^F§0efliSnetI^#iP ÉJNB Jazz 4 You Rhine Town Jazz Band Anouk Haans Capelino Gehandicapte Scouts Frans Poptie Capelino de Witte Hoeve - Venray aanvang 20.30 uur entree 27,50 PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD Andrei Serban Rhine Town "WE BUILD" De violist Frans Poptie is al tiental len jaren bekend van radio en televi sie. Hij treedt dit jaar in Venray op met de muziekgroep Capelino uit Arnhem. De Haagse violist Frans Poptie (81!) is voorals beroemd als Nederlandse Swing-violist. Hij wordt in een adem genoemd met grootheden zoals Svend Asmussen en Stephane Grappelli. Hoewel hij de oprichter was van de Swing Specials vindt Poptie zichzelf eigen lijk geen jazzmuzikant. In werke lijkheid ben ik allround. Ik beheer diverse genres. Hij maakte deel uit van de begeleidingsgroep van Eddy Christiani en met het tango-rumba- orkest van Marlando maakte hij acht tournees door Japan. Inmiddels zijn er honderden platen met Poptie opgenomen en hij treedt nog steeds op voor een enthousiast publiek. j EN donderdag 8 juni 2000 - Jazz 1 De muziek van de band. Jazz For You. wortelt in de traditie van Hotclub de France, dit is swingende gitaarmuziek geïnspireerd door de zigeunerjazz van Django Reinhard, Stephane Grappeli en het Rosenberg Trio. Deze muzikanten zijn dan ook grote voorbeelden voor de bandleden van Jazz For You en een bron van inspi ratie. Deze inspiratie wordt nog eens extra versterkt door regelmatige jam ses sies met o.a. Jimmy Rosenberg en Falko Reinhard (Gipsy Boys). In 1998 kreeg de band gelegenheid drie nummers op CD te zetten bij niemand minder dan Jan Theelen. Ook zijn er al enkele hoogtepunten in de optredens, o.a. voorprogram ma van Hans Dulfer maar ook diverse optredens in de regio. Jazz For You bestaat uit: Peter Swinkels, rhyt'nmgitaar, Theo Manders, rhythmgitaar, Jeffrey Meijer, lead- gitaar. Rob Helmes rhythmleadgita- rist, Monique Verhoeven, basgitaar en percussionist Armand de Fretes. Toen Andre Serban in 1970 besloot om een eigen ensemble op te rich ten, had hij er geen idee van dat nu, 30 jaar later zijn ensemble zulke grote bekendheid zou genieten binnen Nederland. Regelmatig treedt hij op voor radio en televisie en maakt tal van toernees in bin nen en buitenland. De bezetting van het ensemble tijdens het Venrayse Jazzfeest bestaat uit Andrei Serban, viool. Jean Vladan, cymbaal en Lo Blotkamp piano. Alle musici zijn professioneel geschoold, deels in Nederland, deels in Roemenie. %£Ïouk Haans uit Venray studeerde Jazz-zang aan het conservatorium in Den ig. Anouk was reeds eerder in Venray te horen bij diverse zmanifestaties. der zong zij als gast- geres bij de bekende I iement Band ;band en bij het ïiddels ook bekende Hans van der Pol 5' Dolf del Prado. Ad ins, pianist en accor- Vjnist begeleidt zijn V hter Anouk. Zij tre- Ijgj regelmatig op en ?v| siceren in diverse In. tarten bij de Witte Hoeve jwanis-leden Opgericht in maart 1978 in de stad Wageningen. De jazzband heeft inmiddels een internatiorfale faam ver worven. De band heeft diverse grote prijzen gewonnen in de Jazzwereld. Zij hebben eerder gespeeld met grootheden zoals Greetje Kaufeld, Milly Scott en Conny van Bergen. Meerdere malen gaven zij dubbelcon certen met de Dutch Swing College Band en het Flash Back Quartet. Natuurlijk heeft deze groep diverse CD's uitgebracht met bekende nummers. Een echte band die de klassieke New Orleans stijl brengt. De groep bestaat uit 6 personen, die voor het eerst in Venray optreden. De verwachtingen van deze groep zijn hoogge spannen. 1985 kon je de muzikanten nog woon op straat horen spelen in mhem. Tegenwoordig tref je ze in op festivals zoals het North Jazz Festival en het iango Reinhardt Festival Samois-sur-Seine rankrijk), of op tour- es in Duitsland, enemarken, Rusland Japan. Liefhebbers in de muziek van iango Reinhardt, Stephane rappelli en hun beroemde Hot lub de France weten al jaren van il bestaan van Capelino, de mhemse band die deze muziekstijl euw leven in blaast. Capelino heeft de oorspronkelijke bezetting van viool, gitaren en contrabas uit gebreid met saxofoon en zang. Hiermee speelt de groep naast authentiek Hot Club repertoire ook mainstreams stan dards, stukken van Duke Ellington en eigen werk. De groep werd opgericht in 1985 en heeft sinds die tijd vier geluidsdragers uit gebracht. Capelino is niet bang voor eigen tijdse invloed en muzikale experimen ten, maar probeert altijd binding te houden met de oorspronkelijke swing muziek, wat ook blijkt uit Capelino's samenwerking met vioollegendes als Stephane Grappelli en Nederlands eigen viool-gigant Frans Poptie. Lokaal doel opbrengst Jazzfestival: Een gedeelte van de opbrengst van het Jazzfeest 2000 zal ten goede komen aan de scoutinggroep 'De Peelspeurders" in Venray en dan met name voor hun afdeling verstande lijk gehandicapten. De "Peelspeur ders" telt reeds 2 groepen met gehan dicapte scouts. Een groep leden van 6 tot 16 jaar, die de naam draagt "de Beertjes" en groe van jongelui van .17 tot 24 jaar, die onder de naam "de Panda's" door het leven gaan. Het doel van de groepen is de kinde ren, ondanks hun handicap, toch zin vol met elkaar zoveel mogelijk het scoutingspel te laten spelen en bele ven. Om de 14 dagen wordt er in het club huis "Het Peppelshuis"aan de Oost singel te Venray een middag georga niseerd waarbij een programma wordt samengesteld dat rekening houdt met de handicap van de leden. Het programma bestaat b.v. uit spe cifieke scoutingsactiviteiten, zoals vossenjacht, sjorren, tent opzetten, koken met moeder natuur. Daarnaast worden er ook knutselmiddagen gehouden, evengoed als speldagen, excursies naar een kinderboerderij, een dierenasiel of naar het bos. Deze vorm van scouting kost enorm veel geld. Geld. dat de leden niet alleen kunnen opbrengen. Er is vaak aan gepast vervoer nodig, speciale mate rialen etc. Kiwaniusclub Schieepers- land uit Venray wil de leiding van de groep financieel helpen met een gedeelte van de opbrengst van het 10e Jazzfeest. De jongeren zijn zeer enthousiast, envenals hun leiders. Favoriet bij de jongeren is het sjor ren, een echte scoutingsactiviteit, Daarbij maken de scouts van palen en touwen een bouwsel en Ieren zodoen de allerlei knooptechrüeken. De gehandicaptengroep krijgt daarbij hulp van de verkenners van "de Peel speurders". Net als andere scouts gaat de gehandicaptengroep ook op kamp. Natuurlijk in een aangepaste accom modatie, zoals vorig jaar in Venlo. Het is gebleken, dat deze groep enorm veel plezier beleeft aan het spel van scouting. Een reden voor Kiwanis om daar Financieel aan bij te dragen.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 25