je Studio PEEL EN MAAS iVijding altaar unieke gebeurtenis Venray maakt kennis met andere culturen HEMELVAART 1 actueel colbert 2 bijpassende pcmta 3. overhemd 4. stropdas MPRESSI0N EXCLUSIEVE TUIN- WOON- LEEFBEURS HET BIJ PRAXIS! wwvv.impression-fair.nl Geheel gekleed voor Ballonwedstrijd Jenniskens Totaal kledingpakket voor slechts DOE HETPRAXÏS WOENSDAG 31 MEI 2000 - NR. 22 HONDERD EENENTWINTIGSTE JAARGANG Inlichtingen tel.: 0478-511364^ NTERIEURSTYLISTEN r afé-Restauran> Lovinckplein 2 5813 CC Ysselsteyn Tel. 0478-541221 Wij beschikken over een 4-tal zalen die alle voorzien zijn van airco en een eigen geluidsinstallatie. Meelzolder- tot 100 personen Kleine zaal - tot 40 personen Grote zaal - tot 350 personen Houtwerf - tot 750 personen Voor al uw feesten en partijen Roelanzia gewoon goed "SPOTPRIJS Hulpbisschop zegent altaren Grote Kerk in Multiculturele manifestatie Kleurrijk Venray Zaterdag 3 juni wordt voor afle kinderen van'Venray een halion- vvedstriid gehouden "op het multi culturele feest Kleurrijk Venray. De kinderen die daaraan mee wil len doen kunnen zaterdagmiddag aanstaande tussen J3.ÖÖ rot 14.00 uur gratis een ballon komen halen op net Schouwburgplein. Het startsein wordt onv 14.15 uur gegeven door wethouder Dries sen. na de opening van he-t multiculturele feest. VP installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl De hulpbisschop van Roermond Mgr. E. de Jong wijdt zaterdag 10 juni de altaren van de Grote Kerk. Dat gebeurt tijdens een plechtige dienst die om 11.00 uur begint. Niet alleen het indrukwek kende zandstenen hoofdaltaar en het nevenaltaar worden tijdens de mis gezalfd, maar ook de altaren van de Grote kerk die zijn ver plaatst. "Een unieke gebeurtenis," zegt Deken Jo Coenen. "Een altaarwijding vindt misschien slechts een keer in een mensenle ven plaats." Tijdens de mis worden vier alta ren ingewijd. Want ook de altaren die zijn verplaatst worden opnieuw ingezegend. Het nieuwe hoofdaltaar is gesitueerd op de plaats waar voor heen de stenen tafel met het taberna kel stond. Deze stenen tafel is nu in gebruik als altaar bij de viering van de diensten in het weekend, Het altaar dat tot dusver daarvoor werd gebruikt heeft nu een plek gekregen in de dagkapel. Het kleinere, maar fraaie neogotische nevenaltaar heeft een plaats gekregen in de noordbeuk van de kerk. "De wijding van een altaar is een bijzondere gebeurtenis voor een parochie," vertelt Deken Coenen. "Het vaste stenen altaar is, zo staat in de officiële documenten, het symbool van Jezus Christus. Hij is de rots, waarop de mens zijn leven bouwt. Het altaar is dé plaats voor parochianen om bij elkaar te komen, een gemeenschap te vormen. Het is de plaats om na te denken over je verhouding tot God en je naasten." RIJKSMONUMENT De nieuwe altaren zijn afkomstig uit de St. Annakerk in Breda, die aan de eredienst is onttrokken. Het hoofdaltaar en het nevenaltaar staan te boek als rijksmonument. Het ont werp van het neogotisch meester stuk uit het begin van de vorige eeuw is van de Roermondse archi tect Pierre Cuypers. Het altaar is naar Venray gehaald op initiatief van het kerkbestuur en de Stichting Altaar- en Kunstverwerving Grote Kerk. De stichting wil met het ver werven van kunstvoorwerpen het cultuur-historische karakter van de Grote Kerk nog meer benadrukken. "En dit monumentale altaar past perfect bij de Grote Kerk," meent stichtingsvoorzitter Karei Janssen. RESTAURATIE De stichting heeft de altaren ont manteld en naar Venray vervoerd. "Ze zijn vrijwel onbeschadigd overgekomen," vertelt Karei Janssen. "Een hele klus, want som mige onderdelen wegen meer dan een ton." Het tien meter hoge hoofd altaar is onderdeel voor onderdeel opnieuw opgebouwd. De restaura teurs hebben het grootste deel van hun werk er inmiddels opzitten. Alleen de beeldhouwer is nog niet helemaal klaar met het restaureren van onder andere de pinakels. Daarna volgt nog de afwerking van de diverse ornamenten. Het altaar krijgt overigens wel iets extra's mee. Er wordt een loden koker in aangebracht. Die bevat de geschie denis van de herplaatsing van het altaar. De kosten van de verhuizing, herplaatsing en restauratie zijn inmiddels voor een deel betaald. "Maar er zitten nog wat gaten in de begroting," meldt Paul Halmans van de stichting. "Voor een deel van de restauratie zullen we nog fondsen moeten werven." UITZENDING De plechtigheid op zaterdag 10 juni begint met het zingen van de litanie voor alle heiligen. Daarna wordt het wijdingsgebed uitgespro ken. Aansluitend zalft de hulpbis schop, terwijl passende psalmen klinken, de altaren met chrisma- olie. Na het brengen van een wie rookoffer op de altaren wordt het hoofdaltaar met kaarsen en bloemen aangekleed voor de Heilige mis. Omroep Venray zendt de dienst of een uitgebreide samenvatting daar van uit. Dat gebeurt op zondag 11 juni om 11.00 uur in plaats van de gebruikelijke uitzending van de mis op zondagmorgen. werken graag met u samen, om in alle rust een 1 srieurplan te maken, dit kan een kleurenplan zijn, eombineerd met onze collectie gordijnen en lerbedekklng. ook een kompteetimterieurplan met' t reningen van onze interieurarchitect is mogelijk, i vrijdag en zaterdag zijn wij open, de andere tgen werken wij op afspraak. j nara martens interieurarchitect r reijnders kleurenadviseur iterslaan 5 venray tel. 0478-582025 De Spaanse gemeenschap is trots op haar jonge groep Los Rocieros die al twee jaar oefent voor Kleurrijk Venray. In nauwe samenwerking met wijkvereniging Veltum en activi teitenvereniging Brukske Aktief heeft het Multicultureel Platform Venray druk gewerkt aan de voorbereiding van een multicultu rele manifestatie op zaterdag 3 juni op liet Schouwburgplein en in de Bleek in Venray. Het officië le startsein voor Kleurrijk Venray wordt gegeven om 14.00 uur op het Schouwburgplein. Daarna barst het feest los met veel muziek, dans, hapjes en drankjes. "Het is wel te hopen dat het droog blijft", zegt Kees Moerkerk van Synthese. "Alle activiteiten vinden immers in de buitenlucht plaats. En het is een multicultureel feest, daar horen natuurlijk aangename tempe raturen bij." PARTICIPATIE Het Multicultureel Platform Venray heeft zich met deze mani festatie onder andere als doel gesteld Venraynaren kennis te laten maken met de verschillende cultu ren. Ook de samenwerking tussen allochtone en autochtone organisa ties staat centraal. De gemeente Venray, de ondernemers in de Bleek en Horeca Venray ondersteunen de manifestatie. "Na de twee succes volle wijkgerichte activiteiten die in juni en oktober op kleinere schaal in Veltum en Brukske hebben plaats gevonden, wordt er nu een manifes tatie op grote schaal gehouden. "Het is gewoon belangrijk dat de ver schillende bevolkingsgroepen elkaar nog beter leren kennen. Dat komt de participatie in de samenle ving alleen maar ten goede", zegt Oesha Sanichar, lid van het Internationaal Vrouwencentrum Venray en het Multicultureel Platform. De heer Alvarez, penningmeester van het Multicultureel Platform, hoopt dat vooral ook veel kinderen en jongeren naar de manifestatie zullen komen. "Automatisch betrek je dan de ouders erbij. We hopen dat ook veel Turkse en Marokkanse vrouwen met hun kinderen dit évé nement bezoeken. Kleurrijk Venray moet drempelverlagend werken. Het is namelijk belangrijk om een brug te slaan tussen de verschillende bevolkingsgroepen in Venray. Autochtonen en allochtonen kunnen zaterdag in een ontspannen sfeer met elkaar kennismaken." PROGRAMMA Stand, dansgroepen, muziek, modeshows en natuurlijk hapjes en drankjes uit verschillende culturen. Kleurrijk Venray geeft de bezoeker een indruk van de multiculturele rijkdom die Venray te bieden heeft. Tussen het Schouwburgplein en de Bleek treedt zondag onder andere een Peruaanse muziekgroep op. Maar er is meer, veel meer.... Zoals de lesgroep djembeschool Doun Doun, een Afrikaanse percus- sieschool uit Boxmeer, die muziek uit West-Afrika laat horen. Alice's Restaurant is een muziekgroep met een Iers-Amerikaanse folkachter- grond. Van oude Ierse klassiekers zoals 'Whisky in the jar' tot 'Strange Boat' van de Waterboys. Van een Amerikaanse blues tot Bob Geldof's 'Great song of indifference'. Zumbayllu speelt naast een tradi tionele muziek uit Bolivia en Zumbayllu ook eigen composities en arrangementen gebaseerd op de Zuid- Amerikaanse muziek. Van zeer 'rus tige' muziek tot 'zeer uitbundige klanken, waarop menigeen de voeten niet stil kan houden. Salsashowgroep Ambiente heeft caraïbisch tempera ment. De leden van de groep zijn uit bundig gekleed en kennen wervelen de choreografiën. Antilliaanse folkloredansen gecombineerd met salsadansen, danza, wals, mazurka, tumba of tambu aan de ene kant en sonmontuno, merengue, soca of salsa aan de andere kant. Om de danskrie bels van te krijgen. Colonia Espanola uit Venray is een folkloristische dansgroep uit Spanje. Sinds 1980 kent de Spaanse gemeen schap in Venray al folkloristische dansgroepen. Generatie na generatie, steeds weer slagen de Spanjaarden erin om een nieuwe groep op te lei den. Naast volwassenen zijn ook de kleintjes weer present om hun talen ten aan het Venrayse publiek te tonen. Volksdansgroep Opanka uit Venray is een kleine vereniging met ongeveer dertig leden. Deze volks dansgroep bestaat al 22 jaar. Zij dan sen originele en bewerkte dansen uit verschillende landen van Europa en ook Amerika. Tijdens Kleurrijk Venray laten zij tevens een zestal dansen zien uit Nederland die in een choreografie zijn verwerkt. Opanka showt ook verschillende dansen uit Brabant, zoals de klapdans en de vis serschots. all-mag-inspr: De Bleek 14.40 uur:Zumbayllu 14.40 uur: Alice's restaurant 15.20 uur Turkse dansgroep 15.45 uur: Tam Tam 16.15 uur: Spaanse dans groep Los Rocieros 16.35 uur: Zumballu. Pogramma Schouwburgplein: 13.30 uur: Bloas um op 14.00 uur: Korte inleiding door voorzitter Multicultureel Platform en vertegen woordigster Internationaal Vrouwencentrum Venray 14.10 uur: Opening door wethouder Driessen 14.20 uur: Folkloristische dansgroep Opanka 14.40 uur: Turkse dansgroep 15.10 uur: Spaanse dansgroep 15.25 uur: Salsa \vorkshop 15.55 uur: Modeshow 16.25 uur: Molukse dans groep 16.55 uur: Antilliaanse dans groep Nos Caribe 17.45 uur: Spaanse dansgroep 18.00 uur: Afsluiting. Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Vakbekwaam personeel *Prettige bediening *Goede service Impression 2000, een exclusieve beurs in landelijke stijl met presentaties van exposanten op het gebied van tuinen, interieurs, kunst, antiquiteiten. In het aangrenzende Odapark kan men kennis maken met de hedendaagse moderne kunst. Openingstijden: Vrijdag 9 juni van 14.00 tot 22.00 uur Zaterdag 10 juni van 11.00 tot 21.00 uur Zondag 11 juni van 11.00 tot 21.00 uur Maandag 12 juni van 11.00 tot 18.00 uur Entree: volwassenen fl. 12,50 kinderen vanaf 5 tot 12 jaar fl. 5,00 65+fl. 10,00 intern TUIN- WOON LEEFBEURS ANTKP Beurslokatie: Park Vlakwater, Parkweg, Venray Impression is met het openbaar en eigen vervoer vanuit alle richtingen goed bereikbaar. ,r De Gouden Leeuw 10 Venray Terrasversierders Diverse kruiden in stenen sierpot. Totale hoogte ca. 25-30 cm.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 13