Wielerronde Ysselsteyn wil verder doorgroeien Gerard Koonings verrast met vierde plaats op WK veldschieten e*i De Roerdomp Darten De Piëlhaas PC Wanssum- Geysteren ATB- vereniging Mudhunters Loopgroep De Barrier Jan Engels in Oranjeselectie Atletiek Vereniging Venray-Regio Ruitersport St. Jan Merselo Martin Teunissen succesvol in Peelland Toer Koninklijke Harmonie Euterpe Venray's Mannenkoor 't Zonnelied De Springplank Lourdescomité afd. Venray KBO Computerclub Regio Venray afd. Jeugd en Jongerenwerk 14, PEEL EN MAAS donderdag 20 juli 2000 - Pagina 15 Jurgen van Pelt en Pierre van den Beurcht twee supersnelle Brabantse winnaars Vorig jaar stond na een afwezig heid van acht jaar de Ysselsteynse wielerronde weer op de wedstrijd ka lender. Wielercomité Ysselsteyn, die het evenement samen niet de Toerclub organiseert, timmert flink aan de weg. Dit jaar was er voor het eerst een wedstrijd voor neo- en elite amateurs die meetelt voor het Limburgse wielerklassement. Volgend jaar wil de organisatie de Wielerronde van Ysselsteyn nog grootser aanpakken. "We overwegen daarom om de ronde een maand op te schuiven naar half augustus. Dat past beter in het programma van de KNWU en we zitten dan niet midde nin de schoolvakanties", zegt Thijs van Asten. Bij de neo- en elite-amateurs versche nen zondag in Ysselsteyn slechts veertig renners aan het vertrek. "Dat moeten er eigenlijk tachtig zijn. Ook om het finan cieel aantrekkelijker te maken", vindt Van Asten. "Maar de Peelland Toer is net afgelopen en vandaag wordt in Zaltbommel een klassieker voor neo- amateurs gehouden. Daar staan 180 ren ners aan het vertrek. In Ysselsteyn is nu ook het Jera-kamp. Waardoor veel kin deren niet konden meedoen aan de dikke banden race." WIELERFESTUN Desondanks kon het organiserende Wielercomité terugzien op een geslaagd wielerfestijn. Sportwethouder Jan Houba loste zondagmiddag om klokslag twaalf uur het eerste startschot. De vete ranen beten de spits af in een wedstrijd over 50 kilometer. Ron Paffen toonde zich de snelste sprinter in een kopgroep van negen man. De wielrenner uil Milsbeek bleef Tonny Gijsbers (Helmond) en Hans van Bavel (Sint Anthonis) voor. Jack Lenssen uit Oostrum zat ook in de kopgroep maar hij greep langs een podiumplaats en finishte als zevende. Veteraan Harry Kellenaers uit Siebengewald eindigde op de elfde plaats. Na de oudjes kwamen de jonkies aan bod in de dikke banden race. Op hun gewone fietsjes streed de jeugd in twee categorieën, van zeven tot negen en van tien tot twaalf jaar, om de hoogste eer. Pastoor Jenniskens schoot het aanko mende wielertalent weg. De volgende generatie uit de wielerfamilie Teunissen diende zich al aan. Want Mike Teunissen, zoon van Martin, was de rap ste bij de allerkleinsten. Danny Plum, eveneens uit Ysselsteyn, won bij de de tien tot twaaltjarigen. Tweede werd Martin Michels uit Heide voor Kelly van Mill (Haps). Bij de meisjes waren er ook twee Ysselsteynse winnaars. Sharon Wismans en Nicole Romme gingen als eerste over de meet. aIl-mag-inspr:Vader Martin Teunissen kon in de wedstrijd van de amateurs in de sportklassen A en B over 60 kilometer het goede voorbeeld van zijn zoon Mike niet volgen. Bart Marcellis, de vorig jaar de wedstrijd in zijn eigen dorp won, zag vanaf de kant dat Teunissen niet wegraakte uit het peloton. Marcellis hing eind vorig jaar zijn fiets aan de wilgen. "Het begint nu toch wel te kriebelen nu ik naar de wed strijd sta te kijken. Maar ik kon het vele trainen niet meer opbrengen. Naast mijn werk moest ik nog twintig uur per week op de fiets zitten. Dat werd me teveel. En ik had er geen zin in om met minder training zomaar wat mee te fietsen. Want zo zit ik niet in elkaar", zegt Bart Marcellis die Jacco Tettelaar als zijn opvolger tipt. "Hij kan goed alleen rij den en is ook snel in de sprint." Terwijl Bart Marcellis dit zei maakte Tettelaar n.og deel uit van een kopgroep van zes renners. Uiteindelijk blijft er een kwar tet koplopers, zonder Tettelaar, over. Stan Janssen uit Siebengewald probeert nog in de allerlaatste ronde weg te komen. Maar hij wordt weer terugge pakt en aan de meet toont Pierre van den Beurcht zich de snelste. De 34-jarige Wielrenner uil Boekei wint de sprint gemakkelijk voor zijn Zuid-Limburgse medevluchters Edy Jorissen (Bocholt), Erik Willems (Brunssum) en Stan Janssen. Martin Teunissen wint even later de sprint van het peloton en pakt de tiende plaats. "Ik wist vooraf dat ik in deze groep de snelste was", glundert Van den Beurcht. "Alhoewel ik veel meer van Jacco Tettelaar verwacht had. Maar blijkbaar had hij vandaag geen goede benen." PECHVOGEL Ronny Graat uit Overloon is zondag middag de grote pechvogel. Hij rijdt voorin het peloton wanneer plotseling het stuur van mederenner Sjoerd Bremer uit Dodewaard afbreekt. Bremer komt ten val en sleept Ronny Graat mee die hard op het asfalt terecht komt. Hevig vloekend ziet de ongelukkige Overloner met een kapotte elleboog het peloton achter de horizon verdwijnen. Hij moet de strijd staken. Ook Christiaan Möring uit Venray kan niet voor een plaatselijk succes zorgen. Möring is al vrij snel kansloos wanneer hij op een ronde ach terstand wordt gezet. Tegen vier uur lost de Ysselsteynse wethouder Lei Heidens het startschot voor de neo- en elite-amateurs. Het is duidelijk merkbaar dat de betere ama teurwielrenners nu op de fiets zitten. Want het tempo wordt, ondanks de straffe wind, Hink omhoog opge schroefd. Zo hoog dat in de eerste paar ronden al veel renners gedesillusioneerd afstappen. Het deelnemersveld van veertig man wordt gestaag uitgedund en het peloton verbrokkelt snel. Neo-ama- teur Michel Jeucken uit Venray verlaat na ruim een uur fietsen de koers. De 21- jarige renner van wielerclub De Grensstreek beschouwt de Ysselsteynse wielerronde als een training. Op de eer ste zondag in febuari kwam de Venrayse baanrenner tijdens een training in Duitsland zwaar ten val en brak zijn heup. "Daardoor ben ik vier maanden uil de roulatie geweest. Pas de laatste maand ben ik weer aan het fietsen. Ik heb daarom een grote achterstand opge lopen. Conditioneel gaat het redelijk maar ik mis nog de kracht. Want mijn linkerbeen verzuurt heel snel", zegt Michel Jeucken die ook het NK op de baan in Alkmaar dit jaar aan zich voor bij ziet gaan. "Mijn seizoen is eigenlijk naar de knoppen. Ik richt me nu nog op het NK achter dernies dat eind augustus in Sloten gereden wordt. Daar hoop ik met mijn vader als gangmaker nog goed te presteren." SMAAKMAKERS Jeuckens teamgenoot Piet Rooyakkers is een van de grote smaak makers. De jonge renner uit Gerwen verzamelt de meeste punten bij de tus- sensprints. Van de oorspronkelijke kop groep van dertien blijven op vijf ronden van twee kilometer voor de finish nog drie renners over: Piet Rooyakkers, Jurgen van Pelt en Mare ter Schure. Met nog acht kilometer voor de boeg ont snapt Van Pelt en hij blijft weg. Vlak voor zes uur finisht de sterke Brabander na 90 kilometer als eerste. Winnaar Jurgen van Pelt nestelde zich door de zege ook aan kop van het Limburgse wielerklassement. In de sprint om de tweede plaats moet Piet Rooyakkers zijn meerdere erkennen in Mare ter Schure die het zilver pakt. Een knappe prestatie van de renner uit hel Overijsselse Rheeze. Ter Schure: "Al twintig ronden voor het einde merkte ik dat mijn zadel los ging zitten. Het werd steeds moeilij ker fietsen en in de laatste ronde brak het zadel helemaal af. Ik was daarom meer met mezelf bezig dan met de kop loper te achterhalen." Uitslagen Wielerronde van Ysselsteyn Jongens 7 tot 9 jaar 1Mike Teunissen (Ysselsteyn) 2. Jeroen Tonnaer (Ysselsteyn) 3. Johan Swinkels (Ysselsteyn) Meisjes 7 tot 9 jaar 1. Sharon Wismans (Ysselsteyn) 2. Stephanie Romme Ysselsteyn) 3. Tamara Koonings (Ysselsteyn) Jongens 10 tot 12 jaar 1. Danny Plum (Ysselsteyn) 2. Martin Michiels (Heide) 3. Kelly van Mill (Haps) Meisjes 10 tot 12 jaar 1. Nicole Romme (Ysselsteyn) Veteranen 1Ron Paffen (Milsbeek) 2. Tonny Gijsbers (Helmond) 3. Hans van Bavel (Si. Anthonis) 7. Jack Lenssen (Oostrum) Sportklasssen A en B 1Pierre van den Beurcht (Boekei) 2. Edy Jorissen (Bocholt) 3. Erik Willems (Brunssum) 4. Stan Janssen (Siebengewald) 5. Pascal van Bussel (Ommel) 10. Martin Teunissen (Ysselsteyn) Neo- en elite-amateurs 1. Jurgen van Pelt (Gerwen) 2. Mare ter Schure (Rheeze) 3. Piet Rooyakkers (Gerwen) 4. Robert Klijs (Waalre) 5. Roy K'nnisser (Velden) 6. Marc van Grinsven (Deurne) 7. Berrie Tooien (Echt) 8. Herald Dat (Lierop) 9. Mark van Wegen (Hoogland) 10. Sandro Bijnen (Budel) Uitslagen: 7e Zomeravond competitie: 1. P. Peters: 2. A. v. Mill; 3. S. Philipsen, Programma: Zaterdag 22 juli: Ind. in Grubbenvorst. Er wordt gevist in de Maas. Woensdag 26 juli: Zomeravondcompe titie op de Ballonzuil. Heren vissers: op de woensdagen 9 en 16 aug. extra wedstrijden met Broekhuizen op de visvijvers van beide verenigingen. Verdere inlichtingen bij de wedstrijdcommissie. Zaterdag 29 aug.: Koppel van Vierlingsbeek op de Maas. Opgeven wedstrijden bij H. Hendriks, tel. 0478-582994 vóór donderdags 19.00 uur. Vergunningen Nieuwe vergunningen zijn verkrijg baar bij Faunaland Van Grootél, Stationsweg 21 Venray en bij H. Hendriks, Past. v.d. Gaetstraat 48 Venray, tel. 0478-582994. Hier zijn ook dag- en weekvergunningen te verkrijgen voor visvijver de Ballonzuil. Bij de secretaris kan men ook terecht voor ver dere inlichtingen. Whiskydarten Zaterdag 22 juli wordt in café De Piëlhaas weer het whiskydarten gehou den. Iedereen die hier aan wil deelne men kan zich tot uiterlijk 20.15 uur laten inschrijven. Dit kan men ook via ons tel.nr. 582187. De aanvang van het dar ten is om uiterlijk 20.30 uur. Afgelopen weekend werd er een con cours gehouden in Grubbenvorst waar Kim v. Schijndel met haar pony Future twee prijzen behaalde. Ze behaalde de vijfde prijs met dres suur in de ca. DB en een mooie tweede prijs in de cat. DL met springen. "Het is buiten verwachting goed gegaan" Maandagavond keerde de natio nale handboogselectie na een lange busreis vanuit Noord-Italië terug in Nederland. Gerard Koonings kon terugzien op een uiterst succesvol wereldkampioenschap veldschieten in Cortina d'Ampezzo. De Venraynaar behaalde op het onder deel recurve de vierde plaats en bewees zich te kunnen meten met de wereldtop. Het was pas de eerste keer dat Koonings (35) aan een groot interna tionaal toernooi in het veldschieten deelnam. "Het is buiten verwachting goed gegaan. Na iedere twaalf pijlen slaagde ik erin een ronde verder te komen. Ik heb gewoon geschoten voor wat ik waard was. Zondag in de laatste ronde ging het om de derde plaats. Helaas zat de bronzen medaille er net niet in. Maar desondanks ben ik dik tevreden met mijn vierde plek", zegt de Venrayse handboogschutter die maan dagavond tegen acht uur weer thuis was. "We zijn vanmorgen al om half zes in Italië vertrokken. En we hadden al zo'n korte nacht. Want zondag na afloop van de finales was er na de prijsuitreiking een buffet. Alle span ning was toen weg en we hebben daar na nog flink doorgefeest tot in de klei ne uurtjes toe. Want de Nederlandse ploeg had nog nooit zo goed gepres teerd op een WK met vijf klasseringen bij de eerste tien." RECEPTIE Gerard Koonings had dit jaar zijn zinnen gezet op het veldschieten. Hij nam aan de open selectiewedstrijden deel en wist zo een plaatsje te verwer ven in de nationale ploeg van bonds coach Tom Bil. Samen met clubgenoot Ron van der Hofl', beiden zijn lid van Ons Genoegen uit Ysselsteyn, die als een van de favorieten naar het WK ver trok. Van der Hoff rekende zelfs op een podiumplaats. Maar de Ysselsteyner kwam niet verder dan een teleurstellende veertiende plaats. Toch keerde Ron van der Hoff niet geheel met lege handen huiswaarts. Want met het Nederlandse mannenteam behaalde hij, samen met Swolgenaar Twan Cleven en Guido van den Bosch, de zilveren medaille. In de eindstrijd was het geroutineerde team van Zweden net iets te sterk (57-55). "Dat was een schitterende prestatie van hun. Dat heeft voor Ron het toernooi toch enigs zins goed gemaakt." Gerard Koonings heeft maandag besloten dat hij doorgaat met het veld schieten. Het doelschieten op de baan gaat hij voorlopig op een lager pitje zetten. De Ysselsteynse handboogvereni ging Ons Genoegen beleefde nog meer successen in Cortina d'Ampezzo. Want jeugdlid Dave van der Coelen uit America wist de tweede plaats te bemachtigen in de juniorencup. Komende zaterdag 22 juli wordt de succesvolle Nederlandse equipe een receptie aangeboden in Schijndel. E-mall adres Peel&Maas peelenm@tref.nl Mountainbiken is een sport voor fana tiekelingen en voor recreanten. Bij de Mudhunters kunnen beide groepen terecht. Om fanatiek je training te doen of om ontspannen door de bossen te fiet sen. Natuurlijk wel die ontspanning die ontstaat na inspanning. Want het blijft een redelijk zware sport, maar wel een hele mooie sport. Vooral rond deze tijd als er veel mensen op hun vakantie ken nismaken met onze mooie sport, velen raken dan enthousiast. Wat doen die Mudhunters eigenlijk? We zoeken iedere week een andere omgeving om te trainen en zo is het niet snel vervelend. Als we gaan trainen fiet sen we tussen de 25 en 45 km in ruim 2 uur, iedereen heeft dan een vergelijkba re inspanning geleverd. Er is binnen de groep altijd wel iemand die ongeveer hetzelfde tempo rijdt. Op dinsdagavond zijn de trainingen niet zo lang en kun je al redelijk snel met de groep mee. Kom een paar keer meedoen en oordeel zelf wat je er van vindt. Planning komende weken Zondag 23 juli vertrek 9.00 uur voor de eerste keer van de "Terrasmaand" Dinsdag 25 juli vertrek 19.00 uur voor avond training. Zondag 30 juli vertrek 9.00 uur voor training inclusief terrasbezoek. dinsdag 1 augustus vertrek 19.00 uur voor avond training. We vertrekken altijd vanaf zwembad de Sprank. Voor informatie bel je met Piet op 0478- 589880 of kom gewoon een keer naar één van de trainingen of tochten. Hardlopen is een activiteit die door veel mensen alleen of in kleine groepjes gedaan wordt. Dat is natuurlijk heel leuk, maar je moet een goede discipline hebben om dan toch iedere keer te gaan trainen. En als je dan bezig bent en het gaat een keer regenen, dal ben je gemak kelijk geneigd om een afkorting te nemen. Een van de voordelen van in een groep trainen is dat je een "stok" achter de deur hebt. Als je weet dat er meer mensen komen ben je gemakkelijker zelf ook van de partij. Of zoals een van onze leden wel eens zegt: Als ik er niet ben gaat het niet door. Gelukkig is dat niet het geval want we lopen nagenoeg altijd. We trainen drie keer per week en de diverse trainingen hebben andere doe len. De trainingen zijn op een dusdanige snelheid dat nagenoeg iedereen zich bij ons aan kan sluiten. Binnen onze groep zijn alle leeftijden vertegenwoordigd en er zijn dames en heren actief binnen de groep. De trainingen zijn op: Maandag van 19.15 tot 20.30 uur vanaf hotel Asteria Donderdag van 19.15 lot 20.30 uur vanaf hotel Asteria Zaterdag van 16.30 tot 17.30 uur vanaf zwembad "de Sprank" Mocht je interesse hebben om een keer te komen meetrainen dan ben je van harte welkom. De eerste maand kun je gratis meetrainen en het verplicht je tot niets. Voor meer informatie kun je ook bellen met Piet Dupont, telefoon 589880. Midgetgolf Club Buitenlust Naar aanleiding van de prestaties van de afgelopen tijd is Jan Engels door de keuzeheren opgenomen in de selectie van het Nederlands Seniorenteam. Samen met o.a. clubgenoot Harrie Lenssen zal dit Oranjeteam deelnemen aan Europese Kampioenschappen, welke van 7 t/m 9 september in het Belgische Eupen zullen plaatsvinden. Trainingen: Tijdens de schoolvakanties vervallen de trainingen voor de ABCD-junioren en pupillen. Wel bestaat de mogelijk heid om op dinsdag en donderdag op eigen gelegenheid te trainen op de atle tiekbaan van 19.00 tot 20.00 uur. De trainingen voor de Lopersgroep (recre anten) gaan wel door op de dinsdag- en donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. De trainingen voor de jeugd worden weer hervat vanaf dinsdag 17 aug. a.s. Dit geldt ook voor de NSG-groep. Informatie: Ledenadministratie: 0478-582842. Mededeling: Oud papier: Iedere zaterdag (ook in de vakantieperiode) is de papiercontai ner van AV Venray Regio, geplaatst aan de Weg in de Berg/hoek Veltumse Kleffen, geopend van 09.00 tot 14.00 uur. Toezicht: 22 juli: Grad IJzendoom en Herman Jacobs; 29 juli: Math v.d. Bekerom en Ad v.d. Korput. Start beginnersgroep Op dinsdag 3 oktober a.s. start weer een beginnersgroep met als doel om onder deskundige leiding de mogelijk heid te bieden uw conditie te verbeteren door te gaan hardlopen. Aanmelden voor deelname bij mw. Anja Gooren, tel. 0478-589486. Op zondag 16 juli verzorgde onze vereniging op het evenemententerrein in Sevenum een concours hippique voor paarden. Het is altijd een hele organisa tie om alles goed en op tijd te laten ver lopen en het iedereen ook nog zo aange naam mogelijk te maken. We mogen gerust terugdenken aan een goed geslaagd concours 2000. Van onze eigen leden reden in de prij zen: Dressuur: Ingrid Bonneux. Galmeo, klasse Zl een 3e plaats met 362p; Eva v. Ooi, Nevada, L, 2e met 175 p.; Monique v. Dijck, Noord, B, 3e met 171 p; Kathelijne Maessen, Funny Boy, B, eveneens 3e met 169p. Springen: Petra v. Dijk behaalde weer 4 prijzen. In de klasse Zwaar met Ilivia een mooie 2e plaats en met Murdock een 3e plaats. In het springen Midden behaald ze met Limmertair een 9e plaats en tot slot met Lolivia in de klasse L een 10e plaats. Karin Winnen, Oranca, springklasse B een 3e plaats; Monique v. Dijck, Noord, viel met een 8e plaats in de klasse B net buiten de prijzen en won nog de gesponsorde troostprijs, een mooie bodywarmer. Aankomend weekend is er een paarden- concours in Grubbenvorst. Wielrennen Martin Teunissen uit Ysselsteyn en lid van de Beeselse wielerformatie Trilion-van Herten heeft een derde plaats behaald in de meerdaagse wed strijd Peelland Toer. In de eerste wedstrijd in Liessel werd Martin 8e, de tweede dag in Mierlo werd hij 4e. In de laatste wedstrijd werd Teunissen 8e. Deze zelfde plaats behaal de hij in de afsluitende tijdrit, waaraan alleen de beste 20 mochten deelnemen. Door deze regelmatige prestaties werd hij derde in het eindklassement achter Hans v.d. Munckhof uit Melderslo en Herman Kroezen uit Deurne. In zijn eigen woonplaats werd Teunissen zondag nog eens 10e en klas seerde zich in vierdagen op rij bij de beste 10. Een puike prestatie. De ploeg neemt volgende week deel aan de Belgische meerdaagse wedstrijd Ronde van Luik om op zaterdag 19 aug. aan de start te verschijnen van het avondcriterium van Beesel. Harmonieorkest Donderdag 17 aug.: 20.00 uur Repetitie. Donderdag 24 aug.: 19.00 uur Afsluiting seizoen. Afmelden: H. v.d. Steeg, tel. 582539. Agenda: 3 aug.: Ophalen oud papier volgens rooster. 24 aug.: Aanmeten nieuw uniform vanaf 19.00 uur. 3 en 4 nov.: Proms. Jeugdorkest Donderdag 17 aug.: 18.45 uur Repetitie. 24 aug.: 18.45 uur Repetitie. Agenda: Najaar: Concert Merselo/Ysselsteyn. Afmelden: P. Noten tel. 587858 Drumband Dinsdag 15 aug.: 20.00 uur Repetitie. Donderdag 24 aug.: Aanmeten nieuwe uniformen. 19.00 uur. Afmelden: Dorien van der Giessen, tel. 589317. Agenda: 24 aug.: Aanmeten uniformen. 3 en 4 nov.: Proms. Bestuur 17 aug. db. Repetitie: Donderdag 20 juli: 19.30 uur: Repetitie Tenor 1 2; 20.00 uur: Repetitie gehele koor. Donderdag 27 juli: Koorvakantie, GEEN repetitie! Donderdag 3 aug.: Koorvakantie, GEEN repetitie! Donderdag 10 aug.: Koorvakantie, GEEN repetitie! Donderdag 17 aug.: 19.30 uur: Repetitie Bas Bariton; 20.00 uur: Repetitie gehele koor. Donderdag 24 aug.: 19.30 uur: Repetitie Tenor 1 2; 20.00 uur: Repetitie gehele koor. Koorvakantie: 27 juli, 3 en 10 augustus. Optredens/Evenementen: Donderdag 20 juli: Laatste repetitie, na afloop 'Kwartaaltoepen". (Alleen voor leden). Zaterdag 19 aug.: 18.00 uur Paterskerk: H. Mis 25-jarig huwelijk van lid VMK. Oude kostuums kunnen nog steeds worden ingeleverd bij P. van der Broeck. Afmelden bij Hans Arts (tel. 584023). (Bij voorkeur tussen 18.30 en 19.00 uur). Oud papier: kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molenhofweg. (De weg tegenover de voormalige zuivelfabriek) (Staat aange geven!). Informatie: Repetitielokaal: Zaal "In den Engel". Poststraat 2. Secretariaat: tel. 580173. Gemengd zangkoor Repetities: 's maandags om 20.00 uur. Locatie: Parochiehuis Paterskerk, Leunseweg 5, Venray. Zaterdag 12 aug.: Zingen om 14.00 uur in de Grote Kerk t.g.v. gouden bruiloft van de ouders van Sjan. Zaterdag 19 aug.: Zingen om 18.00 uur in de Paterskerk t.g.v. zilveren huwelijk van André en Han. Let op! De zaterdagen 12 en 19 aug.: een half uur voor de H. Mis aanwezig zijn om de liedjes door te zingen. Einde zomervakantie: 13 aug., 14 aug. beginnen de repetities weer. Zondag 20 aug.: Zingen om 10.30 uur. Pas na 22 aug. kan het nieuwe zangsche ma, voor het laatste half jaar van 2000 bekend worden gemaakt. Bij ieder optreden gelieve een kwartier voor aanvang aanwezig te zijn. U bent altijd welkom op onze repetitie avonden voor een kennismaking. Voor meer informatie/aanmelding/afmelding kunt u bellen: mw. T. Douwes, tel. 0478- 584494 of mw. T. v.d. Heuvel, tel. 0478-583884. Jeugdvereniging Afgelopen seizoen was een goed sei zoen voor De Springplank, Veel kinde ren vonden de weg naar de Beukenlaan. Zoveel zelfs, dat de donderdaggroep (de basisschoolgroepen 5 en 6) uit haar voe gen barstte. Het plafond werd duidelijk overschreden, wat het programmadraai- en een stuk moeilijker maakte. Uiteindelijk is alles goed gekomen, maar het was een hele klus. Om niet voor verrassingen te komen staan, hebben alle kinderen van de don derdaggroep een circulaire meegekre gen met de vraag wat men in het nieuwe seizoen van plan is. Wij krijgen dan een idee hoeveel kinderen de groep gaat tel len. De blijvers, plus wat van de maan- daggroep komt. Wij hebben dan zicht op het aantal plaatsen die over zijn. Waar we nieuwe kandidaten toe kunnen laten. Wij zijn trouwens nog steeds op zoek naar geschikte leiding. Veel leden wil ook zeggen dat er voldoende leiding aanwezig moet zijn. Leiding om club te draaien, maar ook om alle andere taken mede uit te voeren. Mensen die hier iets voor voelen kunnen na de vakantie (vanaf 31 juli) contact opnemen met Jeanne, tel. 580217. Septemberbedevaart Voor de septemberbedevaart die wordt gehouden van 5 tot 12 september (treinreis) en van 4 tot 12 september (busreis) zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Voor meer informatie kan men zich wenden tot de hr. Philipsen. tel.583575 en b.g.g. mw A. van Stiphout, tel 586721. Collecte 2000 De collecte van dit jaar behoort weer tot het verleden. Wij danken de inwo ners van Venray en de kerkdorpen voor hun gaven, en tevens danken wij al onze collectanten voor hun inzet, want dank zij hen is deze collecte weer volledig geslaagd, en hebben wij deze collecte weer met een aardig resultaat kunnen afsluiten. Wij hopen volgend jaar wederom een beroep op hen te kunnen doen. Fietsvierdaagse 2000 Zoals u al eërder hebt kunnen lezen in dit blad, is het Lourdescomité verzocht om enkele activiteiten te verzorgen tij dens de Fietsvierdaagse 2000. Het Lourdescomité is daar zeer vereerd mee, temeer om dat de opbrengst van deze activiteiten geheel ten goede komt voor dit goede doel. Deze activiteiten bestaan o.a uit het Rad van Avontuur en ballen gooien, hoefijzer werpen etc. Wij sporen de Venrayse bevolking ten zeerste aan om aan deze activiteiten mee te doen, het is voor een zeer goed doel. Secretariaat Het secretariaat van het Lourdescomité is vanaf 1 juli jl. tijdelijk ondergebracht bij D. van Stiphout, Clovishof 1, tel 0478-586721. Op zaterdag 22 juli vanaf 13.00 uur gratis Jeu de Boules in Oirlo op de Haalakker voor alle Venrayse ouderen. Graag zelf koffie of thee meebrengen. Ook degenen die zich nog niet hebben aangemeld zijn welkom. Op zaterdag 12 aug. van 14.00 tot 17.00 uur zijn alle Venrayse ouderen welkom bij het Schuttersgilde van St. Jan op de schutterswei de Endepoel om op 'vogel en hark' te schieten. Hiermee zijn aardige prijzen te verdienen. Kosten ƒ10,- p.p. Consumpties voor eigen reke ning. Aanmelding vóór 4 aug. bij eigen afdelingssecretariaat of bij mw. B. v.d. Voort. tel. 588691. Activiteitenkalender: KBO-Venray-kom Zaterdag 22 juli: vanaf 13.00 uur jeu de boules op de Haalakker in Oirlo. Zaterdag 12 aug.: van 14.00 tot 17.00 uur Vogelschieten op de Endepoel. Activiteiten in het Schuttersveld, waarbij ook ouderen die hier niet wonen welkom zijn: Donderdag 20 juli: 19.00 uur Culturele avond door het ouderenkoor Ysselsteyn. Donderdag 27 juli: 19.00 uur Kienen. Donderdag 3 aug.: 19.00 uur Muziekavond door Heidense trouba dour. Donderdag 10 aug.: Geen programma i.v.m. de kermis. Vrijdag 21 juli organiseert de Computerclub Regio Venray wederom een bijeenkomst voor al haar leden. De avond vindt plaats in de Coninxhof aan de Tinnegieterstraat in Veltum. De aan vang van de clubavond is rond 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom op de clubavond. Ook wanneer u geen lid bent van de computerclub en met vragen of problemen zit omtrent uw PC, kunt u onze clubavond bezoeken. Onze compu terclub zal u graag proberen te helpen en kan u kosteloos adviezen geven. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met onze secretaris Frans, tel. 0478-586198. Rode Kruis Venray Tijdens de Fiets4daagse gaan we weer een stand bemannen en wel op: Zaterdag 29 juni: verzamelen om 09.00 bij de Clockert, wisseling vindt plaats bij stand Wetteling, einde 18.00 uur bij Clockert. 09.00-13.30 uur: Maria, 06-23796573, Antoon, Sjoerd, Tom, Leslie. 13.30-18.00 uur: Monique, 06- 22606391, Fabian, Melanie, Anouk, Samanta of Leslie. Iedereen s.v.p. in tenue (polo sweat shirt). Wij zorgen voor drinken. Wie niet kan s.v.p. afmelden.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 15