Midgetgolfer Jan Engels piekt op NK met vijfde plaats Zes Leunse handboogschutters zorgen voor stunt Midgetgolf Buitenlust Red Caps SVV Veteranen SV Ysselsteyn KBO ANBO afd. Venray LVB Oostrum PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Tennisvereniging Ysselsteyn VV Oostrum Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Venray Venray's Mannenkoor Seniorenkoor Crescendo Jeugd vereniging De Springplank Dronken bromfietser 't Zonnelied Vereniging Wijkgebouw Op 't Nipperke Castenraynaar opgepakt 12 PEEL EN MAAS donderdag 13 juli 2000 - Pagina 13 "Niet goed spelen maar wel punten scoren geeft zelfvertrouwen" (Door Henk Willemssen) Jan Engels, lid van de vereniging Buitenlust, beoefent hel midgetgoli'en al vanaf 1977. Toch weet de Merselonaar nog steeds progressie te boekén. Anaerhalve week geleden ver raste hij met een vijfde plaats op het Nederlands kampioenschap. Het was zijn beste prestatie ooit en jan Engels evenaarde met een totaalscore van 241 holeslagen zijn twee jaar oude per soonlijke record. De nationale titelstrijd wordt in twee dagen op twee verschillende plaatsen afgewerkt. Na de eerste dag in het Gelderse Doorwerth bezette Jan Engels (51) de zevende plaats. "Die positie viel me niet tegen. Want de baan in Doorwerth ken ik niet zo goed. Geen enkele golfbaan is namelijk precies het zelfde. Hoewel het vaak kleine afwijkin gen zijn die het verschil bepalen. Zoals een heuvel niet net iets hoger of lager ligt. Het gaat dan om de reactie op de verschillende hindernissen." Zondag op de afsluitende dag trof Engels een voor hem wel bekende accommodatie: de baan van de midgetgolfclub in Bornerbroek (Overijssel). "Daar gaan we vaak op toernooi. Hel is een gezellige club want zij komen ook regelmatig naar Venray." Na een slechte twee ronde zakte de Merselose midgetgolfer even terug naar de achtste plaats. De tiende en allerlaatste ronde was ook zijn allerbes te. Met 21 holeslagen klom Jan Engels op naar een verdienstelijke vijfde plaats. Zo hoog was hij nog nooit geëindigd op een nationaal kampioenschap in de afde ling 2, op de korte baan. Desondanks was hij niet helemaal tevreden. "Enkele weken geleden had ik een dip bij de dis trictskampioenschappen. Daarvan heb ik me enigszins hersteld maar ik liet nog te gemakkelijk punten liggen. Alhoewel ik niet echt super speelde scoorde ik wel goed. Dat gaf me veel zelfvertrouwen. Daardoor lukte het ook om ontspannen te golfen. Een vierde plaats had ik kun nen halen maar een hogere plaats zat er niet in want de spelers uit de top drie zijn gewoon te sterk", vindt Jan Engels. HARRIE LENSSEN Ploeggenoot Harrie Lenssen, die in de nationale selectie zit en al ooit de derde plaats haalde op het NK, eindigde nu op de twaalfde plaats. Lenssen speelt bij de Venrayse midgetgolfclub het laagste gemiddelde. Met 233 holeslagen is hij ook houder van het clubrecord. Van 7 tot 9 september neemt Harrie Lenssen deel aan het Europees kampioenschap in Eupen, Jan Engels begeleidt zijn team genoot dan als supporter want beide Venrayse topspelers kunnen het goed met elkaar vinden. "We reizen samen heel wat af om overal in het land toer nooien te spelen. Zo gaan we ieder jaar naar Leeuwarden en doen we mee aan het Paastoernooi in Drachten. We vinden het heerlijk om'goed te golfen en om ons niveau vast te houden", zegt Jan Engels die nu al twee jaar op rij Venrays club kampioen is. Bij de score tellen niet alleen de matchpunten maar ook de gemiddelde verbetering van iedere spe ler. "En Harrie speelt op zo'n hoog niveau dat veel verbetering niet meer mogelijk is. Terwijl ik toch nog steeds progressie weet te boeken." Jan Engels begon 23 jaar met midgetgolfen bij De Bosrand in Arcen waar toen op tapijtba- nen gespeeld werd. In Venray speelde hij eerst bij Vlakwater en sinds 1984 komt hij uit voor Buitenlust. In afdeling 2 wordt gespeeld op korte etherniet banen. Dit is een nieuw soort materiaal dat breekbaar is. Want de oude banen moesten destijds vervangen worden omdat er asbest inzat. EERSTE KLASSE In de competitie vormt Engels samen met Gerrit Janssen, Harrie Lenssen en Gerrit Vermeulen het eerste team van Buitenlust dat uitkomt in de eerste klas se, het op één na hoogste niveau. Jan Litjens completeert als invaller de hoofdmacht die afgelopen seizoen als tweede eindigde. "Ambitie om naar de hoofdklasse te gaan hebben we niet meer. We zijn immers allemaal al vijf tigplussers. Helaas is er ook weinig doorstroming vanuit de jeugd. Blijkbaar gaat die liever stappen in plaats van op zondagochtend om negen uur op de baan te staan." Jan Engels, hij wordt deze maand 52. presteerde afgelopen week einde ook sterk op het NK combi in Geldrop. Daar wist de Merselonaar beslag te leggen op de zesde plaats. Engels hoopt de komende jaren nog op niveau te blijven midgetgolfen. Hij kijkt al uit naar het volgende Nederlands kampioenschap dat door district Zuid georganiseerd wordt. Wellicht dat Venray volgend jaar samen Geldrop of Cuijk de nationale titelstrijd mag organi seren. NK Combi: Jan Engels 6e Bij de Nederlandse Combi-kampioen schappen,welke afgelopen weekend op de banen van Geldrop plaatsvonden, heeft Jan Engels opnieuw een goede klassering behaald Na de eerste dag nam hij de 8e plaats in met een score van 151 holeslagen over 5 ronden, waar van 3 ronden op lang en vervolgens 2 ronden op kort. Op zondag gooide Pluvius roet in het eten, waardoor er maar 3 ronden gespeeld konden worden, nu 2 op kort en 1 op lang. De ronde op lang van zondag was van te matig gehal te om op meer aanspraak te kunnen maken, maar de score van 92 bracht hem op een totaal van 243 holeslagen en dat was goed voor de 6e plaats en mocht daar best tevreden mee zijn. Landskampioen werd de thuisspelende Tiny Klarenbeek met 208 slagen, die pas op de laatste twee banen van de 8e en laatste ronde zijn opponent de Ridderkerker Feitse Slingerland, die 212 slagen nodig had, voorbij kon streven en daarmee stuivertje wisselde bij de NK van vorige fveek in Doorwerth en Bornerbroek, toen de rollen net omge draaid waren. De derde man op het podium was Jos Vlasveld (Zoetermeer) met 225 slagen. Wilbert van Helmond (Groesbeek) met 235 en Aad de Jong (Ridderkerk) met 241 slagen komple- teerden de top 5. A.s. donderdag is er geen clubavond i.v.m. het overlijden van clubgenoot Gerard Lemmens. E-mail adres Peel&Maas peelenm tref.nl Maandag 26 juni stond oe wedstrijd van de recreanten tegen Gemert op het programma. De grote vorm was van daag duidelijk afwezig: de honk- en zelfs vierhonkslagen vlogen ons van alle kanten om de oren. Hiertegenover kon den wij slechts scoren door een fraaie vierhonkslag van Patrick, waarop ook Anita nog een punt binnen wist te lopen. Het moge duidelijk zijn dat ook deze Wedstrijd nog steeds niet de eerste zege heeft gebracht; de score bleef uiteinde lijk steken op 2-25. Uitslag: SVV-Melderslo 8-0 Programma zaterdag 15 juli: SVV-EWC a. 17.00 Alle spelers worden verwacht. Afmeldingen uiterlijk donderdagavond bij E- v. Mill, tel. 582346. Korfbal Oefenprogramma sen. 1 selectie di 15 aug Lottum-Peelkorf 20.00 za 19 aug.: Peelkorf-team oud speelsters zo 20 aug.: 4-kamp in Velden vanaf 12.00 di 22 aug.: Vessem-Peelkorf 20.00 zo 27 aug.: Toernooi Deto Eindhoven di 29 aug.: Peelkorf-Flamingo's 20.00 di 29 aug.: Peelkorf 2-MKV 20.00 Op zaterdag 22 juli vanaf 13.00 uur gratis Jeu de Boules in Oirlo op de Haalakker voor alle Venrayse ouderen. Graag zelf koffie of thee meebrengen. Aanmelding vóór 17 juli bij eigen afde- lingssecr. Of bij mw. B. v.d. Voort, tel. 588691. Op zaterdag 12 aug. van 14.00- 17.00 uur zijn alle Venrayse ouderen welkom bij het Schuttersgilde van St. Jan op de schutterswei de Endepoel om op 'vogel en hark' te schieten. Hiermee zijn aardige prijzen te verdienen. Kosten ƒ10,- p.p. Consumpties voor eigen reke ning. Aanmelding vóór 4 aug. bij eigen afdelingssecr. of bij mw. B. v.d. Voort, tel. 588691. Activiteitenkalender: za. 22 juli: vanaf 13.00 uur jeu de boules op de Haalakker in Oirlo. Za 12 aug.: van 14.00-17.00 uur Vogelschieten op de Endepoel. Activiteiten in het Schuttersveld, waarbij ook ouderen die hier niet wonen welkom zijn: Do 20 juli: 19.00 culturele avond door het ouderen- koor Ysselsteyn. Do 27 juli: 19.00 kie nen. Do 3 aug.: 19.00 muziekavond door Heidense troubadour. Do 10 aug.: geen programma i.v.m. de kermis. Ouderen achter de computer In het najaar wordt er weer gestart met een cursus voor beginners en een voor gevorderden. Voor informatie en deel name: mw. T. Reuling, tel. 583015. Zoals reeds bekend organiseert ANBO-afdeling Venray op dinsdag 22 augustus a.s. een excursie naar Xanten in Duitsland. Daar zal de opgegraven stad Colonia Ulpii Trajani bezocht wor den. evenals het interessante oudheid kundig museum, de Thermen en de bij zondere mooie Dom. Het bestuur is ervan overtuigd dat het een dag zal wor den waarop U later met veel plezier zult terugzien. De kosten voor deze excursie zijn voor leden fl.25,=. Voor andere belangstellenden - iedereen is van harte welkom - zijn de kosten fl.40.= (bij ver trek te voldoen). Hierbij is inbegrepen de reis, een kopje koffie bij aankomst in Xanten en de entree. We vertrekken om 9 u. vanaf het Kennedyplein in Venray. Het vervoer wordt zoals gebruikelijk onderling geregeld met eigen wagens. Zij die rijden worden daarvoor schade loos gesteld. Als U belangstelling heeft om aan deze unieke excursie deel te nemen verzoeken wij U vriendelijk onderstaand aanmeldingsformulier in te vullen en vóór 15 augustus a.s. bij het secretariaat, Langeweg 61. in te leve ren. In het mooie Middeleeuwse stadje Xanten kunt U op eigen kosten samen met anderen gaan lunchen. Voelt U daar niet voor dan is er onzerzijds geen bezwaar tegen als Uzelf uw twaalfuurtje mee zou nemen. U kunt in Xanten pin nen. dat is voordeliger dan hier Duits geld opnemen. Op donderdag 13 juli a.s. gaan we weer fietsen. Vertrek om 19.00 uur bij de Rabobank Oostrum. We fietsen ongeveer 25 km. Neem uw partner gerust mee. Senioren 40+ Toernooi In de week van 14 t/m zondag 20 augustus wordt het 40+ Toernooi gespeeld. Afhankelijk van het aantal inschrij vingen wordt het toernooi over de week verdeeld. In verband met de leeftijd zullen we proberen de wedstrijden zo veel moge lijk te spreiden of zelfs in 2 leeftijds klassen te spelen. Alle senioren leden van 40 jaar of ouder kunnen zich hier voor inschrijven middels de inschriff- kaarten in de kantine. De inschrijfkosten bedragen f 2,50. Contactpersonen voor dit toernooi: Theo Jenneskens (541330) en Gonnie van de Pas 541611) De inschrijving sluit op zondag 30 juli. Doe mee Clubkampioenschappen De clubkampioenschappen enkel en dubbel worden dit jaar gespeeld van zaterdag 2 t/m zondag 17 september. Alle senioren leden junioren (vanaf 16 jaar of bij de eerste 4 van de junior club kampioen-schappen geëindigd) kunnen zich hiervoor inschrijven middels de speciale inschrijfkaarten in de kantine. Er wordt gespeeld in 2 sterktes, zowel in de enkel- als in de dubbel-klasse. De inschrijving sluit op zondag 20 augustus. Thuisblijvers Toernooi Het slechte weer van afgelopen zon dag heeft de 40 deelnemers van het thuisblijvers toernooi er niet van kunnen weerhouden om er een leuk toernooi van te maken. Door diverse afmeldingen moest er in verschillende poules worden ingevallen, maar ook dat mocht de pret niet drukken. Gonnie had wederom mooie prijsjes ingekocht en door de goede verzorging van de dames en heren van de kantinedienst was het een gezellige boel. De prijswinnaars: Poule A: Jules Loenen, Jan Ewals. Poule B: Gonny van Dijck. Poule C: Ton Marcellis. Poule D: Karin van Dijck. Poule E: Jan Jaspers. Poule F: Tilla de Wit. Poule G: Jeu de Wit. Poule H: Rian Spreeuwenberg. Truus van Vegchel. Poule l: Peter Claessens. Poule J: Tonny van Vegchel. Rackettossen Met ingang van woensdag 19 juli is er gedurende de vakantieperiode weer tos sen op de woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur op baan 1 en 2. Op baan 3 kan dus gewoon worden ingeschreven. Junioren Maandagavond competitie Hallo junioren, de maandagavond competitie zit er weer op voor de vakan tie We starten weer op 21 augustus. Nieuwe aan- en afmeldingen voor de maandagavond competitie kan tot maandag 14 augustus. De nieuwe poule indeling komt t.z.t. in het YNB. Ouder/kind toernooi Het ouder/kind toernooi gaat 16 juli niet door. We spelen dit nu op zondag 13 augustus. Je kunt je opgeven met papa of mama of met een andere vol wassene. Ze hoeven geen lid te zijn van TVY. Het opseven kan t/m 31 juli bij Truus (541215) of Hilda (541433). Hierbij kun je voorkeur doorgeven voor voor- of namiddag. Korfbal Eerste buitentrainingen Senioren: de eerste training is gepland op dinsdag 8 aug. 2000 van 19.00-21.30 (19.00- 20.30 sen. 2/20.00-21.30 sen. 1). Donderdags samen van 20.00-21.00 uur! Welpen, F-pup., D-pup. en asp.: de eer ste training is gepland op zaterdag 20 aug. om 10.00 uur! Leidstersvergadering De eerste leid stersvergadering is op woensdag 16 aug. om 20.00 uur bij Marton van Dijk. Jongste team KVO Volgend seizoen noemen we de mini's 'welpen' en doen ze mee met de competitie van Korfbalkring Venray op zaterdag. Zij trainen op zater dagochtend van 10.00-11.00 of hebben een wedstrijd Welpen: Volgend jaar gaan de welpen in een zelfde competitieopzet als het voorgaande jaar meedoen. Ze zijn dag wel F-pupillen. Het blijft eenvakskorfbal, maar in het komende seizoen werken we toe naar korfbal met een paal van 3 meter (was 2.5 meter) en een kleine mand (was een grote mand). Er zijn dan twee nieuwe f-pupillen bij: Lizzy Martens en Kelly Koster. Zij trainen op woensdga van 17,00-18.00 uur en hebben wedstrijden op zaterdag. Pupillen: Volgend seizoen gaan de pupillen in plaats van eenvaks, tweevaks- korfbal spelen. Er komen drie nieuwe speelsters bij de D-pupillen: Sandra Schaap, Seray Creemers en Maud Willems. De laatste twee zijn afkomstig van het welpenteam. Zij zullen af en toe een beroep op het welpenteam doen (met name de ervaren speelsters) om mee te doen met de pupillen. Zij trainen op woensdag van 18.00-19.00 uur en heb ben wedstrijden op zaterdag. Aspiranten Het komende seizoen gaan ook de aspiranten door. We zijn nog een goede trainer aan het zoeken! De trainingstijd van het komende seizoen is daardoor nog niet bekend. Senioren Voor de senioren verandert er niets het komende seizoen behalve de trainingstijd. Die gaat schuiven van de dinsdag- naar de donderdagavond. In de zaalcompetitie is de Weert beschikbaar op donderdag van 20.30-22.00 uur! Toernooi zaterdag 26 aug. 2000 Korfbalkring Venray heeft besloten om in plaats van een kerkdorpentoernooi met zoveel mogelijk jeugdleden uit de regio naar het Kermistoernooi in Beesel te gaan. Alle jeugdleden, leidsters en ouders worden uitgenodigd om mee te gaan. Het is een gezellig toernooi voor kinderen, met naar hartelust springen op een luchtkussen, allerlei spelletjes op de spelenkermis, clowns die voor vertier zorgen langs de velden, schminken, geschminkt korfballen, suikerspin kraam, een leuk aangekleed terras. Kortom een leuke dag met voor ieder wat. Dus: wel pen, F-, D-pupillen en aspiranten en ouders: reserveer deze datum en ga mee! Als je absoluut NIET mee kunt moet je dat even melden bij je leidster want jullie zijn opgegeven! Vervoer regelen PER TEAM via de leidster. Nieuwe leden Ben je benieuwd wat korfballen is? Wil je eens proberen of dit een sport is die je bevalt? Kom gewoon eens kijken en meedoen met een training. Bel van tevoren even 510840 zodat je weet waar je moet zijn en hoe laat. Je kunt een aantal weken gratis meedoen! Afgelopen zondag heeft de schutterij deelgenomen aan het OLS. wat gehou den werd bij St. Anthonius-St. Petrus te Baarlo. Het zestal werd in de eerste ronde al uitgeschakeld en behaalden 17 punten. De Sappeur Piet v. Lierop behaalde een tweede plaats met 180 p. met de beoordeling op het terrein. Vanavond, donderdag, oefenen schie ten op de Schuttersweide ind e Endepoel, aanvang 19.30 uur. Tijdens de vakantieperiode gaat het oefenen op donderdagavond en zondag morgen normaal door. Repetitie: Donderdag 13 juli 19.30 uur: Repetitie Bas Bariton, 20.00 uur: Repetitie gehele koor. Donderdag 20 juli 19.30 uur: Repetitie Tenor 1 2 20.00 uur: Repetitie gehele koor. Na afloop: Kwartaaltoepen Donderdag 27 juli Koorvakantie, GEEN repetitie! Donderdag 3 aug Koorvakantie, GEEN repetitie! Donderdag 10 aug Koorvakantie, GEEN repetitie! Koorvakantie: 27 juli, 3 en 10 augustus Optredens/Evenementen: Do 20 juli: Laatste repetitie, na afloop "Kwartaaltoepen". (Alleen voor leden) Za 19 Aug.: 18.00 uur Paterskerk: H. Mis 25-jarig huwelijk van lid VMK, -Oude kostuums kunnen nog steeds worden ingeleverd bij P. van der Broeck Afmelden bij Hans Arts (tel. 584023) (Bij voorkeur tussen 18.30 en 19.00 uur) Oud papier: kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molenhofweg. (De weg tegenover de voormalige zuivelfa briek) (Staat aangegeven!) Bij voorbaat dank voor uw medewer king! Informatie: Repetitielokaal: Zaal "In den Engel". Poststraat 2. Secretariaat: Tel. 580173 PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhof.nl/ A.s. zaterdag 15 juli: opluisteren 40- jarig huwelijksjubileum van Anny en Harry in de Paterskerk. Koorleden wor den om 14.45 uur in uniform in de kerk verwacht. Op 12 sept. neemt Crescendo deel aan de nationale zangersdagen te Tegelen. De laatste repetitie voor de vakantie is alweer voorbij. Hopelijk vergezeld van goed weer, stoppen de reguliere activi teiten vijf weken. Op woensdag 23 aug. worden weer alle leden in de Kemphaan verwacht voor de laatste, belangrijke, voorbereidingen voor deelname aan de nationale zangersdagen in Tegelen. Op zaterdag 26 aug. om 18.00 uur weekendviering in de Paterskerk. De opluistering van jubileum- en rouw diensten gaan uiteraard gewoon door. Voor zover mogelijk graag een goede opkomst tijdens de stille periode. Afmeldingen bij mw. Van Dijck, tel. 581955. Voor algemene informatie: secretariaat, tel. 583428. Het seizoen is afgelopen. Veel activitei ten zijn er niet. De rust heeft zijn intrede gedaan. Maar niet iedereen neemt de volle vakantieperiode rust. Want strakt moet toch weer alles op de rails staan. Als op 19 aug. de openingsactiviteit plaatsvindt is hiervoor toch het nodige werk verzet. De werkgroep die zich hiermee heeft beziggehouden, doet die in de vakantie. Ook de groepen, moeten na de vakantie weer op de oude toer door kunnen draai en. Daarom wordt er op dit moment naarstig naar nieuwe leiders en leidsters gezocht. Vorige week is er een actie gehouden in het centrum van Venray. Flyers werden uitgedeeld aan de voor bijgangers. De kleintjes kregen een bal lon met als tekst 'Springplank'. Belangstellenden kunnen terecht bij Jeanne, tel. 580127 of Sjang, tel. 586117. Wil men wel rekening houden met het gegeven, dat deze personen de komende drie weken met vakantie zijn. Tijdens een bromfietscontrole op de Raadhuisstraat bekeurde de politie vrij dagavond een 29-jarige man uit Heide omdat deze teveel gedronken had. De man kreeg een rijverbod van drie uur en een geldboete van 275 gulden. Gemengd zangkoor Repetities: 's maandags om 20.00 uur. Locatie: Parochiehuis Paterskerk, Leunseweg 5, Venray. Zaterdag 12 aug.: Zingen om 14.00 uur in de Grote Kerk t.g.v. gouden bruiloft van de ouders van Sjan. Zaterdag 19 aug Zingen om 18.00 uur in de Paterskerk t.g.v. zilveren huwelijk van André en Han. Let op! De zaterdagen 12 en 19 aug.: een half uur voor de H. Mis aanwezig zijn om de liedjes door te zingen. Einde zomervakantie: 13 aug., 14 aug. beginnen de repetities weer. Zondag 20 aug.: zingen om 10.30 uur. Pas na 22 aug. kan het nieuwe zangsche ma, voor het laatste half jaar van 2000 bekend worden gemaakt. Bij ieder optreden gelieve een kwartier voor aanvang aanwezig té zijn. U bent welkom op onze repetities voor een ken nismaking. Voor meer informatie/aanmelding/afmelding kunt u bellen: mw. T. Douwes, tel. 0478- 584494 of mw. T. v.d. Heuvel, tel. 0478-583884. Wegens enorm succes organiseert vereniging wijkgebouw op 't Nipperke op zendag 27 aug. 2000 weer een Luikse markt van 10.00-17.00 uur. U vindt hier beslist iets speciaals. Een gezellige markt door lage prijzen (gratis entree). U kunt nu reeds uw marktkraam met dekzeil reserveren. Kraamhuur ƒ37,50 (te betalen bij inschrijvine!). Tel. 0478- 580858, b.g.g. 0478-586724. De politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag rond 01.15 uur een 17-jarige inwoner van Castenray aangehouden op verdenking van bedrei ging. De jongen zorgde samen met acht andere jongens voor overlast op een recreatiepark aan de Peelheiderweg waarbij de 17-jarige een beveiligingsbe- amte bedreigde. De politie werd gewaarschuwd, waarna de jongen is aangehouden en overgebracht naar het politiebureau waar hij is ingesloten voor nader onderzoek. De andere jongens hebben het park op eigen beweging ver laten. Eerste team St. Joris verrassend Limburgs kampioen (Door Henk Willemssen) Het eerste team van handboog schutterij St. Joris vertrok met niet al te hoge verwachtingen naar het Limburgs kampioenschap in Boekoel. Maar tot ieders verbazing stonden de zes Leunse schutters na afloop van een uiterst spannende strijd op de eerste plaats. Een geweldige stunt want St. Joris stond vooraf slechts als twaalfde gerangschikt. Daarmee evenaarde St. Joris de pres tatie van twee jaar geleden. Ook toen wist het Leunse team Limburgs kam pioen te worden in de A-klasse. Het jaar 1998 was sowieso een topjaar. Want de Leunse handboogploeg werd toen ook afdelingskampioen in Noord-Limburg, kringkampioen in Zuid-Nederland en het eindigde op het Nederlands kam pioenschap op een verdienstelijke vijfde plaats. Verleden jaar waren de successen allemaal wat minder. Maar vorige week zaterdag in het Midden-Limburgse Boekoel had het Leunse zestal collectief een ijzersterke dag. Routinier Piet Martens scoorde het hoogst met 455 punten gevolgd door Johan van den Berg (451), Wim van Osch (442), Arie Weijs (430), Bert Achten (417) en Dolf van Mierlo (405), Een week eerder had Piet Martens in het individueel kampoenschap in de vetera- nenklasse al de tweede prijs behaald. LIMBURGSE TITEL Het Limburgs kampioenschap gaat over tien rondes waarin ieder deelnemer per ronde vijf pijlen schiet op een baan van 25 meter. De scores van alle schut ters tellen mee in het totale clubklasse ment. Alhoewel St. Joris vooraf vrij laag geplaatst stond kende de Leunse ploeg een uitstekende start. Na de eerste ronde stonden de Leunse handboogschutters al op de tweede plaats met slechts een puntje achterstand op de koploper. De tweede en derde ronde gingen voortref felijk want St. Joris greep daarin de kop positie. Maar in de vierde serie ging het mis. "We stonden ineens verschrikkelijk te klungelen", zegt Johan van den Berg. "Het leek wel of de fut er helemaal uit was. De concentratie was ook weg en na die slechte ronde zakten we terug naar de vierde plaats." Daarna groeide Sl. Joris weer langzaam in het toernooi. Per ronde liep het puntenaantal gestaag op en het Leunse team deed weer een aan val op de topposities. "We wisten na negen rondes dat we er heel goed voor stonden. Maar we hebben toen bewust niet n^ar de stand durven kijken. Om de spanning niet nog meer op te voeren. Achteraf bleek dat we voor de slotronde slechts een punt achterstonden op lijst aanvoerder Elsloo." In de laatste serie haalde St. Joris goed uit en besliste de Limburgse titelstrijd in zijn voordeel. Want het Leunse team scoorde in de tiende ronde elf punten meer dan de koploper zodat St. Joris uiteindelijk met een voorsprong van tien punten het Limburgse kampioenschap greep. "Het was een heel spannende wedstrijd. We hadden er niet op gerekend dat we kam pioen konden worden. Want in de afde- lingscompetitie staan we ook maar in de middenmoot. Blijkbaar hadden we met z'n allen een sterke dag. En ik denk dat die inzinking in de vierde ronde op het juiste moment kwam. Want toen hadden we nog ruim de kans om ons te herstel len. Wanneer dat dieptepunt wat later in het toernooi was gekomen dan hadden we het wellicht niet meer gered", denkt Johan van den Berg. PROMOTIE De A-klasse waarin St. Joris uitkomt is het op één na hoogste niveau. Promotie naar de ere-klasse is voor de kersverse kampioensploeg geen 'must' Alhoewel St. Joris enkele jaren geleden wel op het hoogste niveau uitkwam. "We zijn echte vrijetijdschutters. We leven niet van de punten die we scoren. We schieten puur uit hobby en we vin den plezier maken belangrijker dan de punten", aldus Johan van den Berg. "Want in de ere-klasse zouden we in de competitie niet uit de onderste regionen wegkomen. Door een topploeg als Ysselsteyn zouden we zelfs worden afgeschoten. En in het Limburgs kam pioenschap hadden we dan ook nooit in de prijzen kunnen vallen. In de A-klasse kan dat wel lukken wanneer we, zoals vorige week, onze dag maar hebben."

Peel en Maas | 2000 | | pagina 13