lootwijk en Vriens winnaars Venrayse Kinderjury de Studio Hoogtepunten Dinner Shows passeren de revue PEEL EN MAAS "Ik hou van dansen en bewegen Kinderbedevaart goede doel Fietsvierdaagse Venray www.awillems.nl Jenniskens DOE HET PRAXIS "Een gulden per inwoner voor Enschede" )0 - Pacj DONDERDAG 8 JUNI 2000 - NR. 23 HONDERD EENENTWINTIGSTE JAARGANG l het bibliotheekgebouw werd Insdagmiddag de Venrayse lderjury afgesloten waaraan deren van 6 t/m 12 jaar kon- I meedoen. Jet was de bedoeling zoveel |elijk Kinderjuryboeken uit te lezen en te beoordelen, jurylid vulde een favoriete i-5 in op een stemformulier. Bij eugdbibliotheek werden 80 for- eren ingeleverd. Deze juryleden kregen een persoonlijke uitnodiging voor de afsluiting van de Venrayse Kinderjury. Op deze woensdagmid dag kwam Anne Takens iets vertel len over haar kinderboeken. Anne Takens schrijft over vriendschap en de liefde voor mens en dier. Ze ver telt in haar boeken over dingen die zij meemaakt en de mensen die zij kent. Zij schrijft boeken voor kinde ren vanaf 5 jaar. In de Jeugdbibliotheek is een tentoonstel ling ingericht over Anne Takens. Het programma werd afgesloten met de bekendmaking van de Venrayse Top-5. De uitslag is als volgt: Top-5 6 t/m 9 jaar: 1) Lies op de pont van Wouter Klootwijk 2) Een wild feest van Daan Remmerts de Vries 3) Volle maan van Paul van Loon 4) Kopje-onder van Ann Lootens en 5) Markies Kattenpies van Carry Slee Top-5 10 t/m 12 jaar: 1) Achtste-groepers huilen niet Interieurstylisten werken graag met u samen, om in alle rust een Brieurplan te maken, dit kan een kleurenplan zijn, icombineerd met onze collectie gordijnen en lerbedekking. ook een kompleet interieurplan met leningen van onze interieurarchitect is mogelijk, vrijdag en zaterdag zijn wij open, de andere lagen werken wij op afspraak. Graszoden-Kweekb DIRECT GAZON *oj. Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl van Jacques Vriens 2) Joey slikte zijn sleutel in van Jack Gantos 3) Bang voor de buren van Reina ten Bruggenkate 4) Griezelbus 0 van Paul van Loon en 5) Vuurvreter van Peter Vervloed. Op 27 mei werd, in een speciale televisie-uitzending, de uitslag van de Nederlandse Kinderjury bekendgemaakt. Meer dan 45.000 kinderen brachten hun stem uit. De kinderen van 6 t/m 9 jaar vonden Volle maan van Paul van Loon het mooiste boek. In de leeftijdscategorie 10 t/m 12 jaar kreeg Achtste-groepers huilen niet van Jaques Vriens de meeste stem men. Lovinckplein 2 5813 CC Ysselsteyn Tel. 0478-541221 - Iedere week dansen met live muziek -18 holes indoor midgetgolfbanen - Oud Hollandse spelen YSSELSTEYNSE KERMIS 30 JUNI 1-2-3-4 JULI met o.a. Frans Theunisz - Wild Voice - Network - Neet Oet Lottum - Band Zonder Banaan - My Grain - Van Dikhout - Clover Voor al uw feesten en partijen Roelanzia gewoon goed Lynn's Finale Show op 1 juli in Schouwburg Venray De talentvolle leerlingen van theaterzangschool Lynn Steverink. Ilja Croque (28) uit Leunen, any Volleberg (23) uit Well en incent van Tongeren (14) uit enray zijn drie van de 35 leerlin- n van Lynn Steverink die in het gelopen seizoen de vele bezoe- trs tijdens de vier Lynn's Dinner hows in Schouwburg Venray iet hun zang en dans vermaak- n. Op zaterdag 1 juli zijn de penten van theaterzangschool nn Steverink vanaf 20.00 uur te sonderen in Lynn's Finale ow, waarin de 'high-lights' uit tafgelopen seizoen nog één keer revue passeren. "Maar de leer- gen hebben ook tal van nieuwe ngen ingestudeerd, zodat de low voor iedereen interessant T, vertelt zangpedagoge Lynn leverink trots. |Zingen is altijd een hobby van lEindstraat 12, tel. 581553 I gratis parkeren voor de deur mij geweest", vertelt Ilja Croque. "Ik heb in tal van amateurbands gezongen, maar acht jaar geleden kwam ik via via in contact met de theaterzangschool Lynn en ik was direct verkocht. Dit was wat ik wilde. Nou, bij Lynn krijg ik de mogelijkheid om podiumervaring op te doen. Ooit hoop ik in een grote theaterproductie mijn opwachting te maken." Inmiddels heeft de Leunenaar al even mogen ruiken aan het 'grote werk', want vier jaar geleden deed hij mee aan de auditie voor de musical Miss Saigon. Tot zijn grote spijt werd hij niet uitver koren voor een rol in de musical van Joop van den Ende. "Maar het is al een hele prestatie dat je bij zo'n musical auditie mag doen", geeft Lynn Steverink haar leerling een steuntje in de rug. "Het gaat een keer lukken IljaT geloof mij nu maar." DROOM Speciale gasten tijdens Lynn's Finale Show zijn Jesse Jacobs en Miho Akahane, dansers van het befaamde Koninklijk Ballet van Vlaanderen. "Jesse is mijn zoon en Miho mijn toekomstige schoond ochter", zegt Lynn lachend. "Ja, je kunt zeggen dat bij onze familie alles in het teken staat van theater, want mijn man Lex is een fantasti sche pianist en hij zorgt voor de muzikale begeleiding en voor de muzikale arrangementen van de. shows." Binnen afzienbare tijd hoopt ook Vincent van Tongeren, de benjamin van het gezelschap, door te breken in een bekende theaterpro ductie. "De opleiding bij Lynn is fantastisch. Je krijgt niet alleen les in zang en dans, maar ook in expres sie. Ik speel nu al acht jaar cello en volg lessen aan de muziekschool in Venlo. Ook ga ik auditie doen voor de dansopleiding van het St. Thomascollege in Venlo, omdat zin gen alleen niet genoeg meer is om te slagen in dit vak. Daarom wil ik ook graag naar de kleinkunstakademie in Amsterdam. Ja, ik heb er alles voor over om mijn droom te kunnen verwezenlijken." Lynn heeft er alle vertrouwen in dat Vincent gaat doorbreken. "Vincent is absoluut een natuurta lent. Zingen, dansen en acteren; hij kan het allemaal." PROMOTIE Enkele leerlingen van Lynn heb ben in de afgelopen jaren de stap naar het grote nationale en interna tionale podium al weten te maken. Zo schitterde Marjolein Teepen uit Deurne in de musicalgroep Opus One en Annelie Reynders uit Venray speelde één van de weeskin deren in de musical Anny. "Mooi is dat de band met de oud-leerlingen er altijd is gebleven. Annelie Treedt ook tijdens de Finale Show op", vertelt Lynn Steverink. "Ik wil het theater promoten en jongens en meisjes de kans geven zijn of haar individuele talent verder te ontwik kelen. Natuurlijk ben ik erg trots als leerlingen doorstromen naar het 'grote werk', maar belangrijker vind ik dat mijn leerlingen plezier heb ben in wat ze doen. Ik geef ze ook de ruimte om hun eigen creativiteit verder te ontwikkelen." PRAKTIJK Alles wat maar met theater te maken heeft krijgt de aandacht bij de theaterzangschool van Lynn Steverink vertelt Jenny Volleberg (23) uit Well. "Ik speel in de band Phlegmatic en ben lid van een close harmony groep. Zingen is voor mij vooral passie, maar verder is de opleiding ook belangrijk voor je sociale vaar digheden. Door de opleiding heb ik bijvoorbeeld meer zicht in het theatergebeuren gekregen. Voor mij zijn de lessen en optredens ook een stukje ontspanning." Niet iedereen kan zomaar begin nen bij de theaterzangschool van Lynn Steverink. "Nee, want we krijgen zoveel aanmeldingen. In de tien jaar dat we nu bezig zijn. heeft de theaterzangschool door mond-op-mond-reclame zo'n goede naam in de regio opge bouwd dat we niet iedereen kun nen aannemen, maar echte talen ten laat ik natuurlijk niet lopen. Dat vind ik zonde, want echt talent moet je koesteren en goed begeleiden." Tijdens Lynn's Finale Show komt iedereen aan zijn trekken, weten Lynn, Ilja, Vincent en Jenny pertinent zeker. Het programma belooft veel: dans (o.a. voeren de zusjes Gala en Xonya Lopez enkele salsa nummers uit) zang, muziek, toneelspel en een monoloog, van Helen Trustfull. "Helen is heel belangrijk voor ons want ze maakt ook alle kostuums. Ze heeft voor de finale een mono loog geregisseerd, want ook dat is een aspect van theater", zegt Lynn Steverink. Kaarten (a 25 gulden) voor Lynn's Finale Show zijn verkrijgbaar bij de balie van Schouwburg Venray. Dizzy Jazzdance naar landelijke danshappening 55 Dizzy Jazzdance is ook al negen jaar present tijdens Circus Mók De demoselectie van Dizzy Jazzdance uit Venray neemt op zondag 1 oktober deel aan de lan delijke Demogyade in Apeldoorn. De dansgroep onder leiding van Wilma Keijzers behoort daarmee tot de 75 beste dansgezelschappen van Nederland. Tijdens regionale dagen door het hele land streden ruim 600 dansgroepen voor deel name aan deze landelijke happe ning. "Voor de meiden is het een fan tastische bekroning van een jaar heel hard werken", zegt Wilma niet zonder trots over haar 20 leerlingen die deelname aan de Demogyade hebben afgedwongen met de dans La Botega Fantastica. "Het is niet echt een wedstrijd. Voor de deelne mende dansgroepen is het meer een gelegenheid zich te presentéren, proberen er in een gezelschap van andere groepen bovenuit te sprin gen. De regionale dansdagen, en later dit jaar de landelijke happe ning, zijn voor de meiden dan bok een uitstekende gelegenheid om kennis te maken hoe men op andere plaatsen bezig is met dansen. Heel leerzaam. De opzet is dat de deelne mers ook van elkaar leren en elkaar stimuleren. Het competitie-element is van ondergeschikt belang." Wilma Keijzers (33 jaar) startte negen jaar geleden met Dizzy Jazzdance. Zij was al op jonge leef tijd gek van ballet, turnen en dansen en het was ook niet verwonderlijk dat zij de docentenopleiding dans in Eindhoven ging volgen. In haar eigen dansschool, die inmiddels 300 leerlingen telt van drie jaar tot ruime veertigers, kan Wilma haar fantasie de vrije loop laten gaan. Want fanta sie, creativiteit is voor haar de basis van iedere dans. In de loop der jaren ontwikkelde zij haar eigen stijl van lesgeven: "Dansen is een heel ruim begrip. Het is ook heel moeilijk te beoordelen, want wie heeft er nu echt verstand van dansen?" Een vraag waar onze verslaggever het antwoord schuldig op moet blijven, Wilma antwoordt dan ook maar zelf: "Heel weinig mensen toch." UITLEVEN In La Botega Fantastica, een eigen creatie van Wilma Keijzers, speelt Luciano de hoofdrol. Hij maakt zijn hele leven al kleurrijk speelgoed van natuurlijke materia len. In zijn winkel pronken de marionetten, stokpaardjes, speeldo zen, tinnen soldaten en poppen, van Barbie tot circusclown. Het wordt echter steeds minder druk in La Botega Fantastica. Het 'nieuwe speelgoed' zoals de computerspelle tjes, playstations en powerrangers proberen zijn harmonieuze fantasie wereld binnen te dringen. Zelfs in Luciano's dromen proberen fantasy- figures zijn speelgoedwereld over te nemen. "Een gegeven waarin ik me helemaal heb kunnen uitleven", zegt Wilma, "Luciano vraagt zich zelfs af of zijn La Botega Fantastica nog wel kan bestaan. Iedere avond tegen zessen sluit hij dan ook moedeloos zijn winkel. Om daarna tot tien uur te werken aan nieuw, mooi speel goed. Maar wat gebeurt als Luciano dan eindelijk rustig ligt te slapen?", licht Wilma Keijzers het laatste tipje van de sluier van de voorstelling op. De voorstelling is te zien op maan dag 26 en dinsdag 27 juni in de Schouwburg Venray als 23 groepen van Dizzy Jazzdance zich in een grote show aan het publiek presen teren. PLEZIER In de woonkamer van het rustiek gelegen huis.in 't Groene Hart van Venray vragen de kleine spruiten Rosa (3 jaar) en Julia (bijna één) volop aandacht. Manlief Jan Poels is docent lichamelijke opvoeding en volgend jaar trainer van amateur hoofdklasser Geldrop. Voor Wilma Keijzers is het pas sen en meten om alles gedraaid te krijgen. Vijftien uur per week geeft ze nog zelf les, daarnaast is ze talrij ke uurtjes bezig met het treffen van voorbereidingen voor lessen en uit voeringen. Dizzy Jazzdance bepaalt het grootste deel van haar leven. "In mijn kennissenkring vragen ze me ook weieens, 'hoe doe je dat toch?' Maar als je plezier hebt in wat je doet, dan vind je overal wel een oplossing voor. Plezier in dansen, bewegen op muziek, dat is voor mij het mooiste dat er is. Ik heb altijd al een ontzettende fantasie gehad. Dat komt me nu van pas om iets origineels te verzinnen en niet zomaar een of ander dans pasje in te studeren. En de omgang met kinderen, hè. Dat is zo leuk, dat ik er eigenlijk niet bij stilsta hoeveel uurtjes je iedere dag weer met bezig bent. Daarom doe ik dat ook maar niet." De kinderbedevaart naar Lourdes is dit jaar het goede doel van de Fietsvierdaagse Venray die plaatsvindt van woensdag 26 tot en met zaterdag 29 juli. De stichting Limburgse Bedevaart naar Lourdes organiseert al jaren een kinderbedevaart naar Lourdes. Het doel is zieke en/of gehandicapte kinderen kennis te laten maken met de Mariaverering zoals die in de hele wereld plaatsvindt, maar vooral in Lourdes tot uiting komt. De kin deren worden tijdens de bedevaart geplaatst in hotels, waar zij worden begeleid door hotelleiders/sters of door professionele verpleging in een ziekenhuis. Op een voor kinderen aansprekende manier wordt in Lourdes het verhaal verteld van de verschijningen van Maria aan het meisje Bemadette Soubirous, doch ter van een arme en eenvoudige molenaar. Ook worden de kinderen op de hoogte gebracht waar en hoe Bemadette geleefd heeft en worden diverse locaties en bezienswaardig heden bezocht die met alle verschij ningen aan Bemadette te maken hebben gehad. De stichting wil ver der bereiken dat de kinderen ook genieten van een weekje vakantie en daarom wordt ook aandacht besteed aan zaken dan alleen waar Lourdes bekend om is. De begeleiders trek ken de hele dag met de kinderen op. doen spelletjes, zingen liedjes, gaan wandelen en kopen met hen souve- Zoutkristallamp Draagt bij aan de verbetering van het klimaat in een vertrek. Heeft een weldadig en kalmerend effect op de balans tussen lichaam en geest. Gewicht 3 a 4 kg. De Gouden Leeuw 10 Venray niers in. De kinderbedevaarten naar Lourdes kosten veel geld. vandaar dat de Fietsvierdaagse Venray tijdens de komende editie een handje wil helpen. Activiteiten om geld in te zamelen zijn onder andere tombola's en een rad van avontuur. Verder heb ben al diverse vrijwilligers toegezegd hun onkostenvergoeding aan het goede doel te schenken. PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD Raadslid Ike Busser (Samenwerking Venray) vindt dat de gemeente Venray zijn steun ook in financiële zin moet betuigen aan de getroffen inwoners van Enschede. "Ik stel voor dat we een gulden per inwoner schenken aan de slacmofters van de vuurwer kramp", meldde Busser tijdens de raadsvergadering. Dit komt neer op een kleine 38,000 go kien. Loco burgemeester Driessen wil het voorstel behandelen m de commis sie Algemene Zaken zodat de ande re partijen even over de geste kun nen nadenken.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 13