'Elke tien jaar een nieuwe stroming" eUe*t4te*t> Groen licht voor bedrijfswater- plannen y Bromfïetscontrole in Venray RAI Vereniging: Motorverkopen stijgen met 17 procent PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Vrouwen op dievenpad Vacaturebank vrijwilligers- centrale Synthese Legioen van Maria, Koningin van de Vrede te Venray PEEL EN MAAS donderdag 13 juli 2000 - Pagina 16 j PEEL EN MAAS 'n abonnement waard PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhof.ni/ nieuws De politie heeft donderdagmiddag rond 13.00 uur drie personen uit Venray aangehouden op verdenking van diefstal uit een aantal winkels in de Venlose binnenstad. Het betreft twee vrouwen van 56 en 32 jaar en een 37-jarige man. Een getuige zag de twee dames onder verdachte omstandigheden een aantal keren goederen terugbrengen bij een auto op de Dominicanensiraat en waar schuwde de politie omdat het vermoede lijk om gestolen goederen ging. Politiemedewerkers kwamen ter plaatse en wachtten de vrouwen op. Toen zij weer terugkeerden bij de auto, waarin de 37-jarige man zat te wachten, werden zij aangesproken. TAS Nader onderzoek wees uit dat de 56- jarige een geprepareerde tas bij zich droeg waarin een tangetje zat. Ook de andere vrouw beschikte over een tang. In de kofferbak van de auto trof de poli tie diverse tassen met kledingstukken aan waarbij de betalingsbonnen ontbra ken. Het driélal is aangehouden en over gebracht naar hel politiebureau voor nader onderzoek. Hieruit bleek dat de dames vandaag bij vier winkels aan de Vleesstraat, de Klaasstraat en Dominicanenstraat goederen ontvreemd hadden. De man bleek geen aantoonbare rol te hebben bij de diefstallen en is in vrijheid gesteld. Beide vrouwen moch ten na verhoor in afwachting van de ver dere afwikkeling van de zaak weer naar huis. Alle betrokken winkeliers zullen nog aangifte doen waarna de gestolen goederen, waarvan de totale waarde nog niet bekend is, weer terug gegeven wor den. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activiteiten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hier voor geplaatst worden. VROUW/MAN Synthese zoekt iemand voor Verpleeghuis Beukenrode. U gaat toe zicht houden in het verpleeghuis in de avonduren van 19.00-21.00 uur. Het toezicht heeft betrekking op controle van de buitendeuren, of de lampen uit zijn, signalering brandmelding, storin gen en lekkages melden. De werkzaam heden vinden plaats in Venray. Er wor den geen speciale eisen .gesteld. De werktijden zijn in de avonduren van 19.00-21.00 uur. De werktijden zijn in overleg - 's mid dags van 14.00 tot 18.00 uur- Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995. öude Een vriendengroep uit Castenray I anno omstreeks 1939. Liefhebbers van de paardensport zo te zien. De foto is gemaakt op een zondag, zomaar een vrije dag gezellig bij elkaar. Het zijn v.l.n.r.: Wim Philipsen, Jan Geerits, Grad Friesen, Jacob Christiaans en Handrie Wismans. De paarden zijn eigendom van Jan Geerits. Jan v.d. Putten Liefst 43 agrarische bedrijven heb ben zich aangemeld voor het project bedrijfswaterplannen voor het stroomgebied 'De Groote Molenbeek- in Sevenum, Horst Meerlo en Wanssum. De voorbije weken is begonnen met een inventarisatie, die deze maand wordt afgerond. In het najaar wordt gestart met het aanleg gen van de voorzieningen. Het pro ject moet uiterlijk 1 maart 2001 zijn afgerond. Het project bedrijfswaterplannen voor 'De Groote Beek' is de voorbije weken in een stroomversnelling geko men. Het convenant tussen de LLTB en de provincie Limburg en het verlagen van de kosten voor deelname heeft veel boeren over de streep getrokken. De agrariërs wilden eerst zekerheid van de provincie dat ze de komende jaren niet hoeven te betalen voor het grondwater. Anders zouden ze moeten opdraaien voor de kosten van de bedrijfswaterplan nen én moeten blijven betalen voor hel grondwater. Na lang onderhandelen heeft de LLTB namens de boeren hier over vorige maand een convenant met de provincie Limburg afgesloten. In dit convenant is vastgesteld dat de boeren die deelnemen aan de bedrijfswaterplan nen tien jaar lang niet hoeven te betalen voor het grondwater. Daarnaast zijn de kosten voor deelname aan het project omlaag gegaan, tot 2250 gulden per deelnemer. Op vrijdag 6 juli werd tijdens de koopavond door de Venrayse politie in en rondom het centrum van Venray weer een bromfietscontrole gehouden. Door twee motorrijders van de poli tie werden alle bestuurders van bram en snorfietsen naar het politiebureau geleid. Daar werden de bromfietsen voornamelijk gecontroleerd op over schrijding van de constructiesnelheid. De bestuurders zelf werden gecontro leerd op het hebben van een verzeke ringsbewijs en een bromfietscertificaat. CONTROLE Er werden in totaal 35 bestuurders en hun voertuigen gecontroleerd. Acht bestuurders werden geverbaliseerd wegens overschrijding van de toegesta ne snelheid. De hoogste boete was 240 gulden. Twee bestuurders hadden geen gele of oranje plaat op hun voertuig gemonteerd. Zij kregen een boete van 120 gulden. Twee bestuurders waren niet in het bezit van een bromfietscertifi caat. Zij kregen een bekeuring van 120 gulden. Drie bestuurders en/of hun pas sagiers hadden geen helm op. wat ze negentig guldeni kost. Eén bestuurder van een bromfiets had te veel gedron ken. Hij moest mee naar het politiebu reau voor het afleggen van een blaastest. Hij krijgt van de officier van justitie te horen hoe hoog zijn boete is. Tevens werd hij met een-rijverbod van vier uur naar huis gestuurd. Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.). •Whistlerstraat 1, tel. 511385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Johan Schwachöfer (trouwdag); Gerard van Rijswijck en echtgen. En Lambert Cleven en echtgen.; overl. ouders Janssen-Hilberts; Nel v. Eijk-Kersten (kolf); ouders Janssen-Wijnhoven en zoon Antoon en dochter Nora; Jan v.d. Bekerom en zoon Huub; om kracht en genezing; Herman Bloemen; Theo Faassen-Coenen; Zondag: 15e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor het welzijn van al onze parochies; 11.00 H.Mis voor: Overl. echtel. Piet Hanssen en Maria Hanssen-Verhofstad; voor Lien Philipsen; Lies en Herman Jeuken- vErhulsdonk en zoon Martin en dochter Jo en kleindochter Emmy; Annie Martens (koll.); Maandag: 9.00 H. Mis jrd. ouders v. Bracht-Cremers; Dinsdag: 9.00 H. Mis Wim Janssen en overl. fam. Voermans-Janssen en fam. Janssen-Arts; Woensdag: 9.00 H. Mis Gerarda Broers; Donderdag: 9.00 H. Mis overl. fam. de Vilder-Rulte: Vrijdag: 9.00 H. Mis voor vrede in de wereld. Dienbeurten: za 19.00: Daan. Marjolein v.d. K.. Koen M. en tina; zo 09.30: dhr. Hoppenbrouwers. Pascal en Job; zo 11.00: Jasper, Marjoleine P.. Jesper en Stef. Lectoren: za. 19.00: L. Truijen; zo 11.00 Y. Verstraelen. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: B. Faas. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Geen Liturgieviering in de St. Annakapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Maandag: 10.30 Liturgieviering Den Heuvel. Voorganger: B. Faas. Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medi- I latie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en meditatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 15.00 40-jarig huwelijk ep. H, Beerkens en A. Linders: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 GEEN kinderwoorddienst; volkszang: jgt. Ouders Poels-Lïtjens; Frits Hovens (koll.); overl. Jan Hendrix en overl. fam. Hendrix-Maassen; Jeng Jacobs en dochter Truusje; Zondag: 8.30 voor onze parochie Venray-zuïd; 10.30 Volkszang: Dinie Maessen-v. Megen (koll.); Lien Philipsen; Frnas Cuppens (verj.); jgt. Marian v, Haperen en overl. fam. Pie ter v. Lieshout; 12.00 doop Suus Vievermans, Hoebertweg 11 Maandag: 18.30 overl. ouders Verhoeven-Gossens en Willy; Dinsdag: 18.30 Antoon Lucassen en overl. fam.; Woensdag: 18.30 overl. ouders Lenssen-Heiligers; jgt. Henk v.d. Heuvel: Donderag: 18.30 Annie Linders; Vrijdag: 18.30 ouders Janssen-Prast. Voorafgaande aan de Eucharistieviering zal er elke vrijdagavond om 17.30 uur aanbidding zijn in de kerk. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, lel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5. ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: GEEN Kinderwoorddienst. 19.15 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; overl. ouders Huisman-Paulus en overl. kinderen; Toon Brand en overl. fam.; overl. ouders Swinkels-Willems (koll.); Harrie Linders en overl. fam. Parochie Oostrum Zondag: 10.30 H.Mis; voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn van de parochie; uit dankbaarheid. Dinsdag: 9.00 H.Mis; fam. Vennekens- Verschuren en wederz. Fam.; voor priesterroepingen; past. De Ceuster. Donderdag: 9.00 fam. Vennekens- Verschuren en wederz. Fam.; voor bij zondere intentie. Misdienaars: Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 H.Mis; overl. ouders v.d. Berg-Schaminie; Zondag: 9.00 Hoogmis (Herenkoor); St. Jacob Baltussen en Francisca v. Ooi. Misd.: W. Vissers. Woensdag: 9.00 H. Mis voor Pastoor de Ceuster esn overl. fam. en overl. Vader. Vrijdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes. Kollektanten: za P. v. Dijck; zo G. Peters. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 jrd. Marie v. Kuyck; jrd. Albert Druggen. Misdienaars: za: Yvonne, Susan, Karin en Laura. Parochie Leunen 15e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. Dien v.d. Berg- Vermeulen; Wim Litjens; Hendrikus Claessens en Gertruda Claessens- Gussen en overl. fam.; Piet Keijsers en overl. fam.; jrd. Wim Weijs en overl. fam.; gest. Jrd. Antoon v. Dijck, echt gen. En overl. fam. Zondag: 10.00 Hgm. voor Piet Keijsers en Marie Keijsers-Hendrix; 14.30 doop viering Mauro Claessens; 15.00 doop viering Arko v. Well. Maandag: GEEN AVONDMIS; Dinsdag: 19.00 gest. Jrd. Antoon, Dora en Nella Emons en zuster Barbara Emons. Woensdag: GEEN AVONDMIS; Donderdag: 19.00 Lsm. Leo Loonen en Petronella Loonen-v. Mil: Vrijdag: GEEN AVONDMIS; Misdienaars: za 19.00: Lian en Kim Vullings; zo 10.00 Yvonne en Inge Theunis; weekbeurt: groep 3. Lectoren: za 19.00: Jeanny Jenniskens: zo 10.00 Goen Reintjes. Rectoraat Heide Zondag: le Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis voor Roel Cornelissen v.w. zijn verjaardag; Herman Janssen en Petronella Janssen-Franssen; mw. Derikx-Voesten (koll.); Sjang Derikx en zoon Wim; overl. ouders Heesen-v. Soest; jgt. Gerardus Wismans. Misdienaars: Frank, Martin, Chantal en Patrick. Rectoraat Veulen 15e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. voor de parochie; Misdienaars: za: Rogier, Diana. Daan en Katie; Lector: za: M. Geurts. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (geen zang); mnd. Truus Spreeuwenberg-Philipsen; Truus Mulders en overl. ouders en fam.; overl. ouders Thijssen-Direks en Francisca Thijssen-v.d. Poel: Toon Lemmens. Zondag: 10.00 (Vivace) Jo Thoonen; Lien Philipsen; Annie ClasSens-Valckx (kaartclub). Maandag: 19.00 jrd. MM Geurts-v. Dijck; Woensdag: 19.00 Gon Verheijen- Versteegen; Jeu Spreeuwenberg en overl. dochter Margriet. Vrijdag: 19.00 voor intenties van de parochie; Misdienaarsbeurten: za 19.00: Daan en Gijs; zo 10.00 Sandra en Marjan: ma 19.00 Maartje en Rinske: woe 19.00 Linda en Rian; vrij. 19.00 Mark en Ilaisa. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 jgt. Coenraad Klaassen en echtgen.; Peter MathijsGielen, echtgen. En overl. kin deren; mids.: Dirk de Brouwer en Rian Relouw; Zondag: 10.00 jgt. Christ Kessels en Antonia Claes en overl. kinderen; misd.: Conny v. Tilburg; Woensdag: 19.00 jgt. Sjaak Hendrix en Truus Marcellis; jgt. Wilhelmus Arts en Lamberdina Lemmens; Vrijdag: 8.30 Kerk poetsen: mevr. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.00 voor het welslagen van het Vredefeest; Donderdag: 19.00 H.Mis. Misdienaars: zo: Mark, Ellen, Rick en Joost; Lezers: zo: Tonnie van Hoof. Rectoraat Smakt Zondag: 10.00 Hoogmis voor: H erman Janssen; Wiel Koopmans, Dora Versteegen-v. Kempen en fam. Versteegen-Kuipers; overl. fam. Philipsen en Piet v.d. Lee; Sjra Wolters. Lectr.: Riek v. Kempen: dienbeurt: Stijn Wardenier. Woensdag: In de St. Jozef genadekapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis uit dank baarheid; Sjeng Jenniskens. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 16 juli zal in hel Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. L. Boot uit Venray voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang; de kinderne- vendienst is met vakantie.Na afloop wordt u hartelijk uitgenodigd een kopje koffie te blijven drinken. In de Ned. Herv. Kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck zal ds. L„ Boot eveneens voorgaan in de dienst. De aanvangstijd van deze dienst is 11.00 uur. Hier is geen kinderopvang en geen kinderrte- vendienst. Na afloop wordt u uitgeno digd een kopje koffie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag is er een eucharistieviering van de oecumenische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Het Schuttersveld. Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. Architectuur Gids voor Noord- en Midden-Limburg Bijbelgemeente Venray Iedere zondag hartelijk welkom in de diensten (evangelisch, baptistisch) die gehouden worden in De Kemphaan, Kennedyplein 1 te Venray. Kernwoorden gemeente: ontmoeting, vriendschap, aandacht en zorg! Voor de kinderen is er iedere zondag zondag school en er is crèche voor de allerklein sten. De diensten beginnen om 10.00 uur. Na afloop is er de mogelijkheid om gezamenlijk koffie te drinken. Ook diverse gespreksgroepen rondom de bij bel door de week. Inlichtingen: R, Lammers, tel. 0478- 586001 of R. Korver, tel. 077-4641936. Hel maandelijkse aanbiddingsuur van het Allerheiligste is deze maand niet op de derde donderdag, maar wel op de vierde donderdag, dus 27 juli: vervol gens vindt op dit uur op de tweede don derdag van de maand plaats. Plaats van de bijeenkomst is de Kapel van de Zusters Ursulinen, aan de Merseloseweg. We beginnen om 19.00 en eindigen om 20.00 uur. U komt toch ook? In dit jubeljaar 2000 organiseren wij een bedevaart naar Banneux. Deze dag valt op donderdag 7 sept. De kosten bedragen 22,50 p.p. en voor kinderen ƒ10.-. Het opgeven en betalen dient te geschieden voor 24 juli bij mw. Chr. Munten, Tinnegieterstr. 8, 5801 RK Venray, tel. 510179. Op de dag van de Architectuur, 1 juli, werd in het nieuwe Limburgs Museum ib Venlo de 'Gids Architectuur Noord- en Midden- Limburg 1900-2000' officieel gepre senteerd. De commissaris van de koningin in Limburg, mr. B.J.M. baron Van Voorst tot Voorst, kreeg het eerste exemplaar. Chris Colsen, architect te Venray, is een van de samenstellers van het boek. De dag van de architectuur is in 1986 ingesteld door de Bond Nederlandse Architecten en op die dag wordt aan dacht besteed aan een bepaalde vorm van architectuur. In het begin waren het landelijke thema's, tegenwoordig heb ben de kringen ook hun eigen vrijheid. De kring Noord- en Midden Limburg van de BNA doet elk jaar wel wal, vol gens Colsen, en soms wat graters: de ene keer meer op het grote publiek gericht, de andere keer op een bepaalde doelgroep. Zo behandelde de kring speciaal voor de creatieve sector het thema 'bouwen en recreatie', een aantal jaren later het thema 'hergebruik van oude gebouwen'. Eind vorige eeuw besloot met een overzicht te maken van een eeuw archi tectuur in Noord- en Midden-Limburg SELECTIE "Er waren twee redenen om de gids te maken," legt architect Chris Colsen uit. "ten eerste was de eeuw afgelopen en ten tweede bestond een dergelijk over zicht nog niet, het gebied was een soort blinde vlek op de kaart.'" Men besloot een handteerbaar gidsje te maken met als doelgroep de geïnteresseerde leek. Daarna kwam het probleem van de selectie van de bouwwerken en projec ten. Colsen; "Hoe kom je tot een selectie en voor wie doe je het. Architecten weten het wel, maar de belangstellende leek niet. We besloten niet te selectief te zijn." Dat resulteerde uiteindelijk in bijna 300 beschrijvingen van projecten die interessant zijn, of van een bepaalde architect, uit een bepaalde streek of van een belangrijke periode. "We hebben niet bewust naar grote namen gezocht, maar zijn meer op zoek gegaan naar de alledaagse meesterwerken." legt Colsen uit. Eindredacteur Hans Ibelings, die al meerdere boeken over architectuur op zijn naam heeft staan, werd aangezocht om te helpen met screenen en selecteren en hij schreef een fraaie inleiding over het begrip 'alledaagse meesterwerken'. TIJDGEEST Het gegeven dat elke tien jaar, onge veer dan, een nieuwe stroming naar boven komt in de Nederlandse architec tuur is voor Chris Colsen als architect een fascinerend gegeven. Colsen geeft in een korte, rake bewoordingen een kenschets van vooral de naoorlogse bouwperioden met daarbij heel duidelijk het onderscheid in inzichten. "Als archi tect is de tijdgeest heel belangrijk voor je," doceert hij bijna terwijl hij snel wat op papier schetst, "Je neemt als architect weliswaar een eigen standpunt in maar je gaat mee met de stroming en dat vind je in je werk weer terug. In de praktijk is het nooit een probleem om je eigen standpunten met deze stromingen te ver enigen." Hij geeft voorbeelden als het optimisme van vlak na de oorlog, het besloten bouwen in de jaren 70 en de openheid die juist daarnaast weer terug kwam. Terwijl je tegenwoordig weer ziet dat de Nederlandse architecten en bouwers de, in het buitenland zo gewaardeerde, soberheid wat laten val len en luxueuzer gaan bouwen. Toch ziet Colsen de ontwikkelingen in de Nederlandse architectuur niet schoksgewijs verlopen: "Het is een geleidelijke ontwikkeling, stap voor stap, en het is de bedoeling dat je die ontwikkeling weer terug ziet in onze gids. Je ziet nu eens een overzicht van je eigen streek en het is heel leuk om op andere plaatsen te kijken. Je had er vaak geen idee van wat daar allemaal te zien is." Chris Colsen kijk terug op een leuke periode maar hij is wel blij dat de drie jarige klus er op zit. Een vervolg hebben de Noord- en Midden-Limburgse archi tecten nog niet op het oog, voor de gids 2000-2100 is het nog wat vroeg. De 'Gids Architectuur Noord- en Midden-Limburg 1900-2000' is in poc ketformaat uitgevoerd zodat hij makke lijk mee te nemen is. Het boek is o.a. te koop bij boekhan del van den Munckhof in de Grotestraat. Het gaat goed met de verkoop van nieuwe motoren in Nederland. In de eerste zes maanden van dit jaar zijn 13.117 motoren geregistreerd. Dat zijn er 1910 meer dan in dezelfde periode van 1999. Een stijging derhal ve van 17 procent. Die stijgende motorfietsverkopen worden ver klaard door twee ontwikkelingen, aldus Ine Cup, sercretaris van de afdeling Gemotoriseerde Tweewielers van de RAI Vereniging. "Het hebben van en het rijden op een motor is gewoon 'in'. Een tweede aspect is de economische groei in Nederland en de stijgende welvaart", stelt Ine Cup. Een heel andere verklaring schuilt in het groeiende aantal files in ons land. Ook hierdoor wordt de motor steeds populairder in hel woon-werk-verkeer. Of dit ook in de nabije toekomst een positieve impuls blijft, hangt af van de invoering van het rekeningrijden. "Het is onlogisch en onterecht, dat motorrij ders mee zouden moeten gaan betalen aan hel rekeningrijden", aldus Ine Cup. Naar Noors voorbeeld pleit zij er voor dat motorrijders vrij worden gesteld van het rekeningrijden. "Geef motorrijders vrij baan op toekomstige spitsstroken. betaalstroken of doelgroepstroken." De verkoop van snorfietsen is in de eerste zes maanden van dit jaar op het zelfde hoge niveau gebleven als vorig jaar. In totaal gingen 8.997 nieuwe snor fietsen de winkel uit. Vorig jaar waren dat er 8.837. Het scootermodel blijft bij de snorfietsen het meest favoriet. Ruim 55 procent van alle snorfietsen is dit jaar een scootermodel. In de eerste helft van 1999 was dit percentage 37 procent. De verkoop van de bromfietsen blijft in de eerste helft van dit jaar iets achter bij vorig jaar. In totaal zijn er 21.319 brommers verkocht. Dat is dertien pro cent minder. Een goede verklaring voor dit lagere cijfer is er niet. Ine Cup: "Als je naar de verkoopcijfers van de model len kijkt dan is er geen duidelijke lijn te ontdekken. Wat wel opvalt is, nog steeds, het grote aantal scootermodellen dat wordt verkocht. Ruim acht van de tien brommers is een scooter."

Peel en Maas | 2000 | | pagina 16