Wonen Venray investeert in wijken "Tot ziens bij de rechtbank ome Jan" Nieuwe altaren Grote Kerk ingewijd Subsidie voor kinderopvang 15 ■P 'Behoeftepeilingen' onder senioren Elegeert stelt vragen over jeugdebatten Discotheek opent deuren Wijkplatform Brukske bestookt college met vragen E Vernielingen op en rond dorpsplein in Leunen Impression: minder bezoekers door hitte .n .3% ■6°/( en en 'im E-mail adres Peel&Maas Luikse Markt Waarom een Wereldwinkel O - Pag IPEEL EN MAAS donderdag 15 juni 2000 - Pagina 7 1. De hulpbisschop van Roermond Mgr. E. de Jong wijdde afgelopen weekend de altaren van de Grote Kerk in. Dat gebeurde tijdens een plechtige dienst die om 11.00 uur C begon. Niet alleen het indrukwek- M kende zandstenen hoofdaltaar en m ^®lhet nevenaltaar werden tijdens de mis gezalfd, maar ook de altaren van ae Grote Kerk die zijn ver plaatst. "Een unieke gebeurtenis," zei deken Jo Coenenr"Een altaar wijding vindt misschien slechts een keer in een mensenleven plaats. Tijdens de mis werden vier 0O| altaren ingewijd. Want ook de llll ■■i altaren die zijn verplaatst werden opnieuw ingezegend." Het nieu we hoofdaltaar is gesitueerd op de plaats waar voorneen de stenen tafel met het tabernakel stond. Deze stenen tafel is nu in gebruik als altaar bij de viering van de diensten in het weekend. Het altaar dat tot dusver daarvoor werd gebruikt heeft nu een plek gekregen in de dagkapel. Het kleinere, maar fraaie neogotische nevenaltaar heeft een plaats gekregen in de noordbeuk van de kerk. *S ay bellen ten Anita Achten maakte vorige week woensdagavond in de com missie Welzijn gebruik van het spreekrecht. Ze runt een parti culier kinderdagverblijf op antroposofische grondslag, De Nissehof, en wilde weten of 'de particuliere kinderopvang ook een gedeelte van de grote taart van subsidies voor kinderop vang zou kunnen krijgen'. Dc gemeente Venray sluist voor het jaar 2000 op basis van de rijks regeling (buitenschoolse) kinder opvang 269.671 gulden door naar de Stichting Kinderopvang Duimelot Venray. "Zover mijn informatie reikt past een particu lier kinderdagverblijf niet binnen de geldstromen en voorwaarden van het Rijk", zei wethouder Driessen, "maar ik wil u wel graag uitnodigen voor een gesprek, zodat we tekst en uitleg kunnen geven over wat mogelijk is op financieel gebied." Anita Achten ging akkoord met dit voorstel van wethouder Driessen. De gemeente Venray gaat in samenwerking met de Seniorenraad een aantal 'behoeftepeilingen' onder senio ren houden. Dit kan bijvoor beeld in de vorm van een werk bezoek van de gemeente aan een kerkdorp of wijk in Venray- kom. 'Maar ook zouden de senioren in groepsverband het gemeente huis kunnen bezoeken, waar ze dan informatie krijgen over het werk van de gemeente. Op die manier zou een soort behoefte beeld van ouderen kunnen onstaan. Met de senioren uit Castenray werkte dat onlangs voortreffelijk", vertelde wethou der Driessen woensdagavond in de commissie Welzijn. Driessen had het programma al in zijn hoofd zit ten. "Eerst een kijkje nemen in de raadzaal, waar ze dan naast een kopje koffie en een stukje Limburgse vlaai ook een presenta tie van bijvoorbeeld een ambte naar van de afdeling Ruimtelijke Ordening krijgen en allerhande vragen kunnen stellen. Daarna stappen we in de bus om enkele projecten in Venray te gaan bekij ken, een soort Terend uitstapje', waarbij senioren hun vragen kun nen stellen. We moeten de senio ren iets aantrekkelijks en informa tiefs aanbieden." Henk Elegeert vuurde vorige week woensdagavond een sper vuur aan vragen af op wethouder Driessen. De lijst met vragen had betrekking op onder andere het doel, de opzet en de resultaten van de jeugddebatten die de gemeente Venray in samenwerking met Synthese in het afgelopen jaar in de dorpen en wijken van de gemeente Venray heeft gehouden. Een (kleine) greep uit de vragen van Henk Elegeert: Op grond waarvan is men tot de jeugddebatten gekomen? Wat was de aanleiding voor het organiseren van de jeugddebatten? Wat waren de resultaten van dit overleg? Met welke landelijke organisaties is hierover overleg gevoerd? Wat waren de resultaten van dit overleg? Wat moet concreet worden verstaan onder jeugddebatten? Wat was pre cies het doel van de jeugddebatten? Door wie en waarom, en hoe vindt toetsing plaats? Waarom is niet voor een onafhankelijke organisatie gekozen? Wat was de opdracht aan Stichting Synthese met betrekking tot de jeugddebatten? Welke kosten zijn er gemaakt met betrekking tot de jeugddebatten? Waar kunnen klachten over de uitslag van de jeugddebatten worden ingediend? Etc. "Mag ik die meneer eens iets vra gen. Wat is de oorzaak voor deze lijst van vragen", vroeg Van de Broek (CDA) nadat Elegeert zijn vragen gesteld had.. "Ik heb geen goed beeld van de jeugddebatten gekregen. Dit zijn vrag'en van een betrokken burger", antwoordde Elegeert. Wethouder Driessen wilde woensdagavond niet dieper ingaan op de vragen van Elegeert. "Ik stel voor dat u uw vragen schriftelijk bij de afdeling Welzijn inlevert. Wij zullen u dan ook schriftelijk ant woord op uw vragen geven", aldus Driessen. Voor september dit jaar kunnen jongeren in de leeftijd van 12 tot 16 jaar terecht in een bovenwijkse discotheek. De gemeente Venray is in gesprek met een exploitant in het centrum. "De gesprekken bevinden zich in een vergevorderd stadium", vertelde wethouder Driessen vorige week woensdag in de commissie Welzijn. "Samen met het wijkradenoverleg, dorpsraden, Synthese en het wijk platform Venray-Centrum, Brukske, Landweert, Veltum en Synthese is gezocht naar een geschikte locatie. Die samenwerking is het grote winstpunt." Volgens Driessen zul len tal van vrijwilligers hand- en spandiensten gaan verrichten als de discotheek haar deuren opent. "Dit is de eerste aanzet voor die catego rie jongeren. Er zijn gelukkig genoeg vrijwilligers die willen hel pen. Vanaf september moet de dis cotheek wekelijks gaan draaien." Het Wijkplatform Brukske vuurde dinsdagavond heel wat vragen af tijdens het werkbezoek van het college van burgemeester en wethouders aan de wijk. Zo vroeg het platform zich af welke maatregelen er in de wijk ten aanzien van de veiligheid te ver wachten zijn. Ook kwam de ver vuiling bij flats, de Kiosk en enkele groenstroken ter sprake. Zo wilde het platform weten op welke manier het college denkt de structurele vuilnisstort te voorko men zonder daarbij het principe van 'de vervuiler betaalt' los te laten. Ook klaagde het Wijkplatform over de nog steeds gebrekkige communicatie met de gemeente. Zo komt het overleg met de aangewezen coördinatoren niet uit de verf. Het college werd gevraagd om deze situatie te verbe teren. Het platform wilde ook weten wanneer verfspuiterij Theuws wordt verplaatst en waar om het college van b en w niet toe ziet op de uitvoering van een uit spraak van de Raad van State. De aanwezigheid van Theuws is een al jarenlang slepende kwestie tussen bewoners van de wijk en de gemeente Venray. De Raad van State deed eerder een bindende uit spraak waarin Theuws werd gedwongen een onderzoek in te stellen naar de schadelijke uitstoot. Als gevolg van die uitspraak werd een bedrijfsverplaatsing van Theuws aangekondigd. Het wijk platform vraagt zich nu af waarom het college niet toeziet op de uit voering van de uitspraak van de Raad van State. Tijdens het werk bezoek kwam ook de herinrichting van het voormalige milieustation aan de Acaciastraat ter sprake. Wijkplatform Brukske vraagt zich af wanneer de begeleidingscom missie, die de herinrichting op korte en lange termijn zou moeten begeleiden, weer bij elkaar komt. Bij de verhuizing van het milieusta tion is een commissie van buurtbe woners, ondernemers en gemeente ingesteld. De gemeente Venray en woning bouwvereniging Wonen Venray gaan in nauwe samenwerking een 'Beleidsvisie Wonen' ontwikkelen. Dat betekent dat er eerst voor de wijken Brukske en Veltum een integraal plan komt richting toe komst, en als dat goed gaat volgt de rest van de gemeente. Voor de zomer ligt nog de eerste enquête op de mat van de bewoners in de twee wijken. Ger Houben, directeur van Wonen Venray, is enthousiast over de samenwerking met de gemeente Venray en de plannen: "De wijkvi- sie is niet alleen op wonen gericht maar op alles in de wijk en het leef klimaat daar, het beheer van de bui tenruimte, de sociale kaart, winkel centra, alles. Eigenlijk een integraal plan waar we met z'n allen naar toe willen werken." "De gemeente Venray is formeel de initiatiefne mer", vult gemeenteambtenaar Han Verkuijlen van de afdeling Openbare Ruimte aan, "De rol van projectleider ligt ook bij de gemeen te. We hebben Wonen Venray gevraagd, als grootste woningbezit ter van Venray, in te stappen in het project. Zij nemen bij de ontwikke ling van de wijkvisie nu het voor touw en je komt elkaar gewoon tegen bij zaken als groenbeheer of het stratenplan. Samen willen we de woonomgeving zo breed mogelijk in beeld brengen." INBRENG BEWONERS De inbreng van de bewoners moet groot zijn. zo groot mogelijk, is de opinie van de gemeente en woning bouwvereniging. "Wij willen van onderen horen wat ze willen", bena drukt Ger Houben, "Het traject duurt tot maart 2001 en in die tijd willen we al pratend kijken waar we naar toe willen. Het mag natuurlijk niet beperkt blijven tot dagdromen, je moet het ook toetsen aan de haal baarheid. Maar we willen dit niet over de hoofden van de bewoners regelen, dat geeft onnodige onrust." Wonen Venray gaat er van uit dat de bewoners van een wijk precies weten wat er goed en slecht is aan hun .woonomgeving, en daarom moeten ze ook bij de beslisingen betrokken worden. Han Verkuijlen bevestigt de visie van Ger Houben: "Je zit op een dood spoor als je voorbij gaat aan de belanghebbenden, daarom moet je ze betrekken bij de plannen." Ger Houben constateert een ver schuiving in de aandacht van nieuw bouw naar de bestaande voorraad. In Veltum en Brukske staat veel jaren 60 bouw, zowel in architectuur als in kwaliteit. De huidige 'woon consument', de huurder dus, wil meer kwaliteit. Ger Houben: "Ga je gewoon maar door dan glijdt het dus van je af. De kwaliteit zit echt wel in die wijken en die moet je dus benutten, dat moet er uit." CREATIVITEIT Beleidsmedewerker bij Wonen Venray Ger Verstegen: "Dat kun je ook niet met halve maatregelen aan pakken. Je hebt veel moeite om mensen te krijgen, en veel moeite om ze te houden. Dat betekent dat als je nooit wat aan de kwaliteit van de woonomgeving hebt gedaan, je dat nu wel moet doen. We hebben wel die keuze voor leefbaarheid gedaan en ook om geld beschikbaar te stellen." Han Verkuijlen zegt: "De geldstromen vanuit de overheid voor dit soort projecten komen nu ook op gang. Dat zijn zogenaamde impulssubsidies." Deze of volgende week ligt de eerste enquête bij de bewoners in Brukse en Veltum in huis. Er zullen deze keer veel open vragen bij zijn en afgesproken met het organiseren de bureau Colpron is dat alle opmer kingen in het eindverslag komen. Om een goede analyse te kunnen maken, die in augustus af moet zijn, is wel een postcodevermelding nodig. Zonder naam inleveren mag, maar dan loop je wel de kans mis op een van de prijzen die beschikbaar gesteld zijn om deelname te bevor deren. Eind augustus vindt in beide wijken een startbijeenkomst plaats waarvoor iedereen uitgenodigd zal worden. Daarna worden zogenaam de 'ateliers' ingesteld waarin bewo ners en plannen makers daadwerke lijk aan de slag gaan met hun hele creativiteit en enthousiasme. Ger Houben: "We willen de mensen prikkelen om aan het proces mee te doen, want zij zijn de belangheb benden." peelenm@tref.nl Wegens enorm succes organi seert vereniging Wijkgebouw Op 't Nipperke op zondag 27 augustus een kwalitatief goede snuffel Luikse Markt van 10.00 tot 17.00 uur. U vindt hier beslist iets speci aals, Een gezellige markt door lage prijzen. De entree is gratis. U kunt nu reeds uw marktkraam met dekzeil reserveren op tel. 0478-580858 bgg 0478-586724 Dingus-voorzitter Gijsbers waarschuwt commissieleden "Tot ziens bij de rechtbank ome Jan". Met die woorden zette OJC Dingus-voorzitter Piet Gijsbers vorige week woensdagavond in de commissie Welzijn een punt ach ter zijn pleidooi om de miljoen gulden die de gemeente Venray uitgetrokken heeft voor de bouw van een alternatief gebouw of nieuwbouw voor een open jonge rencentrum niet voor dit doel, maar voor de renovatie van het gebouw van Dingus uit geven. "Bezint eer ge begint", waar schuwde Gijsbers de commissiele den. Het nieuw op te zetten jeugdcen trum, waarvoor het college van B en W een miljoen gulden beschikbaar stelt, stond op de agenda van de commissie Welzijn. "De onlangs door Synthese in opdracht van de gemeente Venray gehouden jeugd- en jongerendebatten hebben ondanks het beschikbaar stellen van veel geld, beroepskrachten en het voeren van een maanden durende campagne over alle dorpen en wij ken in Venray geen grote opkomst opgeleverd", meende Gijsbers. "Nog geen honderd personen uit de hele doelgroep, voornamelijk jeug digen (12-16 jaar) hebben deelgeno men. Op het uiteindelijke einddebat dat gehouden werd op zondag 21 mei in De Witte Hoeve bleven nog geen dertig deelnemrs over, waar van ongeveer de helft ook nog eens boos vertrok, voornamelijk 16+'ers die kwaad wegliepen omdat een Open Jongeren Centrum. OJC Dingus dus, weer onbespreekbaar werd gemaakt. Uiteindelijk kwam het er op neer dat de wethouder een miljoen gulden beloofde voor een nieuw jongeren/jeugdcentrum voor ongeveer 15 a 20 jeugdigen die er niet om vroegen, bij hun ging het duidelijk om andere dingen." ALTERNATIEF JEUGDDEBAT Nog geen week later, op zaterdag 27 mei, werd door Dingus in Dingus een alternatief jongerendebat 16+ gehouden met daarop aansluitend een avondvullend mini-popconcert met een manifestatie-karakter. "Door een vrijwilligersinstelling die moet werken met amateurs en zon der steun van gemeente en welzijns- instellingen moest met zeer beschei den geldelijke- en publiciteitsmiddelen binnen tien dagen alles worden georganiseerd- Wereldwinkel Venray Wanneer u iets koopt bij de Wereldwinkel dan kiest u voor pro ducten die bijdragen aan een eerlij ke en ook een rechtvaardige wereld. De handel van de Wereldwinkels hebben respect voor mens en milieu. De Wereldwinkels kopen dan ook, al 30 jaar, rechtstreeks de kwaliteits producten van onafhankelijke pro ducenten uit ontwikkelingslanden. De koffieboeren, de zilversmeden en ook de handwevers ontvangen een goede prijs voor haar producten. Ze kunnen werken onder behoorlij ke arbeidsomstandigheden, boven dien bieden we hun zo de zekerheid van een langdurige handelsrelatie aan. Dankzij de eerlijke handel van de Wereldwinkels zijn de producenten in staat zelf op een duurzame wijze hun eigen ontwikkeling te realiseren en te behouden. Niet alleen zet de Wereldwinkel zich in voor de ver koop van de diverse producten maar ook langs de politieke weg laat het van zich horen door zich in te zetten voor evenwichtige verhoudingen in de reguliere internationale handel. Dit in samenwerking met andere organisaties (b.v. Novib) in Nederland, Europa en wereldwijd. Mede daarom is er ook een Wereldwinkel in Venray. Kom eens wereldwinkelen en overtuig u zelf op Henseniusstraat 3a. tel. 588571. Vlag uit, winkel open. Vernielde fietsen en een ver nielde auto, vernielingen aan de school en speeltoestellen, rond slingerende pizzadozen en milk shakes, agressie tegen passanten en een taalgebruik waar de hon den geen brood van lusten. Het vandalisme op en rond het dorpsplein in Leunen neemt steeds grotere vormen aan. De politie gaat daarom ook het centrum van Leunen, en met name het dorps plein, opnemen in haar surveillan ceroute. In een open brief in het dorpsblad De Ruuper roepen de Dorpsraad, De Brink, De Schakel en basisschool De Meent en de ouderraad van de school de bewo ners op om deze negatieve ontwik keling een halt toe te roepen. 'Het is niet onze taak om schuldigen aan te wijzen, wel is het onze gezamenlij ke dorpsverantwoordelijkheid om er alles aan te doen Leunen leefbaar te houden en dit soort vandalisme te weren', zo staat in de brief. De betrokken partijen roepen de bewo ners van Leunen op hun deel van de verantwoordelijkheid te nemen en daders ter plekke aan te spreken en/of aangifte te doen bij de politie. Zij denken dat slechts een kleine kern verantwoordelijk is voor de vernielingen, die vooral in de avon duren plaatsvinden, maar dat die anderen ook aanzet tot vandalisme. 'Er is lef voor nodig om te zeggen Nee. ik doe niet (meer) mee dan om maar met de groep mee te lopen', aldus de brief in De Ruuper. en neergezet. In het middagdeel namen ruim dertig jongeren, ook nog eens nieuwkomers in Dingus, deel aan het debat, 's Avonds pas seerden 202 jongeren, ook weer hoofdzakelijk nieuwelingen, in leef tijd variërend van ongeveer 16 tot 20 jaar, de drempel. Iedereen ging duidelijk voor het behoud van OJC Dingus. Helaas hebben velen van u het op zaterdag 27 mei bij Dingus af laten weten." RENOVATIEKREDIET In augustus 1997 stemde de gemeenteraad in met het renovatie krediet voor OJC Dingus. "Tot de uitvoering van de renovatie is het helaas niet mogen komen", zei Gijsbers. "Ik kan mij nog herinneren toen ik van deze plaats op 1 juli 1998 ook tot u sprak, het plan van de intermediairs werd hier toen besproken, ik u heb gewezen op het abstracte schilderij wat rechts in de zaal hangt. Niemand zal bij dat schilderij hetzelfde verhaal vertel len. Zo was het toen ook met het plan wat aan OJWV door u werd opgelegd. Tegen een vaag plaatje moest door het bestuur van OJWV onvoorwaardelijk 'ja' worden gezegd. Dat heeft het bestuur van OJWv toen niet gedaan. Duidelijk was wat OJC Dingus was, is en wenste te blijven. Vanaf dat moment is alles naar buiten toe nogal 'troebel' verlopen. Velen heb ben er moeite mee, zelfs ook de pers, om het verhaal te kunnen vol gen." all-mag-inspr:OJC Dingus juicht het opzetten van een nieuw jeugd centrum voor 12-16-jarigen "in beginsel toe. "Al vinden wij wel dat er dan nogal wat hard van stapel wordt gelopen, als je de cijfers van de jeugddebatten goed bekijkt", stelde Gijsbers. "Aan een jeugdcen trum ontbreekt het ons inziens al heel lang in Venray. Jeugd- en jon gerencentra zijn totaal verschillende dingen. Het dient dan wel een jeugdcentrum naast het al bestaande jongerencentrum OJC Dingus te worden en niet een jeugdcentrum in de plaats van het jongerencentrum OJC Dingus. Want daar zijn wij toch al bang voor. Maar nogmaals twee centra's, zoals in bijna alle gemeenten, ook die om ons heen die wel hebben, of zelfs meer, is een verstandige optie. Het kan echter niet zo zijn dat verkapt het jonge rencentrum Dingus wordt opgehe ven ten faveure van een nieuw op te zetten jeugdcentrum. Dingus zal zich daartegen verzetten en is vast beraden door te gaan op de door haar al ingeslagen weg. De kwestie is al voorgelegd aan de rechter. Er zijn ook nog ander rechtzaken in voorbereiding. We hebben slechts een klein sprankje hoop dat we er nog uit kunnen komen na alles wat er reeds is voorgevallen. Het bestuur van Dingus meende u, dit mede op advies van zijn advocaat en advi seurs, hiertegen toch te moeten waarschuwen." GOOCHELEN Het bestuur van Dingus heeft altijd gedacht dat er voor Dingus iets anders in de plaats moest komen. "Lange tijd is er naar onze smaak door de gemeente gegoo cheld met de termen jeugd- en jon gerencentrum, allebij welzijnsinstel- lingen", stelde Gijsbers. "In de debatten die gehouden werden in Brukske en Venray-centrum liep het hiermee fout. Omdat onder de bui tenstaanders schijnbaar niemand het verhaal nog kan volgen stap ik over op beeldspraak. Dingus is een zwembad. De mensen die er heen gaan en er naartoe willen, komen om te zwemmen. Achter de rug van Dingus om, is door de gemeente getracht van Dingus een badminton- hal te maken. Maar het is inderdaad allebei sport. Dit alles is gebeurd op een manier dat dit niet kenbaar is gemaakt of zelfs maar was voor het bestuur van OJC Dingus. Nog van avond zullen we zien of dit inder daad het geval is. Een ding mag bovenop wat Dingus al bijna 35 jaar is, duidelijk zijn. Wij van de zijde van Dingus hebben het met de gemeente altijd over Dingus gehad en niet over wal anders." JONGERENDEBATTEN Nog deze maand zullen volgens de Dingus-voorzitter in Dingus nog vervolg jongerendebatten plaats gaan vinden. Het zal daarbij om meer zaken gaan als alleen OJC Dingus. Ook wordt er druk gewerkt aan een Dingus Infokrant, waarvan al twee afleveringen zijn uitgekmen. "In de nog te verschijnen infokran- ten zal verslag worden gedaan van hetgeen in de jongerendebatten in Dingus is besproken. Aan de raads leden en de leden van de (raads)commissie Welzijn, maar ook aan het college van B en W en de afdeling Welzijn zullen we de infokranten doen toekomen. U krijgt er dus in de komende tijd een gratis abonnement bij. Wat u ermee doet mag u zelf weten. Naar mijn mening is de inhoud zeer de moeite waard. In vermoedelijk aflevering vijf zal uit de doeken worden gedaan hoe het Dingus vanaf de jaren tachtig is vergaan. Naar ik hoop hoeft die aflevering niet meer op die manier te gaan verschijnen. Er is weinig of geen vertrouwn meer in een minne lijke afloop van dit drama, maar nogmaals nog wel een sprankje hoop", aldus Gijsbers. "Ik wil de commisieleden mede delen dat er vrij snel een besluit valt met betrekking tot de gerechtelijke procedures tussen de gemeente Venray en Dingus", aldus Gijsbers. "Dus voordat u dat bedrag gaat uit geven: bezint eer ge begint." INVESTERING De gemeente Venray is bereid fors te investeren in een nieuw gebouw dat plaats biedt aan zowel twaalf- tot zestienjarigen als aan jongeren vanaf zestien jaar. Ook Gijsbers juicht een jeugd- naast een jongerencentrum toe. "Daar heb ik geen problemen mee, maar dan wel apart. Jongeren vanaf 16 jaar moe ten in het huidige gebouw van Dingus terecht kunnen. Een miljoen gulden is veel geld. Als het in plaats van Dingus er extra bij komt, is dat een goede zaak voor zowel het jeugd- als het jongerenwerk in Venray. Maar ook in de jongerende batten van de gemeente en Synthese is weer eens gebleken dat wij niet in beeld zijn." Volgens Gijsbers zullen bestuur en achterban van Dingus door blijven vechten voor renovatie van het Dingus-gebouw. "Ondanks het ontslag van een medewerker van Dingus en de jarenlange tegenwer king van de gemeente Venray laten wij ons de mond niet snoeren", zei Gijsbers. JEUGDDEBAT In de maand juni gaat OJC Dingus nog twee alternatieve jeugddebatten organiseren. "Die worden opgezet door onafhankelijke personen", ver telde Gijsbers. "En inmiddels zijn ook de eerste twee uitgaven van de Dingus Info Krant verschenen en nummer drie is in de maak. Ik zal de leden van de gemeenteraad en de commissieleden de uitgaven van de Dingus Krant doen toekomen. Een gratis abonnement....is toch mooi meegenomen." Dat het nog goed komt tussen de gemeente Venray en Dingus is volgens Gijsbers 'ijdele hoop'. "Maar de jongeren willen het huidige jongerencentrum absoluut niet kwijt, dat is wel gebleken." Omdat de gemeente en Dingus het niet eens konden worden over een nieuw (bestuurlijke) opzet voor Dingus is de renovatie en isolatie van het huidige onderkomen van Dingus er nooit gekomen. In 1997 stelde de gemeente Venray hiervoor 750.000 gulden beschikbaar. Lifestylebeurs Impression trok vrijdag, zaterdag, zondag en maandag twaalf- tot dertienduiend bezoekers. Vooraf had de organisatie gehoopt op tussen de vijftien en twintigduizend belangstellenden. De tropische temperaturen hebben het publiek op de eerste twee dagen ervan weer houden de beurs te bezoeken. De voorgaande editie van Impression, in 1996, trok ongeveer tienduizend bezoekers, evenveel als de eerste beurs, die in 194 in Overloon werd gehou den. Over vier jaar komt er weer een beurs voor de wat meer exclusieve inrichtingen van huis en tuin.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 7