Beleidsregels coffeeschopbeleid Cursisten tevreden over Volks universiteit Venray Bekendmakingen gemeente Venray DIRKX VAN SOEST woningwet wet ruimtelijke ordening TAXATIES wet milieubeheer Bekend making Overlastlijn drugs Verordening Kinderopvang R Bibliotheek- nieuws Imkers Regie Venray houd Bijenwacht PEEL EN MAAS donderdag 27 juli 2000-Paginal. PE Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een over zicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaan vragen. - het bouwen van een serre aan de Pinksterbloem 17 te Venray tnv G. van Huet, Pinksterbloem 17/ - het bouwen van een serre aan de Knopkruid 25 te Venray tnv fam. Beerkens, Knopkruid 25; - het uitbreiden woning (wijziging bouwvergunning 2000.9083) aan de Oostsingel 46 te Venray tnv fam. Oudenhoven, Oostsin gel 46; - het bouwen van een varkensstal aan de De Zomp te Oostrum tnv Mts. Rutten-Weijs, Vennen- weg I te Oostrum; - het bouwen dak garage en dak kapel aan de Voerleberg 16 te Veulen tnv P.J. Arts, Pastoor Gerardsstraat 24 te Oirlo; - het plaatsen platdak en uitbrei den woonkamer aan de St. Odastraat 18 te Venray tnv H.F.J.M. Vermeulen, St. Odas traat 18; - het vernieuwen platdak op ber ging aan de St. Odastraat 16 te Venray tnv mevrouw C.H.H. Arts, St. Odastraat 16; - het vergroten van de woning aan de Maasheseweg 70 te Ven ray tnv H.J.M. Janssen, Maashe seweg 70; - het bouwen van een serre aan de Sleutelbloem 19 te Venray tnv N.W. Luijendijk, Sleutel bloem 19; - het bouwen van een serre aan de Sleutelbloem 17 te Venray tnv W.A.J. Hendrix, Sleutel bloem 17; - het vergroten kantoor/bedrijfs gebouw aan de Plataanstraat 13 te Venray tnv Feenstra Ven ray, Plataanstraat 13; - het vergroten/veranderen win kel en woning aan de Hofstraat 8 te Venray tnv L.H.G. Hend riks, Hubertusstraat 25 te Ven ray; - het verbouwen/uitbreiden pand aan de De Bleek 37 te Venray tnv Martens Venray Beheer b.v., Postbus 195 te Venray; - het vergroten van het pand aan de Deureneseweg 53 te Hei de tnv L. Poels, Droesenweg 2 te Heide; - het verbouwen pastorie aan de Mgr. Hanssenstraat 20 te Oostrum tnv Kerkbestuur O.L. Vrouw Geboorte, p/a Buitenhof 8 te Oostrum. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. - het vergroten van de woning aan de St. Antoniusstraat, kavel 41 te Venray tnv A. Klomp, Diepenbroek 5 te Helmond; - het plaatsen van een berging aan de Pinksterbloem 18 te Ven ray tnv W. Kanters, Pinkster bloem 18; - het bouwen van een garagebe drijf aan het Keizersveld te Venray tnv Malubo B.V., Oude Oostrumseweg 4 te Venray; - het bouwen van 8 appartemen ten aan Jerusalem ong. te Venray tnv Verhoeven Vast goed, Postbus 67 te Venray; - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Suze Robertsonstraat 5 te Venray tnv A.L. van Pelt, Suze Robertsonstraat 5; - het bouwen van dakkapellen aan de Kaardebol 6 te Venray tnv J.J.G. Smits, Kaardebol 6; - het plaatsen van een berging aan de Kruidenlaan 21 I te Ven ray tnv F.P.M. Basten, Kruiden laan 211. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Penningkruid 12 te Venray tnv M.H.A.E. Vermeu len, Penningkruid 12; - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Pastoor Verheggen- straat 30 te Casten ray tnv B.E.G. Versteegen, Pastoor Ver- heggenstraat 30; - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Mgr. Hanssenstraat 44 te Oostrum tnv A.E.G.M. Raedts, Mgr. Hanssenstraat 44. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoe- stemmingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op frond van de Algemene Wet estuursrecht daartegen bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitgereikt. De termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. E-mail adres Ped&Maas peelenrn@tcef.nl Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de vol gende ingekomen bouwmeldingen, bouwaanvragen en gebruiksverzoe ken, voor zover nodig met toepas sing van art. 15, 17, 19.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewerking te verle nen. - het plaatsen van dakkapellen aan de Hoeveweg I te Venray tnv C.W.A.M. Biemans, Hoeveweg - het plaatsen van 9 antennemas ten aan de Ripseweg I te Vre- depeel tnv Ministerie van Defensie DGW&T, Postbus 41 te Volkel; - het bouwen van een garage-ber ging aan de Laagriebroekse- weg 18 te Leunen tnv W.J.L.A. Jenneskens, Laagriebroekseweg 18; - het bouwen van 14 appartemen ten aan de Heuvelstraat te Venray tnv Van Wijnen Pro jectontwikkeling Zuid BV, Post bus 210 te Waalwijk; het bouwen van een loods aan de Meerloseweg te Oirlo tnv G. Seuren, Ooijenseweg 16 te Broekhuizenvorst. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 28 juli 2000 gedurende 4 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden ingediend. Venray, 27 juli 2000 Burgemeester en Wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afde ling Bouwen en Milieu, C. Th. van Velzen SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 De genoemde aanvragen en mel dingen en alle op de aanvragen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijd stippen ter inzage in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten. Op telefonische afspraak (0478-523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden inge zien. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieube heer te verlenen aan: - M. Clephas en H. Jacobs, Veulen- seweg 31 te Veulen voor een revisievergunning voor een fok- zeugenhouderij, gelegen aan Veulenseweg 31 te Veulen. - M. Clephas en H. Jacobs, Jaeger hofweg 8 te Veulen voor een revisievergunning voor een vleesvarkenshouderij en volle- grondstuinbouwbedrijf, gelegen aan Jaegerhofweg 8 te Veu len. - Tacken V.O.F., Lollebeekweg 32 te Castenray voor een revisie vergunning voor een varkensfok kerij en vleesvarkenshouderij, gelegen aan Lollebeekweg 32, 39, 41 en 43 te Castenray.. Dit onder oplegging van voorschrif ten in het belang van de bescher ming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 27 juli 2000 tot en met 24 augustus 2000 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde perio de kan een ieder schriftelijk gemoti veerde bedenkingen indienen bij Burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling bedenkingen inbrengen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtewisseling over de ont- werp-beschikking. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Meldingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er mel dingen krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer zijn binnengeko men van: - M. Kusters, Hoofdstraat 5 te Venray voor diverse wijzigingen aan de inrichting, gelegen aan Hoofdstraat 5 te Venray. - Waterleidingmaatschappij Lim burg, Limburglaan 25 te Maast richt voor het plaatsen van een lekbak en wijzigen pompenop- stelling aan Breevennenweg I I te Leunen. De meldingen kunnen worden inge zien van 27 juli 2000 tot en met 10 augustus 2000 (2 weken) in het gemeentehuis. A.M.v.B.-meldingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er krach tens artikel 8.40 van de Wet milieu beheer een A.M.v.B.-melding is bin nengekomen van: - Restaurant Buitenlust, Maashe seweg 76 te Venray voor het uit breiden/wijzigen van de inrich ting ingevolge het Besluit horeca- sport- en recreatie-inrichtingen milieubeheer, gelegen aan Maas heseweg 76 te Venray. - Vagocom Nederland BV, Post bus 59 tè Boxmeer voor het oprichten van een inrichting ingevolge het Besluit woon- en verblijfsgebouwen milieubeheer, gelegen aan Keizersveld te Venray. - Gemeente Venray, Raadhuis straat I te Venray voor het oprichten van een inrichting ingevolge het Besluit riool- of poldergemalen milieubeheer, gelegen aan Steegse Peelweg te Leunen. - Martens Venray Beheer BV, Postbus 195 te Venray voor het veranderen van de inrichting ingevolge het Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven milieube heer, gelegen aan De Bleek 37/41 te Venray. De melding kan worden ingezien van 27 juli 2000 tot en met 10 augustus 2000 (2 weken) in het gemeentehuis. Venray, 27 juli 2000 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afde ling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen De burgemeester van Venray, maakt bekend dat met ingang van donderdag 27 juli 2000 gedu rende zes weken ter inzage ligt: - Zijn besluit van 20 juli jl. waarbij aan B. Bicaksi en I en M. Emekli wordt gedoogd dat zij met ingang van I augustus 2000 een coffees hop gaan exploiteren in de respectievelijke lokaliteiten Hen- seniusstraat 47 en Hensenius- straat 7. Op grond van het bepaalde in de "Nota Drugsbeleid in Venray" heeft de gemeenteraad de burgemeester ondersteund in zijn voornemen om maximaal twee coffeeshops te gedogen in het centrum van Venray. In de "Nota voorwaarden voor het realiseren van het maximumstelsel in het kader van een coffeeshopbe leid" zijn onder meer de voorwaar den vermeld die in een zogenaamde gedoogbeschikking voor het exploi teren van een coffeeshop kunnen worden opgenomen. Op basis van beide genoemde beleidsnotities, zijn de genoemde gedoogbeschikkingen geformuleerd. Genoemde bescheiden liggen ter inzake bij de afdeling Publieksdiensten in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Venray. De afdeling publieksdiensten is geo pend op maandag van 09.00 tot 17.30 uur, dinsdag tot en met don derdag van 09.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur (m.u.v. van feestdagen). Belanghebbenden kunnen geduren de de termijn van zes weken, die eindigt op 7 september 2000, schrif telijk hun bezwaar indienen bij de burgemeester postbus 500, 5800 AM Venray, tegen de genoemde gedoogbeschikkingen. Venray, 20 juli 2000 De burgemeester voornoemd, Drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemees ter Alto®; drugsgebruik of drugshandel in augustus 2ÖÖ0 bellen naar de Overlastlijn, te!. 0457-565056. Dit telefoonnummer is 24 per dag bereikbaar vóór uw klachten. KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat bij de Gemeente Venray op 5 juli 2000 is binnengekomen een aanvraag tot verlening van een vergunning tot het oprichten en houden van een kinderdagverblijf ten name van A.G.J. Achten-Peeters, Bosweg 44 te Venray. De aanvrager beschikt sinds I maart 2000 reeds over een dergelijke vergunning voor maxi maal 8 kinderen. De huidige aan vraag heeft betrekking op een uit breiding met 12 kinderen in de dagopvang en 20 kinderen in de bui tenschoolse opvang. De aanvraag en alle overige daar op betrekking hebbende stukken liggen gedurende vier weken, tot en met 24 augustus aanstaande, ter inzage bij de afdeling publieksdien sten in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray. Eenieder kan binnen de inzageter mijn zijn of haar zienswijze omtrent deze aanvraag kenbaar maken aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 500, 5800 AM Venray. Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling Welzijn, G.G.J. Vossen verordening kinderopvang.DOC AM78-582579 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouw werkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m3 tot 35 m3 open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost. Bekendmaking voor het toepassen van sancties in het kader van de handhaving van het coffeeshopbeleid en toepassing van wet "Damocles" en de wet "Victoria" Bij besluit van 30 maart 1999 heeft de gemeenteraad beslo ten het beleid van de burge meester, zoals neergelegd in de nota "Drugsbeleid in Venray" te steunen en daarme de maximaal twee coffeeshops in het centrum van Venray te gedogen. In genoemde nota is ook het beleid neergelegd ten aanzien van de handel en het gebruik van drugs in voor publiek toegankelijke loka len en de daarbij behorende erven, als mede in woningen. Voor degenen, die de gevolgen van genoemd beleid (kunnen) ondervinden en voor andere geïn teresseerden worden onderstaand de beleidsregels op een rijtje gezet. In voorkomende gevallen zal over eenkomstig de betreffende beleids regels en regelgeving worden gehandeld. COFFEESHOPS De burgemeester van de gemeen ten behorende tot het politiedis trict Venray, de hoofdofficier van justitie en ae districtschef van het politiedistrict Venray, hebben een samenwerkingsovereenkomst gesloten over de handhaving van de naleving van de regelgeving en de beleidsregels ten aanzien van het drugs- en coffeeshopbeleid. In de gedoogbeschikking voor het exploiteren van een coffeeshop, zijn de voorwaarden opgenomen waar onder deze exploitatie moet plaats vinden. Met betrekking tot het niet-nale- ven van de voorwaarden, genoemd in de gedoogbeschikking, zijn de volgende bestuursrechtelijke maat regelen van toepassing: indien in een coffeeshop midde len als bedoeld in artikel 2 (hard drugs) van de Opiumwet worden verkocht, afgeleverd of verstrekt dan wel daartoe aanwezig is, zal tot sluiting voor onbepaalde tijd worden overgegaan; - indien de overige voorwaarden, genoemd in de gedoogbeschik king, worden overtreden: eerste keer: schriftelijke waarschuwing tweede keer: 3 maanden sluiten laatste keer: sluiting voor onbepaalde tijd; tevens worat de gedoogbeschik king ingetrokken. De keuze van de te nemen bestuursrechtelijke maatregelen geschiedt met in achtneming van de aard en de ernst van de overtreding van de voorwaarden in de gedoog beschikking. ANDERE VOOR HET PUBLIEK TOEGANKELIJKE LOKALEN Als in - andere - voor het publiek toegankelijke lokalen en de daarbij behorende erven een middel zoals artikel 2 (harddrugs) van Opiumwet worden verkocht, afgeleverd of ver strekt dan wel daartoe aanwezig is, worden bestuursrechtelijke maatre gelen getroffen die gericht zijn op het sluiten van het horecabedrijf of winkel. Het betreft de volgende bestuurs rechtelijke maatregelen: - indien in deze voor het publiek toegankelijke lokalen en de daar- Taxaties Advies 100% ONAFHANKELIJK HYPOTHEEK TAXATIE BEDRIJFSADVISERING WOZ-TAXATIES VENLO BEDRIJFS TAXATIE VERKOOP TAXATIE AANKOOP TAXATIE VENRAY Kruitweg 13, 5801 XR lel. 0478-586408 v.dirkx-vansoest.nl Bin dat zijn lev< var get ont' leul bij behorende erven en midd r zoals in artikel 2 (harddrugs) y de Opiumwet worden verkoel: afgeleverd of verstrekt dan v«. daartoe aanwezig is, wordt ove gegaan tot sluiting voor onb paalde tijd. - Indien in deze voor het publli» toegankelijke lokalen en de daa bij behorende erven een midd' als bedoeld in artikel 3 (so; drugs) van de Opiumwet words verkocht, afgeleverd dan daartoe aanwezig is eerste keer: een schriftel ke waarschuwing tweede keer: sluiting voc» drie maanden een en ander afhankelijk vani; aard en de ernst van de overtr[: ding - indien een voor het publiek to gankelijk lokaal met dezelfi ondernemers c.q. leidinggeve den eerder gesloten is gewee en van uit dit lokaal opnieuw ve dovende middelen als bedoeld artikel 3 van de Opiumwet wc den verkocht, afgeleverd of ve strekt dan wel daartoe aanwei zijn, volgt een sluiting voor duur van 6 maanden. - indien sprake is van een horet c inrichting: intrekking van exploitatievergunning voi opoepaalde tijd. De keuze van de te nemu bestuursrechtelijk maatregeln geschiedt met in achtneming van aard en de ernst van de overtr ding. WONINGEN Indien een middel als bedoeld artikel 2 (harddrugs) of artikel (softdrugs) van de Opiumwet in woning wordt verkocht, afgelevei of verstrekt dan wel daartoe aa wezig is, kan sprake zijn van er onhoudbare overlast die ernstij risico's inhoudt voor de veilighe en gezondheid van de personen de omgeving van de desbetreffem woning. Tegen het verkopen, afl s veren of verstrekken van deze mi delen worden bestuursrechtelij maatregelen getroffen die uiteind lijk kunnen leiden tot een sluiting! basis van artikel I74a van Gemeentewet Wet "Victoria") Venray, 20 juli 2000 De burgemeester van Venray, Drs. J.F.H.A.B. Waals De maatschappij verandert voortduren. Wie niet zorgt dat hij bijblijft, raakt al snel het spoor bijster. De wereld wordt steeds kleiner, kennis van moderne machines en apparaten wordt bekend verondersteld en het werk vraagt om nieuw kennis en vaar digheden. Bijblijven en contact houden met de samenleving lukt alleen door leren. Leren kan veelzijdig en leuk zijn, dat hebben afgelopen jaar weer meer dan 3000 cursisten ervaren bij de Volksuniversiteit Venray e.o. Uit de (steeksproefgewijze) evaluaties bleek dat over de hele linie genomen de kwaliteit van de cursussen hoog worden gewaardeerd. 94% kwalifi ceerde de cursus als leerzaam 95% van de ondervraagden vond de cursus die werd gevolgd boeiend tot zeer; 96% zegt graag naar de les te komen boeiend; 90 vindt dat de docent, helder, deskundig en op een prettige manier les geef; 98% vindt zijn/haar docent aardig; 75% zegt voldoende invloed te kunnen uitoefenen op het lesprogramma; 82% van de ondervraagden vindt de cursus voldoet aan de verwachtin gen. De Volksuniversiteit Venray e.o. heeft zich in de afgelopen 12 jaar dan ook een naam verworven als cursusinstelling voor volwassenen in de regio noordelijk Noord-Limburg. De Volkstuinuniversiteit kenmerkt zich door het gevarieerde aanbod uit vele disciplines w.o.: communicatie, informatica, talen, kunst en cultuur, gezondheid en beweging, algemene ontwikkeling en hobby en creatief. Om tot zo'n gevarieerd aanbod te komen werkt de Volksuniversiteit samen met o.a. vrouwen- en oude- renorganisaties, de bibliotheken en welzijnsinstellingen, centra voor bui tenlanders en onderwijsinstellingen in de regio. Vanwege haar uitgebreid netwerk en niet te vergeten haar enthousiaste docenten, kan de Volksuniversiteit derhalve met een gevarieerd cursusaanbod inspelen op maatschappelijke ontwikkelingen en behoeften. Op informatica gebied wordt het aanbod aangepast aan deze tijd. Zo staan er diverse internetactiviteiten op de rol evenals cursussen leren omgaan met de computer tot het zelf leren maken van een website. Ook op gebied van de gezond heidszorg staan diverse lezingen en cursussen in het programma waaron der een oriëntatie reflexzonetherapie, reiki, irisscopie, aromatherapie en kruidenleer. Op dit gebied ontbreekt ook een cursus gezonde voeding niet. Een kennismaking met sjama nisme staat eveneens op de rol. Het aanbod kunst en cultuur geeft naast een cursus algemene kunstbe schouwing ook specifieke regionale activiteiten op dit gebied te zien b.v. voor inwoners van de gemeente Bergen kan de cursus: Van Franse inlijving tot Duitse bezetting zeer interessant zijn, voor de Venrayse bevolking is de geschiedenis van de Venrayse schaapscompagnieën een aanrader evenals de cursus heemkun de en "de herders van Venray Natuurlijk ontbreken ook de algeme ne kunstcursussen niet. De kunst van de Islam, Egypte, Rusland en de Gouden Eeuw worden eveneens in dit blok aangeboden. Natuurlijk ontbreken ook de talen cursussen niet in het aanbod. Op ver schillende niveaus kan Engels-Frans- Spaans-Italiaans, Duits en Pools geleerd worden. Ook staat Arabisch voor beginners op de rol. In het blok culinair, hobby en cre atief wordt ook weer aan aantrekke lijk aanbod uitgevoerd waaronder: een cursus culinaire rondreis, de keu kens van Azië, binnenhuisarchitec tuur, fietstechniek, metselen, bridge, humor, stenen determineren en gri meren. In het algemene aanbod is de cur sus assertiviteit een topper te noe men, op dit terrein worden ook vaar digheids- en zingevingcursussen en lezingen uitgevoerd zoals: discussie en vergadertechniek, effectief bestu ren, levensverhalen schrijven, humanisme, filosofie, boeddhisme, interculturele communicatie, psy chologie, leerproblemen op school leren onderkennen. Europa 2000 enz. Het programmaboekje waarin meer informatie over bovenstaande activiteiten is te vinden, er worden ongeveer 220 activiteiten aangebo den, is gratis af te halen bij gemeen tehuizen, bibliotheken en Rabobanken in de regio. Wie van plan is een cursus te gaan volgen, kan voor meer informatie naar de open dag komen in Horst op dinsdagavond 29 augustus in de bibliotheek of op maandagavond 28 augustus in Bergen, eveneens in de bibliotheek of op zaterdag 2 sept. tussen 11.00 en 15.00 uur in Venray aan de Oostsingel 37a. Voor meer informatie kunt u uiter aard contact opnemen met de Volksuniversiteit Venray e.o. 0478- 580185. De bibliotheek Venray is in zomerperiode normaal geopen Dat betekent dat u vijf dagen p week lekkere leesboeken voor vakantie kunt komen halen. Nat leesboeken zijn in de bibliothei ook andere materialen beschikba: u Zo is er voor kinderen een uitgebre i: de collectie videobanden aanwezi t Tijdens een regenachtige vakanti dag is het kijken van een videobai immers heel gezellig! Daarnaast is er voor zowel jeuj als volwassenen een groot aantal c rom's. Deze collectie bestaat uit cd-rom's die u kunt gebruik; voor hobby en studie. Natuurlijk ook een groot aantal spellen in de cd-rom-collectie opgenome Voor het lenen van videobanden cd-rom's betaalt u extra leengeld, Als extra service biedt de bibli theek Venray u ook de mogelijkhe cd's aan te vragen. Vanuit een gro landelijke bibliotheek worden aangevraagde cd's naar de bibli theek Venray gestuurd. U kunt cd's twee weken lenen. In de bibli theek ligt een catalogus ter inzag Hierin staat het complete aanbi weergegeven. Deze catalogus kunl ook via internet bekijken www.cdr.nl. Ook indien u nog een last-minu trip naar de zon heeft geboekt, k de bibliotheek u van dienst zijn. zijn nog veel reisgidsen in de biblii theek aanwezig. Loopt u gerust eens binnen neem een kijkje in de bibliotheek, De openingstijden (ook tijdens kermis) zijn als volgt: dinsdag 11.00-18.00 uu woensdag 11.00-18.00 uu donderdag 11.00-18.00 uu vrijdag 11.00-21.00 uu zaterdag 11.00-14.00 uur Zoals ieder jaar, zal 'Bijenwacht' ook in 2000 paraat 5 om, indien dit mogelijk is, overla van bijenzwermen, wespennesten hommel nesten bij de burgers te vi helpen. Hiervoor is een vergoediu verschuldigd. Bijenzwermen wol den gratis weggehaald. Beschikbai zijn: Venray: Ad v. Meurs, tel. 5125! en Jan Verkoeyen, tel. 587849. Leunen:: Jan Weys, tel. 585806. Ysselsteyn: Piet Michels, tel. 049: 529511. C PIIN Dia o Pat Jeu Wei 580 047 Pee Pee RO Ma 2 Tht Jen Z T Patt 581 tel. thee Roe Till; de en f Verl RO 2. Leo Cre Oor 580 047 STI JOZ! g< Har Het Zevi 580: Tel. Stee lantt Car San d< A al si SOI Celi 2l Joke 580! gf d( ANI g< Z J: Ray Jeai Zwa 580' Tel. Leul bel dc FLE Fré( If Ilse Eric De i 580: Iele Vv STE ze Ron Ven Zeej Jofft 580: Tele Pete Paul Bed b< Eric Bed W Jori Rot TË1 Fi i.z pr 06-5 te 1 c< 2(1 tel. C naf 0478

Peel en Maas | 2000 | | pagina 12