Nederlands kampioenschap voor modelstockcars Bloed, zweet en tranen Sfe&it ctt Keihard de Beste' ederlands kampioen Paul Janssen nieuwe coach HVC/ ComputerWork F2 en F3 Leunen kampioen HBV Diana ^VV Jeugd HU DIS Oirlo Ysselsteyn SVV Veteranen SV Leunen VV Oostrum Straten- toernooi 11 juni Wieler wedstrijden in Ysselsteyn 414 punten voor Marco Spio Handboog schutterij St. Joris Leunen Atletiek Vereniging Venray-Regio Sjoelclub Venray Motorcrosser Regio Venray Triathlon Vereniging Regio Venray Lopersgroep Peelrunners JL EN MAAS donderdag 8 juni 2000 - Pagina 15 lens de Nederlandse kampioenschappen KNVB Jeugdvoetbal in het ipisch stadion te Amsterdam behaalde het team 'Keihard de Beste' onder leiding trainer Mark Knops en leidster Marian Vogels voor de tweede keer de lie alle h „landse titel. e speelsters staande van links naar rechts zijn: Rinske Reijnders, Marleen ters' Daphne Fleuren, Shirley Vaes en Djarmelza v.d. Putten. iserveri e.) De verk< lernooien zaterdag 10 juni: ay-Venray Al en A2 a. .Boys-Venray Cl v. ipia-Venray El3 ipia-Venray E14 iia-Venray F6 iia-Venray F7 :rnooien zondag 11 juni: .Boys-Venray Cl v. >rnooicn maandag 12 juni: .Boys-Venray Cl ipia-Venray C5 iia-Venray C6 iia-Venray D6 ipia-Venray D7 i'18-Venray E4 t'18-Venray E6 ta'18-Venray F5 [a'18-Venray F11 10.00 10.00 .13.15 .13.30 .08.15 .08.15 10.30 .09.30 .13.00 .13.30 .08.30 .09.15 .08.30 .08.45 .12.30 .12.45 - S alsnog naar 5e klasse lp de valreep vergezelt DIS nog buur fenray naar de 5e klasse, lerkstelligde Castenray dat al veel Ier via het behalen van het kam- Inschap. voor DIS ging dat op een Indere wijze. Ichteraf blijkt voor de Oirlose ver ing de plaatsing voor de nacompeti- Jn de daarbij behaalde 2-1 zege in Iray tegen concurrent TOP allesbe- !nd te zijn voor de latere promotie, jespeelde respectievelijk geplande Jema waren derhalve niet bepalend 1de uiteindelijke promotie. ?en receptie jiderling overleg tussen bestuur en 1 heeft tot het besluit geleid om geen Iptie te houden maar het team wel te Sorteren bij een toch passende fees- ;e afonding. Veteranen islag: ngslust-DIS 1-11 rogramma zaterdag 10 juni: |Tsselsteyn a. 17.00 ~n De Steeg, Sevenum. Veteranen igramma zaterdag 10 juni: i-Ysselsteyn 'v.16.15 pers: 8 t/m 7. Korfbal indstanden seizoen 1999-2000: ioren 1 hoofdklasse 5e ioren 2 degradatie 2e klasse 8e iweek 1 3e Iweek 2 4e ioren 3e liranten 1 2e liranten 2 6e «Hen kampioen le :n 1 2e 2e :n 3 2e Ipen4 kampioen le llpen 5 2e Hen de volgende leden een pasfoto Weren bij Rosemarie Smits: piranten 1Marloes. liranten 2: Kim v. O., Nancy, Cindy, ilpen 1Lisa, Ramona, Lindsey, anda, Linda, Lisa. lf Hen de volgende leden hun pasje nog iveren i.v.m. vernieuwing; lioren 1Loes Eibers en Loes mmers. i de •anal laak 'n raak eker dige Programma zaterdag 10 juni: Geen wedstrijd. Eerstvolgende wedstrijd zaterdag 17 juni. Afmeldingen uiterlijk donderdagavond bij E. v. Mill, tel. 582346. Jeugd Programma weekend 16-18 juni: Al naar Hamborn.(D) Leunen Al kampioen! S.V. Leunen op internet. WWW.Leunen.nl Veteranen Uitslag: SVS-Oostrum 1-2 Programma zaterdag 10 juni: MVC-Oostrum v. 17.10 (bij LOT in Sevenum) Zorg dat je het niet mist! "%Avonds ballenavoiid. Groot beeldscherm Nederland- Tsjeehtë, HVC/ComputerWork is er in geslaagd een nieuwe trainer/coach te strikken. Afgelopen maandag kwam de Venrayse zaal voetbalclub tot overeen stemming met Paul Janssen uit Malden. Janssen was de laatste 2,5 jaar verbon den aan ZSW/Orient Plaza uit Wijchen. Na een moeizame zoektocht naar de opvolger van de vertrekkende Leon Verhorevoort, die bij de nieuwe fusie club Trepke/ZVV Venray aan de slag gaat. had HVC/ComputerWork uitein delijk de keus uit drie kandidaten. Naast Venraynaar John Beerkens en Jos van Kooij uit Overloon was dat Maldenaar Paul Janssen. Janssen meldde zich naar aanleiding van een advertentie die de Venrayse eerstedivisionist in een lande lijk zaalvoetbalmagazine geplaatst had. "Hij heeft achttien jaar zaalvoetbalerva ring als speler en coach op een hoog niveau. Dat heeft de doorslag gegeven. Daarnaast maakte hij een goede indruk en zijn manier van werken sprak ons aan", verklaart bestuurslid technische zaken Freek Smals. Paul Janssen (41) speelde tien jaar op het allerhoogste niveau bij Depa uit Wijchen. Na zijn actieve carrière werd hij coach bij het tweede team van Depa, dat later Yakumo computer heette. Vanaf januari 1998 is Janssen trainer/coach bij ZSW/Orient Plaza. Een jaar geleden greep deze Wijchense ploeg de titel in de hoofdklasse en maakte dit seizoen een verdienstelijke debuut in de eerste divisie B. Paul Janssen wordt coach van de Venrayse hoofdmacht en traint op woensdagavond het eerste en tweede team. Karei van Laake blijft aan als coach van het tweede team. De zaal- voetbalvereniging start de voorberei ding op het nieuwe seizoen op woens dag 2 augustus. HVC/ComputerWork heeft aanvaller Said El Gassab aangetrokken. De speler is afkomstig van ZVCBJ. Eerder ver sterkte HVC zich al met vier nieuwelin gen: Paul Rutten en Rens van Veghel van ZVV Venray, Hicham Hlimi ('t Trepke) en Rob Willems (ZVV Leunen). René Rutten uit Groesbeek traint al enkele weken op proef mee. In de loop van komend seizoen wordt bekeken of hij een aanwinst kan zijn. Op zondag 16 juli organiseert het Wielercomité Ysselsteyn wederom wielerwedstrijden. Het door de renners als zeer mooi ervaren parcours is het zelfde als vorig jaar. Het loopt om het fraaie centraal in Ysselsteyn gelegen Lovinckplein. Op dit plein zullen deze middag diverse activiteiten plaatsvin den. De wedstrijd zullen van 12.00 tot 18.00 uur gehouden worden. De veteranen starten als eerste. Hierna verschijnen de renners van de sportklasse A en B aan de start. Deze categorie is in plaats van de Cyclosportieven van vorige jaren gekomen. Aan deze veteranen- en sportklassewedstrijden kunnen zowel KNWU- als NWB-renners deelnemen. Als klapstuk van deze middag zullen de Elite- en Neo-amateurs van de KNWU van start gaan. Dikke Banden races Tijdens de wielerwedstrijden op 16 juli in Ysselsteyn worden er voor de jeugd van 8 tot 12 jaar de zogenaamde Rabo Dikke Banden wedstrijden geor ganiseerd. Dit zijn wedstrijden op gewone fietsen op een afgesloten par cours. Er wordt een reeks van deze wedstrijden gehouden met een finale in Afferden verder in het jaar. Buiten Ysselsteyn zijn er ondermeer in Sevenum en Tegelen nog wedstrijden. Dus jongens en meisjes, pomp de banden op en kom naar Ysselsteyn op 16 juli. Je kunt heerlijk rond raggen zonder zorgen over auto's of ander ver keer. Ervaar eens hoe het is om een echte officiële wedstrijd te fietsen tegen jongens en meiden van je eigen leeftijd en met publiek langs de kant. Wil je nog meer weten? Informeer dan bij Wielercomité Ysselsteyn, tel. 541315 of 541479. Bij een politiehonden wedstrijd zaterdag in het Brabantse Boekei heeft Gerrïtje Peeters met zijn hond Mjïrco 414 punten behaald, dit aaiirnl punten 4$ behaald %m» dcr waterwerk. Bovendien was hij' de beste revtemer. Peeters en Marco trainen wekelijks bij Politiehondenvereniging'Bij Dag en Bij Nacht. Afgelopen zondag is in Dordrecht de Speedo finale gezwommen. Hieraan hebben van de StartGemeensschap Noord-Limburg Rafaela Breed en Jelmer v. Dijk mee gedaan. Rafaela heef op de 100m school een tijd van 1.41.64 gezwommen. En Behaalde een 23ste plaats. En Jelmer van Dijk zwom op de 100m rug een tijd van 1.33.59 en werd 20ste ook zwom hij de 100 vrij met een tijd van 1.20.70 en behaalde hiermee een 19e plaats. Dit is een zeer goede prestatie voor deze jonge zwemmers. Na een spannende finale in een knock-out wedstrijd, tijdens de Persoonlijke Nederlandse Kampioenschappen op donderdag 1 juni jl. behaalde Piet Martens de eerste plaats en de titel Nederlands Kampioen in de Veteranen Klasse. Zondag 11 juni worden op circuit De Peel in Ysselsteyn de Nederlandse kam pioenschappen voor modelstockcars verreden. Voor dit open Nederlands kampioenschap hebben zich reeds zo'n 60 deelnemers ingeschreven waardoor het ongetwijfeld weer een spectaculaire racedag zal worden. Dit is de tweede grote wedstrijd van het seizoen die geor ganiseerd wordt door De Peeldrivers. Zoals bekend wordt het modelstock- carseizoen jaarlijks geopend met het Europese Unie indoor kampioenschap in de Merthal in Horst waar afgelopen maart meer dan 1300 bezoekers getuige waren van een schitterend racespekta kel. De laatste weken is er nog het een en ander aangebracht aan het circuit om de veiligheid van de rijders en het publiek zo optimaal mogelijk te maken. Want op zo'n gladde ovale baan als die van De jongens en meisjes van SV Leunen F2 en F3 zijn kampioen geworden. Op boven- >nde foto F2. 76 Peeldrivers kunnen de snelheden van zo'n modelstockcar oplopen tot zo'n 80 a 90 km per uur. Modelstockcars zijn op schaal 1:8 nagebouwd van de grote stockcars die ondermeer op het grote racecircuit in Ysselsteyn hun wedstrijden rijden. Het verschil van zo'n modelwagen is dat deze radiografisch worden bestuurd door middel van een zender. Zaterdag 10 juni is er voor de rijders de mogelijkheid om van 13.00 tot 17.00 uur te trainen om zodoende de stockcar optimaal af te stellen voor zondag. Natuurlijk zijn alle grote favorieten uit Nederland ook van de partij. Bij de rooddakkers zijn het met name de uit Horst afkomstige Nederlands kampioen 1999 Sander Poels en Ruud Verheijen die op de Europese kampioenschappen van afgelopen mei nog een mooie acht ste plek wist te veroveren. Hidde de Jong uit Friesland, winnaar van de grote prijs van Lobith 2000 en Kees Broek uit Rosmalen behoren ook tot de grote favorieten voor de eindoverwinning. Verder zullen er natuurlijk veel leden van de organiserende vereniging De Peeldrivers deelnemen aan dit spectacu lair evenement. Ongetwijfeld zullen er in de verschil lende dakkleuren weer diverse succes sen geboekt worden door de leden van De Peeldrivers. Met name Mare Kallen uit Horst die als geeldakker op de Grandprix in Lobith een podiumplaats wist te bemachtigen en daarmee gepro moveerd naar blauw. Verdere kansheb bers in hun afzonderlijke klasse zijn de rooddakkers Leon Kunzler uit Venray en nieuw lid Wilbert Nuijen uit Veldhoven. Blauwdakker Camiel Dodemont uit Gennep en terug van weggeweest Frank Verhaeg zullen ongetwijfeld hoge ogen gaan gooien in hun klasse. Zondagmorgen is vanaf 08.00 uur het circuit geopend en zullen om 09.30 uur de heattrainingen van start gaan, waarna om 10.00 uur de voorrondes zullen beginnen. De kwartfinale is gepland om 15.00 uur; om 16.00 uur de halve Finale. Om ongeveer 17.00 uur zullen de zes beste rijders van de dag onderling in de grote finale uitmaken wie er zich Nederlands Kampioen 2000 mag noe men. De Peeldrivers verwachten weer een groot publiek te verwelkomen op het modelstockcarcircuit van De Peeldrivers in Ysselsteyn dat ligt bij het grote Auto, Motor en Kartcircuit aan de N277 tussen Ysselsteyn en Rips. Belangstellenden voor deze tak van autosport kunnen op deze dag bij de bestuursleden van De Peeldrivers alle informatie krijgen die men wenst. Ook kan men een afspraak maken om met de demonstratie stockcar van de vereniging enkele proefronden op het circuit te rij den. Deze mogelijkheid bieden zij u aan op woensdagavond of zondagmorgen. Trainingstijden: De trainingstijden voor de baantrai- ningen zijn als volgt: Pupillen: donderdag van 17.30 tot 18.45 uur en zaterdag van 10.30 tot 11.45 uur. C/D junioren: dinsdag van 17.30 tot 19.00 uur en donderdag van 17.45 tot 19.00 uur. A/B junioren: dinsdag van 19.00 tot 20.30 uur en donderdag van 19.00 tot 20.30 uur. Senioren: Volgens schema's trainers. Training G-groep: Donderdag van 19.00 tot 20.00 uur. Informatie: tel. 515025. De trainingen worden gehouden op de kunststof atletiekbaan, Sportlaan 1, sportpark De Wieën. Mededelingen: De oud papiercontainer van AV Venray-Regio staat aan de Weg in den Berg/kruising Veltumse Kleffen en is iedere zaterdag geopend van 09.00 tot 14.00 uur. Dinsdag 27 juni jaarlijkse sportavond verstandelijk gehandicapten. Zeskamp. Op 1 juli organiseert AV Venray-Regio een zeskamp voor alle leden. Aanmelden in het clubgebouw. Informatie: Bij de trainers of bij secretaris atletiek- raad, tel. 588217 of bij de ledenadminis tratie, tel. 582842. Het 26e Internationale Judotoernooi in Sporthal De Wetteling in Venray is een groot succes geworden. Onder leiding van wedstrijdleider Arie van Stokkem werd op tientallen judo-matten, de 'tatami's', fel gestreden om elk voordeeltje, elk punt. De yugo's, waza-ari's en ippon's lieten de vele belangstellenden duizelen. Uiteindelijk klonk voor iedereen na elke partij echter weer het 'maté' en konden de scheidsrechters een winnaar aanwijzen. Bloed, zweet en tranen, maar een unieke belevenis was het wel voor iedereen. Zaterdag 3 juni was het Open Sjoeltoernooi in Brunssum. Jeugd A: 1. Sander Broers gem. 129, nieuw pr 10 bakken 135.3: DB: 3. Anny v.d. Heyden 122; DD: 10. Regine Sanders 105. Op Hemelvaartsdag op de harde baan de Lage Paarden wist Joe Maessen bij de blasters de hoogste trede voor zich veilig te stellen door beide manches winnend af te sluiten. Bij de Inters 250 kwam de I2e plaats op naam te staan van Maarten van de Aa in het algemeen klassement. In de klasse 250 senioren eiste Mark van Dijck de 18e stek na het rijden van twee manches. En bij de 125 junioren ging Jim Janssen na een verbe ten strijd met de 1 le plaats aan de haal. Zaterdags werd er een nationale wed strijd verreden te Venlo-Blerick waarbij de 500 senioren een prachtige 3e plaats in handen kwam van Peter Pijpers, ter wijl bij de 125 senioren Sjoerd Bongers de 7e plaats opeiste na het rijden van twee manches. Een mooie 11e plaats was voor Ad Coenen en algemeen 12e werd Johan Versteegen. Bij de 500 juni oren eindigde Ronald Driessen de 15e plaats op en bij de 250 junioren B eiste Gerrit Hermsen de 3e beker op. Roel Hermsen die voor het eerst meereed bij de junioren wist de 22e plaats veilig te stellen na het rijden van de wedstrijd. Bij de 125 junioren werd Mark Jacobs de 2e man in het dagklassement en wist Jim Janssen de 3e plaats voor zich op te eisen, terwijl Ruud Pijpers algemeen 6e werd. Bij de jeugd cross te Groesbeek op het circuit de Hoek kwam bij de 60 ver snellingen lage wielen de 2e plaats in handen van Wilco Lindner, terwijl bij de hoge wielen deze plaats was weggelegd voor Emile Cox en eiste Tommy de Bruyn de 7e plaats op na het rijden van twee manches. Bij de 80 groep B moest Nicky de Bruyn wegens problemen in de le manche vroegtijdig de strijd sta ken, terwijl hij in de 2e manche als 3e werd afgevlagd. Bij de A groep eindigde Paul Eickmans op een algemene 12e stek en bij de hoge wielen ging de 3e beker mee naar Venray, hij was voor Jimmy van de Laar, terwijl Mare Josephs 13e werd in het dagklassement. Bij de 125 jeugd reed Dennis van de Laar een sterke wedstrijd en werd als dagwinnaar gehuldigd. Bij de veteranen eindigde Andre Cox als 6e na het rijden van twee manches. Tijdens de wedstrijd te Maurik eiste Maarten van de Aa bij de Inters 500 een prachtige 3e plaats op. Bij de 250 senio ren kwam de 12e stek op naam te staan van Marc van Dijck na het rijden van twee manches. Bij de 125 junioren wist Jim Janssen beslag te leggen op een 4e stek. Bij de jeugd wedstrijd van zondag te Venlo-Blerick was bij de 60 versnellin gen hoge wielen de hoogste trede voor Emile Cox weggelegd, terwijl Tommy de Bruyn met een algemene 9e plaats genoegen moest nemen, bij de lage wie len kwam de grootste beker op naam te staan van Wilco Lindner. Bij de 80cc groep B reed Nicky de Bruyn een zeer sterke manche en bezette de 3e trede en bij groep A Paul Eickmans met een 6e plaats net naast de beker viste. Een 17e plaats werd door Kevin Gielens veilig gesteld, terwijl bij de hoge wielen Jimmy van de Laar als dagwinnaar gehuldigd werd en Marc Josephs alge meen 12e werd. Bij de 125 jeugd eiste Dennis van de Laar de hoogste trede op en bij veteranen kwam de 7e plaats in handen van Andre Cox na het rijden van twee manches. Dagwinnaar bij de lief hebbers werd Arjan de Mik en eiste Daivy Vermeulen de 5e stek, terwijl de 8e stek voor Jan Kuenen was wegge legd. Komende zaterdag is de MON jeugd te gast te Geldermalsen en op le Pinksterdag rijden de EK 250/500 te Berghem, waar maandags een nationale wedstrijd georganiseerd zal worden. Annie Thijssen Nederlands Kampioen Op zondag 28 mei waren de Nederlandse kampioenschappen in de Ere klasse bij H.B.S. de Alpenjagers te Sittard. Op de stormachtige ochtend werd begonnen, echter na 6 pijlen werd de wedstrijd gestaakt. Een groot gedeel te van de tent van waaruit werd gescho ten waaide plat. Weg alle illusies. Annie Thijssen de laatste tijd in supervorm keerde huiswaarts. Het kampioenschap was afgelast en de organisatie zat met de handen in het haar, hoe en wanneer ver der. Vier dagen later op Hemelvaartsdag stonden de schutters weer aan de meet. Ditmaal onder gunsti ge weersomstandigheden en een super- gemotiveerde Annie Thijssen. Aangemoedigd door haar man Mari en Math Hendriks welke beide ook deel namen aan dit Nederlands Kampioenschap. In een sterk bezet deel nemersveld eindigde Annie na de open rondes op een 3e plaats. Voldoende om deel te nemen aan de finale rondes. In de halve finale moest Nettie Wagemakers met 45 tegen 41 het onderspit delven. In de finale was M de Hey van Wilem Teil de laatste tegenstander die in Annie de meerdere moest erkennen. Met 87 tegen 83 punten won ze de finaleronde. Het was daar, Annie in haar lange handboog carrière was voor de 3e keer Nederlands kampioen in de Ere Klasse. Ook Mari Thijssen en Math Hendriks Triathlon Zundert In Zundert vond afgelopen zondag een triathlon plaats in het kader van het Elite-circuit over de afstand 1,5-40-10. Huib Rost nam deel en zat bij de top 10 door in 1.48.10 als negende over de finish te komen. Triathlon Hengelo Op dezelfde dag als Zundert vond in Hengelo een recreatieve triathlon plaats over de afstand 1-40-10. Dave Ewalts streed mee en kwam als vijfde over de finish in 2.01.05. Run-bike-run Oost-Souburg In het Zeeuwse Oost-Souburg was clubgenoot Huub Maas te bewonderen in het Duathlon Circuit van Zuidwest Nederland. Huub wist deze wedstrijd over 4-15-4 winnend af te sluiten in een tijd van 47.44. Programma Donderdag: 19.00-20.00 uur zwemmen Kasteelse Bossen. Zaterdag: 15.00-16.00 uur mountainbi- ken; 16.00-17.45 uur lopen in Schadijker bossen. Zondag: 09.00-10.00 uur zwemmen in de Sprank; 10.15 uur fietsen vanaf de Sprank. Dinsdag: 19.00-20.15 uur zwemmen in de Sprank. Woensdag: 19.00-20.45 uur baantrai- ning in Venray. Math Hendriks, Annie Thijssen (de trotse Nederlandse Kampioen in de Ere Klasseen Mari Thijssen alle drie goed voor een plaats in het Nederlands team wisten hun mannetje te staan. Math Hendriks eindigde na de open rondes op een 9e plaats met 280 punten en Mari Thijssen op een 15e plaats met 277 pun ten. Hierdoor plaatste ook beide heren zich voor het Nederlandse Team. Al sinds 1988 was het niet meer voor geko men dat de Kon. H.B.V. Diana 1897 met drie leden deel uitmaakte van het Nederlandse Team. Dit te samen werd na thuiskomst uitbundig gevierd in het clublokaal. Op zondag 4 juni waren de Nederlandse kampioenschappen voor teams. Het le team had zich weten te kwalificeren voor dit kampioenschap. Het eerste team bestaande Annie Thijssen, Helmuth Willems, Jack Dekkers, Math Hendriks, Jan Hermsen en Mari Thijssen, wisten zich na de open rondes met een gemidelde van 8,96 te plaatsen voor de finale rondes. In de kwartfinale moesten ze hun meerdere erkennen in de Rozenjacht uit Baarschot, het latere kampioens team. Er werd verloren met een gemiddelde van 8,97 tegen 9,37. Uiteindelijk was dit meer als voldoende voor een 5e plaats. In het weekend van 3 en 4 juni werd een dubbele arrowhead verschoten bij Handboogschutterij "Oude Doelen Roosendaal. Deze wedstrijd werd ver schoten in de bosrijke omgeving nabij de Abdij te Ossendrecht. Het parcours was uitgezet over water, dichte bossages en open velden. Namens Kon. H.B.V Diana 1897 namen Mart en Rick Philipsen deel aan dit tweedaagse eve nement. In totaal namen ruim 100 schu- ters deel. Bij de junioren in de klasse free-style eindigde Rick Philipsen op een 3e plaats met 555 punten tevens een nieuw persoonlijk record en de limiet score. A.s. zondag 11 juni Interland België, Duitsland en Nederland voor de junio ren. Trainingen: Dinsdag: Interval en loopscholing, aan vang 19.00 uur Kastiëlse Baan Zaterdag: Vanaf 16.00 uur, parkeer plaats Schadijker Bossen Meterik. 18e Dreefloop Deurne Afgelopen woensdag hebben Mieke v. Enckevort en Gertie Hermkens meege daan met de 18e Dreefloop te Deurne. Beide dames liepen de 5000m. Mieke werd 3e met een tijd van 23.58; Gertie leverde ook een puike prestatie door met een tijd van 28.06 min. enkele dames de hielen te laten zien. Wedstrijdverslagen Maak gebruik van het medium van de toekomst om uw verslag in de annalen te laten opnemen. Mail naar toin.jan- sen@zonnet.nl. MfsgpÉÉSês

Peel en Maas | 2000 | | pagina 15