"Ik ben blij dat ik gedaan heb" het DE BERGHAAG DE BERGHAAG Harold B LENSSEN Gemeente trekt kapvergunning in Venlose belangstelling voor "Venrayse hazen" Sponsorloop De Flierefluit levert 1800 gulden op !ommunicantjes steunen Rode Kruis Dierenpension voor uw hond en kat. Onderzoek kwaliteit ienstverlening an bedrijven ions Venray wandelt voor blinden Acht Mei Vlanifestatie Kinderdagver blijf Duimelot krijgt de ruimte Jongen bedreigt conducteur De dierenspeciaalzaak voor de bewuste dierenliefhebber UIT EIGEN WERKPLAATS: Kippen en konijnenhokken met onderhoudsvrije buitenren, Volierés, buitenkennels en slaaphokken voor uw hond. Vennenweg 5, 5807 EH Oostrum, Tel. 0478-582512, Achter Frans Maas, Gratis parkeren voor de deur! PagiL EN MAAS donderdag 25 mei 2000 - Pagina 11 hten. aanv( i prin leidin; t asse ekene it volo Drk. gemeente Venray gaat de vergunning voor 10.034m' lurlijk opgekomen bos ter rte van de kruising rkterweg/Smakterweg intrek- De kapvergunning werd dzakelijk geacht in verband de uitvoering van het bestem- gsplan Smakterheide (bestem- kleine bedrijven). De heer Verhoeven maakte via zijn rechtsbijstandsverzekering van Centraal Beheer bezwaar tegen deze kapvergunning onder andere omdat het betreffende bos van grote waar de is, ongelimiteerd kappen niet nodig is en op grond van redenen van het gemeentelijke groenplan Smakterheide zelf. KAPVERGUNNING Door de afdeling Economische Ontwikkeling van de gemeente van Venray werd een kapmelding gedaan en een kapvergunning aan gevraagd. De kapvergunning werd afgegeven omdat het bos geveld zou worden ten behoeve van de uitvoe ring van een goedgekeurd bestem mingsplan. De bestemming is kleine bedrijven waarvoor geldt 'alles wat niet geveld wordt komt ten gunste van de inrichting'. Bij de aanvraag is niet meegedeeld dat geveld werd in afwijking van de bepalingen uit het bestemmingsplan. In de zitting van de commissie voor bezwaar en beroep heeft erop gewezen dat de velling op voorgestelde wijze geen genade kon vinden. gemeente Venray start op 29 met een onderzoek naar de iliteit van de gemeentelijke istverlening aan bedrijven, onderzoek, dat uitgevoerd dt door het bureau Arthur lerson, kost de gemeente 150 gulden en richt zich vooral iet meten van prestaties rond v- en milieuvergunningen de gemeente. eeds in 1998 is door Twijnstra Judde in overleg met en op ini- ef van de Limburgse kgeversvereniging een meetins- lent ontwikkeld ten behoeve van meten van prestaties rond bouw- milieuvergunningen voor de leente. In dat kader zijn vier is gehouden. Deelnemers waren: st, Roermond, Venray en de dncie Limburg. Met het meet- ument kan een beeld worden :ven van de kwaliteit van de stverlening. st bureau Arthur Andersen gaat onderzoek uitvoeren door mid- van interviews met ambtenaren ertegenwoordigers van diverse rijven. De bedrijven die bena- ,1 worden, worden geselecteerd Je tre ujt de belangengroeperingen die aronó |e projectgroep vertegenwoor- stieki j zijn. Het onderzoek start op 29 ngine en de verwachting is dat eind ectiel :(k eerste resultaten op tafel lig- Vervolgens wordt in september ktober gstart met het formuleren de implementatievoorstellen. Tafeltennissers op weg naar het Guinness Book e b- die iet a. .ionsclub Venray was afgelopen erdag een van de deelnemers aan Lions-Pieterpad-Estafette rschillende Lionsclubs in derland legden die dag het irpad, een wandelpad voor lan- fstandslopers van 480 kilometer Pieterburen in Noord- jningen tot op de Pietersberg in d-Limburg, in estafettevorm af. Lionsclub Venray nam de route olgen-Venlo over 21 kilometer irhaar rekening. "Het is fantas- h gegaan", zegt de heer Van der uien van Lionsclub Venray. "We iben met negentien mensen deel- lomen. De blaren bleven achter- ge en er is ook niemand geweest halverwege 'overspannen' is ehaakt." Over twee weken is de lelijke opbrengst voor het goede 1, het bestrijden van blindheid in ia en Nepal, bekend. )nder het motto: 'Op-Tocht met ten ziel' vindt zaterdag 27 mei vijftiende Acht Mei Manifestatie ats in Utrecht. Er is een uniek igramma bestemd voor drie gene- ies van 5 tot 95 jaar. Verder zijn leerplaatsen en doeplaatsen en is een informatiemarkt. Daarnaast n er nog tal van programmaon- 'delen zoals: 'Stilstaan bij ster- Op reis door de Bijbel', 'Mijn gzak heeft vele kleuren', 'Het en van waarden en normen', enz. z.Medewerking wordt verleend or o.a. Gerda Havertong, Sjoerd lyper, Paul Rosenmoller, Marcel gers, Pete Ponke en vele vele deren. Voor late beslissers zijn er g enkele plaatsen vrij in de bus, om 08.15 uur vertrekt van Mac inald's. Opgeven kan nog bij Jos Soest-Linssen, tel. 0478- -13445. Vierentwintig uur non-stop tafeltennissen, en dat 7 dagen ach ter elkaar. Ga d'r maar aan staan! Afgelopen zondag startten Marc Cremers en John Jelles uit Tegelen aan de 'eerste etappe' van de Tafeltennis Estafette, die gehouden wordt in het kader van het 50-jarig jubileum van de NTTB, Afdeling Noord-Limburg. Bij het ter perse gaan van deze Peel en Maas zijn inmiddels acht spelers achter de tafel verschenen en komt het record voor het Guinness Record Boek in zicht. Zondag 28 mei, onder aanwezig heid van ongetwijfeld veel publiek, zal het record gevestigd worden. Een sfeerverslag vanuit tafeltenniscentrum Red Stars, waar de Tafeltennis Estafette gehouden wordt. Dinsdag 23 mei, om ongeveer 16.00 uur. Jack Kox en Philip Hulsmann van TTC Asterix (Blerick) beginnen aan hun laatste uur. De hal van Red Stars aan de Kiosk begint aardig vol te lopen. Ook Ivo Geeraets en Martijn Selen zijn er al, want deze spelers van het Venlose Blue Star nemen om pre cies 17.00 uur de fakkel over. "Pijn in de voeten, dat vrees ik vooraf het meeste", zegt de pas 17-jarige Ivo. Ondanks zijn jeugdige leeftijd beseft hij wat hem te wachten staat. "Veel gerend de afgelopen dagen, hè? Om de conditie op peil te bren gen." Natuurlijk heeft hij ook een 'dieet' gevolgd: "Minder eten, en dan vooral minder vet". Ivo loopt weer de zaal in, want intussen zijn Jack en Philip aan hun laatste game bezig. Jack Lensen uit Wanssum bekijkt het geheel met grote aan dacht; hij "zal woensdagmiddag beginnen aan zijn 24 uur. "Ik voel me op dit moment net alsof ik naar de tandarts moet: niet bang, maar toch een bepaalde spanning. En dat al de laatste twee dagen", aldus een gespannen, maar goedlachse Jack. Een gejuich gaat op in de zaal: Jack Kox en Philip Hulsmann heb ben het gered en krijgen bloemen van hun partners. Beide matadoren uit Blerick zien er moe uit en dat is niet verwonderlijk na 24 uur tafel tennissen. Terwijl Ivo en Martijn al achter de tafel aan hun tweede game bezig zijn, komen Jack en Philip even bij aan de bar. Philip met een pilsje, Jack houdt het bij een colaat je. "Het is achteraf toch wel tegen gevallen", zegt de vermoeide Jack. "Toen ik gevraagd werd, zo'n anderhalve week geleden (Jack ver ving een clubgenoot - red.), dacht ik er wat anders over dan nu. Natuurlijk had ik ook een paar pro bleempjes, hè?" Na slechts enkele uren spelen was Jack er niet goed aan toe. Hij bleek zeer allergisch te zijn voor de genuttigde sportdrank. "Gelukkig kon ik doorspelen en bleek de vervangende sportdrank beter te vallen. Maar ja, toen verrek te ik 's nachts mijn schouderspier." Hij speelde door, wat uiteindelijk een sterk staaltje karakter bleek. "Ik ben blij dat ik het gedaan heb. Enerzijds heb ik de organisatie uit de brand geholpen door in te vallen, anderzijds was het ook persoonlijk een grens verleggen: ik kan het." RAAKVLAKKEN Terwijl Ivo en Martijn alweer een uur bezig zijn, komt Gerrit Schoonderbeek de kantine in gelo pen. De voorzitter van de EHBO- Vereniging Venray e.o. geniet zicht baar. "Dit is super! Wat me vooral aanspreekt is dat de organiserende afdeling erin geslaagd is van een hectische gemeenschap een hechte gemeenschap te smeden: spelers van verschillende clubs uit de regio die deelnemen, supporters uit al die plaatsen die hier in Venray binnen vallen om ze aan te moedigen. Ik vind het super, ik heb er geen ande re woorden voor. De wil om er samen voor te gaan, dat is toch grandioos?" Gerrit vult een groot deel in van de verplichte medische aanwezigheid. "Ik ben blij dat ik hier een steentje kan bijdragen. Het heeft ook een beetje raakvlakken met onze EHBO-Vereniging, die net als de samenwerking in de Estafette veel samenwerkt met het Rode Kruis. En ik hoef eigenlijk niet veel te doen: doorgaans alleen adviezen geven tijdens de pauzes tussen de games door." Gerrit is zelf ook spor tief betrokken bij tennis en stond ooit aan de wieg van de eerste tafel- tennisbeoefening in Venray. "Dat was vlak na de oorlog in de oude matrassenfabriek. Hel had toen alleen nog geen 'body'. Als je dan nu ziet dat 14 spelers 24 uur achter elkaar achter de tafel staan, knap hoor." EINDE Onze verslaggever blijft nog even hangen in de zaal van Red Stars en ziet Ivo en Martijn fris en monter de nacht ingaan. Venraynaar Sander van den Broek komt hen een hart Arjan, leerling van basisschool Keg in de Venray se wijk ïltum, overhandigde vorige week Ad Swinkels van de Venrayse afdeling van het Rode Kruis een cheque van 228 gulden. De kinderen hadden zondag tijdens de kerkcol- lecte ter gelegenheid van de heilige communie geld ingezameld voor de slachtoffers van de watersnood in Mozambique. Ad Swinkels toonde zich zeer verguld met de actie van de communicantjes. "Het bestuur van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis is bijzonder blij met jul lie actie en zal daarom de opbrengst verdubbelen", vertelde Swinkels. "De nationale actie heeft in Nederland ruim 22 miljoen gulden opgeleverd. Mozambique, een van de armste landen in de wereld, kan ook het door jullie ingezamelde geld erg goed gebruiken. Het Rode Kruis is trots op jullie." Diefstal aanhangwagen In Vierlingsbeek aan de Soetendaal werd een nieuwe aan hangwagen gestolen. Onbekenden knipten het gaas door van de omhei ning en namen de wagen weg. Dit gebeurde vorige week in de nacht van woensdag op donderdag. onder de riem steken en heeft zich voorgenomen tot diep in de nacht de nodige support te verlenen. En dit is niet zomaar, want Sander wacht vrijdag 26 mei eenzelfde opgave: met clubgenoot Peter Frey vertegen woordigt hij Red Stars tijdens de Tafeltennis Estafette. Wat vindt hij ervan, dat het tot nog toe goed gaat? "Och, dat het record nog intakt is. is natuurlijk mooi, maar ik zie vooral als zeven stukjes van de puzzel die dadelijk één geheel gaan vormen. Verder ben ik vooral met mijn eigen 24 uur bezig." Een voordeel is wel, dat hij nu van de andere spelers kan afkijken wat er mis kan gaan. "Ik weet nu bijvoorbeeld dat de meesten een gigantische dip krijgen in de nachtelijke uren, dan is er weinig publiek. Nou, dan kun je daar voor af al rekening mee houden door vrienden te vragen om langs te komen. Een voordeel is wat dat betreft dat we van vrijdag op zater dag spelen en mensen dus makkelij ker langs kunnen komen dan tijdens een werkweek." Sander kijkt even stil voor zich uit, richting Ivo en Martijn die met volle vaart hun games spelen. Als ze maar niet te hard van stapel lopen, lijkt Sander bij zichzelf te denken. "Ik voorzie fysiek geen problemen voor mezelf. Als ik ergens bevreesd voor ben is het mijn rug, maar conditioneel is het wel te doen." Heeft Sander zich nog voorbereid voor zijn 24 uur? "Niet al teveel. Ik heb wel de laatste week veel macaroni gegeten, zo'n driemaal per dag plus nog drie klei ne maaltijden daar tussendoor. Verder heb ik nu drie dagen vrij dus ga ik een beetje rusten en zorgen dat ik wel enige regelmaat krijg. Geen al te gekke dingen doen." En als hij zijn deel erop heeft zitten, zaterdag middag om 17.00 uur? "Ik denk dat ik dan een oud batje pak, die kapot gooi tegen een muur en vervolgens een lekker pilsje pak. Ik heb dan voor mezelf een grens verlegd. Ik denk dat ik zoiets zal doen, ja." a xA KEUKENINRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Begin juli is de Engelse tentoon stelling in het Odapark ten einde. De vraag of de hazen van Sophie Ryder daar of elders in Venray blijven staan, is nog niet duidelijk. Wel dat er ook belangstelling van buiten Venray is. Zo heeft onlangs de gemeente Venlo geïnformeerd naar de hazen. In Venlo zijn diverse stadsparken opgeknapt en de gemeente wil die parken met kunstwerken verfraaien. Een geruststelling voor de Venrayse initiatiefnemers. Venlo is niet van plan de hazen te kopen. Dhr. Beliën, hoofd culturele zaken van de gemeente Venlo bevestigde dit. Venlo heeft voor kunst in de openbare ruimte jaarlijks een budget van 25.000 gulden. De aanschaf van de hazen (prijs zes ton) gaat dit bud get ver te boven. "Toch is dit wel een teken aan de wand", laat Betty Bradley namens de werkgroep, die zich inzet voor het behoud van de hazen, desge vraagd weten. "De tentoonstelling is bijna afgelopen en ik kan mij inden ken dat er meer geïnteresseerden zijn die wel kapitaalkrachtig genoeg zijn om dit kunstwerk te kopen". De werkgroep wil daarom op zeer korte termijn met de wethouder (Kersten, red.) aan tafel om de mogelijkheden te bekijken. Dat gesprek zal waar schijnlijk volgende week plaatsvin den. Inmiddels onderzoekt de werk groep of er nog andere financiële bronnen aangesproken kunnen wor den om de hazen voor Venray te behouden. Het college van B en W van de gemeente Venray stemt in met de verkoop van de gronden, inclusief de opstallen, gelegen aan de Beukenlaan 6, 6a en 6b, aan de Stichting Kinderopvang Duimelot Venray. De totale verkoopop brengst bedraagt 550.000 gulden. In 1996 heeft Stichting Kinderdagverblijf Duimelot ver zocht om het pand Beukenlaan 6a (voormalige gymzaal) te mogen kopen. Deze vraagt komt voort uit een dringende behoefte aan extra ruimte, door de uitbreiding van het kindercentrum met een aantal groe pen. Gelet op het feit dat er in de directe omgeving al kinderopvang is, acht ook het college een verstevi ging van deze activiteit op die plek wenselijk. SUBSIDIE Gedurende het verkoopproces is ook de verkoop van de huidige loca tie van het kinderdagverblijf, Beukenlaan 6 en 6b, aan de orde gesteld. In het kader van de privati sering van welzijnsaccommodaties, is een overdracht van deze panden inclusiegf ondergrond voor de hand liggend. Duimelot wordt door de gemeente gesubsidieerd in een aan tal kindplaatsen dagopvang en bui tenschoolse opvang. Deze gemeen telijk bijdragen vormen slechts een deel van de totale kosten van kin deropvang; de overige kosten wor den verkregen via ouderbijdragen en de verhuur van bedrijfsplaatsen. Naast de subsidiëring van de kind plaatsen bekostigt de gemeente momenteel ook nog de huisvesting in de panden Beukenlaan 6 en 6b. EIGENDOM Duimelot exploiteert in de regio een groot aantal kinderdagverblij ven en wil dat op financieel goede basis doen. Daarom wordt getracht in principe alle gebouwen die nu nog in gebruik zijn gegeven door of verhuurd worden van de gemeente, zoveel mogelijk in eigendom te ver krijgen. De stichting moet in de nabije toekomst aanzienlijke inves teringen doen in de realisatie van voldoende accommodatie om aan de groeiende opvangvraag te kunnen voldoen. Daarvoor wil de stichting onder meer de eerder genoemde gymzaal verwerven en vervolgens ingrijpend verbouwen. Als de beno digde investeringen kunnen alleen worden gedaan als er voldoende zekerheden zijn. Mede in dit licht wilde stichting Beukenlaan 6, 6a en 6b inclusief ondergrond van de gemeente kopen. Door deze voorge stelde verkoop worden de activitei ten van Duimelot en peuterspeelzaal Centrum, die ook de in de panden gehuisvest zijn, maximaal geprivati seerd. Dat betekent ook dat gebrui kers zelf volledig verantwoordelijk worden gehouden voor het onder houd van het pand. De Stichting dient voordat zij gaat doorverkopen te allen tijde de grond eerst an te bieden aan de gemeente. De sponsorloop van basisschool De Flierefluit vorige week 1800 gulden opgebracht. Dit jaar renden de kinderen van de Venrayse basis school voor hun eigen school. De Flierefluit bestaat in september 2000 25 jaar en de school wil dit op grootse wijze vieren. Daarom had den de leerkrachten en kinderen besloten de opbrengsten van de sponsortocht, die normaal in het teken staat van een project in de Derde Wereld, dit jaar te besteden aan het 25-jarig bestaan. Tussen de buien door renden de kinderen hun rondjes op de atletiekbaan op sport park De Wieën. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard De politie heeft vorige week woensdag rond 17.00 op het Stationsplein in Venlo een 16-jarige jongen uit Venray aangehouden wegens bedreiging. De jongen was in Roermond met een fiets op de trein gestapt en toen een 55-jafige machinist uit Kerkrade hétn öni een vervoersbewijs voor de lïets vroeg begon de jongen te schelden. De machinist informeerde een 36-jari- ge conducteur uit Venlo die de vervoersbewijzen van de jongen tussen Tegelen en Venlo controleerde. @Tk:SCHELDTIRADE De jongen had geen vervoersbewijs voor de fiets maar wei voor zichzelf echter dit was vooreen reis van Dordrecht naar Venray. Hij weigerde een nieuw kaartje te kopen en schold de conducteur herhaardehjk uit en bedreigde hem verbaal. Op het station in Venlo probeerde de jongen er tus senuit te gaan waarbij hij ook nog bedreigingen uitte tegen een 47-jarige NS-medewerker uit Venlo. De jongen werd door de conducteur tut de struiken geplukt toen de politie ter plaatse kwam. Ook de agenten kregen enige scheldtirades te verduren. De jongen werd aangehouden en overge bracht naar het bureau waar hij na verhoor rond 23.30 uur weer in vrijheid werd gesteldDe zaak wordt afgehandeld via snelrecht. - Grote sortering honden en kattenvoeders tegen zeer scherpe prijzen. - Ruime keuze kussens en manden, uitwasbaar!!! - Alle maten kauwbotten, de beste kwaliteit! - Vetbed, het ultieme ligkomfort voor uw hond, slechts ƒ38,50 per m2 - Bezoek onze showroom en overtuig uzelf

Peel en Maas | 2000 | | pagina 10