Slagerij Drabbels sluit voorgoed zijn deuren Nieuwe wieken St.-Petrusmolen Attracties Venrayse kermis Prins Bernard geeft gul Politiek ontvangt DIK Intentieverklaring centraal in j ongerendebatten Symposium 'Duurzame energie in de landbouw' Feestelijke opening Fixet Venray PEEL EN MAAS BEZORGEN? "PERIODIEK" If Geld voor N speeltuintje in Leunen Onder invloed UW Zonder rijbewijs Uitbreiding^ kinder opvang Leer leven met reuma 'T VENROcJS LAEVE GETAEKEND Si PEEL EN MAAS donderdag 27 juli 2000 - Pagina 7 Voor de echte liefhebbers hebben we de 53 kermisattracties die vanaf volgende week vrijdag 4 augustus vijf dagen lang in het centrum van Venray te bewonderen zijn op een rijtje gezet. Schouwburgplein: 1) Rock 'n Roller 2) Kikkerspel, 3) Autoscooter 4) Hooly Cranes 5) Baby sport 6) Blower. Henseniusplein: 7) Lunapark 8) Ballonnenshop 9) Snoep 10) Fotoschietsalon 11) Simulator 12) Experience 13) Pinda/Popcrn 14) Oliebollen 15) Hamburger 16) Vis 17) Suikerspin Grote Markt: 18) Rotaiet 19) Mega Drop 20) Big Apple 21) Foto Fantasy 22) Bussensport 23) Loempia's 24) Loten verkoop Raadhuisstraat: 25) Lucky Duck 26) Pizza bakkerij 27) Vis 28) Suikerspin 29) Lijntrek 30) Oliebollen 31) Kamelenrace 32) IJssalon 33) Fruitcocktailbar 34) Hamburgers 35) Draaimolen 36) Emmerspel 37) Skeeball 38) Sperensport 39) Pusher 40) Jackpot 41) Grijpautomaten 42) Turbo Polyp, 43) Ghost train 44) Poffertjessalon 45) Kop van Jut 46) Fun Circus 47) Sla je slag 48) Gliding Coaster 49) Aqua Blasta 50) Crazy Clown 51) Kindertoren 52) Miniscooter 53) Baby Flug. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Het Prins Bernard Cultuurfonds Noord-Brabant (het voormalige Anjerfonds) ondersteunt in deze provincie maar liefst 98 projecten op het terrein van cultuur en natuur behoud. Het fonds geeft instellingen en verenigingen steun bij de aan koop van instrumenten of appara tuur, helpt bij manifestaties op het gebied van muziek, toneel of educa tie, beeldende kunst of een bijzon dere publicatie. Voor de inrichting van de Mariakapel in Holthees ont vangt de gelijknamige stichting vijf duizend gulden. Fanfare St. Cecilia in Maashees krijgt voor nieuwe kle ding 3550 gulden. Stichting Op de Töffel wordt tweeduizend gulden rijker vanwege de organisatie van het jaarlijks popfestival op *t Vrijthof in Vierlingsbeek. Dc werkgroep Leunen-Oost Kindvriendelijk is erg blij met de toezegging van de organisatie van het Leuns" Zommerfiëst dat zij de Opbrengst van deze activiteit mag besteden aan het speeltuintje in Leunen-Oost. Voor het speeltuin tje zijn op dit moment financiële toezeggingen binnen van buurt vereniging D'n Tomp, stichting -Madurodam Steunfonds en het Olga Heldring Fonds. Een aantal aanvragen is nog in behandeling. De werkgroep gaat de gemeente Venray ook vragen om blijvend 30-km-borden in Leunen-Oost te plaatsen. Onlangs zijn er in Leunen-Oost een aantal affiches opgehangen met daarop de tekst '30 maakt je buurt weer prettig'. Hiermee probeert, de werkgroep bewoners en andere weggebrui kers te attenderen op spelende kinderen. I De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een 47-jarige automobilist uit Noordwijkerhout aangehouden op verdenking van rij den onder invloed. De man reed rond 00.30 uur over de Deurneseweg toen hij werd gecon troleerd. Een ademanalyse op het politiebureau wees uit dat hij teveel gedronken had. Met toepassing van snelrecht is proces-verbaal tegen hem opgemaakt waarbij hij een rij verbod kreeg voor acht uur. Daarnaast is zijn rijbewijs ingevor derd. PEEL EN MAAS WEEKBLAD De politie heeft woensdagavond een 44-jarige automobilist bekeurd omdat hij niet in het bezit was van een geldig rijbewijs. De man reed rond 19.40 uur over de Kruidenlaan toen hij werd gecontroleerd. Tijdens de controle bleek dat hij niet in het bezit was van een geldig rijbewijs en dat hij een aantal maanden gele den ook al was bekeurd voor dezelf de overtreding. Als Henk en Henny Drabbels op kermiszaterdag de winkeldeur voorgoed achter zich dichttrek ken, telt Venray nog slechts twee slagerswinkels. Met slagerij Drabbels verdwijnt opnieuw een bekende winkel uit het Venrayse straatbeeld. Want vanaf 1937 was slagerij Leenders gevestigd in het pand aan de Stationsweg dat in 1934 gebouwd werd. Herik Drabbels werkte in zijn jonge jaren zelf nog bij Leenders die er in 1973 mee ophield. "Ik werkte toen bij een andere baas. Het pand heeft daarna ruim driejaar leeg gestaan. In 1976 ben ik er samen met mijn vrouw Henny voor mezelf begonnen", zegt Drabbels die dus de 25 jaar net niet meer volmaakt. Het echtpaar Drabbels stopt niet uit economische noodzaak. "Want de zaak draaide als een tierelier." Maar een project ontwikkelaar heeft alle panden in de hoek van de Landweertweg en de Stationsweg tot aan de nieuwe rotonde opgekocht. Naast de slagerij met aangrenzend woonhuis en par keerplaats verdwijnen straks ook de woningen aan Landweertweg 4 en Stationsweg 47 en 49. De betreffen de projectontwikkelaar wil over ongeveer een jaar op die plek een appartementencomplex neerzetten. VRIJE WIL "Ik heb de zaak geheel uit vrije wil verkocht. Ik had er nog een jaar kunnen blijven zitten maar waarom zou ik. Komende maand word ik vijftig jaar. We hebben drie zonen maar geen opvolgers. Er zijn drie vaste medewerkers en vijf partti mers in dienst. Zij hebben het nieuws vijf weken geleden te horen gekregen. En gelukkig hebben ze al allemaal ander werk gevonden." Eén van de medewekers van Drabbels, Maarten Simons, gaat volgende maand zelfstandig verder. Hij neemt dan de slagerij van Bart Oomens in Veltum over. De nieuwe slagerij Simons en Verschuuren zijn dan nog de enige zelfstandige sla gers in Venray. Henk Drabbels weet nog niet wat de toekomst brengt. "Dat ligt nog helemaal open. Vanaf mijn veertien de jaar werk ik al. En iedere eigen ondernemer maakt wel zestig tot zeventig uur per week. Ik vergelijk het met een topsporter. Want die wil ook op het hoogtepunt stoppen. We hadden toch een grote slagerij en ik wil het op een goede manier aflsui- ten. Ik kan straks ook met minder uren mijn kost verdienen waardoor ik meer tijd voor mijn hobby's over houdt." Henk Drabbels is niet bang dat hij na zaterdag 5 augustus plotseling in een zwart gat valt. "Och er moet hier nog zoveel gebeuren. Het zal nog een hele tijd duren voordat ik er helemaal los van ben. Maar we zul len onze klanten en vooral de gezel ligheid best wel gaan missen." De St.-Petrusmolen in Venray kreeg dinsdag eindelijk haar nieu we wieken terug. Twee weken geleden werden de oude wieken van de 150 jaar oude molen aan de Sportlaan in Venray verwij derd. Het was de bedoeling dat de oude wieken meteen zouden worden ver vangen door nieuwe exemplaren van 24,5 meter lang, maar tot groot ongenoegen van molenaar Gerard Stoks gebeurde dal niet. Er waren problemen met het transport en aan de wieken zelf moest ook nog het een en ander gebeuren. In juli 1999 is Stoks begonnen met een ingrij pende restauratie van de molen. De kosten, 160.000 gulden, worden betaald uit bijdragen van fondsen en Monumentenzorg en voor de helft door de Venraynaar. De Venrayse molen is onlangs genomineerd voor de prijs voor de best onderhouden particuliere molen van Nederland, een uitverkiezing van de Vereniging van Particuliere Woningeigenaren. Eind september wordt bekendge maakt of eigenaar Gerard Stoks van de Venrayse molen, die gebouwd is in 1856, de prestigieuze prijs in ont vangst mag nemen. PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhof.nl/nieuws ri-- ;<r;: gemeente Venray haar particu lier kinderdagverblijf de Nissehof met twaalf kinderen in ren in de buitenschoolse opvang uitbreiden. De Venrayse die een particu- sinds 1 maart 2000 reeds over een dergelijke vergunning voor maxi maal a y De Dingus Info Krant, de DIK, wordt voortaan ook aan de poli tiek en ambtelijk Venray gestuurd. In het huisblad van OJC Dingus worden betrokkenen en andere belangstellenden geïn formeerd over wat er in en rond om Dingus gebeurd. Naast berich ten omtrent de laatste ontwikkelingen is er ook ruime aandacht voor de noodzakelijke achtergrondinformatie. In juli en augustus zullen in ieder geval nog drie nummers van de DIK verschijnen. Onlangs is nummer drie niet verschenen in verband met de nieuw ontstane situatie met de gemeente Venray. Vorige week ondertekenden het bestuur van OJC Dingus, burgemeester Waals en wethouder Driessen een intentiever klaring over jeugd-en jongerenwerk waardoor een eind kwam aan een jarenlange impasse rond de Stichting Open Jongerenwerk Venray. De Dik lijkt het bestuur van OJC Dingus hét communicatiemid del bij uitstek voor de komende periode. Reuma is een chronische ziekte die diep ingrijpt in het leven van de patiënt en de naaste familie. Veel hangt af van de kunst en kunde om met reuma verder te leven. Het Groene Kruis Noord- Limburg organiseert daarom een cursus voor mensen met reumati sche aandoeningen zoals reuma- toide arthritis, arthroses of de ziekte van Bechterew. Tijdens de cursus, die in de mid daguren plaatsvindt, wordt ingegaan op de gevolgen van het hebben van reuma. Daarnaast is er veel gelegen heid om met anderen te praten over ervaringen en om praktische advie zen uit te wisselen. De deelnemers kunnen zelf ook onderwerpen inbrengen. BIJEENKOMSTEN Op maandag 18 september 2000 start er weer een cursus in het Groene Kruis-gebouw te Venray onder leiding van een reumaconsu- lente en een reumaverpleegkundige. Voorafgaand aan de start, heeft iedere deelnemer een kennisma kingsgesprek met de begeleider. Er vinden in totaal zes bijeenkomsten plaats en elke bijeenkomst duurt twee en een half uur. De groep zal bestaan uit tien a veertien deelne mers. De cursus gaat in op de gevolgen van het hebben van reuma, zoals lichamelijke beperkingen, relaties en sociale contacten, afhankelijk heid van hulpmiddelen en medicij nen, aanpassing van leefstijl, de juiste harmonie tussen rust en acti viteit. Wilt u meer informatie over deze cursus of wilt u zich hiervoor aanmelden, dan kunt u zich tijdens kantooruren wenden tot het Groene Kruis, bureau klantenservice, tel: 077-3209595. De jongerendebatten in OJC Dingus, waarmee in het vorige kwartaal een begin is gemaakt, zullen ook dit kwartaal een ver volg krijgen. Op drie doorde weekse dagen in augustus (met een mogelijke uitloop in begin september) worden jongeren in de gelegenheid gesteld om onbelem merd hun mening en standpunten te verwoorden. Voor deze gelegenheden zal het Dingus-café extra openstellingen kennen op de avonden dat de debat ten plaatsvinden. De nog te houden jongerendebatten zullen in het teken staan van het voorlopige akkoord dat de gemeente Venray met Stichting Open Jongeren Werk Venray (OJWV) heeft bereikt. Een van de voornaamste thema's zal zijn: 'Hoe vullen we het 16+ deel van Dingus in?'. Met andere woor den: 'Wat willen jongeren van 16 jaar en ouder in, voor en met OJC Dingus doen?' en 'Hoe moet de toe komstige organisatie en rolverde ling (onder andere welke rol gaat Synthese vervullen?) er uit gaan zien?' De Stichting Innovatief Platteland organiseert op donder dag 14 september 2000 het sym posium 'Duurzame energie in de landbouw' in zaal Roelanzia te Ysselsteyn. In samenwerking met de LLTB en het projectbureau Duurzame Energie is een volledig dagprogram ma opgezet. Naast deze twee partij en, zijn onder andere ook de provin cie Limburg, ETC en de lokale gemeenten vertegenwoordigd in het programma. Doel van het symposi um is om met alle betrokken partij en te bepalen welke initiatieven er in de regio opgestart kunen worden en aan welke bestaande initiatieven een positieve impuls gegeven kan worden. TOEKOMST De Stichting Innovatief Platteland en omstreken is een stichting die zich ten doel stelt om innovatieve ideeën en initiatieven in de lokale agrarische sector te ondersteunen en ten uitvoer te brengen. Momenteel is zij onder andere betrokken bij projecten op het gebied van de opti male stikstofbemesting, waterbe heer, agrotoerisme, agrarisch land schapsbeheer en productinnovatie in de varkensvleesketen. Ook in onze regio is de discussie over de toekomst van de landbouw nog in volle gang. Naast de manier waarop deze een rol toebedeeld krijgt op het platteland in de toe komst, zijn ook de mogelijkheden voor nieuwe activiteiten op bedrijfs niveau onderwerp van gesprek. Een van de items die dan steeds de kop opsteekt is 'duurzame energie'. Maar wat is dan, welke vormen zijn er toepasbaar in de landbouw, wat is technisch en economisch haalbaar, is daar subsidie voor te krijgen, welke drempels moeten genomen worden alvorens tot realisatie geko men kan worden en welke rol moe ten de verschillende betrokken par tijen daarvoor spelen? De kosten voor deelname aan het symposium bedragen 75 gulden per persoon, dranken en lunch inbegre pen. Geïnteresseerden kunnen meer informatie of een deelnameformu lier opvragen bij Stichting Innovatief Platteland Venray en omstreken, Postbus 5006, 5800 GA Venray, tel: 0478-530416 (e-mail: secretariaat innovatiefplatteland- venray.nl). Aanmelden kan tot uiter lijk vrijdag 25 augustus 2000. Na een flinke verbouwing opent Fixet Venray haar deuren van een grote klusmarkt. Aan de Zuidsingel is een Fixet Klusmarkt verrezen met ruim 600 vierkante meter vloerop pervlakte. Donderdag 3 augustus gaan de deuren open voor het publiek. Venray en omgeving heeft dan haar eigen Fixet Klusmarkt. Een gebeurtenis die niet ongemerkt voorbij zal gaan. Feestelijke opening Als Fixet Klusmarkt op 3 augus tus opent, zult u niet alleen een geheel vernieuwde winkel aantref fen, maar vooral ook een feestelijke winkel. En neem vooral uw kinde ren mee. Fixet is een winkel voor het hele gezin. Voor alle klanten draait v.d. het Rad van Korting, waarmee de klant zijn eigen korting bepaald. Ook zijn er verschillende klusdemonstraties van Bosch, Karcher en Histor. Feestelijke aanbiedingen Omdat een opening een feestje moet zijn, wordt u tijdens de ope ning getrakteerd op feestelijk voor deel op tal van artikelen. En dat ter wijl de prijzen van Fixet Klusmarkt sowieso al verrassend laag zijn. Vlak voor de opening ontvangt u een speciale openingsfolder waarin u alle openingsaanbiedingen vindt. Dus let op uw brievenbus, want dit voordeel mag u niet missen! Méér dan een nieuw jasje Fixet Venray is een nieuwe win kel, met een vernieuwd en uitge breid assortiment. Tevens is er een showroom gevestigd, waar u alles vindt op het gebied van schuifkast- systemen en plafondsystemen. In het decoratieve gedeelte vindt u een uitgebreid verfassortiment met een professionele verfmengmachine. Ook is er een zaagafdeling, waar alles tot op de mm nauwkeurig gezaagd kan worden. Fixet maakt het u gemakkelijk Heeft u een klus te klaren? De medewerkers van Fixet komen graag bij u langs om u een deskun dig advies om u een deskundig advies te geven. Bijvoorbeeld over hoe u het zelf kunt doen, hoe u het samen kunt doen, of hoe u het kunt laten doen. Benodigde gereedschap pen kunt u tegen een bescheiden vergoeding huren en natuurlijk kunt u alles laten thuisbezorgen. Bij Fixet vindt u dus méér dan de juiste spul len voor elke klus. U vindt er vooral ook gemak, dankzij een uitgebreid service- en dienstenpakket. |JAARMARKT| Zomertijd, komkommertijd?? Welnee!!

Peel en Maas | 2000 | | pagina 7