1 00 kinderen mogen niet meedoen Internationaal culinair gezelschap ontdekt regio Extra geld voor personeel werven Cf Venray wil verder met bouw Jerusalemstaete Provincie stimuleert vrijwilligerswerk Locatie azc snel aanwijzen Vacaturebank vrijwilligers- centrale Hengelsport federatie De Vriendschap 40 jaar Wonen Venray vraagt mening bewoner Karin en Patrick winnen reis van vijf mille Imkers Regio Venray houdt Bijenwacht 15-25% dubbel op clubcard diverse spectaculaire aanbiedingen 159. 95 Pagi EN MAAS donderdag 22 juni 2000 - Pagina 9 m Zware beslissing voor Kindervakantiewerk Venray Afgelopen maandag ging de gel door de kerk. Honderd kin- •en mogen niet deelnemen aan t Kindervakantiewerk Venray de week van 3. tot en met 7 juli. en heel moeilijke beslissing, iar wel de enige juiste", aldus irie-José Flinsenberg van de ;anisatie. 'We hebben maandagavond een ftige discussie gevoerd. Het stre- was om binnen de mogelijkhe- zoveel mogelijk kinderen deel laten nemen aan het idervakantiewerk. We hebben een hele moeilijke keuze itaan. Dankzij de vele spontane icties van de afgelopen weken, i het Kindervakantiewerk in ieder 'al wel doorgaan, al is het in »eslankte vorm", zegt nsenberg. Ondanks alle inspan- ïgen is het de organisatie niet lukt om voor alle 660 kinderen leiding te vinden. Dit ondanks alle pogingen van de organisatie via de publicaties in de pers en de activitei ten met de wandelvierdaagse. Ook heeft de organisatie nog gekeken of er door veranderingen in de groeps indeling nog een oplossing te vin den was, maar dit alles was niet vol doende. Daarom heeft de organisatie helaas moeten beslissen om 100 kinderen uit te sluiten van deelname. Drie jaar geleden moest het Kindervakantiewerk Venray ook al kinderen teleurstellen omdat er te weinig leiding was. Flinsenberg: "Het was nu opnieuw een zeer moeilijke beslissing, maar gezien het veiligheidsaspect hadden we als organisatie geen enkele andere keuze. We durfden de gok niet aan om alle kinderen deel te laten nemen. Door middel van loting zijn er 100 kinderen geselecteerd, waar van de ouders binnen enkele dagen een brief zullen krijgen waarin de trieste mededeling staat dat hun kind een van de 100 kinderen is. Kinderen waarvan familieleden of kennissen tijdens de week actief zijn, hoeven zich in ieder geval geen zorgen te maken. Die doen zeker mee." ZAKCENTJE "Hoeveel keer ik de laatste tijd al heb gehoord 'ik moet werken' is ontelbaar", verklaart Flinsenberg de moeilijke taak om voldoende vrij willigers te werven. "Met name ook de jeugd verkiest betaald vakantie werk boven een weekje vrijwilli gerswerk. Begrijpelijk hoor, want die willen een zakcentje verdienen voor hun vakantie." De organisatie heeft nu voor 48 groepen van twaalf kinderen leiding. In totaal 52 vrij willigers zijn paraat om de kinderen een week lang te begeleiden. "Nu de zware beslissing gevallen is, kunnen we als organisatie ook verder met de voorbereiding op de week. Zo zul len alle resterende eenmalige mach tigingen verwerkt worden. Verwerking hiervan zal zeker een volle week duren. Mensen die bin nen enkele dagen geen brief ontvan gen, zal het aanmeldingsbedrag automatisch van de rekening afge schreven worden." Ondanks het feit dat het aantal deelnemende kinderen terugge bracht is naar 550, is de organisatie nog steeds op zoek naar mensen die een of meerdere dagen in de week willen helpen. Dit niet alleen als lei ding, maar ook als begeleider bij spellen. Iedereen die in de week van 3 tot en met 7 Juli een dag (of meer) vrij heeft en zich vrijwillig in wil zetten voor het plezier van de kinde ren, kan contact op nemen met een van de volgende nummers: 0478- 587560, 0478-584687, 0478- 588606. Linskens (PvdA) pleitte in de mmissie Algemene Zaken om de :aties die in beeld zijn voor de stiging van het nieuwe asielzoe- rscentrum (azc) in de gemeente inray zo snel mogelijk te benoe- ;n. Volgens Linskens gonst het n de geruchten over locaties die noemd worden om de bijna 500 lelzoekers onder te brengen, iskens doelde met name op het :ein van Nelissen/Van Egteren de Stationsweg in Oostrum. Het Irijf is enkele maanden geleden r Eindhoven vertrokken en zoekt r het pand een nieuwe bestem- ng. Burgemeester Waals beves- de dat er met de directie van :lissen/Van Egteren is gesproken: Ie hebben alleen gevraagd of we n terrein in een locatieonderzoek :e mogen nemen. Daar hadden ze en problemen mee." Dat wil vol- ns Waals echter niet zeggen dat it azc in Oostrum komt te liggen: let is per se niet zo dat daar het c komt", benadrukte hij. )e vrijwilligerscentrale van ithese is regelmatig op zoek naar Ijwilligers voor diverse activitei- In Peel en Maas zal regelmatig oproep hiervoor geplaatst wor- Synthese zoekt voor de Maria frsisschool in Oostrum iemand conciergewerkzaamheden, btaande uit licht administratief-, ilishoudelijk- en onderhoudswerk. Men moet enthousiast en gemoti- «rd zijn. De werktijden zijn in krleg.Meer informatie: Vrijwil- fcerscentrale, Marktstraat 8, 5801 Venray, tel. 0478-516995. Eerste Europees congres Culinair Erfgoed Deze week vindt in Noord- Limburg het eerste Europees con gres Culinair Erfgoed plaats. Vertegenwoordigers uit Spanje, Noorwegen, Zweden, Denemarken, Ierland, Finland, Engeland, Duitsland en Griekenland zijn in Sevenum neergestreken om van daaruit de regio te verkennen. Om ervaring, kennis, ideeën, producten en spe cialiteiten uit te wisselen, om hun expertise te delen en om te proe ven en te genieten van al het lek kers dat de gastregio Peel Maas te bieden heeft. Dinsdagochtend was het internationale gezelschap te gast bij aspergeteler Wie! Driessen in Grubbenvorst Peel Maas, de Nederlandse lid maatschaphouder van Culinair Erfgoed, fungeert als gastheer. Carla Schreurs, werkzaam bij het Venray se bureau Peterink Partners, vertaalt in vloeiend Spaans en Engels de woorden van asperge teler Driessen. De Grubbenvorstenaar vertelt over de ontwikkeling van zijn bedrijf. Hij schetst geen gunstig beeld van de Nederlandse landbouw. Zijn beide zoons zijn inmiddels weer uit het bedrijf gestapt omdat ze er geen toe komst meer in zagen. Driessen, die" voorheen een gemend melkveebedrijf had, bezit vijf hectare asperges. Hij wil zich in de toekomst met kampeerboerderij Californië meer op het toerisme richten. Zo heeft hij een mini-cam ping, een vakantiebungalow met zes appartementen, een schaatsmuseum en is hij lid van Culinair Erfgoed. Hij heeft een ruimte voor feesten, partijen en diners. In het aspergesei zoen staan vooral de aspergegerech ten op de menukaart. TYPISCH STREEKPRODUCT De Spanjaarden hebben de over hand in het 25-koppige gezelschap. Na de uitleg op het erf stapt de inter nationale club weer in de bus om het 500 meter verderop liggende asper- geveld te bewonderen. 'Gold dig ging in Northern Limburg', zo luidt het programma. Driessen verkoopt zijn asperges voor 25 procent thuis aan particulieren. De rest komt via de tussenhandelaren bij de regionale restaurants terecht. Hij levert niet aan de veiling. De Grubbenvorstenaar toont zijn asper ge-spin. Een transportmiddel dat het zwart-witte plastic over twee rijen tegelijk optilt en weer teruglegt. Onderwijl kan de steker, gezeten op een bankje, het witte goud delven. "Dit apparaat bespaart 30 procent op de steektijd. Het voordeel van het plastic is dat de asperges niet ver kleuren als ze hun kopje uitsteken. Want de Nederlanders houden alleen maar van witte asperges. Als er geen plastic op de bedden ligt dan moeten de asperges gestoken wor den voordat ze zichtbaar zijn", legt Wiel Driessen uit. Terwijl hij de asperges steekt flitsen de fototoe stellen. Het gezelschap toont zich, ondanks de verzengde hitte, uiter mate geinteresseerd in dit typische streekproduct. "Het steken van asperges kan niet iedereen", vertelt Driessen verder. "Kijk hier. En hij wijst met zijn aspergemes naar een plek bovenop een bed. Ik denk dat jullie niet zien dat hier een asperge onderzit. Hij graaft even en twee mooie witte stengels komen te voor schijn. Je moet er namelijk oog voor hebben maar het steken is ook te Lege stoelen bij de gemeente Vorige week spraken de leden in de commissie stedelijke ont- rikkeling hun bezorgdheid uit FZT: iver de invulling van beleidsfunc- ies in het Venrayse gemeentehuis. larcel Groot, hoofd personeel en rganisatie van de gemeente, dat positief: "Het gemeente- Sstuur is tenslotte werkgever, is het is terecht dat de raad zich rgen maakt." TT^ De uitspraak van wethouder Messen echter, dat 'niemand bij de emeente wil werken' gaat bij Groot iet een grote boog in de prullen- nand omdat de wethouder uitging an een oude situatie. De aanpak lan de overheid, op zowel landelijk Is gemeentelijk niveau, is tegen woordig anders. "We hebben in de emeente en landelijk hetzelfde pro bleem waarmee we geconfronteerd 'orden," legt Marcel Groot uit, lamelijk dat de uitstroom van ideren groter is dan de instroom schoolverlaters. Bovendien iest het overgrote deel van de ihoolverlaters voor het bedrijfsle- :n en in mindere mate voor de erheid." De Vereniging van federlandse Gemeenten (VNG) 1de vast dat die keuze uit onwe- ïdheid voortkomt en is vastbeslo- en daar verandering in te brengen 'ia een landelijke campagne. Meer nformatie over werken bij de over- leid naar de mensen toe en speciaal de schoolverlaters. Marcel Groot: 'Het beeld dat mensen hebben van ambtenaren klopt ook niet met de realiteit. Een gemeente is zo'n com plexe organisatie. Welke bedrijf leeft er nu 700 producten in zijn assortiment? Van sociale zaken tot aan het archiefbeheer. Het is heel divers, maar de grootste gemene deler is de zorg voor de burger." Volgens hem maakt juist die com- exiteit het werk bij een gemeente teressant. Daarbij komt ook dat de 1 van de ambtenaar veranderd is. Groot: "Een ambtenaar is niet meer een denker in kant en klaar oploss- ingèn, maar hij is er om de discussie te zoeken met de burger en dan samen te zoeken naar oplossingen." Hij noemt deze ambtenaar nieuwe stijl 'communicators' die meer naar het samenspel met de burger toe werken. "Ze moeten hun deskundig heid ïn het proces inzetten," vult hij aan, "in plaats van van te voren. Dat brengt dynamiek in zo'n functie en daar zit de uitdaging van de zaak in. Vroeger was een ambtenaar intern gericht, tegenwoord veel meer extern." IMAGO Gemeentesecretaris Piet Lucassen sluit aan bij het verhaal: "Het imago van het bedrijfsleven is beter, maar eigenlijk is het huidige imago van de overheid onterecht." De gemeen te Venray heeft nu besloten 15.000 gulden (drie keer 5000 gulden per jaar) bij te dragen aan een campagne ter verbetering van het imago van gemeenten als werkgever. Gemeentelijke werkgevers en werk nemers gaan een gezamenlijke cam pagne te voeren die gemeenten ondersteunt bij hun positie op de arbeidsmarkt. Venray krijgt in ruil voor de bijdrage de beschikking over een te ontwikkelen set van materiaal die zij bij eigen activitei ten kan gebruiken. Daarbij wordt gedacht aan een video, een interac tieve presentatie op beeldscherm, een tentoonstellingsset en los cam pagnemateriaal. De campagne zal met name gericht zijn op HBO en universitair afgestudeerden, want daar zit de grootste schaarste binnen het personeelsbestand. Nadruk komt te liggen op het feit dat de combina tie van zorg en werk bij de overheid beter geregeld is dan in het bedrijfs leven. Kinderopvang en betaald uit- derschapsverlof betekent meer tijd voor het gezin. PROJECTEN Piet Lucassen wijst op het speci fieke probleem dat er voor de gemeente Venray nog bij komt. "Venray ontwikkelt zich volop en dus is er veel meer werk omhanden dan bij het vaststellen van de basis formatie een aantal jaren geleden", vertelt hij, "Er is dus een spannings veld tussen de basisformatie en werk wat we uitbesteden. Bij pro cessen die we uitbesteden heb je natuurlijk het gevaar de regie te ver liezen." Op het ogenblik werkt men aan een formatieonderzoek op basis van het werk dat er nu is en in de toekomst, om te komen tot een nieu we basisformatie, een nieuwe bepa ling hoeveel mensen Venray nodig heeft. Lucassen: "We hebben nu een breed pakket uitbesteed, eigenlijk iets te groot, maar dat betekent dat als de basisformatie omhoog gaat we nieuwe mensen moeten wer ven." Waarmee het cirkeltje rond is: hoe? Marcel Groot stipt nog eens de voordelen van werken bij de over heid aan: nieuwe uitdagingen, loop baanbegeleiding. loopbaanontwik keling, maximale ruimte in je functie om je te ontwikkelen, cre atief invullen van je werk, enzo voort enzovoort. Piet Lucassen vult aan dat de gemeente niet stoffig is, niet saai en zeker geen 9 tot 5 baan. Concreet betekent het dat de gemeente Venray meer stageplaat sen gaat bieden aan het hoger onder wijs om duidelijk te maken wat Venray te bieden heeft. Ook de mid delbare scholen zullen niet overge slagen worden bij het voorlichtings- werk. 'We moeten inhoudelijk duidelijk maken wat Venray als werkgever te bieden heeft' is duide lijk het adagium van beide heren. Marcel Groot: "We kunnen een loopbaan bieden en dat is belangrijk voor veel schoolverlaters. Als iemand het leuk vindt om in het maatschappelijk krachtenveld te werken, dan zijn ze hier op hun plaats." leren", doceert hij. BEGRIP Rond het middaguur volgt een 'lunch at the farm' waarbij Wiel Driessen en zijn echtgenote de con gresgangers een smaakvol menu, uiteraard met asperges, voorzetten. Later in de week worden de veiling ZON in Grubbenvorst, de LLTB in Roermond en streekmuseum De Locht in Melderslo nog bezocht. Culinair Erfgoed is op weg een bekend begrip te worden in Europa. Het wordt gevormd door vele Europese regio's die de smakelijke specialiteiten van de eigen streek promoten, profileren en bewaken. In Nederland is Peel Maas, een pro ject van de stichting Dynamisch Platteland, aangesloten bij het Europese netwerk. De Europese commissie was in 1997 een van de initiators en stimulators van Culinair Erfgoed. Door waarde te hechten aan het eigen karakter van de streek zijn de menukaarten van honderden Europese restaurants uit gebreid met vele nieuwe gerechten. In Venray zijn restaurant Buitenlust, de St. Jozefhoeve in Veulen en het Overloonse restaurant Onder de Boompjes aangesloten bij Culinair Erfgoed Peel Maas. Bij het pro ject wordt de gehele voedselketen betrokken: van producent tot restau rateur. Agrarische, recreatieve en toeristische ondernemers en organi saties profileren met een gezamen lijke visie de streekproducten. Het levert kansen voor innovatie en pro ductontwikkeling, zoals nieuwe recepten en markten. In de regio Peel Maas resulteert de samen werking binnenkort in een regionaal distributiecentrum dat de streekpro ducten aanbiedt. De vraag en de belangstelling ervoor is nu al groot. Externe afnemers kunnen dan op één plaats alle streekproducten kopen. De vraag naar pakketten met producten uit de streek is het voor bije jaar fors gestegen. Het distribu tiecentrum biedt de leden ook de gelegenheid om eikaars producten af te nemen en te presenteren waar door een netwerk van verkooppun ten ontstaat. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van HSF De Vriendschap Noord-Limburg is er op 7, 8 en 9 juli een feestweekend georganiseerd rond de vijvers bij de Kasteelse Bossen in Horst. Zondag 9 juli is er Limburgs grootste hengelsportspektakel met een hobby- en infomarkt. Deze dag begint om 10.00 uur. Er zullen door Europees kam pioen Bert Aufderhaar enkele hen- geldemonstraties gegeven worden. Ook zullen hengelsportzaken uit het gehele land op het gebied van hen gelsport allerlei «artikelen worden getoond en door sportvissers wor den gedemonstreerd, o.a.: vliegvis sen, Snoekstudiegroep Nederland/België, Nautipos sport visvakanties, Nederlandse Vereniging Voor Sportvisfederaties, Organisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij en vele andere zijn ook met infostands aanwezig. Voor de liefhebber is er ook een grote roofvogelshow. Kunstschilder Remko v.d. Berg maakt mooie aquarellen op het gebied van sport. Er is ook een hobbymarkt. Hier tonen allerlei hobbyisten hun vaar digheden. Op verschillende info stands kan men informatie krijgen op het gebied van natuur, milieu en hengelsport. De entree bedraagt ƒ2,50 t.b.v. de hengelsport jeugd in Noord- Limburg. Du tot ziens op zondag 9 juli rond de vijvers bij de Kasteelse bossen in Horst. Aan bewoners in Brukske en Veltum Wonen Venray start samen niet de gemeente Venray een onderzoek naar de mening van bewoners In de wijken 't Brukske en Veltum over liet woon en leefklimaat in de wijk. De bewoners van deze wijken krijgen eind deze week een vra genlijst in de brievenbus met vragen over wonen, de woonom geving en de voorzieningen in de wijk. De resultaten moeten bij dragen aan de ontwikkeling van een wijkvisie voor beide wijken. Wonen Venray wil de bewoners van beide wijken nauw betrekken bij de ontwikkeling van plannen om het wonen in beide wijken aantrekkelijker te maken. Daarom is het erg belangrijk dat zoveel mogelijk mensen de enquête invullen. Alleen zo is een goed beeld te krijgen van wat er leeft onder de bewoners. Gok krijgen de scholen, winkels, politie en weizijnsinstellingen in de wijk de vragenlijst. Degenen die de vra genlijst invullen en voor 7 juli terugsturen maken kans op een breedbeeldtelevisie. Wonen Venray garandeert bewoners dat de onderzoeksgegevens anoniem wórden verwerkt. In augustus organiseert Wonen Venray bewo nersavonden waarop de resultaten van de enquQte bekend gemaakt worden. Op deze avonden krijgen bewoners de mogelijkheid ideeën in te brengen en mee te praten over de resultaten. Voor de scho len, winkels, politie en welzijnsin- steitingen is er een aparte avond. De resultaten van de enquête; en de bijeenkomsten niet bewoners en andere betrokkenen maakt Wonen Venray bekend door de uitgave van een speciale wijkkrant in sep tember. Communicatie en het creëren van draagvlak zijn er; belangrijk. De tweede stag is; he ontwikkelen van concrete plannen en voorstellen samen met bewo ners. de gemeente en andere maat schappelijke groeperingen. Het streven is om begin 2001 een definitieve beslissing te nemen. Hoofdprijswinnaars jubileumactie Vice Versa Karin Evers en Patrick Philipsen uit Venray werden deze week wel heel aangenaam verrast door reisbu reau Vice Versa. Het Venrayse reis bureau had in het kader van het vijf jarig jubileum een actie uitgeschreven waarbij iedereen die een reis zou boeken in het jubileum jaar, kans zou maken de reissom terug te winnen. Nadat eerder al een bosatlas, een beautycase, een etentje en een reischeque de deur waren uit gegaan, werd dinsdag de hoofdprijs bekendgemaakt. Karin en Patrick kregen te horen dat hun reissom van bijna 5000 gulden, het prijskaartje aan een 12-daagse reis naar de Dominicaanse Republiek, weer op hun bankrekening zou worden teruggestort. Dat komt het jonge stel goed uit, want op 1 september stap pen Karin en Patrick in het huwe lijksbootje en een week later gaat de huwelijksreisjuist ja. naar de Dominicaanse Republiek. Een mooier huwelijkscadeau is nauwe lijks denkbaar. Op de foto overhan digt Maja Kateman van Vice Versa (rechts) een bloemetje aan het gelukkige paar in spe. De gemeente Venray heeft de Raad van State dinsdag om opheffing gevraagd van de schor sing van het bestemmingsplan Jerusalem. De Raad van State stelde het plan begin februari buiten wer king. Het geplande appartementen complex Jerusalemstaete aan de Raadhuisstraat zou volgens de Raad het woonklimaat van een woning aan de overzijde ernstig aantasten. De Raad van State wenste daarom nader onderzoek. De resultaten van dit onderzoek zijn nu bekend. Gemeentewoordvoerder F. Aarts: Stimuleringsregeling van ƒ500.000,- voor gemeenten Gedeputeerde Stagen (GS) wil len een bedrag reserveren van ƒ500.000,- voor een tijdelijke regeling ter stimulering van gemeentelijke actieprogramma's 'vraaggericht vrijwilligerswerk'. GS stellen Provinciale Staten voor hiermee in te stemmen. Gemeenten moeten meer aan dacht besteden aan lokaal vrijwilli- gersbeleid. Dat is een veel geuite wens van vrijwilligers en vrijwilli gersorganisaties. Weliswaar doen gemeenten veel voor lokale vrijwil ligersorganisaties, maar zij hebben (nog) geen apart vrijwilligersbeleid. Voor de waardering van vrijwilli gerswerk is het van belang meer expliciete aandacht te besteden aan de ondersteuning en stimulering van vrijwilligerswerk. 'Met het instellen van een inciden tele stimuleringsregeling streeft de provincie naar verankering van vrij willigersbeleid op lokaal niveau', aldus verantwoordelijk gedeputeer de Jan Haazen. Alle Limburgse gemeenten (uitgezonderd Maastricht, Heerlen en Venlo) kun nen in twee tranches (1 december 2000 en 1 maart 2001lokale actie programma's indienen bij de provin cie. Om in aanmerking te komen voor eenmalige medefinanciering tot maximaal de eigen gemeentelij ke bijdrage, worden de actiepro gramma's beoordeeld dan de hand van zeven criteria. De belangrijkste criteria zijn: de mate waarin het actieprogramma draagvlak heeft onder lokale vrijwilligersorganisa ties; de mate waarin het actiepro gramma het aanbod van vrijwilli gers en vrijwilligerswerk op maat stimuleert; het actieprogramma moet vernieuwende elementen bevatten die aansluiten bij de pro vinciale speerpunten: het actiepro- Zoals ieder jaar, zal de 'Bijenwacht' ook in 2000 paraat zijn om. indien dit mogelijk is, overlast van bijenzwermen, wespennesten en hommelnesten bij de burgers te ver helpen. Hiervoor is een vergoeding verschuldigd. Bijenzwermen wor den gratis weggehaald. Beschikbaar zijn: Venray: Ad v. Meurs, tel. 512537 en Jan Verkoeyen, tel. 587849. Leunen:: Jan Weys, tel. 585806. Ysselsteyn: Piet Michels, tel. 0493- 529511. gramma moet bijdragen aan het ver sterken van vrijwilligerswerk en aan een versterking van het beeld dat overheden veel waarde hechten aan en waardering hebben voor vrijwil ligers en het werk dat zij verrichten. Zodra Provinciale Staten de rege ling hebben vastgesteld wordt deze aan de gemeente toegezonden. Naar verwachting behandelen PS het voorstel in de vergadering van 30 juni 2000. 'Samengevat is het oordeel dat het woonklimaat in de woning aan de overzijde niet onaanvaardbaar wor den aangetast'. Volgens Aarts is er nu geen enkele reden meer om de schorsing nog langer te laten voort duren. De gemeente wil zo spoedig mogelijk gaan beginnen met de bouw. Aarts: 'Wij zijn allerminst gelukkig met de huidige rommelige aanblik van de bouwterreinen zo vlakbij het gemeentehuis. De bouw vergunning voor Jerusalemstaete ligt al geruime tijd gereed'. Bewoner L. Ruyten van het tegen overliggende huis heeft veel beden kingen bij het oordeel van de onder zoekers van de Raad van State. 'Zij stellen dat er vermoedelijk sprake zal zijn van aantasting van mijn woongenot. Maar daarvan is niet vermoedelijk, maar zeker sprake. De deskundigen hebben bovendien niet eens berekend hoeveel verlies aan zonlicht ik krijg'. Ruyten vraagt zich bovendien af of een bomenrij tussen Jerusalemstaete en zijn woning veel privacy zal brengen. 'Er is minstens 8 maanden inkijk vanuit de apparte menten mogelijk'. De Raad van State doet binnen vier weken uitspraak. ZOMERCOLLECTIE laatste maten dames- en herenschoenen NIEUW enato Angi design RENATO ANGI VRIJDAGAVOND 23 juni 18.00-23.00 uur alle niet afgeprijsde schoenen Zwart, halfhoog herenschots BERKELMANS 2237* /fyat~tec>cAct De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 www.capretto.nl

Peel en Maas | 2000 | | pagina 8