J Regiokalender 's Werelds grootste schaslik Mariakapel in Holthees officieel weer in gebruik Perfect geregeld door Adecco M N N Open dag en Sponsorloop Mariaschool N Tuindokter |bij Intratuin Ars Musica Bandelieren Tomorrow People Chrisko MMSK St. Petrus Banden Genezende Energie Venrayse clubs naar Rollebol Eten rond de evenaar met Hemelvaart Aostrumse Zangkompeneej Venray's Mannenkoor De Bonte Koe ïgir PEEL EN MAAS donderdag 25 mei 2000 - Pagina 21 Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de egio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas tegiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen n activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele tolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 26 mei: In Motel Nobis in Asted vindt een lezing plaats pver intra orale absorptie ai voedingssupplementen. Aanvang 14,00 uur. l Zaterdag 27 mei: In Atcen vindt Funpop, het openluchtfestival voor mensen met een ver- ïandelijke handicap. Het festival is nu al uitverkocht en er zullen dus 4000 ietalende bezoekers de toegangspoort bij Klein Vink tn Arcén passeren. Zaterdag 27 mei: In ÖOC Perron 55 in Venio spelen drie Eindhovense bands: Peter Pan. A ^pvesteaks en Speedking. Het concert begint om 20.00 uur. Zaterdag 27 mei: De vereniging Cerebraal afdeling Limburg houdt een themamiddag in De Witte Steen Tn Venlo. Het thema is Thuiszorg en Hersenletsel en de ...bij eenkomst begint om 14.00 uur. Zondag 28 mei: Bakker Ophcy verzorgt in museum De Lochr in Meldcrslo een clernon- sijratie brood bakken. Hei museum is open van IJ .00 tot 17.00 uur. i Dinsdag 30 mei: -t>e Naüobale Vereniging voor Fiferomyalgiepatiëiuen houdt van 20.00 mi 23.00 huj' een inkmiuun-.kikvnG msi in but: St. MaartènTGakhui- iu Venlo. Woensdag 31 mei: Atletiekvereniging LGD in Deume houdt voor de 18e keer in successie 'e/dorö de internationale DreefiOop. Start en finish is gelegen bij sportpark De )jump aan de Vloeieirxdsedreef. Donderdag 1 juni: Volleybalclub Kessel organiseert weer het jaarlijkse buiten volleybal- oemooi op de gemeentelijke sportvelden de Roode Eggen in Kessel. Dit aar is er voor het eerst een drie tegen drie competitie, op meerdere 'iveaus. Voor meer informatie: H. Franssen tel: 077-4622471. Donderdag 1 juni: Op het pafkeertenèin van her AC Restaurant in Sevenum vindt van Ö.00 tot 18.00 uur een Luikse Markt plaats. Donderdag 1 juni: In het centrum van Deume vindt voor de 10e keer de Zuidnederlandse kampioenschappen voor dweilorkesten, joekskapellen en zaaie hermeniek- föglaats. Het festival begint dm 12.30 uur. Donderdag 1 juni: 4Tafeltennisvereniging Seta uit Sevenum houdt van 13.00 tot 17.00 uur leeft rommelmarkt in clubgebouw Stapvast aan de Wilhelminastraat 3. bij de Op dinsdag 30 mei houdt de laria basisschool te Oostrum open uis. Vanaf 16.30 uur zijn ouders, inderen. opa's, oma's en andere eïnteresseerden van harte welkom, let thema voor deze open dag is Maria basisschool, Natuurlijk!'. Tussen alle activiteiten door vin- in er nog optredens plaats van hel ïugdorkest, spelen een damesjoeks- apel en een accordeonist gezellige tmntjes, vindt de feestelijke ope- ing plaats van onze educatieve ;hooltuin en zijn er doe-activiteiten (als het kringloopspel en een iterpracticum. Tegen een geringe r joeding is er natuurlijk iets te Sjgen voor de hongerige maag en idorstige keel. We sluiten de open ig af met de traditionele prijsuit reiking van de loterij en de prijs- te tm raag." De opbrengst van de sponsorloop, ie voorafgaande aan deze open dag nder auspiciën van de Ouderraad irdt gehouden, gaat in zijn geheel ir een blindenschool in Tibet, larvoor Paul Kronenberg en zijn jiendin zich al vele jaren inzetten. Bij Intratuin Venray kunt u zater- 27 mei van 09.30 tot 16.30 uur al uw 'zieke' planten gratis de idokter consulteren. Want nu het linseizoen volop in gang is. komt et voor dat tuinliefhebbers gecon- p\ ronteerd worden met diverse 1 J j mprettige verschijnselen in en j \J ondom de tuin. Tip: neem in een afgesloten zak of as een 'ziek' takje of blaadje mee odat de tuindokter het probleem oed kan beoordelen. linsdag 30 mei: Repetitie van 20.00 lurtot 22.15 uur in "De Opmaat", pstsingel 37, te Venray. melden: Gert Vermeulen, tel.: R78-50 2652 (bij voorkeur tussen 77.00 uur en 18.30 uur). aterdag 27 mei: Bloemenactie oor onze koorkas. laandag 29 mei: Koorrepetitie van 5.30 tot 16.30 uur. aterdag 27 mei: Bloemenactie oor onze koorkas. linsdag 30 mei: Koorrepetitie van 9.00 tot 20.30 uur. laandag 29 mei: Repetitie van 930 tot 21.00 uur. •ovolgende optredens zijn voor het :hele korps gepland: ondag 28 mei: Taptoeshow in wpel. Vertrek bij De Opmaat om f30 uur. Vervoer onderling te gelen. Wij zijn om ongeveer 20.30 jflvr terug in Venray. ^■emelvaartsdag 1 juni: Street-para- en taptoeshow in Sibbe- |Walkenburg. De bus vertrekt om IBP-00 uur' Op dinsdag 30 mei wordt door Reiki Master drs. Arianne Groeneveld een informatieve lezing gehouden over 'Genezende Energie' in De Kemphaan, Kennedyplein 1 in Venray. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. In de lezing zal worden uitgelegd dat iedereen van nature de gave heeft aan zichzelf en anderen gene zende energie door te geven met zijn handen. Iedereen bezit in aanleg genezende energiekanalen. Helaas worden deze kanalen door onver werkte levenservaringen en ziekte steeds mee geblokkeerd. De kern van deze lezing is: hoe deze kanalen weer te openen en open te houden, zodat wij ons lichaam, onze emoties en onze relaties met anderen kunnen genezen. De achtergrond en resulta ten met de Reiki-methode voor natuurlijke genezing zullen worden uitgelegd. Tijdens de lezing bestaat er de mogelijkheid een korte Reiki- behandeling te ontvangen. Na afloop van de lezing kan men zich opgeven voor een Reiki 1 avondcursus van 11 tot 14 septem ber in Venray. Voor meer informa tie kunt u bellen naar 0478-580675. Zaterdag 27 mei gaan SJW Castenray, Ador Oostrum en De Springplank uit Venray naar Lomm, voor de jaarlijkse uitvoering van Rollebol. Dit jeugdevenement, waar nog drie andere jeugdclubs uit Noord-Limburg aan deelnemen, wordt dit jaar voor de 17e keer gehouden. Zo'n 300 kinderen en 100 begeleiders zullen het veld aan de Kerkhoflaan in Lomm bevolken. Om 09.50 uur begint Rollebol met de vlaggenparade, gevolgd door de opening. Deze wordt verricht door wethouder Lex van Marcke, van de gemeente Arcen en Velden. Om 10.15 uur gaat Rollebol 2000 echt van start. Opgesteld staan 54 spellen en spelletjes, die door de ongeveer 52 teams in volgorde gespeeld worden. Onder de spellen zijn titels met veelbelovende namen. Het buikschuiven (groene zeepmat) is inmiddels bekend). Maar ook: een meter water, kleefbal, sponsboksen, redt de jonkvrouwe, rollerbal, 2000 spuitspel, de clown serveert en noem maar op, beloven veel voor het welslagen van deze jeugddag. Als na drie spelenrondes, van elk anderhalf uur, om 16.00 uur een eind komt aan de spelactiviteiten, rest de jury een half uur de tijd om tot een uitslag te komen. De prijsuit reiking wordt verricht door Gido Nijskens, voorzitter van gastheer Sirene'99, de Lommse deelnemer. Donderdag 1 juni is er in De Evenaar weer een avond in het kader van eten rond de evenaar. Een avond genieten van diverse exoti sche keukens (in de vorm van een buffet) met natuurlijk entertainment. Voor dit buffet is reserveren noodzakelijk, aanvang van de avond is 20.00 uur. De kosten voor het buffet bedragen ƒ37,50 p.p. Dit in de exotische sfeer van De Evenaar in Venray. De Evenaar ligt aan de Merseloseweg 96 in Venray De jubilerende verenigingen in ons land maken er een gewoonte van om tijdens een van de feestda gen een wereldrecord te verbre ken dat vernoemd wordt in het Groot Guinnes Record Boek. Op initiatief van enkele leden van de zestigjarige Sportvereniging Meerlo wordt op zondag 28 mei een recordpoging ondernomen om 's werelds langste schaslik te realiseren. Dat gebeurt in samen werking met de eveneens jubile rende Meerlose slagerij Van de Pasch. Om het record te realiseren wordt op de laatste feestdag op sportpark Bergsbos een mammoet-barbecue aangelegd. Daarvoor wordt een tegelpad van meer dan 140 meter op de grasmat geplaatst waarop hon derden kalkzandstenen worden geplaatst. Daarop worden twee meter lange in ijzeren stangen in elkaar gedraaid waaraan de schaslik wordt bevestigd met een totale leng te van meer dan 140 meter. "Het is een enorme klus", weet Anke Cuenen, een van de organisatoren van de recordpoging. Onder de schaslik wordt houtskool gelegd en dat moet tijdens de recordpoging liefst 2,5 uur branden om het vlees op de juiste temperatuur te braden. Tegelijk met het branden met de schaslik over de totale lengte ook gedraaid worden om alle kanten van het vlees een móóie bruine kleur te geven. Deskundigen van de keu ringsdienst voor Waren zullen die zondagmiddag alles nauwgezet in de gaten houden. Een deskundige jury onder leiding van burgemeester J. Hahn van Meerlo-Wanssum bekijkt of alles volgens de officiële voorschriften van het Guinnes Book record ver loopt. Slagerij Van de Pasch die dit jaar het zilveren jubileum viert levert voor deze gigantische klus liefst 400 kilogram vlees. Slager Roel van de Pasch is al ruim van tevoren gestart met het versnijden van het vlees. "Het zijn duizenden stukjes vlees. Alle stukjes worden keurig ingevroren", meldt Anke Cuenen. Deze stukjes vlees worden samen met de andere ingrediënten tijdens de recordpoging zeer precies aan het spit geregen in de volgende volgorde: paprika, spek, vlees, uien. OPBRENGST De Meerlose organisatoren zijn niet over een nacht ijs gegaan. Ze hebben zich uitvoerig laten informe ren door ex-slager Frits Sillekens in Eindhoven die enkele jaren geleden het Nederlands record langste scha slik op 75 meter zelte. Een Belgische collega bereikte met 124,60 meter het Benelux-record. "Wij gaan voor 140 meter en hopen daarmee een plaatsje te veroveren in het Groot Guinnes Record Boek", melden de Meerlonaren. Daarvoor moeten de sportievelingen van S.V. Meerlo nog een hoop werk verrich ten. En als het vlees goed gebraden is en de jury meldt dat het wereldre cord is verbroken wordt de schaslik in stukjes verkocht aan de ongetwij feld vele belangstellenden, die zich de schaslik goed zullen laten sma ken. Het geheel wordt opgeluisterd met vrolijke muziek terwijl er voor jong en oud nog allerlei andere leuke dingen te beleven zijn. De opbrengst van dit openlucht spekta kel komt ten goede aan de jubileren de sportvereniging. Meer informatie op internet: www.go.to/voetbalfees- ten e-mail: S.V. Meerlo@hetnet.nl. De Kapel van Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten, oftewel de 'Mariakapel' in Holthees is na een jaar restaureren afgelopen zondag weer in gebruik genomen. Dat jaar was nodig om de kapel, inmiddels Rijksmonument, weer bruikbaar te maken voor de gemeenschap en voor verder verval te behoeden. De restauratie is zoveel mogelijk in authentieke .stijl gebleven, en het torentje is ook weer terug. Het bestuur en tientallen andere vrijwil ligers uit de dorpsgemeenschap heb ben keihard gewerkt. Ook het interi eur is opgeknapt en het parkje om de kapel heen is nu een rustpunt voor wandelaar en fietser. De res tauratie is wel duurder geworden dan gedacht, maar door acties als 'leienverkoop' en de 'stoelenactie' kwam er weer heel wat binnen. Zaterdag sprak burgemeester Bouwmans van Boxmeer, zondag ging Mgr. A. Hurkmans, bisschop van De Bosch, voor in de Eucharistieviering en zegende hij de devotiekapel in. Om de twee dagen heen was een groot feestprogramma opgezet. 'Groen' Antoniusveld laat te wensen over De gemeente Venray blijft haar bewoners alsmaar motiveren, om hun straat of woonwijk schoon en verzorgd te houden. En terecht. Wij willen een keurige gemeente zijn. Iedere bewoner doet zo op z'n eigen manier zijn best om dit te realiseren. Wij kunnen tenslotte al ons afval kwijt. Weliswaar tegen een flinke vergoeding, maar toch. Dat geldt ook voor ons tuinafval, wat we alle maal in de gft-container kwijt kun nen, opgeruimd staat netjes? Dat siert de mens, maar ook een straat! Maar laat de gemeente nu zelf eens 't goede voorbeeld geven! Neem nou de wijk Antoniusveld, waar de gemeente vol lof over spreekt. Mooie woningen met ieder z'n eigen architectuur, ruim opgezet en veel groen. Juist, veel groen! Meestal als de wijk in beeld komt en er wordt een foto bijgeplaatst in de regionale of de gemeentekrant, is deze van de Annie Romeinstraat. Prachtig, is niets mis mee. Een mooie waterpartij vormt de schei ding tussen twee huizenrijen, ruimte en veel groen. Dit suggereert een prachtig onderhouden woonwijk. Het tegendeel is helaas waar. Laat ze maar eens een foto plaatsen van de Mina Krusemanstraat. Ik erger mij mateloos aan de door de gemeente aangelegde groenstrook. Wat waarschijnlijk een prachtige groenstrook zou moeten worden, is niet meer dan een veld van onkruid, gazon en hondendrollen, omrand door omvergereden betonnen palen, waar het onkruid zo ongeveer een halve meter hoog omheen groeit. Dat geldt ook voor de bomen die aangeplant zijn. Daar groeit 't onkruid harder omheen dan de bomen groeien! Dit ziet er uitermate slordig uit en is absoluut geen aan winst voor de straat. Waarom is er niet gekozen voor een bodembedekker? Dit vergt veel minder onderhoud en zal dan ook nooit een hondenuitlaatplaats wor den (wat nu wel regelmatig het geval is). Dit is nou typisch de gemeente Venray. Op allerlei plaatsen binnen de gemeente worden groenstroken aangelegd, sierheesters, violen en weet ik al niet wat aangeplant en dat is het dan. In een mum van tijd groeit het onkruid boven alles uit. Het onderhoud ervan staat bij de gemeente op een laag pitje. De gemeente heeft hier blijkbaar het voorrecht om al het afval gewoon te laten liggen en het onkruid maar door te laten groeien op plaatsen waar dit niet hoort. Soms ben ik geneigd om ook mijn tuinafval niet meer in de gft-container te doen. maar op de groenstrook erbij te gooien. Beetje meer of minder maakt dan ook niet meer uit! Mijn conclusie: gemeente, doe er wat (meer) aan, houd Venray schoon, maar begin bij je zelf! M. Swinkels Mina Krusemanstraat Objectieve journalistiek? Met deze woorden wil ik graag reageren op de stukken op de voor pagina in de Peel en Maas met betrekking tot de wedstrijd Venray 2-Volharding 2. Allereerst even kort op het stuk van Gerrit. Ik weet niet wie Gerrit is maar zijn stuk staat natuurlijk krom van de onlogische vergelijkingen. Hij vergelijkt bijvoorbeeld de rellen tussen supporters van Ajax en Feyenoord met de kleine opstootjes die er waren tijdens de wedstrijd Venray 2-Volharding 2. Oké, het is niet goed te praten wat er daar gebeurde maar dat was absoluut niet de schuld van degenen die in het veld stonden. Ik heb zelf beide wed strijden gespeeld, en hoewel de sfeer in het veld hard was, bleef deze wel fair. Dat er dan donderdag enkele jongelui zijn van zowel Venrayse als Vierlingsbeekse zijde die het hele seizoen nog geen wed strijd hebben gezien van de elftallen komen om sensatie te zoeken is niet de schuld van de voetballers en hun begeleiding. Dus Gerrit, denk eerst na voordat je zulke vergelijkingen trekt. Dan naar het stuk van Henk Willemssen. Ik als speler heb natuurlijk niet alles kunnen zien wat er na de wedstrijd is gebeurd, maar dat Niels de Klerk met naam en toe naam in de krant wordt genoemd als dader van een incident is volkomen absurd. De supporters van Volharding kennen één supporter van Venray en dat is Niels de Klerk. Erg toevallig dat hij dan net de dader is. Er zal wel iets gebeurd zijn, maar dat zijn weer die jongens die nooit naar het voetballen komen kijken geweest. Niels wordt dus vol komen onterecht in een kwaad dag licht gesteld. En dan tot slot nog even iets over de supporters en de voorzitter van Volharding. Venrayse supporters worden nu zwart gemaakt als zijnde de enige die hebben gevochten. Niets is minder waar. Het eerste opstootje donderdag vond plaats door toedoen van Volharding sup porters. Verder werden wij (de Venray-spelers) tijdens de wedstrijd door de spelers van Volharding 1 met drinkflesjes en allerlei enge ziektes begeleid. En dan de oudere supporters waaronder de heer Nabuurs die ons de meest sterfelijke ziektes toewensten gepaard mét de gekste scheldwoorden. Als dan zo'n man dan zijn supporters de hand boven het hoofd houdt en de Venray supporters onbeschoft gedrag en vulgair taalgebruik verwijt dan mag hij wel eens gaan nadenken of hij de functie van voorzitter wel aankan. Want zowel zondag als donderdag na de wedstrijd was hij de eerste die in de buurt van ons kleedlokaal pro vocerende geluiden maakte. Tot slot wil ik dus niet zeggen dat de Venrayse supporters niets gedaan hebben. Zij waren wel degelijk bij enige opstootjes betrokken. Maar de supporters en voorzitter van Volharding waren minstens net zo erg. En dan nog één ding: Volharding 2, die vrijdag de titel bij Hulsman aan het vieren waren en Venray 2 hebben samen nog een biertje gedronken die dag en zelfs tegen elkaar cabrio geschoten. Dus Gerrit, de incidenten van afgelopen donder dag zijn zeker wel een maatschap pelijk probleem en hebben niets met voetbal te maken. Selectie Venray 2 Venray-Zuid In de Peel en Maas van donderdag 18 mei jl. wordt de voorzitter van de wijkraad Venray-Zuid fout geci teerd. Het artikel doet verslag van het bezoek van burgemeester en wethouders aan de wijk op dinsdag avond 16 mei. Hierin wordt de indruk gewekt dat de allochtone bewoners van de wijk er debet aan zijn dat het sociale woonklimaat in de wijk verslechtert. Dit is een ver keerde conclusie van hetgeen besproken is op deze bijeenkomst. De wijkraad heeft voorafgaand aan het bezoek van b. en w. een enquête heeft de voorzitter de woningtoewijzing in Venray-Zuid aangekaart. De wijkraad Venray- Zuid hecht grote waarde aan een correcte weergave van de woorden van de voorzitter. Hieronder volgt de tekst die door de voorzitter op 16 mei is uitgesproken. Woningtoewijzing De bewoners van Zuid geven in de enquête aan dat de leefbaarheid Vakantiewerk: Elk jaar opnieuw gaan vele scholieren en studenten op zoek naar een vakantiebaan. Bedrijven en instellingen maken graag gebruik van de diensten van deze tijdelijke hulpkrachten. Adecco Venray heeft al jaren ervaring met het organiseren van vakantie werk. Grote vakantiewerkprojec ten in Venray worden al jaren lang uitbesteed aan onze uitzendorganisatie. Het voordeel voor werkzoekende scholieren en studenten is dat zij zich niet bij tientallen bedrijven hoeven op te geven voor een vakan tiebaan. Bovendien zijn zij via Adecco verzekerd van een goede begeleiding, een prima administra tieve afhandeling en een stipte uit betaling van hun salaris. Adecco verzorgt de inhouding en afdracht van loonheffing en sociale premies en verstrekt aan alle vakantiekrach ten een duidelijk salarisoverzicht. Belangrijk is verder dat Adecco een ruim aanbod aan vakantiebanen heeft met vaak zeer goede salaris sen. Voor het bedrijfsleven heeft h et werken met Adecco als voordeel dat men zelf niets hoeft te organiseren. Werving, selectie, administratie, uit betaling en afdrachten, het wordt allemaal professioneel door Adecco verzorgd. EURO 2000 ATTENTIE Adecco geeft iedereen die een vakantiebaan zoekt het advies om zich tijdig (liefst nu al!) in te laten schrijven. Dat vergroot de kans op een passende job aanzienlijk. Alle vakantiekrachten die zich nu inschrijven krijgen een leuke atten tie voor de Euro 2000. Adecco is offical supplier voor de Euro 2000 en alle uitzendkrachten mogen daar van mee profiteren. Alle (vakan- tie)krachten die voor aanvang van de Euro 2000 al aan het werk zijn. kunnen tevens op vrijdagmiddag 9 juni een Euro 2000 T-shirt of Cap op komen halen! Adecco Uitzendorganisatie, Schoolstraat 29, 5801 BN Venray. tel. 0478-586770. in de wijk er op achteruit gaat. Zuid is een mooie wijk waar mensen graag wonen. Nu komen er klachten vanuit de wijk (bij de wijkraad en via de enquête) over mensen met onaangepast woongedrag. Uit de enquête blijkt ook dat er grote onbe kendheid is met andere leefgewoon ten, er wonen te veel mensen vanuit andere culturen in de wijk. De reac ties in de enquête op dit onderdeel zijn talrijk. De wijkraad maakt zich zorgen over deze ontwikkeling. Te meer omdat juist de mensen van andere culturen aangeven dat de diversiteit te groot is in de wijk. In 1998 heeft de wijkraad hierover gesproken met oud-wethouder Janssen. Destijds is afgesproken dat wethouder Kersten een en ander zou bespreken met de woningstichting. Wonen Venray. De resultaten van dat gesprek zijn tot op heden niet kenbaar gemaakt. De wijkraad realiseert zich dat iedereen moet wonen. In Venray- Zuid zijn er goede en betaalbare huurwoningen. Dit geeft op dit moment een cumulatie van bewo ners met problematisch woongedrag en weinig draagkrachtige bewoners. Oorzaak kan zijn dat mensen niet geleerd hebben dat zij ook de omge ving van de woning (tuin en stoep) horen te onderhouden of dat zij hier voor geen financiële middelen heb ben. Gevolg is dat de omgeving van de woningen slecht onderhouden wordt en hieraan storen bewoners van de wijk zich. Hierdoor ontstaat een kloof. De wijkraad maakt zich zorgen over het feit dat hiermee ook het sociale leefklimaat in de wijk verslechtert. Noot van de redactie: bovenstaande tekst is als inleiding door voorzitter Leenders inderdaad uitgesproken. Citaten hiervan zijn ook in het'artikel van vorige week terug te vinden. Daarnaast heef Leenders tijdens de daarop volgen de discussie enkele andere uitspra ken gedaan, waarin duidelijk de rol van allochtone bewoners naar voren kwam. Het artikel is daarom een correcte weergave van wat er op de avond besproken is. De Aostrumse Zangkompeneej is een mannenkoor dat elke dinsdag avond van 21.00 uur tot 23.00 uur, repeteert in 't Allemanscafé te Oostrum. Op 4 juni a.s. gaan we naar Son en Breugel en verlenen wij medewer king aan Het Liedertafelfestival. Om 13.30 uur is de opening van dit spektakel waarna op het Kerkplein de diverse groepen zangers een toontje hoger of lager zullen zingen. De vertrektijd wordt bekend gemaakt op de wekelijkse repetitie avond. Repetitie: Donderdag 25 mei: 19.30 uur: Repetitie gehele koor. Optredens/Evenementen: 27 mei: Deelname korenmanifesta tie te Meijel. Vertrek bussen: 15.00 uur Witte Hoeve 4 juni: Kerkdorpentour: Oirlo. Afmelden bij Hans Arts (tel. 584023). (Bij voorkeur tussen 18.30 en 19.00 uur) Bands presentatie Muziekschool Zondag 28 mei zullen diverse bands en combo's van de Venrayse Muziekschool zich presenteren in café De Bonte Koe in de Hoenderstraat. Rond de klok van 4 uur zullen beginnende combo's de dag openen en naar mate de tijd vordert treden bands op die al vele jaren meer opleiding geniet aan .de Muziekschool. Na de drie beginnende bands treedt combo 40+ op. zij spelen muziek van de jaren *60 tot en met '90, gevolgd door een combo bestaande uit Annelies Reijnders, zang; Michiel Coenen, gitaar; Job Geurts, toetsen en Wart van Hazen, drums. Dit kwartel speelt nummers van o.a. Anouk en KS Choice. Daarna is het de beurt aan het duo Maartje Kunen op piano en Bianca Jansen die een romantic popreper toire ten gehore brengen. Later op de avond wordt dit muziekschoolspektakel afgesloten met twee bands die de regiopodia al wat ruimere tijd onveilig maken. Allereerst Cleech. bestaande uit Bart van Vossen, Joris Schapendonk en Willem Verstegen. Zij spelen naast wat eigen werk nummers van Live, Heideroosjes en Eels. En als afsluiter horen we nummers van Pearl Jam, Radio Head, Metallica en Red Hot Chili Peppers met de band Whiffit, bestaande uit Stijn Albers, Bram van Lange, Floors Crijns en Frans Jenneskens. De toegang is voor iedereen vrij toegankelijk. Popquiz 2000 en de BP Band 1 juni. Hemelvaartsdag, vindt tra ditioneel de popquiz weer plaats. Vanaf 14.00 uur worden diverse teams uit heel Limburg weer aan de tand gevoeld of hun muziekkennis voldoende op peil is. Deze quiz, die bekend staat van wege zijn uitzonderlijke kwaliteit, is ook dit jaar samengesteld door muziekfreaks Bert Voesten, Wilbert van Keysteren en Wim Baltussen. Zoals andere jaren bestaat de quiz weer hoofdzakelijk uit muziekfrag menten, teksten en dia's. Aanmoedigingen zullen zeer zeker op zijn plaats zijn! Na de popquiz volgt er een optre den van de steeds roemruchtiger wordende Venrayse band: de BP Band. Deze muziekgroep, bestaande uit Paul Waayenburg, Grad Dijkmans, Boudewijn Pelzer en ons aller Thijs Verberk staan garant voor een waar dig afscheid van een lange popdag. Met nummers van o.a. Elvis Costello, Sting, REM, Bruce Springsteen en Peter Koelewijn zul len zij een programma bieden voor een algemeen publiek. De BP Band dus na de Popkwis, en de entree is vrij. Woensdagavond voor Hemelvaartsdag zal in het teken staan van gouwe ouwe. De jaren '60 en '70 herleven op muziek uit deze tijd. PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhof.nl/

Peel en Maas | 2000 | | pagina 20