Wethouder Houba dreigt SV Venray buitenspel te zetten "Positie voetgangers komt in het gedrang" Björn niet meer welkom op Focus CAPRETTO GEEFT Gemeente geschokt over standpunt OR ziekenhuizen Overweg Holthees veiliger Meer aandacht voor jeugdige gehandicapten Korfbalveld Castenray verhuist naar Heesakker L J O 1 'T VENROJS LARVE 6ETAEKEND J J 5 Personeelstekort baart gemeente zorgen. SEL EN MAAS donderdag 15 juni 2000 - Pagina 5 Privatisering sportpark De Wieën zit muurvast verkin iten-v uranti luiste ek in nburg De privatisering van sportpark e Wieën zit muurvast. Er is een itstelling onstaan omdat hoofd- ibruiker SV Venray en de imeente het niet eens worden de voorwaarden. De enrayse voetbalclub vraagt een rgoeding van twee ton voor cheer en toezicht van de comple- accommodatie. Houba peinst er iter niet over met dat bedrag fer de brug te komen, zo meldde wethouder in de commissie iltuur, Onderwijs en Sport. Sportpark De Wieën had, als lerlaatste van de gemeentelijke jortparken, in het eerste kwartaal 2000 overgedragen moeten Hi orden aan de vier gebruikers. ;en aast SV Venray zijn dat honkbal- :reniging Red Caps, de hockey- lub en de atletiekvereniging, oetbalclub SV Venray, die als ^oofdgebruiker de onderhandel in- en voert, is nu lijnrecht tegenover gemeente komen te staan. "SV enray kan het aanbod accepteren aals dat ook op de kerkdorpen ebeurd is. Zo niet dan hebben ze sn fors probleem. We gaan dan op zoek naar andere partijen die het sportpark willen exploiteren vol gens onze normen en uitgangspun ten. Want voor zo'n groot sportter rein zijn best gegadigden te vinden. Dat moet SV Venray zich goed beseffen", dreigde wethouder Houba. De commissie van SV Venray, die namens de voetbalclub de onderhandelingen voert, is het niet met de gemeente eens. "Wij vinden die vergoeding voor het beheer redelijk. Want De Wieën wordt ook door het Raayland College gebruikt. En dan praten we over 3000 leerlingen. In totaal maken dan zo'n 5000 personen gebruik van het sportpark. Dat is een groot verschil met de situatie in de kerkdorpen. Denk alleen maar aan het vandalisme", zegt Ron van den Heuvel, voorzitter van de onderhandelingscommissie van SV Venray. Tom van den Hoek, van fractie Van de Vorle, uitte tijdens de com missievergadering de vrees dat de contributies verhoogd moeten, wor den indien de gemeente en SV Venray er niet uitkomen. Wethouder Houba benadrukte dat de gemeente geen extra middelen wil uittrekken. "SV Venray claimt twee ton. Dat bedrag hebben we niet. Dan moeten we maar met iemand anders gaan privatiseren." ONVERANTWOORD Het Raayland college heeft des tijds bedongen, toen het de sportvel den tegenover de molen aan de gemeente afstond, dat het te allen tijde gebruik zou kunnen maken van het complex De Wieën. Juist daarin schuilt nu het probleem. SV Venray is van mening dat het beheer en toe zicht daarom niet meer door alleen vrijwilligers kan worden gedaan. "Dagelijks maken er zoveel mensen gebruik van het sportpark. Daar moeten we wel professionele beheerders opzetten die verantwoor delijk zijn voor het toezicht en het sleutelbeheer. Want die mensen heeft de gemeente nu ook in dienst", zegt Ron van den Heuvel. Voor het bedrag van twee ton denkt SV Venray twee beheerders aan te kun nen trekken. "Eigenlijk gaat het slechts om een ton. Want dat perso neel kan ook ingezet worden voor het onderhoud waarmee ze de helft van de loonkosten weer kunnen terug verdienen." SV Venray is ver baasd dat wethouder Houba nu heeft gedreigd om met een andere exploi tant voor sportpark De Wieën in zee te gaan. De voetbalclub heeft de andere voorwaarden rond de privati sering (zoals renovatie velden, ver goeding voor onderhoud, kleedloka len en meubilair) allemaal geaccepteerd. De voetbalclub stuurt binnenkort een brandbrief naar de politieke partijen om de situatie uit een te zetten. "Op deze manier, zoals de gemeente het wil, is het voor ons onverantwoord het sport park te beheren. We hebben hier over trouwens nog nooit contact gehad met wethouder Houba. We weten niet eens wie die man is. We hebben alleen gesproken met bureau Oranjewoud en met ambtenaren van de gemeente", zegt Ron van den Heuvel die vreest dat het bedrijf dat de binnensportaccommodaties gaat èxploiteren nu ook geinteresseerd is in sportpark De Wieën. "Als de gemeente dat wil dan houdt het voor ons op. Want dan gaat het alleen maar nog meer geld kosten." sn zeki raagd! RENOVATIE LEIEN DAKEN BITUMINEUZE DAKEN LOOD-, ZINK-, KOPERWERKEN 0478-511094 Mop Support dakwerken V.O.F> Stationsweg 124B .Venray-Oostrurri, et lossti Innenpll terras, wj. ca. A/oning I. omgev Dosten, i Ind kei ;achelaa iwene achel. iet drv ig voor allen dakka: In plaats van een simpel knip- erlicht (AKI) komen er automa- ische halve overwegbomen AHOB) bij de overweg 'oonseweg in Holthees. Ook rordt het kruispunt van de Sint ozefstraat op de Gildestraat een 'indje verplaatst en komt iets ver- er van de overweg af te liggen. Dit staat in de rapportage van NS tailinfrabeheer en de gemeente loxmeer, waarin de vijftien over- pegen onder de loep zijn genomen, ipoorwegen en gemeentebestuur tillen de veiligheid met de maatre ten verder verbeteren. De aanleg in de maatregelen duurt naar ver- fachting drie jaar, te beginnen in "1. ONDERZOEK De inwoners van Holthees toon- len zich dinsdagavond tijdens de iorpsraadvergadering in zaal Trefpunt verheugd nadat ze verna- nen dat de aanpassingen van de jverweg in Holthees de hoogste pri- iriteit zal krijgen. Vorig jaar ondertekenden gemeente en NS een intentieverkla ring om de overwegen aan een onderzoek te onderwerpen. Het Ministerie van Verkeer en Waterstaat versterkt geldmiddelen Ier vermindering van het aantal dodelijke ongevallen (vaak met dodelijke afloop zoals onlangs in lolthees) en het ongevallenrisico. De 'net-niet'-ongevallen zijn een veelvoud van het werkelijke aantal xrtsingen tussen auto of (brom)fiet- ser en trein. Het Ministerie stelde een aantal voorwaarden bij de financiering. Het aantal overwegen en het aantal rijstroken voor autoverkeer mag niet uitbreiden, er mogen geen overwe gen worden verplaatst, er zijn geen overwegen over meer dan twee spo ren en binnen de gemeente Boxmeer moet de trein beneden de 160 kilo meter blijven. De kosten voor de facelift van de Boxmeerse spoorwe gen bedragen bijna vijf miljoen giulden. Wethouder Heidens onderstreept wens Gehandicaptenplatform Het korfbalveld in Castenray gaat verdwijnen. De gemeente Venray heeft 245.000 gulden uit getrokken om sportpark Heesakker, het gezamenlijke sportcomplex voor Castenray en Oirlo, hiervoor uit te breiden. Volgens wethouder Houba brengt de grond van het huidige korfbal veld, in de hoek van de Castenrayse- weg en A73, nauwelijks iets op. "Het is namelijk geen bouwgrond. Er kunnen hooguit asperges op geteeld worden", zei Houba in de commissievergadering Cultuur, Onderwijs en Sport op vragen van van CDA-commissielid" Ton Teeuwen. De gemeente verwacht door de verplaatsing naar sportpark Heesakker dat het beheer en onder houd goedkoper en efficiënter kan gebeuren. Sinds 1 januari 2000 is het sportpark geprivatiseerd en wordt sindsdien beheerd door Sportstichting Oirlo/Castenray. De investering van 245.000 gul den is bestemd voor de aanleg van een nieuw korfbalveld plus twee kleedlokalen. "Ik vind dat wij als gemeente Venray ervoor moeten zorgen dat onze inwoners die zijn aangewe zen op een rolstoel kunnen deeln- een aan maatschappelijke activi teiten. Daarom heeft de gemeente Venray besloten om een deel van de in 1996 gereserveerde gelden te gebruiken voor dit soort initiatie ven". Dit zei wethuder Heidens vorige week bij de heropening van De Schakel. Het buitenterrein van De Schakel was voor personen in een rolstoel niet te bereiken. Kinderen met een lichamelijke handicap kon den daardoor niet aan de buitenacti viteiten van scouting Don Bosco deelnemen. Met steun van de gemeente en het Nationaal Revalidatiefonds, beide 10.000 gul den, kon hierdoor een pad en een bouwkundige aanpassing worden gerealiseerd waardoor ook kinderen met een lichamelijke handicap aan alle activiteiten van scouting kun nen deelnemen. "De scouting is een prachtige organisatie die breed ver tegenwoordigd is in onze maat schappij", zei Heidens. "Aan de activiteiten van zo een organisatie moeten alle inwoners van Venray kunnen deelnemen. Tot voor kort was dat niet met alle activiteiten het geval voor rolstoelgebruikers. Maar dat is nu verleden tijd zoals we zojuist konden zien." Het Gehandicaptenplatform vroeg de gemeente onlangs in een petitie meer aandacht te besteden aan de jeugdige gehandicapten in Venray en om aan de slag te gaan met het speerpuntenbeleid van de gemeente raad. "Wij zijn het roerend eens met het platform en ik kan hier melden dat dit najaar en beleidsnota zal ver schijnen die wij samen maken met het Gehandicapten Platform Venray. Het platform is druk in de weer om te achterhalen wat jeugdi ge gehandicapten missen in Venray. Met die informatie erbij vertrouw ik er op dat de nota van dit jaar een stap vooruit zal betekenen bij de volledige integratie van de gehandi capten in Venray." ar De grootste opschudding in de commissievergadering Sociale Zaken, Volksgezondheid en Werkgelegenheid kwam bij de bespreking van de college nota over het ziekenhuis. Wethouder Heidens deelde namelijk een brief van de Ondernemingsraad (OR) Ziekenhuizen Noord-Limburg uit. Heidens kwam er ronduit voor uit dat hij 'behoorlijk' teleurgesteld was in het standpunt van de OR. De commissieleden gaven met stemver heffing en boeh's en bah's duidelijk lucht aan hun verontwaardiging en verbijstering. De ondernemingsraad heeft besloten voor elk onderdeel apart een advies te geven aan de Raad van Bestuur van het zieken huis en het eerste advies ging over de moeder en kind cluster. De OR is dus positief over het vertrek van deze afdeling naar Venlo omdat zij denken dat daarmee de kwaliteit van de zorg gegarandeerd is en ook het voortbestaan van het Venray se zie kenhuis zeker gesteld is. De OR stelt wel twee voorwaarden: integra tie van het personeel moeten plaats vinden onder leiding van een extern deskundige, zodra een besluit is genomen moet het sociaal plan uit Oversteek met terugwerkende rachl voor de medewerkers gelden. Tol slot meldt de OR-brief dat ten tijde van de verbouwing in Venlo de hele moeder en kind cluster het beste naar Venray kan verhuizen 'Dit zie kenhuis beschikt over uitstekende kwaliteiten.' De leden meenden in de brief duidelijk alleen de Venlose stem te horen en W. Koster (CDA) sprak zelfs van 'volksverlakkerij'. De nota van het college over het standpunt met betrekking tot het ziekenhuis kon op brede waardering rekenen van de commissie. V. Derks van Fractie van de Vorle sprak waarderende woorden rich ting wethouder: "Het is een duidelij ke rapportage. Het college maakt zich echt sterk om de situatie van het ziekenhuis bij zoveel mogelijk instellingen en personen bekend te maken." Ze sprak de hoop uit dat de kentering in de landelijke politiek op tijd gaat komen. Wethouder Heidens kon een samenwerking met onder andere de gemeente Oldenzaal melden waar precies hetzelfde staat te gebeuren met het ziekenhuis als in Venray. Verder heeft hij nog gesprekken met de GGD, gedeputeerde Eurlings, hoofdbestuur VGZ, Raad van Toezicht van het ziekenhuis, minis terie van Volksgezondheid en op 28 juni gaat er een hele bus vertegen woordigers en pers handtekeningen aanbieden in Den Haag. Aan een oproep om een boze brief aan de OR te sturen voldeed Heidens graag, maar "Doe dat dan samen met de hele raad". Hij stelde voor dat de fractievoorzitters in de raad dit voorbereiden. PEEL EN MAAS on line www.vandenrnunckhof.nl/ Seniorenraad maakt zich grote zorgen over veiligheid De Seniorenraad in Venray maakt zich grote zorgen over de veiligheid van de voetgangers in de gemeente Venray. Dat bleek vorige week weer eens in de com missie Stedelijke Ontwikkeling. "In Venray is sprake van een ware golf aan wegreconstructies", stelde Gerard Remmers, voorzit ter van de commissie Politieke en Ouderen van de Centrale voor Ouderenverenigingen in Venray. "Het aanleggen van rotondes speelt daarbij in verschillende situaties een belangrijke rol. De gemeente hanteert als uitgangs punt, dat waar realiseerbaar aan fietsers voorrang moet worden verleend. Op zich een positief, maar gelijktijdig ook een wat een zijdige ontwikkeling omdat daar door de positie van de voetgan gers duidelijk in het gedrang komt." Wat is het geval? Zowel op de buitenring (de singels) verdwijnen, als gevolg van de reconstructies, de voetgangersoversteekplaatsen (VOP's), waaronder verschillende die beveiligd zijn door verkeerslich ten. Daaronder zijn ook enkele VOP's die (extra) beveiligd zijn door geluidssignalering ten behoeve van visueel gehandicapten. De VOP's zijn (waar nodig) voorzien van verlaagde trottoirbanden, bij enkele beveiligde VOP's zijn bovendien nog profielregels aange legd ten behoeve van de visueel gehandicapten en in sommige gevallen is sprake van een geschei den rijbaan, waardoor de weg in twee etappes kan worden overgesto ken. Ook deze voorzieningen zullen volgens de Seniorenraad nagenoeg allemaal verdwijnen. "De veiligheid van de voetgan gers komt daarmee in het gevaar en dat is onaanvaardbaar", stelde Remmers. "Onder deze weggebrui kers bevinden zich ook kwetsbare groepen zoals ouderen, gehandicap ten, patiënten en kinderen. Op hun route naar onder andere het centrum zullen zij wegen moeten passeren waarop geen voorzieningen meer zullen zijn die een veilige oversteek zouden moeten bevorderen." BEZWAAR SENIORENRAAD De meest kwetsbare groep betreft volgens de Seniorenraad de visueel gehandicapten. Op enkele plaatsen kunnen zij nu nog gebruik maken van beveiligde VOP's, waarbij de profieltegels en een duidelijk hoor baar signaal voor een veilige over- steekmogelijkheid zorgen. De rol stoelers zullen geen gebruik meer kunnen maken van verlaagde trot toirbanden. "De indruk wordt op zijn minst gewekt dat ouderen, bejaarden, gehandicapten, patiënten en kinderen het zelf maar moeten uitzoeken waar en hoe zij de weg zullen oversteken", stelde Remmers. Door de Seniorenraad is in april 1999 bij het gemeentebestuur schriftelijk bezwaar aangetekend tegen het wegvallen van de voorzie ningen voor voetgangers als gevolg van de wegreconstructies van de Langeweg. Tijdens de gemeentelij ke informatiebijeenkomsten die zijn gehouden vanwege de reconstruc ties van de Stationsweg, de Westsingel/Beekweg, de Noordsingel/Raadhuisstraat, de Oude Oostrumseweg en de Leunseweg/Zuidsingel, is namens de Seniorenraad bezwaar aangete kend tegen het wegvallen van de voorzieningen voor voetgangers op die plaatsen. "Deze protesten heb ben inmiddels geleid tot enige erkenning van het probleem door de gemeente Venray. Aangegeven is namelijk dat men bereid is na te gaan of, en zo ja waar, VOP's even tueel zouden moeten worden aange legd", vertelde Remmers. "In hoe verre dit signaal serieus genomen moet worden, zal nog moeten blij ken. Immers de gemeente zal extra kosten moeten maken indien alsnog voorzieningen moeten worden getroffen. Daarbij is het bovendien van belang te onderkennen, dat het bij die voorzieningen moet gaan om beveiligde VOP's. dus mèt ver keerslichten en geluidssignalen. Andere voorzieningen zullen niet het gewenste effect hebben en garanderen een veilige oversteek van voetgangers niet." AANSPRAKELIJKHEID Aan het verwijderen van eerder genoemde voorzieningen voor voet gangers zit volgens Remmers ook een juridische kant, namelijk die van de aansprakelijkheid. "Met het bewust opheffen van bestaande ver keersmaatregelen die de veiligheid van overstekende voetgangers moe ten bevorderen, plaatst de gemeente zich in een kwestbare positie. Indien in de nieuwe situatie een voetganger een ongeval overkomt, is het zeer wel mogelijk om, en met kans op succes, de gemeente aansprakelijk te stellen voor geleden materiële en immateriële schade, juist omdat de gemeente bewust bedoelde ver keersmaatregelen heeft opgeheven en dus nalatigheid kan worden ver weten in haar zorg voor de verkeers veiligheid van voetgangers." De bom is gebarsten. Het zesja rige Venrayse jongetje Björn de Hoog is vanaf 19 juni vanwege problemen tussen zijn ouders en schoolleiding niet meer welkom op de SBO-school Focus in Venray. In een brief van 7 juni aan de ouders kondigt Focus definitief aan dat Björn niet meer op school mag verschijnen. Moeder Miranda Vermeulen is ten einde raad. De dag voordat ze de brief kreeg had ze nog een gesprek op school met twee mensen van de school, Hay Janssen en directeur Hans Spee, over de vorderingen van Björn in de klas. "Er zijn echt posi tieve ontwikkelingen bij Björn", verzucht ze, "Maar het gekke is dat de twee heren helemaal niks over de brief gezegd hebben. Eerst zo'n schijnheilig gesprek, en dan zo'n brief." Vader Jos en zij besloten Björn onmiddellijk van school te halen afgelopen vrijdag, na ont vangst van de brief. Voor de zeker- Bij aankoop van een paar v.Bommel of Floris- schoenen krijgt hij een CD-Rom cadeau (waarde fl.49,95) geldig t/m 24 juni De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 www.caoretto.nl heid belde Miranda eerst de school op dat ze er aan kwam. "Binnen de korste keren hoorde ik toen al over de politieradio het bericht dat er snel een politieauto naar Focus moest", vervolgt ze verontwaardigd, "Focus hoeft maar met z'n vingers te knip pen of ze kunnen al aangifte doen." Tegen de vader loopt nu de verden king van belediging, bedreiging en lokaalvredebreuk. Vandaag wordt Björns vader voorgeleid aan de Officier van Justitie. STRIJDBAAR Ondanks de psychische en licha melijke problemen die de nu al maanden durende strijd om Björn met zich meebrengt, geeft Miranda de strijd niet op: "Ik blijf doorvech ten in het belang van mijn kind. Ik moet nu pillen slikken om rustig te blijven, dat moet ik voor mijn kind. Maar ik heb tegen het SKPOV gezegd, jullie maken ons kapot, daarom vechten wij door." Ze heeft inmiddels contact opgenomen met een advocaat om een civiele proce dure tegen de school aan te spannen. Van de gemeente krijgte ze volgens haar geen hulp, de schoolinspectie- dienst vindt dat er eerst een klacht moet komen via de de klachtencom missie voordat zij iets kunnen doen. "Alleen aan de gebiedsmentor voor het Brukse, Werner Paffen, heb ik heel veel steun", zegt Miranda. Hun laatste hoop hebben de ouders van Björn gevestigd op de pers, kranten en televisieprogramma's zoals 'Hart van Nederland' en 'de Week van Willibrord'. Miranda: "Het is voor de kleine ook heel zwaar, hij merkt echt wel dat er wat aan de hand is. Bovendien ziet hij zijn klasgenoot jes niet en mag hij nu niet mee op schoolreisje." De schoolleiding van Focus was woensdag niet bereik baar voor commentaar. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard G J 1 Jjysa rV w, A,

Peel en Maas | 2000 | | pagina 5