Podiumfeesten 2000 'Het huis op de rots' 'Gewijzigde openingstijden met Hemelvaart' Zangers van St. Frans heeft dringend nieuwe jongensstemmen nodig! Scholieren over de grens Ftyers /-.ferry* Can#***** Zomerconcert K-mail adres Peel&Maas PEEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF BEZORGEN? Doe mee met het literair café Omroep Venray Zomerconcert I-Pa. (L EN MAAS donderdag 25 mei 2000 - Pagina 3 ge/bergi en van de jaarlijks terugke- ovêri® de gebeurtenissen in café 't 82e1 vb lium in Venray zijn de berefejjumfeesten. Van woensdag 'Is3™ mei t/m zondag 4 juni staan (en eniger verschillende livebands degarcj het podium van 't Podium. Voensdag 31 mei: •k- line Lives Ie start van de Podiumfeesten is lovend. Op het laatste :nt werd deze, in discotheken bekende band aan het pro- ma toegevoegd. Nine Lives is jswingende Top 40 band, die al ige uitgaansgelegenheid op te koo; i kop zette. Dansbare muziek, ende nummers van het begin 160 m1het eind. Aanvang 21.30 uur, onkamj ƒ5 SS onderdag 1 juni: adkarnalmsterdamse Avond u eens op een echte feestdag, yzonfejnielvaartsdag. Geert Pelzer ut de microfoon in de hand. daarna gebeurd zal ongetwij- ibruikeij weer leiden tot meezingen, isen en uitzinnige taferelen. Een r van covers van bekende artie- zal de revue passeren... André ze s, René Froger, Marco sato, Tom Jones, Joe Cocker... greep uit het repertoire, ivang 21.30 uur, entree vrij. rijdag 2 juni: loè Maar Net Alsof november 1998 zitten een 4- muzikanten tijdens een repetitie nummers te bedenken voor coverband. Toen er nogal wat Maar nummers voorbij kwa- n, was het idee zo geboren om .el en alleen maar Doe Maar nmers te gaan spelen en de id Doe Maar Net alsof was een 'an de hereniging van Doe Maar mei 2000 was op dat moment n sprake. Nu uiterst actueel, nt we zitten midden in de Doe i.V, Maar hype. De band brengt van het begint tot het einde Doe Maar nummers en alle bekende hits zullen dan ook op deze avond te horen zijn. Aanvang 22.00 uur, entree ƒ5,-. Zaterdag 4 juni: Tonu Macaroni The Swinging Devils De opening van de show ver haalt van een klein jongetje, dat opgroeide in de sloppenwijken van een wereldstad. Alles wat daarna komt is entertainment van hoog niveau. Zes door de wol geverfde muzi kanten nemen het publiek mee op een ruim honderd minuten durende reis door de jaren 50, 60 en 70. Nimmer mochten Toni en zijn duivels het podium verlaten, zon der eerst een toegift te verzorgen, noch in Nederland, noch in andere landen van Europa. De show raakt toeschouwers van elke leeftijd, omdat enthousiasme, humor en virtuoos gebrachte muziek de absolute hoofdbestanddelen van de show zijn. Aanvang 22.00 uur, entree ƒ12,50. Zondag 5 juni: Baartmans De Vries Twee jonge singer/songwriters met een gezamenlijk talent en een gedeelde liefde: 'Americana', countryrock, tex mex, blues en ballads, geworteld in het zuiden van de USA. Muziek als het ant woord op hartzeer, hartstocht en autopech. Het duo put uit een eindeloze bron. Naast hun eigen repertoire worden songs van o.a. Flying Burrito Brothers, Byrds, CCR, Willie Nelson, Ry Looder en Chuck Berry opgevoerd. Soms ook de Britse variant: Beatles, Van Morrison, Stones. Aanvang: LET OP... 16.00 uur, entree vrij. na jaren van zeer succesvolle ihten en blijspelen dit jaar het eens omgegooid. Onder lei van een nieuwe regisseur !ft een kleine groep leden zich itort op de spannende thriller it huis op de rots' van de lelse schrijver George Batson. stuk speelt zich af in een mys- :us huis, waarin de nieuwe onster direct geconfronteerd t met een moord. Overigens de eerste in het huis. Als :nd is wie het slachtoffer is int het zoeken naar de dader. Twee van de 'vreemde gasten' zoeken in Maashees een huis Dat is niet makkelijk want alle vreemde gasten in het huis hebben elk hun eigen verhaal en hun eigen alibi. Een spannend avondje toneel is gegarandeerd. De uitvoe ringen vinden plaats op zaterdag 27 mei en zondag 4 juni, steeds om 20.00 uur. Plaats van hande ling is het Gemeenschapshuis in Maashees. Kaarten verkrijgbaar bij de kassa of te reserveren bij Wim Jansen, tel. 0478-636696. wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? leem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce 1 providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) 1 webpromotie Jw interne communicatie kan beter? tet behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen, iekijk alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Cummunicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! •otdorp 89 - 5815 AN Merselo 0478-546293 - Algemeent@flyers.nl Zoals gebruikelijk geeft het Symfonie Orkest Venray van de OV Venray eind mei een klinkend zomerconcert. Het orkest, dat twee maal optreedt, staat onder leiding van Laurens Boogaarts. Op vrijdagavond 26 mei speelt het orkest in Deurne in zalencentrum De Vierspan, aanvang 20.00 uur. De entree is gratis. Op zondagochtend 28 mei geeft het Symfonie Orkest het concert in Venray, in de aula van het Raayland College, locatie Zuidsingel. Ook hier is de toegang gratis. Er wordt een prachtig programma gespeeld, met een fagotconcert als solostuk. Soliste is Patricia de Jong, die al eerder met het orkest heeft opgetreden. Het programma luidt: A. Borodin. 'Een steppenschets', vervolgens van A. Vivaldi het con cert voor fagot en orkest in F-dur, PV318 met Patricia de Jong als soliste en na de pauze van J. Svendsen de Symfonie nr. 2, Opus 15. U bent van harte uitgenodigd dit concert bij te wonen. peelenm@ tref.nl Wil jij of andere bladen zoals Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Op Hemelvaartsdag 1 juni zijn onze kantoren gesloten. De geldautomaten zijn wel 24 uur per dag beschikbaar. Vrijdag 2 juni zijn we u weer graag van dienst Tot ziens bij uw Rabobank verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530200 tel.(0478)530300 rabobankvo@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Het Jongenskoor De Zangers van Sint Frans draait weer op volle toe ren. Waren er in de tweede helft van 1999 wat problemen, veroorzaakt door de ziekte van de dirigent, met voortvarendheid wordt er gewerkt om alle nare gevolgen van die pro blemen op te lossen. Voor één van de problemen vragen wij de hulp van ieder, die het koor een goed hart toedraagt: het koor heeft dringend nieuwe jongensstemmen nodig? Jongens van groep 6, 7 en 8 van de basisschool kunnen zich aanmel den op elke dinsdag- en vrijdag avond om 19.00 uur in de Galmhut (voormalige Dr. Poelsschool aan de Langeweg 92). De basisscholen zul len een dezer dagen bezocht worden door de dirigent. In het verleden hebben de basisscholen steeds hun medewerking verleend. Naast het bestaande koor wordt een nieuw koor opgericht waar zowel jongens als meisjes deel van kunnen uitmaken! Jongens en meisjes van groep 3,4 en 5 zullen worden benaderd en kunnen zich ook opgeven op boven genoemd adres. <c^eu^4, Als opgave voor de maand mei het volgende fragment: "De Jodenbreest mat is een diep ravijn. Een korte schreeuw weerkaatst tussen de wanden -tiet is maar tien uur sporen naar Berlijn. Uit welk gedicht zijn deze regels afkomstig en wie is de auteur ervan? Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 23 juni a.s. sturen naar het Secretariaat, RochussLraat L 5801 RR VENRAY. Telefoon: 047S- 582948. Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en tut welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Iedere maand wordt ook hét klassement gepubliceerd. De uiteindelijke winnaar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de Raadseiige Roos gehuldigd. Uit reacties, die het" Literair Café regelmatig krijgt, blijkt dat velen in Venray-regip de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen, ook zonder dat zij aan de wedstrijd meedoen. Zij gemeten van de prachtige gedichten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn, zonder dat zij een heel jaar lang willen wedijveren om de Ie plaats. Maar ook wanneer zij wel eens een oplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gesteld wordt voor incidentele deelnemers verdienen. Deze maand waren er weer verschillende poëziekenners, die het goede antwoord wisten te vinden. Hulde, want het is lang met airijd even gemak kelijk om met de verstrekte gegevens het gevraagde gedicht te vinden. Na de mei-ronde is de stand: 30 punten voor de dames L. Colsen en R. van Daal en de heer A Kroft. 20 punten voor de dames H, van Beek en A. van Veizcn-Huigen en de heren J. Craghs en A. Letjssen. Het gevraagde frag ment was afkomstig uit het gedicht: "Landelijke Herfst" van Haas "Warren, De dichter refereert in dit. gedicht aan,de Tweede Wereldoorlog, die wij in de meidagen herdenken. In de donkere dagen van uitzichtloosheid en oor log klampten de jongeren zich vast aan het klein geluk, aan genieten van poëzie, aan de schoonheid van druiven op een kristallen schaal, die helaas barstte door het lawaai vun overtrekkende bommenwerpers. De dagelijkse confrontatie niet dood en verwoesting maakte het onmogelijk om te gelo ven in een toekomst. Behalve dat het oorlog was. werd het ook nog herfst: In dc natuur ging alles dood en de jongeren van toen waren nog niet aan leven toegekomen' Hans Warren: Landelijke. Herfst Wie niet, als wij, in het donkerst Europa van deze eeuw. toen er geert enkele uitkomst meer leek, jong zijn geweest, en hebben liefgehad, zullen nooit beseffen hoe wij ons klampten aan het klein geluk: een sonnet, een spoortje van weelde, wat druiven in een kristalen coupe, die scheurde bij het overtrekken van bommenwerpers. We wisten het waarachtig wei we zagen de dood dagelijks in vele vormen aan. Of we ooit een toekomst zouden hebben werd, gezien onze positie, steeds twijfelachtiger. Mogelijk was. de herfst daarom het verscheurendst: edles ging dood en we hadden nog niet geleefd. Vandaag, donderdag 25 mei. is Herman Pleij in het literaire café: om 20.00 uur houdt hij zijn lezing ih de foyer van de schouwburg. Een buitenkans om deze autoriteit op het gebied van Literatuur en volkscultuur van de late middeleeuwen te horen! Hel nieuwe literair seizoen 2ÖÖ0/20Ö1 staat momenteel in de steigers. Het belooft weer een interessant jaar te worden. Mocht u donateur willen Worden van het Literair Café Venrav-regio - minimale bijdrage van f 30.- per jaar - dan krijgt u het jaarprogramma toe gezonden. Als donateur steunt u hiermede de activiteiten van het Venrayse Literair Café en krijgt u bovendien reductie op de emrëekosten van de bijeenkomsten. Informatie over het bovengenoemde of over liet werk van her Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1.5801 RR VENRAY. Telefoon: 0478-582948. De repetitie voor de nieuw op te richten groep zal zijn op dinsdag om ongeveer 16.00 uur. Deze groep krijgt een eigentijdse, speelse, moderne muzikale opleiding. Dirigenten en verdere medewer kers staan klaar om een invasie van nieuwe angers te ontvangen! Het ligt in de bedoeling om het nieuwe jongens- en meisjeskoor te beginnen in de maand juni 2000. Voor de aan vulling van het bestaande koor geldt het parool: Hoe eerder hoe liever! Dinsdag 30 mei vindt in het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum in Overloon de feestelijke afsluiting plaats van het project 'Beelden over de grens'. Leerlingen van vier klas sen uit het Duitse en vijf klassen uit het Nederlandse deel van de Euregio Rijn-Waal presenteren hun gezamenlijk werk omtrent het thema Nederlands-Duitse beeldvorming. Het project 'intercultureel leren' is ontwikkeld door het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum op ini tiatief van de provincie Noord- Brabant en de Euregio Rijn-Waal. Doel was dat Nederlandse en Duitse Dialectmis Merselo Omroep Venray zal op 2e Pinksterdag vanaf 10.30 uur de dialectmis uitzenden vanuit de feesttent in Merselo. Sjaak Harrie in Merselo De bekende opa's Sjaak en Harrie van de omroep zullen op 2e Pinksterdag een kijkje gaan nemen bij de Aid Merselse dag. Ze zullen tussen 12.00 en 14.00 uur op hun eigen manier verslag doen van de diverse activiteiten in Merselo. Stopwatch Het sportprogramma Stopwatch zal vanaf 27 mei t/m het nieuwe sportseizoen te beluisteren zijn tussen 14.00 en 15.00 uur. 'n Wandeling dur 't Rooise Land Donderdag 25 mei gaan we nog een keer terug naar Geysteren. We verlaten dat het nieuwe land en lopen langs het kapiteinsbos naar de Leiberg. Ook zien we hier in een particulier weiland een van de padden, annex drinkpoelen die gegraven zijn tijdens de uitvoering van het poelenplan Noord- Limburg. In het Venrods Ketierke is het weer tijd voor de Venrodsen aoven van 1999, u kunt luisteren naar de groep Now Weej. Donderdag 18.00-19.00 uur, herhaling op maandag van 18.00- 19.00 uur. Waar zijn de Troubadours gebleven Dubbel Frisj (Edith Dormans en Jolanda Heffels) uit Munster- geleen presenteerden op 20 mei hun eerste cd 'Sjpass en Plezeer'. Zij zijn donderdag 25 mei te gast van 21.00 tot 22.00 uur. Programmering weekend Zaterdag: 10.00-12.00u Weekend kalender; 12.00-17.00u Venray Aktueel; 17.00-18.00u Klojo Radio: 18.00-20.OOu Altemitive pop- Zondag: 10.00-11.OOu Peelgrass; 11.00-12.00 Praatcafé/Rond de tafel; 13.00-14.OOu Waar zijn de troubadours gebleven? (herh.); 14.00-17.00u: Stopwatch. jongeren elkaar beter leren kennen, waardoor eventuele vooroordelen tussen beide groepen naar de achter grond verdwijnen. In vier bijeen komsten hebben de docenten Nederlands, respectievelijk Duits en Geschiedenis samen met hun part- nerschool gewerkt aan lesmateriaal ter voorbereiding van de scholenuit wisseling. Uitgangspunt hierbij waren de karikaturen uit het door de Duitse ambasade uitgegeven boek 'Hallo Nachbar Dag buurvrouw'. Tijdens de uitwisseling dit voorjaar werd een bepaald aspect van de beeldvorming uitgewerkt door de leerlingen en dat resultaat is op 30 mei te zien. Voorafgaande aan de presentaties doen een aantal leerlingen mee aan een debat. Met aan aantal provoce rende stellingen over de Nederlands-Duitse betrekkingen wordt geprobeerd de scholieren tot een levendig debat te verleiden. De jury bestaat uit twee leden van de band de 'Heideroosjes', Marco en Igor. Met het lied 'Wurst und Kase' hebben zij duidelijke taal gesproken over vooroordelen. Ze zijn daarom uitermate geschikt om de meest welbespraakte scholier tot winnaar uit te roepen. De dag wordt afgesloten met twee theaterproducties die een aantal scholieren samen met Mini-Art en Theater im Fluss hebben ingestu deerd. Beide gezelschappen hebben ruime ervaring met grensoverschrij dend werken met jongeren. PEEL EN MAAS oFt line www.vandenmunckhof.ril/ Zoals gebruikelijk geeft het Symfonie Orkest Venray van de OV Venray eind mei een klinkend zomerconcert. Het orkest, dat twee maal optreedt, staat onder leiding van Laurens Boogaarts. Op vrijdagavond 26 mei speelt het orkest in Deurne in zalencentrum De Vierspan, aanvang 20.00 uur. De entree is gratis. Op zondagochtend 28 mei geeft het Symfonie Orkest het concert in Venray, in de aula van het Raayland College, locatie Zuidsingel. Ook hier is de toegang gratis. Er wordt een prachtig programma gespeeld, met een fagotconcert als solostuk. Soliste is Patricia de Jong, die al eerder met het orkest heeft opgetreden. Het programma luidt: A. Borodin, 'Een steppenschets', vervolgens van A. Vivaldi het con cert voor fagot en orkest in F-dur, PV318 met Patricia de Jong als soliste en na de pauze van J. Svendsen de Symfonie nr. 2, Opus 15. U bent van harte uitgenodigd dit concert bij te wonen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R. Gabeler, M. Lucassen. F. Sch- meetz, H. Schraven, M. van Tiel. I. van Tiel-Knoppen en J. Wittgen: Allen tij dens weekend- en avonddienst bereik baar onder tel. nr. 0478-632800 za: F. SCHMEETZ Stationsweg 60a, tel. 632800 zo: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 632800 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: P. HENKES Helfrichstraat 2a, tel. 582200 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ANTONIUISVELD Stationsweg 60d, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen E. RUYMBEEK en W. de VOCHT DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Van donderdag 20.00 tot maandag 8.00 uur H.v. EERTEN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 08.00 tot donderdag 20.00 uur waarge nomen door: T. TIGGELOVEN, tel. 06-22922151 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 lot 12 uur. Na genoemde tijd. tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereik baar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray. Synthese Venray- Instituut voor Zorg en Welzijn VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dae bereikbaar via tel. 06- 55790271 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Gerrit Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 2