Installatiebedrij f Keijsers 100 jaar Onderzoek dossiers ziekenhuizen 2000 gulden voor Stichting Reanimatie 'Klein, maar fijn' "Het realiseren van doelen". 120 jaar Foto-Video van de Leur Gemeente Venray wil dienstverlening aan bedrijven verbeteren Ook uw maat in badkameruitvoering Euro 2000 VVV/ANWB Ingezonden 0 DE GROOT B.V. J'naijEL EN MAAS donderdag 25 mei 2000 - Pagina 9 Kloosterstraat 18, Stevensbeek. Telefoon: (0485) 38 23 05 Manifestatie Ziekenhuis Venray Basiszorg, onze zorg Zondag 4 juni 15.00 uur Schouwburgplein Venray U komt toch ook< Door de vereniging van Patiënten/Consumentenorganisati es in Limburg (PCL) wordt momenteel in samenspraak met de Universiteit van Maastricht een onderzoek verricht naar de medische dossiervorming in zie kenhuizen en huisartsenpraktij ken in de provincie Limburg. Het onderzoek heeft als doel de medische dossiervorming binnen ziekenhuizen en huisartsenpraktij ken in Limburg in kaart te brengen en te vergelijken met de bepalingen die de Wet op de geneeskundige behandelingsovereenkomst (Wgbo) bevat ten aanzien van het medisch dossier. De resultaten zullen ver werkt worden in een rapport met aanbevelingen. Centraal in het onderzoek staan de patiëntenrechten betreffende het medisch dossier. De Wgbo bepaalt dat de arts een dossier van de patiënt moet aanleggen, waarin alleen gegevens die noodza kelijk zijn voor een goede hulpver lening mogen worden vastgelegd. Inzake het medisch dossier heeft een patiënt een aantal rechten, zoals het vernietigingsrecht, het inzage recht en het recht op afschrift van zijn dossier. De Wgbo bepaalt tevens dat de arts toestemming dient te krijgen van en volledig geïnfor meerde patiënt voor het verrichten van een behandeling. Artsen dienen hiervan aantekeningen te maken in het dossier. De doelstelling van het onderzo.ek en eventueel vervolgon- deroek js te komen tot betere medi sche dossiervorming. PEEL. EN MAAS UW WEEKBLAD Deskundig van sloop tot finishing touch U laat zich in onze showroom uit gebreid adviseren bij het samen stellen van de badkamer van uw Spontane geste Vakgarage Gommans de Wit De heer Jeu de Wit van Vakgarage Gommans de Wit te Ysselsteyn heeft een cheque ter waarde van 2000 gulden overhan digd aan de heer Wim Manders, vice voorzitter van Stichting Reanimatie Noord- en Midden Limburg. Meer dan vijftien medewerkers van de verschillende bedrijven van Gommans de Wit hebben in november 1999 de cursus reanime ren gevolgd en met goed gevolg afgesloten. Directe aanleiding hier voor was het overlijden op de werk vloer van een collega, nu ruim een jaar geleden. Toen dit gebeurde werd iedereen weer eens met de neus op de feiten gedrukt. Voor de overleden collega was die hulp wel iswaar wel aanwezig, maar het heeft toen niet mogen baten. Veel colle ga's waren door dit voorval over donderd en zo werd het idee naar voren gebracht om een cursus reani meren te volgen. De heren Wim Gommans en Jeu de Wit onder streepten als directie dit voorstel en er werd contact gezocht met de Stichting Reanimatie Noord- en Midden Limburg. Zij hebben de cursus, verdeeld over drie avonden, geheel verzorgd. Tijdens de over handiging van de cheque zijn alle cursisten weer bij elkaar geweest om de eerste herhalingscursus te volgen. Ieder halfjaar is deze oefe ning noodzakelijk om de vaardig heid in de vingers te houden. Het geld kan de stichting goed gebrui ken. Annie, het (re)animeermeisje is aan vervanging toe. Een nieuwe pop om het reanimeren in de praktijk te brengen is voorzien van de modern ste technieken en er is een behoorlij ke investering mee gemoeid. Gommans de Wit en de Stichting Noord- en Midden Limburg zijn beiden tevreden. De medewerkers van Gommans en de Wit zijn voor bereid om in geval van nood hulp te kunnen verlenen en de stichting ziet een lang gekoesterde wens in ver vulling gaan. Inlichtingen voor een cursus reanimatie kunt U inwinnen bij de heer Manders tel. (0478)513521 De heren Wim Manders en Jeu de Wit met de nieuwe Annie De gemeente Venray hecht groot belang aan verhoging van de kwaliteit van haar dienstverle ning. Daarom is besloten om in samenwerking met het bedrijfsle ven een uniek verbeterproject uit te voeren. In dit project, dat wordt begeleid door het organisa tie-adviesbureau Arthur Andersen, werken vertegenwoor digers van het bedrijfsleven en de gemeente samen aan concrete en blijvende verbeteringen. Vanuit het bedrijfsleven nemen belanghebbende partijen deel als Business Vision. MKB, Industriële Club Venray, Agribusiness, Citymanagement en de Limburgse Werkgevers Vereniging. PROJECT Het project is een vervolg op een eerder initiatief van de Limburgse Werkgeversvereniging. Daarbij is een instrument ontwikkeld om de prestaties van gemeenten rond bouw- en milieuvergunningen meet baar te maken. Naast de gemeente Venray zijn de gemeenten"Horst en Roermond en de provincie Limburg betrokken geweest bij dit initiatief. INTERVIEWS De gemeente Venray gaat nu het instrument in brede vorm toepassen. De komende maand worden inter views gehouden bij een aantal bedrijven uit Venray. Daarin wordt gevraagd naar hun mening over de dienstverlening van de gemeente Horst en Roermond en de provincie Limburg betrokken geweest bij dit initiatief. De gemeente Venray gaat nu het instrument in brede vorm toe passen. De komende maand worden interviews gehouden bij een aantal bedrijven in Venray. Daarin wordt gevraagd naar hun mening over de dienstverlening van de gemeente Venray met betrekking tot onder andere: de aan- en verkoop van bedrijfsterreinen, het aanspreekpunt voor bedrijven, de vergunningverle ning. de handhaving. Vervolgens zullen zogenaamde actieteams op basis van de uitkomsten de verbeter- voorstellen verder uitwerken. In de actieteams nemen vertegenwoordi gers van zowel het bedrijfsleven als de gemeente Venray plaats. De provincie Limburg is een project gestart in het midden- en kleinbedrijf van de chemische industrie. Het project, dat onder de titel 'Klein, maar fijn' wordt uitgevoerd, is erop gericht de bedrijfsvoering van chemische bedrijven te optimaliseren. Bedrijven kunnen zo tegelijk schoner en efficiënter produceren. Binnen de bedrijfstak is reeds met succes een proefprojet uitgevoerd. Uit dit proefproject kwam naar voren dat bedrijven nog veel kunnen besparen op grondstoffen, afvalstof fen en energie. Na een gedegen voorbereiding wordt nu het gehele MKB van de chemisch industrie benaderd. In Nederland zijn onge veer 500 kleine en middelgrote bedrijven chemische bedrijven actief, waarvan circa veertig in Limburg. Deze bedrijven maken onder meer verf, drukinkt, lijm, bestrijdingsmiddelen, cosmetica en farmaceutische producten. Venrayse schouwburg primeur met seminar De vraagstelling of de mens is orbestemd of dat de mens eigen lelstellingen kan realiseren is n verkeerde. De mens is name- It voorbestemd om zijn eigen elsteilingen te realiseren. Dit llen Marines Knoope en Jan Eter van Lieshout aan de hand n voorbeelden en ervaringen idelijk maken op de schouw- rgavond: "Het realiseren van elen". De avond vindt plaats op nderdag 8 juni en begint om ,00 uur. 'De onwetende denkt dat alles m overkomt, maar de wijze weet ihij de toekomst zelf creëert", zo dt de boodschap van Knoope. Het «ren van deze toekomst vindt aats via het doorlopen van een st aantal stappen. Om dat de :este mensen deze stappen niet üjkennen. zien zij dus ook niet I zij hun toekomst zelf creëren, s mensen hun toekomst zelf kun- n creëren, kunnen zij dus per finitie ook hun doelstellingen iliseren. De schouwburgavond wordt gerealiseerd door de Ronde Tafel Venray-Horst. Dit is een ser viceclub die tot doel heeft het reali seren van projecten voor minderbe deelden in de wereld, zowel dichtbij als ver weg. De opbrengsten van dit project zijn bestemd voor de aan schaf van een schoolbus voor kinde ren in een kindertehuis in Colombia, zodat ook deze kinderen later hun eigen toekomst kunnen creëren. Kaarten voor deze avond a 110 gul den zijn te koop aan de kassa van de schouwburg, ot te bestellen bij Rühl Haegens van Aar, telefoon 0478- 584333 (vragen naar René Michielsen). DE SPREKERS Marines Knoope, fysicus, hield zich jarenlang bezig met de vraag in hoeverre en op welke wijze de mens invloed heeft op zijn eigen levens omstandigheden. Hij werd gefasci neerd door het natuurkundige ver schijnsel dat werkelijkheid pas lijkt te ontstaan zodra ze wordt waarge nomen. Knoope werkt als advieseur Jan Pieter van Lieshout op het gebied van teambuilding, managementtraining en bij het ondersteunen van veranderingspro cessen. Jan Pieter van Lieshout studeerde in 1977 af als bewegingsdeskundi- ge. Zijn specialiteit is het zich in beweging laten zetten van mens en organisatie. In zijn werk toont hij weerstand en neemt deze spelender wijs weg. Indien weerstanden een maal zijn weggenomen onstaan nieuwe mogelijkheden die creatieve processen van het individu en het invoelingsvermogen ten opzichte van anderen bevorderen. Van Lieshout werkt met vele mensen en organisaties, zowel in de particulie re sector als voor de overheid. De avond wordt mede mogelijk gemaakt door restaurant Onder de Boompjes in Overloon, Peterink en Partners in Venray, Elektro Martens in Venray, Drukkerij van den Munckhof in Venray en Sence Dance in 's-Hertogenbosch. Vanaf vrijdag 2 juni is het zover. Dan ontvangt iedere klant van de VVV/ANWB Venray bij besteding van minimaal fl. 50,00 een lot waar mee u kans maakt op twee toe gangskaarten voor de wedstrijd Nederland-Frankrijk. De wedstrijd vindt plaats op woensdag 21 juni in Amsterdam Arena om 20.45 uur. Ook testen zij uw voetbalkennis door het stellen van drie vragen. Deze eenvoudige vragen hebben betrekking op SV Venray. Spijker uw kennis dus bijDe actie duurt tot en met vrijdag 9 juni 17.00 uur. Op dat tijdstip trekt Edward Linskens de winnaar uit de inzendingen. Naast de toegangskaarten zijn er ook andere leuke prijzen te winnen. Alleen indien u aanwezig bent, heeft u recht op uw prijs! Deze actie is tot stand gekomen in samenwerking met Uitzendbureau Adecco en de EURO 2000TM organisatie. Wilt u meer informatie? Bel dan even met Betty Bradley of Marga Valckx 0478 510505. SV Venray toe aan nieuwe voorzitter? Aangezien Wiel Michiels ook altijd via de kranten communiceert doen wij dit ook maar! Naar aanlei ding van het artikel twee weken geleden in deze krant van voorzitter Wiel Michiels zijn er bij ons enorme irritaties ontstaan. Deze irritaties waren echter al een hele tijd aanwe zig maar dit artikel gaf ons de door slag om deze brief te schrijven. Hoe kan iemand zich voorzitter noemen: - Als hij alleen vooraan staat op momenten dat het goed gaat. - Als hij negatieve uitspraken doet over spelers, terwijl hij niet geheel op de hoogte is over de stand van zaken. Dit door slechte communica tie tussen het bestuur en de selectie. - Hij zich distantieert als er zich pro blemen voordoen met de selectie. - Als voorzitter heb je toch een voorbeeldfunctie en daar horen negatieve uitlatingen overs spelers in de krant niet bij. Wie is trouwens Willem Peeters? En wat heeft hij hiermee te maken? Het getuigt van weinig respect om niet op waarheid gebaseerde uitlatingen over spelers via de krant kenbaar te maken. - Hoort een voorzitter niet aanwezig te zijn na afloop van een slechte wedstrijd, die niet alleen te wijten is aan de spelers maar ook aan een trainer en de technische staf. Organisatorisch moet Wiel Michiels de zaken voor SV Venray zeer goed voor elkaar hebben, maar als je verder geen verstand van voet ballen hebt kan hij zich wat dat betreft beter afzijdig houden! Wij zijn ook van mening dat als het bestuur zich de laatste jaren positiever had opgesteld het seizoen 1999-2000 waarschijnlijk niet zo triest had hoeven te eindigen! Vier geïrriteerde spelersvrouwen (namen bij redactie bekend). In jubileumjaar wordt nieuwe pand geopend dromen. Maar hoe krijgt u die droom ver volgens thuis? Wees gerust. Ook voor de com plete uitvoenng: De Groot. jW bouw - tegels - sanitair graofy iM tidee uitueefu»?. beroep en zijn niet het zakenleven ingegaan. In 1971 moest Jeu vanwe ge een ziekte stoppen met werken en ook Feus diende het rustiger aan te gaan doen. DERDE GENERATIE Op 24-jarige leeftijd nam Vé op 1 januari 1972 het bedrijf over samen met Hannie, met wie hij in 1971 was getrouwd. Zij verhuisden in september naar het bedrijf en gingen hierbij wonen. Samen bouwden ze de zaak uit, met als specialiteit: elektro-installatie en techniek in de agro-sector, alsmede waterleidingen met sanitair in zowel woningen als bedrijven. Ook de winkel speciali seerde zich in elektro- en waterlei dingmaterialen. In de loop der jaren waren het café, de huishoudelijke artikelen, de benzinepomp en de rij wielhandel reeds verkocht of afge stoten. Het bedrijf groeide naar zo'n 35 medewerk(st)ers. OVERNAME In 1994 werd het bedrijf Manders BV Venray met circa 15 medewer kers overgenomen en kwam er een loodgieters-, sanitair- alsmede een centrale verwarmingsafdeling, en groeide deze afdeling uit tot een 22- tal medewerk(st)ers. In Venray kwam een showroom sanitair onder de naam: Manders Sanidrome in de Wilhelminastraat. In 1999 moest het bedrijf op zoek naar een uitbreiding voor de showroom. Het pand van Kengen op industrieterrein Keizersveld in Venray werd door het bedrijf aange kocht. De showroom werd op 1 december 1999 in gebruik genomen. Met het overnemen van het perso neel van Kengen, kwam het perso neelsbestand uit op een huidig aan tal van 64 medewerk(st)ers. Inmiddels was het gezin van Vé en Hannie uitgebreid met twee zonen: Servé (1974) en Edwin (1976). VIERDE GENERATIE Servé ging leren voor elektriciën en is in 1999 in het bedrijf komen werken. Edwin ging leren voor loodgieter en centrale verwarmings monteur en komt in juni 2000 in het bedrijf werken. Zij gaan zich nu voorbereiden om het bedrijf in de toekomst samen of in combinatie voort te zetten. Vé wil zich over enkele jaren terugtrekken als eerste verantwoordelijke om ruimte maken voor de vierde generatie te maken. Installatiebedrijf Keijsers vier de afgelopen weekend zijn 100- jarig bestaan. Zaterdag maakte de personeelsleden en de directie een uitstapje en zondag was er een heilige mis, met speciale intentie voor de oprichters, de tweede generatie Keijsers en de overleden medewerk(st)ers. Het bedrijf gaat in dit jubileumjaar verkassen, van het Lovinckplein naar het nieuwe bedrijventerrein in Ysselsteyn. In het najaar van 2000 of in het van 2001 wordt het nieuwe de Jan Poelsweg geopend. De huidige locatie aan het Lovinckplein in Ysselsteyn gaat na 78 jaar plaats maken voor woonap partementen en zorgwoningen van Wonen Limburg Venray, een nood zakelijke uitbreiding voor het dorp. EERSTE GENERATIE Smederij Keijsers werd opgericht in 1900 in Broekhuizen. Op 28 mei trouwde Sjang Keijsers met Trina Janssen en vestigde zich als zelf standige smid en hoefsmederij in Broekhuizen. In 1921 trokken ze naar Deurne om er samen met een compagnon een constructiefabriek op te zetten, maar dit was geen suc ces. In 1922 hadden ze het in Deurne wel gezien en richtten ze wederom een eigen smederij, win kel en café op in het nieuwe Peeldorp Ysselsteyn. Het gezin bestond inmiddels uit negen kinde ren, waaronder de zonen Jeu en Feus. Zij gingen ook in de smederij werken. TWEEDE GENERATIE In 1941 namen Jeu en Feus het bedrijf over van hun vader en gin gen verder als: Gebroeders Keijsers. Inmiddels was er ook een benzine pompstation bijgekomen, evenals een elektro- en waterleidinginstalla tie en een rijwielhandel. Het perso neelsbestand groeide uit naar een achttal medewerkers. In 1943 trouwde Jeu Keijsers met Ida Smeets. Uit dit gezin werden acht kinderen geboren: vijf meisjes en drie jongens, waarvan Servé (Vé), geboren in 1947, de latere opvolger zou worden. In 1947 trouwde Feus Keijsers met Mia van de Munckhof. Uit dit gezin werden vijf kinderen geboren: vier meisjes en één jongen. Alle anderen uit beide gezinnen hebben gekozen voor een ander Op 5 juni bestaat Foto-Video Rini van de Leur 20 jaar handel verzorgt slechts een klein aantal diensten. Deze bedrijven ver kopen bijvoorbeeld wel fotocame ra's, maar kunnen geen 1-uur foto service bieden. "Bij ons is dat wel mogelijk", zegt Rini van de Leur. "Klanten kunnen voor verschillende diensten een beroep op ons doen, zoals verkoop van foto- en videoca mera's, maar ook computers. Hierbij vermelden wij dat onze computers naar wens van de klant in eigen bedrijf met uitsluitend kwaliteits componenten worden geassem bleerd." De klantenkring van de foto-video zaak strekt zich uit tot ver buiten Venray. De mensen komen uit een gebied met een straal van zo'n 25 kilometer rondom Venray. Vroeger waren dit hoofdza kelijk mannen. Nu zijn het steeds meer vrouwen die een foto- of videoproduct kopen. In de periode dat de mannen voor de deur ston den, verkochten we vooral techniek. Ze moesten 'aan de knoppen kunnen draaien'. De vrouwelijke klanten zijn gevoeliger en rationeler. Zij vinden het belangrijker om plezier te beleven aan de foto. dan aan de camera. Rini van de Leur gaat mee met de nieuwste ontwikkelingen, maar ook in andere diensten is hij erg sterk. De reportage- en studiofo tografie behoren nog steeds tot zijn werkzaamheden, evenals de verhuur van projectieapparatuur. De 1-uur fotoservice is erg aantrekkelijk. Ten eerste is de kwaliteit van deze afdrukken erg goed. Ten tweede is het voor de klanten prettig dat zij de auto voor de deur kwijt kunnen. Dikwijls geven ze snel het rolletje af en komen na een rondje boodschap pen de foto's weer ophalen. Door de combinatie van de factoren bereik baarheid. kwaliteit en snelheid heeft Rini van de Leur een sterke positie in Limburg en Oost-Brabant. Foto-Video Rini van de Leur Paterssiraat 10, 5801 AV VENRAY Tel.: 0478-584485 Fax: 0478-511527 E-mail: info@rinivdleur.nl Internet: www.rinivdleur.nl de sfeervolle Patersstraat, in het centrum van ligt de meest vooruitstre- video- en computer oord-Limburg: Foto- Rini van de Leur. Op 5 juni Foto-Video Rini van de Een reden om even achterom te kijken, vooral ook om een blik in de toekomst te werpen. In 20 jaar is er veel veranderd in wereld van foto en video. Zo is alfilm vervangen door video en is voor de diawerkers de digitale ografie met bijbehorende photo- gekomen. En voor de fanatieke ka-werkers is de digitale fotobe- rking, middels programma's als otoshop, gekomen. Derhalve een line aardverschuiving binnen het ale fotogebeuren. Foto-Video ai van de Leur heeft zich aange- st aan al deze veranderingen door verkoop van digitale camera's en behorende accessoires, maar 'ens ook (digitale) videocamera's computers. Ook het verwerken a de door klanten gemaakte foto's Urging een grote verandering. Zo ifden nu hun foto's afgedrukt in 1 op het nieuwste Agfa digitale ilab waardoor niet alleen de leid gewaarborgd is, maar loor vooral de kwaliteit van de ikken op hoog niveau zijn. Ook de nieuwste technieken van de itale fotografie kunt u bij Rini de Leur terecht. Zo hebben ze eigen website op internet v.rinivdleur.nl) voor het toestu- van digitale foto's of bestanden, len één dag worden er dan per- afdrukken van gemaakt. Op site kunnen klanten alle infor- ie vinden die ze zoeken. De site It de meest actuele informatie nt inruil, reportages of digitale ikmogelijkheden. Maar ook alle prijzen op de site vermeld. TOTAALPAKKET ini van de Leur is overigens een Pde weinige fotohandelaren die l'totaalpakket biedt. Menig foto-

Peel en Maas | 2000 | | pagina 9