f. Europese Wereldwinkeldag Cursus politiek Jubilarissen Venrayse Vrouwen Beweging Inwijding Kapel Holthees Schouwburg Sint Anna, parktheater van formaat (7) Metamorfose van der Rijt meubelen Concert Excelsior Tegelen in Grote Kerk m Jong Nederland Venray Voorlichting Biologische EKO- producten Reuma- Patiënten vereniging Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Venray KVG Venray LVB Oostrum Jeugdnatuur wacht KBO afd. Jeugd en Jongerenwerk Rincón Espanol rlooi imhe Dbeel waai ?ege jk t< eers van :G 'erde oude nplet ïvindi iussei ieuw Henk van der Rijt Meubelen is werl( onlangs heropend. Het was dan ok een komen en gaan aan de luergstraat 28 in Boekei. Zowel r het exterieur als interieur waren werk 14 ji grondig onder handen genomen. iu En naar volle tevredenheid van de bezoekers, zo blijkt. ONTWIKKELINGEN Weten sowieso veel mensen de weg naar Henk van der Rijt Meubelen te vinden, zelden zijn er jj, zoveel mensen op de been gebracht als vorige week. Eigenaar Henk van der Rijt verklaart dat als volgt: 'We volgen de ontwikkelingen binnen de interieurbranche op de voet. Grenen Meubelen vormen weliswaar ons basisassortiment, maar we hebben seerl beslist ook nog voor andere meube len die de belangstelling van onze klanten verdienen. Grenen meube len laten zich namelijk als geen ander combineren. We hebben als het ware shops in de showroom aan- gebracht. Denk daarbij aan een afdeling voor teak, maar ook een afdeling voor kersen. Daarnaast veel aandacht voor woonaccessoires. En niet te vergeten hebben we het moderne grenen veel aandacht gegeven, want grenen is van alle tij- UITBREIDING 'Door de grote veranderingen was er nadrukkelijk behoefte aan een verdere uitbreiding van de showroom. Daarom zijn er weer een heleboel meters toegevoegd. We beschikken nu over meer dan 4.000 vierkante meter vloeroppervlakte, en zijn daarmee één van de grootste van Nederland geworden. Als men bij ons niet meer slaagt, waar dan nog wel...?' vraagt Henk van der Rijt zich vertwijfeld af. WINNAARS Klanten staan centraal bij Henk van der Rijt. Daarom maakten bezoekers tijdens de openingsweek kans op het winnen van een open- haardschouw t.w.v. ƒ1.675,-. De gelukkige winnaar is de familie Van Eldonk uit De Mortel. Hun slagzin maakte indruk bij de jury, onder voorzitterschap van de commercieel directeur van reclamebureau Invorm uit Uden. Wie van een huis een thuis wil maken, doet er verstandig aan om de vernieuwde showroom van Henk van der Rijt te bezoeken in Boekei, richting Gemert. |eel en maas I Deze hele week is er op de Kabelkrant iedere dag een adverten- van de Wereldwinkel te zien. Er teksten als: 'Weet u hoe lekker ilmhart is? Al eens zeezout iroefd? Exotische sauzen uit rika bij de barbecue! Kent u de jurende pandanrijst? Grote variatie ■oodbeleg! Avocado-olie voor de ilade! en vrijdag komt de laatste dvertentie met de tekst 'Morgen iropese Wereldwinkeldag!' Dit bombardement van publiciteit leeft te maken met de vijfde iuropese Wereldwinkeldag op 20 nei. Deze wordt in Nederland gevierd in 400 winkels en in Europa n 2000 winkels. Ter gelegenheid liervan wordt de hele week in de Wereldwinkel Max Havelaarkoffie ischonken. Op de dag zelf is er een aam op het Henseniusplein van 1.00 tot 16.00 uur, waar lekkere •xotische hapjes worden gepresen teerd. In de Wereldwinkel zijn ook speciale voedselpakketten met bij zondere producten tegen geredu ceerde prijzen te koop. Met het organiseren van deze activiteit en het verkopen van voedselpakketten onderstreept wereldwinkel Venray dat voedselproducenten in de ont wikkelingslanden recht hebben op een betere prijs voor hun producten en een betere toegang tot de Europese markt. In de Wereldwinkel is een kook boekje te koop van Fair Trade, de grootste alternatieve importorgani satie, waarvan de Wereldwinkel haar foodproducten betrekt. Hierin staan een aantal heerlijke recepten waar de nieuwe producten in ver werkt worden. Kom dus eens were ld winkelen op het adres Henseniusstraat 3a, tel. 588571. Vlag uit, winkel open. Zaterdag 20 mei zal mannenkoor ixcelsior uit Tegelen de eucharis- ieviering in de dekenale St. Petrus' landenkerk muzikaal verzorgen. Het uit 80 leden bestaande tegelse mannenkoor werd opge- icht in 1894. Het koor kent een mrijke geschiedenis en maakte - - J ele binnenlandse en buitenlandse r oncertreizen. Excelsior verzorgde ^3 oncerten met solisten als Fritz "r Vunderlich, René Kollo, Iwan [ebroff. Onvergetelijk zijn ook de mcerten met de beroemde Nederlandse altsopranen Aafje Heines en Elisabeth Kooijmans. Tijdens de eucharistieviering in Venray wordt mevrouw Receveur herdacht die onlangs overleden is. Haar man was vele jaren voorzitter en later beschermheer van het Tegelse koor. Tijdens de dienst zal het koor werken van Poulenc en Janaceck ten gehore brengen evenals liederen uit de Russisch-Byzantynse liturgie. De eucharistieviering begint om 19.00 VEI Over twee jaar zijn er al weer ;emeenteraadsverkiezingen. Leven n welzijn van ons en onze kinderen worden mede bepaald door besliss- ngen die door de gemeenteraad lenomen worden. Politiek is niet llles: maar alles is wél politiek! Wie de gemeenteraad? Wat doet de imeenteraad Hoe kom je in de meenteraad? Daar waar het alle- EL (5maal beslist wordt...! Meedenken en iraten over hoe we het in Venray zo ;oed mogelijk kunnen regelen en irganiseren is een boeiende opgave! De Venrayse Vrouwenraad orga- ar 00 liseert een voorbereidende cursus n no Politiek in praktijk'. Een aantal zit- kantiilende vrouwelijke raadsleden heeft gsrouhaar medewerking reeds toegezegd. ;eloHet is in eerste instantie de bedoe- ing dat in twee avonden, gevolgd ioor een aantal bezoeken aan frac- tie-/commissie- en raadsvergadering de 'kandidaten' een indruk krijgen van het reilen en zeilen binnen de gemeentepolitiek. Afhankelijk van het aantal deelnemers en hun even tuele wensen wordt daarna besloten of de 'politieke scholing' in uitge breidere vorm voortgezet zal wor den. De eerste bijeenkomst is gepland op woensdag 24 mei van .20.00 tot 22.00 uur in café restau rant De Zwaan (kelder). De tweede avond wordt in overleg met de kan didaten nader vastgelegd. De geza menlijk te bezoeken raadsvergade ring is op dinsdag 30 mei, 19.00 uur in het gemeentehuis. Vrouwen die geïnteresseerd zijn in 'politieke vorming' kunnen zich aanmelden bij Jos van Soest, tel 583445 of Leonie Cals, tel. 546667. donderdag 18 mei 2000 - Pagina 23 'Welkom op planeet Aarde' Met een Heilige Mis in de Grote Kerk onder leiding van bescherm heer deken Coenen, de huldiging van leden, een gezellige en drukbe zochte receptie en als afsluiting een gezamenlijke diner vierden de leden van de Venrayse Vrouwen Beweging onlangs het 40-jarig jubi leum. Tijdens die gelegenheid wer den in De Witte Hoeve maar liefst Na een ruim jaar restauratie zal de Kapel van Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten in Holthees op zaterdag 20 en zondag 21 mei 2000 officieel worden ingewijd en in gebruik genomen. Meer dan een jaar heeft men aan dit Rijksmonument gewerkt om het weer bruikbaar te maken voor de gemeenschap en het voor verder verval te behoeden. De kapel s zoveel mogelijk in zijn authentie ke stijl bewaard gebleven. In dat zelfde jaar hebben het uit vrijwilligers bestaande bestuur en tientallen vrijwilligers uit de dorps gemeenschap keihard gewerkt om de restauratie te organiseren, het interieur van de kapel op te knappen en het omliggende park geheel te renoveren tot een uniek rustpunt voor de fietser en de wandelaar. De basis is gefinancierd door een fikse subsidie van de Rijksdienst voor Monumentenzorg en de Dit artikel is een vervolg op eer dere artikelen in deze rubriek over Schouwburg Sint Anna, welke vanaf 2 maart 2000 in Peel en Maas zijn verschenen. Het sluit met name aan op het voorgaande artikel over het Parktheater". TOEKOMSTIG CENTRUM VOOR MUZIEK EN KUNST: achttien dames in het zonnetje gezet omdat ze al jarenlang aan de vrou wenbeweging verbonden zijn. De jubilarissen waren (zie foto): M. Lenssen-Botden (6Ö-jarig lidmaat schap), M. Aben-Geurts, T. Fleurkens-Wetterhaan, M. Nellen- Knijnenburg, M. v.d. Water-Arts, A. Vollenberg-Seijkens, M. Winnen-Jacobs en M. Wijnhoven- gemeente Boxmeer. Doordat de res tauratiekosten hoger zijn uitgevallen dan oorspronkelijk gepland, zit het bestuur nog met een tekort. Deels is het tekort verminderd door initiatie ven van de dorpsgemeenschap mid dels de 'actie leienverkoop' en de zg. 'stoelenactie', waarbij elke belangstellende voor ƒ80,- een stoel in de kapel kans sponsoren. Het res terende tekort zal moeten worden opgevuld door landelijke subsidie- verstrekkende instellingen, die daar voor reeds door de penningmeester benaderd zijn. Gelukkig heeft het Bisdom Den Bosch een overbruggingskrediet verstrekt aan de Stichting om de res terende schulden te kunnen betalen. Deze lening moet binnen twee jaar worden terugbetaald. Gelden zijn van harte welkom bij de penning meester. De officiële ingebruikname zal plaats vinden op zaterdag 20 mei en het theater specifiek gericht zijn op muziek- en toneel uitvoeringen en repetitieruimte. Gezien de vele bestaande ruime en uitstekende voorzieningen past dat meer dan uit stekend. DE ZAAL VAN HET PARKTHEATER: GOEDE AKOESTIEK Geurts (allen 40 jaar lid) en D. Bouten-Hagens, L. van Dijk- Fleurkens, M. Drabbels-Nellen, B. Vollenberg-Verheien, L. van Osch- Rutten, G. Pouwels-Verstraaten, T. van Rijswijck-Verhoeven, P. Winnen-Lenssen. B. van Well- Philipsen en M. Hendrix-Seijkens (allen 25 jaar lid). worden verricht door drs. O.P.M. Bouwmans, burgemeester van Boxmeer. De plechtigheid wordt luister bijgezet door de muzikale medewerking van Bert Wolf, zang en Frans Steegers, orgelspel. Aanvang 16.00 uur. Na het officiële gedeelte is er tot 18.00 uur een informeel samenzijn. Tevens is er gelegenheid om de kapel en de omgeving te bezichti gen. De ontwerper van de in het park geplaatste kunstwerken, voor stellende de Zeven Smarten van Maria, Tamme Hoekstra uit Friesland zal aanwezig zijn voor de toelichting. Op zondag 21 mei zal mgr. A. Hurkmans, Bisschop van Den Bosch, voorgaan in de eucharistie viering en de devotiekapel inzege nen. Aanvang 15.00 uur. Daaromheen is een groot feestpro gramma voor de gehele gemeen schap opgezet. MEERDERE VERENIGINGEN: MUZIEK, ZANG EN DANS De Koninklijke Harmonie Euterpe heeft eerder aangegeven Parktheater St Anna als thuishaven te willen kiezen Reeds tijdens het haalbaarheidsonderzoek hebben verschillende andere amateurvereni gingen op het gebied van muziek, zang, dans en toneel aangegeven tevens grote belangstelling voor het Parktheater te hebben Recentelijk, naar aanleiding van onze publicaties in deze rubriek, zijn daar weer enke le verenigingen bijgekomen. Dat geeft natuurlijk een prachtige pro spect voor gemeenschappelijke acti viteiten en een bredere basis tot behoud en Instandhouding. Heeft u vragen of opmerkingen over de Stichting Stadspark Venray dan kunt u contact opnemen met het secretariaat van de Stichting: Engelenstraat 8, 5801 RT Venray Telefoon 581191. E-mail adres tw.els@wxs.nl Het Samenwerkingsverband Milieuvoorlichting Limburg (SMVL) verzorgt op 22 mei van 11.00 tot 15.00 uur een voorlichting over EKO-producten in samenwer king met Gimsel- Natuurvoedingswinkel. De voor lichting zal plaatsvinden in de winkelstraat tussen de markten te Venray. Biologische EKO-producten wor den geproduceerd zonder dat er che mische bestrijdingsmiddelen en kunstmest wordt gebruikt, puur natuur, met zo weinig mogelijk onnodige toevoegingen. U kunt op bovengenoemd tijdstip bij de stand terecht om kennis te maken met verschillende EKO-pro ducten en informatie krijgen over een groente-abonnement. Een voor lichter van het SMVL kan uw vra gen beantwoorden, vertelt waaraan de EKO-producten te herkennen zijn, hoe ze geproduceerd worden, waarom ze gezonder en milieu vriendelijker zijn, waarom ze vaak duurder zijn etc. Dat was de titel van het toernooi dat Jong Nederland Venray afgelo pen weekend. 13 en 14 mei, heeft georganiseerd. Een toernooi voor alle junioren meisjes in de leeftijd van 10 t/m 14 jaar van de afdelingen van het district Utopia in Noord- Limburg. Tien teams hadden zich opgegeven. Zij kregen een thuisop- dracht waar ze aan moesten werken. Dit jaar kreeg iedere afdeling een planeet toebedeeld met een korte omschrijving hoe deze eruit zag. Hen restte de moeilijke taak om van deze planeet een levende wereld te maken. Welke wezens leefden er op die planeet die ze moesten uitbeel den? Hoe zien ze eruit, hoe commu niceren ze, hoe leven ze? Dat werd voor allen een paar weken ploeteren voordat het toernooi begon. Zaterdag 13 mei was het dan zover. Om 11.00 uur werden alle vreemde wezens op het terrein van clubgebouw 'De vier Uterste' van Jong Nederland Venray verwacht. Eerst de tenten opzetten, vervolgens genieten van een aardse lunch en daarna het welkomstwoord, gespro ken door een wijze oude man. Na deze start konden alle 'aliens' meteen actief aan de slag. Zaterdagmiddag was er een spel- lenronde opgezet. Allemaal zelf bedachte en zelf gemaakte spellen luisterend naar de vreemde namen als Ufo's werpen, Sterren steken. Space walk, Space paint, Ruimte transport, Robottenwerk, Robotattack. Meteo'ren, Meteoor vangen en Aardbol rollen. Door het warme weer kon er flink gezweet worden. Na een hele middag ren nen, vangen, springen, kruipen, ver kleden en gooien hadden alle 'aliens' Thema-avond revalidatie De Reuma-Patiëntenvereniging Venray e.o. organiseert op maandag 5 juni een thema-avond over Revalidatie en eigen management voor leden en niet-leden. Deze avond wordt gehouden in het Personeelsrestaurant van het St. Elisabeth Ziekenhuis, Merseloseweg 1 te Venray van 19.30 tot 22.00 uur. Revalidatiearts dr. Peusens, fysio therapeut B. Neelen, ergotherapeute J. Reekers en maatschappelijk werker P. Souren zullen aan deze avond mee werken. Kom naar deze avond zodat u de weg kunt vinden in uw eigen revalida- tieproces. Opgeven telefonisch voor 26 mei onder nr. 0485-342097 bij de secreta resse mevr. C. Tebarts, b.g.g. ant woordapparaat inspreken. Afgelopen zaterdag heeft de schut terij deelgenomen aan de derde wed strijd van de SCNL. De resultaten waren als volgt: A-zestal 70p: B- zestal 63p; Cl-zestal 7 lp le prijs; C2- zestal 67p. Iedere donderdagavond oefenen schieten op de schuttersweide in de Endepoel: aanvang 19.30 uur. Zondag 21 mei is het eerste Bondsfeest van de Bond Juliana en wordt gehouden bij schutterij de Bussen Schutten te Neer. Bijeenkomst om 12.45 uur bij gildenhuis D'n Oldtimer. Vertrek uiterlijk 13.00 uur. Het opstellen is om 13.45 uur. In de optocht en tijdens de wedstrijden heb ben we nr. 8. Zorg er voor dat uw uniform en uit rusting netjes in orde is. Oproep van de missieclub COMEO: Op zaterdag 2 en zondag 3 september wordt de 35 e en tevens laatste fancy-fair voor COMEO gehouden. Er is behoefte aan mensen die willen meehelpen aan de voorbereidingen of bij de verkoop op de dag zelf. Het is steeds een goede gewoonte geweest, dat dames van het KVG hierbij een helpende hand boden. Mogen wij voor deze laatste keer nog eenmaal op u rekenen? Degenen die er tijd voor vrij willen maken, kunnen zich opgeven bij Elizabeth Jöres, tel. 515218 Voorjaarswandeling., o.l.v. dhr Jan Michels. De wandeling, die op 8 mei jl. niet is doorgegaan, wordt nu gehouden op maandag 22 mei a.s. Vertrek om 13.30 vanaf het Kennedyplein. Lentewandeling langs de Oostrumse Beek Op dinsdag 23 mei, om 19.30 uur maken we (met partners) een lente wandeling langs de Oostrumse Beek. Vertrek vanaf de Rabobank (te voet). Joof Teeuwen zal ons langs de Oostrumse Beek leiden en ons het e.e.a. over het nut van de vernieu wingen e.d. vertellen. Verder zal hij ons wijzen op dingen in de natuur die wij doorgaans niet zullen zien. De partners mogen ook mee. We adviseren u om dichte schoenen aan te doen. flinke honger. Een aards maal in de vorm van soep en broodjes hambur ger stond ze wel aan. Voor deze avond stond er nog een inspanning op het spel en wel 'pla neten roof. In het donkere bos moesten zes teams hun territorium verdedigen en ervoor zorgen dat de vijand ook maar één onderdeel van hun planeet weghaalde, terwijl ieder team ervoor moest zorgen dat er steeds meer onderdelen op hun pla neet terecht kwamen, geroofd van andere planeten. Een ware uitput tingsslag dat zijn einde vond in een gezellige avond bij het kampvuur en poging tot zingen bij het karaoke. Zondagochtend was het moeilijk opstaan. Om 07.00 uur werden alle 'aliens' gewekt. Er stond een speur tocht op de planning. Drie uur lang moesten zij hun weg zien te vinden op deze vreemde planeet, middels enkele aanwijzingen Vermoeid kwamen alle vreemdelingen terug en konden zij zich gaan klaar maken voor de thuisreis. Voor hun vertrek werd er eerst bekend gemaakt wie de winnaars waren. De eerste drie plaatsen kregen een prijs en de eer ste vier plaatsen worden uitgeno digd om deel te nemen aan het pro vinciaal junioren toernooi. De uitslag is: 1. De Muppets 1 uit America; 2. Talking Hats 2 uit Sevenum: 3: De Big Sisters uit Melderslo en 4. De Vrolijke Zonnetjes uit Venray. Wij wensen deze vier groepen heel veel succes op het provinciaal junioren toernooi. Voor meer informatie over Jong Nederland kunt u contact opnemen met de voorzitter Eric Geuyen. tel. 077-3662588. Hallo Jeugdnatuurwachters. Komende zondag 21 mei houden we alweer onze tweede puzzeltocht van dit seizoen. We gaan nu wandelen in het prachtige gebied rondom de Rosmolen tussen Oostrum en Geysteren. Dit gebied staat ook wel bekend onder de naam: Geysterse bossen en het is een gebied dat alle soorten beplantingen en bomen laat zien. Ook de slingerende beek door dit gebied maakt het tot een uniek natuurgebied, dus alleszins de moei te waard om er te gaan wandelen. We starten vanaf De Rosmolen en deze kun je vinden tussen Oostrum en Geysteren. Ook nu kun je weer starten tussen 09.30 en 10.30 uur vanaf onze caravan en probeer ook op tijd te starten anders moeten we wel echt lang wachten voordat de laatsten binnen zijn. Denk ook weer aan goede kleding en natuurlijk aan je werkmap. Tot komende zondag en veel succes. Gezellig koffiedrinken Zondag 21 mei tussen 10.45 en 12.30 uur gezellig koffiedrinken met leeftijdgenoten in De Kemphaan aan het Kennedyplein. U hoeft geen lid te zijn van een oude renvereniging. Euro-denksport In De Kemphaan liggen voor KBO- leden puzzelboekjes klaar over de invoering van de Euro. Degenen die hiervoor belangstelling hebben kun nen gratis een puzzelboekje afhalen bij De Kemphaan. Activiteiten 14 mei: Van 10.45 tot 12,30 uur koffie drinken in De Kemphaan. 8 juni: Lentefeest Merselo. Rode Kruis Venray Zaterdag 20 mei zorgen wij voor de lunchpakketten voor de mede werkers van taakveld 3 aan de Kennedymars. Aanvang 08.30 tot ongeveer 11.30 uur. De volgende personen worden verwacht: Antoon, Melanie, Tom, Anouk en Maria. Op maandag 22 mei is de laatste oefenavond voor het examen. Dus kom allemaal. Op deze avond krij gen jullie ook meer informatie over het examen. El proximo sabado se reuniran a las 16 horas, en los locales de la Colonia Espanola en Venray, la comisión encargada de organizar Ia fiesta con- memorativa de los 25 anos de existen- cia de la misma como grupo organiza- do, como ya se habi'a comunicado anteriormente, la fiesta esta program- ada para el dia 16 de Septiembre, mas adelante le daremos mas detalles. Y siguiendo con las fiestas el dia 27 del presente los Rocieros actuaran en la fiesta espanola que organiza Pepe en Boxmeer el grupo siempre desea tener muchos seguidores, ademas la fiesta se lo merece. También la comi sión de la manifestación multicultural esta trabajando sin descanso para tener todo preparado para el dia 3 de junio', esta semana saldra la propagan da. durante los próximos dfas se veran varios anuncios por el pueblo, tam bién en el periódico y en la television local. Un saludo de HACE Stichting Stadspark Venray 18) Volgens uitgebracht akoestisch advies leent de vorm van de zaal zich uitstekend voor kleinschalige muzikale activiteiten, zoals harmo nie, fanfare, kamermuziek, koren e.d zeker na enkele akoestische aanpassingen. Het podium met aan palende voorzieningen zal als orkestpodium prima voldoen, wel licht met een aantekening voor het gebruik door grotere orkesten. Voor de kelderverdieping bestaan ver schillende mogelijkheden: muziek archief muziekbibliotheek, jeugd soos, muzikantenbar. De voormalige studio kan dienst doen als oefen- en opnameruimte. De gang aan de noordzijde van de zaal leent zich uitstekend als ingang en garderobe voor de muzikanten, met de mogelijkheid van plaatsing van muziekkoffers e.d. De zolderruimte achter het toneel kan prima dienst doen als vergaderruimte, instrumen tenmagazijn of uniformengardero be. VEEL VOORZIENINGEN REEDS AANWEZIG Het initiatief van de Koninklijke Harmonie Euterpe om Schouwburg Sint Anna voor sloop te behoeden en te herbestemmen als centrum voor amateuristische muziek- en kunstbeoefening is in eerste instan tie ontstaan door de grote behoefte aan een eigen geschikte ruimte. Daaronder dient mede te worden verstaan voldoende ruimte voor een goede opstelling van het orkest, een goede akoestiek, ruimten voor archivering, bestuurswerkzaamhe den, bergingen voor instrumenten en uniformen, een geschikte ruimte voor de jeugd (leerlingenopleiding). In het voorgestelde kader "Centrum voor amateuristische muziek- en kunstbeoefening" zal de functie van Schouwburg Sint Anna: podium voor hamonie, fanfare, koren, zang en dans?

Peel en Maas | 2000 | | pagina 23