Particuliere woningbouw en kantoren op St. Servatius bij Medewerkers Thuiszorg in De Clockert Kindertelefoon vaker gebeld Samen op zoek naar nieuwe collega's Venray wil maximale IVS subsidie Regiokalender Kenteken graveren Alcohol Trias helpt pilotproject tanhouding na mishandeling Verkeers controle Fietsster gewond EN MAAS donderdag 22 juni 2000 - Pagina 17 Inkrimping Vincent van Gogh Instituut tot 319 bewoners ontmanteling van het :ent van Gogh Instituut moet ten tien jaar zijn beslag krij- In het jaar 2010 zal het insti- nog slechts 319 bewoners tel- die allen op de locatie aan de tionsweg huizen. Het St. Jhaterrein is dan geheel afgesto- en op St. Servatius komt ins ruimte voor woningbouw [kantoorlocaties. Volgens het taal stedenbouwkundig plan nen er 70 woningen voor par- ilieren op het terrein aan de itionsweg gebouwd worden, t gebied wordt voor iedereen gankelijk en moet een open lerdeel van Venray worden. )p het Vincent van Gogh tituut verblijven nu nog 850 iënten, waarvan er 500 gehuis- t zijn op St. Servatius en 350 op Anna. In de hoogtijdagen van het tituut voor geestelijke gezond- d telde het ooit 1500 bewoners, laandagavond werden in zaal De nbourine de plannen gepresen- •j ld voor de herinichting van St. 'atius, een gebied van dertig tare. Veertig belangstellenden [eken de diapresentatie die was lengesteld door architectenbu- Greiner en Van Goor en door Mien Ruijs Tuin- en Ischapsarchitecten. Architect in van Goor schetste het verle- van de uit 1906 stammende louwen. St. Servatius was een fvoorzienende gemeenschap die buiten Venray gesitueerd was. losse paviljoens lagen in een :lave en waren met onderaardse ïgen met elkaar verbonden, aromheen was het groen: hagen boomgaarden. Door de opkomst i de wijken Brukske, Landweert Antoniusveld heeft het instituut i geisoleerde ligging geheel ver in. De oorspronkelijke opzet van terrein, een overzichtelijke ictuur, is door de vele aan- en verbouwingen, nieuwbouw en vrij- elijke toename van groen verstoord geraakt. Deze heldere inrichting willen de plannenmakers weer terugbrengen door zones met bebouwing, open terreinen en groen. De basis vormen de oude wegen en bomenrijen die in noord- zuidrichting nog duidelijk te her kennen zijn. De samenhang van oud en nieuw, van wonen en werken moet aansluiten op de bestaande paviljoenstructuur. BLIKVANGER De 319 toekomstige patiënten zijn allen langverblijvers. Zoals de oude ren en hulpbehoevenden van 't Kempke en de Heuvel en patiënten die intensievere zorg nodig hebben en in gesloten afdelingen verblijven. Zij worden allen in nieuwe of geren oveerde woningen, maar ook in beschermde woonvormen of geslo ten afdelingen, verspreid over het terrein gehuisvest. De therapieafde lingen worden in de gebouwen gein- tegreerd. "Door de ontwikkelingen in de psychiatrie kiest men voor kleinere eenheden. De omgeving wordt opener en er ontstaat een ver menging met andere woon- en werkfuncties", vertelt architect Martin van Goor. De instituutbewo ners zullen dus straks tussen de nieuwe bewoners van buiten en de kantoorgebouwen in wonen. De kapel met aangrenzende gebouwen wordt de blikvanger. Daarvoor moet hel huidige hoofdge bouw, waarin de kantoren gevestigd zijn, gesloopt worden. Vanaf de Stationsweg ontstaat er dan een dui delijk zicht op de fraaie kapel. De monumentale paviljoens G, I en J blijven allen behouden. De boerde rij, alhoewel die in de loop der jaren veel veranderingen onderging, blijft eveneens staan. Het wordt een kin derboerderij met daaromheen een speelweide, waar ook de kinderen uit Antoniusveld gebruik van kun nen maken. De vele werkplaatsen op het terrein worden gesloopt. Evenals de wasserij en het ketelhuis die in slechte staat verkeren. De nog vrij nieuwe panden, die in de jaren tachtig gebouwd zijn, zullen op ter mijn eveneens gesloopt worden. "Omdat deze aaneenreiging van kleine kamers moeilijk te herbe- stemmen is", verklaart architect Van Goor. BOMENRIJ De sportgebouwen zijn straks te groot voor het compacte VVGI. Er wordt bekeken of de accommodatie door derden geëxploiteerd kan wor den. De school De Hommel wordt bij het terrein getrokken zodat het gebied nog meer functies krijgt. Dwars over het terrein komt een parkachtige strook met wandel- en fietsroutes. Het moet een verbinding vormen tussen het centrum van Venray en de wijk Antoniusveld. Deze centrale parkzone wordt auto vrij. Volgens Van Goor bestaat er veel belangstelling van instanties voor de gebouwen. Zo zou het museum Freulekeshuus een bestemming wil len krijgen in het gebouw bij de kapel. Op de sportvelden zullen kantoorvilla's verrijzen. Vele klei nere, karakteristieke dingen zoals de duiventil, de volière, de toegangs- Eoorten en de ondergrondse gangen lijven in stand. "Want zij vertellen de geschiedenis van het terrein en het Vincent van Gogh Instituut." Van de 275 bomen, veelal van bij zondere waarde, worden er 249 gehandhaafd. Aan de Stationsweg komt een nieuwe bomenrij plus bebouwing. Om het gebied aan de oostkant opener te maken - naar het Antoniusveld toe - worden de haag, de wal en het hek daar verwijderd maar de bomen blijven er staan. In het zuiden komt een grote vijver voor de opvang van het hemelwater. Een deel van het onderaardse gan genstelsel komt middenin het water te liggen. Het wordt voorzien van een glazen dak en van binnenuit verlicht als een monument uit het verleden. VEILIG MAKEN Mevrouw Schim van der Loef vroeg zich af waarom de resociali satie kliniek niet in de plannen was opgenomen. Deze afdeling, die voormalige tbs-patiënten voorbe reidt op een terugkeer in de maat schappij, zou in de noordoost hoek van St.Servatius komen. Hans Lammers, projectleider van het VVGI, antwoordde dat de Rooyse Wissel nog geen aanvraag voor de kliniek heeft ingediend. "Maar het terrein biedt wel de mogelijkheden voor een resocialisatie-afdeling". Ook Peter van Opbergen, bewoner van het Antoniusveld, maakte zich zorgen over de komst. "Het terrein gaat open. En het Antoniusveld is een kinderrijke wijk. Ik verzoek om de locatie van die resocialisatie afdeling daarom te heroverwegen." Jan Brei van basisschool De Hommel vond het niet verstandig om zo'n grote waterput zo dicht bij de school te plaatsen. Ook buurtbe woner René Janssen had zijn beden kingen over de vijver. "Als die maar beter bijgehouden wordt dan in Antoniusveld want daar hebben we zelfs al last van malariamuggen." Gijs Frencken erkende dat water intensiever onderhoud vergt. Hij zegde toe met simpele oplossingen, zoals de eerste twee meter niet die per maken dan 30 centimeter, de vij ver ook zo veilig mogelijk te maken. Tot 1 augustus kunnen belangheb benden bij de gemeente, waar alle rapporten en het globaal stedebouw kundig plan ter inzage liggen, nog schriftelijk reageren. De gemeente raad buigt zich in de vergadering van november of december over de plannen. Jaarlijks worden duizenden auto's gestolen niet alleen nieuwe, maar ook oudere modellen zijn door de verbeterde techniek zeer interessant voor autodieven. Een groot gedeelte wordt van valse kentekens voorzien en verder verhandeld. Met een ken tekennummer in alle ruiten is een auto een stuk minder interessant, men zou nu alle ruiten moeten ver vangen, een kostbare en tijdrovende zaak voor een autodief. Voor slechts 25,- per auto wor den alle ruiten voorzien van een onuitwisbaar kentekennummer, Deze methode wordt aanbevolen door o.a. verzekeringsmaatschappij en, politie en ANWB. Repareren van autoruiten Als u door b.v. stéenslag een beschadiging in uw voorruit heeft en u bent minimaal WA+ verzekerd kan kunt u dit geheel kosteloos laten repareren. Door een kleine ruitrepa- ratie d.rn.v. een harsinjectie wordt scheuren van de ruit voorkomen. Uw voorruit krijgt weer zijn oor spronkelijke sterkte (veiligheid) terug. RS Autoruitservice zorgt voor de afwikkeling met alle verzeke raars in Nederland. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe recla mestand. Vrijdag 23 en zaterdag 24 juni in Venray op de parkeerplaats nabij conferentieoord De Witte Hoeve van 10.00 tot 17.00 uur. Een 42-jarige inwoner van Vierlingsbeek is in de nacht van woensdag op donderdag bekeurd. Hij werd gecontroleerd op de Groeningsestraat in Groeningen. Nadat hij was stilgezet weigerde hij mee te werken aan een alcoholcon trole. Hij is aangehouden en naar het bureau gebracht. Daar kreeg hij een rijverbod van 12 uren, is zijn rij bewijs ingevorderd en kreeg hij een proces-verbaal. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard ck Set bureau Trias BV gaat in racht van de gemeente Venray behoeve van Ysselsteyn en de Iregio projectplannen ontwik- in op het gebied van het soci- flankerend beleid. De totale en worden geraamd op 25.000 len. ils gevolg van de milieumaatre en op Europees niveau is de derlandse overheid verplicht om atregelen te nemen om verdere vuiling tegen te gaan die onder lere het gevolg zijn van intensie- varkensbedrijven. Er is door het nisterie van Landbouw, Natuur Visserij een opkoopregeling in leven geroepen om het aantal Dïteeltbedrijven terug te dringen. nu toe maakt slechts een beperkt ital boeren hiervan gebruik. PILOT YSSELSTEYN liettemin wordt verwacht dat de mende jaren een aantal veehou- rs om economische redenen irdt gedwongen te stoppen. Het nisterie heeft een pilotregeling in leven geroepen met als doelen: Opvangen van de sociaal maat- lappelijke gevolgen van de dwongen herstructurering 1) Ondersteuning van nieuwe eco- mische activiteiten (sselsteyn is door het ministerie ngewezen als pilot ten behoeve deze regio. Trias is gevraagd offerte uit te brengen voor het wikkelen van projectvoorstellen iet kader van sociaal flankerend leid. Reeds eerder is besloten de öjecten niet alleen voor selsteyn te ontwikkelen maar or een breder gebied; Peelregio is gebied rondom Meerlo- anssum De projectplannen dienen richt te zijn op de huidige en toe- mstige stoppers onder de vee- lthouders. De ideeën voor de pro- tplannen worden wel in overleg it de werkgroep Ysselsteyn ont- kkeld. De politie heeft zondagavond een jarige inwoner van Sint Anthonis ngehouden op verdenking van ishandeling. De politie kreeg een elding van een vechtpartij in de esttent in Vierlingsbeek. Het ichtoffer, een inwoner van Sint ïthonis, bleek verwondingen in n gezicht te hebben. De verdachte aangehouden. Na verhoor is hij et een proces-verbaal op zak naar is gestuur. De politie heeft vorige week dins- g rond 15.45 uur tijdens een ver- erscontrole een 42-jarige automo- Üst uit Venray bekeurd. Een ntrole wees uit dat de auto van de an niet APK-gekeurd en niet ver- kerd was. Bovendien bleek de :nraynaar niet in het bezit van een bewijs. FPI de Rooyse Wissel profileert zich met nieuwe wervingscampagne op de arbeidsmarkt FPI de Rooyse Wissel heeft een andere koers gekozen om te wer ven op de arbeidsmarkt. In plaats van alleen 'grijze' advertenties plaatsen, zet het instituut nu ook andere instrumenten in: adver tenties waarop medewerkers van de Rooyse Wissel hun gezicht laten zien, een kleurrijke poster campagne en een informatiebij eenkomst. Met de slogan 'word jij onze nieuwe collega' is deze week in Zuid-Oost Nederland een grote wervingscampagne voor 75 socio- therapeuten gestart. Brigitte Verheijen, hooft P&O, geeft toe dat ze in eerste instantie heeft moeten wennen aan de nieuwe wervingscampagne, die vorm en inhoud kreeg in het Hoofdenoverleg. 'Medewerkers op de foto, posters ophangen, dat is nieuw voor de Rooyse Wissel. Ik ben de afgelopen weken steeds enthousiaster geworden. Met name het plan om samen met alle mede werkers op zoek te gaan naar nieu we collega's,.spreekt me aan. Het is een prima zet om de medewerkers te betrekken in de wervingscampagne. Niet alleen omdat het om hun toe komstige collega's gaat, maar ook omdat zij uit de wereld van TBS, jeugdhulpverlening, gevangeniswe zen, gezondheidszorg, maatschap pelijke dienstverlening of een ver gelijkbare sector komen. In hun netwerk bevinden zich mensen waar wij naar op zoek zijn'. GOED WERKGEVERSCHAP In een brief die alle medewerkers van de Rooyse Wissel deze week tegelijk met twee kleurrijke posters ontvangen, rept Brigitte Verheijen over goed werkgeverschap. 'Ik geloof heilig in de wisselwerking tussen werkgever en werknemer. Als de medewerkers voldoening en plezier in hun werk hebben, dan gaat het de Rooyse Wissel ook goed. Dan zijn medewerkers ook bereid om een extra stapje te zetten. Als de werkgever goed is voor de werknemer, dan is de werknemer dat ook voor de werkgever. Goed werkgeverschap houdt in mijn optiek ook in dat de werkdruk niet onredelijk hoog mag worden. Om dat te realiseren hebben we vol doende medewerkers nodig. Zeker omdat de Rooyse Wissel de komen de maanden fasegewijs zal volstro men met patiënten. Kortom: zowel de directie als de medewerkers van de Rooyse Wissel zijn er bij gebaat dat de wervingscampagne een suc ces wordt'. PRO-ACTIEF De Rooyse Wissel heeft 75 socio- therapeuten nodig voor vijf nieuw te openen afdelingen, die tussen juli en december van dit jaar in gebruik worden genomen, de wervingscam pagne mag volgens Brigitte Verheijen niet het idee wekken dat de Rooyse Wissel met de handen in het haar zit. 'Tot dusver hebben we kwalitatief en kwantitatief de juiste mensen in huis kunnen halen. Maar ik merk dat het steeds moeilijker wordt om geschikte medewerkers te werven. Om te voorkomen dat we eind dit jaar wel met de handen in het haar zitten, gaan we nu pro-actief wer ven'. De wervingscampagne bestaat uit een aantal instrumenten: grote en kleine advertenties in regionale dag bladen, een postercampagne en een informatiebijeenkomst op donder dag 22 juni om 20.00 uur. 'Iedereen heeft deze week twee kleurrijke posters ontvangen. Als alle 125 medewerkers op een goede locatie in hun netwerk, in hun omgeving de twee posters ophan gen, wordt al op minimaal 250 plaatsen in Zuid-Oost-Nederland de wervingscampagne en de informa tiebijeenkomst onder de aandacht gebracht. Denk daarbij aan locaties als banken, schouwburgen, gemeen schapshuizen, uitzendbureaus en bibliotheken. Uiteraard mag ieder een ook meer dan twee posters ophangen. We hebben er genoeg'. NIEUWE IDEEËN De advertenties, de postercam pagne en de informatiebijeenkomst zijn ideeën van de Hoofden om, samen met de medewerkers, nieuwe collega's te werven. Brigitte Verheijen nodigt en daagt iedereen uit om andere ideeën aan te dragen om sociotherapeuten te werven. 'Die suggesties willen we als instrumen ten inzetten in de wervingscampag nes die dit jaar nog zullen volgen. De ideeën kunnen worden inge diend bij P&O'. Thuiszorg Noord-Limburg gaat het aantal kantoren reduceren tot één kantoor per rayon. Dit staat in het financieel jaarverslag van de Stichting Thuiszorg Noord- Limburg. Het rayon Peel en Maas zal medio 2000 over één kantoor voor alle medewerkers beschik ken. Per 1 juli zal het kantoor in Bergen worden opgeheven. De medewerkers in Bergen verhuizen naar Venray, waar ze gaan wer ken vanuit de Clockert. Het jaar 1999 leek voor de stich ting goed te beginnen. Ze had extra geld van de zorgverzekeraar ontvan gen om daarmee haar wachtlijst bin nen de perken te houden. Maar niets bleek minder waar. Waar de stich ting in het begin van 1999 een wachtlijst met ruim tweehonderd cliënten had, bevatte die in augustus vijfhonderd namen en in november zelfs ruim zevenhonderd. WACHTLIJST In augustus moest de stichting de cliënten op wachtlijst meedelen, dat zij voorlopig, bij gebrek aan vol doende budget, niet op hulp hoefden te rekenen. Omdat zij echter formeel wel recht hadden op huishoudelijke hulp, heeft de stichting hen aangera den protest aan te tekenen bij de zorgverzekeraar en het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). Eind oktober kwam de uitspraak van de Utrechtse kan tonrechter die stelde dat vier oudere dames die ongeveer een half jaar op de wachtlijst van de thuiszorg ston den, door de betreffende instelling geholpen moesten worden en dat de ziektekostenverzekeraar daarvoor geld beschikbaar diende te stellen. @Tk:HULPVERLENING Het rendement van alle acties rondom de wachtlijsten is groot. Zo worden inmiddels bijna alle cliënten geholpen. De zorgverzekeraar van de Stichting Thuishulp Noord- Limburg was één van de voorlopers met de opvatting dat cliënten met een indicatie voor hulp, hulp horen te ontvangen. Die opvatting werd bevestigd, doordat het zorgkantoor zich garant stelde voor de financiële gevolgen van de hulpverlening aan cliënten op de wachtlijst. In novem ber 1999 diende de stichting een aanvraag in voor een extra bedrag van circa 350.000 gulden om de wachtlijst de rest van het jaar weg te werken. Dit bedrag werd toegekend en ook besteed. Voor 2000 is circa 2,5 miljoen gulden extra aange vraagd om op jaarbasis structureel alle hulpvragen te kunnen honore ren. In 1999 werden in totaal 27 klachten geregisteerd, tien minder dan in het jaar daarvoor. Het ziekte verzuim cijfer is vorig jaar bij de Stichting Thuiszorg Noord-Limburg gestegen: van 11,2 naar 12,6%. Bij een aanrijding met een vracht auto is vrijdagmiddag om vier uur een 68-jarige fietsster gewond geraakt. Onder aan de afrit van de A73 bij de Maasheseweg verleende de 37-jarige vrachtwagenchauffeur uit Overloon de vrouw uit Maashees geen voorrang. Het slachtoffer reed tegen de zijkant van de vrachtauto en kwam daardoor te vallen. Zij is overgebracht naar het ziekenhuis. De Stichting Telefonische Hulpverlening Limburg werd in 1999 ruim 55.000 keer gebeld. 28.600 telefoonoproepen waren bestemd voor de Kindertelefoon en 26.600 voor de SOS Telefonische Hulpdienst. De Stichting Telefonische Hulpverlening Limburg verzorgt de telefonische hulpverlening voor de provincie Limburg. Dit vanuit twee locaties: Venlo en Heerlen. In elke locatie zijn een Kindertelefoon en een SOS Telefonische Hulpdienst gevestigd. KINDERTELEFOON Het aantal telefoonoproepen voor de Kindertelefoon is in vergelijking met 1998 met 2% gestegen. Van de 28.600 oproepen leidden er ruim 21.000 tot een serieus gesprek. 27% van deze gesprekken betrof vragen over seksualiteit en 14% ging over relatieproblemen zoals vriendschap, verliefdheid en verkering. Jongens hadden meer vragen over seksuali teit en meisjes meer over relaties. De Kindertelefoon werd verder vaak gebeld over problemen thuis (10%) en op school (5%). 2087 telefoonoproepen gingen over geweld, dwang en machtsmis bruik. Ook pesten hoort in de cate gorie thuis, daar werd 585 keer over gebeld. De Kindertelefoon constateert dat kinderen zich steeds meer vervelen: 568 keer gaven kinderen expliciet aan dat ze zich verveelden. Daarnaast werd er 1751 keer gebeld door kinderen die gewoon een praatje wilden maken. In beide gevallen ging het vaak om kinderen die aangaven op dat moment alleen thuis te zijn. HULPDIENST Bij de SOS Telefonische Hulpdienst is het aantal oproepen in vergelijking met 1998 met ruim 4% gestegen. De 26.615 telefoonoproe pen leidden tot 16.866 hulpverle- ningsgesprekken. 19% van de gesprekken ging over eenzaamheid. Het aantal gesprekken over dit onderwerp is in vergelijking met 1998 met ruim 300 gestegen. Daarnaast werd de Telefonische Hulpdienst in 1999 vaak gebeld over relatieproblemen (19%), psy chosociale problemen 12%) en sek sueel misbruik (2%). De Telefonische Hulpdienst heeft een verslavingsinformatielijn. Hier werd in 1999 635 keer naar gebeld. Het merendeel van deze telefoonop roepen (418) betrof problemen met alcohol SOSHULP De Stichting Telefonische Hulpverlening Limburg is in 1999 gestart met een nieuwe vorm van dienstverlening via Internet. Dit in de vorm van het project SOShulp. waarin ook de Telefonische Hulpdiensten van Utrecht en Amsterdam participeren. SOShulp biedt hulp via email en is op drie avonden per week direct bereikbaar voorn on line-contact. Na een intensieve voorbereidings periode is deze vorm van hulpverle ning sinds december 1999 bereik baar via www.soshulp.nl Al het werk van de Stichting Telefonische Hulpverlening Limburg kon verricht worden dank zij een subsidie van de provincie Limburg en de inzet van 130 vrij willigers. De Kindertelefoon is dagelijks van 14.00 tot 20.00 uur bereikbaar via het gratis telefoonnummer 0800- 0432. De Telefonische Hulpdiensten zijn dag en nacht bereikbaar via telefoonnummer 077-3548888 en 045-5719999. De subsidie van 1,9 miljoen gul den op grond van de nieuwe wet Investeringsbudget Stedelijke Vernieuwing (ISV) wil de gemeente Venray maximaal zien binnen te halen. Vooralsnog kent de provincie slechts 70 procent aan Venray toe. De resterende 30 procent, een bedrag van 575.000 gulden, wordt pas overgemaakt indien de stedelijke vernieuwings plannen van Venray voldoen aan de provinciale uitgangspunten. De ISV is een rijksbijdrage voor locale stedelijke vernieuwingen. Het budget is een samenvoeging van een aantal reeds bestaande afzonderlijke regelingen zoals stadsvernieuwing, herstructurering naoorlogse wijken, bodemsanering, geluidwerende voorzieningen, historische woon omgeving en grondkosten VINEX- locaties. De provincie Limburg ver deelt het rijksbudget over de afzonderlijke gemeenten. Voor 1 juli dienen de gemeenten daarvoor een ontwikkelingsprogramma bij de provincie in te dienen. Het betreft vernieuwingsplannen voor de perio de tot en met 2004. Voor de jaren 2005 tot 2010 moet een doorkijk worden gegeven. De commissie Stedelijke Ontwikkeling ging vorige week akkoord met het in te dienen investeringsprogramma voor Venray dat met behulp van bureau Laagland is opgesteld. Volgens wet houder Kersten is het programma slechts een kader dat nog verder uit gewerkt moet worden. "We moeten voor 1 juli een programma hebben om voor subsidie in aanmerking te komen. Provincie en Rijk leveren vervolgens commentaar en reageren binnen zes weken. Pas daarna kan het plan concreet ingevuld worden met aantallen en een planning", ver klaarde Kersten die het ISV-pro- gramma gelijk wil laten oplopen met het Volkshuisvestingsplan. REGIONALE SAMENWERKING Commissielid Jac Lamers (Samenwerking Venray) had moeite met het rapport. "Het is onzorgvul dig en bevat veel onvolkomenhe den. Binnen een jaar moet het rap port goed en correct zijn", eiste hij. Bert Linskens (Pvda) voelde er ech ter niets voor om het investerings programma te herschrijven. "Want we hebben wel wat beters te doen. Het huidige rapport is op hoofdlij nen en is een prima instrument voor het doel waarvoor het geschreven is", vond Linskens. Wethouder Kersten gaf toe dat het ISV-investeringsplan slechts een rode draad was die nog uitvoerig tot in detail besproken zal worden. Gerrit Lemmens (fractie Van de Vorle) vond dat de korting van 575.000 gulden, die de provincie vooralsnog achterhoudt, niet terecht was. Ook Bert Linskens stelde dat de gelden maximaal binnengehaald moeten worden. Volgens John Oosterbeek (VVD) kan de resteren de 30 procent worden verdiend door het opstellen van plannen voor doel groepen, zoals het bouwen voor ouderen. Wethouder Kersten ver klaarde dat het gemeentelijke Volkshuisvestingsplan voorziet in doelgroepen en het legt ook een relatie tussen de dorpen en het cen trum. "Binnenkort ga ik met colle gawethouders uit de buurgemeenten aan tafel te zitten. Want met een regionale samenwerking richting provincie kan die korting van 30 procent het beste ongedaan gemaakt worden", meent Bert Kersten. Peel en Maas is een blad dat zieb rtehi op Venray en directe omge ving, We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet ontho» Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vihdï i nmiug van evenementen en activiteiten uit een wijdere araan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aas urmen schenken. Vrijdag 23 juni: In Museum Van Bommel Van Dam in Venlo wordt om 20.00 uur een expositie geopendmet recent werk vaa kunstenaar Jan Mariens. De expo sitie The Protecting Veil is te bezichtigen tot en met 20 augustus. Zaterdag 24 juni: In Museum Van Bommel Van Dam in Venio wordt een dubbelexpositie geopend met reeent werk van Jan Martens en installaties en schilderi jen van Ton Slits. De expositie duurt tot en met 20 augustus. Zaterdag 24 en zondag 23 juni: Boxmeer beleeft een historisch weekeinde met de jaarlijkse Heilig-' Bloedprocessie, de Boxmeerse Vaart, die dit jaar in het teken "staat van het zesde eeuwfeest. Op zaterdag woFdt de Vaart geopend met het traditionele beieren van de klok, zondag vindt de processie'plaats. Zaterdag 24 en zondag 25 juni: Graanbranderij De Ijsvogel in Are en houdt de jaarlijkse jeneverfeesten. In en om de watermolen aan de Schans 2öa staat twee dagen alles in het teken van muziek, prachtige borrels, ambachtelijk bier en goed eten. Zondag 25 juni: Leerlingen van Balletschool Horst verzorgen een voorstelling vol met dans en muziek in cultureel centrum 't Gasthoês. De voorstellingen geïns pireerd door het verhaal van Jutes Veme Tn 80 dagen rond de wereld' wordt opgevoerd om 11J0 en 14.00 uur. Zondag 25 juni: In Museum De Lociu in Melderslo vinden demonstraties sch;tren en messen slijpen en brood bakken plaats. Het museum is open van 11.00 tot 17.00 uur. Zondag 25 juni: Op de Bergerheide in Bergen vindt een excursie Plaats «net als thema 'begrazing'. Het vertrek is om 10.00 uur vanaf chaufreurscafé Arizona aan A de Ayeidijk 1 in Nieuw-Bergen.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 16