Oranjespektakel in De Schaapskooi Venrayse Euro 2000 pool Extra aanslag op financiën [let eerste Oranjecafé Oud papier Bij en wacht Aostrumse ROMEfangkompeneej Venrays ïregoriaans koor De Bandelieren Confetti Seniorenkoor Crescendo Venrode MMSK St. Petrus Banden Zangers van St. Frans Stedenbouwkundig plan St. Anna en St. Servatius gereed Jongetje gewond Bonnenregen 't Zonnelied Dronken bestuurders Foutief inhalen Inbraak in Merselo PaginiEL EN MAAS donderdag 8 juni 2000 - Pagina 11 Bonte Koe organiseert weer populaire EKvoetbalpoule ye Bonte Koe heeft een traditie I I de grote voetbaltoernooien, it eerste café in Venray was het voetbal van 1988 er op een totbeeldscherm te volgen. Ook jrtte De Bonte Koe in dat jaar een EK poule. Die traditie lat nu nog steeds. Vant het tijdens het komende EK [aniseert het café alweer de rende EK of WK poule. De Bonte ie kan traditioneel rekenen op dm tweehonderd deelnemers. Het :fc niet alleen de vaste bezoekers &:;s| een gokje wagen. Maar voetbal- jjhebbers van £ejncje en ver vjn. om de twee jaar hun weg naar café aan de Hoenderstraat om gooi te doen naar de vele prij- De populariteit van de voet- Ipoules is vooral te danken aan de ■fecte organisatie. Want dagelijks jrden op een computer de uitsla- a verwerkt en wordt een nieuwe iglijst van de deelnemers uitge- aid. Het grote prikbord achterin café is de komende weken dan dagelijks een druk bezochte "Daarop hangt niet alleen de idenlijst. Maar ook allerlei statis- ken, foto's en spreuken over het Voetbal", zegt Loek Swinkels de laatste jaren de organisatie in lie onzfrden heeft- "1° het begin deden nog alles handmatig. Dat was hele klus. Sinds het laatste WK !ait de poule volledig op de corn er. Het wordt daardoor steeds ivoudiger. De deelnemers kunnen ook voor het eerst hun prognoses ïailen." De oranjekoorts begint lansm me )e Aostrumse Zangkompeneej is mannenkoor dat elke dinsdag- ond van 21.00 uur tot 23.00 uur, leteert in 't Allemanscafé .te rl istrum. Het koor bestaande uit 17 len is een gezellig maar serieus innenkoor. Enkele mannenstem- in, ter versterking van dit koor, n van harte welkom. Ook belang- llenden buiten Oostrum zijn van rte welkom. Interesse: neem voor :er informatie contact op met Crins, secretaris. Tel.511251. Afgelopen zondag 4 juni waren j te gast in Son en Breugel. daar verleenden wij medewerking d Het Liedertafelfestival. Om 30 uur werd het festival geopend lor wethouder Oldenbroek. Zeven ngkoren (liedertafels) deden hun lerste best om hun zangerskwali- ten ten gehore te brengen, nstreeks 16.00 uur was het de irt aan de Aostrumse igkompeneej. Voor ons was het geslaagd optreden en wij moch- ons verheugen in veel aandacht n de aanwezigen tijdens onze uit ering en een warm applaus na oop van ons concert. Wij kunnen ugzien op een geslaagd festival, it was een leuke middag met fees- ijke zang en muziek en niet te )rgeten: het koud en warm buffet ocht er zijn! Verder staat nog op het pro- amma: rljuni: Serenade bij een der koorle- 85 ANGO Collecte. De Algemene Nederlandse shandicapten Organisatie komt op »r de rechten van mensen met een indicap in het algemeen, maar ook irsoonlijk. Met strijdbare stand- inten, persoonlijk advies, prakti- he hulp en individuele financiële ilpverlening. Daarom collecteert ANGO van 11 m 17 juni. Zonder uw hulp staat NGO met lege handen. Laat de illectant niet voor niets bij u aan deur komen. tie IG IR juni: Laatste repetitie voor de ikantie. aandag 12 juni: 2e Pinksterdag: itvoering Merselo. Om 09.30 uur uniform aanwezig voor inzingen, lenst is om 10.30 uur. rijdag 16 juni: Jaarafsluiting, aterdag 16 sept. en donderdag 2 iv.: Uitvoering Paterskerk, ondag 19 nov.: 65-jarig huwelijk, tvoering, bejaardenhuis Deume. mdag 3 dec., Ie Advent: itvoering Beukenrode. Afmelding bij secretariaat: J. v. oon, 0478-585422. ook op en rond café De Bonte Koe weer toe te slaan. De herinneringen aan het EK van 1988 dat Nederland won komen weer boven. "Als enige café was er toen een grootbeeld scherm. Jan Verheijen zorgde daar voor. Toen Nederland won stonden de mensen zelfs boven op het dak van de Edah te juichen", weet Loek Swinkels nog. De voetbalpoule in De Bonte Koe kent enkele bekende winnaars. Wethouder Bert Kersten won de hoofdprijs tijdens het WK in 1994 toen hij een nek-aan-nek- race met Rob Hermans nipt won. Loek Swinkels: "Raadslid Joost van de Vorle deed toen ook mee. En hij kwam wel iedere dag kijken of hij Bert Kersten nog niet had inge haald." In 1996 won Elly Swinkels, van koffiehuys Zowyzo en Venrays markantste ondernemer van vorig jaar. Twee jaar geleden werd Theo van Els na een sterke eindsprint de uiteindelijke winnaar. Hij won toen de hoofdprijs van 1000 gulden. Het inleggeld bedraagt dit jaar 15 gul den per deelname. Daarvan ver dwijnt een tientje in de prijzenpot en vijf gulden is bestemd voor de club kas van zaalvoetbalvereniging De Bonte Koe. Deelnameformulieren zijn verkrijgbaar in café De Bonte Koe, café De Evenaar en zeefdruk- kerij Zeefsafe aan de Stationsweg. Zaterdag 10 juni tot voor aanvang van het toernooi kunnen de formu lieren nog ingeleverd worden in café De Bonte Koe. E-mailen kan ook naar adres swinkels99@home.nl. Kinderkoor Maandag 19 juni: Koorrepetitie van 15.30 tot 16.30 uur. Zondag 18 juni: Laatste gezinsvie ring om 11.00 uur met aansluitend koffie en limonade onder de toren. Zaterdag 24 juni: We zingen mee met de andere koren in de Grote Kerk bij de eerste plechtige mis van onze kapelaan Van Dijk. Maandag 4 sept.: Eerste repetitie na de vakantie. Dan ben je welkom bij de Bandelieren. Voor informatie over ons kinderkoor: Joke Halmans, tel. 583806. Jeugdkoor Tomorrow People Dinsdag 13 en 20 juni: Koorrepetitie van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag 10 juni: Viering voor jon geren. Zaterdag 24 juni: We zingen mee met de andere koren in de Grote Kerk bij de eerste plechtige mis van onze kapelaan Van Dijk. Dinsdag 5 sept.: Eerste repetitie na de zomervakantie. Nieuwe jongelui zijn welkom bij ons koor. Ons koor telt 17 leden, allemaal meiden (alleen Patrick vormt een uitzondering achter het keyboard). We repeteren op dins dagavond in het zaaltje onder de Grote Kerk. We zingen in de Grote Kerk tijdens vieringen voor jonge ren maar zijn ook actief bij andere activiteiten. De leeftijd varieert van 11 tot 25 jaar. Voor informatie over ons jeugdkoor: José Kusters, tel. 511707. Close Harmony Group Woensdag 14 juni: Repetitie 20.00 uur, aansluitend om 21.30 uur jaar vergadering. Vrijdag 23 juni: Venray Muzikaal Totaal. Afmelden bij Gerti: tel. 631306. Voor informatie: Nelly Steegh.'tel. 586821. Plyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. n~' "k alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Cummunicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - Algemeent@flyers.nl In navolging van het grote succes tijdens het WK Voetbal '98 in Frankrijk wordt in tennishal De Schaapskooi in Venray het startsein gegeven voor Euro 2000. In De Schaapskooi wordt een indoor ten nisbaan omgetoverd tot een voetba larena van ongeveer 500 vierkante meter. De arena wordt voorzien van 24 meter tribunes waar 400 perso nen plaats kunnen nemen, een giga voetbalscherm van 2.40 bij 1.80 meter met super beeldkwaliteit en een fantastisch geluid (u waant zich live in het voetbalstadion), sky- boxen en een VIP-lounge en twee gezellige bars. Alles natuurlijk in EK-stijl waarin de oranjekleur de boventoon voert. De entree is voor alle dagen vrij, reserveren van kaar ten (ook voor de VIP-lounge en sky- boxen) is wel mogelijk, telefoon (0478)585418. De Oranjepool kan ter plaatse, voor aanvang van iedere wedstrijd, worden ingevuld. Meteen na de wedstrijd worden de winnaars bekendgemaakt en krijgen zij hun prijs. Voor de beste verklede sup porter heeft de organisatie een ver rassing in petto. Venray Muziek Totaal 2000 vindt plaats op vrijdag 23 juni in het cen trum van Venray. Crescendo zal ook dit jaar een bijdrage leveren aan dit niet meer weg te denken muzikale evenement. De organisatie belegde een bijeenkomst met afgevaardig den van alle deelnemende koren, orkesten e.d. Crescendo zal dit jaar waarschijnlijk weer optreden in De Bleek. Meer hierover binnenkort. Donderdag 6 juli: Om 19.00 uur ontspanningsavond in Het Schuttersveld voor de bewoners. Zaterdag 15 juli: Om 15.00 uur opluisteren jubileumviering in de Paterskerk. September: Deelname aan nationale zangersdagen te Tegelen. Deze maand wordt wederom een feestmis opgeluisterd. Repetitie: 's woensdags van 18.00 tot 19.30 uur in De Kemphaan, Kennedyplein. Afmeldingen bij mw. Van Dijck, tel. 581955. Voor algemene infor matie: secretariaat, tel. 583428. De eerstvolgende repetitie is woens dag 14 juni a.s. bij zaal Thielen. Voorafgaande aan de repetitie wordt er een cursus "choreografie" gege ven door Martin Mitchell. Aanvang 19.00 uur. Afmeldingen bij Jeanny Jenniskens, telefoon 516877. Agenda 16 juni barbecue: wij verwachten jullie tussen 20.00 en 20.30 uur om te beginnen met een kopje koffie, daarna de barbecue. Wij zijn op zoek naar uitbreiding van ons koor en willen graag nieuwe sopranen, mezzo en alten verwelko men. Heb je zin in zingen en denk je datje het bij ons koor wel naar je zin zult hebben dan nodigen we je van harte uit geheel vrijblijvend enkele repetities bij te wonen. Bel voor ver dere informatie even met onze voor zitter, Jeanny Jenniskens, telefoon 516877. Harmonie Euterpe Harmonieorkest Donderdag 8 en 15 juni: 20.00 uur Repetitie. Afmelden: H. v.d. Steeg, tel. 582539. Agenda: 8 juni: Ophalen oud papier volgens rooster. 18 juni: Opluistering dienst tgv 575- jarig bestaan schutterij in de Grote Kerk. 18 juni: Inhalen Avondvierdaagse; 16.30 uur Kennedyplein. 22 juni: Aanvang repetitie 20.30 uur i.v.m. Jeugdactiviteit. 24 juni: Serenade Gemert. 29 juni: Seizoensafsluiting, aanvang 19.00 uur. 17 aug.: Eerste repetitie na de vakantie. 3 en 4 nov.: Promg Jeugdorkest Donderdag 8 en 15 juni: 18.45 uur Repetitie. Agenda: 22 juni: Seizoenafsluiting. Najaar: Concert Merselo/Y sselsteyn. Afmelden: P. Noten tel. 587858 Drumband Dinsdag 13 en 20 juni: 20.00 uur Repetitie. Afmelden: Dorien van der Giessen, tel. 589317. Agenda: 18 juni: Inhalen Avondvierdaagse; 16.30 uur Kennedyplein. 24 juni: Serenade Gemert. 29 juni: Seizoenafsluiting, aanvang 19.00 uur. 3 en 4 nov.: Proms. Bestuur 19 juni 19.00 uur Proms Coninxhof. Majorette-opleiding Repetitie op woensdag: majorette team A van 17.30 tot 18.15 uur en team B van 18.15 tot 19.15 uur. Op zaterdagmorgen extra repetitie voor die majorettes die op concours gaan. Tamboerkorps Repetitie op woensdag van 19.30 tot 21.30 uur bij Henk en zondags samen met het muziekkorps. Opleidingsorkest Repetitie op woensdag van 18.45 tot 19.30 uur. Verdere ondersteunings- lessen volgens rooster. Muziekkorps Repetities op woensdag van 19.30 tot 21.30 uur en zondags van 10.30 tot 12.00 uur. Optredens: Vrijdag 9 juni: Défilé Vierdaagse Boxmeer. Vertrek vanaf de Opmaat om 19.00 uur. We zijn om ongeveer 21.30 uur weer terug in Venray. Zondag 18 juni: Défilé Avondvierdaagse Venray. We ver trekken vanaf de Opmaat om 16.00 uur. Vrijdag 23 juni: Venray Muzikaal Totaal. Vertrek vanaf de Opmaat om 18.30 uur. Zondag 25 juni: Intocht en opluiste ren mis neomist Van Dijck in de Paterskerk. Vertrek vanaf de Opmaat om 09.45 uur, de H. Mis is om 10.30 uur en aansluitend recep tie in In den Engel. Zaterdag 26 aug.: Taptoeshow in Neer. De bus vertrekt om 17.00 uur. We zullen ongeveer 22.00 uur terug zijn. Zondag 10 sept.: Showoptreden in de Efteling. Zondag 17 sept.: Taptoe Peelland. Overige korpsactiviteiten Op donderdag 22 juni om 19.00 uur is de jaarlijkse algemene ledenver gadering in de Opmaat. De laatste repetitie voor de vakantie is op 28 juni. De eerste repetitie na de vakantie is op 16 aug. Helpen met kienen: De wekelijkse kienavonden in zaal In den Engel worden mede ver zorgd door onze leden. Hiervoor is een rooster opgesteld. Leden krijgen hiervan persoonlijk bericht. Afmeldingen: Bij verhindering dienen alle leden van het jeugd- en muziekkorps zich af te melden bij de korpsleiding, bij voorkeur mondeling, tel. 511647, of uiterlijk tot een half uur voor aan vang van de repetitie in De Opmaat, tel. 513593. Majoretten melden zich mondeling af bij de betreffende begeleiding of telefonisch bij Gerda, tel. 550797. Vrijdag 9 juni: 19.00 uur repetitie jongens; 20.00 uur repetitie hele koor. Zaterdag 10 juni: Tussen 10.00 en 12.00 uur oud papier inleveren in de papiercontainer bij Eurodump aan de Nieuwhuisweg; 20.00 uur repeti tie Promo-koor. Zondag 11 juni: 10.30 uur H. Mis in de Paterskerk. Dinsdag 13 juni: 19.15 uur repetitie jongens. Woensdag 14 juni: 18.30 uur oud papier ophalen Landweert I+II. LANDWEERT I+II Elke tweede woensdag van de maand halen de Zangers van St. Frans oud papier op in Landweert I+II. Op woensdag 14 juni vanaf 18.00 kunt u het oud papier goedgebun- deld aan de straat zetten. Alvast bedankt voor uw medewerking De EK-koorts neemt langzaam maar zeker groteske vormen aan. De deelnemende landen zijn inmiddels in Nederland en België gearriveerd, de supporters uitge dost in de kleuren van hun land en de coaches en spelers werken aan de laatste technische en tacti sche varianten. Ook de Venrayse Euro 2000 pool schrijft op dit moment de laatste deelnemers in. Vandaag (donder dag) en vrijdag heeft u nog de mogelijkheid om voor een geeltje (25 gulden, waarvan vijf gulden naar voetbalvereniging SV Venray gaat) een gokje te wagen op de uit slagen tijdens het Europees kam pioenschap in Nederland en België. Doe dus mee, schrijf in en win! De pool is vanaf 11 juni te volgen op internetsite: Http://VENRAY.UWPARTNER.N L. SPELREGELS De deelnemers aan de voetbal pool, op zijn minst achttien jaar, dienen alle uitslagen van de 24 voorrondewedstrijden, de vier kwartfinales, de twee halve finales en uiteindelijk de finale zo goed mogelijk te voorspellen. Daarnaast dienen zij een antwoord te geven op de vragen wie Europees kampioen wordt, hoeveel doelpunten Nederland scoort en tegen krijgt tij dens het EK en hoeveel doelpunten er in zijn totaliteit tijdens de Europese titelstrijd worden ges coord. Voor het bepalen van de wedstrijduitslagen gelden de uitsla gen na 90 minuten voetbal, dus ver lengingen tellen niet mee. Bij een juist voorspelde eindstand krijgt de deelnemer tien punten en bij het goed voorspellen van winst/gelijk of verlies zijn drie punten te verdienen. Iedere juist voorspelde kwartfina list, halve finalist en finalist levert respectievelijk twee, vijf en acht punten op. Wie de nieuwe Europees kampioen goed invult, mag nog eens rekenen op een bonus van twaalf punten. De extra vragen kun nen elk maximaal nog eens twintig punten opleveren. Er zijn dus genoeg punten te verdienen! Inschrijven kan bij café 't Upke aan de Marktstraat 2, Hotel Brasserie De Zwaan aan de Grote Markt 2, PC Store aan de Oude Oostrumseweg 19a en Surprise Design aan de Patersstraat 5. Het inschrijfgeld kan ook worden over gemaakt naar de Fortisbank, reke ningnummer 81.01.74.502 o.v.v. Venrayse Euro 2000 Pool. Onder de drie deelnemers met de meest behaalde punten wordt de inzet ver deeld: eerste plaats 50 procent van de inleg, tweede plaats 25 procent en derde plaats 15 procent. De num mer een na de voorronde krijgt vijf procent van de inleg, hetzelfde geldt voor de koploper na de kwartfinale. Het wedstrijdformulier van de Venrayse EK 2000 pool is ook in te vullen via internet: Http://VEN- RAY.UWPARTNER.NL. De vergadering donderdag avond (vanavond) van de commis sie Sociale Zaken, Werkgelegenheidsvoorziening en Volksgezondheid bespreekt onder andere een forse verhoging van de productbegroting 2000, het SEBAPLUS project en het frau- debeleid. Venray lijkt zich lelijk in de vin gers te hebben gesneden met de oprichting vorig jaar van een bedrijfsvoeringsbureau in het kader van gesubsidieerde arbeidsmaatre- gelen, de NLW-bedrijven. Deze club werd voor acht gemeenten uit de regio opgericht met als uitgangs punt dat de kosten voor iedereen budgettair neutraal zouden verlo pen De begroting 2000 van de NLW is inmiddels vastgesteld en de Venrayse bijdrage daarin is nu vast gesteld op f 503.275 op jaarbasis. In de gemeentebegroting 2000 is echter slechts een bedrag van f 310.000 opgenomen. De gemeente heeft al geprotesteerd bij de partners tegen deze verhoging, maar dat mocht niet baten en Venray zal ver plicht zijn de bijdrage te voldoen. In 1997 startte Synthese, naar aanlei ding van de problemen van de var kenspest, met het project SEBA - Sociaal Emotionele Begeleiding Agrariërs. Nu vanuit de landelijke overheid steeds meer, drastische, maatregelen genomen worden om te komen tot reconstructie van de land bouwsector lijkt het juiste moment aangebroken om het project uit te breiden. Het college vraagt de com missie om goedkeuring van het aan vullende bedrag van f 16.255. Het aantal onderzoeken naar frau de met sociale voorzieningen is in 1998 gegroeid naar 176, het bedrag dat daarmee semoeid was steeg van f 76.678 (1997) naar f 181.365 (1998). Tegenover de afname in het cliintenbestand en de vermindering van de werkzaamheden dankzij koppeling van bestanden, staat ech ter het toenemend belang van frau debestrijding. Het college vraagt de commissie akkoord te gaan met deze verschuiving van werkzaamhe den. waarbij de nadruk steeds meer komt te liggen op preventie. De aan passing leidt niet tot verhoging van de kosten. De gemeente Venray en het Vincent van Gogh Instituut (VvGI) maken plannen voor de herinrich ting van de terreinen van het VvGI, St. Anna en St. Servatius. Het gaat om ambitieuze en zorgvuldig door dachte plannen, met respect voor de wensen van alle belanghebbenden en de aard van beide terreinen. Belangengroepen, de politiek en het publiek zijn geïnformeerd over de uitgangspunten die de gemeente en het VvGI hanteren bij de herontwik keling van de terreinen. In juni wordt het Globaal Stedenbouwkundig Plan voor beide terreinen gepresenteerd. Op 19 juni organiseert de projectgroep St. Anna en St. Servatius informatiebijeenkomsten in Le Tambourin (op St. Servatius aan de Stationsweg) over de plannen voor St. Anna (17.00 uur) en voor St. Servatius (20.00 uur). De architecten en de projectgroep geven toelichting op het Globaal Stedenbouwkunig Plan voor beide terreinen aan iedereen die daarin geïnteresseerd is. Er is op de informatiebijeenkomsten ook gelegenheid om vragen te stellen en om de plannen en de bijbehorden rapporten in te zien. Op de Deurneseweg in Heide is vorige week donderdagavond omst reeks 19.15 uur een 11-jarige jongen uit Venray bij het oversteken door een passerende personenauto aange reden. Het kind is met onbekend let sel overgebracht naar het ziekenhuis van Venray. Een 44-jarige automo bilist uit Deume zag komende vanaf de A73 in de richting Venray ter hoogte van de Deurneseweg een aantal kinderen, waarvan er één vlak voor een tegemoetkomende auto de weg overstak. De automobilist uit Deurne verminderde uit voorzorg snelheid en op het moment dat hij vlak bij de jongen was, rende die opnieuw de weg op. De automobi list kon hem niet meer ontwijken en schepte de jongen. Het jongetje is met een bekkenfraktuur opgenomen in het ziekenhuis. Bij een verkeerscontrole^n vrij dag op diverse plaatsen 19 bekeu ringen uitgeschreven voor verschil lende overtredingen. Tussen 16.00 en 20.00 uur traden de agenten op tegen het rijden door rood licht (12 x);, het negeren van een voorsor- teervak (1 x) en het niet dragen van een helm (3 x). Ook twee fietsers die in het voetgangersgebied reden en een fietser die in de verboden richting fietste kregen een bon. Zoals ieder jaar, zal de 'Bijenwacht' ook in 2000 paraat zijn om, indien dit mogelijk is. over last van bijenzwermen, wespennes ten en hommelnesten bij de burgers te verhelpen. Hiervoor is een ver goeding verschuldigd. Bijenzwermen worden gratis weg gehaald. Beschikbaar zijn: Venray: Ad v. Meurs, tel. 512537 en Jan Verkoeyen. tel. 587849. Leunen:: Jan Weys, tel. 585806. Ysselstevn: Piet Michels, tel. 0493- 529511. Gemengd zangkoor Repetities: *s maandags om 20.00 uur. Locatie: Parochiehuis Paterskerk. Leunseweg 5, Venray. Maandag 12 juni, 2e Pinksterdag: Zingen om 10.30 uur. Maandag 19 juni: Laatste repetitie dag voor de zomervakantie. Maandag 26 juni: Geen repetitie. Zondag 2 juli: Zingen om 10.30 uur. Zaterdag 12 aug.: Zingen om 14.00 uur in de Grote Kerk t.g.v. gouden bruiloft van de ouders van Sjan. Zaterdag 19 aug.: Zingen om 18.00 uur in de Paterskerk t.g.v. zilveren huwelijk van André en Han. Let op! De zaterdagen 12 en 19 aug.: een half uur voor de H. Mis aanwezig zijn om de liedjes door te zingen. Onze zomervakantie is van maandag 3 juli t/m zondag 13 aug., 14 aug. beginnen de repetities weer. Bij ieder optreden gelieve een kwar tier voor aanvang aanwezig te zijn. U bent welkom op onze repetities voor een kennismaking. Voor meer informatie/aanmelding/afmelding kunt u bellen: mw. T. Douwes. lel. 0478-584494 of mw. T. v.d. Heuvel, tel. 0478-583884 De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 34-jarige automobilist uit Leunen aangehou den op verdenking van rijden onder invloed. De man reed rond 01.30 uur over de Maaskade in Venlo toen hij werd gecontroleerd. Een ademanalyse op het bureau wees uit dat hij teveel gedronken had. Middels een snel- rechtprocedure kreeg hij een rijver bod voor vier uur opgelegd. In de nacht van donderdag op vrijdag heeft een 24-jarige automo bilist uit Venray zijn auto vijf uur moeten laten staan omdat de man onder invloed reed. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt en zijn auto werd tot vrijdag achter het bureau gepar keerd. De man werd om 01.30 uur op de Stationsweg staande gehou den eri moest blazen. Hij werd over gebracht naar het politiebureau: hij bleek 1,00 promille alcohol in zijn bloed te hebben. De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 54-jarige automobilist uit Vredepeel aange houden op verdenking van rijden onder invloed. De man reed rond 02.30 uur over de Deurneseweg toen hij werd gecontroleerd. Een ademanalyse op het bureau wees uit dat hij teveel gedronken had. Middels een snel- rechtprocedure kreeg de man een geldboete en rijverbod voor drie uur opgelegd. Een 36-jarige inwoner van Venray heeft als gevolg van een foutieve inhaalmanoeuvre een aanrijding veroorzaakt. Hij liep letsel op aan zijn borst, terwijl een 45-jarige inzittende van zijn auto letsel opliep aan een oog en been. De Venray naar reed over de Lorbaan in de richting van de Veulenseweg. Hij wilde de voor hem rijden personenauto inhalen, bestuurd door een 39-jarige inwoner van Leunen. Hierbij raakte hij de achter zijkant van de voor hem rij dende auto. De bestuurder uit Venray bleek niet in het bezit van een rijbewijs en had de auto van zijn vriendin zonder haar toestemming meegenomen. Ook bleek hij onder invloed van alcohol te verkeren. Onbekenden hebben donder dagavond rond 20.00 uur ingebro ken bij een bedrijf aan de Rozendaal. Een getuige uit Merselo (leeftijd onbekend) zag hoe een persoon met een computer op de arm vanaf het bedrijf richting auto liep de compu ter daar inlaadde. Bij komst van de politie waren de daders gevlogen. Nader onderzoek wees uit dat de onbekenden binnenkwamen door over een draad te klimmen en een raam te vernielen. Zij ontvreemden verder onder meer een telefoon annex fax en een printer. De politie stelt een onderzoek in. ï&l'gStranA, de. 1\JeviYievi HET OPENLUCHTBAD VAN VENRAY EN OMSTREKEN Dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur (hoogseizoen tot 20.00 uur) •Gezuiverd strandbad •Speeltuin Midgetgolf •Frituur met terras •Kind- en gezinsvriendelijk «tergW Sparrend reef 12, 5SÖ7 EK Oostruiti-Venray mvfyfrittevennmznl tel 0478-511322

Peel en Maas | 2000 | | pagina 11