Basketballer Bas Mickers terug van Amerikaans avontuur Autospeedway in Ysselsteyn stijgt snel in populariteit Cupfighter Leunen en Venray treffen elkaar in bekertoernooi SVV Veteranen SV Ysselsteyn TV Ysselsteyn Motorcrossers Regio Venray Korfbal vereniging Merselo Darten De Piëlhaas Miniveldvoet- baltoernooi Zomerbridge Venray Ruitersport St. Jan Merselo DIS Oirlo Inschrijven Venrode ABN- AMRO Beachtoernooi H.S.V. De Roerdomp Atletiek Vereniging Venray-Regio Lopersgroep Venray Uitslag Autospeedway Venray peel en maas donderdag 27 juli 2000 - Pagina 11 Na zeven jaar krijgt Venray einde- q jjk de kans zich te revancheren op ikc&leine broer Leunen. Want op 24 Jllqgugustus 1993 zorgde Leunen voor nnaeen enorme sensatie door de toenma- 1' ige Venrayse hoofdklasser uit het lekertoernooi te stoten. Over de 2-0 op het grote Venray werd nog arenlang niet veel plezier nagepraat Ygln het Leunse kamp. Het lot koppelde Venray en cupfigh- •r Leunen in de eerste ronde van het lekertoernooi opnieuw aan elkaar, jleide rivalen ontmoeten elkaar op e( Saterdag 26 augustus op sportpark 't Claverblad in Leunen. Venray en 'm [leunen zijn samen met Hegelsom en 1(1 Meterik ingedeeld in poule 7. De vier akfclubs in iedere poule spelen een halve )r l lompetitie. De wedstrijden worden iniagespeeld op zaterdag 19 augustus (18.00 ke iur). dinsdag 22 augustus (19.00 uur) en ld saterdag 26 augustus (18.00 uur). De g i lummers e'én en twee gaan over naar de liaiBweede ronde die op donderdag 31 oviaugustus wordt afgewerkt. I, Zesdeklasser Merselo moet het in Ï)1 ■et, poule 1 opnemen tegen Milsbeek, Stormvogels en het tweede team van Volharding. Ook Holthees, eveneens uitkomend in 6D, trof geen makkelijke groep. Holthees speelt in poule 2 tegen Achates, Quick Boys en Montagnards. Vijfdeklasser Oostrum ontmoet in poule 4 RKDSO, Vitesse en Heijen. DIS, dat op de valreep naar de vijfde klasse promoveerde, bekert in poule 8 tegen Wanssum, VCH en Wittenhorst. Ysselsteyn is ingedeeld in poule 11 samen met Kronenberg, Egchel en MVC. Castenray neemt al enkele jaren niet meer deel aan het bekertoernooi. De kersverse vijfdeklasser prefeert het spe len van meer oefenduels in de voorbe reidingsperiode. De eerste wedstrijden op 19 augustus zijn: Merselo-Stormvogels Holthees-Montagnards Vitesse-Oostrum Hegelsom-Venray Meterik-Leunen DIS-Wittenhorst Egchel-Ysselsteyn Programma zaterdag 29 juli: Twisteden-SVV v. 15.00 vanaf café De Evenaar. Alle spelers worden verwacht. Afmeldingen uiterlijk donderdagavond bij E. v. Mill, tel. 582346. Senioren Eerste training le en 2e elftal: 29 juli. Eerste training lagere elftallen: 3 aug. Oefenprogramma: Dinsdag 8 aug.: Sparta 1-Ysselsteyn 1 19.30 Donderdag 10 aug.: Holthees 2-Ysselsteyn 3 19.30 Zondag 13 aug.: Ysselsteyn 2 Venraycup te Yss.a. 11.00 Donderdag 17 aug.: Ysselsteyn 2-Sparat 2 19.30 Zaterdag 19 aug.: Egchel 1-Ysselsteyn 1 18.00 Boekelsport 3-Ysselsteyn 3 18.00 Ysselsteyn 5-Boekelsport 6 18.00 Zondag 20 aug.: Irene 2-Ysselsteyn 2 11.00 Boekelsport 5-Ysselsteyn 4 11.00 Ysselsteyn 6-Boekelsport 7 11.00 Dinsdag 22 aug.: Ysselsteyn 1-Kronenberg 1 19.00 Donderdag 24 aug.: Ysselsteyn 2-Swolg.Boys 2 19.00 Zaterdag 26 aug.: Ysselsteyn 1-MVC 1 18.00 Zondag 27 aug.: GFC 2-Ysselsteyn 2 11.00 "Ik zou het zo weer over willen doen" Vorige week donderdag 20 juli keerde Bas Mickers weer terug in Venray. Na een verblijf van vijf maanden in de Verenigde Staten. De fcasketballer van Jumpers'76 beleefde k fcr een onvergetelijke tijd. "Ik heb het irerg goed naar de zin gehad. Als ik ig eens de kans zou krijgen dan zou het zo weer overdoen." j Bas Mickers (24) is student tandheel kunde aan de universiteit in Nijmegen, ■ia een uitwisselingsproject kreeg hij Ykans om voor vier maanden naar de ftiversiteit van Iowa City te gaan. De Jatste drie weken maakte hij ter afslui- png nog een rondreis door Amerika. jHei is heel erg wennen om weer terug Izijn in Venray. Ik ben nu aan het bij- Jomen van alle vermoeienissen. Binnenkort ga ik mijn kamer in ïijmegen weer inrichten. Want die had ■zolang onderverhuurd. Dan ga ik mijn Tudie weer oppakken want ik begin nu n mijn laatste jaar." NIVEAU HOGER De Venrayse student deed in Iowa niet alleen de nodige ervaring op voor zijn toekomstige beroep. Toen hij eind februari naar Amerika vertrok hoopte hij er ook zijn geliefde hobby te kunnen uitoefenen. "En ik heb inderdaad heel veel gebasketballd. Met jongens van de universiteit heb ik in een kleine compe titie gespeeld. Want echt clubbasketball kennen ze daar niet zoals bij ons. Er zijn wel veel 'pickup games'. Je kon dan naar een grote hal gaan en dan werden er onderling partijen gespeeld. Daar heb ik aardig wat uren doorgebracht." Bas Mickers merkte dat het niveau van basketballen in Amerika hoger ligt dan hier. Toch kon hij aardig meekomen met zijn mede-studenten. "Er hangt ook een echte basketballcultuur om de sport heen. Dat heb je hier in Nederland niet. En er wordt ook veel meer gepraat legen elkaar. Het ging er soms fel aan toe maar dat kwam ook omdat er geen scheidsrechters bij waren. Het was een heel andere ervaring die erg leuk was om eens mee te maken." In tegenstelling tot andere berichten verkast Bas Mickers overigens niet naar de Nijmeegse basketbalvereniging Wiba. Hij blijft Jumpers'76 komend sei zoen trouw. "Bij Wiba schijnt veel ver anderd te zijn. Die club heeft nu een licentie voor de eredivisie gekregen. Ik weet niet hoe de situatie daar nu is. Maar ik wil komend seizoen gewoon lekker basketballen en daarom blijf ik nog in Venray." In het jaar na de degra datie uit de hoofdklasse eindigde het Venrayse team afgelopen seizoen in de subtop van de overgangsklasse. Komend seizoen kan Jumpers'76 wel licht gaan meestrijden om de titel. Want naast coach Jan Kraus keerde ook Tristan Lammerts van Bueren terug op het oude nest. "En er is nog een speler van buitenaf bijgekomen. Dus we krij gen best een aardig team", denkt Bas Mickers. Op 15 augustus start Jumpers'76 de voorbereidingen op het nieuwe basketballseizoen. E-mail adres Peel&Maas peelenm tref.nl Senioren 40+ Toernooi In de week van 14 t/m zondag 20 ugustus wordt het 40+ Toernooi espeeld. Afhankelijk van het aantal 'du nschrijvingen wordt het toernooi over da Ie week verdeeld. In verband met de eeftijd zullen we proberen de wedstrij- heden zo veel mogelijk te spreiden of zelfs ik n 2 leeftijdsklassen te spelen. Alle seni- cer 'ren leden van 40 jaar of ouder kunnen ich hiervoor inschrijven middels de ischrijfkaarten in de kantine. De nschrijfkosten bedragen f 2,50. Contactpersonen voor dit toernooi: 'heo Jenneskens (541330) en Gonnie fan de Pas (541611). De inschrijving luit op zondag 30 juli. Doe mee Rackettossen Gedurende de vakantieperiode weer ossen op de woensdagavond van 20.00 ot 22.00 uur op baan I en 2. Op baan 3 an dus gewoon worden ingeschreven. Dorpencompetitie Willen alle captains en spelers van de orpencompetitie,die de shirts nog niet ebben ingeleverd, deze z.s.m. afgeven 'g®fl)"Tilla de Wit, Veenmos 3. Junioren Maandagavond competitie Hallo junioren, de maandagavond- jfompetitie zit er weer op voor de vakan- |ai ie. We starten weer op 21 augustus, lieuwe aan- en afmeldingen voor de laandagavond competitie kan tot ïaandag 14 augustus. De nieuwe poule- weling komt t.z.t. in het YNB. Ouder/kind toernooi Het ouder/kind toernooi ging 16 juli iet door. We spelen dit nu op zondag 3 augustus. Je kunt je opgeven met fapa of mama of met een andere vol wassene. Ze hoeven geen lid te zijn van 'VY. Het opgeven kan t/m 31 juli bij mus (541215) of Hilda (541433). lierbij kun je voorkeur doorgeven voor oor- of namiddag. loc zié 'e Afgelopen zondag was er een EK en 50/500cc in het Tsjechische Dalcin war Maarten van de Aa een na hel rij- vveen van drie manches 1 le werd in de ij Uguitslag, terwijl in het Belgische pddelkerke Joe Maessen dagwinnaar erd bij de blasters senioren 200cc. Het korfbalseizoen gaat weer van start. Maar voordat we kunnen begin nen, hebben we van alle pupillen en aspiranten één pasfoto nodig. Je kunt deze inleveren bij Leonie Poels-de Rijck, Haag 33 te Merselo. Wij willen graag vóór 10 augustus jullie pasfoto's. Op 2 en 3 sept. zullen de eerste wed strijden weer gespeeld worden en daar voor moeten we natuurlijk wel trainen. De eerste training voor de welpen, pupillen en aspiranten is op woensdag 23 aug. en zoals altijd begint de training om 18.009 uur en duurt tot 19.00 uur. De senioren beginnen een week eer der, op donderdag 17 aug. om 19.00 uur. Zomeravondcompetitie Vrijdag 28 juli wordt in café De Piëlhaas de zesde avond van de zomer avondcompetitie gehouden. Iedereen die hier aan wil deelnemen kan zich tot uiterlijk 2015 uur laten inschrijven. Dit kan men ook via ons tel.nr. 582187. De aanvang van het toernooi is om 20.30 uur. De volgende wedstrijd is op vrijdag 11 aug. Uitslag wiskeydarten: Winnaarsronde: 1. Nico Thissen; 2. Arno Verhaegen; 3. Rob Swaghoven: 4. Gerard de Bruyn; 5. Jos Achten; 6. Maikel de Bruyn. Verliezersronde: 1. Peter Thissen; 2. Björn Cleven; 3. Bart Thissen; 4. Frans v. Eyk; 5. Hubert Janssen; 6. Theo Giesberts. Op zondag 20 augustus 2000 organi seert ZVV Herberg de Peel voor de achtste maal haar jaarlijkse miniveld- voetbaltoernooi op het trainingsveld van Sportpark de Vlies in Ysselsteyn. ZVV Herberg de Peel bestaat sinds 1991 en neemt deel met drie heren- en een damesteam aan de KNVB competi tie. Voor het toernooi van 20 augustus zijn nog enkele plaatsen beschikbaar, dus wil je als (zaal)voetbalteam, vrien dengroep, familieclub nog meedoen en een sportieve en gezellige dag meema ken, meld je dan snel (t/m 1 augustus) aan bij Eugene Linders, tel 0478- 541908 inschrijfgeld bedraagt ƒ50,- p/team. Maar doe het wel snel want vol is vol. De tweede avond zomerbridge; deze keer georganiseerd door BC Venray. Weer een avond spanning en bridge- plezier voor alle aanwezigen. Diverse paren scoren nu al ruim boven de 100%. Dat betekent voor de komende vier weken dat we nog een aantal spannende zittingen tegemoet kunnen zien. Ds. V.d. Munckhof-Reintjes voe ren de (zeer voorlopige) ranglijst aan met 188%, gevolgd door mw. Clermonts-hr. Hartong, ep. Haegens en hr. Nollen-Vercauteren met onge veer 114%. Nadat alle prijswinnaars een keuze hadden kunnen maken uit het zeer divers en zomers samenge stelde pakket keerden de eersten huis waarts en gingen mw. Verheijen met hr. V. Hooft de bridgedegens nog tot in de kleine uurtjes kruisen met hr. V. Gaal-v.d. Wee. Er werd, anders dan in een normale wedstrijd, extreem scherp geboden en, waarschijnlijk vanwege het late tijd stip, niet altijd even secuur afgespeeld. De argeloze toeschouwers die regel matig vanaf de bar naar het gekrakeel kwamen kijken konden bij tijd en wijle hun ogen en oren niet geloven. Bridge was toch een spel waarbij niet gepraat mocht worden en waarbij 'non-verbaal-gedrag' uit den boze was. Het kon de pret allemaal niet drukken. Iedereen had weer een heleboel bijge leerd en/of afgeleerd. Dit alles onder het motto dat de thuisblijvers toch weer ongelijk hadden. Afgelopen week, van donderdag 20 tot zondag 23 juli, bezocht de fam. Janssen het meerdaags concours hippi- que voor paarden en pony's in Nieuwvliet in Zeeland. Mark was de enige van de familie die uiteindelijk in de prijzen reed. Met Little Mistery behaalde hij in de klasse midden een mooie 2e plaats in het klassiek parcours en een 3e plaats bij het progressief springen. De overige ruiters van onze vereni ging, die niet op vakantie waren, startten in Grubbenvorst, war een 75-jarig jubi leumconcours georganiseerd werd. In de prijzen reden: Brigitte Kreuzer, Katinka H, klasse Z1 3e met 181-186p; Marieke Vergeldt. Odet, klasse B 4e met 173p. Aanstaand weekend organiseert Reuver weer het concours hippique voor paarden. De ponyruiters starten een weekje later in Melderslo. Oefenprogramma Voetbal Trainingen Do 3/8, di 8/8, do 10/8, di 15/8, do 17/8, do 24/8 di 29/8, do 31/8; steeds om 20.00 uur. Iedereen is welkom Wedstrijden: Zondag 13 aug.: Ysselsteyn: DIS 1, deelname VenrayCup a. 11.00 DIS-Holthees 11.40 DIS-Oostrum 13.00 DIS-Ysselsteyn 14.20 Om plaats 5/8 15.10 Om plaats 1/4 15.50 Zaterdag 19 aug., beker: DIS 1-Wittenhorst 1 18.00 SVCB-DIS (vet.) Zondag 20 aug., beker: DIS 2-Ivo 2 11.00 DIOS 4-DIS 3 en/of 27/8) 10.00 Dinsdag 22 aug., beker: VCH 1-DIS 1 19.00 Donderdag 24 aug., beker: Meerlo 2-DIS 2 19.00 Zaterdag 26 aug., beker: DIS 1-Wanssum 1 18.00 DIS-Top (vet.) Zondag 27 aug., beker: DIS 2-HBSV 2 11.00 DIS 3-DIS 4 en/of 20/8) 10.00 Zaterdag 2 sept.: SVEB-DIS (vet.) Zondag 3 sept.: Aanvang competitie: Castenray 1-DIS 1 14.30 Volharding 4-DIS 2 12.00 Castenray 3-DIS 3 11.00 Volharding 6-DIS 4 10.00 Vervolgens elke zondag competitiewed strijden, behalve in principe op 22 okt., 26 nov. en 17 dec. (inhaaldagen). Hierna korte winterstop t/m 21 jan. Afmeldingen: Eenieder dient zich tijdig af te melden bij wedstrijdsecretaris H. Achten en daarnaast gelieve selectiespelers zich óók nog af te melden bij de trainer, resp. leider. Het Venrode ABN-AMRO Beachtoernooi wordt deze zomer al weer voor de vierde keer georganiseerd door zaalvoetbal vereniging Venrode i.s.m café Hulsman. Dit sportieve evenement is omgeven door diverse terrassen, waar u kunt genieten van een drankje onder een (hopelijk) warme zon. Er zal op de zaterdagavond ook een band spelen, zodat we van het toernooi met zijn allen één groot feest van kunnen maken. Een echte tip voor een dagje uit. Vanwege het slechte weer op 15 16 juli is het toernooi verschoven naar 19 20 augustus. Op deze 2 dagen zullen 40 teams op het Schouwburgplein te Venray strijden om de felbegeerde Hulsmancup. Op zaterdag 19 augustus zal het beachvoetvolley toernooi plaats vinden en op zondag 20 augustus het beachvoileybal toernooi. Voor zowel het beachvoetvolley als het beachvoileybal kunnen teams, beslaande uit minimaal 3 spelers(ters), zich inschrijven bij: dhr. Bistervelts: tel. 06-27257517 of e-mail: N.Poels@het- net.nl Willen de Teams die zich ingeschre ven hebben voor 15 en 16 juli, hun deel name voor het toernooi op 19 20 augustus bevestigen. Uitslagen: 8e Zomeravond competitie: 1. G. Robben; 2. A. Raafs; 3. L. v.d. Hoogenhof. Programma: Zaterdag 29 juli: Koppel te Vierlingsbeek. Er wordt gevist in de Maas van 09.00 tot 17.00 uur. Vergunningen Nieuwe vergunningen zijn verkrijg baar bij Faunaland Van Grootel, Stationsweg 21 Venray en bij H. Hendriks, Past. v.d. Gaetstraat 48 Venray, tel. 0478-582994. Hier zijn ook dag- en weekvergunningen te verkrijgen voor visvijver de Ballonzuil. Bij de secretaris kan men ook terecht voor ver dere inlichtingen. Trainingen: Tijdens de schoolvakanties vervallen de trainingen voor de ABCD-junioren en pupillen. Wel bestaat de mogelijk heid om op dinsdag en donderdag op eigen gelegenheid te trainen op de atle tiekbaan van 19.00 tot 20.00 uur. De trainingen voor de Lopersgroep (recre anten) gaan wel door op de dinsdag- en donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. De trainingen voor de jeugd worden weer hervat vanaf dinsdag 17 aug. a.s. Dit geldt ook voor de NSG-groep. Informatie: Ledenadministratie: 0478-582842. Mededeling: Oud papier: Iedere zaterdag (ook in de vakantieperiode) is de papiercontai ner van AV Venray Regio, geplaatst aan de Weg in de Berg/hoek Veltumse Kleffen, geopend van 09.00 tot 14.00 uur. Toezicht: 29 juli: Math v.d. Bekerom en Wiebe Hoestra; 5 aug.: Bart Lamberts en Twan Lensen; 12 aug.: John Linnenbank en Ger Verstegen. Start beginnersgroep Op dinsdag 3 oktober a.s. start weer een beginnersgroep met als doel om onder deskundige leiding de mogelijk heid te bieden uw conditie te verbeteren door te gaan hardlopen. Aanmelden voor deelname bij mw. Anja Gooren. tel. 0478-589486. Drieduizend bezoekers zien spektakel op circuit De Peel (Door Henk Willemssen) Circuit De Peel in Ysselsteyn was zondagmiddag weer het mekka voor de autospeedwayliefhebbers. Een kleine 3000 toeschouwers omzoom den de prachtige ovale asfaltbaan aan de Middenpeelweg. Een internatio naal veld van 120 coureurs uit België, Duitsland, Engeland en Nederland streden in zeven klassen om de aller hoogste eer. Naast de Stockcars in de Formule 1 en 2 kreeg het publiek Hotrods, Stockrods, Sprint 1300, Saloonstockcars en de lichtere race wagens Formula Toyota te zien. Voor de zes Venrayse deelnemers waren op het thuiscircuit ditmaal geen topposi ties weggelegd. Desondanks vermaakten de duizen den kijklustigen zich kostelijk. Het was ook prima raceweer. Een stralende zon, aangename temperatuur en een zuchtje wind dat de talrijke vlaggen langs het parcours fier deed wapperen. "De mees te mensen interesseert het niet wie er wint. Vijfennegentig procent van het publiek komt voor het rammen en de sensatie. De mensen willen gewoon spektakel zien. En dat proberen we ze ook te bieden", zegt pr-man Hans de Groot. VERHARDE ASFALTBAAN Harrie Maessen heeft in tien jaar tijd een prima auto- en motorsportaccom modatie verwezenlijkt aan de Middenpeelweg tussen Ysselsteyn en Vredepeel. Want naast de racebaan ligt nog een kartcentrum en een motor crosscircuit. Samen met Posterholt en Lelystad is Ysselsteyn de enige plaats in Nederland met een verharde asfalt- De mid-zomerwedstrijd in Sevenum Deze door de Peelrunners georgani seerde wedstrijd staat al jaren op de agenda van veel van onze lopers. De combinatie die daar gemaakt wordt van een wielerwedstrijd en een hardloop wedstrijd zorgt voor een bijzonder gezellige en motiverende ambiance. Daarom ook gingen wij op een woens dagavond met een flinke groep de strijd aan op dit snelle parcours om daarna nog lekker een pintje te pakken bij de wielerwedstrijd. Vooral onze dames- loopsters lieten hier zien hoe hard ze kunnen gaan, klasse! Trainingen: Bij de trainingen hebben we een geza menlijke warming-up waarna het geheel in groepjes uit elkaar gaat. Die groepjes worden ingedeeld op de snelheden die je aankan, het doel van de training die ont spanning kan zijn, stevig trainen naar een wedstrijd toe of naar een persoonlij ke toptijd. De trainingen zijn op dins dag, intervaltraining op de baan en don derdag, lange duurloop in en om Venray. We starten om 19.00 uur vanaf of op de atletiekbaan. Zaterdag bostrai- ning om 16.30 uur in het Boshuizengebied. Start vanaf de oude Barrier. Uitslagen: Stratenloop Sevenum: 5 km: Dames: Gerda Top 20.41 (P.R. en 2e), Carla Meijer 21.14 (3e), Nel Selten 21.59 (P.R.), Jolanda Janssen 23.47. Heren: Jan Poels 17.24. Mart v. Rooij 17.27, John Weijs 20.04 (P.R.) en ons jeugdlid Robin Diesbergen liep hier een knappe 20.20. 10 KM.: Bart Diesbergen 40.15 (P.R.), Ger Litjens 41.39, Jan Maessen 43.30 Informatie: Lopersgroep Venray is de recreatieve tak van Atletiekvereniging Venray Regio. Wil je graag wat meer informatie over de Lopersgroep bel gerust een van de volgende nummers, zij kunnen u ant woord geven op al uw vragen. Aanmelden of meelopen om het eens te proberen kan ook altijd. Anja Gooren, tel. 589486; Jan Maessen, tel. 589488. baan. Vanaf 1990 heeft Harrie Maessen, die samen met Johan van Dijck de eigenaar is, flink geïnvesteerd in zijn circuit. Er kwamen vangrails, een kantine en twee overdekte tribunes. Met overgebleven materialen van het voormalige circuit De Berckt in Baarlo wist Maessen de baan nog fraaier af te werken ondermeer met een hoge omheining van staaldraad. Tijdens het raceseizoen, dat van april tot oktober duurt, zijn er om de paar weken races op De Peel. De wedstrijden van afgelo pen zondag waren al de vijfde van dit jaar. STRALEND WEER In tegenstelling tot de laatste verre gende races van mei en juni was het afgelopen zondag stralend weer. De oorverdovende herrie en strijdlust op de baan stonden in schril contrast met de gemoedelijke sfeer langs de kant. Op het terras bij de kantine tonen halfont blote breedgeschouderde mannen hun talrijke tatouages. De flessen bier zijn evenals frites en ijs niet aan te slepen. Op de verhoogde wallen die het circuit omzoomen liggen de toeschouwers languit in het gras of bekijken vanuit hun zelf meegenomen tuinstoel, met koelbox binnen handbereik, het spekta kel. De mensen genieten van de snel heidsduivels die vlak voor hun neus voorbij scheren. Dat de speaker, die constant verslag doet, door het lawaai niet te verstaan is deert niemand. De supporters juichen hartstochtelijk wan neer hun favoriet wint maar er wordt ook met afkeurende gebaren flink gevloekt en getierd wanneer hun held overhoopt in de vangrail belandt. Maar van enige agressie is totaal geen sprake. Opvallend is dat het wedstrijdreglement in hoofdletters de volgende tekst bevat. Tedere coureur is gedurende de gehele wedstrijddag verantwoordelijk voor de misdragingen van de monteurs en de aanhang (supporters). Bij misdragingen zal de coureur de gehele wedstrijd gediskwalificeerd worden. De displinai- re straf zal later door de strafcommissie uitgesproken worden.' Bij het voetbal zou zo'n regel ondenkbaar zijn. KLASSEN Vanaf 12.30 uur strijden de coureurs in de zeven verschillende klassen over drie manches. In de eerste twee man ches worden 15 of 18 ronden afgelegd. Dit is verschillend per autoklasse; de lengte van een ronde is 520 meter. In de laatste finalemanche wordt het aantal ronden verhoogd naar 18 of 20. Het is een doorlopende voorstelling van aller lei stockcars in de meest uiteenlopende uitvoeringen. Als na een paar minuten een race is afgelopen worden eerst de 'gesneuvelde' wagens van het parcours verwijderd. Soms gebeurt dat met een hoge tractor met een vork die de auto's 'wegdraagt'. Zoals dat de prachtige oranje bolide van Stephan Driessen uit Meterik overkwam. Driessen lag in de laatste manche van de Formule Toyota op een kansrijke tweede plaats toen hij tegen de vangrails definitief tot stilstand kwam. Huub Litjens uit Panningen was een regionale coureur die wel succesvol was. De Noord-Limburger toonde zich in de Hotrods een klasse apart en greep overtuigend de eerste prijs. De winnaar van iedere manche wordt na afloop in een open auto over het cir cuit gereden. Hij krijgt dan de zwart-wit geblokte finishvlag in zijn handen geduwd en beantwoordt enkele vragen. SPONSORS Maar de meeste tijd krijgt de winnen de coureur voor het opnoemen van al zijn sponsors. Dat de geldschieters belangrijk zijn in deze tak van sport is overduidelijk te zien. De raceauto's lij ken wel kleurrijke reclamewagens. De meest sobere auto's komen uit in de klasse van de Saloonstock Cars. Het zijn gedeukte en gepantserde oude 'kis ten' die over de baan scheuren en elkaar totaal niet ontzien, "Deze wagens mogen ook botsen", zegt Harrie Maessen. "Maar alleen van de vangrails af want anders zouden er grote ongeluk ken gebeuren." In deze meest spektacu- Iaire discipline rijden ook Ysselsteyner Ton Swinkels en Joost Wilms uit Merselo mee maar zij vallen niet in de prijzen. De vier andere regionale favo rieten komen uit in de Stockcar Formule 2. Het zijn Barry Maessen (23), zoon van Harrie, zijn 19-jarige neef Roy Maessen die evenals Rob Strijbosch afkomstig is uit Ysselsteyn. Erwin Peeters uit Venray completeert het kwartet. De beide Maessens' heb ben te kampen met pech. In de laatste manche valt Roy voortijdig uit wat Barry al eerder overkwam. Opvallend is dat er toch weinig ongelukken gebeu ren. Alleen bij de Stockcar F2 deed zich vlak na de start een flinke crash voor want in deze klasse waren ook de mees te deelnemers. Lichte aanrijdingen en 'bumperduwen' zijn echter schering en inslag. Want het veld auto's beweegt zich als een harmonica over de baan. Langerekt over de rechte stukken maar rond de beide bochten krimpt het veld remmend, stuivend en botsend in elkaar. POPULARITEIT Pr-man Hans de Groot, van Autospeedway Promotion Holland, schrijft het succes van deze tak van autosport niet alleen aan de populariteit van Jos Verstappen en de Formule 1- races op tv toe. "Alhoewel Verstappen voor de autosport in het algemeen wel veel betekent. Maar speedway is een heel andere sport. We hebben de laatste jaren enorm veel energie in een goede promotie gestoken. Want voorheen werd dat nooit serieus aangepakt. Zo was onze stand op de Jaarbeurs in Utrecht dit jaar een enorm succes. En we zijn het blad Oval 98 gaan uitgeven. Sindsdien boeken de circuits recordaan tallen bezoekers. Tóen de baan in Baarlo nog bestond was De Peel nog amper bekend. Maar dit circuit heeft snel faam verworven en heeft interna tionaal zelfs een heel goede naam." Zondag 20 augustus wordt een grote dag voor het Ysselsteynse autocircuit. Want dan wordt gestreden om de Worldcup in de Stockcar Formule 1 klasse waarvoor afgelopen zondag pun ten voor de beste startplaatsen te verdie nen waren. Hans de Groot weet te mel den dat dan minstens tien Engelse topcoureurs aan de start verschijnen. "Het zal een gekkenhuis worden. De mensen moeten op tijd komen want de tribunes zullen tot de allerlaatste plaats bezet zijn." Sprint 1300 Thomas Grosse (Duitsland) Klaus Simon (Duitsland) Roel Bongaerts (Roggel) Eric Geurts (Baarlo) Stockcar Formule 1 Willie Peeters (Nijmegen) Louw Wobbes (Warga) Piet Keijzer (Helmond) Hotrods Huub Litjens (Panningen) Alan Fisher (Engeland) John van den Bosch (Rosmalen) Stockrods Bert-Jan Donkers (Chaam) Mare Stegmeyer (Baarlo) Danny Willems Rene Heijnen (Venlo) Formula Toyota Michael Kewitsch (Duitsland) Bodo Fechner (Duitsland) Hans van Elten Saloonstock Cars Marc Nooyens (Capelle) Gusje Peeters Ed Gatzen (Poppel) Gerrie Driessen (Grubbenvorst) Stockcar Formule 2: Danny Vereist (Belgie) Alex Janssen Henk Peeters (Nijmegen) Frank Lauf (Siebengewald)

Peel en Maas | 2000 | | pagina 11