Altaren wij ding En verder... Proficiat, Eerste Communicanten... cUewtfeet, eal M St.-Petrus'Bandenkerk Een stille getuige <i PEEL EN MAAS donderdag 25 mei 2000 - Pagina •EL Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6. tel. 550740; pastoor: P. Hoedemaeckers, Whistlersiraal 1, tel. 582385; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsslraat 4, tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat 1. tel. 511385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis Marïetje Swinkels-van Beek (van de buurt); Piet Shwachöfer (coll); overl. fam. Beerkens- Belzer en Riek, Jo en Willy; Annie Krapels-Heuts; Herman Bloemen; zr. Blanca Niessen; Martien Bonants (verj.); bruidspaar Madeleine Schim v.d. Loeff en Pablo Koch Medina, fam. en vrienden. Zondag: 6e Zondag van Pasen. 9.30 Geen Latijnse Hoogmis, maar een lees- mis i.v.m. eerste H. Communie; Jan Schiks en Truus Schiks-Ramsteijn; jrd. Roel Peeters; bruidspaar Madeleine Schim v.d. Loeff en Pablo Koch Medina, fam. en vrienden. 11.00 Feestelijk H. Mis t.e.v. eerste H. Communie groep 4 van de scholen Petrus Banden, Dr. Poels, Kemp en Kruudwis; Gijs Gooren. broertje van Janneke; Jan Ruyten; Karei v. Vegchel; fam. Gossens-van Hout; overl. ouders Linders en Anna Linders-Rutten; Bertus Meesters en fam.; Toon Perenboom. Maandag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis overl. fam. De Vilder-Rutte, Dinsdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis jrd. ouders Karei en Josephina de la Roy- Colaris; overl. ouders Thuijls-Muijsers en overl. kinderen. Woensdag: Bezoek van de H. Maagd Maria aan Elizabeth. 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis fam. Van Stiphout-Keijzers. 12.30 Huw. Jacqueline van Dijck en Maurice Verschuuren. 19.00 uur geen H. Mis voor Hemelvaartsdag. Donderdag: Hemelvaart van de Heer. Diensten als op zondag. 9.30 H. Mis Piet en Wout Lenssen-Jeuken en schoonzoon Joos; Maria Ebberink-Henckens (verj.). 11.00 Overl. fam. De Vilder-Rutte. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor onze zieke en eenzame mensen uit onze parochie. 13.00 Huw. Ramon Barents en Johanna Hurkmans. 19.00 Lourdesgrot Kloosterhof: feestelijk Rozenhoedje. Dienbeurten: za 19.00: Bert, Bram, Marloes, Stan, Robert, Judith; zo 9.30: Ties K-, Koen V.; 11.00: Arjan, jac- queline, Jasper, Marjoleine P., Paul, Ingo; do 9.30: Leon, hr. Hoppenbrouwers, Marco en Pascal; 11.00: Bert, Ties T., Jasper, Koen M„ Daphne en Freek. Lectoren: za. 19.00: A. Noyens; zo 9.30: W. Bistervels. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: G. Olislagers. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: zr. Jacinta. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Maandag: 10.30 Liturgieviering den Heuvel. Voorganger: W. den Hartog. Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van Vincentius. Voorganger: B. Faas. Donderdag: Hemelvaart. 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: K. Hilgers. 11.15 Liturgieviering in de kapel van Vincentius. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Maandag: 16.15-17.15 Yoga en medita tie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pasto rie, lel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Kinderwoorddienst; Volkszang; Piet Tacken (coll); zwd. Marie Dechnar-Vermeulen (coll). Zondag: 8.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 Eerste H. Communie Foekpot en de Bongerd; Herman Scholten. Maandag: 18.30 Ber en Wim v. Ooi en overl. fam. Dinsdag: 8e Dinsdag Antoniusnoveen. 18.30 Jgt. Toon v. Ooi. Woensdag: Lithurgie Hemelvaartsdag. 15.00 Huw. Erik v. Meyel en Anita Jenniskens, Joke Smitsstrarat 60. 18.00 Volkszang; Theo Lensen. Donderdag: Hemelvaartsdag. 10.30 M.m.v. Hel Zonnelied; Dora Engels; jgt. Jan Hendrix en fam. Hendrix en Maassen; Ben Jansen en overl. fam.; uit dankbaarheid voor hel 40-jarig huw. bruidspaar Wolf-van Wijk, Sambastraat 9; Joey Hendrick (coll). Vrijdag: 12.00 Huw. Harm Basten en Linda v.d. Hooge, Joke Smitsstraat 66. 18.30 Fam. Thielen-Hendriks; overl. fam. Slits. Voorafgaande aan de eucharistieviering zal er elke vrijdag om 17.30 uur aanbid ding zijn in de kerk. In de maand mei zal er elke maandag- t/m donderdagavond om 18.10 uur de Rozenkrans gebeden worden. Op vrijdag gedurende de aanbidding. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, lel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pasto rie, tel.'580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Geen Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; overl. ouders Willems-Weijs; Truus Swinkels- Willems (coll); Fred Albert (coll); Jac v. Ass. Parochie Oostrum Zondag: 11.00 H. Mis, 12 kinderen van de Hommel doen hun eerste H. Communie; Sjeng Smedts, overl. ouders Sikes-Rullen en Hay; Marietje Nooyen. Dinsdag: 9.00 H. Mis; Piet Vermeulen en overl. fam.; past. De Ceuster; fam. Vennekens-Verschuren en wederz. fam. Donderdag: Hemelvaartsdag. 9.30 H. Mis (Gemengd Koor); fam Vennekens- Verschuren en wederz. fam.; voor de geestelijke en tijdelijke belangen van de parochie. Misdienaars: Dung Ly, Sjors Gommans, Boy de Klein, Leoniek Vermeulen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Carpe Diem); Wiel v.d. Pasch; overl. ouders Heidens-Snellen en zoon Jan; Antoon Peters (namens Aid Oeldere en Aid bestuur Boerenbond); Frans Maas; overl. fam.Swinkels-v. Dijk; uit dankbaarheid. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); jrd. Jan Verheijen; st. Harrie Camps; Agnes Driessen-Timmermans (Oudervereniging St. Machutus); An Houwen-Derks (oude buurt Bremmenkamp). Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Donderdag: Hemelvaart. 10.00 Hoogmis (Herenkoor); pastoor Lempens; pastoor Vervoort. Vrijdag: Eerste vrijdag der maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jezus. 9.00 H. Mis t.e.v. H. Hart en voor priesterroepingen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Nella Classens-Janssen en Geert Classens; overl. fam. Drabbels- Theeuwen en kinderen; jrd. Martien Maes; Har Friesen; Jan Rambags; Gerrie Kleeven-Wismans en Martien Wismans; jrd. Henriëtte Baltussen-Claessens; overl. ouders Janssen-Emonts en kinderen; fam. Geerets-Classens. Woensdag: 19.00 Viering Hemelvaart. Misdienaars: za: Yvonne, Pleuni, Evelien, Sjors; wo 19.30: Boy en Bram. Pastoor Hoedemaeckers is bereikbaar onder tel. nr. 582385. Parochie Leunen 6e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Lsm. Wiel Willems en Jo Willems-Loonen; Frans Rongen en overl. fam., Jan v. Cuijck, echtgen. en overl. kinderen; jrd. Sjeng Vullings en Laura Joosten, Teng Manders en overl. fam. Manders. Zondag: 10.00 Hgm. Sjeng Litjens (fam. L.); overl. ouders De Mulder-Hendrikxs en zonen Harrie en Teng; gest. jrd. Gerard Thijssen en Fien Thijssen-Hesen en dochter Truus. Maandag: Geen avondmis. Dinsdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Verheijen-Droessen. Woensdag: 14.00 Huw.mis Roel Hendriks en Ingrid v.d. Aker. Geen avondmis. Donderdag: Hoogfeest; Hemelvaart van de Heer. 10.00 Eerste H. Cummunie-viering van de kinderen van groep 4; Susanne v. Hees; jrg. Thea Simons. Vrijdag: 19.00 Lsm. Piet Litjens en Mien Litjens-Lemmen; Piet Janssen en echtgen., overl. fam. Janssen-Martens. Misdienaars: za 19.00: Diane v. Gorp en Karlijn Pouwels; zo 10.00: Benny Janssen en Jonas Vergeldt; do 10.00: Emma Weijs en Nancy Litjens; weekb.: groep 3. Lectoren: za 19.00: Els Wijnhoven; zo 10.00: Annie Reintjes. Gedoopt: Cile Hesen, Koningskaars 37, Venray. Huwelijksaank.: Roel Hendriks en Ingrid v.d. Aker, beiden uit onze parochie (3e roep); Wim Ewals uit onze parochie en Coby Cuppen uit Venray (2e roep). Opbrengst kerkdeurcollecte 'Help Enschede' ƒ485,-. Rectoraat Heide Zondag: 6e Zondag van Pasen. 9.30 Hoogmis Sef Janssen en overl. fam. Janssen-Muysers; Cor v. Raay; Bert Cremers, kleindochter Anja; t.g.v. 80e verjaardag. Misd.: Elian, Sef, Stan en Eris. Donderdag: Hemelvaartsdag. 9.30 Hoogmis t.i.v. Nella v. Kempen-Willems en overl. fam. Misd.: Manon, Stef, Loes en Sandra. Rectoraat Veulen 6e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Hgm. gest. jgt. Ant. Drabbels, Dina Klaassen, Jacoba Klaassen; jgt. Leonardus Thissen en fam. Thissen-Hendriks; Sef Janssen; 8e dag van de noveen t.e.v. St. Antonius. Woensdag: Hemelvaartsdag. 19.00 Woord- en communiedienst. Vrijdag: le Vrijdag. 8.30 Woorddienst t.e.v. H. Hart t.b.i. Misdienaars: za: Frank, Loes, Karei en Daan. Lector: za: M. Classens. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Enjoy Together; Kinderwoorddienst); overl. fam. V.d. Pas-Custèrs; Jep, Leen en Gerrit Flinsenberg; overl. fam. Mulders- Maessen; Marie Hendriks-Fleurkens (kaartclub). Zondag: 10.00 (Ouderenkoor); mis uit dankbaarheid bij het 100-jarig jubileum van de fa. Keijsers: voor de oprichters Sjang Keijsers en Anna Keijsers-Janssen, alle overl. fam.leden en medewerk(st)ers; Jeanne v.d. Berg-Swinkels; jrd. Rien Gommers; jrd. Chris Hellegers. Maandag: 19.00 Thei Janssen; Grada Spreeuwenberg-v. Hoof (ouderen). Woensdag: 19.00 Jrd. pater Joop Steneker; jrd. ouders Van Soes-v. Bracht; Toon Hermans; Maria Slangen-v. Montfort; Jean Arts; overl. ouders Vollenberg-Aerls en Theo; Mien Claessens-Zanders (vrienden); jrd. Jan en Tom v. Lipzig. Donderdag: Hemelvaart: 10.00 (Vivace); voor de intenties van onze parochie. Vrijdag: 14.00 Huw. Roger Nijssen en Rozan Pouwels. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Gijs en Paul; zo 10.00: Anneke, Linda, Sandra en Maria; ma 19.00: Maartje en Rinske. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Misd.: Lotte Jacobs en Meike v. Daal. Zondag: 10.00 Jgt. Maria v. Meyel. Misd.: Louis Tielen en Daan de Brouwer. Dinsdag: 19.00 Rozenkrans, Kapel Haag. Woensdag: 19.00 Jgt. Josephina en Antoon Verhaag; t.e.v. Maria; voor avondmis voor Hemelvaart. Misd.: Mirte v. Loenen en Irma Versteegen. Donderdag: Hoogfeest Hemelvaart. 10.00 In dankbaarheid. Misd.: Yvonne Janssen en Sandra Gloudemans. Kerk poetsen: mevr. Michels en Van Hoof. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.00 PI. H. Mis waaronder 10 kinderen hun eerste H. Communie zullen ontvangén; fam. V. Hoof-Fleruen. Maandag: 19.00 H. Mis. Donderdag: Hemelvaartsdag. 19.00 H. Mis. Misdienaars: zo: Nick H., Nick de M., Rick en Joost. Rectoraat Smakt Zondag: 6e zondag van Pasen. 10.00 Hoogmis voor Arnold Reijnders; tot bijz. int. Lectr.: Truus Goumans. 15.00 Doopviering Bram Claessens. Maandag: 11.00 Bedevaart uit Maastricht. Woensdag: In de St. Jozef genadekapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis tot zekere int. (B); fam. Versmissen v.d. Broek; Mie Bongaerts-Kersten; bijz. int. 14.00 Huw.viering fam. Kraenmehr. Donderdag: Hemelvaart. 10.00 Hoogmis voor Louis Hesemans; bijz. int. Lectr.: Olga v.d. Meer. Dienb.: Stijn Wardenier. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 28 mei zal in het Zonnelied, Kiosk 6 le Venray, de Ambtsgroep Pastoraat de dienst verzorgen. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindemevendienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitgeno digd een kopje koffie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema Wees verstandig in uw keuze met metgezellen in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. peelenm@tref.nl Bij gelegenheid van het nationalet denfeest op zondag 8 en maandag 9 n 1921, ter viering van hel 500-ja bestaan van het gilde St. Antonius Sambeek, behaalde onze schutterij Anna de volgende prijzen: Afdeling schutterij het schoon geheel in de optocht: 2e prijs, een zil\ ren medaille, aangeboden door dhr. J| Poels. Mooi dat dit ereteken uit Vent weer blijvend in Venray aan 't vaani van St. Anna blijft prijken. Afdeling tromslaan, le prijs, een zilt ren medaille plus ƒ5,-, de tamboer! Jeuken. Afdeling oudste antieke gildenvo|s (er waren aanwezig 41 vogels van ev zovele verenigingen), le prijs schuttt St. Anna, een zilveren medaille, aan; boden door dhr. Baron van Scheltinga Van de geachte schutters uit Vent werd deze groepsfoto gemaakt, op dag 8 mei 1921. In volgorde van c, ling proberen we ze aan u voor te stelli V.l.n.r.: Grad Arts, Hannes Arts, n trom M. Jeuken (of is dit Wim Kessels onbekend, Bei tje Barends, Piet Cam Martinus Hendriks, onbekend. Hand Odenhoven, Jan van Es, Ties Verheyi Antoon Arts, Helm Swaghoven, Hand Jansbeken, Driekus Arts, (met zilvi Grad Jansbeken, Martinus Clephg-JJ Antoon Jansbeken, Antoon Thijssen, Odenhoven, Martinus Arts, He Jansbeken, Wim en Antoon Relou. Achteraan: Drikus Willems, kend, onbekend, Harrie Willems, Verdellen (bij vaandel), onbekend. J |||- Janssen, onbekend, onbekend, Gei Flinsenberg en onbekend. I '"[IS Jan v.d. Puil .et el.: C Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag vj de maand Aanstaande zondag 28 mei is eret,ncj( eucharistieviering van de oecum«j|j| sche basisgroep Heel de Kerk Hfttgrc de Wereld. Het thema van de vierï is: Jezus en de basisgroep als Jg|| familie: Voorganger is pastor L Meyer. Plaats: kapel van het beja| dencentrum Het Schuttersvel Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uurf bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpeir 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren|y€if Horst, tel./fax; 077-3987786. E-maJ J.A.J.Bals@students.theo.uu.nl Diensten: Op zondag 28 mei 10.00 en 14.30 uur; Evangelist J.Aj Bals, Horst. 's-Morgens is er kindei pas. Zangavond: Op donderdagavond mei repeteert het zangkoor. Aanval 20.00 uur. Samen zingen: In afsluiting van seizoen wil het zangkoor een zan avond houden waarin het zangko enkele liederen ten gehore zal bre gen en er samenzang zal zijn. Datui zaterdagavond 27 mei. Aanvat 19.30 uur Iedereen is welkom! Berichten van onze kerkgemeenschap 2000-5 Zaterdag 10 juni 11.00 uur door de hulpbisschop van Roer mond, Mgr. Dr. E. de Jong De altaren zijn niet alleen fraaie stukken steen die de kerk versie ren. Ze zijn veel meer dan dat. Officiële documenten schrijven: - Het vaste stenen altaar is het teken, het symbool van Jezus Christus. Hij is de Rots, waar op de mens zijn leven bouwt. Het vaste stenen altaar is ook de offersteen waarop het kruis offer van Christus ter verlos sing van de mensheid op mys terievolle wijze tegenwoordig wordt gesteld. - Het vaste stenen altaar is de tafel, waaraan de kerkgemeen schap zich verenigt om God te loven en te danken en om zich te voeden met het Lichaam en Bloed des Heren. Vanaf de eerste eeuwen heb ben de christenen bij voorkeur de Eucharistie gevierd boven de graven van de martelaren. Deze martelaren leken immers het meest op Christus die toch zijn leven voor ons gaf. Daarom dat ook in onze altaren relieken van martelaren zijn "begraven." Aan het altaar doen wij de kracht op om te getuigen" van Jezus Christus als de Weg, de Waarheid en het Leven. De namen van de bijge zette heiligen zijn ons helaas onbekend: we weten alleen dat het mannen en vrouwen zijn die in Rome werden gemarteld en begraven. - De vijf wijdingskruisen op de altaarbladen duiden op Christus' wonden.Ook symbo liseren de vier kruisen op de hoeken van het altaarblad de vier windstreken: de hele wereld werd door Christus ver lost. Het vijfde kruis in het midden herinnert eraan dat dit te Jeruzalem, "het middelpunt van de wereld," gebeurde. - Laat ons met velen aanwezig zijn om dit Hoogfeest in onze kerk mee te vieren. Het is een historisch gebeuren! Welkom op zaterdag 10 juni om ll.OOu. De jonge hulpbisschop van Roermond, Mgr. E. de Jong, zal in deze H. Mis voorgaan. Juist door deelname aan dit feest tonen wij de bereidheid om ons leven te bouwen op Christus, de Steen die ook voor ons de Hoeksteen van ons leven is. J. Coenen Pastoor-deken Gingen ons door de DOOD voor naar het eeuwig Vaderhuis: Annie Emonts-van Hulst, 80 jaar; Thei Voermans, 84 jaar; Martien Tacken, 73 jaar; Netje Cox-van Hoof, 69 jaar; Riek Baartman- Moviat, 83 jaar; Cor Meeusen, 66 jaar; Frans Laurensse, 83 jaar; Door Broers-Linders, 81 jaar; Wim Zeegers, 59 jaar; Nelleke Jacobs, 75 jaar; Annie Martens, 83 jaar. Wat vreemd dat je er niet zult wezen, wanneer ik weer naar huis zal gaan, Je zult niet in de kamer staan en mij begroeten, als voor dezen. Ik zal nooit meer, als je zat te slapen boven een boek, boven een krant, het blad dat glipte uit je hand glimlachend van de grond oprapen. Ik zal nooit jouw "Goede nacht" nog horen of het gestommel op de trap, wanneer je trage, moede stap de morgenstilte kwam verstoren. Nooit zul je meer door de tuin lopen, waar iedere bloem en plant getuigde van je zorgende hand. Nu gaat de hemeltuin voor je open. O, die vertrouwde, kleine dingen, die je zo onopvallend deed, die zal ik missen, tot dit leed Het Pastorale Team van St.-Petrus'Banden Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740 Kapelaan: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385 Kapelaan: W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790 Pastoor: J. Berkemeijer (ass), Whistlerstraat 1, tel. 511385 Bereikbaarheid geestelijkheid van de Grote Kerk in zeer dringende gevallen In zeer dringende gevallen, wan neer geen geestelijke direct bereik baar is, kunt u gebruik maken van een oproepsysteem: u kunt deken Coenen bereiken door de receptie van het ziekenhuis te bellen (522222). Vanuit de receptie wordt dan via een oproepsysteem een der geestelijken benaderd. - Bent u uitgenodigd aanwezig te zijn bij de altaarwijding op zater dag 10 juni om 11.00 uur. Onze hulpbisschop mgr. Dr. E. de Jong zal de wijdingen verrichten. Ook de St.- Annaparochie uit Breda zal vertegenwoordigd zijn. - Hebt u ook al zaterdag 17 juni vrijgehouden: in de kathedraal te Roermond wordt kapelaan Van Dijck priester gewijd. De H. Mis begint om 10.30 uur. Zijn Eerste H. Mis is in de St.- Petrus'Bandenkerk de week ema, zaterdag 24 juni om 19.00 uur. 's Zondags om 10.30 uur viert hij zijn Eerste H. Mis in de Paterskerk waarna aansluitend feliciteren voor heel Venray-kom in zaal "In den Engel". - Is het "startschot" van de restau ratie van onze toren gegeven op vrijdag 12 mei jl. Wij als gemeenschap moeten ƒ200.000,- zien op te brengen: wat een bedrag... - Las ik in "de Sleutel", mei, het volgende: "Soms zou ik God wel eens willen vragen waarom Hij zoveel ellende in de wereld toe laat." "Waarom vraagje het hem niet?" Ik ben bang, dat hij mij wel eens dezelfde vraag zou kun nen stellen." - Is voor de Vastenactie bijna 8000,- bijeengebracht voor de stoepkinderen in Bombay. U allen heel hartelijke dank namens hen. Ook een welgemeend woord van dank aan onze M.O.V.-groep. Hoewel nog niet alles even per fect was, zijn ze heel actief geweest en hebben ons het pro bleem laten zien. Dank u wel en ga door op de ingeslagen weg!!!!!! J.Coenen pastoor-deken Laat op de dag van je huwelijk een kaars branden, een kostbaar symbool dat je jaren lang zal. herinneren aan wat je beloofd hebt. Ik heb het gezien. Mijn vlammetje was erbij toen je de handen in elkaar legde en voorgoed je hart weggaf. Ik ben meer dan een gewone kaars. Ik ben een stille getuige in het huis van je liefde en ik blijf bij je wonen. Als gewoon de zon schijnt, hoef ik niet te branden, maar als je de vreugde niet op krijgt om een kind in je schoot of als een andere mooie ster aan je horizon komt, steek me dan aan. Steek me aan als het donker wordt, als er stonn dreigt, als de eerste ruzie komt, als je in stilte onder iets lijdt, steek me dan aan. Steek me aan als je de eerste stap wilt zetten maar je weet niet hoe, als je tot gesprek wilt komen maar geen woorden vindt, als je omhelzen wilt en je armen worden stijf steek me dan aan. Mijn vlammetje is een duidelijk teken in huis. Het spreekt een eigen taal die iedereen verstaat. Ik ben je huwelijkskaars. Ik houd van je. Laat me branden als het moet en zolang als het moet totdat je samen wang tegen wang mijn vlammetje doven kunt, dan zeg ik dankbaar: "Tot de volgende keer, "In Brood en Wijn wil Jezus bij ons zijn dat is het grote mysterie waar de Communicanten deel aan krij gen. Het feest van de E.H. Communie is een mijlpaal, of wellicht minstens een hernieuw de start, in de christelijke opvoe ding. Bij het Doopsel beloven de ouders en de peetouders dat ze hun kind bekend willen maken met Jezus Christus. Ze doen dat omdat ze intens veel van hun kindje houden en daarom geven ze hun kind alles wat goed voor hem is: eten en drinken, kleding, een goede opvoeding èn het geloof: "zonder geloof vaart nie mand wel." Dat geloof doorge ven is niet eenvoudig vandaag de dag. Maar ook van uw kerk mag u hulp verwachten: in en door de Kinderwoorddiensten, de Gezinsmissen, de Werkgroep Jonge Ouders Bij de voorbereiding op de Eerste H. Communie merk je hoe enthousiast de kinderen zijn. Geloven is voor hen niet moei lijk. En daar mogen we blij om zijn èn een voorbeeld aan nemen. Zei Jezus zelf niet dal wij moesten worden als de kin deren om het Rijk Gods binnen te gaan? Na dit feest van de Eerste H. Communie gaat de christelijke opvoeding (hopelijk) verder, om een bevestiging te krijgen bij het Vormsel, het sacrament dat ons de kracht geeft om het geloof te maken tot iets van jezelf. Als ieder cadeau moet je ook dit wil len aannemen Als parochie willen we de Communicanten en hun ouders feliciteren met deze blijde dag. We hopen dat ze tot het besef worden gebracht dat Christus vandaag hun grootste cadeau was... Graag neem ik de gelegenheid te baat om al onze scholen te bedanken voor hun inzet en hun samenwerking met de parochie: écht enorm! Dank u wel! J.Coenen, pastoor-deken Sf Dai cor Werden door het DOOPSEL kind van God en lid van onze geloofgemeenschap: Lotte Manders; Michelle Vennekens; Merijn Rats; Emma Eldonk; Julian Vergeldt; Stefano Kupers; Koen van Schijndel; Iris van Kuijck; Lisa Martens; Danique Linskens; Melissa Bloemen. Uit: Fluiten naar de overkant van Toon Hermans door Eus. Het Al ik ben de zon, de maan, ik ben de regen ik ben onbeschrijfelijk, niet te meten noch te wegen ik ben rivieren, ik ben zeeën, blik sem, donder ik ben de kleine mens, maar wèl het grote wonder ik ben het water en de vruchten en het koren het leven dat uit alle leven wordt geboren ik ben het allemaal - de wijze en de zot en in mijn kleinheid schuilt iets van een Grote God COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDACTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9, 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN, EIND STRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN De ledt Blo< Te<

Peel en Maas | 2000 | | pagina 23