r Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray start jubileumjaar Prijswinnaars heropeningsactie Het Textielhuis Afscheid docenten Raayland College En... bijna vakantie Schloss Moyland door muziek van Nederlands orkest omringd öccde foto* Geslaagden Raayland Buikpijn en verstopping bij kinderen Omroep Venray PEEL EN MAAS Grote Kerk Deken: 1 Coenen, Eindstraal 6, lel. 550740; pastoor: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4. tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat 1, tel. 511385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis Fer v. Els (coll); Frans Wijnhoven (coll); An Derickx-Klomp (coll); Chris Smits (vaderdag); Jan Straatman en overl. fam. Straatman-v. Els; zwd. Lenie Martens- v.d. Berg. Zondag: H. Drie-eenheid. 9.30 Feeste lijke schuttersmis, opgeluisterd door het Venrays Mannenkoor en de Koninklijke Harmonie Euterpe vanwege jubilarsis- sen; Sjef Rongen (coll): Antoon Lucassen. 11.00 Gezinsmis; Lei Kersten (coll); Karei v. Vegchel; jrd. Harry Tillemans; Martien Tacken en vader en moeder Tacken; Lambert Laurensse (coll); Annelies Bertrams en overl. fam.; Jo Verstraelen. Maandag: 9.00 H. Mis Gerarda Broers. Dinsdag: 9.00 H. Mis Wim Janssen en overl. fam. Voermans-Janssen en Janssen-Arts; overl. fam. Thijssen- Hendrix: overl. fam. Thuijls-Muijsers en overl. kinderen. Woensdag: H. Aloisius Gonzaga, kloosterling. 9.00 H. Mis voor onze zie ken en noodlijdenden uit onze parochie. Donderdag: 9.00 H. Mis Frans de Vocht. Vrijdag: 9.00 H. Mis overl. fam. De Vilder-Rutte. 15.00 Huw. Hub Kusters en Jenny Peereboom. Dienbeurten: za 19.00: Job. Cas, Bram. Marjolein v.d. K., Stef B., Sharona; zo 9.30: Ties K.; Koen V.; Jacqueline; 11.00: Sjoerd, Wessel, Daphne, Stan, Robert en Laura. Lectoren: za. 19.00: G. de Groot; zo 9.30: P. v.d. Broek. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: P. Poelen. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: G. Olislagers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misinten ties voor de hier navolgende week die nen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Kinderwoorddienst met Volkszang; Tonny Ewals: jrg. ouders Franssen-v. Gerven en Grada Huybers; Gerrit v. Zeist (coll); overl. ouders Lambertus Pouwels en Anna Derks en zoon Piërre; Luud v. Polanen Petel (coll); Albert Kleine (coll); jrg. Antoon Peters; zwd. Frits Hovens (coll); overl. ouders Piet en Riek Stoks-v.d. Wiel en kleindochter (Isabelle). Zondag: Feest van Sacramentsdag. 8.30 Jrg. echtp. Fleurkens-Op het Broek en zn. 10.30 M.m.v. Zonnelied; Truus Claes-Wismans (coll); overl. fam. Claessens-Philipsen (coll); Toon Brand (Vaderdag); Harrie Janssen; ouders Voesten-Nissen (coll); Gert Koppens; Mammie Ida, kinderen, klein- en achter kleinkinderen; Frans Cuppen (Vader dag). Maandag: 18.30 Voor alle overl. vaders van onze parochie. Dinsdag: 18.30 Jac v. Rhee. Woensdag: 18.30 Jrg. ouders Manders- Hupen en zoon Bert. Donderdag: 18.30 Jan Mandigers. Vrijdag: 18.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. Voorafgaande aan de eucharistieviering zal er elke vrijdag om 17.30 uur aanbid ding zijn in de kerk. Yredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Geen Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; overl. ouders Huisman-Paulus en overl. kinde ren; Jac Kusters (coll); jrd. Van Cuijck- Gooren; jrd. Jan Nellissen; overl. ouders Amoldus Schwachöfer en Nellie Vermeulen: Fred Albert (coll). Vrijdag: Kapel: 13.00 Huw. De Swart- Raaijmakers. 14.00 Huw. Anita Thoonen en Wilbert Flinsenberg. Parochie Oostrum Zondag: Feest van de H. Drie- Eenheid. 10.00 (Kinderkoor): uit dank baarheid; voor 40-jarige bruiloft fam. Arts-Tijssen: Jan de Hoog; Gerrit Rutten: Piet Verhijen. Dinsdag: 9.00 Voor priesterroepingen; i fam. Vennekens-Verschuren en wederz. I fam.; pastoor De Ceuster. Donderdag: 9.00 Voor een bijz. int.; uit dankbaarheid; fam. Vennekens- Verschuren en wederz. fam.; pastoor De Ceuster. Misdienaars: Dave Moorrees, Sebastiaan Wijnen, Sjors Gommans, Paul Nellen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 PI. H. Mis met toedi- ning van het H. Vormsel door de hoog. eerw. heer deken Coenen; m.m.v. Jonge Garde Koor; Wiel v.d. Pasch; overl. ouders V.d. Berg-Schaminie; Jan Peeters; overl. ouders Van Rhee-Bierlie; Chrit Jacbos. Zondag: Allerheiligste Drie-Eenheid; Vaderdag. 9.00 Hoogmis (Herenkoor); st. Engelbertus Lenssen en ouders; Sef Kunen (Vaderdag); Gerrit Bastiaans (Vaderdag). Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes (G). Vrijdag: 9.00 H. Mis voor onze parochie. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Van Kuyck-Verrijdt en kinderen; jrd. Gerrit Rambags; jrd. Jan Duijkers; Thei Buddiger. Pastoor Hoedemaeckers, Dorpsplein 7, 5807 BC Oostrum. tel. 581254. Parochie Leunen Hoogfeest H. Drie-Eenheid. Zaterdag: 19.00 Lsm. overl. ouders Janssen-Achten en overl. fam.; Dien v.d. Berg-Vermeulen; Toon Hellegers en overl. fam.; overl. ouders Aben- Janssen; gest. jrd. Piërre Philipsen en Anna Philipsen-Lenssen. Zondag: 10.00 Hgm. Aloys Lucassen; Eduard en Stans Dietz; Piet Timmermans, Agenes Timmermans- Koenen en dochter José; Mathieu Vervuurt, zoon Jacques en dochter Iedje; Harry Heesen; Gerard Reintjes en Petronella Reintjes-van Megen. Maandag, dinsdag, woensdag, don derdag en vrijdag: 19.00 Geen avond mis. Misdienaars: za 19.00: Kim Vullings en Max Baeten; zo 10.00: Yvonne Theunis en Eveüen Wijnhoven. Lectoren: za 19.00: Goen Reintjes; zo 10.00: Mia Wegh. Rectoraat Heide Zondag: Hoogfeest van de H. Drie- Eenheid. 9.30 Hoogmis voor rector Cox v.w. de opbrengst met carnaval in de Gelderkoel; Harrie Drabbels (coll). Misd.: Elian, Sef, Stan en Iris. Rectoraat Veulen Feest van de H. Drie-Eenheid. Zaterdag: 19.00 Hgm. jgt. Jan Fleur- kens en Wilhelmina Aarts; jgt. Th. Sanders; Wim Hendrix (coll); Bert Cremers (coll). Misdienaars: za: Roegier, Linda, Stefan, Bram. Lector: za: M. Philipsen. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Wismans-v. Vegchel en Harrie Geurts; mndd. Truus Spreeuwenberg-Philipsen. Zondag: 10.00 (Vivace); Marie Rongen-Verhalle; Gerrit Flinsenberg; Mien Claessens-Zanders; Jo Thoone; Riek Claessens-Berkers; Piet Bus (Vaderdag); Truus v. Schijndel- Thijssen. Maandag: 19.00 Marie Hendriks- Fleurkens (ouderen). Woensdag: 19.00 Gon Verheijen- Versteegen; Jean Arts; Wim Janssen; Janus Jespers. Vrijdag: 19.00 Jep Arts en overl. fam. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Daan en Maartje; zo 10.00: Sandra, Marian, Linda en Rian; ma 19.00: Rinske en Ilaisa; wo 19.00: Mark en Rob; vr 19.00: Niels en Rian. Parochie Merselo Zaterdag: 15.00 Dankmis 40-jarig huw. Pe Muller en Leny Muysers. Misd. Mirte v. Loenen en Irma Versteegen. 19.00 Avondmis voor de parochie. Misd.: Yvonne Janssen en Sandra Gloudemans. Zondag: 10.00 Voor de parochie. Misd.: Dirk de Brouwer en Ryan Relouw. Woensdag: 19.00 Voor alle overl. van de parochie; jgt. Jacobus Verlinden, Maria Aarts, zoon Leonardus en zuster Thadea; Jo en Nel Versteegen- Verlinden. Opbrengst collecte Nederlandse Missionaris: ƒ245,25. Hartelijk dank aan alle gevers. Rectoraat Smakt Zondag: le Zondag na Pinksteren; Hoogfeest Allerheiligste Drie- Eenheid. 10.00 Herman Janssen; mevr. V.d. Heijden-v. Veghel; tot bijz. int.; fam. Heijmans; ouders Nellen; Harrie Janssen en Tiny Gommans-Kusters; overl. ouders Frans en Coba Lensen- Linssen. Lectr.: Olga v.d. Meer. Woensdag: In de St. Jozef genadekapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis voor mevr. Robbers; bijz. int. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 18 juni zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. D.J. Deunk uit Deume voorgaan in de dienst waarin tevens de Maaltijd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindemevendienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitgenodigd een kopje koffie te blijven drinken. In de Ned. Herv. Kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck zal ds. Deunk eveneens voorgaan in de dienst. De aanvangstijd van deze dienst is 11.00 uur. Hier is geen kinderopvang en geen kindeme vendienst. Na afloop wordt u uitgeno digd een kopje koffie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema Het huwelijk een goede start geven in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. E-mail: J.A.J.Bals@students.theo.uu.nl Diensten: Zondag 18 juni om 10.00 en 14.30 uur; Ds. A.H. Veldhuizen Wijk bij Heusden. 's-Morgens is er kinderop pas. Bijbelstudie: Dinsdag 20 juni thuis bij de fam. Bals. Aanvang 20.15 uur. Kom gerust, de koffie staat klaar. Bijbels: Er zijn een aantal Bijbels om gratis uit te delen. Wilt u een complete Bijbel hebben kunt u deze aanvragen. Kinderclub: Zaterdag 17 juni is er weer kinderclub. Alle kinderen mogen komen om gezellig te knutselen en te luisteren naar een mooi verhaal. Het begint om 10.00 uur. Maar deze keer eindigt het niet om 12.00 maar om 13.00 uur daar we samen met elkaar ook lekker gaan eten. U mag ook uw kinderen brengen! Bijbelgemeente Venray Iedere zondag hartelijk welkom in de diensten (evangelisch, baptistisch) die gehouden worden in De Kemphaan, Kennedyplein 1 te Venray. Kernwoorden gemeente: ontmoeting, vriendschap, aandacht en zorg! Voor de kinderen is er iedere zondag zondag school en er is crèche voor de allerklein sten. De diensten beginnen om 10.00 uur. Na afloop is er de mogelijkheid om gezamenlijk koffie te drinken. Ook diverse gespreksgroepen rondom de bij bel door de week. Inlichtingen: R. Lammers, tel. 0478- 586001 of R. Korver, tel. 077-4641936. Dat is de titel van onze laatste gezinsmis voor de grote vakantie op zondag 18 juni om H,0G uur in de Grote Kerk. Wij zouden het fijn vinden als jullie weer allemaal komen. Na de viering is er een speciale col lecte voor de misdienaars, kinderkoor De Bandelieren en jongerenkoor Tomorrow People. De werkgroep zorgt weer voor kof fie, thee, limonade en cake voor ieden- een die nog gezellig na wil praten. Via d«ze uitnodiging wil ik uw aan dacht vragen voor het volgende: Wij als werkgroep zijn dringend op zoek naar: vaders en/of moeders die belangstelling hebben om in onze groep de gezinsmissen mee samen te stellen enz. Heeft u interesse l>el dan met onze contactpersoon: Theo Voetmans. tel. 581894. Werkgroep Gezinsviering. Bent u onlangs nog eens in een kas teel geweest?....Schloss Moyland bij voorbeeld? Dan zal u de stilte opgeval len zijn. Dit terwijl het op hoogtijdagen in kastelen nooit echt stil is geweest. Binnenkort zal de stilte doorbroken worden door een optreden van het Harmonie Orkest Noord-Limburg. Dit zestig man/vrouw sterke orkest zal op zondag 2 juli in de tuin van Schloss Moyland een concert geven. Het concert begint om 15.00 uur met een overwegend Weens programma. Dit om de sfeer van het mooie slot nog wat te bevestigen. Vroegere tijden bloeien op bij de melodieën van Aida, Morgen, mittag und abend in Wien, Kaizerwalzer en andere romantische werken. Na de pauze wordt het programma voortgezet in een licht amusement programma met de big band sfeer. De vrolijke klanken van onder andere de Glenn Millerparade, Happy Soundselection en Lloyd Webber zullen nog lang blijven naklinken tussen de muren van Schloss Moyland. Mariafeesten te Venray Eerste Pinksterdag 16 mei 1937. Een heuglijke dag voor Venray. Mgr. Lemmens, bisschop van Roermond zal op deze dag in aan wezigheid van de geestelijke leiders van negen parochies en twee rectoraten van ons dekenaat Venray plechtig toewijden aan Maria. Een grootse gebeurtenis, een plechtigheid welke in Venray nog nimmer heeft plaats gehad. 58 groepen en versierde praalwagens trokken door de feestelijk uitziende straten van Venray. De stoet trok naar het sportterrein aan de Leunseweg, waar de verdere plechtig heden plaats vonden. De feestelijkheden zullen via de radiocentrale alhier worden uitgezonden. De mooie praalwagen op deze foto is van het kerkdorp Leunen. Op de boot zien we v.l.n.r. de kinderen van de directeur van de zuivelfabriek: Bas, Sjaan ën Willy Mulder. Op het spandoek staat te lezen: Onder Maria's bescherming vaart ons levensschip veilig. Jan v.d. Putten De schutters van schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray staan aan de vooravond van het feestjaar, waarin herdacht wordt dat de vereniging 575 jaren geleden opgericht is. Het jubileumjaar zal gestart worden op zondag 18 juni 2000 met de traditionele Teerdag en zal eindigen met de organisatie van het Bondsschuttersfeest van de Bond van Noord- en Midden- Limburgse Schutterijen Broederschappen en Gildes, de Bond Juliana op zondag 17 juni 2001. De Teerdag zal dit jaar bij zonder zijn, aangezien de schutterij maar liefst zes jubilarissen in hun midden heeft. JUBILARISSEN Martien Lenssen is 50 jaar lid. Hij is begonnen als tamboer en heeft in de loop van de jaren vele functies bekleed; van vaandeldrager tot schut ter tot de huidige functie van majoor. Het hoogtepunt beleefde Martien met zijn benoeming in de Orde van Oranje Nassau en de opname van zijn broe derschap in de Orde van de Rode Leeuw, de hoogste schuttersonder- scheiding in de beide Limburgen. In 1988 was hij Koning van de vereni ging en nu is hij erelid van de schutte rij- Jo Lenssen is 40 jaar lid van de schutterij. Hij was jarenlang de vaan deldrager. Jo maakt al vele jaren deel uit van het hoogste zestal. Ook maakt hij al jaren de proppen en is altijd aan wezig. Jo Lenssen is onderscheiden in de Nobele Orde van de Papegay, de hoogste verdienste voor het Schutterswezen, uitgereikt in België. In 1977 en 1997 is Jo Koning geweest van de schutterij. Joep Krijnen is 25 jaar lid. Overal waar Joep Krijnen komt probeert hij de Venrayse schutterij te promoten en tot op heden is dit succesvol gebleken Joep heeft 16 jaar het bestuurschap van de Bond Juliana vervuld. Hij is koning geweest in 1983 en vervolgens heeft hij zich door het Koningschap van 1985, 1986 en 1987 tot Keizer geschoten van de schutterij. Joep is reeds eerder tweemaal onderscheiden Onlangs is het Textielhuis in Horst in een nieuw jasje gestoken. De daaraan ver bonden klantenactie leverde de volgende prijswinnaars op. V.l.n.r.: mevr. Eibers uit Horst en mevr. Kellenaers uit Hegelsom (beiden kle- dingcheque); mevr. Geurts uit Horst (busreis 2 personen naar Musikantenstadl) en mevr. M. van Og van Het Textielhuis. in de Nobele Orde van de Papegay en is in het bezit van een eremedaille, ontvangen van de Paus op diens bezoek aan Nederland, enkele jaren geleden. Volgend jaar zal hij het voor zitterschap overdragen aan een ander. Toon van Opbergen is 40 jaar lid van de muziekfederatie en is al jaren de vaste dirigent van de Venrayse drumband die in de afgelopen periode is uitgegroeid tot een winning team. Sjaak van Rhee is 25 jaar lid van de muziekfederatie. Hij is al jarenlang de buksmeester van het Venrayse korps en maakt sinds kort deel uit van het eerste zeStal van de Schutterij. Ook is hij de penningmeester van de drum band van de schutterij. De laatste jubilaris is Hans van Rhee die ook 25 jaar lid is van de muziekfederatie. Hij is de penning meester van de schutterij en is al jarenlang een vaste keus in het eerste zestal. De jubilarissen worden op zondag 18 juni gehuldigd in een Gildenmis in de St. Petrus Bandenker, aanvang 09.30 uur. De H. Mis wordt muzikaal opgeluisterd door het Venrays Mannenkoor in samenwerking met de Koninklijke Harmonie Euterpe. Na afloop van de mis wordt ieder een in de gelegenheid gesteld de jubi larissen te feliciteren van 13.00 tot 15.00 uur op de Venrayse schutters- weide aan de Loonsedijk 5 te Merselo. DE VENRAYSE SCHUTTERIJ De Venrayse schutterij kent in de beide Limburgen en daarbuiten groot aanzien. Reeds vele malen is de schut terij benaderd om feesten te bezoeken in de Benelux en geniet een voortrek kersrol in het Schutterswezen. Diverse leden van de schutterij zijn buiten de Venrayse schutterij ook actief in het Schutterswezen. Piet van Lierop, secretaris van de schutterij, maakt deel uit van de organisatie van de Schutterscombinatie Noord- en Midden-Limburg. Bemie van Lierop is de bondssecretaris van de Bond van Noord- en Midden-Limburgse Schutterijen - Broederschappen en Gildes Juliana en maakt daarnaast tevens deel uit van de Schutterscombinatie Noord-Limburg als voorzitter. TOEKOMST Het Venrayse korps is een gezonde vereniging, echter, net als alle vereni gingen zou de Venrayse schutterij nog een uitbreiding kunnen gebruiken qua leden. De schutterij kent een leden aantal van 55 personen, echter om de uitstraling te verhogen werft men graag nieuwe leden. Dus als er men sen zijn die de schutterij een warm hart toedragen en het schutter zijn wil len beleven, kunnen ze altijd contact opnemen met de secretaris van de ver eniging, tel. 0478-580748 of een van de oefensessies bezoeken van de ver eniging. Deze worden gehouden op de schuttersweide, gelegen aan de Loonsedijk 5 op donderdagavond van 19.30 tot 21.00 uur en op zondagmor gen van 10.30 tot 11.30 uur (ajs er geen wedstrijden zijn). Van de 104 Raayland-leerlingen die dit schooljaar op het Venrayse Raayland College eindexamen VWO deden zijn er 82 in eerste ter mijn geslaagd. Van de HAVO slaagden 111 van de 124 kandida ten, van de MAVO 110 van de 114 eindexamenleerlingen en van het VBO 133 van de 149 kandidaten. Op woensdag 21 juni vinden de her kansingen plaats. Een weekje later weten ook deze leerlingen of ze de vlag uit kunnen hangen. L« dot vrij zati Op vrijdag 16 juni nemen weer drie prominente collega's afscheid van het Raayland College. Het zijn mevrouw Y. Baken-Hagens en de heren J. Schobben en W. Henkens. Alle drie hebben zij zich op hun eigen specifie ke wijze vele jaren ingezet voor het onderwijs in Venray en omgeving. Op de afscheidsreceptie wil het Raayland College de waardering tonen, die zij alle drie verdienen voor hun inzet. Yvonne Baken begon haar loopbaan in het toenmalige lager onderwijs, waar een klas met 48 leerlingen toen nog heel gewoon was. Zij werkte ook in het Huishoudonderwijs in Horst en Tienray. In 1973 werd zij benoemd tot docente LO aan Mavo de Kolk. Vanaf 1988 ging zij lessen Nederlands geven. Zij heeft altijd heel consciënti eus gewerkt en zich voor 100% inge zet voor de leerlingen. Kenmerkend E-mail adres Peel&Maas peelenm@tref.nl Nieuwe voorlichtings brochures Maag Lever Darm Stichting Veel kinderen klagen regelmatig over buikpijn. Bijna één op de vijf school gaande kinderen heeft er regelmatig last van en kan daardoor niet naar school. Elke dag worden maar liefst 70 kinderen met een spijsverteringsziekle in het zie kenhuis opgenomen. Buikpijn en ver stopping bij kinderen kunnen heel ver schillende oorzaken hebben. Ouders willen graag weten wat zij kunnen doen en ho ze met hun kind moeten omgaan. Ook willen ze weten of hun kind naar een dokter moet. Om antwoord te geven op vragen van ouders heeft de Maag Lever Darm Stichting twee nieuwe voorlichtingsbro chures uitgegeven. De brochures wor den versprei in de Maag Lever Darm Week die dit jaar in het teken staat van kinderen met een spijsverteringsziekte. De-voorlichtingsbrochures 'Buikpijn en verstopping bij kinderen' zijn aan te vra gen bij de Maag Lever Darm Stichting, telefoon 030-6055881. Aanvragen per e-mail kan ook: info@mlds.nl Maag Lever Darm Week 2000 Dit jaar vindt de Maag Lever Darm Week plaats van 18 t/m 24 juni 2000. De Maag Lever Darm Stichting vraagt tijdens deze week aandacht voor kinde ren met een spijsverteringsziekte. Om hen te kunnen helpen, financiert de Maag Lever Darm Stichting onderzoek naar bijvoorbeeld voedselallergieën, darmontstekingen, maagklachten en leverziekten. Hiervoor is geld nodig. Tijdens de Maag Lever Darm Week gaan ruim 20.000 collectanten langs de deur en kan er geld worden gestort op giro 2737 van de Maag Lever Darm Stichting. voor haar is een warme belangstelling voor haar collega's. Joseph Schobben presenteerde zijn grote kennis van de Duitse taal en let terkunde, zijn algemene culturele belangstelling en zijn grote belezen heid op een eigen onnavolgbare en BW geestige wijze aan de leerling. Nietig zelfden vragen oud-leerlingen nog vaak jarenlang na hun eindexamen naar hem en dat is voor een docent een van de mooiste vormen van waarde ring. Bij Joseph staat de persoon van de leerling altijd voorop, hij leeft met ze mee en volgt ze nauwkeurig. Voor Wiel Henkens is dit het twee de afscheid. In kleine kring na hij eind februari al afscheid maar nu viert hij zijn vertrek met het hele College. Wiel werkte ruim 37 jaar als Technisch Onderwijs Assistent bij het Boschveld College en het Raayland College. Aanvankelijk schoot hij ook de paters Franciscanen nog te hulp bij techni sche problemen, maar later beperkt hij zijn werkzaamheden helemaal tot de school. Hij staat bekend om zijn humor en zijn Bourgondische inslag. Zijn vele hobby's zullen nu zijn tijd gaan vullen. Stopwatch Het sportprogramma Stopwatch is tot het nieuwe sportseizoen weer begint te beluisteren zijn tussen 14.00-15.00 uur. 'n Wandeling dur 't Rooise Land Donderdag trekken we weer de natuur in. Tussen St. Agatha en Oeffeit zijn langs de Maas prachtige wandel routes uitgezet die u kunt samenvoegen tot een wandeling van 4 a 5 uur. In april ging ik samen met leden van het IVN Geijsteren-Venray, met boswachter Ingrid van Westerlaak op pad om een deel van dit z.g. Laarzenpad te verken nen. Na het eerste deel van deze wande ling is het weer tijd voor 't Venrods Ketierke. Donderdag 18.00-19.00 uur, herhaling maandag 18.00-19.00 uur. Ger gedoan/Waar zijn de troubadours gebleven? Hennie Korsten uit Rosmalen, die op 9 maart j.l. extra gitaarbegeleiding ver zorgde toen Sjef Diederen te gast was, komt weer terug. Bovendien zullen dan Marie-Christien Verstraten uit Volkel en Lya de Haas uit Vinkei te gast zijn. Zij zullen live optreden daarbij bege leid door Hennie Korsten. Voor deze gelegenheid worden de programma's "Waar zijn de troubadours gebleven?" en "Gèr Gedoan" van gastheer Oscar Hovens samengevoegd. Het program ma kan bijgewoond worden in de stu dio aan de Langeweg (voormalige Dr. Poelsschool). U kunt ook telefonisch reageren op tel. nr. 0478-512362. Programering weekend Zaterdag: 10.00-12.00 uur Weekend kalender; 12.00-17.00 uur Venray Aktueel; 17.00-18.00 uur Klojo Radio; 18.00-20.00 uur Altemitive pop. Zondag: 10.00-11.00 uur Peelgrass; 11.00-12.00 uur Praatcafé/Rond de tafel; 13.00-14.00 uur Waar zijn de troubadours gebleven? (herh); 14.00- 17.00 uur Stopwatch.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 18