KNVB moet Venrays voetbalconflict oplossen ly Sfroxt itt 1/etVKicf, "Ik ben dit jaar flink vooruit gegaan" 0foud Janssen weer actief bij Venray? ?r ZVV Venrode organiseert vierde beachtoernooi ennisvereniging Leunen/ Zeulen/Heide eachvolley- altoernooi in Overloon Harrie Lenssen 2e in Nuth HV Manual Jumpers'76 Bowlster Inge Lenssen naar WK Red Caps TV Ysselsteyn VV Oostrum SV Ysselsteyn SVV Veteranen DC De Piëlhaas EL EN MAAS donderdag 29 juni 2000 - Pagina 15 HVC/ComputerWork vecht zaalvoetbalverbod van SV Venray aan r Henk Willemssen) Venray zal binnenkort door de worden teruggefloten. De Irayse veldvoetbalciub moet dan [onlangs afgekondigde zaalvoet- ierbod weer ongedaan maken. Zo j KNVB-districtsmanager Arno Idermacher afgelopen maandag ■n. HVC/Computerwork stuurde ■ge week namelijk een brief naar JCNVB. Daarin meldde de zaal- ftbalvereniging dat SV Venray Idelde in strijd met de bondsregle- |ten. e communicatie tussen SV Venray j HVC/ComputerWork, Venrays Igst spelende zaalvoetbalclub, ver- Jt allesbehalve ideaal. Enkele weken den stelde SV Venray eenzijdig een voetbalverbod in. Aan alle selectie- ers werd dit per brief kenbaar aakt. HVC/ComputerWork werd, lals de andere Venrayse zaalvoet- lubs. niet van de plannen op de ;te gebracht. HVC/ComputerWork daarop speuren in de KNVB-regle- ten. Die zoektocht leverde de zaal- balclub het gewenste resultaat op. t de KNVB vermeldt in zijn statu- |dat het als doel heeft 'het bevorderen :t doen bevorderen van de voetbal- 1 in al zijn verschijningsvormen.' kei 6 in Het Reglement Wedstrijden ïteurvoetbal biedt helemaal uitsluit- 'Een speler mag door zijn vereni- I niet belemmerd worden om zowel :n veldvoetbalcompetitie als in een voetbalcompetitie uit te komen.' HVC/ComputerWork schreef op zijn beurt een brief naar de KNVB, verge zeld met het schrijven dat SV Venray rondstuurde, waarin het meldde dat SV Venray handelde in strijd met de KNVB-reglementen. Cor Kreukniet, bestuurslid technische zaken van SV Venray. wist maandagavond nog van niets. Van de brief van HVC/ComputerWork aan de KNVB was hem totaal niets bekend en de KNVB had ook nog geen contact met SV Venray opgenomen. ROBBERTJE VECHTEN Arno Bendermacher. manager van het district Zuid II, bevestigde maandagoch tend dat hij de brief van HVC/ComputerWork ontvangen had. "We hebben het schrijven donderdag al intern op het bondsbureau besproken. Het zijn inderdaad vrij vergaande maat regelen die SV Venray neemt. Veldvoetbalclubs mogen namelijk geen beperkingen opleggen aan spelers die tevens in de zaal spelen. Uit de brief blijkt dat SV Venray het zaalvoetbal zelfs verbiedt. Daarmee handelt de club in strijd met de reglementen", bevestig de Bendermacher. Cor Kreukniet is zich echter van geen kwaad bewust. "Hier weet ik helemaal niets van. Het overvalt me eerlijk gezegd. Als we een reactie van de KNVB krijgen dan zullen we in het bestuur wel overleggen hoe we verder gaan. Meer kan ik er nu niet over zeg gen." SVV-bestuurslid Kreukniet zegt dat het ingestelde zaal voetbal verbod een duidelijke keuze van het bestuur is geweest. "Omdat het te confronterend is om zowel op het veld als in de zaal op niveau te spelen. We hebben dat aan de spelers medegedeeld. En we vonden het niet nodig daarover een robbertje te gaan vechten met de zaalvoetbalclubs. Onze ervaring van de laatste jaren is dat het spelen in de zaal veel blessures heeft opgeleverd. We willen daarom een dui delijke lijn trekken en de jongens helpen bij het maken van een keuze. En dat kan ook voor ons nadelig uitvallen, zo is wel gebleken." KNVB-manager Bendermacher wil niet direct de brief van HVC/ComputerWork doorsturen naar de tuchtcommissie. "Ik wil eerst met SV Venray overleggen om hun motieven voor het zaalvoetbalverbod te achterha len. Misschien hebben ze er wel veel hinder van ondervonden. SV Venray is een van onze grootste klanten en we hebben goede ervaringen met die club. Dus we willen eerst de dialoog met hen zoeken. Het is jammer dat beide betrok ken verenigingen dat zelf al niet hebben gedaan." TUCHTCOMMISSIE Arno Bendermacher laat er geen onduidelijkheid over bestaan dat het zaalvoetbalverbod door SV Venray weer ingetrokken zal moeten worden. "Het artikel 6 is daarover heel helder. HVC/ComputerWork heeft ons daarop geattenteerd. Het heeft de gemoederen in Venray blijkbaar behoorlijk veront rust. De belangen tussen veld- en zaal voetbal die kunnen botsen. We kiezen daarom voor een dialoog met beide clubs." Mocht SV Venray zijn ingestel de zaalvoetbalverbod niet ongedaan maken dat zal de KNVB het conflict voorleggen aan de onafhankelijke tucht commissie. "Als na de gesprekken blijkt dat er geen opening komt, dan moeten we inderdaad de formele weg bewande len en de tuchtcommissie inschakelen. Voor SV Venray zit er op korte termijn niets anders op dan de reglementen na te leven. Die zijn namelijk door de clubs zelf vastgesteld. Op langere termijn kan SV Venray proberen voldoende draag vlak bij andere clubs te krijgen om dit reglementsartikel weer ongedaan te maken", legt Bendermacher uit. "Daarnaast heeft de KNVB ook als beleid om het zaalvoetbal te stimuleren. We willen het zaalvoetbal meer 'body' geven." Voorzitter Jos Bexkens van HVC/ComputerWork zegt de stappen die de KNVB onderneemt rustig af te wachten. "De KNVB-regels gelden voor het totale voetbal. En daarin zijn veld- voetbal en zaalvoetbal volkomen gelijk. SV Venray kiest zijn eigen beleid maar heeft niet ver genoeg gekeken. Ze nege ren ook wat er onder hun leden leeft", vindt Bexkens die het niet nodig achtte om SV Venray van de brief naar de KNVB op de hoogte te stellen. "Alhoewel dat wel eleganter zou zijn geweest. Maar we hebben eerder dit jaar een poging ondernomen om in contact te komen met SV Venray. We wilden namelijk met elkaar gaan overleggen. SV Venray heeft daar echter nog geen gebruik van willen maken." loud Janssen is bereid terug te keren SV Venray. Een jaar geleden nam hij promotie afscheid van het eerste al als elftalleider/trainer samen met Poels. De oudspeler heeft momen met Sjef Keijzers en Wim vermans zitting in de commissie van de diensten die de vele vertrekkende Iers probeert voor de club te behou- Welke functie Noud Janssen nend seizoen gaat bekleden is nog duidelijk. "Ik wil Venray helpen, nt de club moet uit deze moeilijke komen", vindt Janssen die vorig op een minder prettige manier ver- "Het verleden wil ik vergeten, itst speelden we met het oude stel 1989 tegen het team van vorig sei- n. Hel was een gezellige boel. En r raakten we met elkaar uiteraard r SV Venray aan de praat. Want nie- vindt het goed wat er de laatste gebeurd is." Noud Janssen, die na zijn profloopbaan bij MVV weer terug keerde bij Venray, voelt zich nog steeds een echte SVV'er. "Tijdens die laatste wedstrijd kwam dat gevoel weer heel sterk terug. Vooral omdat ik toen al die jongens weer terugzag. Daarom ben ik bereid om weer wat voor de club te gaan doen." Helemaal zonder voetbal bracht Noud Janssen het afgelopen seizoen niet door. Want twee keer per week was hij actief met bewoners van het Vincent van Gogh Instituut. "Ik heb dat ooit aan hen beloofd. En ik blijf dat ook doen want die toezegging heb ik gedaan en die kom ik ook na." De functie van trainer voor het twee de elftal is nog vacant omdat Henk Langstraat komend seizoen jeugdcoör- dinator wordt. Naast Noud Janssen poogt het bestuur van Venray ook om Wim Vievermans in de technische staf op te nemen. Jubkampioenschappen Mix: dames ïeren van de Technische Commissie, lienst, regelgeving, sponsoren, hart- ke bedankt; het was een prachtige, fect geregelde, toernooiweek. Onder ns tropische weersomstandigheden de spannende wedstrijden gestre- De trotse toemooiwinnaars zijn: üubkampioenen, 1) Lian Vullings en riek Loenen unioren. klein: 2) Lotte Litjens en tin Michels lubkampioenen, 1) Loes Swinkels ip Litjens lioren, groot: 2) Moniek Litjens en :k Thoone lubkampioenen Mix 2000 1) inda Claessens en Jeroen Clermonts 'olwassenen: 2) Marlies Eibers en 'Gielens 'innaars verliezersronde: 1Dorrie itjes en Peter Michels 'olwassenen: 2) Wilma Leijssen en 'Leijssen lubkampioenschappen enkel 10 juli 24 augustus; inschrijfkaart moet rlijk 2 juli binnen zijn (natuurlijk in ievenbus van het clubhuis). Bij van proef worden dit jaar voor de lispelen van de senioren voorwed- jden gespeeld. De technische com- isie (TC) wil op deze manier plan- gsruimte winnen tijdens de overige ^kampioenschappen. Wat is de oeling: de deelnemers worden inge- ld in groepen. De spelers van desbe- fende groepen maken met elkaar een raak voor het spelen van de wed- 1, dezelfde methode dus als bij het nidetennis van toepassing is. De (strijden moeten gespeeld worden in :riode 10 juli t/m 24 augustus. Tip: i de enkelgroepen geformeerd zijn sn/plahnen. Voor meer info zie ook [blad De Return, pag. 17. Volleybalvereniging Sportivo houdt zondag 9 juli haar jaarlijkse beach- leybaltoernooi. Het toenooi begint 12.00 uur en gaat plaatsvinden bij el/Cafjé Bos en Berg aan de Bestraat te Overloon. Er wordt drie Kn drie gespeeld, met minimaal een kunt zich inschrijven in de geoefen- F in de ongeoefende klasse. De jeugd kan zich uitleven op een 33' ringkussen. Er zal na afloop van het pj ïrnooi een maaltijd geserveerd wor- n. waarna de avond gezellig verder at met live muziek. Het inschrijfgeld draagt, inclusief maaltijd 15 gulden r persoon. U kunt zich aanmelden ulp cfonisch bij: Anke Elegeerl, telefoon 0078. of Liset Coopmans, telefoon pet M48- Bij een internationaal toernooi in Nuth heeft Harrie Lenssen bij de Heren Senioren beslag weten te leggen op de 2e plaats met 98 holeslagen. Hij moest alleen winnaar Peter Heller (96 hsl.) uit Bad Briessig (Duitsland) voor laten gaan, maar hield de thuisspelende Roger Lempers (100 hsl.) achter zich. Jan Engels kwam in dezelfde categorie niet verder dan de 7e plaats met 107 hsl. Beide spelers zullen Midgetgolf Club Buitenlust uit Venray vertegenwoordi gen op de Nederlandse Kampioenschappen afdeling 2 die komend weekend in Doorwerth (zater dag) en Bornerbroek (zondag) plaats vinden. Vanavond (30-6) valt training uit. start nieuwe seizoen 17-8-2000. Na vrijdag zijn er geen trainingen meer en is er zes weken rust. Hieronder het voorlopige overzicht voor het komende seizoen. Op dinsdag 15 augus tus starten ze weer met de trainingen in sporthal de Wetteling voor het nieuwe seizoen. Voorlopige indeling van de trainin gen. Dinsdag: 17.30 -18.30 Benjamins 17.30 -18.45 Mini's 2 17.30 -19.00 Meisjes aspiranten 18.30 -19.30 Kadetten 18.45 -20.00 Mini's 1 19.00-20.30 Jongens Aspiranten 19.30 -21.00 Jongens Junioren 1 20.00 -21.30 Heren 3 20.30 -22.00 Heren 1 21.00 -22.00 Dames recreanten. Gymzaal in het Brukske 21.00 -22.30 Heren recreanten. Vrijdag 17.30 -19.00 Jongens junioren 1 17.30 -19.00 Jongens junioren 2 17.30 -19.00 Jongens Aspiranten 19.00 -20.30 Heren 2 19.00 -20.30 Heren 1 19.00-20.30 Meisjes junioren. Het gaat hier nog om een voorlopige indeling, er kunnen nog veranderingen komen omdat ze nog druk op zoek zijn naar trainers en coaches voor enkele teams. Afhankelijk van de beschikbaar heid van trainers zullen ze mogelijk het schema nog aan moeten passen. De indeling van de teams en de trainers en coaches volgt aan het begin van het sei zoen. Als ze de indeling rond hebben plaatsen ze deze op de homepage, ver moedelijk vanaf 10 augustus. Verdere informatie bij Balder Lamers en Kees Spitters. Velen hebben de kleding al ingeleverd, heb je het nog niet gedaan, doe dit dan nog voor 1 juli bij Mare v. Berlo of Kees Spitters. Voorkom een boete! Clubblad: Deze week komt het laatste clubblad uit van .dit seizoen met veel informatie over een nieuwe spon sor, nieuwe kleding, de laatste uitslagen. Na deelname met het Nederlands Jeugdteam aan de EK in Hoofddorp is Inge Lenssen op grond van haar con stante prestaties van het afgelopen sei zoen door bondscoach Dirk van der Zee opgenomen in het Nederlands Damesteam onder 23 jaar (Jong Oranje), dat van 26 oktober tot 6 november zal deelnemen aan de Wereldkam pioensschappen in de Dominicaanse Republiek. Het damesteam van Jong Oranje wordt gecompleteerd door Fiona de Koning (Leidschendam), Angela Smits (Oosterhout) en Jennifer Verhoeven (Vlaardingen). De softbalsenioren bleken hun wed strijd voor niets te hebben gespeeld. Door de regen werd de wedstrijd door de scheidsrechter gestaakt en deze dient derhalve overgespeeld te worden. Toch een verslag van hetgeen er tijdens de gespeelde inningen gebeurd is. In de le inning kreeg Red Caps veel honkslagen tegen. MULO liep toen uit met 10-6. Het weer werkte niet mee en er moest een regenpauze van 10 minuten ingelast worden tot het een beetje droog was. Red Caps speelde na de onderbreking een paar goede veldbeurten en in de 4e inning was Venray helemaal terug. Een paar flinke honkslagen door Red Caps, een vermoeide pitcher van MULO die alleen wijd ballen gooide en een catcher van Mulo die een spier verrekte zorgde ervoor dat Red Caps een kleine voor sprong kon nemen. Hoewel de regels anders voorschrijven werd geheel in de geest van de wedstrijd door Mulo met slechts 8 speelsters verder gespeeld. Tegen het einde van de 4e inning was het 19-16 voor Red Caps. In de le helft 5 begon het weer te regenen, waarop de scheids het niet meer verantwoord vond en de wedstrijd staakte. Helaas voor Red Caps, want Helmond was al zo goed als verslagen. Een inhaaldatum is overigens nog niet bekend. De honkbalsenioren 2 waren geen partij voor het sterke team van de Ducks uit Boxtel. De goed wer pende, vers getrouwde Wilbert Flinsenberg kon lange tijd het team van Red Caps behoeden voor een grote ach terstand, maar na enkele inningen begonnen de gasten grip op hem te krij gen. Een pitcherwissel mocht niet baten; de ducks liepen gestadig uit. Een ver- lieswedstrijd voor Red Caps dus. De honkbalsenioren 1 konden in hun laatste wedstrijd voor de zomerstop winnen van de Stealers uit Boxmeer en zich daarmee naar een plek bij de top 2 zekerstellen. Aan slag zat het de Venrayse honkballers echter niet mee. Diverse ver geslagen ballen werden mooi uit de lucht geplukt door de bui- tenvelders van Boxmeer. Tot overmaat van ramp werden kleine fouten van Red Caps genadeloos afgestraft waardoor Boxmeer op een gegeven moment een 3-0 voorsprong koesterde. In de 6e inning leek Red Caps op te leven toen het eerste puntje binnen kwam nadat deze eerder via een mooie 2 honkslag op de honken was gekomen. Het vervolg haperde doordat een speler van Red Caps in een close-call situatie bij een sliding op thuis werd uitgegeven. In de volgende inningen wist Boxmeer nog lx te scoren, maar Red Caps leek toch de overhand terug te krijgen. De 2 punten die Red Caps nog scoorden bleken ech ter niet genoeg om punten mee naar huis te mogen nemen. Uitslag: Softbal Senioren Red Caps - Mulo gestaakt bij 19-16 Honkbal Senioren 1 Stealers - Red Caps 04-03 Honkbal Senioren 2 Red Caps - Ducks 8-0 Programma 30 juli: HB1 Red Caps - Indians Weert a. 14.00 (waarschijnlijk gevolgd door een bar- beque) Programma 6 augustus SBS Red Caps - Cheetahs Beek a. 11.00 HB1 DVS Waalre - Red Caps a. 14.30v 11.45 HB2 Studs Eindhoven - Red Caps a. 14.00 12 augustus het jaarlijkse T-Ball toer nooi. Afgelopen week is het zevende Open Dorpen Toernooi gespeeld. In tegenstel ling tot het zeer warme begin van het toernooi, was het finaleweekend koud en nat en was de organisatie blij, dat de wedstrijden met enkele korte onderbre kingen konden worden gespeeld. Zoals intussen gebruikelijk was het voor de 80 deelnemers weer erg gezel lig, terwijl de toeschouwers hebben kun nen genieten van vele mooie, spannende wedstrijden met als hoogtepunt de heren A-fmale, die helaas op zaterdag al moest worden gespeeld. Na afloop op zondag middag konden nog juist voor aanvang van de EK-wedstrijd van Oranje de prij zen worden uitgereikt. Evenals vorig jaar werd het toernooi afgesloten met een loterij met vele mooie prijzen, gesponsord door Ysselsteynse onderne mers. De hoofdprijs, een levensmidde lenpakket ter waarde van 100 gulden, werd gewonnen door Marjo Koonings. De prijswinnaars: Dames sterkte B: 1. Riek Heidens en Gonny van Dijck, beide TVY 2. Annelies van de Weesen en Ingrid de Wit, TVY 3. Willy van Dijck en Tilla de Wit, TVY Lindsey en Diny Pouwels, TVY Dames sterkte A: 1. Daniella Altink en Kristel Gielen, TVY 2. Jean Peeters en Tonny van Vegchel, TVY 3. Esther en Lidy Kursten, TV Swolgen Liesbeth Altink en Annemie Wijnands, TVY Heren sterkte B: 1. Jan Jaspers, TVY. en Ton Martens, TC Meijel 2. Leo Lenssen en Theo van de Pas, TV Oostrum 3. Jeu de Wit en Fun Emonts, TVY Jan Ewals en Mart de Wit, TVY Heren sterkte A: 1. Nico Jakobs en Bart Poels, TVY 2. Erwin Dijkstra en Ruud Vermeer, TV America 3. Jan Altink en Paul Litjens, TVY Twan van Osch en Henk Drabbels, TVY. Willen alle captains en spelers van de dorpencompetitie de shirts z.s.m. weer inleveren bij Tilla de Wit, Veenmos 3. Heb je nog niet ingeschreven voor het Venray Open, doe het dan vandaag nog, want de inschrijving sluit op zondag 9 juli. Met name is nog een tekort aan spe lers/speelsters voor de Dl en open klas se. Woensdagochtend damescompetitie: af- en aanmeldingen voor na de grote vakantie even doorgeven bij Lenie of Tilla. Het ouder/kind toernooi wordt gespeeld op 16 juli. Je kunt je opgeven met je papa of mama of met een andere volwassene. Ze hoeven geen lid te zijn van TVY. Het opgeven kan t/m 3 juli bij Truus (541215) of Hilda (541433). Hierbij kun je voorkeur doorgeven voor voor- of namiddag. Veteranen Uitslag: Kronenberg - VVO 3-4 Programma zaterdag 1 juli: Koningslust - VVO a. 17.30 v. 16.40 Veteranen Programma zaterdag 1 juli: Sevenum-Y sselstey n aanvang wedstrijd 18.00 uur. Vertrek 17.15 uur herberg De Peel Ysselseyn naar terrein De Steeg Sevenum. Spelers 4 t/m 18. Laatste wedstrijd voor de zomerstop. UitsIag:SW - HEGELSOM 11-1 Programma zaterdag :1 juli SVV - BEUGEN Aanvang 17.00 uur Alle spelers die kunnen worden ver wacht. Afmeldingen uiterlijk donderdagavond bij E. v. Mill, tel. 582346. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Kelly Willems naar Europees tafeltenniskampioenschap ZVV Venrode organiseert dit jaar alweer voor de vierde keer een beachtoernooi. Vier jaren geleden is de vereniging kleinschalig met het toernooi gestart (twee velden) met als doelstelling om hiervan een jaarlijks terugkerend evenement te maken. Inmiddels is het evenement uitge groeid tot toernooi met vier velden op een heuse A-locatie, waar ongeveer 40 teams strijden om de Hulsmancup. Het toernooi bestaat uit een volleybal- en een voetvolleygedeelte. Daarnaast is het toernooi verdeeld over twee dagen, waarbij er de eerste dag een selectie plaats vindt van de betere teams en de mindere teams. De tweede speeldag speel idereen dus op zijn eigen niveau. Het toernooi vindt plaats op het Schouwburgplein van Venray en is omgeven door terrassen, waar toeschou wers kunnen genieten van een drankje onder een (hopelijk) warme zon. Ook is er een apart spelersgedeelte ingericht, zodat de terrassen daadwerke lijk ook vrijgehouden worden voor het publiek. Door de centrale ligging zal men in Venray niet om dit toernooi heen kunnen. Daarbij is er in de loop der jaren een zeer positieve naamsbekend heid ontstaan. De locatie leent zich dus uitermate voor het werven van naams bekendheid. De naam spreekt voor zich, een beachtoernooi vraagt om een tropi sche sfeer. Dit willen zij bereiken door het aankleden van de accommodatie met planten en het draaien van tropische muziek. Zo komt iedereen in tropische sferen, 's Avonds wordt de feeststem ming er goed in gehouden door het organiseren van kleine activiteiten zoals een barbecue, het touwtrekken of karao ke. Al met al heeft het toernooi zichzelf de afgelopen vief jaren bewezen door de constante stroom van deelnemers. Daarbij is een zeer positieve naamsbe kendheid ontstaan die zij dit jaar weer willen uitstralen naar de buitenwereld. Het toernooi heeft zich ontwikkeld tot een evenement wat eigenlijk niet meer weg te denken is uit de jaarkalender. Voor meer informatie of inschrijving kan men terecht bij: Marcelino Bistervelts 06-27257517, (077)3591518 (werk) of e-mail: marcel ino.bister- velts @scheidegger. n 1 itslag Levensmiddelen darten: Winnaarsronde: 1. NicoThissen; 2. Jos Heesen: 3. Peter Hoeymakers; 4. Peter Thissen; 5. Chris Geulen; 6. Christine Hoeymakers; Verliezersronde; 1Huub van Eyk; 2. Bart Thissen; 3. Peter van de Berg; 4. Theo Giesberts; 5. Rene' Janssen; 6. Marja Keunen; Zomeravondcompetitie Vrijdag 30 juni a.s. wordt in café De Piëlhaas de 4e wijdstrijd van de zomer avondcompetitie gehouden. Iedereen die hier aan deel wil nemen kan zich tot 20.15 uur laten inschrijven. Dit kan telf. onder nummer 582187 de aanvang van het toernooi is om 20.30 uur. De volgen de wedstrijd is op vrijdag 14 juli. Van 7 tot en met 16 juli vindt in het Slowaakse Bratislava het Europese Jeugdkampioenschap (EJK) tafelten nis plaats. Ieder jaar strijden Europa's beste jeugdspelers om de titel in diverse categorieën. Een van de speelsters die met de nationale selectie meereist is Kelly Willems, speelster van TTV Red Stars in Venray. De 13-jarige Kelly maakt deel uit van de meisjes kadettenselec- tie, die verder bestaat uit Sigrid van Ulsen, Kapo Yu en Carla Nouwen. "Ik vind het heel leuk: het is best ver weg en duurt ook best lang", aldus het jonge talent. Kelly speelt sinds vijf jaar tafeltennis bij Red Stars en heeft in die tijd een snelle progressie doorgemaakt. Nadat ze in haar laatste jaar bij de pupillen al de Jeugdmeerkampen won en tweede werd op het Nederlands kampioenschap, kwam ze in beeld bij de Nederlandse Tafeltennisbond (NTTB) en werd ze uit genodigd voor de steunpunttraining op Papendal. Sindsdien groeide ze uit tot een steeds completere speelster met een ongeremde drang tot scoren: haar fore hand smash wordt door iedereen gevreesd. Voor Kelly kwam de uitver kiezing voor het EJK ondanks die ont wikkeling toch als een verrassing. In haar leeftijdscategorie heersten tot eind vorig jaar twee meisjes, die ongenaak baar tijdens alle internationale toernooi en Nederland mochten vertegenwoordi gen. Het afgelopen jaar kroop Kelly echter dichterbij. "Ik ben dit jaar flink vooruit gegaan en dat is denk ik de belangrijkste reden dat ik mee mag." Kelly won dit jaar de Nationale Jeugdmeerkampen (waar ze haar Maasbrese rivale Carla Nouwen kans loos liet) en werd tijdens het Nederlands Jeugdkampioenschap derde, nadat ze in de halve finale in drie games verloor van de kampioene Sigrid van Ulsen. "Mij is verteld dat ik meega om ervaring voor volgend jaar op te doen en ik zal volgend jaar waarschijnlijk ook officieel in de nationale selectie komen." Daarmee zou de meisjes kadettenselec- tie bestaan uit drie meisjes die dezelfde leeftijd hebben en waarmee de Nederlandse Tafeltennisbond een tijdje vooruit zou kunnen. Het geeft voorals nog het vertrouwen aan dat de NTTB in Kelly heeft. WINNEN Kelly maakt zich echter nog niet al teveel verwachtingen van het EJK, in sportief opzicht dan. "Er zullen hele goede spelers zijn en hoewel je dan zelf ook beter gaat spelen, denk ik niet dat ik veel zal winnen." Kelly zal in elk geval wel veel wedstrijden spelen. "Tijdens het landentoernooi zal ik waarschijnlijk niet alle wedstrijden spelen, maar ik kom verder nog uit in het enkelspel, het dubbel en het mixed-dubbel. Genoeg potjes, dus." Als voorbereiding is na afloop van het reguliere seizoen gewoon doorgegaan met trainen, zowel bij Red Stars als bij de nationale selectie. "Daar zijn we vooral bezig met instelling voor het EJK en het opbouwen van team geest. Bij instelling gaat het erom datje bjvoorbeeld niet zeurt als het niet goed gaat, maar dat je gewoon doorgaat met tafeltennissen. Maar ook dat je je team genoten aanmoedigt als je aan de kant zit. Voor die teamgeest trainen we dan ook apart van de andere leeftijdscatego rieën: alleen Sigrid. Kapo, Carla en ik." PLEZIER Voor Kelly is de deelname aan het EJK een voorlopig hoogtepunt in haar carrière. "Ik heb er eigenlijk nooit bij stilgestaan dat ik misschien naar het EJK zou mogen. Ik speel vooral voor mijn plezier... en natuurlijk om zo goed mogelijk te worden", voegt ze toch aan toe. En hoe goed zij dan wil worden zal de toekomst moeten uitwijzen, want een duidelijk vooropgezet doel heeft ze niet. "Ik zou zo niet weten wat mijn volgende doel zou moeten zijn. Ik ga gewoon door zoals ik de afgelopen tijd bezig ben geweest." Tafeltennis blijft echter een belangrijk deel van Kelly's leven. Inmiddels traint ze vrijwel elke dag en een weekend vrij is er nauwelijks: elk weekend is er wel een toernooi of com petitiewedstrijd. Na het EJK heeft ze echter 4 weken vakantie om even bij te komen, hoewel ze naar eigen zeggen nog lang niet moe is van tafeltennissen. "Maar ik heb toch ook wel zin in vakan tie."

Peel en Maas | 2000 | | pagina 2