Meer dan 1000 muzikanten maken vrijwillig muziek Samen muziek maken en samen zingen Compleet en voordelig verzekerd met de Alles in één Polis Altijd feest met de Vrolijke Jordanezen Kiwanis Jazzfeest 2000 bijzonder geslaagd Aktïe kenteken graveren in autoruiten Harrie Koopmans concert Uniek autobaan concert )0 - Pa; EEL EN MAAS donderdag 22 junil 2000 - Pagina 3 le Lustrum Venray Muzikaal Totaal op vrijdag 23 juni N. een. 13.00 een kj net toilj ichuifp bijke 3 slaa :rap na parkf 3de tu 00 k.k. rijstaar Vrijdag 23 juni vindt tussen 17.00 woonk 101.00 uur alweer de vijfde editie rage 1 aats van Venray Muzikaal Totaal, it muzikale spektakel telt dit jaar optredens met meer dan 1000 uzikanten: een record aantal deel- k. ;mers. Op vijf verschillende loca ls zullen de muzikanten, allemaal ijstaan k°mstig Venray en omgeving, jg in muzikale creativiteit uiten. Zij inbou!oen ^at aHemaal zonder geldelijke trgoeding. Dat maakt deze avond een bijzondere happening. ien.r(C ezoekers kunnen volop genieten zien d111 uiteenlopende genres en tussen- or paa o°r n°g "Midnight Shoppen" tot 1 -76.0 3.00 uur in het Venrayse winkel- intrum. Dus kom naar Venray op juni, want er is die avond toch voetbal... De basis voor Venray Muzikaal r, ruim n vooi otaal werd gelegd bij de 50e ver- van de VVV in Venray. kamei oor de bevolking van Venray en lid vot regio werd een muzikaal feest m( eorganiseerd met plaatselijke ïuzikanten, aangevuld met enkel rotere namen. Die avond werd zo'n iicces dat besloten werd om jaar- jks een dergelijk festijn te organi- iren. De VVV zocht daarbij de jamenwerking met de Venrayse Dokpla luzie^veren'ëiI]gen' de horeca en 'es ei ien ka 3t toilf ififi slaap e winkeliers. Dat resulteerde in 'enray Muzikaal Totaal. Ondanks >te°ra!at de organisatie de muzikanten -j gg inancieel niets kon toezeggen i!roe'1 ^et aantal muzikanten elk lar. Ook de combinatie van muziek n winkelen, werd een doorslaand kaj ucces. woon De muzikanten treden tussen met 7 45 uur en 01.00 uur op op vijf vaste erschillende locaties: het ichouwburgplein, de Grote Markt, Bleek, bij De Bonte Koe en voor et eerst dit jaar ook bij 't Podium an de Kruisstraat. Vanaf januari an dit jaar is de organisatie volop 71 me ezig om ervoor te zorgen dat de e er vond goed verloopt en, wat niet oendeoinder belangrijk is, dat de avond te ca ;ostendekkend is. r Jaar Als bijdrage aan dat laatste zal er leze avond een loterij worden te ca lehouden.. Leden van de jeugdcar- r lavalsvereniging De Hazekeutel uilen op 23 juni, de loten aan de jp nan of vrouw proberen te brengen, tan de loterij zijn diverse fraaie rijzen verbonden. Middels een Rad an Fortuin worden, nabij café In |en Engel, elk uur prijzen verloot. Een ander vast onderdeel is de niniplaybackshow voor de Venrayse jeugd. Deze zal aan het begin van de avond op de Grote Markt worden gehouden. Ook deze show mag zich jaarlijks verheugen op een toenemende belangstelling. Kortom, wie wil genieten van al het muzikale wat Venray te bieden heeft, variërend van close harmony zingen tot rock, van Egerlander tot jazz, kan op vrijdag 23 juni zijn har tje ophalen op Venray Muzikaal Totaal. Zondag 25 juni proms in Leunen op te Wat doe je als de carnavalsver- uwjeniging 44 jaar bestaat en de har- r eeninonie 80 jaar? In Leunen, Veulen en Heide in ieder geval niet de obligate receptie met envelopjes met inhoud, 't Knölleke en St. Catharina besloten iets te organi- m deseren voor de inwoners van de jatie. drie dorpen, tegen weinig kosten. er' Dat werd 'Brassica Party 2000' op zondag 25 juni onder het motto: samen muziek maken en samen zingen. Een echte Proms dus als blijk van waardering voor de kee] inzet van al die mensen in het »nif rijke verenigingsleven van de drie ïers! dorpen, een In een tijd van grote stress en druk ;zig zijn, vergeten we wel eens onze omgeving. De straat, plaats, verenigingen, noem maar op. Ondanks dat het ons best wel goed gaat, vergeten wij met zijn allen steeds meer het sociale contact met de leefomgeving. Ieder zorgt voor zich, dat noemen we tegenwoordig 'individualisering'. De organisatie van Brassica Party 2000 wil dit euW doorbreken. Leunen, Veulen, Heide, oon. ieder dorp heeft een rijk vereni- gingsleven waar veel inwoners aan met mee doen. Toch betrappen betrapt pka- iederen zich er weieens op dat we im2 het aan ons voorbij laten gaan. Financieel helpen is wel belangrijk, maar gevoelsmatig zeker niet vol doende, we moeten eigelijk meer tijd vrij maken om door middel van onze aanwezigheid te tonen dat we waarderen wat al deze mensen voor de gemeenschap doen. De eerste vraag daarbij voor het organiserend comité vanuit de har monie en carnavalsvereniging was 'waar?'. Comissielid Gerrit Verkoeijen: "Bij de Steeg in Leunen waren ze direct wildenthousiast, Han en Ton van Dijk zagen het vanaf het begin helemaal zitten." Een prachtige grote tent, dezelfde als van de kermis, en het hele uit gaanscentrum staan de organisatie ter beschikking. Voor iedere ruimte is een bestemming gekozen, met muziek van eigen bodem en op geheel vrijwillige basis. Het leuke is ook dat iedereen nu zelf eens wat kan gaan rondneuzen in De Steeg om toe zien hoe en waar de jongeren zich elk weekeinde vermaken." PROGRAMMA "We brengen op deze manier iets waar behoefte aan is in de dorpen," vertelt Gerrit Verkoeijen, "en op de tweede plaats is het een mooie mogelijkheid voor de harmonie om op te treden." De ondernemers zijn ook uitgenodigd voor een borreltje, als dank voor hun ondersteuning in de loop der jaren, de entree is gratis en er is muziek voor iedereen. Vooral de harmonie St. Catharina heeft een massa energie in extra repetities gestoken, en ze hebben nieuwe muziekstukken gekocht spe ciaal voor de 'proms'. De Brassica Party 2000 begint om 12.30 uur en zal toch ongeveer acht uur 's avonds duren. Optredens worden verzorgd door Puppies Huisorkest, Joekskapel Noeët Tuus, de jeugd- joekskapel, Blaaskapel Die Fröhliche Rubensammler, Jeugdorkest van de harmonie, Tapliedjes Huub Geurts, Melody, oud-leden drumband. Met als topper van de middag de Proms, met speci aal ingestudeerde lichte, vlotte muziek. Aan dit onderdeel werken maar liefst 250 mensen mee, alle maal op dat ene podium in de grote tent. Ónder andere Harmonie en drumband St. Catharina Leunen, Veulen, Heide, kinderkoor De Meent, het dameskoor en nog vele anderen. In het uitgaanscentrum De Steeg zijn alle ruimtes geopend en daar kunnen de bezoekers allerlei orkestjes aantreffen, onder andere Chid, Whiffit, Mygrains, Clover, Cleech. Rondom het festijn is gezorgd voor kinderopvang, spelle tjes, een rodeostier en nog veel meer. En de entree is gratis, voor iedereen. Er bestaat weer de mogelijkheid om uw auto te laten grave ren tegen diefstal. Alle ruiten worden in 5 minuten voorzien van het origineel kentekennummer (kleine dunne letters en onuitwisbaar). Hierdoor wordt een auto een stuk minder inte ressant voor diefstal, men kan nu niet meer met de kente kenplaten knoeien of men zou alle autoruiten moeten ver vangen, een kostbare en tijdrovende zaak voor een autodief. Deze methode wordt aanbevolen door o.a. Verzekerings maatschappijen, Politie en ANWB. Voor slechts 25,- per auto worden alle ruiten gegraveerd. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reklamestand. vrijdag 23 en zaterdag 24 juni in Venray op de parkeerplaats nabij conferentieoord De Witte Hoeve" van 10.00-17.00 uur. Op zondag 25 juni om 1 l.QO uur. biedt de fanfare O.L.Vrouvve Gilde HoUhees- Smakt traditiegetrouw een con cert aan in het Pelgrimshuis te Smakt. Onder leiding van diri gent Jerome van Acht. Na de pauze spelen de leerlin gen onder leiding van Liesbeth Herm.sen. Aansluitend reikt Wethouder Van de Pas van Boxmeer de diploma's uit Iedereen is hierbij van harte uitgenodigd. Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 7 0.00- 13.00uur op onze kantoren in Leunen en Venray. U wilt graag en voordelig verzekerd zijn? Dat is mogelijk met de unieke Alles in één Polis van Interpolis. Met deze Alles in één Polis kunt u al uw schadeverzekeringen op één polis afsluiten. Daarbij geldt: hoe meer schadeverzekeringen u op deze polis afsluit, hoe meer korting u op de totale premie krijgt. Die korting kan oplopen tot maar liefst 12%! Op de Alles in één Polis kunt u uw schadeverzekeringen beter én voordeli ger regelen. Hoe u dat doet? Heel eenvoudig: bel met uw Rabobank en dan maken we meteen een afspraak voor een persoonlijk gesprek. Zo kunt u ontdekken hoe 100% zekerheid en 12% korting perfect samen gaan! verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venmy-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530200 tel.(0478)530300 rabobankvo@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Dinsdag 27 juni presenteert Harmonie St. Catharina samen met haar drumband een schitterend zomeravondconcert op een bijzon dere locatie: het AC-restaurant Venray aan de A73. Toevallig pas serende automobilisten en bezoe kers van het AC-restaurant zullen dan kunnen genieten van een breed scala aan populaire muziek. Het repertoire bestaat voor een groot gedeelte uit stukken die enke le dagen eerder, op zondag 25 juni, op de Proms in uitgaanscentrum De Steeg te Leunen ten gehore zijn gebracht: een mix van vlotte, lichte en bekende muziek met o.a. The Beatles in concert, Abba Gold, Go West (Pet Shop Boys), Jan Klaassen de trompetter, Voices (Vangelis), filmmuziek Titanic, etc. Het is al weer het derde jaar dat de harmonie te gast is bij AC-Venray. Op deze avond sluit harmonie St. Catharina een zeer succesvol muzi kaal seizoen af: als Limburgs kam pioen mocht de harmonie op 26 maart jl. deelnemen aan de landelij ke finale te Etten-Leur, waar zij met overmacht landskampioen werd. De harmonie hoopt op deze avond ook vele muziekliefhebbers uit de omgeving te kunnen begroeten. Het restaurant met haar gezellig inge richte terras is behalve met de auto namelijk ook goed per fiets bereik baar. Onder het genot van een lek ker kopje koffie kunt u dan genieten van een heerlijk avondje muziek. Het concert zal plaatsvinden van 19.30 tot ongeveer 21.00 uur, het tijdstip waraop het restaurant nor maliter haar deuren sluit. De toe gang is gratis. Bij minder goed weer zal het concert binnen plaatsvinden. Na afloop van het concert zal sponsor AC-restaurant Venray alle leden van de harmonie uitnodigen voor een besloten avond. Kermis in JUM Zondag 25 juni, tijdens de ker mis zal in de Merselose soos JUM de band de Vrolijke Jordanezen optreden. Tevens zal ook, wan neer Nederland door gaat, de kwartfinale van Nederland op grootbeeld scherm te zien zijn. De Vrolijke Jordanezen zijn nog maar twee jaar bezig en nu al wijd en zijd bekend. Wat snel komt is goed. Na een maand zetten zij, in het voorprogramma van de Heideroosjes al 2000 punkers op de kop met hun smartlappen in een eigentijds jasje, overgoten met een flinke portie verbale diarree. Hierna besloten onze mannen eigenwijs als ze zijn, geen voorpro gramma's meer te doen. Wat gebeurde? Andere grote namen stonden de zaal voor de Vrolijke Jordanezen op te warmen. Wat dacht u van namens zoals de Sjonnies, de Havenzangers, Beppie Kraft, Henk Westbroek, Big Bennie, de Maisgirls en vele anderen. Onvergetelijk waren het tv-optre- den in de Zoepkoel voor een slordi ge 7000 doldwaze mensen en het optreden op de Parkfeesten en Venlo. Mond op mond reclame deed de rest. Wat er gebeurt tijdens een optreden is met geen pen te beschrijven. Vanaf de eerste minuut is er stemming, met als motto 'dikke lollie maken'. Vlaggetjes papier, rare verkleding... kortom een avond waar men nog lang over napraat. Dit wilt u zeker niet missen. De JUM is vanaf 15.00 uur geo pend. Aanvang van de Vrolijke Jordanezen zal zijn rond 16.00 uur en de entree is gratis. Het Kiwanis Jazzfeest 2000, dat afgelopen zaterdag voor de tiende keer plaats vond, is een bijzonder succes geworden. De netto opbrengst voor een aantal goede doelen bedroeg ruim ƒ15.000,-, waarvan een gedeelte zal gaan naar scoutinggroep 'De Peelspeurders' voor haar afdeling scouting voor gehandicapten. Ondanks het kleiner aantal bezoe kers dan in vorige jaren, vierde de gezelligheid hoogtij. Het Roemeense trio Andrej Serban met hun opzwepende zigeunermuziek bracht vele bezoekers in beroering. Veel lof was er ook voor de reeds bejaarde, maar swingende violist Frans Poptie, die met de muziek groep 'Capelino' vele bezoekers aan hen wisten de binden. De Venrayse groep 'Jazz 4 you' maakte een verdienstelijke entree in dit Jazzfestival. De echte liefheb bers van de dixieland konden terecht bij het podium van de 'Rhine Town Jazz Band' uit Wageningen. Ondanks het warme weer, de voetbalwedstrijden en de vele acti viteiten elders in de regio mochten de Kiwanis toch een kleine 400 bezoekers ontvangen, waaronder vele nieuwe gezichten. Voor de tweede keer in de geschiedenis van het Kiwanis Jazz Festival vond 'Jazz aan tafel' plaats en met succes. Ruim 100 gasten van een zevental bedrijven genoten van een formida bel buffet in een prachtig versierde ambiance van De Witte Hoeve. Het buffet werd voor de tweede keer verzorgd door de kookclub Bourgonje o.l.v. Maitre Juul Selder. Zij kregen van de gasten alle lof voor hun werk ten bate van de goede doelen. Het buffet werd muzikaal opgeluisterd door de Venrayse zangeres Anouk Haans, die op de piano begeleid werd door het vader Ad Haans, in Venray ook geen onbekend. Dit duo heeft de gasten aan tafel ruim twee uur muzi kaal uitstekend kunnen boeien. De Kiwanisclub Venray is zeer tevreden over de financiële afloop van het Jazzfeest. Het gezelligheids aspect was uitstekend, de ambiance perfect incluis het grote scherm, waarop voor de liefhebbers van voetbal, de wedstrijden prima te volgen waren. De leden van de Kiwanisclub Schieepersland danken alle spon sors, begunstigers, adverteerders en bezoekers voor hun bijdrage aan dit Jazz 2000. De Kiwanis Venray beraden zich de komende maanden over de orga nisatie en de vorm van een eventu eel Jazz 2001. /4cye*tda j ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R. Gabeler, M. Lucassen, F. Sch- meetz, H. Schraven, M. van Tiel, I- van Tiel-Knoppen en J. Wittgen: Allen tij dens weekend- en avonddienst bereik baar onder tel. nr. 0478-632800 za: F. SCHMEETZ Stationsweg 60a, tel. 632800 zo: H. SCHRAVEN Stationsweg 60a, tel. 632800 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver. P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors. G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: R. KEIJZER, tel. 0478-541777 Spreekuren van 10.00-11.00 en van 17.00-18.00 uur in het ziekenhuis Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ANTONIUISVELD Stationsweg 60d, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: L. VERHAEGEN, tel. 582281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VENRAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar. tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen V. GEURTS en H. van WINDEN DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Van donderdag 20.00 tot maandag 8.00 uur H. v. EERTEN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIÓEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 08.00 tot donderdag 20.00 uur waarge nomen door: T. TIGGELOVEN, tel. 06-22922151 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereik baar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese Venray- Instituut voor Zorg en Welzijn VRUWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06- 55790271 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotsstraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenni@tref.nl Redaktie Gerrit Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Mucckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 2