|i Alternatief debat en mini-popconcert in Dingus FRANSOL "De jeugd is nu aan zet Wat hebben de jeugddebatten opgeleverd? ZONAANBIDDERS GAAI\I MAAR NAAR DE CONCURRENT! [zonweringen Schouwburg Venray leent geld aan De Artiest 55 IttyegottcLett Pizzera nu tweede gedoogde coffeeshop - Pa^EL EN MAAS donderdag 25 mei 2000 - Pagina 7 "Jongeren worden door ons wel serieus genomen" Js tegenhanger van de debat- georganiseerd door de meente en Synthese start OJC ngus een eigen serie jongeren- uit «hef',a,ten• K°mende zaterdag 27 bekwo ei vindt om 16.00 uur het eerste pensii [ernatieve debat plaats. Er zal gepraat worden over Open noot tl ingerencentrum Dingus en de m'iTma [juist beëindigde 'officiële1 jon- /ijverpa pendebatten worden geëvalu- rd. n to« t en ir zolde tig Bwi )OUWI» aardlngi i.k. Afgelopen zondag verliet een ,ntal jongeren het slotdebat in De itte Hoeve voortijdig. Zij waren t er niet over eens dat het onder op Dingus onbespreekbaar was. in van die jongeren was de zeven- mjarige Andel. Hij doet momen- eindexamen Havo en zal zater- iddag het alternatieve debat onen. "Sinds het jongerendebat februari in De Evenaar kom ik a ieder weekend in Dingus. Ik me hier thuis gaan voelen want hangt een lekker open sfeer. Het ik een heel mooi gebouw dat :n nog opgeknapt moet worden, toen ik hier de zaal zag was ik lemaal verkocht. Ik wil er echt orgaan dat dit voor ons behouden ijft. En er zullen nog veel meer ifpui ngeren naar Dingus gaan trek- mL°! n", weet Andel. ikeuke erko ItlONSWEG 13 VENRAY 0478 515010 Vervolg voorpagina REACTIE FRANSSEN Of het bestuur het nu een persoon- ";e lening of een continu krediet :mt, dat maakt mij niets uit", zegt lui Franssen. "Waar het mij om ïg is dat het gemeenschapsgeld itemd was voor cultuur en niet m een concurrerend café, dagzaak f restaurant in de markt te zetten." Eind 1997 werd volgens Franssen 7 O t directie en het bestuur al door F. an der Laar, accountant van de DL accountancy te Drunen, ïwaarschuwd voor een financiële irstrengeling van de stichting en et café. Daarna werd de kennis en alp van horecamakelaar P. Van enschop 'ingeroepen, die begin waarschuwde voor dezelfde roblemen. "Na mijn aanstelling ontdekte ik en schuld van van twee ton van het leatercafé bij de stichting en een aurachterstand van tenminste 50.000 gulden. Vervolgens heb ik overleg met het bestuur en de irectie het advies ingewonnen van edrijfsadviesbureau Willems in ''enray. De heer Willems waar- :huwde eveneens voor het finan- iële risico bij deze onduidelijke 'iheiding van stichting en horeca IV, Helaas werd ook zijn advies in Ie wind geslagen. Je zou toch zeg en dat drie keer scheepsrecht is." Bestuur en directie hebben vol- ens Franssen met forse investerin- en, zonder daarbij rekening te hou- len met de aanloopkosten van een wij Kartende onderneming, een prestigi- aze dagzaak in de markt willen zet- Hierbij hebben ze, in mijn !en, onverantwoord financieel risi- o genomen waarmee ze de totale chouwburg ernstig in gevaar heb- en gebracht. Ik heb deze proble- nen in kaart gebracht en op papier H l|ezeL gekoppeld aan een sanerings- Hgljan en met een voorstel tot verbete- Hfllnng van de organisatiestructuur. ;®yaas heeft dat geleid tot mijn ont- ng- IS (/ar ag", zegt Paul Franssen. Charles de Vilder, waarnemend oorzitter van het bestuur van ichouwburg Venray, wil op dit Homent niet al te veel kwijt over laigene wat in de Voorjaarsnota 'taat. "We hebben met de gemeente Venray afgesproken dat we met een lezamenlijke reactie op het onder dek komen. Blijkbaar is er nu een tukje van dat rapport in de open- 'aarheid gekomen, maar wij willen °ns aan die afspraak houden." Het debat, dat in het cafégedeelte plaatsvindt, zal tot ongeveer 18.00 uur duren. Na afloop zijn er brood jes en soep verkrijgbaar en blijft Dingus tot 's nachts twee uur open. Om 19.30 uur begint een mini-pop- concert in de zaal. Daar zullen de bands Infekt, Whiffit en Anubiz optreden. De vierde act is een optre den van Franky Boxcutta, die onlangs derde werd bij het Nederlands mix-kampioenschap, samen met raps van Sil en Andel. Het belooft sinds lange tijd weer eens ouderwets dagje Dingus te worden. SCHREEUWEN De organisatoren van het jonge rendebat zien, door de korte voorbe reidingstijd, niet meer de kans om alle jongeren persoonlijk aan te schrijven. De posters en mond-op- mond reclame moeten hun werk doen. "Maar we verwachten in elk geval meer dan de 34 jongeren die afgelopen zondag in De Witte Hoeve waren", zegt Dingus-voorzit- ter Pieter Gijsbers die mikt op de doelgroep van 16 tot 21 jaar. Andel (17) is blij dat hij en de andere jon geren zaterdag wel hun woordje kunnen doen. "Daarom hoop ik dat er ook mensen van de gemeente komen. Dan kunnen ze eens horen wat wij te zeggen hebben en kan er hopelijk echt iets voor ons gedaan worden. Toen wij zondag vertrok ken uit De Witte Hoeve bleef er bijna alleen nog maar jeugd van onder de zestien jaar over. Wij snap pen niet waarom wij niet over een jongerencentrum mochten praten. Het is leuk om over internetsites en zo te praten maar het gaat ons toch in de eerste plaats om een eigen onderkomen." Het motto van het eerste alternatieve jongerendebat luidt 'Bij ons hoefje niet te schreeu wen, wij luisteren toch wel. Hoewel er naar ons nooit geluisterd is hoe hard we ook schreeuwden'. Pieter Gijsbers beseft dat veel jongeren het debat links zullen laten liggen. "Die zijn namelijk allang moegestreden. Zij hebben al jarenlang tevergeefs gepraat en gedebatteerd. Gelukkig wordt onze nieuwe achterban steeds groter. Wij willen met hen niet pra ten over de ruzie met de gemeente maar wel over wat de boodschap en de rol van Dingus is. Eerlijk gezegd denk ik dat het 's avonds veel druk ker zal worden. Maar ik verwacht dat er tussen de optredens door nog verder gediscussieerd zal worden", hoopt voorzitter Gijsbers. KOOKPUNT Tijdens het debat zullen enquête formulieren uitgereikt worden. In het volgende alternatieve jongeren debat. dat eind juni gepland is, zal de uitkomst van de enquête bespro ken worden. Zaterdag verschijnen ook de eerste afleveringen van de Dingus Info Krant. Deef Alexander neemt tijdens het debat zitting in het panel: "Het verschil met de regulie re jeugddebatten is dat wij de jonge ren wél iets concreets kunnen bie den. Er is hier namelijk een jongerencentrum waaraan zij zelf een invulling kunnen geven. In de debatten van de gemeente en Synthese mocht de jeugd wel mee praten maar zij had toch weinig invloed. Bij ons zullen de jongeren wel serieus' gehoord worden", belooft Deef Alexander. De gemeente, politieke partijen en het wijkplatform worden uitgenodigd. Pieter Gijsbers: "De afdeling wel zijn van de gemeente heeft echter al laten weten dat ze niet komt. Ze wil len dit debat blijkbaar niet erkennen. Mensen van Synthese zijn welkom mits ze op persoonlijke titel komen. Want anders kan ik hun veiligheid niet garanderen want ik weet dat voor sommige jongeren het kook punt inmiddels bereikt is." Venrayse jongeren willen vaker jeugddebatten Zo'n 35 jongeren afgelopen zon dag deel aan het centraal jeugdde- bat in De Witte Hoeve in Venray. Het was de afsluiting van een serie van jeugddebatten in Venrayse wijken en de kerkdorpen. Centraal stond het thema 'Hoe willen jongeren in Venray struc tureel meedenken en meebeslis sen?1 In workshops konden de jongeren aangeven hoe zij denken mee te pra ten en te beslissen over het te voeren jeugdbeleid in Venray. Zijn de jeugddebatten zinvol is een jonge renplatform haalbaar?, moet er een krant of een internetsite komen voor jongeren?. Slechts enkele vragen waarop de jongeren in de works hops een antwoord konden geven. Over een ding zijn de jongeren het met elkaar eens: jeugddebatten zijn zeker een instrument om de stem te laten horen en dienen in ieder geval meerdere malen per jaar gehouden te worden. Renee, een vari de deel nemers aan de workshop: "Jeugddebatten zijn een goed idee. Alleen al om van gedachten te wis selen over zaken die de jeugd bezig houden. Een keer per jaar een debat is zeker zinvol, maar van mij mag het ook wel twee keer." "Maar dan dient er wel altijd een ambtenaar van de gemeente bij aanwezig te zijn die in makkelijke bewoordin gen kan uitleggen wat de gemeente van plan is. Want die ambtelijke stukken zijn gewoon veel te moei lijk", vult José aan. Een andere con clusie kan eveneens getrokken wor den: de debatten moeten plaatsvinden in wijk of dorp en niet in een cluster van bijvoorbeeld enkele kerkdorpen of wijken. Over een jongerenplatform dat de belan gen behartigt van alle jongeren in Venray zijn de meningen verdeeld. Saar: "Ik denk dat dat weinig zin heeft. Jongeren uit Venray zijn niet geïnteresseerd in de problemen van hun leeftijdsgenoten in bijvoorbeeld Vredepeel. Voor hen is het belang rijkste wat in eigen dorp of wijk zich afspeelt." JONGERENKRANT Tijdens de workshop vliegen de deelnemende jongeren de items om de oren. In een klein half uurtje wor den de onderwerpen afgeraffeld. Een jongerenkrant, een internetsite, een ideeënbus, een filmproject, een fotowedstrijd, een vast jongeren- spreekuur in het gemeentehuis, jeugd- en klusteams, een wedstrijd onder de noemer 'Kunstbende1. Een ding is duidelijk, jongeren willen vooral communiceren, hun stem laten horen, beslissen over zaken waar ze mee geconfronteerd wor den. Een eigen jongerenkrant en een internetsite voor de jeugd, liggen als het aan de Venrayse tieners het meest voor de hand. Hoe een krant moet worden uitgegeven en door wie is een andere vraag. "Door de jongeren zelf', zegt Saar, "Met behulp van de gemeente en Synthese. De jeugd moet zelf stuk jes aandragen, daar hoeft toch geen naam bij." Een internetsite is een tweede optie voor jongeren om met elkaar en richting overheid te com municeren. "Je kunt er bijvoorbeeld links bijzetten die de jongeren inte resseren. In een startpagina kun je daarnaast verwijzen naar andere activiteiten", oppert Renee. MOND SNOEREN "Er is een miljoen gulden beschikbaar voor een bovenwijks jongerencentrum voor de jeugd. Maar dan ook echt voor de jeugd en niet die categorie jongeren die geen jeugd meer is." Wethouder Jan Driessen van Venray sneed in zijn inleiding op de middag al een gevoelig thema aan. Een jongeren centrum dat een nieuwe start kan maken en. zonder een beladen verle den, aldus Driessen. Later op de middag ging hij, evenals de organi satie van het centraal jeugddebat. Synthese Venray, een confrontatie met de Dingus-aanhang in de zaal uit de weg. De groep jongeren, die strijdt voor het behoud van Open Jongerencentrum Dingus, was behoorlijk in de wiek geschoten door de houding van de wethouder en Synthese. "Onze mond wordt weer gesnoerd. Wij willen over Dingus praten, maar jullie willen niet luisteren. Een grote groep jeugd die zich thuisvoelt in Dingus mag niet zomaar genegeerd worden." Dingusbezoekster Bo had geen goed woord over voor de gang van zaken in De Witte Hoeve. Vera Hendrix van Synthese probeerde de jongeren duidelijk te maken dat Dingus niet ter discussie stond op het centraal jeugddebat: "We praten hier over hoe jongeren structureel willen meedenken, meepraten en meebe slissen in Venray. Dingus is hier niet het onderwerp." De Dingusjeugd kon weinig waardering opbrengen en verliet demonstratief de zaal. "Jammer dat het zo gelopen is", liet Hendrix achteraf weten, "Maar Dingus was tijdens het debat geen discussiepunt." SKATEBAAN Vera Hendrix sprak na afloop, ondanks het 'Dingus-incident' en de matige opkomst, van een zinvol debat: "We hebben ons doel in ieder geval bereikt. Dat jongeren mee wil- Fadila, stagiaire van Synthese (r.) in discussie met de Dingus-jongeren Bo en Andel. len praten over datgene wat hen bezighoudt. Nog voor de zomer komen komen w e met de jongeren bij elkaar,om de zaak verder uit te werken. Belangrijk is dat de jonge ren gezien hebben dat meedenken ook iets oplevert (zie ook de resulta ten van de jeugddebatten elders op deze pagina, red.), maar dat zeker ook niet alles haalbaar is. Dat din gen ook niet kunnen. Het is een kwestie van geven en nemen." Aan Jeugddebatten 'Een verrassende uitslag' Als U mij vooraf gevraagd had wat de uitslag zou zijn van de gevoerde debatten had ik u al kun nen voorspellen dat dit conform het te voeren beleid was geweest van deze wethouder van Welzijn. De jongeren 16+ hebben *een en andermaal* tijdens diverse gelegen- Vervolg voorpagina RUMOERIG Pal naast de voormalige pizzeria Favoriet woont de familie Van der Donk. Zij krijgen nu binnenkort een coffeeshop als buur. "Met gemeng de gevoelens hebben wij het bericht gehoord. Nee, niet van de gemeente zelf. Maar de jongens die in Favoriet werkten hebben het ons als eerste verteld. Met hen hebben we altijd een redelijk goed contact gehad", zegt mevrouw Tonny van der Donk. "We wonen hier nu zes jaar. We hebben er bewust voor gekozen om in het centrum te wonen. En we accepteren dan ook de komst van een coffeeshop. Als ik de berichten goed hoor dan zal de overlast wel meevallen. Want die coffeeshop moet al om negen uur 's avonds dicht gaan. Terwijl het bij de pizzeria 's nachts na sluitingstijd van de café's buiten op straat nog rumoerig is. Ik denk zelfs dat we het rustiger zullen krijgen", meent Tonny van der Donk die alleen de overlast van geparkeerde auto's in de straat vreest. Ook Hans Spee, eigenaar van drukkerij Drukshop, voorziet parkeerproblemen. "Want in de Henseniusstraat mag nergens geparkeerd worden. In hef verleden werden vaak de auto's voor de ingang van mijn zaak gezet. Dan moest ik de politie bellen omdat ik mijn eigen pand niet meer binnen- kon", zegt Spee die overdag weinig overlast denkt te hebben van de toe komstige coffeeshop. Een oudere mevrouw, die niet met haar naam in de krant wil, woont al vijf jaar in een appartement aan de Henseniusstraat pal tegenover café Halicamas. "Daar worden nu ook al drugs verkocht. Dus veel zal er niet veranderen. In die vijf jaar heb ik nog nooit last gehad van ruzie of lawaai. De enige hinder ondervind ik van auto's die voor het café stop pen. Binnen drie minuten komen de bestuurders weer naar buiten en dan ze rijden weer weg." De gemeente wil vooruitlopend op de informatie bijeenkomst van vanavond geen verdere toelichting geven. het einde van de middag kwam ook de top tien van de serie jeugddebat ten aan de orde. Opvallend op één de skatebaan, op de voet gevolgd door speel- en trapveldjes en een (eigen) soos. Het laatste onderwerp behoort tot de top-drie van de gemeente Venray en wethouder Driessen: "De hoogste prioriteit hebben: een eigen soos in wijk of dorp. een jongerendisco, met name in het centrum, en een open jonge rencentrum waar de jeugd tot en met 21 jaar terecht kan. Dit centrum moet jullie jongeren aanzetten tot het ontplooien van nieuwe activitei ten. Jullie zijn nu aan zet." heden, duidelijk aangegeven wat zij van de gemeente Venray verwach ten als het gaat om de toekomst van *hun* en het *Open Jongeren Centrum Dingus*. Dat deze Wethouder niet in staat is een debat aan te gaan is weer eens duidelijk gebleken tijdens het Centraal Jeugddebat van zondag 21 mei. Terwijl er gezegd werd dat er con trole mogelijkheden moeten zijn (dus dat je iemand ter verantwoor ding moet kunnen roepen), een con clusie die bij meerdere groepen op het verlang lijstje stond, liet Wethouder Driessen duidelijk mer ken dat daar in de praktijk wat hem betreft geen sprake van kan zijn. Waarom nodig je zo iemand ook uit als je wilt weten wat de jeugd wil, het is allang bekend wat hij niet wil. Zo was er met geen mogelijkheid, iemand van bevoegd gezag bereid om over het thema "OJC Dingus" een debat mogelijk te maken. Een en ander wegwuiven met dat dit niet het thema is van de bijeenkomst geeft eens te meer aan dat de organi satoren/bevoegd gezag niet in staat zijn werkelijk naar de jeugd te lui steren. Dat de jongeren daar ook over wilden debatteren zoals aange kondigd, bleef dus onbeantwoord. Dan kan de wethouder wel zeggen dat hij met twee oren luistert, maar in het gunstigste geval gaat het dan het ene oor in om het via het andere (onopgemerkt) weer heel snel te verlaten. In het andere geval ont breekt gewoon de benodigde voe dingsbodem voor diverse of derge lijke input. Het is wel dramatisch dat men iets organiseert hetgeen men vervolgens niet wenst uit te voeren en /of waar kan maken en daarvan duidelijk acte de presence wil geven. Deze Wethouder geeft aan dat jeugdbeleid voor de jonge ren moet zijn en niet voor hen die dat allang niet meer zijn. Als deze wethouder de jeugd dan ook nog wil doen geloven dat hij de enige is die voor een jeugdbeleid kan zorgen slaat hij wel heel erg de plank mis. Ten eerste zijn er mensen die het werkelijk goed voor hebben met de jongeren. Die zorgen voor de rand voorwaarden en niet voor de inhoud, zijn aanspreekbaar en lui steren. Ten tweede is als gevolg van zijn wanbeleid de sociale infrastruc tuur vernield, het broodnodige ver trouwen geschaad en geeft deze wethouder er dus blijk van, geen verstand van zaken te hebben. Ten derde heeft zijn wanbeleid al zoveel frustratie opgeleverd bij jongeren dat het een hele tour wordt wil je die jongeren nog kunnen motiveren om zich vrijwillig in te ze.tten. Hun ken nis en kunde over te dragen aan de volgende generatie. Ten vierde komen die net dan wel niet uit het onderwijs maar zijn wel ook boven wijs. En ten vijfde heeft hij duide lijk buiten zichzelf gerekend (hij is er niet voor de jeugd!!!!). Bovendien hoeft er helemaal niet met een schone lei te worden aange vangen als men (lees de politiek) zijn verantwoordelijkheid neemt. Immers van gemaakte fouten kan men leren, maar dan wel met men sen zonder besmet verleden naar jongeren toe. Tenzij ook de politiek duidelijk wil maken dat zij de jeugd, die op basis van vrijwilligheid hun steentje aan de maatschappij bijdra- gen, in de kou wil laten staan. Als jij j vindt (en je bent en -25-en 16+) dat de debatten niet goed, of wel goed zijn verlopen verneem ik dat graag van je. En zeker als je vindt dat er dingen gebeurd zijn die ook volgens jouw niet door de beugel kunnen. Of als je vindt dat deze vorm van pro paganda de naam "debatten" niet mogen dragen. De volgende adres sen zijn dan beschikbaar: P/A OJC. Dingus t.n.v. Ome Henk. Hoenderstraat 10, 5801 CK Venray of E-mail: dingutje007@home.nl. Henk Elegeert. Venray. 5802 AA ven<*t tel04^ 58,326 fax0478 5„^ Reserveer nu vast uw vlees voor de vakantie Artikel cons.-adv, prijs per: voor 2-3 personen inhoud 480 gram Runderhachee Rundergoulash Braadworst Gehaktballen Babi Pangang Runderlappen Varkenslappen Gehaktballetjes in satésaus Kipfilet in kerrysaus Bolonaisesaus m. rundergehakt voor 4-6 personen inhoud 820 gram Runderhachee Rundergoulash Braadworst Gehakballen Babi Pangang Runderlappen Varkenslappen Gehaktballetjes in satésaus Kipfilet in kerrysaus Bolonaisesaus m. rundergehakt heel blik ƒ10.00 ƒ10.00 7.75 7.25 9.50 12.50 ƒ11.00 8.00 ƒ10.00 9.50 heel blik ƒ14.80 ƒ14.80 ƒ12.10 ƒ11.50 ƒ16.25 ƒ18.75 ƒ17.00 ƒ14.00 ƒ16.50 ƒ14.50 aantal stuks totaal bedrag Totaal Ik kom deze bestelling halen op: Naam Adres PC en Wnpl.: Telefoonnr. Deze bestellijst a.u.b. tijdig inleveren bij Slagerij Drabbeis Voorafgaand aan het centrale jeugddebat afgelopen zondag in De Witte Hoeve zijn er in Venrayse wijken en kerkdorpen jeugddebatten gehouden. Wat ts er terechtgekomen; van de wensen van de jeugd? Wat wilden zij. wat is inmiddels gere aliseerd ert''Wat behoort niet tot de mogelijkheden? De feiten per wijk/kerkdorp op een rijtje. Debat Brukske Vraag naar jcugddisco (12-16 jaar) - heeft prioriteit bij gemeente -zoekende naar geschikte locatie - planning: start na zomer - Behoefte aan 'grote' skatebaan - wordt aangelegd bij de Wending - nop wachten óp bouwvergunning .Slechte kwaliteit trapveldjes zijn opnieuw ingezaaid - als het gras goed is. dan nieuwe balienvangers - overlast van hondenpoep aangepakt door uitlaatstroken en controleur Vraag naar ideeënbus bij Kiosk - is inmiddels geplaatst Debat Oostrum Op het trapveldje staan geen goals - is opnieuw ingezaaid en goals komen terug vraag naar tieneractivitctten in soos Iduna - w orden binnenkort mee gestart Aandacht voor voorzieningen lichamelijk gehandicapte jongeren - Gehandicaptennlatform Venray besteedt hier extra aandacht aan Debat Leunen-Veulen-Heide Jongeren Heide willen eigen hemk - zijn zelf actief gaan zoeken naar locatie met hulp van dorpsraad - houden enquête onder leeftijdsgenoten Jongeren willen activiteiten in zomervakantie - in Heide wordt gekeken naar mogelijkheid zeskamp tijdens dorpsfeest Jongeren Leunen willen meer activiteiten en sfeer bij Leotien - ook jongeren uit Heide en Veulen worden uitgenodigd - inmiddels is de Leotien gestopt; jongeren hebben dat zelf verpest dom" meer bui ten te hangen dan binnen Speeiyóorzienmg op dorpsplein - jongeren worden betrokken bij werkgroep voor nieuwe inrichting Debat Merselo-Vredepeei-Smkkt Merselo wil skatebaan maar heeft geen locatie - nieuwe locatie wordt aangelegd, met tegels van de gemeente - daarna komt de skatebaan naaf Merselo Vredepeel wil ook de mobiele skatebaan - komt twee weken naar Vredepeel Activiteiten voor verbetering van kermis Merselo - wordt binnenkort samen met volwassenen behandeld Dorpsraad Merselo gaat 2 maal per jaar met J ÜM om tafel zitten om te praten over jeugdzaken Vredepeel wil kabel-TV - kwestie van tijd en vooral geld Debat Oirïo-Castenray Oirlo ontevreden over buurtbus - er komen tellingen en de behoefte wordt opnieuw bekeken - verandering op z'n vroegst volgend jaar slechte straatverlichting - inmiddels 53 nieuwe lantaarnpalen geplaatst in Oirlo - dorpsraad was hier al 6 jaar mee bezig Ohio wil korïbalpaal op speelveld - wordt binnenkort geplaatst Castenray wil een paai voor basket - wordt zeer binnenkort geplaatst Jongeren Oirlo willen niet meer weggestuurd worden op hun 'hangplek' op schoolplein In overleg met school is dit opgelost; jongeren ruimen hun eigen rommel op! Debat Allochtone Meiden Veel behoefte aan activiteiten als sport, recreatie, excursies - samen met I.V.C. zijn er gesprekken geweest en wordt er samen invulling gege ven aan de activiteiten Ondersteuning vanuit Venrayse Vrouwen Raad is aandachtspunt van de raad Debat Ysselstevn Vraag om multifunctioneel speelveld - is gerealiseerd: verhard terrein voor skatebaan en basketbal Vraag voor oprichting meisjes voetbalteam - belangstelling bleek achteraf te klein "De kennis is saai" - niet verbeterd; zelfs de rups verdwijnt! Debat Centrum behoefte aan basketbalveld - kom? bij de skatebaan bij dc Wetteling nadruk van debat lag op kwestie Open Jongeren Centrum - gemeente zoekt pand voor tijdelijk jeugd- en jongerencentrum - voor langere termijn zoekt men naar locatie voor definitieve huisvesting (bron: bespreking Commissie Welzijn 26-4-00) TOP 10 In acht jcu-zddebatten werden door de jongeren tal van zaken aangekaart. Opvallend is «fat met name de aanleg of de'komst van een (mobiele) skatebaan in wijk of dorp hoge prioriteit geniet onder de jongeren. De tien meest gestelde vra gen/onderwerpen op een rijtje: Debat TOP 10: 1Skateb:ian 2. Speel- en trapveld jes (eigen) soos 4. (straat) verlichting 5. Jongerendisco 6. Gemeenschapshuis Soort JOP (Jongeren Ontmoet ings Plek i 9. Open Jongeren Centrum 10. Kermis (in dorpen i.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 6