"Heel leuk om met Maldini een balletje te trappen" löÖ og PEEL EN MAAS De haan als symbool voor de acties in Meerlo-Wanssum RUIMT OP HEMDEN PANTAL0N§ JACKS £49: COLBERTS^ KOSTUUMSj Petrus Bandenschool wint etalagewedstrijd Jonge voorspeller Hgyg gjjjff Fietsvierdaagse Venray één dag in de week opgeschoven ongekend lage prijzen i ïspeo rlM,ciasse RoyaJ^ Jenniskens Nep wapen Snelheids controle Venray en omgeving weet wat dit betekent: Michaël Verbeek als personeelsmanager actief op EURO 2000 DONDERDAG 6 JULI 2000 - NR. 27 HONDERD EENENTWINTIGSTE JAARGANG Moe maar voldaan blikt Michaël Verbeek terug op het zojuist beëindigde EURO 2ÖÖÖ. De Venraynaar was het afgelopen halfjaar personeelsmanager in het Gelredome in Arnhem. Hij was in het stadion van Vitesse voor EURO 2000 verantwoordelijk voor de werving, selectie, oplei ding en begeleiding van de 350 vrijwilligers. "De laatste weken maakte ik dagen van 's ochtends zeven uur tot middernacht. Dat waren weken van meer dan hon derd uur. Maar ik had het er alle maal graag voor over. Ik had het evenement absoluut niet willen missen. Het was een fantastische ervaring." Toen Michaël Verbeek via zijn werkgever, uitzendorganisatie Adecco, de kans kreeg om 'uitge leend' te worden aan de organisatie van EURO 2000 Wist hij nog niet wat hem allemaal te wachten stond. Rond de jaarwisseling betrok de 31- jarige Venraynaar zijn kantoor in het prachtige Gelredome stadion van Vitesse. Hij maakte daar deel uit van een twaalfkoppig manage mentteam die het naderende EK voetbal in goede banen moest lei den. Michall Verbeeks' eerste taak was een ploeg van 350 vrijwilligers te werven. "Via internet kwamen de aanmeldingen al vrij snel binnen. Het aanbod was heel divers. Mannen en vrouwen, van studenten tot gepensioneerden en tot militai ren toe. In totaal hebben we ruim 500 aanmeldingen gehad." AANTREKKINGSKRACHT Juist in een tijd dat veel vrijwilli gerswerk spaak loopt door een veel te geringe belangstelling daar had EURO 2000 een ruime keuze. "Dat komt vooral door de aantrekkings kracht van het toernooi", weet Michaël Verbeek. "Dat je bijvoor beeld als vrijwilliger een besloten training van Italië mag bijwonen. Als enige, wantje moet er toezicht ophouden dat niemand binnenkomt. Dat is toch een geweldige ervaring." Uit de vele aanmeldingen moest Michaël Verbeek een selectie maken. "Daarbij keek ik eerst naar wie ik het beste kon gebruiken. Daarvoor waren opleiding, leeftijd, werkervaring, afstand tot het stadion en de beschikbaarheid de criteria. De geselecteerden werden uitgeno digd voor een gesprek en een pre sentatieavond. Daarna kregen de vrijwilligers een training op de HEAO van Arnhem. Daar leerden ze bijvoorbeeld hoe ze zich ten opzichte van de gasten moesten gedragen. Naast de algemene trai ning volgden ze ook een functionele training die op hun taak gericht was." VOORBEREIDING De vrijwilligers werden ingezet als chauffeur, mediabegeleider, host of hostess, voor de ontvangst van gasten, de kaartcontrole en voor de logistiek zoals het opbouwen en afbreken. Uiteindelijk deed de orga nisatie in Arnhem een beroep op 325 personen. Na maandenlange voorbereiding was zondag 11 juni eindelijk de grote dag. In het Gelredome werd de eerste EK-wedstrijd in Nederland gespeeld. En het was meteen een duel met een 'verhoogd risico' want Italië-Turkije stond op het program ma. Maar evenals de andere twee wedstrijden in Arnhem, Roemenië- Portugal en Slovenië-Noorwegen, verliep de vooraf zo beladen ont moeting zonder noemenswaardige problemen. "Het gehele toernooi is trouwens vlekkeloos verlopen. In Arnhem zijn in totaal twintig man opgepakt. Daarbij zaten achttien zwarthandelaren die buiten het sta dion illegaal kaartjes verkochten. En in het stadion is iemand opgepakt omdat hij vuurwerk afstak en iemand omdat hij een sleutelbos wegwierp. Dus met het vandalisme viel het allemaal reuze mee." HOOGTEPUNT Als Michaël Verbeek wordt gevraagd naar zijn persoonlijk hoog tepunt van EURO 2000 dan kan hij er vele opnoemen. Hij zat met alle belangrijke voetbalbonzen zoals Jeu Sprengers en Harry Been aan tafel. Hij liep er voetbalsterren als Figo en Hagi tegen het lijf en ontmoette voetbalbestuurders en andere bekende sportmensen. "Het was een fantastische ervaring. Ik heb overal bovenop gezeten en in de keuken van zo'n groot toernooi mogen kij ken. Ik heb vergaderingen van de UEFA meegemaakt en zag hoe scheidsrechters hun kleding voor een wedstrijd uitkozen. Maar een heel mooi moment was dat ik met Maldini een balletje getrapt heb. Tijdens een training van Italië schoot Maldini de bal een keer langs het doel. Ik trapte de bal terug en hij werkte daarna af. Dat ging zo een paar keer achter elkaar. Met een handklap in de lucht bedankte Maldini mij voor het aangeven." Nu EURO 2000 achter de rug is begint ook voor Michall Verbeek het gewone leven weer. De periode van afkicken is begonnen. "De afge lopen drie, vier maanden heb ik als het ware in een commune geleefd. Ver afgesloten van alles en iedereen was ik alleen maai- met EURO 2000 bezig. Nu het voorbij is val ik toch wel in een gat. Want ik vind het al raar om weer eens gewoon bood schappen te doen." Deze en volgende week vertoeft hij nog in het Vitesse-stadion om het werk helemaal af te ronden. De personeelsdossiers moeten nog opgeborgen worden en declaraties en reiskostenvergoedingen moeten nog aan de vrijwilligers worden overgemaakt. "Daarna neem ik twee weken vakantie. En per 1 augustus meld ik me weer bij mijn werkge ver. Misschien zit er wel een baan rond het Nederlands elftal in. Want Adecco is onlangs subsponsor geworden. In het voetbalwereldje maak je heel wat mee. Wanneer ik een kans krijg om daar een baan in te vinden dan zal ik die zeker met beide handen aangrijpen." Superkwaliteit ertra belden kilo 1 3 95 feafejVapoli -it olijven 5oo e™r 12 50 ,Jge" (hand*g "oor de vakantie) 8 ook bij u op de markt maandags: 11.00-16.00 u. markt voor il.oo-i6.oo u. markt voor Schouwburg, De groepen 3 en 7 van de Petrus Bandenschool hebben de etalage wedstrijd van Pearle Opticiens Venray gewonnen. Hun creatie van de jungle werd als beste ver kozen van de zes deelnemende scholen: Coninxhof, De Hommel, Petrus Banden, Dr. Poels, De Foekepot en De Bongerd. De scholen versierden in de afge lopen maanden de winkel met the ma's als kerst, sinterklaas, pasen, carnaval, jungle en brillen. Donderdagmiddag werden zo'n 60 leerlingen en hun leraren verwel komd bij Pearle in Venray. Daar werd hen de prijs van 500 gulden installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl overhandigd door Yvonne v.d. Munckhof. Nee, niet zomaar een cheque, maar voor 500 gulden aan speelgoed en spellen. Pim, pam, pet, Monopolie, een doos met 200 spel len, enkele zakken met cadeautjes moesten door de kinderen worden uitgepakt. Dat deden ze maar al te graag, want de spellen en het speel goed waren immers bestemd voor hun school. De politie heeft dinsdagmorgen rond 09.50 uur een 26-jarige inwo ner van Venray in zijn woning aan de Cellostraat aangehouden op ver denking van het overtreden van de Wet Wapen en Munitie. Tijdens een onderzoek in de woning van de ver dachte werd een speelgoedpistool aangetroffen dat als verboden veer- drukwapen geregistreerd staat in de Regeling Wapen en Munitie, waar na het in beslag genomen is. De 26- jarige verklaarde dat hij het speel goedwapen in Spanje had gekocht en dat hij niet wist dat dit wapen in Nederland verboden is. Met toepas sing van snelrecht kreeg hij 'een boete van 300 gulden die hij direct betaalde. Het mhnnetje is net een jaar oud en heeft al een bewogen periode achter de rug. Immers toen zijn vader TomTom van der Heijden na zijn geboorte wilde aangeven bij de burgerlijke stand werd de naam niet geaccepteerd. De door de ouders voorziene schrijfwijze zou niet goed zijn. Enfin, ruim een jaar verder speelt de jeugdige Venraynaar opnieuw een hoofdrol. Nu in een van de vele voetbalpools, die de afgelopen maand her en der zijn georgani seerd. Want wat schetste onze ver bazing. In de pool, gehouden bij Snookercentrum Safe, prijkt de naam van TomTom van der Heijden, boven aan de lijst. Een lijst waarop de nodige voetbalkenners staan zoals Niels de Klerk, Frank Tijdens een verkeerscontrole op de Venray se weg in Overloon bekeurde de poolitie Land van Cuijk dinsdagmorgen vijftig bestuurders die te hard reden. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 80 km/uur waar vijftig km/uur is toegestaan. De snelheid van 198 voertuigen is gemeten. Tijdens de controle kregen twee bestuurders een proces-verbaal omdat zij geen juiste kentekenplaat op de aanhangwagen hadden. Eén bestuurder droeg geen gordel en een bestuurder van een bromfietser droeg geen helm. Beerkens. Erik v.d. Munckhof, Stephan Sijbers en Norbert van Haren, in het verleden toch allemaal spelers van SV Venray 1 Toen we de jonge winnaar wilden interviewen bleek toch de hulp van vader John onontbeerlijk. Deze gaf aan dat zijn zoon af en toe wel hulp van derden had gehad maar voor de rest aardig met zijn telraam uit de voeten kon. Welke voetbalprofeten dat waren wilde de trotse vader niet zeggen. De pool was tot op het einde span nend en bij de 1-0 stand voor Italië in de finale zag het er niet naar uit dat de jonge gast met de eer ging strijken. Het totaal aantal gescoorde goals op het toernooi, 85, gaf uitein delijk de doorslag en leverde TomTom zoveel extra punten op dat hij de concurrentie ver achter zich liet. Op vrijdag 14 juli (de Franse feestdag), vindt de prijsuitreiking plaats in Snookercenter Safe. geïsoleerd alumin ium en kunststof Ramen DeurenSerres „9^ Tel: Q478-571 481 In de zes kerkdorpen van de gemeente Meerlo-Wanssum wordt deze week het startsein gegeven van een grote actie voor de boeren en gehandicapten op het Indonesische eiland Sulawesi. Zo heeft de stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum deze week het logo (een haan) gepresenteerd en worden dezer dagen in de zes dor pen huis-aan-huis loten verkocht. Het logo is ontworpen door de Meerlose ontwerper Marijn Poels. Hij gebruikte de afbeelding van een haan omdat Meerlo-Wanssum op het eiland de realisering van een kippenfarm voor arme boeren steunt. Dit project wordt opgezet voor de lokale bevolking door de Noordlimburgers Jan Camps (uit Meerlo) en Eric Boots (uit Horst) omdat dit beest op Indonesië een belangrijke culturele rol heeft. Verder zijn de eilandbewoners gek op (verboden) hanengevechten en wordt er in het hele land wekelijks veel gegokt rondom deze gevechten. De trekking van de loterij vindt plaats op zondag 27 augustus tijdens een grote derde wereldmanifestatie in en buiten manege Megelsprong te Meerlo. De Indonesiëdag is een familieprogramma met veel infor matie, cultuur, demonstraties, tradi tionele dansen, muziek, shows, Pasar Malam en een spectaculaire roofvogelhow. Omdat de haan gekozen is als logo wordt tijdens de Indonesiëdag een groot deel getoond van een unieke verzame ling hanenafbeeldingen van de Belgische verzamelaar Theo Broers. Deze man heeft de grootste verza meling hanen van de hele wereld. Een deel daarvan neemt hij mee naar Meerlo waaronder enkele bij zondere torenhanen. Bovendien wordt tijdens de Indonesiëdag ook de unieke verzameling hanen (beeldjes) getoond die burgemeester Mr. Joep Hahn van Meerlo- Wanssum de afgelopen jaren heeft verzameld. Meer dan duizend beel den uit de hele wereld heeft de heer Hahn in zijn vitrine staan. Speciaal voor deze dag mogen de hanen van Hahn een dag van stok. PROJECTEN De vrijwilligers zijn volop bezig met de voorbereidingen en hebben al enkele zeer bijzondere attracties en showdansgroepen gecontrac teerd. De organisatie is in handen van de gemeentelijke vrijwilligers organisatie, de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum, die telkens gedu rende steeds drie jaren actie voert voor sociale en humanitaire projec ten in een Derde Wereldland. De afgelopen drie jaren zijn de 7000 inwoners van Meerlo-Wanssum in actie gekomen voor projecten op het Indonesische eiland Sulawesi. Daar steunt Meerlo-Wanssum onder andere de oprichting van een boe- renco-fperatie en een kippenfarm en een fysiotherapieproject voor gehandicapten van de Indonesische stichting Yamaru. Bij deze stichting werken twee Noordlimburgers (Jan Camps en Eric Boots) als vrijwilli ger. De stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum heeft de afgelo pen drie jaren erg veel gedaan aan bewustwording op de zes basisscho len en de verenigingen in de zes kerkdorpen van deze NoordLijnburgse gemeente. Nadere info: Karin Vestjens, De Fazant 1, 5864 BW Meerlo tel: 0478692524 (e-mailadres: k.vestjens@wxs.nl. 44r§1T 39r§trKORTE EN LANGE MOUW 129r"~ J&T- -^r'GROTE KEUZE VAT XVèr' SPOTPRIJS jmr~ACTUELE DESSINS -459^ NEGENS GOEDKOPER y&rr jmr SLECHTS BEPERKT OP OP r* d o êt Modisch gekleed, minder besteed Grotestraat 32 - Venray - Tel. 0478-586387 Omdat de organisatie vond dat mensen die door de week de gele genheid niet hebben toch ook deel moeten kunnen nemen aan de Fietsvierdaagse Venray is het eve nement met één dag in de week opgechoven. De dinsdag valt af en de zaterdag komt erbij Uiteraard is de Fietsvierdaagse Venray bedoeld om dan ook vier dagen mee te fietsen. De deelnemers ontvangen na afloop een herinne ring en dingen mee naar een mooie prijs. Maar ook één dag (of twee of drie natuurlijk) deelnemen is moge lijk. De omstandigheden lenen zich daarvoor en de fietsliegfhebbers kunnen van alle faciliteiten mee profiteren. Daarom de zaterdag als afsluitdag. Naast de mogelijkheid om bijvoorbeeld alleen die dag mee te doen is er ook het gebruikelijke slotfestijn. Met recht een festijn, want met enkele duizenden mensen en veel muziek in en rondom de Wetteling belooft dit inderdaad een mooi feest te worden. VLAKKE FIETSPADEN In tegenstelling tot wat veel fiet sers denken is dat er in onze omge ving Noord-Limburg en Zuidoost Brabant toch een enorm scala aan mooie en vooral vlakke fietspaden liggen. Uniek is natuurlijk de Maasduinen, een natuurpark inwor- ding, de rivier de Maas en natuurlijk de Peel. Al met al een overdaad aan natuurschoon. Er is altijd wel weer iets nieuws te ontdekken. De Fietsvierdaagse Venray vindt dit jaar plaats van 26 juli tot en met zaterdag 29 juli 2000. Inschrijven is mogelijk bij alle regionale VVV- kantoren en ook elke maandag (10, 17 en 24 juli) bij de stand van de Fietsvierdaagse Venray op de week markt in Venray. A Mxaeleis Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Graszoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZON vox Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd, Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn

Peel en Maas | 2000 | | pagina 11