'Ik had gehoopt eerste te worden" PEEL EN MAAS Twee kaartjes voor Vederland-Frankrijk Lm 11 De Kringloop in centrum Venray Venrays college ziet af van 'snoepreisje' "Dit hadden we nooit willen missen Beschikbaarheid en bereikbaarheid gezondheidszorg voor patiënten problematisch Venrayse Oldtimer Toertocht Jenniskens_ Jongeren Infotheek Venray E-mail adres Peel M aiis Omroep Venray 'On tour naar de boer' Spelcircuit en Luikse Markt Pagij DJ Frenkie Boxcutta zwaar teleurgesteld na 'Dutch Championship' 'Je zet een vette show neer, het bliek is enthousiast en je komt g niet eens bij de eerste vier." nraynaar Frank Verstegen is eurgesteld, zwaar teleurgesteld, n droom om de Technics Dutch Championships op zijn naam te irijven liepen afgelopen weekend nieuw uit op een desillusie. De -jarige Venraynaar moest zich eindelijk tevreden stellen met een >rde plaats. Ver jaar geleden deed Verstegen, als dj bekend staat onder de am Frenkie Boxcutta, voor het rst mee aan deze landelijke kam- >enschappen voor dj's. Dit jaar >nd hij voor de derde keer in de ale, maar het gezegde driemaal is ïeepsrecht ging ditmaal voor de nraynaar niet op. "Ik snap er niks n", kijkt hij terug op de finale in )ornroosje in Nijmegen. "Het bliek in de zaal was laaiend thousiast. Iedereen complimen- rde me met mijn show. Ik was er n overtuigd dat ik goede kansen takte op de titel. Dan valt een ':rde plaats je koud op het dak." titel ging, evenals in 1998 naar Rockid. In eerste instantie was enkie Boxcutta laaiend, verhaalt lfs van vriendjespolitiek ten veure van de kandidaten uit de ndstad. "Feit is dat je als mburger moet vechten tegen de elnemers uit de randstad. Als mburger in de muziekwereld is altijd zo geweest." Hij is door de ceptie niet uit het veld geslagen, heeft hij wel overwogen om vol- nd jaar niet meer mee te doen. rtaar, ik wil bewijzen dat wij er er ook verstand van hebben. Dat n dj-kampioen niet alleen is voor houden aan de randstad. Dat is ik mijn stimulans om door te gaan. it Dutch Dj Championships bin- n te halen blijft mijn ideaal." WK IN LONDEN Aan de titelstrijd in Nijmegen iwaart hij louter goede herinnerin- in. Hij provoceerde publiek en ry zelfs met zijn slot aan het einde in de zes minuten durende show. Ive been here one time, I've been ;re two times, but this year suckers are getting nowwhere', schalde het uit de boxen van het Doornroosje. "Ja, ik wilde iedereen er toch even op attenderen dat ik na twee misluk te pogingen nu toch wel van plan was om de titel in de wacht te sle pen. De boodschap kwam bij het publiek in de zaal. dat op de kop stond, goed over, helaas dacht de jury er blijkbaar anders over." Wie denkt dat dj-kampioenschappen tegenwoordig nog steeds bestaan uit het achter elkaar draaien van wat plaatjes heeft het mis, zelfs goed mis. Frenkie Boxcutta, als verkoper werkzaam in de Venrayse muziek- zaak Van Leest, spreekt zelfs van topsport: "Het is een grote show met trucjes, stunts, acrobatiek en vooral originaliteit en creativiteit." Scratchen, beatjuggelen, backspin- nen, transformen, het gebruik van de crossfader, de kennerstermen vliegen over de toonbank. "We spreken ook over een battle waarin iedereen zich van zijn beste kant laat zien. Ik probeer dan ook altijd A Daniël Saamena (7), jeugdspeler van SV Venray, overhandigde bij het W/ANWB-kantoor aan de familie Wilbers uit Horst-America (zie foto) vee kaartjes voor de EK-wedstrijd Nederland-Frankrijk op woensdag 21 mi in de Amsterdam Arena. Edward Linskens. die de trekking eigenlijk zou errichten, was verhinderd. Maar Daniël kan voor de familie Wilbers niet leer stuk, want hij toverde de twee EK-kaartjes uit de 'hoge hoed'. Bij het uel Nederland-Frankrijk zitten zij te genieten op de tribune. Het kunstwerk De Kringloop, rvaardigd door de Limburgse unstenaar Fons Bemelmans, is dden op het plein dat ligt voor de lbert Heijn geplaatst. Het iveringschap Limburg schonk kunstwerk aan de gemeente enray, maar stelde wel als voor aarde dat het werk op een plaats rdt geplaatst waar veel mensen kunnen zien. Het beeld stond het terrein van het iveringschap aan de Metaalweg Venray. In verband met de kwetsbaarheid het werk op die plek (kermis, kt) moet het kunstwerk worden schermd. In overleg met onder ere het Zuiveringschap, de kun- naar en de marktmeester is sloten een natuurstenen bankje dom het kunstwerk te plaatsen. >ns Bemelmans heeft hiervoor ontwerp gemaakt. Aan het ont- 'erp zijn geen kosten verbonden. )e plaatsing van het kunstwerk is leze gebeurt, het bankje wordt na Ie kermis gerealiseerd. KUNSTWERK Het kunstwerk is in 1983 ver vaardigd in opdracht van het Zuiveringschap Limburg. Het kunstwerk is gekocht voor 50.000 gulden. De huidige waarde van het werk is 97.995 gulden. Gelet op de locatie en de waarde van het kunst werk is gekozen voor een kwalita tief hoogwaardige oplossing om het werk te beschermen. Het beeld wordt ingepast in de huidige bes trating en voorzien van een tekst plaat. De bedoeling is dat mensen het beeld kunnen aanraken en dat men op de bank kan plaatsnemen. De totale kosten van de herplaat sing, herbestrating en zitbank bedragen 34.000 gulden. i n s t a I I aj i e verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl mijn eigen stijl te behouden, imita ties van bekende dj's kunnen bij een nationale finale nog weieens helpen. Maar internationaal val je onherroe pelijk door de mand." Internationaal, het hoge woord is eruit. De vierde plaats in Nijmegen betekent dat Frenkie Boxcutta niet mag deelnemen aan het WK op 24 september in het Engelse Londen. Evenals de laatste twee edities in Parijs en New York is hij er wel bij. "Als ik die mannen daar aan het werk zie krijg ik de kriebels in de vingers. Het is ook een verslaving geworden. Mensen weten ook niet wat ik voel als ik de draaitafels en het mengpaneel sta. Dan gaat iedere keer weer een wereld voor me open." Qraszoden-Kweeko DIRECT GAZON Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn Wil je wat drinken? Ach joh, neem er nog een. Wat zal het zijn? Ik heb bier in huis, wijn of iets ster kers misschien? Daar moet op gedronken worden! Wil je niks? Toe meid, doe niet zo ongezellig! Er gaat bijna geen dag voorbij of je hoort wel iemand zoiets zeggen. Over alcohol dus. Want het zo gezellig, vinden we. Begrijpelijk, want soms is het ook echt leuk om een pilsje of een borrel te drinken. Je voelt je wat vrijer, ja maakt iets makkelijker contact en het heeft al gauw een wat onge- dwongener sfeer. Soms is dat wel prettig, maar wil dat zeggen dat het zonder alcohol niet gezellig kan zijn? Je zou het bijna gaan denken. Gelukkig is dat niet zo, dagelijks bewijzen heel veel mensen het tegendeel. Mensen die ook eens nee kunnen zeggen tegen alcohol, omdat ze liever de volgende ochtend weer fris zijn. Omdat ze weten dat je als matige drinkgr veel beter functio neert, dan wanneer je van alcohol een gewoonte maakt. Wie het genot van een glaasje eenmaal kent, is natuurlijk al gauw geneigd om een volgende keer weer iets te nemen. Ook al omdat het er zo bij blijkt te horen in onze samenleving. En behalve dat dat je dan wat vaker gaat drinken, krijg je onwillekeurig ook behoefte aan wat meer. Je lichaam went aan meer. En je hebt steeds meer nodig om in de stem ming te komen, want zo gaat dat met alcohol. Het begint al als je jong bent, een paar glazen in het weekend, in de disco of op een feestje. Best gezellig en lekker. De eerste kater. Lekker? Leuk? Stoer? Ook door de week ga je drinken. Zo gaat dat met alcohol. Het sluipt langzaam in je dagelijkse leven en als je niet tijdig durft toe te geven, datje eigenlijk wat minder drinken moet dan blijkt alcohol ineens hele maal niet zo onschuldig te zijn. Dan heb je het glas misschien nog wel, maar de alcohol niet meer in de hand. Jongereninfotheek, Schoolstraat 16, 5801 BP Venray, tel. 0478- 588147. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 14.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur. peelenm@tref.nl xmeleis «0* Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur DONDERDAG 22 JUNI 2000 - NR. 25 HONDERD EENENTWINTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Burgemeester en wethouders van Venray zien af van hun voornemen om in september van dit jaar een tweedaags bezoek te brengen aan de wereldtentoonstelling Expo 2000 in Hannover. Het college besloot hier toe naar aanleiding van kritiek in de commissie Algemene Zaken. Eenmaal per raadsperiode gaan burgemeester en wethouders samen met hun partner op reis. Binnen de begroting is hiervoor een bedrag gereserveerd dat door de gemeente raad is goedgekeurd. Toch leidde de aankondiging van Waals om dit jaar een bezoek te brengen aan Expo 2000 tot commotie in de commissie Algemene Zaken. Met name de fracties Van de Vorle en Samenwerking Venray vonden de kosten voor het reisje, tot maximaal 10.000 gulden, veel te hoog. "Wij moeten zo'n uitstapje weer richting de burger uitleggen", aldus J. van de Vorle. Omdat het om een buiten landse reis gaat, moet de raad wor den ingelicht. F. van Hooft (VVD) was in dubio. Zeker gezien de dis cussie in Nederland omtrent 'dubi euze zakenreisjes' zoals van bijvoor beeld minister Peper. "Door dit vermeend misbruik kun je de vraag stellen of je zulk soort reisjes nog wel moet doen." Het Venrayse col lege heeft naar aanleiding van die vragen afgezien van het uitstapje omdat 'die niet mag leiden tot publieke debatten en negatieve beeldvorming over snoepreisjes'. Ook de traditionele tweejaarlijkse excursie met de Venrayse gemeen teraadsleden, die voor 2001 op het programma stond, heeft het college om dezelfde reden afgeblazen. r~- "pewjuueit i o 11 93 S SEES meikaas 0* S oeiegen super" kilo F*— l.A 95 I Kaasknaller «ToMr-1»k-, °f kerjvhem GRATIS J ook bij u op de markt ^^tmaandags; il.oo-l6.oo u. markt voor Schouwburg, vrijdags: 09.30-18.00 u. op hi 22 Castenrayers als vrijwilliger actief op EK-voetbal ff De klus is geklaard. Met een vol daan gevoel kijken de 22 Castenrayse vrijwilligers terug op hun bijdrage aan het EK-voetbal. Tijdens de drie poulewedstrijden in Eindhoven werden ze ingezet bij de kaartcontrole. "Het was een hartstik ke mooie ervaring. Dit hadden we nooit willen missen", zegt Steffan Weijs. Pas op het allerlaatste moment kwam de Castenrayse jongens in beeld. Hun trainer Loek Nooijen kent namelijk Ed Teunissen en die werft voor uitzendbureau Adecco de vrijwilligers. En die bleken vlak voor de start van het EK te weinig voor handen te zijn. Een telefoontje van Nooijen naar zijn spelers was al snel voldoende. Binnen de kortste keren waren er 22 vrijwilligers beschik baar. Vorige week maandag werden de Castenrayse voetballers bij de wedstrijd Portugal-Engeland voor het eerst ingezet. "We werden ver deeld in vijf groepjes en samen met een suppoost kwamen we bij een ingang te staan. Daar moesten we de kaarten van de supporters controle- Lovinckplein 2 5813 CC Ysselsteyn Tel. 0478-541221 YSSELSTEYNSE KERMIS 30 juni 1-2-3-4 juli Met o.a. Frans Theunisz - Wild Voice - Network - Neet oet Lottum - Band Zon der Banaan - My Grain - Van Dik Hout - dover Kaarten voor Band Zonder Banaan en Van Dikhout in de voorverkoop www. roelanzia. nl Vragen en klachten bij IKG's stijgen Patiënten melden bij de Informatie- en Klachtenbureaus Gezondheidszorg (IKG's) en het Landelijk Informatiepunt voor Patiënten (LIP) steeds meer proble men met de bereikbaarheid en beschikbaarheid van de gezond heidszorg. Het aantal vragen en klachten hierover is in vergelijking met 1998 gestegen met 23%. Gezamenlijk ontvingen de IKG's en het LIP in 1999 circa 22.000 vragen en klachten over de gezondheids zorg. Patiënten die vergelijkbare of andere knelpunten ervaren, kunnen zich voor ondersteuning wenden tot IKG's. In Limburg is er o.a. een IKG in Venlo, tel. 077-3541931. Stopwatch Het sportprogramma Stopwatch is tot het nieuwe sportseizoen weer begint te beluisteren zijn tussen 14.00-15.00 uur. 'n Wandeling dur 't Rooise Land Donderdag tussen 18.00 en 19.00 uur gaan we verder met onze wan deling door het Maasheggengebied bij Oeffeit en de Middelsteegse wei den. Onder leiding van boswachter Ingrid van Westerlaak lopen we ver der over de daar door Staatsbosbeheer uitgezette wandel route, het Laarzenpad. In het tweede gedeelte van het programma kunt u als altijd, weer luisteren naar 't Venrods Ketierke. Donderdag 18.00-19.00 uur, herhaling maandag 18.00-19.00 uur. Ger gedoan/Waar zijn de troubadours gebleven? Fons Heuvelmans uit Stramproy presenteerde onlangs zijn CD "Ombre et Soleil". Zoals de titel misschien al doet vermoeden betreft het hier een Franstalige CD. Fons is te gast van 21.00 tot 22.00 uur bij Oscar Hovens in het programma "Waar zijn de troubadours geble ven?". Het programma wordt vooraf gegaan door "Gèr Gedoan" van 20.00 tot 21.00 uur. Beide program ma's kunnen worden bijgewoond in de studio aan de Langeweg (voormalige Dr. Poelsschool). U kunt ook telefonisch reageren op tel. nr. 0478-512362. Programering weekend Zaterdag: 10.00-12.00 uur Weekendkalender; 12.00-17.00 uur Venray Aktueel; 17.00-18.00 uur Klojo Radio; 18.00-20.00 uur Alternitive pop. Zondag: 10.00-11.00 uur Peelgrass; 11.00-12.00 uur Praatcafé/Rond de tafel; 13.00-14.00 uur Waar zijn de troubadours gebleven? (herh); 14.00-17.00 uur Stopwatch. De IKG's en LIP horen steeds vaker van patiënten dat zij de beschikbaarheid en bereikbaarheid van de gezondheidszorg als beperkt ervaren. Zo kunnen veel patiënten huisartsenpraktijken en ziekenhui zen telefonisch niet of pas na vele tevergeefse pogingen bereiken. Ook worden problemen aangegeven met wachttijden en het nakomen van afspraken. Zo komt het regelmatig voor dat patiënten pas bij binnen komst en soms zelfs na opname te horen krijgen dat een geplande ope ratie niet door kan gaan. Daarnaast vinden patiënten de beschikbare hoeveelheid thuiszorg onvoldoende. Vaak moeten zij daar lang op wach ten en krijgen zij minder thuiszorg dan toegezegd. Ook over de lange wachtlijsten voor operaties in zie kenhuis zijn veel patiënten ontevre den. De IKG's bieden patiënten en hun naasten gratis onafhankelijk en des kundige ondersteuning bij vragen en klachten over de gezondheidszorg. In Limburg zijn de IKG's onderdeel van de vereniging van Patiënten- en Consumentenorganisaties in Limburg (PCL). IKG's kunnen patiënten en hun familieleden infor meren over hun rechten en advise ren over de manier waarop zij hun klacht kunnen indienen. Daarnaast kunnen IKG's ondersteunen, bij voorbeeld bij het opstellen van een klachtbrief. Soms kunnen zij ook meegaan naar een gesprek tussen de patiënt en degene tegen wie de klacht gericht is. Mensen die wel hun onvrede willen melden, maar er zelf niets mee willen doen kunnen hun klacht anoniem melden. Alle vragen en klachten worden geregis treerd. Op basis van de registratie signaleert PCL knelpunten in de zorg. Wat brengt mensen ertoe om in oude auto's, met gebrek aan comfort en niet voorzien van alle gemakken die de hedendaagse auto's hebben, er toe om toch in dit soort auto's te gaan rijden? Nostalgie, passie, oude techniek, bewondering, bewonderd worden, ieder mag het voor zich invullen waarom iemand besmet is met dit virus of besmet wil worden. De organisatie van de Venrayse Oldtimer Toertocht nodigt u van hart uit om op zondag 30 juli op het Schouwburgplein en het Henseniusplein in het centrum van Venray een, grote groep oldtimers te bekijken of te bewonderen of zelf mee te rijden. In het zes-jarig bestaan is de Venrayse Oldtimer Toertocht een evenement geworden wat een brede uitstraling heeft gekregen. Niet alleen deelnemers en toeschouwers uit Limburg, Noord-Brabant en Gelderland geven acte de présence maar ook uit andere delen van Nederland zullen deelnemers aan wezig zijn. Ook hebben zij toezeg gingen dit jaar van deelnemers uit Duitsland en België. Er is geen voorinschrijving en men kan zich op de dag zelf melden op het plein voor deelname. Het is een toertocht zonder opdrachten waarbij het geniete op de eerste plaats staat. Om als deelnemer aan deze happening mee te kunnen doen geldt als enige voorwaarde dat de auto 25 jaar of ouder moet zijn.. Op zondag 30 juli worden vanaf 11.00 uur de eerste deelnemers ver wacht waarna om 12.00 uur gestart gaat worden voor een tweedelige toertocht. Beide delen zullen door het Noord-Brabantse en Limburgse land voeren. De pauze die ingelast is zal ook plaats vinden op beide plei nen in het centrum van Venray. Een unieke gelegenheid dus om de 'oud jes' te bewonderen en misschien ook wat meer aan de weet te komen over het 'oldtimervirus'. De vaak trotse eigenaren van de auto's zullen met veel plezier uw vragen en belang stelling op prijs stellen. Als toeschouwer krijgt u zelfs de mogelijkheid om mee te stemmen om vast te stellen welke auto de mooiste is. De uitslag van deze publieksprijs zal rond 17.00 uur bekend worden gemaakt en de bezitters van de drie mooiste auto's zullen beloond worden met een her inneringsbeker. De berijder van de als mooiste beoordeelde auto zal voor een jaar de wisselbeker in bezit krijgen. De activiteiten op de pleinen met zijn gezellige terrasjes zullen wor den opgeluisterd met muziek die zonder twijfel de sfeer en gezellig heid nog verder verhogen. Interesse, belangstelling of meer rijden, wij zien u graat op zondag 30 juli aanstaande in Venray. Voor meer info: tel. -478-586329 of 585140. ren. Nee, fouilleren mochten we niet want dat gebeurde al eerder door de vaste suppoosten van PSV." Afgelopen donderdag kwamen de Castenrayers weer in actie bij Zweden-Turkije. En maandag 19 juni was Italië tegen Zweden hun laatste klus. "We hebben best veel van het voetbal kunnen zien. Want als de wedstrijd eenmaal begonnen is dan hoeft er nog maar één man bij de poort te blijven staan. De anderen kunnen dan op de trappen de wed strijd volgen", zegt Steflan Weijs die menig snipperuur heeft moeten opnemen voor zijn vrijwillige taak. "Ik werk in Nederweert en daar ver trok ik 's middags al om drie uur om op tijd in Eindhoven te zijn. En 's nachts rond twaalf uur waren we meestal weer thuis.1' Helemaal met legen handen kwamen de Castenrayers niet te staan. Zij kregen allen een Adidas-kledingpakket ter waarde van 600 gulden. In de sport tas zaten een paar voetbalschoenen, drie paar kousen, een shirt, een jas en een trui. Ook voetbalvereniging Castenray pikte een graantje mee van de inzet van zijn leden. De club ontvangt een mooi bedrag van 75 gulden per ingezette vrijwilliger. Innovatief idee Noord-Limburg: Benieuwd naar het leven op het platteland? Ook geïnteresseerd in de werkzaamheden binnen de agrari sche sector? In de Noord-Limburgse gemeente Venray wordt sinds 1000 de mogelijkheid geboden om per huifkar op excursie te gaan naar een agrarisch bedrijf: 'On tour naar de boer'. Op initiatief van enkele onderne mers uit Venray wordt een excursie- carrousel langs agrarische bedrijven in de omgeving van Ysselsteyn georganiseerd. 21 agrarische bedrij ven bieden geïnteresseerden de mogelijkheid eens een kijkje te nemen op het agrarisch bedrijf. Deelnemers hebben kans op hè bezoeken van een rundvee-, var kens-, pluimvee- of tuinbouwbe drijf. Minas, groen-iabelstal, ligboxen- stal en krachtvoer. Termen die u waarschijnlijk regelmatig uit de media verneemt. Maar de werkelij ke verklaring van deze termen is u niet of nauwelijks bekend. Tijdens een excursie wordt voor deze ter men een duidelijke verklaring gege ven. Zijn er nog andere zaken bin nen de landbouw onduidelijk. Vraag het gerust aan de agrariërs. Zij leg gen het u met plezier uit. Paard en wagen Deelnemers aan dit middagvul- lende programma worden met paard en wagen naar twee agrarische bedrijven vervoerd. In een tijdsbe stek van dire kwartier krijgen de bezoekers een uitleg over het agra risch bedrijf. Uiteraard komt hier ook de sector ruim aan bod. Na afloop wordt iedere deelnemer een product aangeboden uit de bezochte agrarische sector. Voor de kinderen ligt er een kleurplaat klaar. Na de excursie kunnen zij het kersverse loge van de stichting 'On tour naar de boer' van een kleurtje voorzien. Aanmelden De bedrijfsbezoeken vinden plaats in de zomervakantie en in de herfstvakantie op de dinsdag- en donderdagmiddag. Aanmelden kan via mevr. Jeanne Leeyen, tel. 0493- 529232. Aanmeldingen moeten op de dag voor de excursie voor 20.00 uur binnen zijn. Voor deelname aan deze excursiecarrousel is een bijdra ge van f8,- per persoon verschul digd. Een unieke kans om kennis te maken met het leven op het platte land! Op zondag 25 juni besluit dé wijkvereniging het activiteitensei zoen met een spelcircuit voor de basisschooljeugd onder het motto 'Veltumse Spellenkampioen'. De jeugd in de basisschoolleeftijd kan hier zijn kunnen tonen op een groot aantal behendigheidsspellen, die opgesteld staan voor wijkgebouw 't Schöpke (en bij slecht weer daar binnen). De inschrijving voor deel name vindt plaats in 't Schöpke vanaf 13.45 uur, tegen ƒ2,- voor leden van de wijkvereniging en ƒ3,- voor niet-leden. Hiervoor krijgen alle deelnemers een drankje en wat lekkers. Om 14.00 uur gaan de spe len van start en de prijsuitreiking aan de nieuwe spellenkampioenen is voorzien rond de klok van 17.00 uur. Daarnaast wordt die dag van 11.00 tot 17.00 uur een Luikse Markt gehouden nabij wijkcentrum 't Schöpke. Degenen, die hieraan deelnemen kunnen voor het reserveren van een marktkraam terecht bij Piet Hanen, Touwslagerstraat 14, tel. 587832.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 12