St. Annakapel wordt verplaatst <53 Oostrum niet gerust op komst asielzoekers ity Lasergun kwaliteitsimpuls voor snelheidscontroles Kennedy mars nader bekeken Bergbezink- bassin in Steegse- peelweg Petrus Bandenschool ondertekent verkeers- convenant Plyers Brief VGZ over ziekenhuis VI Activiteiten voor Venrayse ouderen Geslaagd Winkeldievegge opgepakt PEEL EN MAAS donderdag 6 juni 2000 - Pagina Het college van B en W van de gemeente Venray stemt in met de verplaatsing van de St. Annakapel aan de St. Servatiusweg naar een openbaar plantsoen in de wijk Antoniusveld. In overleg met de Rijksdienst voor Monumentenzorg is een aan gepast plan voor de verplaatsing van de kapel uitgewerkt, waarmee de welstands- en monumentencommis sie ingestemd heeft. In de nieuwe situatie komt de kapel op gemeente grond te staan en wordt dus gemeentelijk eigendom. Op de nieu we plaats, een openbaar platsoen gelegen aan de kruising van wegen en door bomen omgeven, komt het oorspronkelijke karakter van deze kapel, een vrij toegankelijk rust punt, weer volledig terug. Daarom dient het volgens de Rijksdienst voor de Monumentenzorg de voor keur de St. Annakapel te verplaat sen. De Stichting Kruisen en Kapellen Venray heeft in overleg met de eige naren, de gebroeders Claessens, het initiatief genomen met betrekking tot de verplaatsing van de St. Annakapel. De Stichting Kruisen en Kapellen zorgt in de toekomst ook voor het noodzakelijke onderhoud. Snel Betrouwbaar ST^QM-ER^J REINIGING VAN: kleding (vloer-)kleden dekens dekbedden (vitrage-) gordijnen trouwjaponnen etc. KLEDINGREPARATIES FOURNITUREN ||§g|| Tiïfflëm Julianasingel 3 5802 AS Venray Tel. 0478-557200 Het college van B en W van de gemeente Venray stemt in met de aanleg van een bergbezinkbassin in de Steegsepeehveg te Leunen. Dit bergbezinkbassin heeft tot doel het aantal overstorten op het oppervlaktewater tijdens regenbuien te beperken. Het project vloeit voort uit de eis van het Gemeentelijk Rioleringsplan (GRP) en voldoet daarmee aan de vergunningvoor- waarden van het Zuiveringschap Limburg. Het betreft hier een tech nische ingreep in het rioolstelsel van de gemeente Venray zonder verdere wijzigingen aan de openbare weg. Het project wordt uitgevoerd in de periode oktober-november 2000. De totale projectkosten worden geraamd op 650.000 gulden. Op dinsdag 12 september houdt de gemeente Venray een informatie avond voor omwonenden en andere belangstellenden. I PEEL EN MAAS I 'n abonnement waard j Marius Peters, directeur van de Petrus Bandenschool, en wethou der Driessen ondertekenden vori ge week woensdag een verkeers- convenant. Doel van het convenant is dat de kinderen veili ger naar school kunnen. "We gaan samen aan een veiligere school-thuis route body geven", zei wethouder Driessen. De school verplicht zich met de ondertekening van het convenant ruimte vrij te maken voor praktijk gerichte verkeerslessen. Ook de ouders, gemeente Venray en politie worden geacht hun steentje bij te dragen om de school-thuisroute voor kinderen veiliger te maken. Van de gemeente worden maatrege len verwacht op gevaarlijke punten, zoals de Stationsweg, de kruising Poelsstraat/Nolensstraat en de Oostsingel. "De Stationsweg wordt nog voor de bouwvakvakantie opge leverd", zei wethouder Driessen. "Mag ik u een aanbeveling doen? Binnenkort gaat de gemeente fors aan de slag met de reconstructie van de Oranjebuurt en de Burggraaf. Gebruik de klankbordgroep! Praat en eis vanaf het begin mee om de verkeersveiligheid in de omgeving van de school voor de leerlingen te vergroten." De school had al enkele knelpunten in beeld gebracht. Directeur Peters overhandigde Driessen een rapport. "We willen u vragen wat de gemeente gaat doen om deze knelpunten op te lossen", vroeg Peters zich af. Wethouder Driessen beloofde dat het rapport serieus bekeken zou worden. "Ik zal het aan onze verkeerskundige voor leggen, zodat uw aanbevelingen in de reconstructie kunnen worden meegenomen", aldus Driessen. Op de ouders is onlangs een beroep gedaan om zelf te zorgen voor een verkeersveiligere omge ving. "Ouders die hun kind met de auto naar school brengen zorgen vaak voor gevaarlijke situaties voor de school, maar ook buurtbewoners moeten meewerken", vertelt Leny Manders, verkeerscoördinator en lerares op de Petrus Bandenschool. "Buurtbewoners nemen vooral 's ochtends lussen acht en half negen als de kinderen arriveren vaak de eenrichtingsstraat in de verkeerde richting. En dat verwacht niemand. Als de ouders en de buurtbewoners meedoen wordt het al een stuk veili ger." Directeur Peters en wethouder Driessen ondertekenden het conve nant. "De lasergun is ideaal voor het nieten van de snelheid van brom fietsers, scooter- en motorrijders in het centrum. Je richt de laser gun op een voertuig dat aan komt rijden en ziet meteen hoe hard de bestuurder rijdt. Is dat harder dan de toegstane snelheid, dan volgt meteen een stopteken. De lasergun geeft een extra kwali teitsimpuls aan de snelheidscon troles in Midden- en Noord- Limburg. We kunnen vanaf nu immers ook op snelheid controle ren op plaatsen waar we dat eerst niet konden." Aan het woord is Frans Coumans van de Venrayse politie. De laser gun is volgens Coumans vooral bedoeld voor het controleren van de snelheid van scooterrijders en brom fietsers in hartje Venray. maar ook de notoire te hardrijdende automo bilist moet zich nu toch echt zorgen gaan maken. "De lasergun is een mobiele snelheidsmeter die een agent dagelijks bij zich draagt. Komt er iemand als een razende voorbij jakkeren, dan kunnen we meteen de snelheid meten en die persoon aanhouden. De lasergun is geen vervanging van de bekende radarauto's maar een echte uitbrei ding." SPIEGEL De politie in het district Venray heeft de beschikking over één laser gun. "De lasergun is gemakkelijk te hanteren", zegt politieman Pijnappels, gebiedscoördinator voor de kerkdorpen. "We kunnen nu bij voorbeeld ook beter in de straten van de Venrayse kerkdorpen contro leren. Als we weten dat er iemand grove snelheidsovertredingen maakt, is het vanaf nu erg eenvou dig om die persoon in de kraag te grijpen." Met de lasergun biedt de politie de mogelijkheid om de mensen een spiegel voor te houden. "Het is inderdaad lik-op-stuk-beleid", zegt Coumans. "We houden de mensen aan, laten zien hoe hard ze reden, en schrijven een proces-verbaal uit. Als mensen zich niet goedschiks aan de snelheid willen houden, dan maar kwaadschiks. Het kan helaas niet anders." LASERSHIELD Afgelopen dinsdag diende in Middelburg overigens een proefpro ces tegen en man die een 'lasers- hield' in zijn auto monteerde. Over twee weken wordt duidelijk of jusi- tie met deze wijze van vervolgen de goede weg is ingeslagen. De politie rechter wijst dan vonnis. Daarbij moet hij meewegen dat de advocaat van de verdachte met grote stellig heid heeft aangevoerd dat in dee voorbeeldzaak 'de pót de ketel ver wijt dat hij zwart ziet', omdat voor het gebruik dat de politie maakt van laserapparatuur (de lasergun) geen wettelijke basis is te vinden, zodat het dus simpelweg illegaal is. Zo bezien zou dus geen sprake zijn geweest van uitvoering van een wet telijk voorschrift. Dit zou moeten leiden lot vrijspraak, aangezien dan dit bestanddeel van het verwijt niet bewezen kan worden verklaard. De officier van justitie noemde het gebruik van het lasershield een behoorlijk misdrijf. Het apparaat zendt impulsen uit die door de laser gun worden gemeten, maar die dan niet worden onderscheiden van teruggekaatste laserpulsen die het apparaat zelf naar de voorkant van de naderende auto heeft uitgezon den. Zo ontstaat een 'foutmelding E14-jammed'. UITSPRAAK Bezit van een lasershield is, net als van een radardetector, op zich zelf niet strafbaar zoals in een aantal andere EG-landen. Een verbod, ook op in- en verkoop, van middelen die de automobilist gelegenheid geven ongestraft de maximumsnelheid te overtreden, is wel wenselijk, vond de officier. De verdachte wilde geen schikking, want hij vond dat hij niets crimineels had gedaan. Uitspraak: 18 juli. Buurtbewoner doet beroep op burgemeester en politiek Het uitlekken van het nieuws dat het terrein van Nelissen van Egteren in beeld is als mogelijke locatie voor het Asiel Zoekers Centrum (AZC) heeft in Oostrum voor veel onrust gezorgd. Buurtbewoner Maarten Meulendijks schreef op persoon lijke titel een brief aan burge meester Waals en de fractievoor zitters van de zes politieke partijen in de gemeenteraad. "Door veel Oostrummers word ik erover aangesproken. De onrust over de komst van een AZC breidt zich als een olievlek over het dorp uit. Vooral toen bleek dat de geruch ten over Nelissen van Egteren waar bleken te zijn", zegt Meulendijks die zitting heeft in de Oostrumse werkgroep die afgelopen zondag een meeting hield. ANTWOORD Inhoudelijk heeft hij geen ant woord op zijn brieven gekregen. De gemeente gaf als reactie dat het vooraf uitgezette traject gevolgd wordt. Die procedure houdt onder meer in dat pas na de vaststelling van de randvoorwaarden en uit gangspunten het locatieonderzoek zou beginnen. "Wij als inwoners moeten ons aan de procedure houden maar de gemeente doet dat niet. Dat heeft de burgemeester ook zelf toegegeven. Want al begin dit jaar zijn er contac ten gelegd met Nelissen van Egteren", weet Maarten Meulendijks. Namens de verontruste Oostrummers vindt de briefschrijver dat het maatschappelijk onaan vaardbaar is dat in een dorp van 2000 inwoners 375 asielzoekers gehuisvest worden. Des te meer omdat Oostrum al de TBS-kliniek en Paschalis binnen zijn grenzen heeft. Daarnaast wordt in het gemeentelijke Structuurplan 'Ruimte voor de toekomst' erop gewezen dat de grotere kerkdorpen een eigen sociaal economische cul tuur moeten kunnen ontwikkelen. "Plaatsing van 375 vreemdelingen (een uitbreiding met 20 procent) doorkruist dit volledig en zal onher stelbare schade aanrrichten", schrijft Meulendijks aan de Venrayse poli tiek. "Sociaal is dit ook onaanvaard baar", licht hij toe. "Oostrum zou 30 of 40 asielzoekers warm ontvangen. Want het dorp heeft zich als sociale gemeenschap al ruimschoots bewe zen. Maar 375 mensen dat is veel te veel. Dat zou hel straatbeeld in Oostrum te ingrijpend veranderen." Maarten Meulendijks blijft alert want er is volgens hem haast gebo den nu het locatieonderzoek begon nen is. "We blijven in Oostrum de ontwikkelingen op de voet volgen." Namens de Oostrumse dorpsraad heeft Maria van den Boogaard zit ting in de gemeentelijke klankbord groep. Volgens dorpsraadvoorzitter Harry Holtackers zal zij de Oostrumse belangen behartigen. "Dorpsbewoners kunnen met hun klachten en opmerkingen bij haar terecht. Zij zal die doorspelen naar de klankbordgroep." U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Cummunicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 -Algemeent@flyers.nl De 30.000 Verzekerden van ziektekostenverzekeraar VGZ kregen eind vorige week een brief in buis over de problemen rond bet St Elizabeth zieken huis in Venray. In de brief wordt uitgelegd wat de beweeg redenen van de directie van bet ziekenhuis zijn en wat de positie van de VGZ in het geheel is. V GZ-woordvoerder Jan Mol: "Onze primaire taak is enerzijds toezien dat zorgverlening kwanti tatief en kwalitatief gegarandeerd is. Anderzijds heeft het ziekenhuis zijn eigen verantwoordelijk, waar bij wij moeten toezien op de garantie voor de regio voor kwali teit en beschikbaarheid." aldus Mol. De brief is geseiire ven omdat er steeds meer berichten in de pers over het ziekenhuis en alles er omheen verschijnen en de VGZ geen discussie via de kranten wil voeren omdat ze geen partij zijn in het geheel- In de brief staat'ook een telefoonnummer waar verze kerden verdere vragen kunnen stellen over dit onderwerp. NOODZAAK De VGZ ziet de maatregelen van Oversteek als 'noodzakelijk, omdat de vraag naar zorg alleen maar groeit terwijl er bovendien geen personeel is om de groeiende vraag naar zorg te kunnen beant woorden. Extra geld is er niet en zou hierbij ook nauwelijks een oplossing zijn'. Aldus de brief aan de verzekerden. De VGZ stelt wel met nadruk dat zij zich sterk wil maken voor een oplossing voor de zogeheten veel voorkomende EHBO-zorgza- ken, zoals gekneusde enkels,of een wond die gehecht moet wor den. De VGZ steunt alternatieven om de voorgenomen beperking van de EHBÖ-functie te vermin deren. Acute hulpverlening is vol gens de brief gegarandeerd en ver antwoord, omdat, de ambulances tewoon beschikbaar blijven, y (Ook voor hen die geen lid zijn van een ouderenvereniging) Tijdens het 'Jaar van de Ouderen' in 1999 bleken er twee activiteiten te zijn die voor herha ling vatbaar waren: de Jeu de Boules Dag in Oirlo en het Vogelschieten op de Endepoel bij Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan. DE KBO-Venray-Kom organi seert daarom deze twee activiteiten nog een keer in samenwerking met alle Venrayse ouderenverenigingen en wel: op zaterdag 22 juli vanaf 13.00 uur Jeu de Boules in Oirlo op de Haalakker. Het gebruik van de baan is gratis. Er is voldoende zitge legenheid. Er is geen toilet aanwe zig. Enkele leden van JBC Venray 80 geven uitleg over de spelregels en zij brengen ook ballen mee. Aanmelding via het eigen afdelings- secr. Of bij me. Barbara v.d. Voort, tel. 588691 vóór 17 juli a.s. Op zaterdag 12 augustus van 14.00-17.00 uur bestaat de moge lijkheid om deel te nemen aan het Vogelschieten. Er wordt op de vogel en de hark geschoten, waarmee aar dige prijzen te verdienen vallen. De kosten bedragen ƒ10,- p.p. De con sumpties zijn voor eigen rekening. Om mee te doen gelieve u zich op te geven vóór 4 aug. via eigen afde- lingssecr. Of bij mw. B. v.d. Voort, tel. 588691. Bezoekers zijn zonder meer welkom, ook met (kleinkin deren. Deze evenementen zijn midden in de zomer gepland met een grote kans op mooi weer. Beide terreinen zijn prachtig gelegen. Scholengemeenschap Stevensbeek Geslaagden tweede tijdvak schooljaar 1999-2000: MAVO: Anneke FriesenVierlingsbeek. Aan de Tontys Hoge School in Eindhoven slaagden voor de oplei ding SPH Brechje Roos en Marieke van Daal. Aan de Fontys Hogeschool in Tilburg slaagde de 52-jarige Jacques Bastiaans uit Venray voor zijn diploma 'leraar Biologie'. Met veel genoegen lezen ook wij wekelijks de Peel en Maas en natuurlijk valt het stukje Bandoetere direkt op, al was het maar om de speciale kleurstelling. Gerrit, Venraynaar in hart en nieren is zeer goed op de hoogte, dat bleek wel tij dens het smakelijke verhaal over onze belangrijke mensen in Venray die sinds kort plaats moeten nemen in een serviceclub om erbij te horen. Gerrit weet ook als eerste een rang orde in de clubs aan te brengen met op de laatste plaats een wellicht nog op te richten club voor alle kanslo zen in deze maatschappij. "De ronde tafel". Vreemd dat onze Gerrit, schrijver in hart en nieren voor het weekblad Peel en Maas de krant zelf niet leest. Want was het niet de Ronde Tafel 160 Venray die succes vol het symposium met als thema "Het realiseren van doelen" organi seerde voor een publiek van meer dan 300 mensen in de Schouwburg te Venray en daarmee meer dan 10.000 gulden binnenhaalde voor goede doelen. Hier is uitgebreid aandacht aan gegeven middels een halve pagina in dit weekblad nr 5 6. Jammer om vast te moeten stellen dat Gerrit niet weet dat Venray sinds 1984 beschikt over een zeer aktieve Ronde Tafel. Gerrit, wij betreuren het datje op deze manier onderuit moet gaan. En dat vanwege een tweedehandse Schipperkelamp". Alexander van Haren Voorzitter RT 160 Venray Er stroomt natuurlijk veel water door de Maas tussen Peel Maas nummers 5/6 en nummero 22, van daar dat mijn geheugen me danig in de steek liet wat betreft het bestaan van De Ronde Tafel. Mea culpa. En de gemeentegids liet me ook al in de steek door de Ronde Tafel nergens te vermelden (of heb ik ook die niet goed gelezen?). Snik. Het gaat ove rigens uitstekend met de lamp. Uw berouwvolle Gerrit Gemakzucht en arrogantie Soms lees je van die dingen waar bij je denkt "hoe is het in hemels naam mogelijk". Dat overkwam mij afgelopen week bij het lezen van de Peel en Maas. Deze brief is er het gevolg van. Ze komt niet alleen voort uit mijn bedrijfskundige ach tergrond en het feit dat ik aan de Katholieke Universiteit Brabant in Tilburg organisatiekunde doceer. Mijn leidraad is vooral mijn boeren verstand gekoppeld aan een fikse dosis ergernis. Op de voorpagina stond een artikel over het gedoe rond het aftreden van het schouw burgbestuur. Ik wil me inhoudelijk niet in de discussie mengen, maar ik verbaas me wel in hoge mate over de gang van zaken rond het door PriceWaterhouseCoopers opgestel de rapport. Op de eerste plaats vraag ik me af waarom een dergelijk rap port überhaupt voor de schappelijke prijs van f. 40.000,- door een extern adviesbureau moet worden opge steld. Ik kan me niet voorstellen dat de gemeente zelf niet over de beno digde expertise (controllers, accoun tants en wat dies meer zij) beschikt om uit te zoeken hoe de financiële banden tussen de Schouwburg en de Artiest precies liggen. Als men sub sidie verstrekt zal men toch hopelijk ook het recht hebben te mogen con troleren of hel geld ook wordt gebruikt waarvoor het bedoeld is. Waarom doet de gemeente zoiets dan niet? Wat zich hier openbaart is een soort gemakzucht die voor het eerst in het particuliere bedrijfsle ven is binnengeslopen en nu ook de overheid volledig in de greep lijkt te hebben: het voor ieder wissewasje inschakelen van peperdure externe adviesbureaus die maar al te vaak slechts datgene bevestigen wat de verantwoordelijken en andere betrokkenen allang wisten of in ieder geval behoorden te weten. Ik gebruik heel bewust het woord 'gemakzucht', want het is-slechts een drogreden te veronderstellen dat de meerwaarde van deze bureaus in hun expertise en hun onpartijdig heid zou liggen. Uit onderzoek en in de praktijk blijkt namelijk maar al te vaak dat ze inhoudelijk weinig of niets toe te voegen hebben en niet zelden hun oren laten hangen naar datgene wat de opdrachtgever als uitkomst van een onderzoek wenst te zien. Ik wil niet beweren dat dat laatste hier ook het geval is. Wel durf ik te beweren dat ook hier gemakzucht en politieke arrogantie weer de doorslag hebben gegeven. Zoals gezegd, de gemeente"kan zo'n onderzoek natuurlijk net zo goed zelf uitvoeren. Bovendien neem ik aan dat de financiële toestand van de Schouwburg sowieso regelmatig wordt gecontroleerd door eei accountant. Ook uit deze rapporta ges zou de benodigde informatii volgens mij zonder enig probleen en in ieder geval veel goedkope moeten kunnen worden gehaald Dat wethouder Kersten een tijc geleden dapper riep dat d< Schouwburg bij 'schuld' het rappor zou moeten betalen en dal d( gemeente het nu toch zelf betaalt i: natuurlijk een prachtig voorbeek van opportunisme en arrogantie vai politici: zoals de wind waaitEi dat is nu juist waar in dit geval d< schoen het meest wringt Particuliere bedrijven mogen ir principe zelf weten waar ze hui geld aan willen besteden. Voor eei publieke organisatie ligt dat funda menteel anders, maar het schijnt da de gemeente dat nog steeds nie door heeft. In het verleden is mei zich te buiten gegaan aan soortgelij ke geldverslindende operaties en il vrees dat we er ook in de toekoms niet van verschoond zullen blijven Nu heb ik altijd gedacht dat het erg ste in een krant op de voorpagin: staat, maar dat blijkt in dit geval eer fikse misrekening. Op pagina stond namelijk een klein artikel ove: de problemen rond het communica tiebureau van de gemeente. Eer gemeente moet open staan voor haa: omgeving (individuele burgers belangengroepen, bedrijven etc.) ei ook openheid betrachten naar die zelfde omgeving. Dat is externe communicatie. Intern heb je het dai over communicatie tussen mede werkers en afdelingen. Het moge duidelijk zijn dat het belang var zowel externe als interne communi catie niet overschat kan worden Des te stuitender is het dan te lezer dat de burgemeester over een derge lijk vitaal onderdeel van zijn eiger organisatie (waar alles bij elkaai nog geen 1,5 FTE werken!) spreek' in nietszeggende volzinnen als 'ei moet in deze tent een andere visit op communicatie komen' of, no| erger, 'we moeten een kwaliteitssla^ maken'. Ik weet niet of dit uitinger van desinteresse, gebrek aan inzich in de eigen organisatie of een andere vorm van onvermogen zijn. Zt getuigen in ieder geval niet bepaalc van sterk leiderschap. En wat doe; de gemeente vervolgensrim het pro bleem op te lossen? U raadt het al er wordt een extern bureau inge schakeld 'om de zaak draaiende te houden'Toen ik dat las heb ik mijr PC aangezet en ben ik deze briel gaan schrijven Fons Naus, Venray. De organisatoren van de Kennedymars wilden graag weten wat er onder de deelnemers leeft en daarom deelden ze aan 321 deelnemers een enquêteformulier uit. Slechts 43 stuks kwamen inge vuld retour. In het statistisch overzicht van de Mars 2000 komen de antwoorden terug. Bij de wandelaars gingen 222 mannen en 88 vrouwen van start. De gemiddelde leeftijd van alle deelne mers was 38,24 jaar. Voor de man nen was dat 39,27 en de vrouwen 35,16 jaar. Opvallend is verder dat de leeftijdscategorie 16-24 jaar het meeste deelnemers levert. Bij de mannen 61, de vrouwen 24. Er liep welgeteld één man in de leeftijdsca tegorie 75-84 jaar mee. Bijna een kwart van de mannen was ouder dan 55 jaar, bij de vrouwen waren het juiste de jonkies tussen de 16 en 34 jaar die de helft van het aantal inschrijvingen voor hun rekening namen. Uit de gemeente Venray. met alle kerkdorpen dus, kwamen 119 deelnemers, in een straal van 30 kilometer daarom heen wonen nog eens 154 deelnemers en in de straal van 30 tot 60 kilometer huizen 24 wandelaars. Uit de rest van Nederland verschenen 17 mensen aan de start, uit Duitsland vier en België drie. Skeelers Dit jaar deden voor het eerst skee lers mee aan de Kennedymars. Het waren er nog niet zoveel, 57 om pre cies te zijn, maar het begin is er. Bij de mannen verschenen er 35 met een gemiddelde leeftijd van 30.27 jaar aan de start. De 22 vrouwen waren een stuk jonger: gemiddeld 22,40 jaar. Dat laatste komt omdat er zowel in de categorie t/m 15 jaar als die van 16-24 jaar acht skeelsters aan de start verschenen. Bijna een derde van de mannen was tussen de 35 en 44 jaar oud. Ook bij de skee lers kwamen de meeste mensen uit de gemeente Venray (38 66,7 pro cent) en directe omgeving (13 22,8 procent). De 'rest' van Nederland leverde 6 enthousiaste skeelerfan s. De politie heeft dinsdagmiddag in Venlo rond 16.15 uur een 17-jarige inwoonster van Venray aangehou den op verdenking van diefstal uit een winkel aan de Grote Beekstraat. Het meisje probeerde een paar schoenen van ongeveer veertig gul den te stelen maar werd betrapt door een winkelmedewerker. Zij is over gedragen aan de politie en overge bracht naar het politiebureau waar zij op dit moment nog verblijft voor nader onderzoek.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 7