Klatergold Venray 15,16 ,17 september 5* Venrayse oldtimertoertocht Jeugdige muzikanten van BMBM succesvol in Luxemburg HIER EN DAAR EEN ZONNETJE. JAJA, DAT KENNEN WE... Franse avond in Ysselsteyn Doe mee met het Literair Café ZONWERINGEN Omroep Venray Geslaagd Expositie Clevers Expositie in Rooyart Al walsend het huwelijks bootje in Aan de vooravond van de twee de regionale artiestenshow Klatergold stelt weekblad Peel en Maas wekelijks een van de optre dende artiesten/groepen voor. Deze week: Het cabaretduo Miel Ik Integere cabaret van Miel Ik Ze ontmoetten elkaar tijdens de studententijd in Nijmegen en maak ten wat grapjes in de kroeg. Dal sloeg zo goed aan dat Miel Verstappen en Sander Buunk beslo ten om een eigen cabaretprogram- maatje te maken. Voor de lol maar ook wel omdat Miel altijd al ambi ties had om iets te doen in cabaret sfeer. De in Arcen geboren Verstappen zit het toneelspelen en grappen maken in het bloed. Tijdens toneel middagen op school in Arcen [Stond Miel meestal vooraan en acteerde erop los. En nog steeds staat hij in het Maasdorp jaarlijks in de buutton. Het eerste cabaretpro gramma Hardop Dromen was eigen lijk een solo-programma van Miel Verstappen met Sander Buunk aan de piano. Tijdens het samenstellen van het tweede programma conclu deerden de twee dat ze beter samen het podium konden delen. Dat blijkt. Het duo veroverde een halve finaleplaats op het prestigieuze Leids Cabaret festival in 1999. Critici van dit festival omschreven Miel en Ik als een cabaretduo dat zich beweegt tussen het amateur circuit en het professionele theater. De stijl die de twee heren hanteren is het best te omschrijven als sketch- matig, afgewisseld met liedjes en hier en daar actuele uitstapjes. Het duo speelt een stuk conventioneler dan wat er de laatste jaren te zien en horen was op het Leids festival. Ze willen dan ook niet grof zijn, maar vooral integer. Het ene moment is het duo melancholisch en dan weer kolderiek. Het publiek ligt bij Miel Ik geregeld in een deuk, maar je ziet ook dat er traantjes worden weggepikt als een van die gevoelige liedjes wordt gezongen. Het contrast tussen de weemoedige liedjes en grappen is dan ook groot. Verstappen, die in zijn dagelijks leven verpleegkundige is bij kinde ren, en Buunk, die een eigen reisbu- reautje runt, beleven telkens weer veel plezier aan hun optredens. Ze dromen om de Nederlandse schouwburgen binnenkort te vero veren. Dat moet lukken gezien het succes dat het duo begin dit jaar had tijdens de proza en poëziewedstrijd raadselige Roos van het Literair Café Venray-regio. Het cabaretduo Miel Ik is een van de toppers van de regionale theatershow Klatergold op 15, 16 en 17 september in de Venrayse schouwburg. PEEL EN MAAS Carnavalsvereniging De Piëlreus Organiseert op zaterdag 29 juli op het Lovinckplein in Ysselsteyn een Franse avond. Voor de wijnliefheb bers is er de mogelijkheid om wijn te proeven, die door enkele [ysselsteyners zelf is gebotteld. Natuurlijk is er een terras waar men kan genieten van deze wijn of een lekker pilsje. Verder wordt er, zoals jop elk Frans plein, een jeu de bou- [lestoernooi gehouden. Aanmeldingen hiervoor kunnen op de avond zelf gebeuren. Om de avond extra cachet te geven is er het bekende Rad van Avontuur. De bar becue zal op deze avond niet ontbre ken. SljYanidröme kamermeubel no cm d met mineraal gegoten tafelblad. Leverbaar in wit, lamon of beuken. de droomprijs van 3.698,— (excl. kraan en handdoekhouder) iders Sanidröme ïreveld 40,5803 AN Venray >478 S4 4210 v.üanidrome.nl anidrome Als fragment voor de maand juli is het volgende gekozen: "In een rivier deze zomer hele grote gladde groen uitgeslagen rotsblokken gezien en bevoeld met net zulke prachtige details als bij jou wel van sieen natuurlijk". Uil welk gedicht zijn deze regels afkomstig en wie is de auteur ervan. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 25 augustus a.s. sturen naar het Secretariaat. Rochusstraat 15801 RR VENRAY. Telefoon: 0478-582948, Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekeoner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en uii welk gedicht de aangehaalde dichtregels'afkomstig zijn, Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor dc juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Elke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke win naar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de Raadselige Roos gehuldigd. Uit reacties, die het Literair Café regelmatig krijgt, blijkt dat velen in Venray-regio de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen, ook zonder dat zij aan de wedstrijd meedoen. Zij genieten van de prachtige gedichten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn, zonder dat zij een heel jaar lang willen wedijveren om de le plaats. Maar ook wanneer zij wel eens een oplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gesteld wordt voor incidentele deelnemers verdienen. Deze maand slechts 3 goede inzendingen. De stand na de 6e ronde is als - -.re, 0 - 1 - iJ met 50 punten, gevolgd door mevr. L. Colsen en de heren J. Craghs en A. Krolt met 40 punten, mevr, H. van Beek en de heer A. Leijssen met 30 punten, mevr. A. van Velzen- Huigen en mevr. Y. Notermans met 20 punten en mevr. R. van Dommelen met 10 punten. Het antwoord op de juni vraag was "Je bent" van Ellen Warmond. Het is een heel persoonlijk gedicht waarin zij wanne menselijkheid en het won der van het hebben van een ge-liefde bezingt. Wakker geworden door de eigen stern en door honger naar liefde is daar opeens het besef dat het geen droom is, maar dat de geliefde niet gedroomd is, niet bedacht, maar echt bestaat! Ellen Warmond - Je bent Je bent gewoon je bent gewoon een mens dat is een warm en ontontwarbaar wezen en toch kun je gebeuren als een wonder want ik heb je geroepen in mijn slaap ik riep je liefde door eigen honger in de eigewsiem oiuwaakt zog ikniktheb je niei gedroomd hen jeeje besmat ik 'neb je liefgehad dit is Je nacht ik heb je lief ik heb je niet bedacht. Binnenkort verschijnt het nieuwe programma van het Literair Café Venray-regio, Een veelbelovend literair seizoen staat voor de deur. Donateurs krijgen dat programma automatisch thuis gestuurd. Als u dona teur wi'bydrdoiv''van-hetLitérair Cafe Ye n.ray:-regio - minimale bijdrage van f30,- per jaar - dan krijgt u het programma toegezonden. Als donateur steunt u hiermede de activiteiten van het Venrayse Literair Café en krijgt u bovendien reductie op de enfreekosten van de bijeenkomsten. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Cafe kunt u ver krijger! bij het secretariaat: Rochusstraat 1. 580! RR Venray. Telefoon: 0478-582948.J PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Geïrit Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. donderdag 27 juli 2000 - Pagina 3 STATIONSWEG 13 VENRAY 0478 515010 Fietsvierdaagse Zaterdag 29juli is omroep venray aanwezig bij de slotdag van de Venrayse Fiets4daagse, in het pro gramma venray actueel vanaf 12.00 sfeer impressie's,interviews vanaf oa het schouwburgplein. Kermis Vrijdag 4 augustus is de omroep aanwezig bij de opening van de ker mis. Elke werkdag in het actualitei tenprogramma locaal centraal een Kermisjournaal. Zaterdag in Venray Actueel.vanaf 12.00 uur impres sies,interviews vanaf het kermister rein. Zondag is er ivm met de ker mis geen uitzending van het "praatcafé" hiervoor in ae plaats een compilatie van de kermisuitzending. Vliegbasis Volkel Omroep Venray aanwezig op de opendag Vliegbasis Volkel; zater dag 2 sept is omroep venray aanwe zig op de opendag van de vliegbasis volkel. Vanaf 10.00 uur s'morgens tot 17.00 uur live verslagen,inter views,impressies. Ger Gedoan en Waar zijn de Troubadours gebleven Voor de programma's "Gèr Gedoan" en "Waar zijn de Troubadours gebleven zijn op 27 juli geen gasten uitgenodigd. Wel worden de luisteraars opgeroepen in de studio te komen kijken of op een andere manier te reageren. Op 27 juli heeft de presentator er persoon lijk 350 "opzitten" als hij de 149 afleveringen in Deurne meetelt. Er zal teruggeblikt worden op de 200 afleveringen bij Omroep Veilray. Vanaf 1 augustus werden er vrijwel wekelijks gasten ontvangen in de studio of op lokatie. Van de gasten kwamen er 114 uit Limburg, 55 uit Brabant, 2 uit Gelderland, 1 uit Zeeland, en 11 uit België. Bovendien was het programma 6 x op locatie. 'n Wandeling dur 't Rooise Land Donderdag tussen 18.00 en 19.00 uur gaan we naar de Catharinakerk in Leunen. Tussen mei 1999 en maart 2000 is het oude gedeelte van deze kerk gerestaureerd en hiervoor heeft de Catharinaparochie van Leunen in mei van dit jaar de Wilhelmina Sangers Cultuurprijs gekregen. Dit hield een prijs in van 15.000,= die ten goede komt aan de restauratie van de kerk. De komende 2 weken hoort u van pastoor Ewals veel over de restauratie en de geschiedenis van de kerk. Als altijd sluiten we het programma af met 't. Venrods Ketierke. Donderdag 18.00-19.00 uur, herhaling maandag 18.00-19.00 uur. Op 14 juli slaagde Balder Lamers aan de Katholieke Universiteit Nijmegen voor zijn doctoraal exa men Nederlands Recht. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R. Gabeler, M. Lucassen, F. Sch- meetz, H. Schraven, M. van Tiel, I. van Tiel-Knoppen en J. Wittgen: Allen tij dens weekend- en avonddienst bereik baar onder tel. nr. 0478-632800 za: H. SCHRAVEN Stationsweg 60a, tel. 632800 zo: I. v. TIEL-KNOPPEN Stationsweg 60a, tel. 632800 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: za: A. COENEN Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 zo: G. van LOON Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10,00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ANTONIUISVELD Stationsweg 60d, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: L. VERHAEGEN, tel. 582281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar. tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen R. EELDERINK en G. GELLING DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Van donderdag 20.00 tot maandag 8.00 uur A COOPMANS, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 08.00 tot donderdag 20.00 uur waarge nomen door: T. TIGGELOVEN, tel. 06-22922151 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd. tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereik baar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese Venray- Instituut voor Zorg en Welzijn VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06- 55790271 Op het Schouwburg- en het Henseniusplein in Venray is zondag 30 juli een grote groep oldtimers te bewonderen. Vanaf 11.00 uur worden de eerste deelnemers verwacht waarna om 12.00 uur gestart wordt voor een tweedelige toer tocht. Beide delen zullen door het Brabantse en Noord-Limburgse land voeren. Als toeschouwer krijgt men de moge lijkheid om mee te stemmen om vast te stellen welke auto de mooiste is. De uitslag wordt rond 17.00 uur bekendge maakt. De bezitters van de drie mooiste auto's krijgen een herinneringsbeker. Jeugdfanfare BMBM, bestaande uit jonge muzikanten uit Broekhuizen, Maashees, Broekhuizenvorst en Melderso is teruggekeerd van een succesvolle concertreis door Luxemburg. De inmiddels traditionele concertreis van de jeugdfanfare (dit jaar alweer voor de twintigste keer) werd deze keer meegemaakt door een veertig tal muzikanten, voornamelijk tussen 11 en 17 jaar. Sinds de eerste repetitie in deze samenstelling, in december vorig jaar, is de jeugdfanfare erg actief geweest. Er werden diverse concer ten gegeven, waaronder één in Avonturenpark Hellendoom. Op het Peeltoernooi, dat in mei in Melderslo werd gehouden, werd het predikaat 'goed' gehaald. Met als jury de vele toeristen die jaarlijks Luxemburg bezoeken, werd ook tij dens de concertreis zonder meer 'goed' gespeeld. Met slechts het soms slechte weer als spelbreker werden concerten gegeven in toeris tenplaatsen als Clervaux, Echtemacht, Vianden, Larochette (twee meel), Ettelbrück, Pétange, Berdorf en Heiderscheid. Het con cert op de beroemde Place d'Armes in hoofdstad Luxemburg moest worden afgezegd. Jammer, maar juist op deze prachtige locatie viel de regen letterlijk met bakken uit de lucht. Het publiek dat de overige negen concerten bezocht, had veel waarde ring voor het jonge orkest en de enthousiaste en verzorgde manier waarop de muziek werd gebracht. Stichting Wonen Noord-Limburg houdt tot en met 31 augustus een expositie van kunstenares Carla Clevers. Aan de Plataanstraat 15 in Venray is de expositie van maandag tot en met donderdag geopend van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Naast de permanente exposities is er een wisselexpositie in de galerie voor skulpturale keramiek, met werk van onder andere Ida Steilberg, Jan van Galen (gestyleer- de mensefiguren) en Alan Sydney (figuratieve skulpturen). De exposi tie in galerie Rooyart duurt nog tot net met 27 augustus. Geopend: woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Dirigent Gert Jan Rongen had in slechts een half jaar een groep gemotiveerde muzikanten veran derd in een goed lopende fanfare, zo bleek in Luxemburg. Het afwisselende programma viel zeer in de smaak bij het publiek, zodat na de traditionele concertaf sluiter 'Tulpen uit Amsterdam' vaak nog om een 'Zugabe' werd geroe pen. Ondanks het vrij drukke concert programma was er tijd genoeg om andere leuke dingen te doen. Eer werd gewandeld in het Mullerthal, gekanood op de rivier de Sure en er werd een wijnkelder bezocht. En dat een busreis na een concert, terug naar de jeugdherberg beslist niet saai hoeft te zijn, werd bewezen door een aflevering van 'Candlelight' die zijn radiovoorbeeld ver overtrof. Gezelligheid was er volop en ondanks het slaaptekort vonden alle leden van BMBM het jammer dat de reis er op zat. Aan allerlei signalen om je heen merk je dat het huwelijk weer hele maal in is. Liefdesshows en aan- zoekprogramma's regeren de buis, je moet al tijdig reserveren op het stadhuis en steeds meer vrienden en kennissen wagen op de meest onverwachte moment de grote stap. Ook de dansscholen springen op dit nieuwe verschijnsel in door het organiseren van speciale danseur- sussen. En passant leren de bruid en bruidegom in spé ook nog het een en ander over de etiquette. Zo wordt er o.a. aandacht besteed aan vragen als: Hoe kan je je huwe lijksfeest zo goed mogelijk laten verlopen? Op welke manier kan je het beste een tafelschikking maken? Centraal blijft echter staan hoe je zo goed mogelijk het huwelijk 'in kan dansen'. Het probleem bij veel paren is dat vaak één van de partners het dansen niet (voldoende) beheerst. In dat geval biedt een stoomcursus bij Dans en Partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat in Venray, voor hem of haar, of voor hem én haar uitkomst. Dat scheelt allicht weer wat extra zenuwen op die toch al zo hectische, nerveuze belangrijkste dag van je leven. En wat is er nu mooier dan op de klanken van Roy Black's evergreen 'Ganz im Weiss' de bruiloftsdans te openen? Dansen die in de cursus aan bod komen zijn met name de Weense wals, de quick-step, maar ook de cha-cha-cha en discodansen.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 3