Ron van der Hoff rekent op podiumplaats Alustema Trading Int. BV nieuwe hoofdsponsor HVC Venray Cup in teken sportiviteit Triatleten pakken prijzen in Didam ctt JBC Venray'80 Beachtoernooi SVV Veteranen Midgetgolf Buitenlust Bridgeclub Klavertje Vier Bridgeclub Venray Tennisvereniging Ysselsteyn ATB- vereniging Mudhunters Darten DC De Piëlhaas Eerste team St. Joris Leunen Limburgs Kampioen HSV 't Alvertje Niet-Rokers Bridgeclub Biljarten De Vriendschap Loopgroep De Barrier Lopersgroep Venray 6 PEEL EN MAAS donderdag 6 juli 2000 - Pagina Zaalvoetbalvereniging HVC, draagt sinds 1 juli 2000 als nieuwe volledige naam, HVC Alustema. Zeer recent werd de overeenkomst hiertoe door beide partijen onderte kend. Zoals bekend, ging gedurende het eerste officiële bestaansjaar van HVC, de aan hun naam gekoppelde onderneming verloren. Zeer sportief werd echter door Veritas in het voor bije seizoen nog bijgesprongen. Echter beide partijen namen in zeer goede verstandhouding afscheid van elkander. Hierdoor werd de deur geo pend voor een nieuwe hoofdsponsor. Over belangstelling hiervoor had de Venrayse zaalvoetbalvereniging geen klagen. Dat het uiteindelijk met Alustema rond kwam is echter in het geheel niet zo verwonderlijk. Immers Alustema was en is al mede shirtsponsor bij het reser veteam van HVC. En gelet op weder zijdse ervaringen van HVC en Alustema vonden beide directeuren, Stephan Jansen en Maurits Stock het een prima mogelijkheid hun bedrijf verder te pro moten. Kenmerkend noemen zij daarbij een aantal overeenkomsten welke zij in hun bedrijfsfilosofie hanteren en deze ook terug zien bij de zaalvoetbalvereni ging HVC. Ten eerste is Alustema een echt Venray's bedrijf. Verder is men gelet op de ontwikkeling welke men doormaakt jong en dynamisch en sterk groeiend. Samenwerking staat daarbij voorop en betekent volgens hen dan ook vaak al starten met een voorsprong. Tenslotte komt daarbij uiteraard de kwaliteit van hun producten en de bijbehorende servi ce voor hun klanten naar voren. Al deze De directie van Alustema en het bestuur van HVC tekenden dinsdag avond het contract. elementen zien zij op een of andere manier terug in de Venrayse zaalvoet balvereniging. De club wenst zijn Venrayse afkomst duidelijk te behou den. De resultaten van het afgelopen sei zoen waren indrukwekkend, doch zijn niet het bedoelde einddoel. De krachten ontstaan vanuit de fusie lijken de voor sprong alleen maar te vergroten. Uiteraard dient de kwaliteit van het spe lers- en trainersmaieriaal ook op niveau te blijven. Juist in het onderhouden van een goede relatie met hun bedrijf als sponsor ervaren zij de vereniging als een volwaardige partner. Deze betrok kenheid leverde onder andere al op het gebied van personeelswerving zijn vruchten af. Echter er zijn nog voldoende zaken voor beide partijen welke nog beter kun nen. Hiertoe zullen beide partijen zich inspannen. HVC Alustema kan, zeker gelet op het gebied waar zij hun wed strijden dienen af te werken, een nog bredere bekendheid van het bedrijf bewerkstelligen. Alustema is actief op het gebied van ferro en non ferro mate rialen, technische kunststoffen en beves tigingsmaterialen. Kort en bondig gezegd: uw partner voor al uw metalen en bevestigingsmaterialen. Zij zijn gevestigd op het Keizersveld en heten U graag welkom. Samen hebben partijen vertrouwen in de gesloten overeenkomst, welke mini maal driejaar bedraagt. Binnen deze ter mijn moet de relatie van voorsprong worden omgezet in winst voor beide partners. Uitslagen jubileumtoernooi Dit B-loernooi is gehouden ter gele genheid van hel 20-jarig bestaan van Jeu de Boules Club Venray 80. Uitslagen A-poule en winnaarpoule: 1. R. Vermeulen en T. v. Oorschot, Gemert de Boule; 2. Fr. Bisschop en J. Engelen JBC Venray 80; 3. J. v.d. Laar en B. v.d. Rijt 't Lover Asten: 4. J. v.d. Rijt en C. v. Aarle 't Lover Asten; 5. G. Hendriks en R. Hendriks PV 't Kos Krek Asten. B-poule: 1. M. Rossen en A. Coolen Grave Superieurs 3W+15: 2. P. Broekmeijer en R. v.d. Hoef JBC Amicale Cuijk 2W+17; 3. M. de Liege en J. Friessen 't Streperskruis Landgraaf 2W+13; 4. M. Zeelenen J. Janssen JBC Venray 80 2W+10; 5. W. Verheijen en H. Kleuskens JBC Venray 80 2W+9. Het vervolgtoemooi is een regiotoer- nooi van de verenigingen Amicale Cuijk, de Bokkeschieters uit Boxmeer, JBC Venray 80 en JBV Grave Superieur. Omdat de verenigingen een verschillend aantal deelnemers heeft worden de resultaten in uitgeteld. De uitslagen van dit toernooi op 17 juni jl. is: Amicale Cuijk 17 winst=53,124% gem. over 2 wedstr.dagen 51,563%; JB de Bokkeschieters 15 winst=53,571 gem. over 2 wedstr.dagen 48,214%; JBC Venray 80 10 winsl=27,778% gem. over 2 wedstr.dagen 40,278%; BV Grave Superieur 18 winst 75%= gem. .over 2 wedstr.dagen 40,278%. Op 9 augustus hebben wij ons tradi tionele kermistoemooi. 3 Sept. is door de NJBB uitgeroepen tot nationale Jeu de Boulesdag. Op deze dag hebben wij een open toernooi geor ganiseer, waaraan iedereen kan mee doen, max. 50 doubl. Inschrijven bij P. Clijsters tel. 0478-580516 of bij F. v. Erp, tel. 0478-581962. In de Peel Maas van vorige week schreven we uitgebreid en enthousiast over het vierde Beachvolleybaltoemooi van ZVV Venrode, maar we vergaten de .datum er bij te zetten. Dat is dus het weekeinde van 15 en 16 juli. Dit jaar vindt het geheel plaats op maar liefst vier velden op het Schouwburgplein. Het toernooi bestaat uit een volleybal en een voetvolleybal gedeelte. De eerste dag zal gebruikt worden om een selectie te maken tussen mindere en betere teams. De tweede dag kan dan iedereen op zijn eigen niveau spelen. Voor meer informatie en inschrijving: Marcelino Bislervelts, tel. 06-27257517 of 077-3591518 (werk). Via e-mail kan ook: marcelino.bistervelts@scheideg- ger.nl Uitslag: SVV-Beugen 8-2 Programma zaterdag 8 juli: SVV-Melderslo a. 17.00 Alle spelers worden verwacht. Afmeldingen uiterlijk donderdagavond bij E. v. Mill, tel. 582346. Jan Engels verrassend 5e bij NK Bij de Nederlandse Kampioen-schap- pen Afd. 2. welke op zaterdag in Doorwerth (Gld) en op zondag in Bornerbroek (Ov) werden gehouden, heeft Jan Engels zich prima gerevan cheerd voor zijn matige optreden bij de onlangs gehouden Districkts-kampioen- schappen. In Doorwerth legde hij al de basis voor een goed resultaat door de 7e plaats in te nemen met 122 holeslagen. (25-23-26-25-23). In Bornerbroek was de start goed met 23, maar een rondje 27 wierp hem een paar plaatsen terug in het klassement. Sterk terugkomend met 25- 23 en 21 sloot hij op 119 slagen, waarbij hij pas in de laatste ronde de sprong naar de top van het klassement kon maken en de 5e plaats kon veilig stellen. De totaalscore van 241 was een evena ring van zijn PR van het NK 1998 (Drachten en Leeuwarden). Harrie Lenssen had zaterdag een mindere dag door met 136 slagen de 15e plaats in te nemen. Op zondag kwam de kentering en met 123 slagen klom hij op naar de uiteindelijke 12e plaats met een totaal van 159 slagen. Landskampioen werd Steef Kop Jansen (Doorwerth)met 228, gevolgd door Tiny Klarenbeek (Geldrop) met 234, Feitse Slingerland (Ridderkerk) met 235 en Martin Blokker (Voorthui/.en) met 240 holesla gen. Komend weekend zal in Geldrop de NK Combi plaatsvinden. Het bridgeseizoen zit er weer op. Vorige week donderdag was de laatste clubavond. In verband met het voetbal begonnen we drie kwartier later, want iedereen (nou ja, iedereen) wilde toch de wedstrijd Nederland-Italië zien. wat achteraf nog te vroeg was, want er moesten ook nog strafschoppen geno men worden. Maar uiteindelijk begon nen we dan maar, met wel een beetje een kater, en natuurlijk veel gespreks stof, In de loop van de verdere avond werd er besloten, omdat het al zo laat was, om iedereen maar 50% score te geven, zodat er dus niet geteld hoefde te worden. De avond werd dus besloten met de traditionele door aardbeien en gelijk spel voor iedereen. Vanavond is de afsluiting van ons verenigingsjaar. Een memorabel jaar waarin we op grootste en gepaste wijze ons gouden jubileum hebben gevierd. Na een paar weken bridgerusl zien-we elkaar weer terug op donderdag 24 augustus; zelfde tijd en zelfde golfleng te. Over een paar weken kunt u de stuk ken voor het nieuwe seizoen in de bus verwachten. De uitnodiging voor de jaarvergadering, de ledenlijst, het jaar programma en het financiële overzicht. Bekijkt u- dat alles op uw gemak en bewaar ervan hetgeen u het hele jaar nodig heeft. Omdat er vorige week niet gekaart is kunnen we u ook geen uitslagen geven, Merselo, Leunen, Venray, Castenray (poule A) en DIS, Holthees, Oostrum en Ysselsteyn (poule B) zijn de acht clubs die op 13 augustus deel nemen aan de Venray Cup. Het team dat zich tijdens het toernooi het beste gedraagt binnen en buiten het veld ontvangt dit jaar de bokaal 'Waarde(n)volste club Venray Cup 2000'. Je tegenstander als medestander zien, mond dicht tegen de scheidsrechter, het gedrag van de spelers ten opzichte van de leiding, tegenstander en onderling binnen het team zijn enkele aspecten waarop de scheidsrechters de teams beoordelen. De winnaar van de bokaal wordt uiteindelijk bepaald door het totaal aantal toegekende punten. Bij gelijke stand, beslissen de scheidsrech ters wie de trofee in ontvangst mag nemen. Het toernooi begint om 11.00 uur met de wedstrijden Merselo- Leunen en Venray-Castenray. Zondag vonden in het Gelderse Didam triathlons plaats over diverse afstanden en qategorieën. Onder mooie weerstomstandigheden reisden drie leden van Triathlon Vereniging Regio Venray af om hele goede prestaties neer te zetten. Mariska van der Horst (Sevenum) nam deel in het kader van het juniorencircuit en moest 750 m zwemmen, 20 km fietsen en 5 km lopen. Met grote overmacht wist Mariska de wedstrijd op haar naam te schrijven door in 1.09.51 als eerste over de finish te komen. Een fantastische stimulans voor het NK in Holten over anderhalve week. Dave Ewalts (Wanssum) nam deel aan de kwarttriathlon over de afstand 1-40-10. Dave was flink op dreef en wist de op een na hoogste' plaats te behalen door in 1.58.00 als tweede over de streep te snellen. Paul Wulms (Venray) nam deel aan de Olympic Distance triathlon over de afstand 1,5-40-10. In een sterk bezette wedstrijd wist Paul zijn p.r. te verpulve ren door in een geweldige tijd van 1.57.50 als vijftiende binnen te komen en zich te nestelen in de top. Senioren Venray Open Heb je nog niet ingeschreven voor het Venray Open. doe hel dan vandaag nog, want.....De inschrijving sluit op zondag 8 juli a.s. Met name is nog een tekort aan spelers/speelsters voor de Dl- klasse. Woensdagochtend Damescompetitie Af- en aanmeldingen voor na de grote vakantie even doorgeven bij Lenie of Tilla. 40+ Toernooi In de week van 14 t/m zondag 20 augus tus wordt het 40+ Toernooi gespeeld. Afhankelijk van het aantal inschrijvin gen wordt het toernooi over de week verdeeld. In verband met de leeftijd zullen we proberen de wedstrijden zo veel moge lijk te spreiden of zelfs in 2 leeftijds klassen te spelen. Alle senioren leden van 40 jaar of ouder kunnen zich hier voor inschrijven middels de inschrijf- kaarten in de kantine. De inschrijfkosten bedragen f 2.50. De inschrijving sluit op zondag 30 juli. Doe mee Thuisblijvers Toernooi a.s. Zondag wordt het thuisblijvers toernooi gespeeld. De poule-indeling en wedstrijdsche ma's hangen bij de baan. De inschrijf kosten bedragen f 2.50 per persoon. Alle deelnemers veel plezier gewenst. Fanatiek door de bossen of ont spannen toeren. Afgelopen weekend hadden we bijna geen keuze. We waren in de mooie gebied van zuid oost Gelderland. Daar is een mooie route uitgezet in de heuvel achtige bossen. Een route die ik aan beginners niet adviseer in verband met de beklimmingen en de afdalingen. Daar kwam nog bij dat het net van te voren goed geregend had en we dus ook nog flink modder hadden. Al met al zware omstandigheden maar erg mooi. Mountainbiken is een sport voor fana tiekelingen en voor recreanten. Bij de Mudhunters kunnen beide groepen terecht. De laatste tijd zijn er weer diverse nieuwe leden bij onze vereni ging, misschien is het nu het moment om je ook bij ons aan te sluiten, voor de kosten hoefje het niet te laten. En al ziet het er dan zwaar uit, wat je nog niet beheerst kun je altijd nog trainen/leren. Wat doen die Mudhunters eigenlijk? We zoeken iedere week een andere omgeving om te trainen en zo is het niet snel vervelend. Als we gaan trainen fiet sen we tussen de 25 en 45 km in ruim 2 uur. iedereen heeft dan een vergelijkba re inspanning geleverd. Er is binnen de groep altijd wel iemand die ongeveer hetzelfde tempo rijdt. Laatje niet kennen en kom gewoon eens een keer uitproberen. Je mag de eerste maand meerijden zonder enige verplichting en zonder kosten. Alles wat je nodig heb is een fiets en een helm. Belangrijk Zaterdag 8 en woensdag 12 juli gaan we onderhoud plegen aan de vaste route in de ballonzuilbossen. Wanneer je mee wilt werken, en dat wil je, meldt dit dan uiterlijk op 7 juli. Beide keren is niet nodig, één van de keren is al voldoende. De tijden staan in de Dirty Pages. Planning voor de komende weken Zondag 09 juli vertrek 9.00 uur per fiets voor een training op de vaste route van Overloon. Dinsdag 11 juli vertrek 19.00 uur voor avond training. Zondag 16 juli vertrek 9.00 uur voor een training rond Venray, er is geen trainer aanwezig. Dinsdag 04 juli vertrek 19.00 uur voor avond training. We vertrekken altijd vanaf zwembad de Sprank. Voor informatie bel je met Piet op 0478- 589880 of kom gewoon een keer naar één van de trainingen of tochten. Whiskydarten Zaterdag 8 juli wordt in café De Piëlhaas weer hel whiskydarten gehou den. Iedereen die hier aan wil deelne men kan zich tot uiterlijk 20.15 uur laten inschrijven. Dit kan men ook via ons tel.nr. 582187. De aanvang van het dar ten is om uiterlijk 20.30 uur. Het 1st team van St.Joris Leunen is Limburgs Team Kampioen in de A- Klasse. Uitslaa: P.Martens 455, J.v.d.Berg 451, Ww.Osch 442, A.Weijs 430, B.Achten 417 en D.v.Mierlo 405 pun ten. Het 2de team van St.Joris behaalde een mooie 2de plaats in de C-Klasse. Uitslag:M.Achten 432. H.Abbing 404, J.v.Osch 381, J.Vermeulen 375, P.Koonings 366 en J.d.MuIder 324 pun ten. Jeugd: Federatie cup: 5. Ron Cox 7. Leon Brauer 10. Bas Cox Eindstand Lentekoning KH 1, Dieter Wagner 2. Toon van Oyen 3. Sjaak Theeuwen 4. Wiel Berden 5. Gerrit Kroon Uitslag 5de Pickercompetitie; A-klasse: Rene Wijnhoven Peter Cuppen Toon Sanders B-klasse Ger Seuren Henk Cox Thei Wismans Za. 8 juli jubileum-wedstrijden voor zowel Jeugd als senioren van de federa tie aan de vijver te Horst. Zo. 9 juli jeugdmiddag van de federatie aan de visvijver te Horst. Voor vergunningen en ook dag- en weekvergunningen voor "Het Wanssums Ven"kunt U terecht bij v. Grootel Hengelsport, Stationsweg 21 te Venray, In Wanssum bij v/d Ligt Allicht aan de Brugstraat en bij Harry Theeuwen de Houskuilstr. 38. Dag- en Weekvergunningen voor "Het Wanssums Ven" zijn ook verkrijg baar bij hel Shell tankstation in Wanssum. Verdere inlichtingen bij de secr. H, Lenssen, tel. 0478-587606. Ondanks dat het vanavond geen voet ballen was zalen er toch maar 34 paren aan voor de laatste avond van de zomer- ladder. Misschien keken de voetballief hebbers liever naar de training van het Oranjeteam voor het nemen van straf schoppen? In de gele lijn (12 paren) zijn Truus Bollen met Piet Vos, Wim Verschuyten met Toon den Brok en Tiny en Jac Meeusen bovenaan geëin digd met 57.58, 55.78 en 53.33 In rood (12 paren) waren Joop van Hooft met Sraar Janssen, Tilly en Jan van de Heijden en Karin Goren met Luc Duyn de sterksten met 64.96, 64.25 en 55.46 In groen (10 paren) gingen Mia en Sraar van Meijel, Hans Aerts met Ed Tjan en Jopie en Jan Emmen met de winst naar huis met 59.55, 59.55 en 554.08 De eindstand van de lad der ziet er als volgt uit: in deze lijst wor den alleen 30 van de 55 paren genoemd, omdat zij minimaal 5 van de zeven lad deravonden aanwezig zijn geweest (het ging immers om de best 5 of 7). 1 Leon Bollen Rob Keijzer 66.18; 2 Truus Bollen Piet Vos 63.59; 3 Toon den Brok Karei Jagers 60.32; 4 Sraar Janssen en partner 60.00: 5 Piet Hanen Huub Thuyls 59.90; 6 Annie Boekholt Mia Lommen 56.49; 7 Tiny Meeusen Jac Meeusen 56.48; 8 Diny Heetkamp Teun Heetkamp 55.18 9 Luc Duyn Karin Gooren 54.71; 10 Tilly vd Heijde Jan vd Heijden 53.76: 11 Dries Albers Lidia Thijssen 53.03; 12 Ans Slagter Gemma van Winkel 52.72; 13 Mientje Jakobs Toon Jakobs 51.91; 14 Maria Lenkens Harrie Lenkens 51.59; 15 Hilde Kooien Joke Peeters 51.14; 16 M-José Gilissen Trees v Ham 50.98; 17 Bèr Poels Wiel Vogels 50.52; 18 Antoimet Coppus Leny Jansen 49.61; 19 Jacq. vd Slik Jan vd Slik 49.60: 20 Riet Blok Mia Philipsen 49.52; 21 Mia van Meije Sraar van Meijel 49.01; 22 Henk v Heumen Jo Sijbers 48.71; 23 Ilona Orosz Riek Bouten 48.65: 24 Mirjam Voermans Ton Voermans 48.53; 25 Ger Janss Mien Pijpers 47.93; 26 Mickey v Beurd. Riek Rutten 47.65: 27 Charl.Olislager Loes van Well 46.72; 28 Wies Appels Cisca Voss 46.03; 29 Adri de Klerk Anneke Stock 45.46; 30 Manen Janssen Piet Rutten 44.02. Twee Venrayse handboogschutters naar WK veldschieten in Italië (Door Henk Willemssen) Ron van der Hoff en Gerard Koonings, beiden lid van handboog schutterij Ons Genoegen uit Ysselsteyn, zijn opgenomen in de nationale selectie. Komende week ver tegenwoordigen zij Nederland op het WK veldschieten in Cortina d'Ampezzo. Samen met Bart Konings uit Waalre proberen de twee hand boogschutters op het onderdeel Recurve de Nederlandse eer hoog te houden. In totaal bestaat de nationale ploeg uit dertien veldschutters, De succesvolle vereniging Ons Genoegen is met Van der Hoff en Koonings daarin goed verte genwoordigd. Ook jeugdlid Dave van der Coelen uit Horst-America zou op het onderdeel freestyle aan het WK deelnemen maar omdat er te weinig deelnemers waren is het jeugd-WK afgeblazen. In plaats daarvan strijden de jonge handboogschutters om de Junioren Cup. Dat Ron van der Hoff (22) zich zou selecteren voor één van de drie plaatsen op het onderdeel Recurve is geen ver rassing. De talentolle Ysselsteyner won zelfs alle drie de selectiewedstrijden in een internationaal deelnemersveld. In Zweden won hij de Open Zweedse kam pioenschappen en liet veldschutters uit het gastland, Noorwegen. Finland, Denemarken en Nederland achter zich. In Zuid-Frankrijk toonde hij zich in een sterk bezet internationaal toernooi even eens de sterkste. Ook in de vijflanden- wedstrijd in het Zuid-Limburgse Margraten, met deelnemers uil Frankrijk, Duitsland, België, Nederland en Engeland, kwam Ron van der Hoff als overwinnaar uit de bus. De Ysselsteynse handboogschutter reist komend weekeinde dan ook als één van de grote favorieten naar de Noord- Italiaanse wintersportplaats. "Ik reken inderdaad op een podiumplaats. Dit is de eerste keer dat ik daarop echt kans maak. Dit WK moet het hoogtepunt uit mijn carrière worden. Ik ben er in elk geval helemaal klaar voor", zegt hij vol optimisme. In het afgelopen halfjaar leefde de tweedejaars student werktuig bouwkunde aan de HTS in Eindhoven als een echte topsporter. "Ik heb mijn studie op een lager pitje gezet. Dankzij de goede individuele begeleiding op school heb ik daardoor een ideale voor bereiding achter de rug. Want ik ging halve dagen naar school zodat ik dage lijks genoeg tijd had om te trainen. Dat betekent gemiddeld drie uur per dag schieten plus conditietraining. Hoewel ik tussendoor ook wel eens een weekje rust genomen heb." Vorige week was Ron van der Hoff noodgedwongen een week uit de roula tie. Want een lichte schouderblesssure speelde hem parten. Maar die blessure vormt geen belemmering meer voor een goed prestatie op het WK. Afgelopen maandag, dinsdag en woensdag trainde hij ter afsluiting van de voorbereidings periode dagelijks nog zo'n zes uur. Vandaag (donderdag) gaan pijl en boog de koffer in om op 11 juli optimaal aan de start te verschijnen. Komende zater dag 8 juli reist de nationale ploeg per bus af naar Noord-Italië. Het WK duurt van 11 tot 16 juli. Op maandag 17 juli keren de handboogschutters terug naar Nederland. De deelname van Gerard Koonings (35) aan het WK is veel verrassender. De uit Leunen afkomstige Venraynaar wist via de open selectie een WK ticket te bemachtigen. Hij moest tijdens de drie kwalificatiewedstrijden een hogere score behalen dan de tweede man uit de nationale ploeg. En dat lukte want Koonings eindigde als tweede achter zijn clubgenoot Van der Hoff, zelfs nog voor de Brabander Bart Konings die het Recurve-trio completeert. Het veldschieten is nog een vrij jonge tak van sport. Maar de variant op het schieten op een vaste baan wint aan populariteit. Ron van der Hoff proefde enkele jaren geleden per toeval aan het handboogschieten in de vrije natuur. De Ysselsteyner besloot zelfs om het baan- schieten er voor op te geven. "Voor de lol deed ik een keer mee aan een open selectie. Het veldschieten bleek me ook heel goed af te gaan. Vanwege mijn stu die moest ik een keuze maken. Ik heb me toen bedankt voor de natio nale recurve-ploeg. Helaas liep ik daar door wel deelname aan de Olympische Spelen in Sydney mis. Maar in 2004 in Athene kan ik er ook nog bij zijn. Volgend jaar zal ik daarom een nieuwe keuze moeten maken. Het liefst zou ik allebei de onderdelen willen doen. Want dat valt goed te combineren. In Nederland is dat helaas nog niet moge lijk omdat de selectiewedstrijden voor beiden samenvallen." In tegenstelling tot het traditionale handboogschieten op de baan is het veldschieten geen Olympische sport. Ron van der Hoff behoort ook bij het baanschieten tot de nationale top. Hij is veelvuldig Nederlands kampioen en werd al eens 2e op het EK-jeugd. Twee jaar geleden nam hij in Oostenrijk voor het eerst deel aan het WK-veldschieten. Hij behaalde toen de 14e plaats. Vorig jaar vond het EK plaats in Slovenië. Ron van der Hoff vertrok met hoge verwachtingen maar de 7e plaats betekende toch een lichte teleurstelling. Indien de Ysselsteyner volgende week hoge ogen gooit in Cortina d'Ampezzo dan kwalificeert hij zich automatisch voor de World Games die volgend jaar in Japan worden gehou den. DOS Clubkampioenschappen libre: Tijdens de finale behaalde Frits van der Waerden de titel met 12 punten en een percentage van 142 Tweede werd Theo Manders met 10 punten. Hij bleef daarmee Ad van Gerven voor, die ook 10 punten haalde, maar de percentages waren in Theo zijn voordeel, 147% om 123%. Op de plaatsen 4 tot en met 7 ein digden met allen 6 punten respectieve lijk; Frank Voermans (101.5%). Math Siebers (100.1%?), Huub Kusters (99,8%) en Huub van Rhee (93,3%). De hekkensluiter was Jolanda Voesten. die helaas geen enkele partij winnend wist af te sluiten. De finale en het biljartsei zoen werden daarmee (onder het genot van) op een plezierige wijze afgesloten. Bandstoten KNBB: uitslagen: Poedelhaters - DOS 2 3-4 Piet Gommans wist een gelijkspel in de wacht te slepen, terwijl Frits van der Waerden de volle winst pakte. Inaborg - DOS 3 5-2 Wim Schillings wist als enige de punten mee te nemen naar D'n Oldtimer. Hengelsport Federatie Bij de korpsen werd het korps van de Brasem Venlo kampioen met 43 wed- strijdpunten voor het korps van Afferden met 55 punten, en mag de federatie gaan vertegenwoordigen op de NK. Die worden gehouden op 30 sep tember a.s. Bij de ind. Is er ook strijd geleverd voor de plaatsing van het NK. Eerste en kampioen van de federatie is Antoon Welvaard van de Voorn uit AlTerden met 2 wedstrijdpunten. Verder hebben zich geplaatst voor het NK: Joep Rutten van de Brasurn Venlo: Harrie Theeuwen van het Alvertje uil Oostrum: J. v.d. Hoogen van de Heisnutters Siebengewald; Joop Detmers van de Voorn uit Afferden; Henk Theeuwen van het Alvertje uit Oostrum; Ton Vos van het Voorntje uit Grubbenvorst en John van Gulik van de Brasurn uit Venlo. Het NK is op 16 sep tember a.s. in het Noord-Hollands kanaal nabij Assendelft. Vorige week was het heerlijk rustig in het bos. Dat is het meestal wanner we gaan trainen in de boshuizer bossen. De ene keer lopen we een grote ronde en de andere' keer trainen we op een kleinere ronde maar doen die dan meerdere keren. Dit laatste heet een interval trai ning. Het klinkt heel zwaar maar dat is niet hel geval. Een interval namelijk geeft iedereen de kans om een ronde te lopen op een voor hem of haar ideale snelheid. De één doet een ronde van 600 meter in 2 minuten en 20 seconden ter wijl een ander er ruim een minuut langer over doet. Beide lopers lopen op hun eigen tempo en hebben dus een goed resultaat met deze training. Er is natuur lijk variatie in het aantal rondes wat iemand maakt. Kom eens een keer kij ken bij onze loopgroep, een gezellige groep van actievelingen en minder actievelingen die elkaar elke week 1 a 2 keer treffen om hun hobby uit te voeren. Door het losse zand en over heuveltjes. Het losse zand is favoriet bij Trudy, onze meest trouwe loopster. Hardlopen is een sport die bijna iedereen kan doen. Snellere, minder snellen en ook langza mere lopers zijn welkom. Er zijn leden bij onze groep die soms drie keer in de week trainen en er zijn leden die één keer in de drie weken trainen, beiden is mogelijk. Een van de voordelen van in een groep trainen is dat je een "stok" achter de deur hebt. Als je weet dat er meer mensen komen ben je gemakkelij ker zelf ook van de partij. Ook al is het weer een keer wat minder. Of juist erg warm. De trainingen zijn op: Maandag van 19.15 tot 20.30 vanaf hotel Asteria Donderdag van 19.15 tot 20.30 vanaf hotel Asteria Zaterdag van 16.30 tot 17.30 vanaf zwembad "de Sprank" Mocht je interesse hebben om een keet- te komen meetrainen dan ben je van harte welkom. De eerste maand kun je gratis meetrai nen en het verplicht je tot niets. Voor meer informatie kun je ook bellen met Piet Dupont, telefoon 589880. PEEL EN MAAS on line www.vandenmutickhof.nl/ Vaals-Venlo Op 25 juni was er weer de jaarlijkse estafetteloop Van Vaals naar Venlo. Van onze vereniging was er daar 1 team vertegenwoordigd bestaande uit 7 lopers die samen een afstand van 100 kilome ter af moesten leggen. Het is een hele dag op stap met die club maar ontzet tend gezellig door alles wat er omheen zit zoals: het meefietsen als je niet loopt, het kaartlezen, het tussentijds aanmoedi gen. de grappen en grollen, gezamenlijk werken aan de zelfde eindtijd en natuur lijk het mooie Limburgse land. De reac ties waren net als andere jaren weer zeer positief en de prestaties, ach die waren eigenlijk niet belangrijk als je maar lek ker gelopen had. Trainingen: Bij de trainingen hebben we een geza menlijke warming-up waarna het geheel in groepjes uit elkaar gaat. Die groepjes worden ingedeeld op de snelheden die je aankan, het doel van de training die ont spanning kan zijn, stevig trainen naar een wedstrijd toe of naar een persoonlij ke toptijd. De trainingen zijn op dins dag, intervaltraining op de baan en don derdag, lange duurloop in en om Venray. We starten om 19.00 uur vanaf of op de atletiekbaan. Zaterdag bostrai- ning om 16.30 uur in het Boshuizengebied. Start vanaf de oude Barrier. Wedstrijdprogramma: 19 juli: Stratenloop Sevenum 5 en 10 km. Informatie: Lopersgroep Venray is de recreatieve tak van Atletiekvereniging Venray Regio. Wil je graag wat meer informatie over de Lopersgroep bel genist een van de volgende nummers, zij kunnen u ant woord geven op al uw vragen. Aanmelden of meelopen om het eens te proberen kan ook altijd. Anja Gooren tel. 589486, Jan Maessen 589488.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 17