cUettdtett Eikenprocessierups gesignaleerd in Venray Sluitingsuur en geluidsnormen horeca tijdens EK voetbal 2000 Bekendmakingen gemeente Venray «F DIRKX VAN SOEST Beëdiging Vacaturebank vrijwilligers- centrale Synthese E-mail adres Peel&Maas Kap- vergunningen verleend PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS jkRATTINGEN U Verkeers- maatregelen Kennedymars PEEL EN MAAS Grote Kerk Deken: J. foenen, Eindstraat 6, tel. 550740; pastoor: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385: kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat 1, tel. 511385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis opgeluisterd door Mannenkoor Excelsior Tegelen; voor mw. Roos Receveur-Janssen (verj.): Harry v. Aarsen: Diny Jacobs- Stevens (coll); Fer v. Els (coll); Mariet en Martha Goumans-Janssen; Martien Rutten en overl. ouders Rutten en overl. puders Derkx en broers Toni en Wim en zus Wela (coll); jrd. Ine Giantsios- Ariëns; Jeanne Coppelmans-v.d. Berk (coll); mw. Van Kessel-Lamers; ouders Martien en Mia Pelzer-Jacobs; mw. Clephas-Wismans; Sraar Spee; Riek Beelen-Beerkens; Chris Rongen; overl. ouders Clephas-Linders en Arno; Nellij Goumans-Arts. Zondag: 5e Zondag van Pasen. 9.30 Geen Latijnse Hoogmis, maar een lees- mis i.v.m. eerste H. Communie. Voor overl. fam. Jos Jacobs-Maessen en Piet; Wim v. Ham en overl. fam. 11.00 Feestelijke H. Mis t.e.v. Eerste H. Communie, groep 4 van De Vlaswei en OBS Landweert; Harrij Theunissen (coll); Mie Swinkels-Seykens; mw. Cornelissen-Ponjee; overl. fam. V.d. Sterren-Hendrïcx. Maandag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis Mie Bongaerls-Kersten (coll); Wilhelmina Sangers; Thérese Bouwman. Dinsdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor alle slachtoffers van de vuur- ramp te Enschede. Woensdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis Roel Peeters. Donderdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis overl. ouders Janssen-Hilberts en bijz. int.: ouders Oudenhoven-Rutten en overl. kinderen. Vrijdag: H. Filippus Neri, priester. 9.00 H. Mis overl. ouders Schmitz-Cox en zoon Jan. 19.00 Lourdesgrot Kloosterhof: feestelijk Rozenhoedje. Dienbeurten: za 19.00: Martijn, Stef van D., Bert, Job, Ties T., Cas, Jesper; zo 9.30: Marco, Loek, Pascal; 11.00: Sjoerd. Marjolein v.d. K., Sharona, Wessel, Saskia, Laura. Lectoren: za. 19.00: P. v.d. Broek; zo 9.30: G. de Groot. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: Zr. Jacinta. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: H. de Jong. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Maandag: 10.30 Liturgieviering Den Heuvel. Voorganger: W. den Hartog. Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en meditatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg *5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 16.30 Doop Jelle Jeuken, Krekelzanger 104, Boxmeer. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Kinderwoorddienst; m.m.v. Crescendo; Wiel Kateman, Bep Kateman-Gommans en overl. fam.: jrd. Martines de Lauw en zoon Martien; Jan Willem Wijnhoven en overl. fam.; jgt. Harry Clephas; Truus Janssen-v. Beuningen (coll). Zondag: 8.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 Eerste H. Communie Coninxhof. Maandag: 18.30 Voor de slachtoffers van zinloos geweld. Dinsdag: 7e dinsdag Antoniusnoveen. 18.30 Vooreen bijz. int. Woensdag: 18.30 Ouders Loonen- Lensen en overl. fam. Donderdag: 18.30 Dinie Maessen-v. Megen (coll); Annie Claassen-Euwals. Vrijdag: 18.30 Agatha Theuwenet en overl. fam.; uit dankbaarheid bij gele genheid van een zilveren huw. fam. Kleuskens-Kleeven en overl. Dien Kleeven-v.d. Sterren. Sophia Kleeven en Roel Keysers en Johan Kleuskens. Voorafgaande aan de eucharistieviering zal er elke vrijdag om 17.30 uur aanbid ding zijn in de kerk. In de maand mei zal er elke maandag- t/m donderdagavond om 18.10 uur de Rozenkrans gebeden worden. Op vrij dag gedurende de aanbidding. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Geen Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Chrisko: voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid: overl. ouders Huisman-Paulus en overl. kinderen; Drika Janssen-Willems (coll); Johanna Munten-Winkelmolen; jrd. Harry v. Meijel, dochter Ans en zoon Gerril; jrd. Piet v. Tilburg; Fred Albert (coll); Leo Versteegen; Franz Linders. Parochie Oostrum Zondag: 10.00 (Gemengd koor); H. Mis, Mariaprocessie; Lei en Lies Janssen en zoon Ger; Piet Camps en Gerda Vermeulen; M. Staaks-Hermans. Dinsdag: 9.00 H. Mis; fam. Vennekens- Verschuren en wederz. fam.; past. De Ceuster. Donderdag: 9.00 H. Mis; voor de gees telijke en tijdelijke belangen van de parochie; fam. Vennekens-Verschuren en wederz. fam. Misdienaars: Sebastiaan Wijnen, Steef Emons. Wilma Derksen, Evy Blenckers. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor): overl. ouders V.d. Berg- Schaminie; Lei Ewals (verj.). Zondag: 09.00 Geen H. Mis. 10.00 Eerste H. Communie met het Kinderkoor en Fanfare; Lei Verlinden en Grada Verlinden-Theeuwen. Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Vanaf zondag 28 mei is de Hoogmis om 9.00 uur en vervalt de Hoogmis van 10.00 uur. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. overl. ouders Tacken-Haegens; overl. ouders Van Kuyck-Verrijdt en kinderen; jrd. Peter v.d. Water; overl. ouders Janssen- Emonts en kinderen. Misdienaars: za: Thijs, Karin, Bram en Laura. Pastoor Hoedemaeckers is bereikbaar onder tel. nr. 582385. Parochie Leunen 5e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Lsm. Beth de Louw- Thijssen, Piet de Louw en Albert Loonen; overl. ouders Bouten- Verheijen, Anna, Gerrit, Wim en Piet Bouten; Piërre Hendrikx; jrd. Wim Litjens; gest. jrd. Piet Litjens en Mien Litjens-Lemmen. Zondag: 10.00 Hgm. Piet Martens en Mien Martens-Ewals; Henk Ouwerkerk en Han Ouwerkerk-Manders en overl. fam.; Lieke Jenniskens; gest. jrd. Wim Heidens en Drika Heidens-Smits; gest. jr. Gerard de Mulder. 14.30 Doopviering Ciel Hesen. Maandag: 19.00 Lsm. Drika Koenen- Janssen (Pater Kustersstraat); gest. jrd. Jacob Thijssen en echtgen., Corrie v. Berlo-Thijssen, Petronella Frissen- Thijssen. Dinsdag: 19.00 Lsm. Mientje Claessens-Voermans (fam. L.); Toon v. Kempen. Woensdag: 19.00 Geen avondmis. Donderdag: 19.00 Geen avondmis. Vrijdag: H. Filippus Neri, priester. 19.00 Lsm. Frans Baltussen, Willem Baltussen en overl. fam. Baltussen- Loonen. Misdienaars: vr 19.00: Lian Vullings en Inge Theunis; za 19.00: Björn Geurtjens en Job Nellen; zo 10.00: Jonas Vergeldt en Auke Loonen; weekb.: Groep 2. Lectoren: za 19.00: Goen Reintjes; zo 10.00: Elly Theunis. Huweiijksafk.: Roel Hendriks en Ingrid v.d. Aker. beiden uit onze parochie (2e roep); Wim Ewals uit onze parochie en Coby Cuppen uit Venray (le roep). Opbrengst Collecte t.b.v. priesteroplei ding Bisdom Roermond ƒ206,75. Rectoraat Heide Zaterdag: 19.00 Dankviering, H. Mis bgv 75-jarig bestaan van basisschool De Hei m.m.v. Jeugdkoor. Misd.: Joep, Mieke, Martin en Geert. Zondag: Geen H. Mis. Rectoraat Veulen 5e Zondag van Pasen. Zaterdag: 7e dag Noveen t.e.v. St. Antonius. 19.00 Hgm. en Kinderwoorddienst; gest. jgt. Francisca Aarts; Ant. Drabbels. Dina Klaassen en Jacoba Klaassen; fam. Van Staveren-v. Son en Leen v. Staveren; Bert Cremers (coll); uit dankbaarheid en overl. fam. Nabuurs-v. Dijck. Misdienaars: za: Willem, Richard, Patrick en Koen. Lector: za: A. Classens. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); Jeu Claessens: mndd. Truus Spreeuwen- berg-Philipsen; Frans Bouwmeister en overl. fam. Bouwmeister-v. Zuylen; Raimond v. Asten; Piet Stiphout. Zondag: 10.00 (Vivace); overl. Ben Linders en Nel Winnen; Marie Rongen- Verhalle; overl. fam. In 't Hulst-Deenen. Maandag: 19.00 Jo Thoone; 'n overle dene; overl. fam. Philipsen-Lemmen: Gon Verheijen-Versteegen. Vrijdag: 19.00 Lei Vergeldt (ouderen); Jean Arts (ouderen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Daan en Paul; zo 10.00: Anneke, Marian, Sandra en Maartje; ma 19.00: Rinske en Ilaisa; vr 19.00: Rob en Niels. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Misd.: Conny v. Tilburg en Kim Tielen. Zondag: 10.30 Eerste H. Communie; jgt. Sjang Poels. Misd.: Marloes Zwitserlood en Nikky Zegers. Dinsdag: 19.00 Rozenkrans, Haag. Woensdag: 19.00 Jgt. Jacobus Verlinden en Wilhelmina Bistervelds; Tien de Rijk: t.e.v. H. Gerardus. Vrijdag: 14.00 Huw.mis Patrick v. Helden en Jane Hendriks. Kerk poetsen: mevr. Van Tilburg en Tijssen. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Wilhelmus Peters. Zondag: 10.00 Fam. Nabuurs-v.d. Broek; jgt. M. Poels. Maandag: 19.00 M. Jansen. Donderdag: 19.00 Fam. Comelissen- Hendriks. Hierna bidden van het Rozenhoedje. Misdienaars: za: Anke en Koen; zo: Anita, Ronnie, Fieke en Joost. Lezers: za: Josien Claessens; zo: Tonnie v. Hoof. Zondag 28 mei zullen 10 kinderen hun Eerste H. Communie vieren. Rectoraat Smakt Zondag: 5e Zondag van Pasen. 10.00 Hoogmis voor Herman Janssen; Corry Peters; Diana v. Herwaarden; Maria Juliana Johanna v. Susante-Hoefnagels. Lectr.: Riek v. Kempen. Dienb.: Koen v. Dijck. 15.00 Eucharistieviering b.g.v. de inzegening van de devotiekapel te Holthees door mgr. Hurkmans. Misintenties voor de kapel le Holthëes alleen bestellen bij dhr. J. Zegefs of bij pater rector. 16.00 Doopviering fam. Goemans. 16.30 Eucharistieviering voor bedevaart uit België. Woensdag: In de St. Jozef genadekapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis voor mevr. Robbers; goede afloop van een rechtszaak; lev. en overl. fam.leden. Vrijdag: 19.00 Eucharistieviering b.g.v. het toedienen van het H. Sacrament van het Vormsel door pas toor deken ing. J. Coenen. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 21 mei zal in het Zonnelied. Kiosk 6 te Venray, dhr. D. Piersma uit Ubbergen voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindemevendienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitgeno digd een kopje koffie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema Vertroosting vinden in al onze verdrukking in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat II, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. E-mail: J.A.J.Bals@students.theo.uu.nl Diensten: Op zondag 21 mei om 10.00 en 14.30 uur; kandidaat A.P. Muilwijk, Hardinxveld-Giessendam. 's Morgens is er kinderoppas. John Ohwen: Op donderdagavond 18 mei zal dr. P. de Vries uit Elspeet een avond houden over de Engelsman John Ohwen. Er is een boekentafel aanwezig. Plaats: Gebouw Rehoboth. Aanvang 20.00 uur. Iedereen is welkom. De heel L.A. Bosma jr. werk zaam bij makelaarskantoor Karja de Geus en bij camping De Oude Barrier te Venray is voor de Rechtbank te Roermond beëdigd als makelaar- taxtueur onroerend goed en rccreattemakelaar. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. VROUW/MAN Synthese zoekt iemand voor het verzorgen van activiteiten en ont moetingsmogelijkheden bieden aan ouderen voor het dagopvangproject St. Joriskwartier te Venray. Men moet creatieve aanleg heb ben; enthousiast en gemotiveerd zijn en affiniteit met ouderen heb ben. De werktijden zijn op maandagen. Meer informatie: Vrijwilligers centrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995. peelenm@tref.nl Verkeersongeval onder invloed Bij een verkeersongeval op de Grotestraat in Vierlingsbeek is zondag middag rond 12.30 uur een 48-jarige man uit Griendtsveen aangehouden op verdenking van rijden onder invloed van alcohol. De man kwam op de linker weghelft terecht en botste vervolgens op een tegenligger, een 23-jarige automobi list uit Horst. Na controle bleek de 48- jarige man teveel gedronken te hebben. Daarnaast bleek dat hij geen rijbewijs had en dat zijn auto niet verzekerd was. Hij krijgt proces-verbaal. óude foto- Deze week wordt in Heide het 75- jarig bestaan van basisschool De Hei herdacht. De feestelijkheden vinden plaats in de Gelderkoel en wel op vrijdag 19 en zaterdag 20 mei. 75 jaar geleden werd op plechtige wijze onder de vrolijke noten van zang vereniging Het Heidebloempje de basis school geopend. Gelukkig voor de op dat moment 60 leerlingen kwam er een einde aan de lange weg, die moest (meestal te voet) worden afgelegd naar de school in Leunen. We plaatsen deze week een schoolfo to van leerlingen die in 1953 de school in Heide bezochten. Voor het program ma van de feestelijkheden zie elders in dit blad. Jan v.d. Putten SCHOOLFOTO 1953. Op de achtergrond de Gelderkoel, waarin de lagere school gehuisvest was na de verwoesting van het schoolgebouw in de oorlog. Niet lang hierna vond de verhuizing plaats naar het nieuwe schoolgebouw. Van boven naar beneden: Meester. Storms, Juffr v Opbergen, Rector Wismans, 1* rij: Pierre van Lierop, Maria Droesen, Gerrit Voesten, Nellie Fransen, Wim Kleuskens, Maria Linders, Toos van Meijel, Mientje Linders, Wies van Osch, Jeu van Kempen, Clemens Driessens, Jan Derickx, Ger van Kempen, Hanna Barents, Mia Fransen, Meester. Driessens. 2" rij: Bertha Pouwels, Lea Rutten, Gerrit Jansen (Bertus), Leo Simons, Joost Jansen, Fien vd Sterren, Frans Bonants, Piet Jansen, Piet van Osch, Leo Linders, Wim Drabbels, Harry van Leuven. 3* rij: Gerrit Derickx, Piet Claes, Grada van Soest, Truus Derickx, Wim Deric*s,|SpO' Nelly Peters, Toos Bonants, Anneke Derickx, Bert Derickx, Wim van Osch, Wim Broers, Toon Kleuskens, Theo van Meijel, Martin Philipsen, Gerrit van Meijel, Jo Custers. 4rij: 7, Frans Lindefs, Nellie Bonants, Gerrit Jansen, Bas Rutten, Oda van Ass, Fientje Bonants, Huub Peters, Toon Droesen, Wim Derickx, Elly Linders, Oda van Lierop, Maria Peters, Fientje Barents, Wim Voesten, Sjaak\ Voesten, Huub Jansen. 5* rij: Nelleke Derickx, Leo Willems, Hay Janssen, Oda Rutten, Gerry Wiliems, Marga Linders, Leo Broers, Marga deLouw, Door Barents, Peter Wilems, Maria Linders, Nelly Jansen, Bert van Vegchel, Joost Droesen Theo van Kempen, Hanna Jansen?. Lei done vrijd zaler Tel.: Door het college van burgemeester en wethouders zijn kapvergunningen verleend voor de volgende locaties: 1. H.J. Stronks, Matterhornlaan 5 voor zes dennen; 2. J. Bongaerts, Herik 24 voor één vierstammige beuk; 3. W. Fleuren, Korte Drilweg 6 voor drie inlandse eiken; 4. J. Cloudt, Melchiorhof 13 voor één inlandse eik; 5. BouwbedrijfMertens, Eikenlaan 76 voor één esdoorn en één moeras- cypres; 6. Gemeente Venray, locatie sport park De Wieën voor twee essen; 7.. Gemeente Venray, locatie Rotven 8 voor twee inlandse eiken. Voor nadere informatie kunt u con tact opnemen met de afdeling Publieksbalie via tel. nr. 523333, die bereikbaar is van maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Bezwaren tegen verleende vergun ning kunnen worden ingediend bij het college van burgemeester en wethou ders tot uiterlijk 6 weken na publica tie. VENRAY t0W582579 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouwwerkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m' tot 35 m' open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost. In verband met de Kennedy mars pp zaterdag 20 met en zon dag 21 mei aanstaande, dienen er verkeersmaatregelen genomen te worden. De volgende straten zijn afgesloten voor alle verkeer (wel toegankelijk voor voetgangers): zaterdag 20 mei vaq 18.00 uur tot zondag 21 mei 18.00 uur: rijbanen en fietspaden Schouwburgplein en Hensenius- piein; Merseloseweg van Rabobank tot Schouwburg-plein. Zaterdag 20 mei van 2 f .30 tot 24.00 uur Merselo: Wevèrslo, Janslust. Weversven, Handrtk, Zandstraat, Veldstraat van Schaapskuil tot Grootdorp. Haag van Pas tot Grootdorp, Grootdorp, Kleindorp van de Steeg tot Grootdorp. Zondag 21 mei van 00.00 tot 05.00 uur Leunen: St. Appoiloniastraat, Kapelweg tus sen de kerk en St. Appoilonia straat Zondag 21 mei van 00.30 tot 08.30 uur Yssel steyn: Wegen rondom Lovmckplein. Zondag 21 mei van Ö0.ÖQ tot 15.00 uur Smakt: St. Jozeflaan. Zondag 21 mei van 07.00 tot (8.00 uur: Langeweg tussen Fr. Michelstraat en Kempweg; Hoenderstraat tussen Bontekoe straat en de Houten Hoek, Merseloseweg tussen Westsingel en Schouwburgplein, Roosevelt- straat, Churchillstraat, Helfrich- straat tussen Merseloseweg en Gerbrandystraat. Zorgcentrum Het Schuttersveld blijft bereik baar via de route Westsingel- H oenderstraat-Bergweg. u De afgelopen dagen is de Eikenprocessierups weer gesignaleerd in Venray en omgeving. Ook dit jaar zal deze dus weer voor overlast zorgen. Een volledige uitroeiing van deze rups is niet haalbaar, maar we zullen de overlast zoveel mogelijk proberen te beperken. BESTRIJDING OVERLAST Bestrijding vindt voornamelijk plaats door middel van het opzuigen van deze beestjes (van eitjes tot volledige rupsen). Deze rupsen vormen na een aantal ver vellingen steeds grotere nesten, die aan takken van voornamelijk eikenbomen hangen. De nesten bestaan uit een dicht spinsel van draden, vervellingshuiden en uitwerpselen. De overlast, ontstaan door de ver spreiding van brandharen die zelfs aan de vervellingen zitten, kan nare gevolgen hebben voor de gezondheid. GEZONDHEIDSASPECTEN De lichamelijke reacties, die direct of indirect na contact met zo'n brandhaar op kunnen treden zijn zeer divers. Behalve klachten aan de huid, ogen en bovenste luchtwegen, kunnen ook klad ten van algemene aard optreden. Ove het algemeen verdwijnen deze symptt men spontaan na een aantal dagen. Om te voorkomen dat de brandhare zich verder over het lichaam verspre den, is het van belang om de huid goe met water te wassen en kleding water te reinigen. Bij hevige jeuk kunnen anti-jeul middelen verlichting geven. Als d klachten ernstiger worden, is h< raadzaam om een huisarts te raa< plegen. Probeer direct contact met rup sen en/of nesten te voorkomei Wijs kinderen op het gevaar hier van. INFORMATI Indien in de omgeving nesten met rup sen voorkomen, wordt het aangerade dit bij de publieksbalie van de gemeent Venray, telefoon 523333 te melde: Deze balie is van maandag t/m dondei dag van 9.00 tot 17.00 uur bereikbaa Op vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. eet( Grc lel. Taxaties Advies 100% ONAFHANKELIJK HYPOTHEEK TAXATIE BEDRIJFSADVISERING WOZ-TAXATIES VENLO BEDRIJFS TAXATIE VERKOOP TAXATIE AAN KOOP TAXATIE VENRAY www.dirkx-vansoest. rtl Bekendmaking Het gemeentebestuur van Venray bepaalt hierbij op grond van de artike len 2.3.110 en 4.1.2 van de Algemene plaatsen verordening Venray (APV) dat in verband met het EK voetbal 2000: géén sluitingsuur geldt voor hore cabedrijven, met uitzondering van de paracommerciële instellingen, op de avonden dat de (twee) halve fina les) woensdag 28 en donderdag 29 juni) en de finale (2 juli) worden gespeeld, ongeacht deelneming Nederlands elftal; de geluidsnorm mag worden over schreden, mits geen overmatige hin der ontstaat: tot 24.00 uur op de avonden van de drie groepswedstrijden van het Nederlands elftal (zondag 11 vrijdag 16 en woensdag 21 juni); tot 02.00 uur op de drie avonden van de (twee) halve fina les en de finale, ongeacht deelne ming Nederlands elftal. Aan het vorenstaande is het voorschrift verbonden dat eventuele aanwijzingen van de politie met betrekking tot de openbare orde of veiligheid, waaronder begrepen het eventueel sluiten van he bedrijf en het eventueel aanpassen va' het geluidsniveau, stipt moet worde: opgevolgd. Het gemeentebestuur kan de hierbj gegeven verruiming van sluitingsuur e' geluidsnorm overigens wijzigen d intrekken indien van misstanden blijkt Venray, 15 mei 2000 Namens het gemeentebestuur, he hoofd Openbare orde en veiligheid drs. J.H.J. Starmans

Peel en Maas | 2000 | | pagina 26