Anne-Marieke van Hulst in de ban van moderne vijfkamp Sfront c*t l/wneuf Drie keer goud en drie keer zilver voor St. Christoffel Geslaagde examens Taekwondo Toernooi Venray selectie voor EK Judo Atletiek Vereniging Venray-Regio De Rooyse Schuuvers Triathlon Vereniging Regio Venray H.S.V. De Roerdomp Lopersgroep Peelrunners St. Jan Merselo Loobeekloop Holthees Sjoelclub Venray Bridgeclub Harten Drie De Niet- Rokers Bridge Club Bridgeclub Doublet Bridgeclub Venray Bridgeclub Klavertje Vier >agin;EL EN MAAS woensdag 31 mei 2000 - Pagina 19 Venrayse sportvrouw beste Nederlandse bij internationaal debuut Zaterdag 20 mei werden er voor district Zuid weer zwarte band examens afgeno men voor de le en 2e dan. Acht leden van Tong-Il namen hieraan deel. Martijn Merken slaagde voor zijn 2e dan en voor hun le dan slaagden Stef v.d. Laar, Ward v. Haren. Kim v. Houten. Lenny Rutten-Couriol en Marian en Esther Willems. Alleen Biek v. Dijck moet helaas volgende keer herexamen doen. Het bijzonder hoge sla gingspercentage van 90% getuigt van het hoge niveau waarop bij Tong-Il lesgegeven en getraind wordt. Zondag 21 mei werden er in de sportzaal van Tong-Il ook weer examens afgenomen voor de gele slip t/m de rood-zwarte band. De deelnemers moeten hierbij hun kunnen laten zien op de onderdelen arm- en traptechnieken, stijlvormen lopen, sparring en breektechnieken. In de druk bezette zaal mochten na afloop 47 van de in totaal 49 kan didaten met hun nieuwe graduatie en diploma huiswaarts keren. Met dit geslaagde examen-weekend hebben de leden van Tong-11 laten zien dal er niet alleen met sparren maar ook met stijl succes behaald kan worden. (Door Henk Willemssen) Anne-Marieke van Hulst beoefent n sport die bij het grote publiek nper bekend is. Toch is de moderne jfkamp al sinds oudsher een Ivmpische tak van sport. De 26-jari- Venrayse leverde anderhalve week ïleden een opzienbarende prestatie y de Nordic Cup in Denemarken, aar behaalde zij in een sterk inter- ationaal veld de achtste plaats en erd Nederlands hoogst geklasseerde ouw. Anne-Marieke van Hulst had in het eense Allerod zelfs nog hoger kunnen ndigen. Een plaats in de top vijf lag in :t verschiet maar een slepende blessure ide liesstreek speelde haar op het laat- e onderdeel, het drie kilometer hardlo- ;n, danig parten. "Na vier onderdelen czette ik de vijfde plaats. Maar door ie blessure heb ik de laatste tijd heel einig looptraining kunnen doen. aardoor moest ik op het laatst nog drie iclneemsters voor laten gaan", zegt de enrayse die desondanks tevreden rugkijkt op haar allereerste intematio- ile wedstrijd. Pas anderhalf jaar geleden kwam nne-Marieke van Hulst in aanraking ui de moderne vijfkamp. Een sportfa- aat is ze altijd al geweest. Na de mid- :lbare school doorliep ze het CIOS in iitard en vond daarna een baan als jortinstructeur bij de luchtmacht. Eerst p vliegbasis De Peel en momenteel is werkzaam op de vliegbasis in eeuwarden. In de weekeinden verblijft thuis in Venray. "Vroeger deed ik lassiek ballet, paardrijden en taekwon- o bij Tong II. Op het CIOS kwam ik iet veel andere sporten in aanraking, n ik vond ze allemaal wel leuk en kon ok alle sporten wel een beetje. Inderhalf jaar geleden raakte ik met jjudant Jan Maas aan de praat. Hij is oach van de moderne vijfkampploeg en it ook in het hoofdbestuur." POPULAIR Sindsdien legt Anne-Marieke van luist zich toe op de vijf onderdelen chieten, schermen, paardrijden, zwem- len en hardlopen. In tegenstelling tot le tien- en zevenkamp in de atletiek, een eeks variaties op één sport, kent de noderne vijfkamp vijf geheel verschil- ende nummers. De sport stamt nog uit le tijd van Napoleon. Het verhaal gaat lat een koerier door de vijandelijke inies heen moest om verslag uit te bren- en aan de Franse keizer. "Die krijger ad een pistool en een zwaard om vijan- len van zich af te houden. Hij moest unnen paardrijden maar ook kunnen lardlopen wanneer hij zijn paard kwijt ras. En tot slot moest hij kunnen zwem- nen om de riviertjes over te komen. In iederland is deze sport heel onbekend, n tegenstelling tot Duitsland waar de noderne vijfkamp juist populair is", reet Anne-Marieke van Hulst. Zo'n drie dagen per week ligt de 26- arige Venrayse al om zeven uur 's och- ends in het zwembad. Het zwemmen iaat haar goed af want in Denemarken festigde ze met 2 minuten en 38 secon- len een nieuw persoonlijk record op de !0O meter vrije slag. Met schieten en chermen heeft ze meer moeite. "Die porten had ik nog nooit beoefend. Met ruim 1500 judoka's uit 21 lan den is het 26e Internationale Judotoernooi van Judovereniging Venray wederom het grootste en sterkst bezette judotoernooi van Nederland. Alleen de Judo Bond Nederland heeft bij de Open Nederlandse Kampioenschappen meer landen aan de start dan de Venrayse organisatie. Hoofdorganisator Adrie van Stokkem is een trots man: 'Hier doen wij het ieder jaar weer voor. Je weet niet hoe veel tijd en inspanning er voorafgaan aan zo'n evenement. De voorberei ding duurt al een jaar en komend weekeinde zijn meer dan 150 vrijwil ligers hard aan het werk om er voor iedereen een geslaagd weekeinde van temaken'. TOPLANDEN Hoe ze het in Venray iedere keer weer voor elkaar krijgen om zo veel sterke judolanden naar het noorden van Limburg te lokken is en blijft de vraag. 'Dat is natuurlijk het geheim van de kok' glundert Van Stokkem. 'Maar als je dit al zo'n 25 jaar doet dan kennen ze je wel in Europa. Door de jaren heen hebben we uitstekende relaties opgebouwd met de vele teams'. Opvallend zijn de vele nationale judoselecties die in Venray van de partij zijn. Niet alleen veel sterke West-Europese landenteams, maar ook de teams van o.a. Letland en Georgië zijn van de partij evenals selectieteams uit Roemenie. Tsjechië. Hongarije, Rusland. Finland en Litouwen. Traditioneel is de nationale selectie van Groot-Briltannië verreweg de groot ste. 'De Engelsen komen met hun com plete nationale selecties bij de jeugd, aspiranten en junioren', aldus Van Stokkem. SELECTIETOERNOOI Niet alleen de Engelse judoka's heb ben het toernooi in Venray aangegrepen als kwalificatietoernooi voor dc komen de Europese kampioenschappen voor aspiranten, eind juli in het Roemeense Oradea. maar ook de Belgische Judo Federatie en de Judo Bond Nederland gebruiken het toernooi als hun laatste Schermen is een echte denksport. Want na de eerste treffer is het duel al afgelo pen. Daar laat ik de meeste punten lig gen. Maar vorige week won ik toch bijna de helft van mijn partijen. Het schieten gebeurt met een luchtdrukpis tool. Op een afstand van tien meter moet je met 20 kogels zoveel mogelijk punten zien te scoren." OLYMPISCHE SPELEN Bij het paardrijden wordt een spring- parcours van twaalf hindernissen afge legd. Anne-Marieke van Hulst wist tij dens de Nordic Cup het parcours foutloos en binnen de lijd af te leggen. "Dal onderdeel heb ik zelfs gewonnen", zegt ze trots. "Het is altijd weer een gok welk paardje krijgt. Door middel van loting wordt namelijk aan iedere deelne mer er eentje toegewezen. Dan krijg je een blaadje met wat informatie over jouw paard en met welke hindernissen hij moeite heeft. Daarna mag je nog twintig minuten inrijden." De Venrayse sportvrouw besteed haar vrije tijd voor een groot gedeelte aan het oefenen in de vijf disciplines. "Het vergt selectietoernooi. 15000 judoka's uit 21 landen verdeeld over twee dagen slaan in Venray natuur lijk garant voor twee dagen absoluut topjudo. 'In totaal hebben bijna 200 clubs, teams en selecties uit heel Europa zich aangemeld', aldus Van Stokkem die de komende dagen veel nachtrust in zal moeten leveren. 'We hebben natuurlijk nog al wat organisatorische routine opgebouwd bij zo'n evenement. De organisatie is een perfect op elkaar inge speeld team', zegt de Venrayse judole raar. Dat hij hiermee niet overdrijft bewijst de vereniging jaarlijks. Niet alleen de organisatie verloopt altijd vlot jes, maar ook de uitstraling en sfeer die rond het toernooi hangt is uniek. Een schitterend ingerichte sporthal De Wetteling en een uniek computerpro gramma waarmee alle wedstrijden afge werkt worden maken het toernooi in Venray tot iets unieks. 'Dat computer programma. daar is iedereen jaloers op. Afgelopen jaar kregen we zelfs een uit nodiging van de organisatoren van het Wereldkampioenschap Judo om naar Birmingham te komen. Ze waren bij zonder gecharmeerd van ons program ma en hadden er veel voor over om het te bemachtigen'. Het computerprogram ma zorgt er levens voor om organisator Adrie van Stokkem in toom te houden. De enthousiaste Limburger zou eigen lijk graag iedereen mee willen laten doen aan zijn toernooi, maar dat lukt niet. De ruimte en tijd zijn daar te beperkt voor. 'Het computerprogramma geeft direct aan als het maximum aantal judoka's bereikt is voor beide dagen. We kunnen er gewoonweg niet meer accep teren. Ieder jaar moet ik honderden judoka's teleurstellen en dat vind ik ont zettend jammer. Niet alleen komen internationaal de beste judoka's op de mat, maar ook alle sterke Nederlandse clubs en sportscho len zijn van de partij. Topclubs als Kenamju (Haarlem), De Korte (Hoogvliet) en Judo Ryu Nijmegen, komen jaarlijks naar Venray met hun selecties. Zaterdag en zondag staal sporthal De Wetteling beide dagen vanaf 09.30 uur in het teken van topjudo. vaak veel planning en organisatie om op alle vijfde onderdelen de nadruk te leg gen. Dagelijks train ik anderhalf tot twee uur. Vooral in het schermen en schieten moet ik nog veel oefenen." Eind februari behaalde Anne-Marieke van Hulst de tweede plaats op het natio naal kampioenschap in Breda. Vorige week in Denemarken bleef zij de Nederlandse kampioene Voor die er als elfde eindjgde. V$$er verschenen er in Allerod deelneemsters uit Zuid-Afrika, Portugal, Mexico. Zweden, Finland, Denemarken, Duitsland, Engeland, Australië en Tsjechië aan de start. "Ik wil proberen steeds meer progressie te boeken. Alhoewel ik door die vervelen de liesblessure even buitenspel sta. Tot september mag ik niet hardlopen en zwemmen. Daarna pak ik de draad weer helemaal op en richt me op het volgende NK in februari volgend jaar. Daar wil ik goed presteren om me te kwalificeren voor de Wereldspelen die in het voor jaar van 2001 in Zuid-Afrika worden gehouden. Als alles goed blijft gaan dan maak ik misschien wel kans op de Olympisch Spelen van 2004". hoopt ze. Trainingstijden: Op donderdag 1 juni. Hemelvaartsdag, vervallen alle trainin gen. De trainingstijden voor de baantrai- ningen zijn als volgt: Pupillen: donderdag van 17.30 tot 18.45 uur en zaterdag van 10.30 tot 11.45 uur. C/D junioren: dinsdag van 17.30 tot 19.00 uur en donderdag van 17.45 tot 19.00 uur. A/B junioren: dinsdag van 19.00 tot 20.30 uur en donderdag van 19.00 tot 20.30 uur. Senioren: Volgens schema's trainers. Training G-groep: Donderdag van 19.00 tot 20.00 uur. Informatie: tel. 515025. De trainingen worden gehouden op de kunststof atletiekbaan, Sportlaan 1, sportpark De Wieën. Mededelingen: De oud papiercontainer van AV Venray-Regio staat aan de Weg in den Berg/kruising Veltumse Kleffen en is iedere zaterdag geopend van 09.00 tot 14.00 uur. Zeskamp. Op 1 juli organiseert AV Venray-Regio een zeskamp voor alle leden. Aanmelden in het clubgebouw. Informatie: Bij de trainers of bij secretaris atletiek- raad, tel. 588217 of bij de ledenadminis tratie, tel. 582842. Sjoelclub Met negen leden hebben de Rooyse Schuuvers deelgenomen aan het tweede Pinkstertoernooi van de Weerter Troetel-schijtjes, zaterdag 27 mei jl. De resultaten zijn: Dames B: 1. en beker: Rietje Goumans. 134.30 gem; 11. Toos Montijn 120.60. Dames C: 9. Mariet Aarts 114.30; 12. Tonny v.d. Heuvel 112.10. Dames D: 4. Agnes v. Dijk 109.85. Heren B: 9. Hans Montijn 123.55. Heren E: 4. Nico v.d. Voort 106.00; 5. Ben Roeien 105.95; 13. Sjene Goumans 99.65. Run-bike-run Gemert Afgelopen zondag vond in Gemert de vierde wedstrijd uit het duathloncircuit plaats, onder wisselvallige weersom standigheden en zware windstoten. Hier diende 8km gelopen te worden, gevolgd door 36km fietsen waarbij het vooral zaak was niet van de weg te zeilen, en 4km lopen. Frank Timmermans kwam van onze vereniging het beste uit de verf door in 1.52.40 te finishen. Marcel Martens had er 42 seconden meer voor nodig en kwam binnen in 1.53.22. Ludy Verstappen had er met 1.56.58 niet veel langer voor nodig en Martien Dupont wist de streep te bereiken in 2.15.15. Triathlon Nieuwkuyk Op dezelfde dag als Gemert vond in Nieuwkuyk een triathlon plaats over zowel de kwartafstand (1-40-10) en de sprintafstand (0,5-20-5). Ook hier was sprake van extreme weersomstandighe den met regen en harde windstoten, waardoor de organisatie besloot om tij dens het fietsonderdeel de deelnemers van het parcours te plukken. Doorfietsen werd onverantwoord geacht na enkele ongevallen. Daarom volgen hier geen tijden maar wel de namen van de deel nemers die ondanks het weer aan de wedstrijd deelnamen. Bij de kwarttriath- lon namen Paul Wulms en Marcel Meulendijks deel, die beiden voorin meestreden. Bij de sprintafstand namen Milenko en Yvonne Pavicic deel. Milenko zette een mooie tijd neer en Yvonne eindigde als derde dame. Programma Donderdag: 19.00-20.00 uur zwemmen Kasteelse Bossen. Zaterdag: 15.00-16.00 uur mountainbi- ken: 16.00-17.45 uur lopen in Schadijker bossen. Zondag: 09.00-10.00 uur zwemmen in de Sprank; 10.15 uur fietsen vanaf de Sprank. Dinsdag: 19.00-20.15 uur zwemmen in de Sprank. Woensdag: 19.00-20.45 uur baantrai- ning in Venray. Zondag 28 mei werden in Schaesberg de Limburgse Kampioenschappen tur nen heren/jongens gehouden. Dennis de la Roy (cat.6D), Bart Killaars (cat.4D) en Bart Albers (cat.2D) werden hier eer ste en daarmee Limburgs Kampioen. Zilver was er voor Marcel Kleuskens (cat.2D), Ruud Assen (cat.5D) en Nico Jeugd Uitslag: Nationale Hengeldag: 1. T. Tunnissen: 2. E. v.d. Hoogenhof: 3. N. Tunnissen; 4. M. Brauer; 5. L. Brauer. Ondanks het slechte weer was de opkomst van de jeugdleden zeer goed te noemen. Programma: Zaterdag 3 juni: Eerste koningsvissen op de Ballonzuil, bijeenkomst 13.00 uur: vissen van 13.30 t/m 15.30 uur. Deelname is gratis en iedere deelnemer heeft prijs. Verdere inlichtingen bij het jeugdbestuur. Senioren Uitslag: Eerste wedstrijd Milheeze-Venray: 1. B. Peters; 2. H. Bexkens; 3. G. Driessen. Programma: Woensdag 31 mei: 2e Wedstrijd Venray-Milheeze op de Ballonzuil; bij eenkomst 18.00 uur. Zaterdag 3 juni: Koppel te Siebengewald. Vissen in de Maas van 11.00 tot 15.00 uur. Zondag 4 juni: 2e Koningwedstrijd op de Maas. Woensdag 7 juni: 4e Zomeravond-com petitie op de Ballonzuil. Opgeven wedstrijden: H. Hendriks, tel. 0478-582994, voor donderdags 19.00 uur. Vergunningen Nieuwe vergunningen zijn verkrijg baar bij Faunaland Van Grootel, Stationsweg 21 Venray en bij H. Hendriks, Past. v.d. Gaetslraat 48 Venray, tel. 0478-582994. Hier zijn ook dag- en weekvergunningen te verkrijgen voor visvijver de Ballonzuil. Bij de secretaris kan men ook terecht voor ver dere inlichtingen. Trainingen: Dinsdag: Interval en loopscholing, aan vang 19.00 uur Kastiëlse Baan Zaterdag: Vanaf 16.00 uur. parkeerplaats Schadijker Bossen Meterik. W edstrij d verslagen Maak gebruik van het medium van de toekomst om uw verslag in de annalen te laten opnemen. Mail naar toin.jansen@zonnet.nl. Let op: het mail adres is gewijzigd. Uitslagen: Run bike run Weert: Bert v. Wylick I.00.27; 5.0 km lopen 16.46. 20.6 km fietsen 35.01, 2.5 km lopen 8.40 min. Veldhoven: Ria v.d. Goor liep op de baan in Veldhoven tijdens de KNAU-competi- tie een 3000m. Zij kwam tot een tijd van II.54.5 min., hetgeen een 3r plaats bete kende in de 3e divisie. Marathon Huy (B.): Wim Boonhof liep met ongeveer 600 andere deelnemers mee in deze niet zo bekende marathon. De kilometers werden op en neer, ren nend langs de Maas afgelegd. Voor een groot gedeelte mocht een stormachtige tegenwind getrotseerd worden. Ondanks dat een mooie eindtijd van 3.30.12 uur. Stramproy Weert: Paul Coppus liep de 10 km in 36.49 min. en werd 4e in de M45 klasse. Ruitersport Op zondag 28 mei bezochten, onder bijzondere weersomstandigheden, de grote ruiters een concours hippique aan de Radioweg in Stevensbeek. De ponyruiters gingen naar Horst, waar in het begin enige twijfel bestond over het doorgaan van de wedstrijd. Na enige tijd werd deze wedstrijd alsnog gestaakt, omdat springhinclernissen omwaaiden en het onverantwoord was om de kinderen op de pony's te laten rijden. Enkele ruiters waren reeds gestart en drie er van reden in de prij zen: Rianne Schellekens, Scooby, klas se DL 2e met 166p; Maartje Emonts, Renaldo W, begeleidingsspel B 2e; Esther Goumans, Boyke, springspel C een mooie le plaats. Paarden Rijkevoort (Stevensbeek): Viertal St. Jan, klasse L een le plaats met 118p. Individueel dressuur: Petra v. Dijck, Limmertair. klasse L, 2e met 167p; Eva v. Ooi, Nevada, L, eveneens 2e met 169p; Monique v. Dijck, Noord, B, 2e 108p; Simone v. Ooi. Narlando, B. 3e met 157p: Janine v. Ooi, Passion, B. 4e 161 p. Springen: Petra v. Dijck, Ilivia, Z 2e; Jan Janssen, Liberty, M een schitteren de le plaats: Petra v. Dijck, Ivestor, M 2e; Mark Janssen, Little Mistery, M 3e; Paul v. Haren, Graaf Z. B 4e. Aankomende donderdag. Hemelvaart, 1 juni. gaan de paarden naar Sevenum waar Deurne West een wedstrijd ver zorgd. De pony's hebben hun eerste selectiewedstrijd in Well. Op zondag 4 juni gaan de dressuur- paarden naar Deurne en de springrui ters naar Well. Baltussen (cat.7A) Ook de overige resultaten mochten er zijn voor de heren/jongens: Roy Tissen (5C 7e; Kevyn van der Linden (6C 7e; Glenn Gielens (6C 11 eKoen Raedts (6D) 4e: Jimmy van Rijt (6D) 6e; Stefan Dielissen (6D) 11e. Hier volgen de uitslagen van de zon dag 28 mei verlopen trimloop van VV Holthees/Smakt. 1350m. meisjes t/m 9 jaar: 1. Mijke v. Os (Holthees) 7.30. 1350m, jongens t/m 9 jaar: 1. Niek Aarts 5.06; 2. Rob Sommers 5.32; 3. Bart Koopmans 5.35. 1350m. meisjes 10 t/m 12 jaar: 1. Eefje Koopmans 7.12; 2. Frauke v. Os (beiden uit Holthees) 7.41. 1350m.. jongens lOt/m 12jaar: 1. Arjan v. Geffen 5.02: 2. Robin Diesbergh 5.07: 3. Jur den Mulder (Holthees) 5.35. 5150m. jongens 13 t/m 16 jaar: 1. Bas Dictus 22.02. 5150m. dames: 1Carla Meijer 23.29; 2. Nel Selten 24.46; 3. Marlies Aben 25.28. 5150m. heren 40-: 1. Mart v. Rooij 17.10; 2. Herman Jacobs 17.44; 3. Theo Heijnen 17.47. 5150m. heren 40+: 1. Theo Aben 19.20; 2. Jan Litjens 20.58; 3. Joop Wijnhoven 21.04. 10300m, dames: 1. Gerda Top 46.44. 10300m, heren 40-: 1. Jos Linders 38.21; 2. Jan Nabuurs 40.35; 3. Geert Linders 41.40. 10300m, heren 40+: 1. Hans v. Sambeekk 37.58; 2. Joop Zanders 38.56; 3. Geert Duijkers 40.26. 10300m. heren 50+: 1Piet Aarts 41.04; 2. Willem Freriks 43.01; 3. Piet v.d. Oever 43.14. Zaterdag 27 mei was het open toernooi in Weert. We hadden weer succes! In de prijzen vielen: Klasse DC: 1. Truus Jenniskens, gem. 121; Jeugd A: 2. Sander Broers 129. Verdere uitslagen: DB: 8. Anny v.d. Heyden 126; DC: 10. Mien Classens 113; DD: 6. Regine Sanders 106; HC: 4. Ben Rongen 114; HD: 6. Wiel Lennaerts 114, 8. Harrie Rongen 105. De vijfde ladderronde is afgelopen maandag gespeeld. De absolute koppo sitie heeft het paar mw. Valckx en hr. Simons nog steviger in handen gekre gen. De prijzen gingen deze week naar de ds. Nollen-Hoogeveen en Penninx- Verhoeven in rood en in geel naar de hr. Nollen-Vercauteren en ds. Keijsers- Peeters. De uitslag: Geel: 1. mw. Valckx-hr. Simons 69.58%; 2. mw. Schoonbeek-hr. Arts 62.15%; 3. mw. V.d. Beele-hr. Teunissen 57.64%. Rood: I. ds. V.d. Munckhof-Reintjes 64.58%; 2. ep. Wientjes 61.67%; 3. hr. Gilissen-Penninx 58.75%. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Opgave bij Wim Manders. voorzitter, tel. 0478-585308 of Anneke Schoonbeek, secretaris, tel. 0478- 550375. 41 paren waren present op de vierde ladderavond. Van de 14 paren in geel bleken Leon Bollen met Rob Keijzer, Truus Bollen met Piet Vos en Tiny en Jac Meeusen weer, zoals vanouds, de sterksten met 69.79,69.29 en 62.15 In de rode lijn (15 paren) bezetten Hans Aerts met Ed Tjan. Lydia Thijssen met Dries Albers en Annie Boekholt met Mia Lommen de hoogste plaatsen met 60.83. 60.42 en 60.33%. En in de groene lijn (12 paren) was onze nieuweling Frans van Lieshout met Sraar Janssen de beste met 61.17 gevolgd door Frieda Kalkman met Jos Manders, die 60.67 en Karin Goren met Luc Duyn die 58.25 behaalden. Binnenkort zal het bekend worden welk paar het clubkampioenschap heeft behaald.'Omdat dat volgens de formule van het reglement berekend moet wor den over het hele jaar en niet allen bepaald wordt door de eindstand van de laatste ronde moet dat door Ton nauw keurig worden berekend en door drie wijzen van de TC worden gesanctio neerd. Vandaar dat een en ander even op zich laat wachten. Voor de slemcup worden tellen alle speelavonden van het hele jaar mee. Daarover kan dus pas definitief uitsluit sel worden gegeven nadat de laatste avond van dit seizoen is gespeeld. OP 13 juni kunnen we in de Kiosk helaas niet terecht, omdat de zaal dan door de gemeente is geclaimd. We zul len hel dan één week zonder die gezel lige Niet-Rokers bridgeavond moeten doen. Tijdens het clubkampioenschap werd er ook gestreden om de slemcup. Deze werd gewonnen door Joop v. Hooft en Hay Houwen op de voet gevolgd door Huub o.d .Camp en Piet v.d. Ven. Maar de hoogste score op een spel werd behaald door Annij v.d. Munckhof en Ingrid de Vocht. Zij alleen boden en maakten een groot slem en dat levert 10 punten op. Klein slem levert, als je het alleen maakt, 5 punten op en ben je met meerdere dan moet je de punten delen. Als je down gaat krijg je 1 strafpunt. Strafpunten moetje natuurlijk ook krij gen als je als gokje met 4 punten opent. We spelen nu lekker relaxt de ladder competitie. De winnaars van vorige week. Harrij Thissen en Gert-Jan brouwden er deze week helaas niets van en verloren hun koppositie. De uitslagen: 1. hr. V. Genugten-v.d. Wee 67.09%; 2. mw. Clermonts-hr. Hartong 63.58%; 3. hr. V. Hoof-Houwen 62.78%; 4. mw. Hartong-hr. Heinekamp 57.72%; 5. ds. Koopman-Reinijes 58.80%. De standen: 1. hr. V. Genugten-v.d. Wee; 2. hr. v. Hooft-Houwen: 3. hr. Brouwer- Thissen: 4. ds. Koopman-Reintjes; 5. mw. V.h. Reve-hr. Vaessen. Om te beginnen een rectificatie. Mw. Schoonbeek en hr. Arts stonden niet vermeld bij de eerste drie plaatsen van de eindstand bij het clubkampioen schap. Hun derde plaats was des te opmerkelijker omdat zij pas een ronde in de hoogste groep hebben meege speeld. Vervolgens was er een speldje met bijbehorende oorkonde voor hr. Harrie v.d. Wee vanwege het behalen van maar liefst 5000 meesterpunlen. Bridgeliefhebbers weten wel dat dit een prestatie van formaat is. De komende paar weken liggen er formulieren inzake het districtsviertal len komend seizoen. Wanneer u daar belangstelling voor heeft dan moet u het strookje invullen, dan wel nadere informatie inwinnen bij de Technische Commissie. Ook kunt u een namenlijst meenemen van alle leden die op de onlangs gemaakte groepsfoto staan. Morgenavond is het geen bridge van wege Hemelvaartsdag, in tegenstelling tot hetgeen in uw programma staat Volgende week donderdag 8 juni is de aspergedrive. Weer zo'n avond waarbij iedereen in de prijzen valt en waarbij we na afloop van het kaarten... Nou ja, dat ziet u zelf wel. De uitslagen van de eerste ronde van de strijd om de zomertrofee (zes avonden waarvan er ten minste vijf gespeeld moeten zijn), zijn als volgt: Geel: 1. hr. V. Genugten-v. Hooft; 2. hr. Keizers-Teunissen; 3. hr. Bender-v. Gaal. Rood: 1. hr. Corzilius-Seuren; 2. ep. Janssen; 3. ep. V.d. Wee. Groen: 1. ds. Arts-Verstappen met de hoogste score van de avond (65.05%). Omdat op het einde van deze competi tie, zonder promotie en degradatie, het hoogst eindigende paar. ongeacht de groepskleur, met de trofee naar huis gaat, gaan zij aan de leiding; 2. hr. De Mooy-Vervuurt; 3. ds. Coenen-Wolfs. Afgelopen donderdag zijn we begonnen met de Zomerbridge. Voor diegene die het dichtst bij de 45%, 50% en 55% zaten, was er een leuke attentie. Mevr. V. Tiggeloven werd even naar voren gehaald om gefeliciteerd te worden met haar eerste 500 meester- punten (Clubmeester). Er werd begonnen met 24 spelletjes bridge. Er is lx 7SA geboden en gemaakt en wel door de heren Canli- Comelissen. De uitslagen: Geel: 1. hr. Verheyen-v. Dik 70%: 2. hr. Faas-Linders 58.13%; 3. ds. V Ham-Korsmit 55.63%. Groen: 1. hr. Canli-Comelissen 66.51%; 2. ds. Cuppen-Jenniskens 62.50; 3. mv. Claessen-hr. Hermans en hr. Aarts-Boers 54.69%. Blauw: 1. ds. V.d. Boom-v. Glabbeek 66.67%; 2. ds. Aberson-v. Meyel 57.29%; 3- ep. Claessens 54.69%. 1500 judoka's uit 21 landen

Peel en Maas | 2000 | | pagina 19