diert&teoi Stichting Stadspark ingenomen met stedebouwkundig plan St. Anna Omroep Venray Chrisko Seniorenkoor Crescendo Venray's Mannenkoor Zangers van St. Frans 't Zonnelied Jongeren Infotheek Venray Playbackshow Veltum De Springplank Oud papier PEEL EN MAAS BEZORGEN? Dronken auto bestuurder Vacaturebank vrijwilligers- centrale Synthese Hennepkwekerij opgerold PEEL EN MAAS donderdag 6 juli 2000 - Pagina Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; pastoor: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat l,''tel. 511385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis; jrd. Lei Kersten; Jacob en Truus de Bruijn- Stevens (koll.); Bertha Coppes- Borgman en overl. fam. (koll.); ouders de Lauw-Linders en dochter Toos; ouders Martien en Mia Pelzer-Jacobs; Jo wennekers-Muijsers; Betsie v. Rooy- Hurenkamp; Wim Zegers (koll.); overl. ouders Cox-v. Hoof en zoon Jack (koll.); overl. fam. Jacobs-Winnen (koll.); overl. ouders v. Dijck-Sikes (koll.); voor Piet v. Mil en kleinzoon Marijntje. Zondag: 14 e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor: jrd. Toon Jenneskens; overl. echtp. H. Gerrits- Hermans en overl. ouders; Marie Jans- Beken-Derikx; 11.00 H.Mis jrd. Marianne v. Bracht-Ortckels (koll.); Martien Rutten(kolL); Thei, Drien en Hennie Voermans (koll.); Jan Bastiaans; Lenie Martens-v.d. Berg; 6wd. Wim v. Haren; jrd. Riet v. Bijlevelt; Herman Bexkens. Maandag: 9.00 H. Mis voor al onze zie ken uit onze parochie. Dinsdag: 9.00 H. Mis Mathieu Coenen (verj.); overl. ouders, broers en zusters van Maria Oudenhoven; Johannes en Gertruda Wilmsen-Litjens; overl. fam Thijssen-Hendrikx; voor Ellen Janssen- Hendricx. Woensdag: 9.00 H. Mis voor Mariet en Martha Goumans-Janssen. Donderdag: 9.00 H. Mis voor Jeanne Coppelmans-v.d. Berk; Vrijdag: 9.00 H. Mis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie: 13.00 huwelijk van Peggy Reijnders en Roy Jongkind. Dienbeurten: za 19.00: Cas, Paul, Sharona, Robert en Laura; zo 09.30 Marco, Loek en Jacqueline; zo 11.00 Sjoerd, Marloes, Wessel, Daphne en Saskia. Lectoren: za. 19.00: A. Noyens; zo 09.30 P. v.d. Broek; zo 11.00 J. Truijen. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 geen kinderwoord dienst; volkszang; To Cleven-Weys; Truus Bloemen-v.d. Zanden (koll.); Zondag: 8.30 Jacobus Naus, Apollonia Splinter; Gertruda Verheyen en Petronella Philipsen; 10.30 volkszang; Truus Claes-Wismans (koll.); Lien Philipsen en overl. fam.; Rie Beerman- v. Almen (koll.); Maandag: 18.30 Toon Verstegen en overl. fam. Versteegen-Janssen; Johan Maas (koll.); Dinsdag: 18.30 voor onze parochie Venray-zuid. Woensdag: 18.30 Antoon Peters; Donderdag: 18.30 voor religieuze roe pingen; Vrijdag: 18.30 fam. Janssen-Krijns; Voorafgaande aan de Eucharistieviering zal er elke vrijdag om 17.30 uur aanbid ding zijn in de kerk. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: kapel: 14.00 huwelijk Gerbert Loeffen en Danielle Poels; GEEN Kinderwoorddienst. 19.15 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; Drika Janssen-Willems (koll.); Fred Albert (koll.). Vrijdag: Kapel: 14.00 huwelijk Marco v.d. Voort en Linda v. Vegchel. Parochie Oostrum Zondag: 10.30 H.Mis (gemengd koor); ouders Rutten, zon Piet en Gerard; fam Vennekens-Verschuren en wederz. Fam.; past. De Ceurster; overl. ouders Janssen-Renkens, 11.30 doopsel Iris Broeren, Randenrade 54. Dinsdag: 9.00 H.Mis; voor priesterroe pingen; fam. Vennekens-Verschuren en wederz. Fam. Donderdag: 9.00 H.Mis; voor bijzonde re intentie; uit dankbaarheid; past. De Ceuster. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); overl. fam. Heetkamp- Hekking; overl. ouders Houwen-Derks; overl. ouders v. Rhee-Bierlie; Thei Philipsen; Hay Versleijen; overl. ouders Linders-Versteegen. Zondag:4e zondag na Pinksteren; 9.00 Hoogmis (Herenkoor); overl. ouders v. Rijswijck-Baltissen en zoon Mathie; overl. ouders Bouwmans- Linssen; overl. fam. Pouwels- Egelmeers; Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie; Vrijdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L.V. van Lourdes. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jan Thielen; overl. ouders v. Kuyck-Vemjdt en kinderen; jrd. Willem v.d. Sterren en Gertruda Jenniskens; overl. ouders Janssen- Emonts en kinderen; overl. ouders Janssen-Vollenberg en fam.; jrd. Willem Baltussen. Pastoor Hoedemaeckers is ingaande 30 mei verhuist naar Oostrum. Zijn adres is: Dorpsplein 7, 5807 BC Oostrum, tel. 581254. Misd.: za: Marlou, Manon. Evelien en Ilse. Parochie Leunen 14e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. overl. ouders Direks-Derckx en overl. fam.; Ton v. Dijck en overl. fam. v. Dijck-Bouten; Toon v. Kempen (v.w. medewerkers); maandd. Frans Fleurkens en overl. fam. Fleurkens-Peeters; gest. Jrd. Harrie Smits; Mathijs Litjens en echtgen.; Marie Michels; jrd. Toon Verschuuren. Zondag: 10.00 Hgm. Gerard Thijssen en Fien Tijssen-Hesen en dochter Truus: Piërre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen; jrd. Frans v. Nieuwenhoven en Petrus v. Bavel; 14.30 doopviering Dennis Jakobs. Maandag: GEEN avondmis; Dinsdag: 19.00 Lsm. gest. Jrd. Hendrik Marcellis en echtgen.; Piet Weijs, overl,. ouders en Jo Weijs. Woensdag: GEEN avondmis; Donderdag: 19.00 Lsm. voor bijzonde re intentie (G); t.e.v. H. Gerardus en tot bijzondere intentie (K); Vrijdag: GEEN avondimis. Misdienaars: za 19.00: Paulien Weijs en Cindy Janssen; zo 10.00 Benny Janssen en Kevin Janssen. Weekbeurt groep 2. Lectoren: za 19.00: Peter Loenen; zo 10.00 Harrie Bovée. Rectoraat Heide Zondag: 14e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis voor overl. ouders Harrie Rutten en Petronella Rutten-Potten Stichting: Jan Spee vw de buurt; misd.: Elian, Stan, Giel en Iris J. Rectoraat Veulen 14e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 GEEN kerkdienst; Zondag: 10.00 Woord communie dienst; wegens dorpsfeest in de feesttent achter de Hoefslag, Intenties: voor het geestelijke en tijdelijk welzijn van de parochie. Misdienaars: zo: Danny, Lieke, Luuk en Koen. Lektor: zo: A. Timmermans. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 jgt. Frans Rongen; Lies de Mulder-Kersten; misd.: Mirte v. Loenen en Irma Versteegen. Zondag: 10.00 voor de parochie; misd.: Yvonne Janssen en Sandra Gloudemans; Dinsdag: 16.00 Dankmis Gouden Bruiloft J. Nabuurs/To Arts; Woensdag: GEEN H.Mis; Kerk poetsen: mevr. Verstegen en mevr. V. Enckevort. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 jgt. Grad Hendrix; Zondag: 10.00 jgt. Gert Fleuren; Janine Classens. Maandag: 19.00 M. Jansen; Donderdag: 19.00 fam. Huijs-v. Enckevort; Misdienaars: za: Karlijn en Koen; zo: Grard, Luc, Fieke en Suzan. Lezers: za: Josien Claessens; zo Maria Lenkens. Rectoraat Smakt Zondag: 14e week door het jaar, 4e zondag na Pinksteren. 10.00 hoogmis voor vader en moeder Mulder, fam. Maas en fam. v. Gestel; fam. Clabbers; overl. fam. de Hoog-Coppes. Lectr.: Olga v.d. Meer; 11.00 doopviering Giel v. Megen; 15.30 doopviering Lara Keijsers. Woensdag: In de St. Jozef genadekapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis voor Mie Bongaerts-Kersten; uit dankbaarheid; mevr. Robbers. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 9 juli zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, dhr. J. van Gelderop uit Nijmegen voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er alleen kinderopvang. De kin- dernevendienst heeft vakantie. Na afloop is er koffiedrinken. In de Ned. Herv. Kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck zal dhr. J. van Gelderop eveneens voorgaan in de dienst. Aan dezet dienst wordt medewerking ver leend door de schoutinggroep Albert Schweitzer uit Rotterdan. De aanvangs tijd van deze dienst is 11.00 uur. Hier is geen kinderopvang en geen kinderne- vendienst. Na afloop is er koffie drin- Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 9 juli is er een woorddienst van de oecumenische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: Genezen tot nieuw leven. Plaats: kapel van het verzorgingstehuis Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte welkom. Dit is de laatste viering voor de zomervakantie. De eerstvolgende vie ring is op zondag 27 aug. a.s. Bijbelgemeente Venray Iedere zondag hartelijk welkom in de diensten (evangelisch, baptistisch) die gehouden worden in De Kemphaan, Kennedyplein 1 te Venray. Kernwoorden gemeente: ontmoeting, vriendschap, aandacht en zorg! Voor de kinderen is er iedere zondag zondag school en er is crèche voor de allerklein sten. De diensten beginnen om 10.00 uur. Na afloop is er de mogelijkheid om gezamenlijk koffie te drinken. Ook diverse gespreksgroepen rondom de bij bel door de week. Inlichtingen: R. Lammers, tel. 0478- 586001 of R. Korver, tel. 077-4641936. Zaterdag 8 Juli: Huwelijksmis Veltumse Kapel 14.00 uur. Maandag 4 September: eerste repetitie van het nieuwe seizoen van 19.30 - 21.00 uur. Zaterdag 16 September: jaarlijks uitje S.v.p. een kwartier voor aanvang van de uitvoering aanwezig zijn. Bij verhindering s.v.p. tijdig afmelden. Ons koor Chrisko bestaat uit een kleine enthousiaste groep jonge dames. We zingen in zowel Vredes- als Paterskerk en af en toe bij instellingeni We hebben een afwisselend repertoire en een gezel lige koffiepauze. Wie heeft er zin en tijd om op de maandagavond van 19.30 tot 21.00 uur met ons mee te repeteren We oefenen in het parochiezaaltje aan de Whistlerstraat la. Voor meer infor matie: Marly Driessen tel:0478-588176 of Norma Ansinger tel; 0478-585234. Vanavond, donderdag 6 juli om 19.00 uur een ontspanningsavond in het Schuttersveld voor de bewoners. Leden van Crescendo worden om 18.45 uur in het Schuttersveld verwacht (in uniform). Zaterdag 15 juli: Om 15.00 uur opluiste ren 40-jarig huwelijksjubileum van Anny en Harry in de Paterskerk. Koorleden worden om 14.45 uur (in uniform) in de kerk verwacht. September: Deelname aan nationale zangersdagen te Tegelen. De exacte datum hebben we nog niet in huis, maar u hoort dat binnenkort. Deze maand wordt wederom een feest mis opgeluisterd. De zomer is inmiddels begonnen en dus vakantietijd. Ook wij gaan onze repeti ties onderbreken. De laatste repetitie voor de vakantie is woensdag 12 juli. Daarna zijn we vrij tot 23 augustus. De opluistering van jubileum- en rouwdien sten gaan uiteraard gewoon door. Voor zover mogelijk graag een goede opkomst tijdens de stille periode. In die weken zal ook ons verenigings- nieuws in dit blad ontbreken. Vanaf de tweede week van augustus zijn we er weer. Afmeldingen bij mw. Van Dijck, tel. 581955. Voor algemene informatie: secretariaat, tel. 583428. Donderdag 6 juli 19.30 uur: Repetitie Tenor 1 2 20.00 uur: Repetitie gehele koor. Donderdag 13 juli 19.30 uur: Repetitie Bas Bariton. 20.00 uur: Repetitie gehele koor. Donderdag 20 juli 19.30 uur: Repetitie Tenor 1 2 20.00 uur: Repetitie gehele koor. Koorvakantie: 27 juli, 3 en 10 augustus Optredens/Evenementen: Za. 8 juli: Kerkdorpentoer: Veulen. Verzamelen: 20.00 uur in de Feesttent achter de kerk te Veulen. Za 19 Aug.: 18.00 uur Paterskerk: H. Mis 25-jarig huwelijk van lid VMK. -Oude kostuums kunnen nog steeds worden ingeleverd bij P. van der Broeck Afmelden bij Hans Arts (tel. 584023) (Bij voorkeur tussen 18.30 en 19.00 uur) Oud papier: kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molenhofweg. (De weg tegenover de voormalige zui velfabriek) (Staat aangegeven!) Bij voorbaat dank voor uw medewer king! Informatie: Repetitielokaal: Zaal "In den Engel". Poststraat 2. Secretariaat: Tel. 580173 Woensdag 12 juli: 18.30 uur oud papier ophalen Landweert I II E-mail adres Peel&Maas peelenm@tuef.nl Gemengd zangkoor Repetities: 's maandags om 20.00 uur. Locatie: Parochiehuis Paterskerk, Leunseweg 5, Venray. Zaterdag 12 aug.: Zingen om 14.00 uur in de Grote Kerk t.g.v. gouden bruiloft van de ouders van Sjan. Zaterdag 19 aug.: Zingen om 18.00 uur in de Paterskerk t.g.v. zilveren huwelijk van André en Han. Let op! De zaterdagen 12 en 19 aug.: een half uur voor de H. Mis aanwezig zijn om de liedjes door te zingen. Onze zomervakantie is van maandag 3 juli t/m zondag 13 aug., 14 aug. begin nen de repetities weer. Zondag 20 aug.: zingen om 10.30 uur. Pas na 22 aug. kan het nieuwe zangsche ma, voor het laatste halfjaar van 2000 bekend worden gemaakt. Bij ieder optreden gelieve een kwartier voor aanvang aanwezig te zijn. U bent welkom op onze repetities voor een ken nismaking. Voor meer informatie/aanmelding/afmelding kunt u bellen: mw. T. Douwes, tel. 0478- 584494 of mw. T. v.d. Heuvel, tel. 0478-583884. Jongeren Infotheek in teken van seksualiteit Wat zij de voor- en nadelen van beta len met een pinpas? De pinpas is handig voor grotere uit gaven en je hoeft niet met contant geld over straat. Bovendien is de pas vaak verzekerd tegen verlies of diefstal. Aan de andere kant kan je je geld met de pin pas heel erg gemakkelijk uitgeven. Bij bijna alle banken kan je een chip per of chipknip krijgen. Die zit meestal op je pinpas. Hiermee kan je kleine bedragen betalen in winkels, café's of bij een kiosk. Je betaalt precies wat je schuldig bent: geen ƒ3,95 maar ƒ3,93. Het nadeel is dat je je geld kwijt bent als je de kaart verliest, net als bij contant geld. Soms is contant geld handig, bijvoor beeld als je kleine bedragen moet afre kenen. Met contant geld zie je watje uit geeft. Je kan niet meer uitgeven dan je bij je hebt. Wil je niet teveel uitgeven aan de dagelijkse uitgaven? Je kan ervoor kie zen om iedere week een vast bedrag van de bank op te nemen voor de bood schappen. Je betaalt je boodschappen altijd contant. Komt de bodem in zicht van je portemonnee, dan weet je dat je rustiger aan moet doen. Op zaterdag 2 september organiseert de wijkvereniging tijdens het wijkfeest Veltumse Dagen o.a. een grote play backshow voor de jeugd van 4-12 jaar. Jack van Els kruipt daarbij in de huis van Henny Huisman en zal e.e.a. pre senteren. Een echte vakjury met enkele bekende Venray se zangers beoordeeld de optredens in een drietal leeftijdscate- goriën (4-6, 7-9 en 10-12 jaar). De play backshow begint om 17.00 uur in de feesttent aan de Pettenmakersstraat. Rond de klok van half acht volgt dan de prijsuitreiking. Deelnemers kunnen zich voor deze playbackshow aanmelden door het via de basisscholen verspreide formulier in te leveren in de brievenbus van 't Schöpke of bij Gerda van Lierop, Florishof 21. Voor nadere informatie, alsmede wellicht een nieuw aanmel dingsformulier kan met Gerda contact opgenomen worden onder nr. 510869. Jeugdvereniging Zaterdag 8 juli, grote wervingsactie om aan nieuwe leiding te komen. We ver wachten onze vrijwilligers om 13.30 uur bij ons clubgebouw. De actie, in het centrum van Venray duurt van 14.00- 16.00 uur. We trekken voor deze gele genheid onze trui of l-shirt aan. De Springplankvakantie is aangebroken. De seizoensopening staat gepland voor zaterdag 19 augustus. OUDERS: wilt u voor ons in uw omge ving rondkijken of er eventuele kandi daten rondlopen, die bij ons het leiders korps kunnen komen versterken. Neem contact op met Jeanne, tel. 580127 of Sjang, tel. 586117. Bedenk hierbij wel dat ook wij een paar weken op vakantie gaan. LANDWEERT I+II Elke 2e woensdag van de maand halen de Zangers van Si. Frans oud papier op in Landweert I II. Op woensdag 12 juli kunt u vanaf 18.00 uur uw oud papier goedgebundeld aan de straat zetten. Alvast bedankt voor uw medewerking! WUK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars komt iedere eerste vrijdag van de maand oud papier ophalen in wijk Zuid (tussen Zuidsingel en Bernhardstraal) tussen 18.00 en 20.00 uur. De eerstvolgende datum is vrijdag 7 juli. Wij verzoeken u vriendelijk oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Ook kunt u oud papier bren gen bij de container op dinsdagavond van 18.00 tot 20.00 uur en op zaterdag morgen van 09.00 tot 12.00 uur. Tevens kunt u dan spullen kwijt t.b.v. de nog te houden Luikse markt. Ons adres: Kiosk la, wijk Brukske (links van basisschool De Foekepot). Bij voorbaat hartelijk dank voor uw medewerking. Nadere info bij Jac Linders, tel. 588411 of Peter Bouwmans, tel. 589134. PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhof.nl/nieuws óude fato- Om nog even in de voelbalstemming te blijven, deze week een foto van voet balvereniging 'Albatros' uit Venray omstreeks anno 1925. Voetbalvereniging Albatros en de Valk zijn voortgekomen uit het patro naatsvoetbal. In de enkele jaren van haar bestaan heeft Albatros toch enkele rede lijke prestaties geboekt. In het seizoen 1932-1932 en in 1932-1933 heeft zij de derde plaats weten te bereiken. We zul len de sportieve voetballers van toen even aan u voorstellen. Onderste rij v.l.n.r.: Antoon Goumans, Harrie Stevens, Joos Simons (Heide). Midden: Jacob Michiels, Louis Vollenberg, Wim Vollenberg. Bovenste rij: Wim Vermeulen, Bér Stevens, Herman v. Dijck (leider), Mathieu Jenniskens, Johan Berbers, Theo Claessens, Jan Goumans, Ben Min, Pater Anacletus Nielen o.f.m. (directeur St. Antonius patronaat) gees telijk adviseur, H. van Aarsen, conciër ge van het patronaat en leider en instruc teur van de R.K. turnvereniging St. Christoffel. Zij allen mogen er trots op zijn mede grondleggers te zijn geweest van het huidige S.V.V. Jan v.d. Putten Vorige week publiceerden we het eer ste deel van een bijdrage van Harrie Vriens over de architectuur van het hoofdgebouw van Sint Anna met de toe zegging dat deze week deel twee zou volgen. Maar in verband met de actuali teit hebben we deze publicatie naar een andere datum verschoven. Graag willen we nu eerst een reactie geven op het voorlopig stedenbouwkundig plan voor het Sint Annaterrein dat vorige week werd gepresenteerd. Een veelbelovend plan Het plan dat de architecten afgelopen weken aan diverse Venrayse geledingen hebben gepresenteerd ziet er veelbelo vend uit en is door Stichting Stadspark Venray met veel instemming begroet. Het resultaat dat thans voorligt stemt op vrijwel alle punten overeen met de visie en uitgangspunten zoals de Stichting die steeds heeft verwoord. In Peel en Maas van vorige week heeft u uitgebreid kun nen lezen wat er zoal gebouwd gaat worden en welke gebouwen en welke delen van het terrein gehandhaafd blij ven. De ontwerpers tonen niet alleen veel respect voor de mooie architectuur en de schitterende natuur op Sint Anna, ook het cultuurhistorisch aspect krijgt van hen alle aandacht. Behoud van het parktheater en het open middengebied Naast het behoud van het hoofdge bouw met de kapel en de keuken, het karakteristieke gebouw Eugène, pavil joen Vincent Paulo en andere monu mentale en historisch waardevolle gebouwen, zal ook de schouwburg behouden blijven en samen met restau rant, het ruime terras én het centrale parkgedeelte zal dit het hart zijn van het toekomstige stadspark van Venray. De muziekkiosk en de oude carrouselloods op de voormalige feestweide blijven eveneens behouden. Stichting Stadspark is voornemens om binnenkort een actie te starten voor de restauratie van deze bijzondere monumentjes en heeft het gemeentebestuur inmiddels om mede werking gevraagd. We houden u op de Wonen in een stadspark "Wonen in een stadspark" is de aan hef van een voorlichtingsfolder van de gemeente over het Annaplan. In totaal zullen er tussen de 350 en 400 woningen worden gebouwd, veelal in de vorm van appartementen, maar het plan voorziet ook in de bouw van vrijstaande wonin gen en eengezinswoningen. Bijzonder is dat de meeste woningen en apparte mentsgebouwen geen privé-tuin hebben, maar dat het bijbehorende woonerf gemeenschappelijk bezit is. Geen tuin tjes met allerlei afscheidingen, heggen of schuttingen, maar een open park als gemeenschappelijke tuin. Inderdaad wonen in een stadspark. Verkeersafwikkeling vormt kritiek punt Tevredenheid alom over de gepresen teerde plannen, maar dat wil niet zeggen dat er geen enkele kritische noot valt te beluisteren. Die is er wel degelijk en betreft in de eerste plaats de geplande verkeersafwikkeling. Zoals dat ook nu het geval is, zal het terrein ook in de toe komst via slechts één centrale ingang voor het autoverkeer toegankelijk zijn. Wij zijn daar geen voorstander van, omdat dan alle verkeer over de twee hoofdlanen moet lopen wat naar onze mening tot een te grote verkeersdruk zal leiden op de middenas en ten koste zal gaan van de rust in het centrale park. Daarom zijn wij voorstander van een rechtstreekse ontsluiting van de gebie den die direct aan de openbare weg grenzen, zoals de Overloonseweg en de Dr. Kortmannweg. Zo zijn er nog wel wat meer opmerkingen te maken, maar tevredenheid overheerst. Laten we hopen dat de plannen ook werkelijkheid worden, want het venijn zit hem maar al te vaak in de financiële staart. Volgende week gaan we verder met het 2e deel van het verhaal van Harrie Vriens over het hoofdgebouw. Voor informatie over Stichting Stadspark Venray of anderszins kunt u terecht bij ons secretariaat: Engelenstraat 8, 5811 RT Venray. Telefoon 581191. E-mail tw.els@wxs.nl Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Een politiepatrouille heeft in de nacht van zaterdag op zondag om 01.45 uur op de Geysterseweg een 44-jarige inwoner van Wanssum staande gehouden. De man bleek onder invloed van alco hol achter het stuur van zijn personen auto te zitten. Na een ademanalyse aan het politie bureau kreeg hij een rijverbod van zes uur en werd tegen hem proces-verbaal opgemaakt. Zijn rijbewijs werd ingeno men. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activiteiten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hier voor geplaatst worden. VROUW/MAN Synthese zoekt voor het Onderwijs Service Centrum Netwerk iemand voor het opschonen en administreren van onderwijskundige materialen. De werk zaamheden vinden plaats in Oostrum. U dient ervaring te hebben met computers. De werktijden zijn in overleg. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray. tel. 0478-516995. De politie heeft dinsdagmorgen rond 09.30 uur een hennepkwekerij ontman teld bij een woning aan de Harpstraat in Venray. In de garage bij het pand wer den 433 hennepplanten aangetroffen en in beslag genomen. Daarnaast is beslag gelegd op ruim 500 gram marihuana en diverse randapparatuur. De totale han delswaarde van de in beslag genomen goederen wordt geschat op ruim 20.000 gulden. De 43-jarige bewoner en zijn 20-jarige zoon zijn aangehouden en overgebracht naar het bureau voor nader onderzoek. De 20-jarige is inmiddels weer in vrijheid gesteld. De 43-jarige zal zich in september moeten verantwoor den voor de rechter. Stopwatch Hel sportprogramma Stopwatch is tot hel nieuwe sportseizoen weer begint te beluisteren zijn tussen 14.00- 15.00 uur. 'n Wandeling dur 't Rooise Land Donderdag 6 juli gaan we in de Wandeling dur 't: Rooise Land naar de Paardekop in IJsselstein. Beging mei organiseerde het IVN Geijsteren- Venraydaar een publiekswandeling die gegidst werd door Mieke Peeters en Martin Verstraelen, gidsen van het IVN. Samen met Martin Verstraelen lopen we langs de interessantste stukken van het gebied, dat wil zeggen de vennen en de door leden van het Natuurhistorisch Genootschap samen met vrijwilligers opgeschoonde gebiedjes. Daarna is er als altijd weer een Venrods Ketierke. Donderdag 18.00 - 19,00 uur, herha ling maandag 18.00 - 19.00 uur. Ger gedoan Waar zijn de trouba dours gebleven? Lambert van Hintum uit Berchem (bij Oss) was tot dusver alleen op verza- melcd's te vinden. Nu komt hij naar aan leiding van zijn eerste eigen CD "Geluk" die op 28 mei gepresenteerd is. Lambert is te gast van 21.00 tot 22.00 uur bij Oscar Hovens in het programma "Waar zijn de troubadours gebleven?". Het programma wordt vooraf gegaan dqor "Gèr Gedoan" van 20.00 tot 21.00 uur. Beide programma's kunnen worden bijgewoond in de studio aan de Langeweg (voormalige Dr. Poelsschool). U kunt ook telefonisch reageren op tel. nr. 0478-51 23 62.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 20