Harry Beer kens onderscheiden met zilveren KNVB-speld Niet bij de besten, niet bij de slechtsten 1 SV Venray haalt bakzeil in voetbalconflict Afscheid Bertus van Mook Zilveren Kruis straattennisspektakel bij TV De Gagel TV Ysselsteyn SVV Veteranen SV Ysselsteyn rBeach toernooi verzet v: V. Gool-Boer jeugdtoernooi 't Alvertje- Oostrum Zomerbridge ■n r Autospeedway Venray PEEL EN MAAS donderdag 20 juli 2000 - Pagina 14' PEI Venraynaar stopt na dertig jaar met beoordelen van scheidsrechters Nietsvermoedend schudde Harry Beerkens zaterdagavond vele familie leden en bekenden de hand. Harry en zijn echtgenote Anny hielden in het Pelgrimshuis in Smakt de receptie ter gelegenheid van hun 40-jarig huwe lijksfeest. Totdat een zware KNVB- delegatie de zaal betrad. Harry Beerkens werd onderscheiden met de zilveren KNVB-speld als waardering voor het vele werk dat hij voor de voetbalbond en vooral voor het scheidsrechterswezen in veertig jaar verricht heeft. Zelfs degene die hem in 1948 overhaalde om te gaan fluiten was present: de inmiddels 84-jarige Herman Langenkamp uit Holthees. "Het was een volkomen verrassing en ik was er best wel emotioneel onder", zegt Harry Beerkens. "Ik denk dat Toon Poels hiervoor gezorgd heeft. Want ik had begrepen dat ze mij pas in januari wilden onderscheiden. Dat het nu is gebeurd komt omdat mijn hele familie er toch bij aanwezig was." De 69-jarige Venraynaar is, met twee tussenpozen, in totaal dertig jaar schei dsrechtersrappor- teur geweest. "In december word ik zeventig. Ik had nog een jaar dispensatie kunnen aanvragen. Maar het is nu mooi genoeg geweest." Harry Beerkens staat bij de scheids rechters bekend om zijn eerlijke maar ook soepele rapporten. Hij is nooit in het bezit van een rijbewijs geweest. Alle voetbalduels in Noord-Limburg, in de regio tussen Gennep en Venlo. bezocht hij met zijn bromfiets. Alhoewel de ver leiding soms groot was om bij de scheidsrechter, die hij moest beoorde len, om een lift te vragen. Zo moest Harry afgelopen herfst de Venrayse arbiter Piet Hanen rapporteren bij een wedstrijd van Achates in Ottersum. Een tocht van twee keer 35 kilometer. "Piet woont vlak bij me in de buurt. Maar toch heb ik hem niet gebeld om mee te mogen rijden. Alhoewel het toen al kou der en vroeger donker werd. Maar ik houd er mijn principes op na. Want ik wil de schijn niet tegen hebben en wil bovenal objectief zijn." Harry Beerkens heeft zelf gespeeld in de jeugd van Servatius en later SV Venray. Op achtienjarige leeftijd moest hij vanwege een knieblessure stoppen met actief voetballen. Op aandringen van scheidsrechtersne- stor Herman Langenkamp werd hij arbi ter. Tien jaar lang floot Harry op bijna alle Noord-Limburgse voetbalvelden. En hij ging overal op zijn fiets naar toe. Weer of geen weer. "De vergoeding was toen vier gulden per wedstrijd", weet hij nog. "Na mijn trouwen in I960 ben ik gestopt als scheidsrechter. Ik stond toen op de nominatie om van de afdeling Limburg naar de KNVB te promover en". Maar het voetbalwereldje bleef hem trekken. Al snel werd hij overgehaald om scheidsrechters te beoordelen. In het beginjaren rapporteerde hij vaak bij wedstrijden in Zuid-Limburg. "Toon Poels moest toen als scheidsrechter meestal ook in het zuiden fluiten. De bond zorgde er dan voor dat mijn wed strijd vlak in de buurt was waar Toon floot. Zo ben ik jarenlang op zondag met hem meegereisd." Harry Beerkens heeft in de afgelopen veertig jaar het voetballen zien verande ren. De scheidsrechter hebben het er niet makkelijker op gekregen, vindt hij. "Vooral de mentaliteit van de mensen is veranderd. Toen ik nog zelf floot en er was een speler die vloekte dan zei ik: 'wat heeft je moeder je geleerd, bidden of vloeken'. En dan was het meestal wel afgelopen. Alhoewel ik in Hegelsom eens een speler van hel veld gestuurd heb omdat hij bezig bleef. 'Ga jij maar naar het kleedlokaal dan hoef ik dat gevloek niet meer aan te horen'. Dat hebben ze mij toen niet in dank afgeno men". De Venrayse rapporteur is blij dat hij dertig jaar lang zijn hobby heeft kunnen uitoefenen. "Daar ben ik iedereen ont zettend dankbaar voor. Ik heb het met enorm veel plezier gedaan. En hopelijk heb ik iets kunnen bijdragen aan de begeleiding van de scheidsrechters." Harry Beerkens was altijd mild in zijn oordeel over de arbitrage. "Als oud- scheidsrechter had ik het voordeel dat ik me goed kon inleven in een arbiter. Ik lette niet op de fouten maar probeerde juist altijd het positieve eruit te halen. De punten die ik gaf varieerden van een 6 tot hoogstens een 8,5. Net zoals dat op school gebeurde. Nee, een onvoldoende heb ik nog nooit gegeven. Want soms loopt een wedstrijd vanzelf en soms heeft de scheidsrechter een heel moei lijk duel. Terwijl hij toch altijd probeert om zijn uiterste best te doen." Helemaal verloren voor de voetballe rij gaat Harry Beerkens na zijn 'pen sioen' niet. "Alleen weet ik nog niet pre cies wat het wordt. Ik zou best iets willen doen in de begeleiding van jonge, aankomende scheidsrechters." Senioren 40+ Toernooi In de week van 14 t/m zondag 20 augustus wordt het 40+ Toernooi gespeeld. Afhankelijk van het aantal inschrijvingen wordt het toernooi over de week verdeeld. In verband met de leeftijd zullen we proberen de wedstrijden zo veel moge lijk te spreiden of zelfs in 2 leeftijds klassen te spelen. Alle senioren leden van 40 jaar of ouder kunnen zich hier voor inschrijven middels de inschrijf- kaarten in de kantine. De inschrijfkosten bedragen f 2,50. Contactpersonen voor dit toernooi: Theo Jenneskens (541330) en Gonnie van de Pas 541611). De inschrijving sluit op zondag 30 juli. Doe mee Clubkampioenschappen De clubkampioenschappen enkel en dubbel worden dit jaar gespeeld van zaterdag 2 t/m zondag 17 september. Alle senioren leden junioren (vanaf 16 jaar of bij de eerste 4 van de junior club kampioenschappen geëindigd) kunnen zich hiervoor inschrijven middels de speciale inschrijfkaarten in de kantine. Er wordt gespeeld in 2 sterktes, zowel in de enkel- als in de dubbel-klasse. De inschrijving sluit op zondag 20 augus tus. Rackettossen Gedurende de vakantieperiode weer tossen op de woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur op baan 1 en 2. Op baan 3 kan dus gewoon worden ingeschreven. Dorpencompetitie Willen alle captains en spelers van de dorpencompetitie, die de shirts nog niet hebben ingeleverd, deze z.s.m. afgeven bij Tilla de Wit, Veenmos 3. Junioren Maandagavond competitie Hallo junioren, de maandagavond competitie zit er weer op voor de vakan tie. We starten weer op 21 augustus. Nieuwe aan- en afmeldingen voor de maandagavond competitie kan tot maandag 14 augustus. De nieuwe poule indeling komt t.z.t. in het YNB, Ouder/kind toernooi Het ouder/kind toernooi gaat 16 juli niet door. We spelen dit nu op zondag 13 augustus. Je kunt je opgeven met papa of mama of met een andere vol wassene. Ze hoeven geen lid te zijn van TVY. Het opgeven kan t/m 31 juli bij Truus (541215) of Hilda (541433). Hierbij kun je voorkeur doorgeven voor voor- of namiddag. Uitslag: SVV-EWC 7-0 Programma zaterdag 22 juli: Geen wedstrijd i.v.m. te weinig spelers tegenstander. Afmeldingen uiterlijk donderdagavond bij E. v. Mill, tel. 582346. Korfbal Oefenprogramma Senioren 1 selectie di 15 aug.: Lottum-Peelkorf 20.00 za 19 aug.: Peelkorf-team oud speelsters zo 20 aug.: 4-kamp Velden vanaf 12.00 di 22 aug.: Vessem-Peelkorf 20.00 zo 27 aug.: Toernooi Deto Eindhoven di 29 aug.: Peelkorf-Flamingo's 20.00 di 29 aug.: Peelkorf 2-MKV 20.00 Het Venrode ABN AMRO Beachtoernooi, dat afgelopen zon dag op het Schouwburgplein in Venray zou plaatsvinden, ging van wege de slechte weersvooruitzich ten niet door. Het evenement wordt nn gehouden op zaterdag 19 en zon dag 20 augustus. Tennis Van 3 t/m 8 juli werd op het tenni spark van TCV aan de Kempweg in Venray het K4 jeugdtoernooi gehouden. 135 deelnemers in de leeftijd van 10 t/m 16 jaar deden mee om punten te verza melen voor de Asics jeugdranglijst. Het werd een week vol spanning, inzet en sportiviteit. De weersomstan digheden waren redelijk en hierdoor kon de wedstrijdleiding op zaterdag afslui ten met de finales. De uitslagen zijn: Meisjes: ME 10: 1. Puck Houtakkers-2. Anouk Zuylen 6-4 6-3; 3. Katinka v.d. Meijden-4. Eva Waccano 6-0 6-0. ME 12: 1. Jacqueline v. Gasselt-2. Romy Lierman 6-2 6-4; 3. Kim Kortooms-4. Milou Teeling 7-5 6-1. ME14: 1. Laura Looman-2. Hanneke Banken 7-6 6-4; 3. Josien v. Bracht-4. Jacqueline v. Gasselt 6-0 6-4. ME 14: Verliezersronde: 1. Marte v. Graafeilend-2. Tessa Treek 6-0 6-3. MEI6: 1. Laura Looman-2. Marjolein v. Gasselt 6-3 6-4; 3. Esther v.d. Waarden- 4. Joaney Rijke 6-4 6-4. Jongens: JE 10: 1. Jordy Looman-2. Anil Uuksel 6-1 6-4; 3. Yannick Koekelkoren-geen 4e plaats (bye). JE 12: Bas Willems-2. Thijs Kok 7-6 4-6 6-0; 3. Rik Wijntjes-4. Bram Trienekens 0-6 6-2 6-3. JE 14: 1. Rik Janssen-2. Tim America 7- 6 6-1; 3. Eric Willems-4. Jeroen v.d. Ven 6-2 3-6 7-5. JE14: Verliezersronde: 1. Rob v. Sundert-2. Maurice v. Veen 6-2 6-3. JE16: 1. Rob Luyben-2. Rob v. Sundert 7-5 6-0; 3. Marlijn v. Dooren-4. Michiel Mariman blessure. Hengelsportvereniging Uitslag le Matchwedstrijd: 1. Henk Theeuwen; 2. Pieter Kunen; 3. Rob Wijnhoven; 4. Peter Cuppen; 5. Toon Langenkamp. Programma Zaterdag 22 juli: Vrije wedstrijd van Grubbenvorst. Zaterdag 29 juli: Vrije Koppelwedstrijd van Vierlingsbeek. Voor vergunningen en ook dag- en weekvergunningen voor "Het Wanssums Ven" kunt U terecht bij v. Grootel Hengelsport, Stationsweg 21 te Venray. In Wanssum bij v/d Ligt Allicht aan de Brugstraat en bij Harry Theeuwen de Houskuilstr. 38. Dag- en Weekvergunningen voor "Het Wanssums Ven" zijn ook verkrijgbaar bij het Shell tankstation in Wanssum. Verdere inlichtingen bij de secr. H. Lenssen, tel. 0478-587606. Donderdag 13 juli was het weer zover. De verschillende Venrayse bridgeclubs hebben hun seizoen afge sloten en organiseren nu eenmaal per week om de beurt een open biidgeavond voor de liefhebber. Elke donderdag om half acht in de Kiosk en iedereen is wel kom. Op de eerste van zes avonden waren 42 paren aanwezig die in drie lijnen de strijd met elkaar aanbonden. Er werd enorm gescored, kennelijk waren er al velen echt in vakantiestem ming. Door twee paren werd 68.06% behaald! In de gele lijn door het paar Clermonts/Hartong en in de rode lijn het paar De Vocht. Tweede in de gele lijn werd het paar Goïnga/Tiggeloven met 64.24% en derde het paar Haegens met 58.33%. In de rode lijn waren dat het paar Van de Beele met 64.58% en het paar Alkemade/Jeuris met 63.89%. In de groene lijn ging het paar Schoonbeek met de eer strijken met 60.14%, tweede in deze lijn werd het paar Gorree/Rooyakkers met 59.24% en derde het paar Burg/De Weert met 57.57%. Als dat zo door gaat, gaat dit jaar de wisselbeker (de vier beste avonden van zes) naar een monsterscore. Wij zijn benieuwd! Kelly Willems tevreden terug uit Bratislava J Afgelopen maandag keerde Kelly Willems terug uit Bratislava (Slowakije), waar zij deelnam aan de Europese Jeugdkampioenschappen tafeltennis. De 13-jarige speelster van TTV Red Stars eindigde in het enkel toernooi bij de beste 64 van Europa bij de meisjes kadetten. Met het team werd een knappe 11e plaats behaald. Geen bijzondere resultaten, maar ten slotte ging Kelly ook mee om ervaring op te doen. "Ik heb in ieder geval geleerd hoe ik tegen verdedigsters moet spelen." Een verslagje over tafeltennis en eten in Bratislava. VERDEDIGSTERS Ruim een week verbleef Kelly in de Slowaakse stad Bratislava, waar de 43ste editie van de Europese Jeugdkampioenschappen (EJK) werd verspeeld. Een jaarlijks treffen tussen de sterkste spelers en speelsters van Europa. Er werd gespeeld in een grote ijshockey-hal, waar 28 tafels opgesteld stonden. Er werd gespeeld in centre courts. Vooraf had Kelly weinig ver wachtingen van het toernooi. Voornaamste doel was het opdoen van ervaring en dat deed ze dan ook. In het teamtoemooi werden zoals verwacht de wedstrijden gespeeld door Sigrid van Ulsen en Kapo Yu, maar de laatste wed strijd mocht Kelly samen met Carla Nouwen aantreden. Tegen Engeland werd uitgemaakt wie 11 e zou worden. "We wonnen met 3-1. Ik verloor in drie games mijn enkelspel (tegen een verde digster), maar het dubbel wonnen we heel goed. Tijdens het Zeslanden Kadettentoernooi verloren Sigrid en Kapo van hetzelfde dubbel." EINDSTATION Na het teamtoemooi volgden de indi viduele en dubbelcategoriën. Kelly won haar eerste rondewedstrijd in drie games, tegen een verdedigster uit Spanje. De volgende wedstrijd was voor haar echter al het eindstation. Kelly kreeg te weinig vat op de service van de Tsjechische Martina Smistikova en verl oor met 7-21 en 11-21. "Smistikova was gewoon veel te sterk (Smistikova reikte uiteindelijk tot de kwartfinale, red.). Vooral haar service was moeilijk. Er zat heel veel backspin aan: mijn returns gin gen allemaal het net in. In de tweede game kreeg ik ze wat beter terug." Het dubbelspel, samen met Carla Nouwen. leverde hetzelfde resultaat op, terwijl het mixed-dubbel al in de eerste ronde strandde. "Ik speelde met een Poolse jongen en het op zich ging het best goed, alleen niet goed genoeg. Achim Sialino (de bondscoach - red.) zei dat ik het beste van de twee was." EEN GEWOON TOERNOOI Hoe het is bevallen? "Ach, ik vond het eigenlijk een gewoon tafeltennis toernooi. Het is wel leuk om een keer aan het EJK mee te doen. Ik heb geleerd hoe je tegen verdedigsters moet spelen en dat ging nog best goed ook. Verder weet ik waar ik verder op moet trainen: service en service-ontvangst en back hand openen." Verder was het Kelly wel goed bevallen om zo'n lange tijd met de selectie op pad te zijn. "Ik was wel blij dat we weer naar huis gingen. Vooral op het einde was er weinig meer voor ons te doen." De sfeer binnen de selectie was goed, al is er bij de 13-jarigen nu al een concurrentiestrijd gaande. "Sigrid en Kapo speelden de meeste teamwed strijden, maar ze speelden niet echt goed. We hebben wel elkaar aangemoe digd tijdens de wedstrijden als we zelf niet hoefden te spelen, dat moest van de bondscoach." Een uitspraak die doet vermoeden, dat de meisjes onderling nooit echte vriendinnen zullen worden. De stad Bratislava werd maar één keer bezocht tijdens een uitje van twi uur. "We mochten op eigen gelegenhek door de stad wandelen, maar we ver-1! veelden ons dood." De sporthal bleek] een beter onderkomen voor Kelly.' Alleen het eten kwam haar op den duur de neusgaten uit. "We aten 's morgens gewoon broodjes enzo en 's middags was het macaroni, rijst of aardapelen met een stuk vlees. Niet vies, maar wel steeds hetzelfde. We zijn twee keer uit wezen eten: naar een pizzeria en een restaurant, waar we frites, schnitzel en ijs aten. Voor Slowakije was dat heel duur, 22 gulden per persoon." Voor Kelly zit het tafeltennisseizoen er nu op. Op dezelfde dag dat ze terug kwam naar Nederland ging het alweer richting België voor een welverdiende vakantie. Op 10 augustus staat de eerste trainingsstage voor de jeugdselectie weer voor de deur, want Kelly is komend seizoen officieel lid van de nationale selectie. Een mooie beloning voor twee jaar lang hard werken en veel progressie. Zaalvoetbalverbod op last van KNVB weer ingetrokken (Door Henk Willemssen) HVC/Alustema heeft het zaalvoet balverbod dat SV Venray vorige maand instelde met succes aange vochten. Op dringend advies van de KNVB heeft SV Venray het verbod om te zaalvoetballen, dat gold voor alle selectiespelers van de senioren plus de A- en B-jeugd, weer inge trokken. Begin deze week werden de betreffende veldvoetballers schrifte lijk van het besluit op de hoogte gesteld. In de brief aan haar leden schrijft het bestuur van SV Venray: 'Wij zijn er door de KNVB op gewezen dat het verboden is een dergelijk verbod uit te vaardigen. Ons besluit is in strijd met de statuten en reglementen van de KNVB. Er rest ons dan ook geen andere keus om dit verbod weer in te trekken. Bij deze doen wij dat dus ook.' Even verderop meldt de brief dat SV Venray geen tegenstander van zaalvoetbal is. Maar dat het vreest voor overbelasting en daardoor minde re prestaties. 'SV Venray wil terug Op zondag 23 juli vinden er weer autospeedwaywedstrijden plaats op cir cuit De Peel in Venray. De volgende klassen zullen deze middag aan de start verschijnen: de National Hot Rods, de Sprint 1300, Stockrods, Saloon Stockcars, Formula Toyota, de BriSCA Stockcar F2 en de zware bolides in de Stockcar Formule 1 klasse. Generale repetitie Stockcar Formule 1 Tijdens deze internationale auto- speedwayraces van 23 juli wordt er weer een grote opkomst verwacht in de Stockcar Formule 1 klasse. Dit vanwege het feit, dat deze coureurs nog een laat ste keer kunnen rijden voor de Worldcup die op 20 augustus verreden zal worden in Venray. Men zal onge twijfeld proberen om een optimale afstelling en wegligging te krijgen. De onderlinge strijd tussen de nationale toppers Ron Kroonder (217), Henk-Jan Ronitz (240), Berg Schaap jr. (525) en Willie Peeters (24) uit Nijmegen zal er zeker niet minder om zijn. BriSCA Stockcar Formule 2 De vele lokale toppers: Peter Schreurs (1), Roy Maessen (4), Barry Maessen (14), Erwin Peeters (52) en Ferry Heyl (40) staan in het grote startveld hun mannetje tegen de nationale toppers. Willie (24) en Henk Peeters (25) uit Nijmegen zullen wederom proberen een top 3 plaats veilig te stellen. Het volle startveld en het bumper tegen bumper duwen maken deze klasse extra span nend. Kortom: een prachtig dagje auto speedway vol met actie, spanning en zeker ook sensatie! De wedstrijden beginnen om 12.30 uur en het circuit is gelegen aan de Middenpeelweg (N277) tussen Ysselsteyn en Vredepeel. naar de eerste klasse. Als sportman streef je zelfs naar het nog hogere. In dat licht hadden wij de beslissing genomen', schrijft het bestuur van de veldvoetbalclub. Secretaris Mathieu Rutten erkent dat het SV V-bestuur niet op de hoogte was dat het in strijd handelde met de KNVB-reglementen toen het zaalvoet balverbod werd ingesteld. "Ik heb daarover eerst contact gehad met Ad van der Burgh van de KNVB. We heb ben daarna een brief ontvangen dat we de KNVB-statuten dienen te respecte ren. Zo niet dan zou de kwestie wor den voorgelegd aan de tuchtcommis- sie. Maar zover wilden we het niet laten komen. We hebben er geen sten nis over willen maken. Want dit zou toch weinig zin hebben omdat de zaak duidelijk lag." HVC/Alustema was dinsdagavond officieel nog niet op de hoogte van de beslissing van SV Venray. Voorzitter Jos Bexkens zegt toch met een 'tevre den gevoel' kennis te hebben genomen van de brief die SV Venray afgelopen weekeinde heeft rondgestuurd: "Alhoewel we geen reactie van SV Venray hebben gehad. Van de KNVB verwachten we die nog wel te krij gen." Bexkens is het overigens niet met de brief eens dat de combinatie veld- en zaalvoetbal te zwaar zou zijn. "Ik denk eerder dat het voor beiden profijt oplevert. Want door het spelen in de zaal krijgen de veldvoetballers een betere techniek. En anderzijds profiteert het zaalvoetbal ervan dat de veldspelers conditioneel al goed onderlegd zijn." Het Venrayse voetbalconflict lijkt door het weer intrekken van het zaal voetbalverbod uit de wereld te zijn. Alhoewel SV Venray en HVC/Alustema nog steeds niet met elkaar praten. SV Venray ging afgelo pen voorjaar niet in op het verzoek van HVC om eens rond de tafel te gaan zit ten. "We waren daar toen nog niet aan toe. We moesten namelijk intern nog een boel zaken regelen. Maar als de tijd daar rijp voor is zullen we zeker op het verzoek ingaan. Ik verwacht dat dit najaar een gesprek zal volgen", zegt SVV-secretaris Mathieu Rutten. HVC-voorzitter Jos Bexkens is blij met de opening die SV Venray nu biedt. "Maar alle toestanden rond het zaalvoetbalverbod hadden nooit hoe ven bestaan indien we voortijdig een keer bij elkaar waren geweest." 'Straattennis is een prachtig instrument om tennis dichter bij de jeugd te brengen' Tennisvereniging De Gegel organi seert op woensdag 26 juli bij Tennispark De Gagel aan de Sportlaan in Meerlo-Wanssum, in samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB) een groots Zilveren Kruis straattennisevenement. Van 14.00 tot 17.00 uur kan de jeugd van 6 tot en met 12 jaar onder deskundige leiding gratis kennismaken met de tennis sport en de tennisvereniging. Straattennis is een initiatief van de KNLTB. Tennisvereniging De Gagel organiseert hierna voor de deelne mers nog een gratis vervolgactiviteit. Onder het motto 'maak kennis met tennis' verzorgt het straattennisteam van de KNLTB in samenwerking met hoofdsponsor het Zilveren Kruis een afwisselend programma waar alle onderdelen van de tennissport aan bod komen. Onderdelen van het programma zijn onder andere de warming-up, ten- nislessen en wedstrijdjes. Door middel van een snelheidsmeter wordt de snel heid van de service gemeten. Swingende muziek, leuke prijzen en een gratis T- shirt maken het programma compleet. Volgens Edwin Elzinga, voor het vijf de achtereenvolgende jaar projectleider van het Zilveren Kruis straattennis, is het een goed initiatief om de tennissport bij de jeugd te promoten. 'Straattennis is een prachtig instrument om tennis dich ter bij de jeugd te brengen. De lage drempel bij de eerste kennismaking is belangrijk. Iedereen reageert altijd heel, enthousiast als het Zilveren Kruis straat-, tennisteam langskomt'. Net als in de voorgaande jaren onder steunen de spelers en speelsters van het Zilveren Kruis Davis- en het Zilveren Kruis Fed Cup team het project. Dat betekent dat spelers als Jan Siemerink, Richard Krajicek en Kristie Boogert hun, medewerking verlenen aan de promotio nele uitingen ten behoeve van straatten nis. Het straattennisproject is in 1996 van start gegaan en inmiddels uitgegroeid tot een landelijk bekend evenement. Er worden dit jaar ongeveer zeventig eve nementen, verspreid over het land, gehouden. Aan het einde van dit jaar vindt de Zilveren Kruis Straattennis Masters plaats. Dit is de finale voor de winnaars van de verschillende evene menten. In 1999 deden meer dan 3500 kinderen aan het project mee. Meer informatie over het Zilveren Kruis straattennis is te vinden op www.knltb.nl of www.zktennis.nl Golf-professional Bertus van Mook van Golf Countryclub Geysteren heeft de pensioengerechtigde leeftijd bereikt en heeft 25 jaar in Geysteren gewerkt. Zondag 9 juli kreeg hij van zijn vereniging een afscheidsreceptie aangeboden. Het was een drukte van belang, want Bertus van Mook was meer dan alleen maar 'teaching-pro'. Bertus van Mook leerde als school jongen het golfspel kennen door op de plaatselijke golfbaan ballen te rapen en golftassen te dragen. Als 'caddie', van de golfclub Toxandria uit Dorst, leerde hij het spel en deed hij mee aan de caddie- kampioenschappen. Hij werd caddie- kampioen, daarna Nederlands Kampioen en vertegenwoordigde Nederland negen keer bij de World Cup. Bertus van Mook stijlvol in actie tij dens de Pro-Am wedstrijd in Geysteren LAATSTE LES Vanaf de eerste plannen voor de nieu we golfbaan in Geysteren was Bertus van Mook er-bij. Eerst bij de opzet van de baan, toen nog 9-holes, en daarna werd hij daar 'pro', de professional die les geeft. Elke morgen ging hij van zijn huis in Wanssum naar de baan om alvast wat warm te draaien. Zijn laatste wed strijd speelde hij op 2 juli, bij de jaar lijkse Pro-Am, de wedstrijd waarin ama teurs en professionals samen een team vormen. Op 10 juli vond de naar hem genoemde 'Bertus van Mook-wedstrijd' plaats. Zaterdag 29 juli geeft hij zijn laatste les, daarna komen de golfclubs alleen nog voor de lol uit de tas.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 14