tel. 0478-582994 vóór donderdags 19.00 uur. Vergunningen Nieuwe vergunningen zijn verkrijg baar bij Faunaland Van Grootel, Stationsweg 21 Venray en bij H. Hendriks, Past. v.d. Gaetstraat 48 Venray, tel, 0478-582994. Hier zijn ook dag- en weekvergunningen te verkrijgen voor visvijver de Ballonzuil. Bij de secretaris kan men ook terecht voor ver dere inlichtingen. 4< Het blijven alleraardigste avonden die zomeravondbridgebijeenkomsten. Het begint al bij het aanschouwen van de prijzentafel. We horen dat de Vlijtige Liesjes erg veel water nodig hebben, maar dat zou deze zomer wel geen pro bleem zijn. Daarna wordt in spanning geluisterd welke paren deze avond in de prijzen zullen vallen. Teleurstelling en onbegrip bij sommigen die juist de vori ge keer het nu voorgestelde percentage hebben gehaald. Deze avond, georganiseerd door BC Doublet, konden de beteren zich weer eens in de prijzen spelen. De eerste twee paren in elke lijn waren de gelukkigen evenals de 50% en de alom bekende poedelprijs. Aan de hieronder staande namen kunt u aflezen dat de oefensessie na vorige speelavond toch de nodige vruchten heeft afgeworpen. Iedereen die vorige week aanwezig was heeft in prin cipe nog kans op de uiteindelijke hoofd prijs, maar moet dan wel de resterende avonden aanwezig zijn en ook nog hoor scoren. De hoogsteindigende paren in de drie lijnen: Eerste plaatsen voor ds. Jungslager- Verheijen als enige damespaar tussen hr. V. Gaal-de Schryver en hr. V. Hooft- Houwen. Tweede plaatsen voor ds. V.d. Munckhof-Rijntjes, ds. V. Hooft- Jeurissen en ep. Linssen. Derde plaatsen voor ep. V.d. Wee, hr. Groenewold-Verschuiten en ds. Schrooten-Buyssen. Trainingen: Tijdens de schoolvakanties vervallen de trainingen voor de ABCD-junioren en pupillen. Wel bestaat de mogelijk heid om op dinsdag en donderdag op eigen gelegenheid te trainen op de atle tiekbaan van 19.00 tot 20.00 uur. De trainingen voor de Lopersgroep (recre anten) gaan wel door op de dinsdag- en donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. De trainingen voor de jeugd worden weer hervat vanaf dinsdag 17 aug. a.s. Dit geldt ook voor de NSG-groep. Informatie: Ledenadministratie: 0478-582842. Mededeling: Oud papier: Iedere zaterdag (ook in de vakantieperiode) is de papiercontai ner van AV Venray Regio, geplaatst aan de Weg in de Berg/hoek Veltumse Kleffen, geopend van 09.00 tot 14.00 uur. Toezicht: 5 aug.: Bart Lamberts en Twan Lensen; 12 aug.: John Linnenbank en Ger Verstegen; 19 aug.: Ger Litjens en Jos Manders. Start beginnersgroep Op dinsdag 3 oktober a.s. start weer een beginnersgroep met als doel om onder deskundige leiding de mogelijk heid te bieden uw conditie te verbeteren door te gaan hardlopen. Aanmelden voor deelname bij mw. Anja Gooren, tel. 0478-589486. Gemengd zangkoor Repetities: 's maandags om 20.00 uur. Parochiehuis Paterskerk, Leunseweg 5, Venray. Zaterdag 19 aug.: Zingen om 18.00 uur in de Paterskerk t.g.v. zilveren huwelijk van André en Han. Gelieve een half uur voor deze H. Mis aanwezig te zijn om de liedjes door te zingen en om ons samen met het VMK op te stellen. Einde zomervakantie: 13 aug., 14 aug. beginnen de repetities weer. Zondag 20 aug.: Zingen om 10.30 uur. Pas na 22 aug. kan het nieuwe zangsche ma, voor het laatste half jaar van 2000 bekend worden gemaakt. Bij ieder optreden gelieve een kwartier voor aanvang aanwezig te zijn. U bent altijd welkom op onze repetitie- avonden voor een kennismaking. Voor meer informatie/aanmelding/afmelding kunt u bellen: mw. T. Douwes, tel. 0478- 584494 of mw. T. v.d. Heuvel, tel. 0478-583884. Repetitie: Donderdag 3 aug.: Koorvakantie, GEEN repetitie! Donderdag 10 aug.: Koorvakantie, GEEN repetitie! Donderdag 17 aug.: 19.30 uur Repetitie Bas Bariton. 20.00 uur Repetitie gehele koor. Donderdag 24 aug.: 19.30 uur Repetitie Tenor 1 +2. 20.00 uur Repetitie gehele koor. Koorvakantie: 27 juli, 3 en 10 augustus Optredens/Evenementen Zaterdag 19 aug.: 18.00 uur Paterskerk: H. Mis 25-jarig huwelijk van lid VMK. -Oude kostuums kunnen nog steeds worden ingeleverd bij P. van der Broeck Afmelden bij Hans Arts (tel. 584023) (Bij voorkeur tussen 18.30 en 19.00 uur) Oud papier: kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molenhofweg. (De weg tegenover de voormalige zui velfabriek) (Staat aangegeven!). Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Informatie: Repetitielokaal: Zaal "In den Engel". Poststraat 2. Secretariaat: Tel. 580173. Harmonieorkest Donderdag 17 aug.: 20.00 uur Repetitie. Donderdag 24 aug.: 19.00 uur Afsluiting seizoen. Afmelden: H. v.d. Steeg, tel. 582539. Agenda: 3 aug.: Ophalen oud papier volgens rooster. 24 aug.: Aanmeten nieuw uniform vanaf 19.00 uur. 3 en 4 nov.: Proms. Jeugdorkest Donderdag 17 aug.: 18.45 uur Repetitie. 24 aug.: 18.45 uur Repetitie. Agenda: Najaar: Concert Merselo/Ysselsteyn. Afmelden: P. Noten tel. 587858 Drumband Dinsdag 15 aug.: 20.00 uur Repetitie. Donderdag 24 aug.: Aanmeten nieuwe uniformen. 19.00 uur. Afmelden: Dorien van der Giessen, tel. 589317. Agenda: 24 aug.: Aanmeten uniformen. 3 en 4 nov.: Proms. Bestuur 17 aug. db. Dinsdag 15 aug.: Repetitie van 20.00 uur tot 22.15 uur in "De Opmaat", Oostsingel 37, te Venray. Agenda: 16 sept. (zaterdag): extra repetitie van 10.00 tot 15.00 uur (tussendoor lunch pauze). 26 sept.: 20.00 uur generale repetitie, Sponsor/Herfst-concert. 30 sept.: Sponsor/Herfst-concert. 3 okt.: Open repetitie/zangpedagoge. Afmelden: Gert Vermeulen, tel.: 0478-502652 (bij voorkeur tussen 17.00 uur en 18.30 uur). De oud papiercontainer staat op het parkeerterrein van het Vincent van Gogh Instituut, locatie Noordsingel, (Noordsingel 39) te Venray. U kunt uw oud papier brengen op werkdagen tus sen 09.30 uur en 18.00 uur, op zaterdag tussen 09.30 uur en 16.00 uur. Zou u ook wel eens willen zingen in een koor? Wij kunnen in alle partijen versterking gebruiken. U bent van harte welkom om een keer mee te komen zin gen. de sfeer te proeven en kennis te maken met onze manier van werken. Informatie over het koor geeft u graag Marjo Kuypers-Mater, tel.: 0478- 513191. Jeugdvereniging Dinsdag 15 aug. exploitatievergadering, aanvang 19.15 uur, gevold door de bestuursvergadering die om 20.15 uur begint. Zaterdag 19 aug. seizoensopening waar aan iedereen deel kan nemen. We star ten om 13.00 uur met een tienkamp op het veldje langs ons clubgebouw aan de Beukenlaan. In week 34 (21 t/m 26 aug.) wordt weer begonnen met het draaien van de cluba vonden. Maandag van 18.30 tot 20.00 uur voor de groepen 3 en 4; dinsdag van 18.30 tot 20.00 uur voor de groepen 7 en 8, plus de schoolverlaters en op donder dag, ook van 18.30 tot 20.00 uur voor de groepen 5 en 6. Om deze groepen goed draaiende te kunnen blijven houden hebben we nog enkele enthousiaste mensen nodig die de leiding willen komen versterken. De leeftijd speelt geen rol, wij zijn blij met iedereen die de gelederen komt verster ken. Inlichtingen verkrijgbaar bij Jeanne, tel. 580217. FNV Formaat organiseert een tweetal cursussen te beginnen in de maand sep tember 2000. De eerste cursus heet Communicatietraining en bestaat uit twaalf cursusavonden, steeds op de woensdagavond van 19.30 tot 22.00 uur. Wat wordt er tijdens zo'n communica tietraining behandeld: Hoe kan ik actief luisteren, doorvragen en samenvatten; hoe geef ik opbouwende kritiek; wat is assertiviteit; hoe kom ik voor mezelf op. Ook wordt er op die avonden aandacht besteed aan de leerwensen van de deel nemers zoals: hoe stel ik mij op in con flicten, functioneringsgesprekken, onderhandelen en vergaderen. De bege leiding is in handen van kaderleden die hiervoor zijn geselecteerd en getraind. De tweede cursus heet Werk, Vakbond en Maatschappij en bestaat ook uit twaalf avonden, steeds op woensdagavond van 19.30 tot 22.00 uur. Wat kan de deelnemer/ster verwachten van deze cursus: Arbeidsomstandigheden, hoe ga ik daar mee om; wat is werkstress en wat zijn de oorzaken; flex werk wat is dat en hoe ga ik daarmee om; CAO hoe werkt het; medezeggenschap, wat is dat en wat houdt het in. Deze cursussen zijn in handen van kaderleden die hiervoor zijn geselec teerd en getraind. U kunt zich aanmelden bij het LSP van FNV, Henseniusplein 10 te Venray, tel. 0478-583978 na 13 augustus. Kosten cursus voor leden ƒ65,-, voor niet leden ƒ175,-. Voor beide cursussen geldt een schriftelijke opgave, verkrijgbaar bij het Leden Service Punt te Venray. Op zaterdag 12 aug. van 14.00 tot 17.00 uur zijn alle Venrayse ouderen welkom bij het Schuttersgilde van St. Jan op de schutterswei de Endepoel om op 'vogel en hark' te schieten. Hiermee zijn aardige prijzen te verdienen. Kosten ƒ10.- p.p. Consumpties voor eigen reke ning. Aanmelding vóór 4 aug. bij eigen afdelingssecretariaat of bij mw. B. v.d. Voort, tel. 588691. Activiteitenkalender: KBO-Venray-kom Zaterdag 12 aug.: van 14.00 tot 17.00 uur Vogelschieten op de Endepoel. Activiteiten in het Schuttersveld, waarbij ook ouderen die hier niet wonen welkom zijn: Donderdag 3 aug.: 19.00 uur Muziekavond door Heidense trouba dour. Donderdag 10 aug.: Geen programma i.v.m. de kermis. De ANBO-afdeling Venray organi seert op dinsdag 22 augustus a.s een reisje naar Xanten. Leden zijn hierover geïnformeerd en hebben een aanmel dingsformulier toegezonden gekregen, dat ingevuld aan de secretaris gestuurd moet worden. Andere belangstellenden - u behoeft geen lid te zijn van een ouderenvereni ging - kunnen zich tot 15 augustus opge ven bij de heer P. v.d. Geer, tel. 582670. Het belooft een gezellige en ook interes sante dag te worden, waar u geen spijt van zult hebben. Vertrek vanaf de Kemphaan dinsdag 22 augustus a.s. 9 uur. Kosten incl. vervoer, entree Romeinse stad en museum en een kopje koffie bij aankomst in Xanten leden ƒ25-, niet-leden ƒ40,-. Laat u weten of u plaats heeft in uw auto. Bij voorbaat dank, Fietsvierdaagse De fietsvierdaagse is weer voorbij, en dit evenement is voor het Lourdescomité een mooie happening geworden. Bij deze wil het bestuur van het Lourdescomité de stichting Fietsvierdaagse op de eerste plaats feli citeren met het behaalde record aantal deelnemers, en tevens een pluim op de hoed geven voor de uitstekende organi satie van dit evenement. Een puik stukje vakwerk, is de mening van het Lourdescomité. Wij zijn daarom de Fietsvierdaagse zeer dankbaar dat wij met enkele mede werkers. hebben mogen bijdragen aan dit succes middels enkele activiteiten waarvan de opbrengst ten goede komt om enkele zieke of gehandicapte kinde ren een reis naar Lourdes te kunnen aan bieden. Het was een mooi evenement dat de verwachting van het Lourdescomité heeft overtroffen en dan bedoelen wij daarmee het hele gebeuren van dit eve nement. Nogmaals onze hartelijke dank aan de Fietsvierdaagse, en wij wensen hun alle succes toe voor de komende jaren. Vrijdag 4 augustus organiseert de Computerclub Regio Venray wederom een bijeenkomst voor al haar leden. De avond vindt plaats in de Coninxhof aan de Tinnegieterstraat in Veltum. De aan vang van de clubavond is rond 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom op de clubavond. Ook wanneer u geen lid bent van de computerclub en met vragen of problemen zit omtrent uw PC, kunt u onze clubavond bezoeken. Onze compu terclub zal u graag proberen te helpen en kan u kosteloos adviezen geven. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met onze secretaris Frans, tel. 0478-586198. Zoals bekend houden wij onze 'verla te' Maria Bedevaarimiddag op dinsdag 15 aug. Vertrek vanaf het Schuttersveld om 14.00 uur. Men kan ook opstappen op de Leunseweg. Om 15.00 uur eucha ristieviering in Oostrum. Hierna gaan we naar Smakt waar in het Pelgrimshuis koffie met vla gereed staat. Ook daar is gelegenheid een kaarsje op te steken bij St. Joseph. De kosten bedragen ƒ20,- alles inbegrepen. Men kan zich nog aanmelden bij mevr. Naus, tel. 581409. Wegens enorm succes organiseert vereniging Wijkgebouw Op 't Nippcrke op zondag 27 augustus een kwalitatief goede snuffel Luikse Markt van 10.00 tot 17.00 uur. U vindt hier beslist iets speciaals. Een gezellige markt door lage prijzen. De entree is gratis. U kunt nu reeds uw marktkraam met dekzeil reserveren op tel. 0478- 580858 bgg 0478-586724 (te betalen bij inschrijving!). VS

Peel en Maas | 2000 | | pagina 7