Verhuur van uw onroerende zaak Bekendmaking vestiging voorkeursrecht DIRKX VAN SOEST Bekendmakingen gemeente Venray woningwet wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer TAXATIES Bekendmaking Parkeren Kennisgeving UW UW WONING OPTIMAAL ISOLEREN? Informeer bij ons naar de mogelijkheden! DE IA ROT faATTINGEN U Tijdelijke verkeersmaatregelen Wielerronde Yssdsteyn 16 juli 2000 PEEL EN MAAS donderdag 6 juli 2000 - Pagina Taxaties Advies Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een over zicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaan vragen. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. het bouwen van een carport aan de Handelstraat 19 te Ven ray tnv J.A. Oerlemans, Handel straat 19; - het vergroten van het pand aan de Whistlerstraat 3 te Ven ray tnv Stichting Zorgcircuits. Postbus 242 te Venlo; het bouwen van silo's aan de Ysselsteynseweg 25 te Yssel- steyn tnv Houbensteyn Holding B.V., Ysselsteynseweg 69; het vergroten van de woning aan de Oostsingel 46 te Venray tnv C.M.A. Oudenhoven, Oost singel 46; - het bouwen van zes woningen aan de Wilhelmina Sangers- straat (T1025) te Venray tnv B.B.O.M. B.V., Leijenbroekerweg 38 te Sittard; - het vergroten van de woning en garage aan de Prinses Irene- straat I I te Venray tnv T.J. Schoenmakers, Prinses Irene- straat 11 het bouwen van een tuinhuisje aan de Bontekoestraat 6 te Venray tnv H.J.M. Arts, Bonte koestraat 6; - het veranderen van de garage aan de Kerkweg 30 te Ysselsteyn tnv G.H.W. Spreeuwenberg, Kerkweg 30; - het vergroten van de woning aan de Vossestaart 21 te Venray tnv R.H.M. Mooijman, Vos sestaart 21 het bouwen van een woning met garage aan de Vloetweg te Merselo tnv F.P.W. Rongen, Urbanusweg I te Leunen; het bouwen van zes woningen aan de Wilhelmina Sangers- straat (T263) te Venray tnv B.B.O.M. B.V., Leijenbroekerweg 38 te Sittard; het bouwen van 12 woningen aan de Marga Klompéstraat te Venray tnv B.B.O.M. B.V., Leijenbroekerweg 38 te Sittard; - het vergroten van de woning aan de Dr. Kortmannweg 2 te Venray tnv P.L.M. Dupont, Dr. Kortmannweg 2; - het bouwen van een bedrijfsge bouw aan de Energieweg I te Venray tnv Van Aerssen Metaalbewerking, Energieweg I - het bouwen van een serre aan de Melisse 13 te Venray tnv H.C.A. van Meijel, Melisse 13; - het bouwen van een varkensstal aan de Blankenberg 2 te Leu nen tnv Mts. Willems, Blanken berg 2; - het bouwen van 20 woningen aan het Antoniusveld te Venray tnv B.B.O.M. B.V., Leijenbroe kerweg 38 te Sittard. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Kempweg 155 te Venray tnv G.A.M. Ponjee, Kempweg 155; het bouwen van een overkapping aan de Haalakker 37 te Oirlo tnvJ.A.M. Maas, Haalakker 37; - het plaatsen van een tuinhuisje aan de St. Antoniusveldweg 34 te Venray tnv P. Sattler, St. Antoniusveldweg 34; het plaatsen van een tuinhuisje aan de St. Antoniusveldweg 32 te Venray tnv Th.J. Splunter, St. Antoniusveldweg 32. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoe- stemmingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de vol gende ingekomen bouwmeldingen, bouwaanvragen en gebruiksverzoe ken, voor zover nodig met toepas sing van art. 15, 17, 19.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewerking te verle nen. - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Dopheide 15 te Ysselsteyn tnv J.J.N. Kol, Dopheide 15; - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Dopheide 31 te Ysselsteyn tnv L.W.M. Sanders, Dopheide 31; - het vergroten van de basis school aan de Oostsingel 39 te Venray tnv Ver. van Chr. Kleuter en Basisonderwijs Venray, Postbus 536 te Venray; - het vergroten van de woning aan de Ooster Thienweg 26 te Oostrum tnv R.M. van den Bussche, Ooster Thienweg 26. Wet milieubeheer De genoemde aanvragen en mel dingen en alle op de aanvragen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijd stippen ter inzage in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten. Op telefonische afspraak (0478-523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden inge- Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieube heer te verlenen aan: - V.O.F. Willems, Timmermannsweg 128 te Ysselsteyn voor een revi sievergunning voor een varkens- en rundveebedrijf, gelegen aan de Timmermannsweg 128 te Ysselsteyn. - Kyoto Koi Farm, Hansenberg 6 te Merselo voor een oprichtings vergunning voor een viskwekerij voor Koi en siervissen, gelegen aan de Hansenberg 6 te Mer selo. Dit onder oplegging van voor schriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrek king hebbende stukken liggen ter inzage van 6 juli 2000 tot en met 3 augustus 2000 in het gemeentehuis. Ged.urende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij Burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling bedenkingen inbrengen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtewisseling over de ont- werp-beschikking. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. A.M.v.B.-meldingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er krach tens artikel 8.40 van de Wet milieu beheer een A.M.v.B.-melding is bin nengekomen van: - G. Seuren, Ooijenseweg 16 te Broekhuizenvorst voor het oprichten van een inrichting ingevolge het Besluit akker bouwbedrijven milieubeheer, gelegen aan de Meerloseweg ongenummerd te Oirlo. De melding kan worden ingezien van 6 juli 2000 tot en met 20 juli 2000 (2 weken) in het gemeente huis. Venray, 6 juli 2000 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING I» DE VOORDELIGSTE TARIEVEN fakrtiCraA AAWSJ Zandakker 24 5801 DV Venray Tei. 0478-512772 Fax 0478-512768 De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 7 juli 2000 gedurende 4 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden ingediend. Venray, 6 juli 2000 Burgemeester en wethouders van Venray, Namens dezen, Het hoofd van de afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 27 juni 2000, waarbij is besloten dat; 1. De Stationsweg aan weerszijden tussen de Raadhuisstraat en de Bongerdstraat aan te wijzen als plaats waarvoor betaald parke ren van kracht wordt, 2. de Stationsweg aan weerszijden tussen de Bongerdstraat en de rotonde Oostsingel/Stationsweg aan te wijzen als plaats voor par keren voor vergunninghouders, 3. dat de vergunninghouders wordt toegestaan ook te parkeren in de parkeervakken voor betaald par keren in het onder I genoemd gebied, 4. dat onder vergunninghouders wordt verstaan als eerste de bewoners van de Stationsweg die in het bezit zijn van een parkeer- vergunning, 5. dat het tarief voor betaald parke ren wordt vastgesteld op het tariefgebied 2 of 1,50 per uur en voor vergunninghouders 120,- per jaar, 6. als plaatsen waar de wielklem wordt gebruikt als zekerheid van een naheffingsaanslag, geen wegen en terreinen aan te wij zen, 7. dat dit besluit in werking treedt met ingang van 14 juli 2000 Burgemeester en wethouders voor noemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester P.M.H. Lucassen, secretaris Bovengenoemd besluit ligt voor een ieder ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeenthuis. Deze Publieksbalie is geopend van maandag t/m donderdag van 09.00- 17.00 uur en op vrijdag van 09.00- 13.00 uur. Binnen 6 weken na de dag van deze bekendmaking kunnen belang hebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Verder kan een verzoek tot voorlopige voorziening worden ingediend bij de president van de arrondissementsrechtbank, sector bestuursrecht, Postbus 950, 6040 AZ Roermond. Voor-ontwerp partiële uitwerking bestemmingsplan Vlakwater II 'deelgebied Hoenderstraat- Merseloseweg) Burgemeester en wethouders van Venray, maken, gelet op artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en de Inspraakverordening van de gemeente Venray, bekend, dat het voor-ontwerp van de partiële uit werking van het bestemmingsplan Vlakwater II 'deelgebied Hoenderstraat-Merseloseweg' ter inzage ligt. Deze partiële uitwerking (op basis van artikel I I van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) voorziet in de bouw van circa 17 woningen aan de bestaande straten Merseloseweg, Hoenderstraat en de Korte Drilweg in Venray. Ook de bestaande woning Korte Drilweg 6 is in het plangebied opge nomen. Door het realiseren van vrijstaande woningen op ruime kavels wordt met deze uitwerking van het geldende bestemmingsplan Vlakwater II aangesloten op de bestaande omgeving. Het voor-ontwerpplan en de ove rige daarop betrekking hebbende stukken liggen van vrijdag 7 juli tot en met donderdag 3 augus tus 2000 voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray. Gedurende bovengenoemde ter mijn bestaat voor een ieder gele genheid een schriftelijke inspraakre actie over het voor-ontwerpplan te sturen aan burgemeester en wet houders van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Venray, 6 juli 2000 Burgemeester en wethouders voor noemd E-mail adres Peel&Maas peelenm tref.nl PEEL EN MAAS WEEKBLAD Alles tegen scherpe prijzen De La Roy Isolatie, waar prijs en kwaliteit de juiste verhouding hebben. Informeer ook naar de nieuwe subsidiemogelijkheden voor energiezuinig wogen. ISOLATIE VENRAY Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken inge volge artikel 4, lid I, van de Wet voorkeursrecht gemeenten (verder aan te duiden met Wvg) bekend, dat de raad van de gemeente Venray krachtens het bepaalde in artikel 2 Wvg op 26 juni 2000 heeft besloten percelen die gelegen zijn in het gebied genaamd 'Smakterheide II' aan te wijzen als gronden waarop de artikelen 10 tot en met 24, 26 en 27 van de Wvg van toepassing zijn. De percelen zijn nader aangegeven op de bij het besluit behorende kadastrale teke ning en lijst van aangewezen perce len. De vestiging van het voorkeurs recht houdt in, dat de eigenaren van de aangewezen percelen, als zij zelf tot verkoop over willen gaan, ver plicht zijn om de percelen eerst aan de gemeente Venray aan te bieden alvorens verkoop aan een ander mogelijk is (dit is de aanbiedings plicht). Het besluit van de raad van de gemeente Venray treedt in wer king op 29 juni 2000, zijnde de dag na de publicatie in de Staatscourant. Het besluit van de gemeenteraad blijft van kracht totdat de nieuwe bestemming gerealiseerd is. Tegen het besluit van 26 juni 2000 staat bezwaar open geduren de zes weken na dagtekening van de publicatie in de Staatscourant op 28 juni 2000. Deze termijn vangt der halve aan op 29 juni 2000. In het bezwaarschrift moet worden opge nomen: de naam en het adres van de belanghebbende, de datum, een omschrijving van het besluit waarte gen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Het bezwaarschrift dient bij de raad van de gemeente Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray, ingediend te wor den. Indien bezwaar tegen het besluit wordt aangetekend, kan tevens de President van de Arrondissementsrechtbank te Roermond verzocht worden om een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Het besluit van de raad van de gemeente Venray met toelichting ligt tezamen met de bijlagen, waar onder het voorstel aan de raad, een kadastrale tekening, een lijst van aangewezen percelen met de namen van de eigenaren of recht hebbenden met ingang van 29 juni 2000 voor een ieder kosteloos ter inzage in het Raadhuis, Raadhuisstraat I, op de afdeling Publieksdiensten, geopend op maandag van 09.00-17.30 uur, dins dag tot en met donderdag van 09.00-17.00 uur en op vrijdag van 09.00-13.00 uur; buiten deze tijden na telefonische afspraak met de afdeling Publieksdiensten, telefoon nummer: 0478-523536 of met de afdeling Economische Ontwikkeling, telefoonnummer 0478-523534. Voor nadere inhoudelijke infor matie kunt u zich eveneens richten tot de genoemde afdelingen Venray, 26 juni 2000 Burgemeester en Wethouders van Venray Drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemees ter P.M.H. Lucassen, secretaris VENRAY L0478-58 25 79 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouwwerkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m3 tot 35 m3 open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost. Op zondag 16 juli a.s. zullen tusen 12.00 en 18.00 uur de onderstaande tijdelijke verkeersmaatregelen genomen worden; Het parcours is afgesloten voor alle verkeer en gaat over de volgende wegen: Locvinckplein, Timmermansweg, Ringweg, Puttenweg, Lovinckplein. Verkeer gestremd tussen; Heidse Peelweg en Lovinckplein. Eenrichtingsweg: Ysselsteynseweg tussen Jan Poelsweg en Puttenweg: Ringweg tussen Ysselsteynseweg en Puttenweg; Steegse Peelweg tussen Puttenweg en Rouwkuilenweg; Rouwkuilenweg tussen Steegse Peelweg en Deurnesewg. Stopverbod; Rouwkuilenweg; Steegse Peelweg tussen Puttenweg en Rouwkuilenweg; Ysselsteynseweg tussen jan Poelsweg en Ringweg; Ringweg tussen Ysselsteynseweg en Puttenweg. Voor nadere info: kunt u 's ochtends terecht bij de beheerder Verkeer, V^jjhr. Peter van Horen, telefoonnummer: 0478-52589 100% ONAFHANKELIJK HYPOTHEEK TAXATIE BEDRIJFSADVISERING WOZ-TAXATIES VENLO BEDRIJFS TAXATIE VERKOOP TAXATIE AANKOOP TAXATIE VENRAY www.dirkx-vansoest.nl Belastingadvies van de maand In het artikel van de maand april in dit weekblad is aan de orde geweest dat het vanaf 2001 voor de fiscale gevolgen van belang is aan wie een bedrijfspand wordt verhuurd. Daarbij werd een onderscheid gemaakt tussen verhuur van het bedrijfspand aan uw B.V., kinderen, kleinkinderen of ouders enerzijds en verhuur aan een derde anderzijds. De verhuur aan uw B.V. of bovengenoemde familie is belast tegen een tarief van 32,55% tot 52% van de ontvangen huuropbrengsten vermin derd met de kosten (box 1), terwijl verhuur aan een derde forfaitair belast is, namelijk tegen een tarief van 30% van 4% van de waarde van de onroerende zaak (box 3). Verhuur aan uw B.V. c.q. genoemde familie wordt dus aanzienlijk zwaarder belast dan verhuur aan een derde. Dit is zeker het geval indien de verhuurde onroerende zaken niet zijn gefinancierd met vreemd ver mogen. BOX-SHOPPEN Belastingheffing zou gedeeltelijk kunnen worden voorkomen door het inkomen, dat belast is tegen het hoge inkomstenbelastingtarief van box 1, te vervangen door inkomen dat belast is tegen het lage inkomstenbelastingtarief van box 3. In de situatie dat vader het bedrijfspand verhuurt aan zijn B.V. of genoemde familie kan hij de huuropbrengsten belast tegen het hoge tarief omzetten in een vermogen belast tegen het iage tarief door het pand te verkopen aan bij voorbeeld zijn zoon. Vader zal in dat geval een vordering krijgen op de zoon gelijk aan de waarde van de onroerende zaak. Hij geniet dan geen huuropbrengsten maar rente, belast tegen het lage tarief. De zoon geniet huuropbrengsten, weliswaar belast tegen, het hoge tarief, maar de kosten, waaronder de aan vader betaalde rente, zijn bij de zoon aftrekbaar. Bovenstaande zal er toe leiden dat vader rente inkomsten geniet tegen het lage tarief in plaats van huuropbrengsten tegen het hoge tarief. Indien de huuropbrengsten bij de zoon gelijk zijn aan de kosten zal bij de zoon geen belastingheffing plaatsvinden. Op korte termijn zal een offer gebracht moeten worden in de vorm van overdrachtsbelasting, namelijk 6 van de waarde van de onroerende zaak, maar daar staan jaarlijks voordelen tegenover. Een voorbeeld ter verduidelijking. Voorbeeld 1 Uitgangspunten: Vader bezit een bedrijfspand in privé ter waarde van ƒ300.000,— (incl. waarde ondergrond ƒ100.000,—). Dit pand verhuurt hij voor ƒ18.000,-- per jaar aan zijn eigen B.V. De kosten m.b.t. het pand bedragen ƒ8.000,- (ƒ6.000,— afschrijving en ƒ2.000,— onderhoudskosten en zakelijke lasten). We gaan uit van een inkomstenbelastingtarief van 52%. De verschuldigde overdrachtsbelasting bedraagt eenmalig 18.000, Situatie 1Uitgangssituatie (géén verkoop) Vader: Huuropbrengsten 18.000 Af: kosten 8.000 Belastbaar 10.000 Inkomstenbelasting 52 5.200 Zoon: geen huuropbrengsten, dus geen gevolgen voor de inkomstenbelasting. Totaal te betalen inkomstenbelasting: ƒ5.200,— Situatie 2: Vader verkoopt pand aan zoon Vader krijgt een vordering op zijn zoon van ƒ300.000.-. De rentevergoeding bedraagt 3%. Vader: Rente inkomsten 9.000 Inkomstenbelasting 3.600 (30 van 4% van 300.000) Zoon: Huuropbrengsten 18.000 Af: Kosten 8.000 Af: Rentelasten (3%) 9.000 Belastbaar 1.000 Inkomstenbelasting (52%) 520 Totaal te betalen inkomstenbelasting: ƒ4.120,— (ƒ3.600 ƒ520). Verkoop van het pand aan de zoon levert een jaarlijks voordeel op van ƒ1.080,- (ƒ5.200 -/-ƒ4.120). Voorbeeld 2 Als voorbeeld 1maar de rentevergoeding, die de zoon aan vader betaald in situatie 2, bedraagt 5%. Situatie 1Situatie blijft ongewijzigd (géén verkoop) Zie voorbeeld 1situatie 1 Totaal te betalen inkomstenbelasting: 5.200,— Situatie 2: Vader verkoopt pand aan zoon Vader: Rente inkomsten 15.000 Inkomstenbelasting 3.600 (30 van 4% van 300.000) Zoon: Huuropbrengsten 18.000 Af: Kosten 8.000 Af: Rentelasten (5 15.000 Belastbaar-/- 5.000 Inkomstenbelasting (52%) -/- 2.600 Totaal te betalen inkomstenbelasting: 1.000,— (ƒ3.600 -/- ƒ2.600). Verkoop van het pand aan de zoon levert een jaarlijks voordeel op van ƒ4.200,- (ƒ5.200 -/-ƒ1.000). Conclusie: Indien een directeur-grootaandeelhouder het bedrijfspand, dat tot zijn privé- vermogen behoort, verhuurt aan zijn B.V. en derhalve vanaf 2001 geconfron teerd wordt met een inkomstenbelastingtarief van 52% dan kan hij overwegen bovenstaande transacties plaats te laten vinden en derhalve de verschuldigde inkomstenbelasting te verminderen. Het voordeel neemt toe naarmate de waarde van het pand toeneemt en derhalve ook de huuropbrengsten. Met bovenstaande transactie wordt belastingheffing over de waardestijgingen niet voorkomen, dan zou immers verkoop aan een derde i.p.v. de zoon moeten plaatsvinden. De zoon is in de toekomst belast over de waardestijging van het pand i.p.v. vader. Wel dient pas op een later tijdstip belastingheffing plaats te vinden, immers verkoop door vader zal, gezien zijn leeftijd, op een eerder tijdstip plaatsvinden dan door zijn zoon. Dus belastingheffing over de waar destijging wordt bij verkoop van vader aan zijn zoon uitgesteld totdat de zoon het pand verkoopt. Verder wordt tevens een vermogensoverheveling naar de zoon bewerkstelligd omdat de waardestijging van het bedrijfspand toekomt aan de zoon. Zeker in de situatie dat de zoon de onderneming in de toekomst zal voortzetten is dit een aantrekkelijke bijkomstigheid. Deze voordelen zul len het eenmalige nadeel in de vorm van verschuldigde overdrachtsbelasting ruimschoots overtreffen. Drs. H.J.M.J. Verbaandert

Peel en Maas | 2000 | | pagina 18