Voorzitter Leenders: "Het sociale leefklimaat verslechtert" "Die beelden blijven voor altijd in je geheugen gegrifd" 'Oorlog' om de Vredeskerk Loes van Stokkem wint Disney-prijsvraag Bewoners VVGI verhuizen naar Horst Privatisering sportpark De Wieën in impasse ne Conflict Björn-Focus geen stap verder te VAN OORSCHOT MODE Onder invloed Leerkracht Janssen pleit voor gebruik oude gymzaal PK 85 schenkt ruim 1000 gulden aan IVN Pao PEEL EN MAAS donderdag 18 mei 2000 - Pagina 7 rkoo ïtc. ten. >8941 di •12.00 •18.00 ■16.00 fspra ►OP ichsia s« ten di po Wijkraad Zuid klaagt over verloedering en onveiligheid Voorzitter Martin Leenders van Wijkraak Zuid uitte dinsdag avond een noodkreet tijdens het bezoek van B en W aan buurthuis De Springplank. "Er wonen hier teveel mensen uit andere culturen. Zij hebben een problematisch tvoongedrag waaraan de buurt zich stoort. Want ze doen nergens iets aan en hun tuinen onderhou ten ze niet. Er dreigt daardoor een kloof te ontstaan. Het sociale leefklimaat in Venray Zuid ver slechterd snel", waarschuwde Leenders. Burgemeester Waals zei zich 'echt zorgen' te maken over de uitlatingen van Leenders. "Dit is betreurens waardig. Het is nu eenmaal een wijk niet veel goedkope huurwoningen. Daarin komen mensen te wonen met de laagste inkomens. Ik besef dat dit consequenties voor de buurt heeft. Maar ik doe een beroep op alle bewoners om meer begrip voor elkaar te krijgen. Leer elkaar beter kennen en overleg meer met elkaar. De gemeente en Synthese kunnen hierbij ondersteuning bieden", opperde Waals. Dinsdagavond waren vijftig buurtbewoners naar De Springplank gekomen voor het tweejaarlijkse bezoek van het college van B en W. Opvallend was dat er slechts een paar allochtonen aanwezig waren. "Ze hebben weer verstek laten gaan", stelde voorzitter Leenders vast. "Tot drie keer toe hebben we geprobeerd om contact te leggen met het Marokkaanse centrum. Maar we kregen telkens nul op ons rekest." Tijdens de pauze voegde burgemeester Waals de daad bij het woord. Samen met een buurtbewo ner liep hij naar het nabijgelegen Marokkaanse centrum. Waals keer de terug met drie Marokkaanse mannen die in de zaal plaatsnamen. "Zo kan het dus ook. Betrek die mensen erbij", zei Waals. VERNIELINGEN Een halfjaar geleden had wethou der Driessen het nieuwe Marokkaanse centrum aan de Beukenlaan feestelijk geopend. "En helaas zie ik dat het onkruid nu net zo hoog staat als de aanplant. De gebruikers van het centrum zullen ook zelf de handen uit de mouwen moeten steken om hun omgeving bij te houden", vond Driessen. Hij stel de ook voor om in de wijk een huis- of straatproject te organiseren. De wethouder wilde daartoe zelf het initiatief nemen. "Voor een betere integratie van de Turken en Marokkanen in de samenleving." De Wijkraad Zuid had een enquête gehouden onder de bewoners. Van de 300 formulieren werd slechts 25 procent tijdig terugontvangen. De bewoners maakten zich zorgen over de gebrekkige openbare verlichting, het zwerfvuil, de vernielingen aan auto's en tuinen, het ontbreken van een trapveldje en de verkeersveilig heid. Vooral in het weekeinde wordt na sluitingstijd van de café's veel vernield. De buurt is namelijk een doorgaansroute van het centrum naar het Brukske. Enkele buurtbe woners vroegen om meer parkeer vakken omdat hun auto's nu regel matig worden bekrast en de spiegels vernield worden. Burgemeester Waals zegde toe dat er in het week einde meer politietoezicht in de wijk komt. VIES Wethouder Driessen moest helaas bekennen dat de 'bomenbuurt' de eerste jaren nog niet gerenoveerd wordt. "Wel wordt komend najaar de complete openbare verlichting vernieuwd. Hiervoor is een bedrag van 140.000 gulden uitgetrokken. Wijk Zuid wordt ook een proefge bied voor dimlicht dat ook 's nachts blijft branden", beloofde Driessen. Tevens zei de wethouder dat er twee ton beschikbaar is om knelpunten in de wijk op te lossen. Bewoners van de flats aan de Zuidsingel en de hui zen aan de Eikenlaan klaagden over de onveiligheid van de achterpaden die vies en aardedonker zijn. Wethouder Driessen spoorde de buurtbewoners aan om hun klachten en wensen bij ambtenaar Willy Sassen kenbaar te maken. "In de pauze hoorde ik dat iemand 50 keer naar de gemeente had gebeld om het troittoir te laten opknappen. Dat zijn 49 telefoontjes teveel. We willen de knelpunten nog dit jaar oplossen. Zoals asfaltreparaties, het opknap pen van trottoirs en het aanleggen van groenhoeken. Want de wijk mag niet verloederen", zei Driessen die aankondigde dat medio 2001 een fietsroute door de wijk wordt aangelegd voor de grotere Ieerlin- genstroom van en naar de nieuwe unilocatie van het Raayland college aan de Zuidsingel. De buurtbewo ners waren er tevreden over dat de biologische school nu eindelijk ges loopt is. Volgens wethouder Kersten zal het echter nog twee jaar duren voordat daar woningen gebouwd gaan worden. "Er komt in elk geval geen hoogbouw", antwoordde Kersten op een vraag van een buurt bewoner. Tevens kondigde de wet houder enkele nieuwe bouwpprojec- ten aan. "Op het terrein van het voormalige Zonnehuys komen hui zen voor ouderen in de vrije sector. En de Opel garage zal over enkele jaren ook moeten verdwijnen voor woningbouw. De wijk zal daardoor in de toekomst veel aantrekkelijker worden", verzekerde Kersten. uken 82 inlan- te stijl 2 ld Het conflict tussen de ouders van Björn de Hoog uit Venray en de directie van de school voor bij- inder onderwijs Focus neemt bizarre vormen aan. lasgenootjes willen actie voeren mogen dat niet zeggen ze, de iders denken dat er weer een inklacht tegen ze is ingediend en is niet zo. Miranda Vermeulen, de moeder van Björn, is nog steeds strijdbaar: "We hebben al drie brieven gekregen van scholen buiten Venray, maar zolang ik niet onder- leken gebeurt er niks. Ik heb ook legen de directeur van Focus gezegd Björn na de grote vakantie i ^nnn nog bij hem op school zit." vliranda wil dat Björn in Venray blijft en wordt daarin gesterkt door rr.otoeen 'actie' van een aantal kinderen U'1 z9n ^as- Miranda: "Er kwam een j°ngeÜe naar me toe en die zei everb; Mama van Björn wij willen actie voeren dat Björn moet blijven maar wij mogen dat niet van meneer keser Hans'." De 'meneer Hans' is direc- rsteun jeur Hans Spee. nog bi AANKLACHT Inmiddels had Miranda ook gehoord dat er weer een klacht wegens bedreiging was ingediend irayt de politie in Venray tegen vader 3KVem'os ^00ë- Vreemd, want die zweert bij hoog en bij laag dat hij niet in of bij de school is geweest. Politievoorlichtster Anita Seuren an wel bevestigen dat de politie op na 'ch°°l is geweest, naar aanleiding Iwipn onenigheid tussen Miranda titter Vermeulen en de school, maar een inklacht is nog niet ingediend. "Er gezegd 'meneer zou langs tomen'", voegt de politie er aan toe. Miranda Vermeulen: "Wij houden Is aan de afspraak dat Jos niet op hooi komt en dan moet de school :h ook aan de afspraken houden." middels is één van de andere tiers bereid om het verhaal van iranda en Jos aan te vullen. Zij wil lat echter alleen maar anoniem loen, uit angst voor gevolgen voor le eigen kinderen op de school. Miranda Vermeulen probeert nog indere ontevreden ouders over te unserve lalen ook met hun verhaal naar bui en te komen, maar dat blijkt moei- ijk. Ze heeft inmiddels wel via een angetekende brief officieel lezwaar ingediend tegen het besluit fan het schoolbestuur, om Björn fan school te verwijderen, maar 'aar nog geen antwoord op lekregen. Op ons verzoek om com- Sintaar op de hele kwestie vroeg ecteur Spee om begrip voor het t dat hij niet wilde reageren. "Ik n dat vanwege privacy-redenen met doen, ik hoop dat u dat kunt tegrijpen." PEEL EN MAAS on line lAvww.vandenraunckhof.nl/ Venrayse ME'ers diep onder de indruk van ramp Enschede Frans Coumans en Jos van Ballegooy zijn nog diep onder de indruk van de tragedie in Enschede. Samen met collega Ilse Wassen arriveerden de twee Venrayse ME'ers met de andere leden van het peloton mobiele eenheid van de politieregio Limburg-Noord zondag in alle vroegte in Enschede om assisten tie te leveren in het getroffen rampgebied. "Wat we daar zagen is met geen pen te beschrijven", vertelt Frans Coumans. "Het leek wel of we in een oorlogsgebied waren, een erg onwezenlijke situ atie." Zaterdagmiddag vond er een explosie plaats in de vuurwerkop slagplaats S.E. Fireworks in de woonwijk wijk Mekkelholt in het noordelijk deel van Enschede. Zaterdagavond kwam het verzoek tot assistentie bij de politie Limburg-Noord binnen. Het volle dige peloton ME (inclusief de staf), bestaande uit ongeveer zestig perso nen. vertrok zaterdagnacht om 04.30 uur vanaf het tankstation langs de A73 bij Haps naar het rampgebied HECTISCH Het leven van een ME'er is erg onvoorspelbaar. Frans Coumans was zaterdag op een feestje in Venlo toen hij om 21.02 uur de oproep op zijn maxer kreeg, plaatsvervangend groepscommandant Jos van Ballegooy stond op het punt om ergens op bezoek te gaan en Ilse Wassen begon over een paar uurtjes aan haar nachtdienst op het Venrayse politiebureau. "We moes ten collega's vragen of ze de dien sten van ons over wilden nemen. Ilse had nachtdienst, Frans had zon dagmorgen dienst en ik moest zondagmiddag werken. Een hecti sche situatie en niet leuk voor onze collega's, mede omdat het zondag ook nog moederdag was. Maar omdat duidelijk was hoe ernstig de situatie in Enschede was, hebben we niemand horen klagen", zegt Jos van Ballegooy. OPENBARE ORDE Rond de klok van 03.00 uur kwa men de dertien leden van het 'Venrayse' peloton in hel politiebu reau aan de Leünseweg bij elkaar en 2,5 uur later zaten ze al in Enschede, voor een briefing in het plaatselijke politiebureau. "Het coördinatieteam had de zaakjes goed voor elkaar. Wij werden belast met de handha ving van de openbare orde en dien den de buitenring te bemannen, ogenschijnlijk een gemakkelijk klusje", vertelt Frans Coumans. Maar die eerste gedachte bleek in werkelijkheid anders. "Het was erg emotioneel allemaal. Huilende vrouwen die de buitenring inwilden, maar die we niet door mochten laten. Het is hard. maar helpen kon den we ze niet omdat we duidelijke instructies hadden gekregen", legt Van Ballegooy uit. De ME'ers arri veerden om 8.00 uur bij hun post. Coumans:"Natuurlijk reageerden veel mensen kwaad en emotioneel omdat ze niet naar hun huis in de buitenring mochten, maar in de loop van de dag ontstond er meer begrip. Om plunderingen te voorkomen was deze maatregel noodzakelijk." STILLE GETUIGEN De situatie escaleerde zondag bijna toen via de media een bericht verspreid werd dat de buitenring opengesteld was. "Iedereen wilde meteen het gebied in, maar mocht dat niet omdat het bericht niet juist was. Leg dat maar eens aan de men sen uit, moeilijk natuurlijk", zegt Buurt wil behoud gebouw "Moge deze Vredeskerk voor alle landen en volken een teken zijn van verzoening en broeder schap" staat er in vier talen op grote panelen bij deze karakteris tieke kerk. Misschien dat er als voetnoot bij had gemoeten 'geldt niet voor Venray zelf'. De strijd om de toekomst van het kerkge bouw is namelijk ontaard in een klassieke loopgravenoorlog. Bij een rondgang langs een aantal buurtbewoners bleek eigenlijk dat iedereen het gebouw wil behouden. "Het is zo'n mooi en rustig pleintje", of "Het gebouw heeft toch een hele speciale betekenis" waren daarvoor de belangrijkste argumenten. En het hoeft voor de omwonenden echt niet als kerkgebouw. Twee opperden zelfs de mogelijkheid om er een moskee in te vestigen. Anderen kwamen met suggesties in de rich ting van vestiging van het Freulekeshuus in het gebouw, of een voorziening voor de jeugd. Woningbouw zien de bewoners absoluut niet zitten. Hoofdzakelijk omdat dan het karakter van het plein aangetast wordt. "Maar," zo stelt een bewoonster, "als je Venray een beetje kent weet je dat het alleen maar om geld draait. Dan komen daar gewoon huizen te staan, dan kunnen we handtekeningen ophalen wat we willen en protesteren maar de hoge heren besluiten het toch zelf." VASTHOUDEN Het kerkbestuur houdt voorlopig vast aan haar plannen om het gebouw te slopen en zo ruimte te scheppen voor woningbouw. "Het kerkbestuur heeft een besluit geno men," bevestigt secretaris Claessens. "en dat hebben we ter instemming voorgelegd aan het bis dom. We hebben het bisdom ver zocht het spoedig af te handelen en wachten nu op antwoord." De ver huizing vorige week van de pastoor en kapelaan heeft volgens Claessens allemaal niets met de toekomst van het gebouw te maken. Hun beider werkzaamheden liggen inmiddels verder weg en daar kunnen ze dan ook beter wonen. Het bisdom kon nog geen com mentaar leveren op het verzoek van het kerkbestuur. Van Ballegooy. Rond de klok van 18.00 uur werd het peloton van Frans, Jos en Ilse afgelost. "We kregen de mogelijk heid om zelf een kijkje te nemen in de binnenring en dan realiseer je je pas echt wat voor drama zich in de wijk heeft afgespeelt. De muren van de huizen staan er nog, maar voor het overige is alles weg. We hadden natuurlijk al beelden en foto's van de ramp geïien, maar als je daar echt loopt is alles erg onwezenlijk", verzucht Frans Coumans. Vooral de stille getuigen staan bij Coumans en Van Ballegooy voor altijd in het geheugen gegrift. "Een knuffelbeertje op straat, een nog lopende waterleiding, een afgeslo ten fiets tegen de muur: die beelden vergeet je nooit meer", meent Van Ballegooy, die ook zag hoe door het Rampen Identificatie Team (RIT) twee kinderlichamen geborgen wer den. "Verschrikkelijk, dit verwacht je niet in Nederland", zegt Coumans. "Ook de mensen die in het rampgebied aan het werk waren, deden dit in stilte. Het was akelig, gewoonweg niet voor te stellen. Geen vogel die fluit, alleen het geluid van de bulldozer was te horen. Ongelooflijk, een wijk zo groot als de wijk Brukske compleet weggevaagd." VERSLAGENHEID Ook op de terugreis werd er in de ME-bus in tegenstelling tot anders weinig met elkaar gesproken. "Er heerste verslagenheid onder ons, iedereen was diep onder de indruk en vermoeid, want we hadden er natuurlijk een dienst van 21 uur opzitten", stelt Van Ballegooy. Ook het feit dat vier brandweermensen bij de ramp omkwamen, greep iedereen erg aan. "Die mensen wor den opgeroepen, rukken er met een brandweerwagen op uit en zijn nu dood. Daar word je je op de terug reis pas echt bewust van, omdat je het voor die tijd gewoon te druk hebt gehad. Die gedachten blijven door je hoofd malen", aldus Van Ballegooy. Ondanks het feit dat de twee poli tiemensen 'ouwe rotten in het vak' zijn en in het verleden bij tal van treinongelukken, verkeersongeval len en andere drama's aanwezig waren, zullen de verschrikkelijke beelden van de ramp in Enschede voor altijd op hun netvlies gebrand blijven. "Er zal in de loop van de tijd wel wat slijten, maar bij een ontploffing in een film op tv denk je toch weer aan die wijk, met die ver woeste woningen, die vele stille getuigen en die onwezenlijke stilte", meent Van Ballegooy. Zondag om 24.00 uur waren de ME'ers terug op het politiebureau in Venray. "En de volgende dag begon ik om 8.30 uur weer met de dage lijkse dienst en is het gebeuren van alledag weer belangrijk. Erg raar, maar de collega's hebben ons geweldig ondersteund en veel begrip getoond." zegt Frans Coumans. Ook de kleine attentie van de leiding van de politie Limburg-Noord kunnen Frans Coumans en Jos van Ballegooy waarderen. "Toen we zondag rond middernacht thuiskwamen hadden onze vrouwen al een bos bloemen en een begeleidende brief van de leiding ontvangen, omdat het moe derdag was", vertelt Frans Coumans. "Een mooi gebaar en een belangrijk steuntje in de rug voor onze vrouwen." 2 Kostuums nü voor 899,- Brixon kostuum normaal 69%" Grotestraat 73, Venray Helmond, Breda, Roosendaal, Boxmeer, Oss Loes van Stokkem (9) uit Venray is de jeugdige winnares geworden van de Powerman Disney Prijsvraag. Deelnemers aan de prijs vraag dienden drie goede antwoor den te geven op evenzovele vragen en de antwoordbrief tijdens de Powerman Holland in Venray, op zondag 7 mei, in te leveren. Het lot bepaalde uiteindelijk dat Loes een dagtocht naar Disneyland Parijs won. Antoon de Bruyn (47) uit Venray won een sportpakket, even- De trotse winnaars van de Powerman Disney Prijsvraag. als Jolanda Janssen (17) uit Holthees en Ineke van Zwamen (17) uit Venray. Anne Lucassen (11) uit Sevenum, Sara van Hout (15) uit Venray en Ayla Hendriks (11) uit Venray wonnen een mooie fiets computer. Angelique Jansen van de Stichting Powerman reikte de prij zen dinsdagmiddag op het Schouwburgplein uit. Van instituut naar woonwijk Donderdag 18 mei (vandaag) verhuizen 12 cliënten in de leeftijd van 20 tot 50 jaar van afdeling Camillus naar vier woonhuizen in de Vinkenstraat in Horst. Met 24 uur begeleiding van tien mede werkers gaat deze groep cliënten proberen om binnen twee jaar door te stromen naar een zelf standiger woonvorm. In nauwe samenwerking met de Woningstichting Noord-Limburg zijn er vier woningen geschikt gemaakt. Per woning gaan drie cliënten wonen en heeft ieder een eigen zitslaapkamer. De bewoners, die vporheen waren aangewezen op een langdurig verblijf binnen het Vincent van Gogh Instituut kunnen nu vanwege de 24 uurs begeleiding deze stap zetten. Er is immers altijd een verpleegkundige of ziekenver zorgende aanwezig om op terug te vallen. De bewoners worden indivi dueel begeleid in het zoeken naar dagbesteding, het omgaan met geld, zorg dragen voor zichzelf en hun eigen spullen. Wat betreft de dagbe steding zijn er contacten gelegd met agrariërs in de omgeving en wordt er gekeken of mensen vrijwilligers werk kunnen doen. Daarnaast komen mensen in aanmerking voor het Dagactiviteiten Centrum in Venray. Het team wordt onder steund door een psychiater, een psy choloog, een activiteitenbegeleid ster en een maatschappelijk werker. Het team verwacht dat de bewoners over twee jaar in staat zijn zelfstan diger te wonen in een Beschermde Woonvorm of sociowoning waar minder begeleiding wordt gegeven. Mocht het om wat voor reden niet lukken of nog te vroeg zijn om zelf standig te wonen, dan kan de bewo ner altijd weer terug naar het insti tuut. Bij een verkeersongeval op de Grotestraat in Vierlingsbeek is zondagmiddag rond 12.30 uur een 48-jarige man uit Griendsveen aan gehouden op verdenking van rijden onder invloed van alcohol. De man kwam op de linkerweghelft terecht en botste vervolgens op een tegen ligger, een 23-jarige automobilist uit Horst. Na controle bleek de 48-jari- ge man teveel gedronken te hebben. Daarnaast bleek dat hij geen rijbe wijs had en dat zijn auto niet verze kerd was. Hij krijgt een proces-ver- baal. HARTELIJK Steeds meer cliënten komen door de veranderde visie op zorgverle ning aan psychiatrische patiënten in aanmerking voor andere woonvor men dan het leven in een instituut. Meer dan voorheen wordt er naar hun mogelijkheden gekeken in plaats van hun beperkingen.Voor een groot deel van de cliëntenpopu latie geeft dat nieuwe kansen op een menswaardiger bestaan buiten de instelling. De andere bewoners in de Vinkenstraat zijn in een vroeg stadi um geïnformeerd en reageerden har telijk op hun nieuwe buren.De woningen worden in eerste instantie voor een periode van vijf jaar gehuurd. Leerkracht Chris Janssen van basisschool De Bongerd deed dins dagavond een oproep aan het colle ge van B en W tijdens hel werkbe zoek aan de Wijkraad Zuid. Hij pleitte ervoor om de gymzaal aan de Beukenlaan opnieuw in gebruik te nemen. De sportzaal werd vijfjaar gele den gesloten en sindsdien moeten de leerlingen van De Bongerd naar het Brukske voor hun gymlessen. "En dat is telkens twintig minuten lopen. Daardoor gaan vele uren voor het onderwijs verloren. Deze gymzaal was een mooie accommodatie. Voor de kinderen en de gehele wijk zou het een enorme weldaad zijn als de zaal aan de Beukenlaan weer in gebruik wordt genomen", stelde Janssen. Ook komt het regelmatig voor dat de gymlessen op De Bongerd komen te vervallen bij slecht weer. Wethouder Kersten gaf toe dat achteraf gezien de gymzaal veel te snel gesloten is. Kinderdagverblijf Duimelot heeft immers nog steeds geen bestem ming voor het gebouw gevonden. "Maar de loopafstand van De Bongerd naar de gymzalen in het Brakste valt wel binnen de rijksnor men", verklaarde Kersten. "Dit jaar moet duidelijk worden wat Duimelot met zijn gebouw en de oude gymzaal gaat doen. Of ze gaan erin investeren of ze verhuizen naar een andere plek. In het laatste geval zal er aan de Beukenlaan woning bouw voor in de plaats komen. Er is echter geen geld beschikbaar voor een nieuw sportzaal in de wijk", zei Kersten. De Progressieve Kombinatie PK 85 te Vierlingsbeek heeft 2.156 gulden gulden geschonken aan de Milieuvereniging Vierlingsbeek en de IVN Maasvallei. IVN De Maasvallei heeft haar deel (1078.000 gulden) besteed aan leskisten die tussen de verschillen de scholen in de voormalige gemeente Vierlingsbeek gaan rou leren. Met ingang van 1 januari 1998 is de gemeente Vierlingsbeek opgehe ven en opgegaan in de nieuwe gemeerite Boxmeer. Dit betekende tevens het einde van het voortbe staan van PK 85. Op de algemene ledenvergadering van 15 december 1997 hadden de leden van de ver eniging besloten om het batig saldo Van PK 85, een bedrag van 2156 gulden, te schenken aan de twee verenigingen. Als voorwaarde werd gesteld dat het bedrag aangewend diende te worden voor activiteiten op het brede terrein van het milieu (onder andere projecten, educatie) in de voormalige gemeente Vierlingsbeek. KISTEN IVN-afdeling De Maasvallei stel de de kisten zelf samen. Dit hield tevens in dat het project zelf geschreven moest worden. Nu is alles klaar en zijn de twee leskisten gereed, één voor groep 1 en 2 met als onderwerp Water en één leskist voor groep 3 en 4 met als onderwerp Natuur rondom school. De kisten zijn al aan de scholen overhandigd. Het lesmateriaal is enthousiast ont vangen en er is door de leerkrachten toegezegd dat ze er flink gebruikt van aaan maken. De privatisering van sportpark De Wieën is tijdelijk stilgelegd. Volgens de planning zou het Venrayse sportpark in de eerste maanden van dit jaar geheel gepri vatiseerd moeten zijn. Op een vraag Diefstal mobiele telefoon De politie heeft maandag rond 00.45 uur een 21-jarige man uit Venray in zijn woning aangehou den op verdenking van diefstal. @All-mag-inspr:De man was eer der die avond bij een 34-jarige kennis aan de Veltumse Kleffen op bezoek en ontvreemde daar vermoedelijk diens gsm. Het slachtoffer had de gsm in zijn jas gestopt en die op de bank gelegd en viel korte tijd later in slaap. Toen hij rond 23.00 weer wakker werd omdat de deurbel ging zag hij dat verschillende deuren open stonden en dat verschillende spul len op tafel verplaatst waren. Verder bemerkte de 34-jarige dat zijn gsm en de oplader die naast de bank op de grond had gestaan verdwenen waren, evenals de 21- jarige Venraynaar. Deze bekende later de gsm te hebben meege nomen om hem verder te verko pen. van commissielid Van de Hoek (fractie Van de Vorle) bevestigde sportwethouder Jan Houba 'dat er een kink in de kabel gekomen is'. Houba: "De commissie gevormd uit SV Venray en de gemeente zijn over enkele principiële punten niet tot overeenstemming kunnen komen. De commissie van de voet balvereniging wil nu eerst naar haar eigen bestuur teruggaan voor over leg. Tot die tijd ligt de zaak stil." Ook vroeg Van de Hoek zich af waarom er nog steeds niet gebouwd wordt op het nieuwe Oostrumse sportpark. "De sportvelden zijn inmiddels ingezaaid maar het gras wordt niet gemaaid. Aannemer Maessen zegt dat de gemeente dat moet doen terwijl de gemeente het omgekeerde beweert", stelde Van de Hoek. Wethouder Houba vond het vreemd dat het clubhuis nog steeds niet in aanbouw is. "Want de bouwvergunning is allang verleend en de accommodatie moet voor het nieuwe sportseizoen worden over gedragen aan de gebruikers", stelde Houba. "En het zaaien en maaien van het gras dat is een taak van Maessen."

Peel en Maas | 2000 | | pagina 7