Biljartclub DOS viert 25-jarig jubileum h Sfeont Ca Nieuwe zaalvoetbalvereniging gaat ZVV Trepke/Venray heten lo O Bowlen Slechts zes teams in nacompetitie zaalvoetbal Wethouder Houba geeft startsein Tafeltennis Estafette 't Trepke 2 zaalvoetbalkampioen HVC/Computer Work in teken van 100% Oranje te HV Manual Jumpers'76 Judovereniging Erised Biljarten Vier nieuwe N spelers HVC ComputerWork De Peelkorf wint van Avanti Straten- toernooi Dorpen competitie PaqfiL EN MAAS donderdag 18 mei 2000 - Pagina 17 li", ker mei; a dsrec ing in M 1 1 18 m< klas l F.nl Bowling Vereniging Venray Slagen le klasse: igel/ML-Plusm. van Dijck 20-8 ;enh. Winters-Pinhunters 7-21 Jeerets-Red Arrows 24-4 Close Enc.-Sigma's/RBV 8.5-19.5 ilingel/Magic Line Kampioen de 20-8 zege op Plusmarkt van is het Karklingel/Magic Line- twee ronden voor het einde al lioen geworden van de eerste klas- Ie volgende spelers hebben bijge in aan het behalen van de titel: Bert Theo Kessels, Wilfried Denissen, Offermans, Peter van Els, frank rs en Jan Janssen. Het gehele sei- heeft de ploeg in de bovenste men meegedraaid en daarom is de dan ook verdiend. De Sigma's stel de tweede plaats zo goed als veilig, B.L.S./Close Ene. ruim te kloppen. Peeters was de grote man bij de la's met games van 214, 247, (de ste bij de heren) en 244, een totaal '05 in de hoogste serie, een van de jste van het seizoen. Bij het verlie- e B.L.S. was Evelyn van der Laan in vorm, want zij bracht met 202 aogste game en met 544 de hoogste bij de dames op haar naam. Taxi ing Geerets stevent op de vierde idetitel af door de Red Arrows te aan. De Red Arrows zijn met deze rlaag al zeker van degradatie, maar B.L.S. is nog lang niet zeker van enbehoud, want de Pinhunters ver- tten hun voorsprong, door het ersteam ruim achter zich te houden, (slagen 2e klasse: Hitwits-Scores 17-18 x-BT Mallnitz 17-18 loeijmakers-Allijd Raak/OD 28-7 ers/Groeip.-VvGI/v. Rensch 12-23 Mallnitz en V.v.G.I./van Rensch loveren. tnjd om de titel in deze klasse is liet beslist, maar vast staat, dat B.T. dat krap won van Ontex, en G.l./Van Rensch, dat duidelijker de bleef over de Strikers, zich volgend ien eersteklassers mogen noemen, zij zijn onbereikbaar geworden de naaste achtervolgers, Strikers en a- jmakers. De Nitwits, met Marij de >y in een hoofdrol, want zij eiste de an beste speelster op met een game 196 en een serie van 502, leverden ioede prestatie, door maar met een verschil te verliezen van de Scores, rin invaller Eef van Merkestein de ;ste herengame met 235 voor zijn ning nam. Het Hoeijmakersteam te Altijd Raak gedecideerd en lijkt dit seizoen weer op de vierde plaats ndigen, een evenaring van de pres- in het vorige seizoen. John kkelkoren van Mallnitz bracht de ;ste herenserie met 622 op zijn itslagen Trioleague: ual/Mijling-Hit Miss 8-13 -Touring Geerels-BT Mallnitz5-16 h-Poels Techn. 13-8 .YDreamteam-Nu tri visie 17-4 )B-Plusm. van Dijck 13-8 :ze league zal de beslissing wel val- Dp de laatste speeldag, want er zijn drie trio's, die aanspraak maken op tel. B.T. Mallnitz staat er het beste en de winst op Taxi-Touring ts was meer van nuttig. De i's, die niet in actie kwamen heb- een achterstand van slecht 2,5 pun- en Bokual/Mijling, dat enigszins assend moest buigen voor Hit moet 12.5 punten overbruggen, ualler Hay Joosten was wel de beste in de serie met 608. Crash, met Janssen als beste dame van de ld (game 193, serie 519) pakte de it tegen Poels en hekkensluiter .O.B. roerde zijn staart door van markt van Dijck te winnen. Dave ien, goed voor de hoogste herenga- let 237, kon alleen de nederlaag lutrivisie tegen het Dreamteam niet komen. itslagen Dubbelleague: astep-BT 't Begin 7-7 icanes-Flamingo's 11-3 unters-Hoeijmakers 4-10 n Zonder Naam-Strikers 10-4 ilingel-Talenten 10-4 :ze league lijkt de strijd te gaan tus- de Pinhunters. die verrast werden de gevaarlijke outsider lijmakers, en Karklingel, dat de :nten terug wist te wijzen, mede czij de hoogste game en serie bij de door Bert Tax 235 en 606). De icanes, met Hetty Pelzer als beste le dames (game 235, serie 496) kunne ondanks de wist op de Falmingo's hun kampioensaspiraties begraven, ook al omdat de laatste wedstrijd tussen de titelpretendenten zal plaatsvinden. Aquastep en B.T. 't Begin deelden de punten en het Team Zonder Naam maakte naam door de Strikers te ver slaan. Jeugd Limburg Cup De laatste wedstrijdronde van dit sei zoen werd gespeeld in het Belgische Zonhoven. In de eerste wedstrijd tegen Sittard werd een 6-0 overwinning geboekt, waarbij de wedstrijd in beide games op slechts een paar pins (resp.17 en 19 pins) in Venrays voordeel werd beslist. Het thuisspelende Zonhoven was onze volgende tegenstander. De eerste game (-27) werd onnodig uit han den gegeven, het herstel volgde in de tweede game (+17)maar het negatieve verschil van eerste game kon niet wor den weggewerkt, vandaar een 2-4 neder laag. De derde en laatste wedstrijd tegen Maastricht was tevens de beste, waarbij de eerste game positief (+9) werd afge sloten. In de tweede game deden beide teams er nog een schepje boven op en ditmaal trokken de Limburgse hoofdste delingen superieur aan het langste eind, ondanks onze beste game (564). Deze wedstrijd ging derhalve eveneens met 2- 4 verloren. Het vandaag behaalde pun- tenaantal van 10 was de laatste dag goed voor de gedeelde 3e plaats in deze dag cyclus. Over het gehele seizoen eindigde Venray met 46 punten op de 7e en laat ste plaats. Kampioen werd het team van Heerlen met 82 punten. De hoogste game werd gescoord door Sandra Minten met 188. De beste speler was Eddy Willems met 142,5 gemiddeld met Jochem Magermans (139 gem.) als goede tweede. Luke Verhoeven winnaar Harrie Claesssens-trofee Er werd goed gescoord, waarbij Raymond Klaassens met 200 tot de hoogste game kwam. De overige hoge games kwamen van Bart van Rens (194), Raymond Spee (190), Danny Jacobs (188), Henri Vallen (182) en Lars Lenssen (178). De beste speler was Raymond Spee met 169,5 gemid deld. Door o.a. een nieuw PR te scoren (121) bekroonde Luke Verhoeven (831 punten) deze kompetitie met het terech te kampioenschap, omdat hij bijna het hele seizoen aan de leiding ging. Patricia Camps (598 pt en Mickey Bindewalt (567 pt) nemen respectieve lijk de 2e en 3e plaats op het podium in. Zaterdag a.s. gaan we met 20 deelne mers op toernooi in Veghel. Verdere gegevens vinden jullie op het infobord in de Bowling. Voor de overige leden is er geen bowlen. Toernooi Drachten Inge Lenssen heeft in Drachten bij het B* toernooi de 3e plaats behaald. Met 931 pins ging ze als 3e de finale in. In de finale (501 pins) kon ze echter de achterstand niet meer wegwerken, maar de 3e plaats kwam niet meer in gevaar. Met een toernooigemiddelde van 179 over 8 games waren Sindy Kurvers als winnares en Ilona Dekkers te sterk voor haar. Broer Lars speelde in de Pupillenklasse weer eens een puike wedstrijd en evenaarde de prestatie van zijn zus. Na als 2e de finale te zijn ingaan (857 pins) en na een finaleserie van 463, mocht ook hij op podium plaats nemen met een totaal pinfall van 1326 (165,75 gemiddeld). Winnaar werd de noordelijke favoriet Rick Kuiper vóór Ivo van der List. Uitslagen: HC Manual 1-Hercules 1 17-3 DC Manual 1-Fancom Bevo 4 11- 1 DB Manual 1-Blerick 1 2-17 Programma donderdagI8 mei: Egersbos, Blerick DR Blerick 1-Manual 1 a. 19.30 Dames C Dames B a. 19.00 Programma zaterdag 20 mei: De Weert: HC Manual 1-Loreal 2 a. 10.00 Denken jullie aan de aanmeldingen voor zaterdag 10 juni a.s. Training heren A begint om 20.00 uur De animo voor de Venrayse nacom petitie is dit jaar gering. Slechts zes teams schreven zich in voor het toernooi dat komende zaterdag 20 mei wordt afgewerkt. De zes deelnemende ploegen zijn ZVV Noir, Drukshop. HVC/ComputerWork, De Bonte Koe, Lake Valley en ZVV Venray. Zij spelen een halve competitie en de wedstrijden duren 15 minuten. In voorgaande jaren was de zaalvoetbalnacompetitie een meerdaags toernooi met zo'n twintig Venrayse teams. Verleden jaar won 't Trepke de Jos Schaminee Memorial Cup maar de bokaalhouder heeft zich ditmaal niet eens ingeschreven. Het toernooi wordt gespeeld in sporthal De Wetteling. Om 10.00 is het openingsdu el tussen ZVV Noir en Drukshop. Alle duels worden geleid door de Venrayse arbiters Mat van den Bekerom en Peter Wefels. Om 15.30 wordt het toernooi beëindigd waarna de prijsuitreiking volgt. Zondag 21 mei gaat de Tafeltennis Estafette van de NTTB Afdeling Noord-Limburg dan eindelijk van start. Om precies 17.00 uur beginnen Marc Cremers en John Jelles van de Tegelse Tafeltenniselub aan de eerste 24 uur. Vlak daarvoor zal de Venrayse wethouder Jan Houba (Sport) in tafeftenniscentrum De Kiosk in Venray het officiële startsein geven. De'openingsceremonie'zal zondag 21 mei om 16.30 uur beginnen met een welkomstwoord van de voorzitter van het afdelingsbestuur van Afdeling Noord- Limburg van de NTTB, Wiel Schets. Vervolgens zulten de spelers voorgesteld worden aan het publiek. Daarna zal wethouder Jan Houba de aanwezigen kort toespreken, waarna hij het startsein zal geven voor de Tafekenins Estafette door met Wiel Schers 'een balletje te slaan' tot 1 minuur voor 5. Vervolgens worden vanaf 17.00 uur op één tafel zeven dagen lang, 24 uur per dag wedstrijden gespeeld door zeven koppels van twee spelers. Per dag zijn twee spelers nodig dïe 24 uur achter elkaar (met slechts 15 minuten pauze na elke S uur) wedstrij den tegen elkaar spelen. De Tafeltennis Estafette w ordt gehouden vanwege het 50-jarig bestaan van de afdeling Noord-Limburg van de Nederlandse Tafeitennisbond (NTTB Als de poging slaagt om 7 dagen lang non-stop te tafeltennissen krijgen de deelnemers een vermelding in het Guinness Record Boek. Behalve het sportieve element is echter ook een sponsoractie gekoppeld aan-het evenement, waarvan de opbrengsten naar de kinderafdeling van Ziekenhuizen Noord-Limburg gaan. De jubilerende afdeling Noord-Limburg heeft gekozen voor dit doel. vanwege het regionale karakter van de stichting Ziekenhuizen Noord-Limburg. Dit samenwerkingsverband tussen het sl. Maart ens Gasthuis in Venio en het st. Elisabeth Ziekenhuis in Venray bestrijkt nagenoeg dezelfde regio als de atdeling Noord-Limburg. Wie wil sponsoren kan contact opnemen met Ying-Fu Li (Jubileumcommissie), telefoon: (0478)512301. Uiteraard kan men zich ook bij ëén van de deelnemers opgeven of tijdens de Tafeltennis Estafette zelf. U kunt een sponsorbedrag ook overma ken op het banknummer van NTTB, Afdeling Noord-Limburg: 10.77.50.112 O.V.V. 'tafeltennisestafette'. Uitslagen: Meisjes junioren-ERP'70 79-17 Mini's 2-Akros 2 58-26 EBCG 2-Mini's 2 50-2 Condor-Meisj. Junioren 8-67 Programma vrijdag 19 mei: Meisj. Junioren-EBCG 19.00 Fluiten: John Berden en Paul Menheere. Tafel: Crispijn Lingmont en Sjors Poels Mini's 2-Venlo Sport 19.00 Fluiten: Mikke Leenders en Joep Vaessen. Tafel: Maarten Wijnen en Robin Smeets De trainingen op deze avond van Kadetten 2 en jongens junioren verval len vanaf 19.00. Op het 3e veld moge lijkheid voor een vrije training. De geplande benjaminactiviteit van 12 mei is door inhaalwedstrijden niet doorge gaan. De nieuwe datum is vrijdag 26 mei om 19.00 uur. Alle benjamins zijn dan welkom in de Wetteling. Al deze inhaalwedstrijden moeten gespeeld worden, de veroorzaker bij het niet doorgaan krijgt een forse boete via de bond dus zorg dal je er bent. De volgende openstaande wedstrijden zijn als volgt gepland Op 27 mei uit om 18.00, speelt Heren 2 tegen Schijndel 2. Kadetten 1 uit tegen AA-Drink Sharks op 3 juni om 13.30. De wedstrijd van de jong junioren tegen Aalst Waalre zal vermoedelijk 26 mei om 19.00 gepland worden. Speel je het volgend seizoen We zijn bezig met de planning voor het nieuwe seizoen, daarvoor is het van groot belang om te weten of je het vol gend seizoen wilt spelen of niet. Stop je met (competitie) basketball geef dit dan zo snel mogelijk door aan het secretari aat tel. 550906. Vereniging presenteert nieuw clubtenue tijdens receptie (Door Henk Willemssen) iljartvereniging Door fening Sterk (DOS) bestond op lei 25 jaar. Op zaterdag 27 mei 1 de jubilerende biljartclub 25-jarig bestaansfeest. In blokaal de Oldtimer aan de p| ïseniusstraat vindt van 19.30 20.30 de receptie plaats, ïrna is er een gezellige feest- nd met muziek en een koud •OS is een van de grootste biljartver- ((j ''"gen in Venray. De club telt meer istiif le k let. 40 leden en neemt met zeven teams de competitie van de Venrayse art Bond deel. In de landelijke ee| dscompetilie komt DOS met drie Z V0 us uit. DOS had in Venray ook een ttrekkersrol want als eerste vereni- losc §'n8 het midden jaren tachtig in officieel clubtenue spelen, •tzitier Wim Schillings: "We werden i door iedereen voor gek verklaard. Hots ar inmiddels heeft bijna iedere k| irayse biljartclub zijn eigen tenue. In ltsei landelijke competities is dat trou- isook verplicht. Tijdens de receptie 27 mei zal het bestuur de nieuwe 'fi's dragen waarin de biljarters vol- jaar gaan spelen." Het grootste ftieve succes haalde de jubilerende artclub op 14 juni 1992. Toen werd dat ti tic dar het eerste team landskampioen in de hoogste klasse Libre. Daarvoor waren de Venrayse biljarters al zes keer dis trictskampioen geworden. PARADIJS DOS kent een bewogen geschiedenis. De vereniging werd op 1 mei 1975 opgericht door zes medewerkers van Inalfa. Het was toen nog een echte vrij- etijdsclub die niet aan competities deel nam. Tot 1983 had DOS zijn onderko men in De Burggraaf waar nu danscentrum Janssen gevestigd is. In dat jaar was de club bijna ter ziele gegaan want het telde toen nog slechts vier leden. DOS werd nieuw leven ingebla zen door vier spelers die van ONA over kwamen. Daarnaast gingen enkele gemeenteambtenaren bij DOS biljarten. Onder de nieuwe voorzitter Bert Suilen maakte de club eind 1983 een nieuwe start. Na het vertrek uit De Burggraaf was hel moeilijk om een vast onderko men te vinden. DOS speelde enige tijd in Den Tommes in Merselo en in de kel der van het voormalige restaurant de Pepermolen aan het Henseniusplein. Sinds 1 februari 1985 vond DOS onder dak in hei toen nieuwe hotel De Wieënhof. "Burgemeester Defesche heeft daar ons clublokaal nog geopend in de kelder van het hotel. Hij onthulde toen het verlichte DOS-emblecm. Wë hadden daar een echt biljartparadijs met twee tafels, een bar en een eigen ingang", weet voorzitter Wim Schillings zich nog te herinneren. FEESTELIJK Na anderhalfjaar moest de biljartclub opnieuw uitkijken naar een andere loca tie want De Wieënhof had de kelder nodig voor andere doeleinden. In november 1986 vond DOS eindelijk een vaste stek in café de Oldtimer. En kwam er een einde aan een roerige periode van vier verhuizingen binnen drie jaar tijd. In 1995 volgde secretaris Wim Schillings de aftredende voorzitter Suilen op. "In de Oldtimer kregen we drie biljarts ter beschikking. Maar vorig jaar is het café verbouwd en toen is er zelfs een vierde biljart bijgekomen. We zijn er sindsdien echt op vooruit gegaan en hebben er nu een schitterende accom modatie", zegt voorzitter Schillings vol trots. DOS kende in het verleden vele successen. Het eerste team speelt nog altijd op een hoog niveau. Sterbiljarter is Leo Cuijpers die een moyenne van 11,36 haalt. De clubavonden zijn op maandag en donderdag. Het jaarlijkse uitstapje op de derde zaterdag in sep tember wordt in dit jubileumjaar extra feestelijk. Wim Schillings: "Want we gaan nu drie dagen op stap. Van vrijdag 15 september tot zondag 17 september verblijven we in de Zuid-Eifel. Daar is voor alle leden en hun partners een hotel afgehuurd voor een geheel verzorgd lang weekeinde." Zaterdag en zondag is Judovereniging Erised uit Venray naar een judotoernooi in Nijmegen geweest. Er deden ruim 750 judoka's aan dit eve nement mee. Erised was er met tien judoka's De volgend judoka's vielen in de prij zen. Een le prijs werd behaald door Danny Mulder in de klasse tot 41 kg. Een 2e prijs wisten Maud Berden, in de klasse tot 24 kg, Jack Martens tot 28 kg en Arantxa Garcia tot 37 kg in de wacht te slepen. Daarnaast hebben de volgende judo ka's een mooie 4e plek veroverd: Sjuul Berden tot 34 kg, Glenn Taylor tot 41 kg en Nathalie Logister tot 57 kg. D.O.S. Damesteams op titeljacht Op 21 mei a.s. spelen Jolanda en Joyce Voesten, Jenny Kusters en Silvia Nouwens de gewestelijke finale voor damesteams. Zij spelen in de Cerise-Bar in Mierlo-Hout tegen TOG (district Roosendaal). WWVG (district Bergen op Zoom) en een districtsteam uit Tilburg voor 2 plaatsen in de nationale finale die in juni in Nieuwegein wordt gespeeld. Aanvang is om 10.00 uur. Óp dezelfde dag spelen in D'n Oldtimer de C5-teams voor de titel. Hier spelen BC Amstenrade uit Zuid Limburg, Vilt '68 uit MaastrichtCoup de Queu uit het district. De Kempen in Brabant en De Maasoever uit Venlo. Clubkampioenschappen libre: Op maandag 22 mei en donderdag 25 mei zijn de eerste speeldagen van de voorronde. Aanvang is om 19.30 uur. Pk's VBB: Dit weekend wordt de kaderfinale (met Leo Cuijpers namens DOS) bij OBK op 18-19-20 mei gespeeld. Aanvangstijd op donderdag en vrijdag is om 19.00 uur. Bandstoten KNBB: Uitslagen: DOS 1-VOP 1 1-6 Alleen Wim Schillings wist zijn tegen standster 1 punt te ontfutselen. Hij deed dat in 25 beurten (gem. 1,20). Programma dinsdag 23 mei: DOS 1-Inaborg Donderdag 25 mei: Inabora-DOS 2 DTOS-DOS 3 V.B.B. Finalewedstrijden 4e klasse libre PK's In de afgelopen week zijn de finale wedstrijden gespeeld van de 4e klassers in de spelsoort libre. G. Tissen van OBK mas zich dit sei zoen de kampioen noemen: hij behaalde 10 matchpunten met een algemeen moy enne van 2.172 met een hoogste serie van 27. De tweede prijs was weggelegd voor B. Wijnhoven van SVD. Hij kwam uit op een moyenne van 1.626 en behaalde 8 matchpunten. De derde plaats was voor J. Verhalle die met 7 matchpunten en een algemeen moyenne van 2.728 zich beter klasseerde dan E. Evers van 000. De kortste winnende partij was ook voor G. Tissen van OBK namelijk 11 beurten en een moyenne van 4.545. Tenslotte tekende P. Gommans van OGO voor het hoogst partymoyenne zijnde 4.666. De wedstrijden vonden plaats in D'n Oldtimer en DOS uit Venray tekende voor de organisatie. Leon Verhorevoort wordt toch nieuwe coach fusieclub (Door Henk Willemssen) De zaalvoetbalclubs 't Trepke en ZVV Venray gaan definitief fuseren. De fusie gaat voor het komende voetbalseizoen in en de nieuwe vereniging zal ZVV Trepke/Venray heten. De huidige 't Trepkecoach Henk Baartman moet plaatsmaken voor Leon Verhorevoort die HVC/ComputerWork na dit sei zoen verlaat. Het clubtenue wordt smetteloos wit. Witte shirts, witte broeken en witte kousen. HVC/ComputerWork zoekt zijn versterkingen dichtbij huis. De Venrayse eerstedivisionist is met vier spelers tot overeenstemming gekomen. Hicham Hlimi ft Trepke), Paul Rutten en Rens van Veghel Z V Venrayen Rob Willems (ZVV Leunen) hebben hun overschrijvingspapieren inmiddels ingeleverd. Opvallend is dat drie van de vier aanwinsten potentiële leden van de nieuwe fusieclub ZVV Trepke/Venray zijn. Bestuurslid Freek Smals sluit niet uit dat er voor 3ï mei nog meer Venrayse zaal voetballers worden aangetrokken. Vast staat dat Stefan van Sinderen (Fermonia Boys) en Jos van Genen (ZVV Trepke/Venray) HVC/ComputerWork zullen ver laten. De eerstedivisionist is er nog niet ingesiaagd een nieuwe trainer/coach aan te trekken. De club zegt momenteel nog met twee kandidaten in gesprek te Voor de Peelkorf beloofde het een spannende wedstrijd te worden. Bij. gelijkspel of winst zou De Peelkorf vei lig staan in de hoofdklasse. Het werd een warme dag waarbij bij de meiden menig zweetdruppeltje over het voor hoofd vloeide. De eerste helft ging vrij gelijk op. Beide partijen hadden veel kansen, maar velen bleven onbenut. De ruststand was 4-3 in het voordeel van De Peelkorf. De tweede helft kwam De Peelkorf goed uit de startblokken. Het spel werd steeds beter en dit resulteerde erin dat De Peelkorf met 4 doelpunten uit kon lopen van de tegenstander Avanti. De Peelkorf beheerste de wedstrijd goed en wist de wedstrijd met succes uit te spe len. Na de wedstrijd was er een grote ont lading bij de ploeg, de trainer Joop Ouderland en bij de supporters. Na een zwaar jaar hebben ze met s'n allen laten zien dat De Peelkorf in de Hoofdklasse thuishoort! Voor De Peelkorf scoorden: Evelien Arts, Carla Claessens en Wendy v. Rosmeulen 2x, Maaike v. Ass, Esther v.d. Pas en Femke v. Rosmeulen lx. Op 11 juni is er een stratentoemooi in Leunen. Hou deze dag vrij. Het wordt weer een echt feest. Zorg dat je het niet mist. Tennis Uitslagen zaterdag 13 mei: OiCa A-Ysselsteyn A 5-5 LVH B1-Swolgen B 5-5 America C-Oostrum C 5-5 Ysselsteyn C-LVH C 6-4 LVH D2-Ysselsteyn D 9-1 Uitslagen zondag 14 mei: LVH A-Merselo A 2-8 Oosirum A-America A 5-5 America B-Ysselsteyn B 4-6 Merselo B-LVH B 5-5 Ysselsteyn C-LVH C 4-6 America C-Merselo C 3-7 OiCa D-America D 4-6 Swolgen D-Merselo D 8-2 Tijdens de eerste algemene leden vergadering op dinsdag 6 juni wordt het nieuwe bestuur, dat uit zeven per sonen zal bestaan, gekozen. Voor de post van voorzitter zijn zowel Huub Jacobs ('t Trepke) als Max van den Langeberg (ZVV Venray) beschik baar. ZVV Trepke/Venray zal met vijf herenteams en een damesteam aan de KNVB-competitie deelne men. In de afgelopen weken werd intensief naar de fusie toegewerkt. Enkele keren per week kwamen bestuursleden van beide clubs bij elkaar om de samenvoeging gestalte te geven. En er moesten enkele har de noten gekraakt worden. Vooral het punt hoofdcoach lag gevoelig. Henk Baartman was 'in' voor die functie maar vanuit de spelersgroep werd Leon Verhorevoort naar voren geschoven. "We hebben er in het voorlopige bestuur overgestemd. De keuze is toen op Leon Verhorevoort gevallen. Bij deze nieuwe vereniging leek het ons beter om met een nieu we onafhankelijke coach van start te gaan", verklaarde 't Trepkevoorzitter Huub Jacobs. Afgelopen week werd Henk Baartman van het besluit op de hoogte gesteld. Daarna werd contact gelegd met Leon Verhorevoort wat al snel tot een overeenkomst leidde. Volgens Huub Jacobs had coach Baartman de bui al zien hangen. "Henk was uiteraard teleurgesteld. Hij heeft hier in de afgelopen twee jaar goed werk geleverd. We wilden hem ook graag voor de club behou den maar Henk wenste niet bij het tweede team aan de slag te gaan", zei Jacobs. Gerard Loeffen, de huidige coach van ZVV Venray, zal nu het tweede team dat in de tweede klasse uitkomt onder zijn hoede nemen. "We zullen de zaken met Henk Baartman netjes afhandelen. Dit is voor beide partijen niet leuk. Maar met het oog op de toekomst leek het ons beter om met Leon Verhorevoort in zee te gaan. We willen in de komende twee, drie jaar doorgroeien naar een hoger niveau. Dat is ook het doel achter de fusie geweest want twee clubs die samengaan staan ster ker", vindt Huub Jacobs. De HVC- spelers Jos van Gerven en Roy van Lierop hebben inmiddels hun komst naar de fusieclub toegezegd. Ook komen er twee zaal voetbal Iers van Wittenhorst naar ZVV Trepke/Ven ray. Het eerste en het tweede team zullen op sterkte worden samenge steld. De drie lagere ploegen worden door de huidige lagere teams van 't Trepke en ZVV Venray bemand. Het bestuur moet nog tal van zaken afwikkelen. Zo is het uit financieel oogpunt niet mogelijk dat alle zes teams komend seizoen al in het nieu we tenue zullen beginnen. Ook is ZVV Trepke/Venray nog in onder handeling over een hoofdsponsor. De kans is groot dat de naam van de nieuwe sponsor aan de verenigings- naam wordt toegevoegd. Zaalvoetbalvereniging 't Trepke 2 De Weert is afgelopen seizoen kampioen gewor den in de 4e klasse A. Op de foto het kampioensteam mei de sponsor, cafetaria Landweert. In sporthal De Wetteling Sporthal De Wetteling in Venray staat op woensdag 31 mei in het teken van 100% Oranje. Bij HVC/ComputerWork komt name lijk een heus Nederlands elftal op bezoek. Het Jong Oranje van het Nederlands zaalvoetbalelftai oefent op die dag namelijk tegen de leef tijdgenoten uit Spanje, de aftrap in sporthal De Wetteling is om 20.30 uur. De zaal is reeds geopend om 18.30 uur. De dag ervoor, op dins dag 30 mei, worden in sporthal De Schulp (Budelse Zaalvoetbal Kompetitie) de degens ook gekruist. Om 20.00 uur staat daar de aftrap voor de eerste vriendschappelijke interland tussen Jong Oranje en Jong Spanje op het programma. Het Jong Oranje zaalvoetbalteam bestaat uit spelers onder 23 jaar uit zowel eerste en eredivisie. Het is het tweede seizoen dat het Jong Oranje team in actie komt. Vorig jaar is met een dubbele ontmoeting tegen Spanje een eerste aanzet gegeven. In Spanje werd toen met respectie velijk 4-1 en 2-1 verloren. Bondscoach Nico Spreij: 'Het belangrijkste is dat deze jongens al in een eerder stadium internationa le ervaring opdoen en dat ze leren omgaan met de eisen die internatio naal aan hen gesteld worden. Zo kunnen we ons eerder en beter oriënteren op jonge talenten. Het ligt zelfs in de bedoeling om in de toekomst ook een onder-21 en een onder-18 zaalvoetbalteam in het leven te roepen. Dit onder-23 team is hiervan de voorloper. Spanje behoort tot de top van het zaalvoet bal, dus is het een uitstekende leer school voor deze jongens'. De selectie van bondscoach Spreij luidt: R. Beerepoot, HV/SCN; R. Bunink, Paa;'29: David Fermont, Fermonia Boys; Christian Froijen, ZVB Grausbouw; Joep Groen, HV/SCN; Ali Guejije, Peter Langhout; Arjan Heerland, Schoonmaakbedrijf Succes; Alexander v.d. Hofstad, Bunga Melati: Pascal Hoogland, Kras Boys; Jeroen Jongbloets, Bunga Melati: Antoine Merlino, Geleen; Fouzi Mesaoudi, ZVV Kouderkerk; Jermaine Vanenburg, Den Haag/Tri meur; Mark v.d. Wal, De Hommel. Kaarten voor de interland van Jong Oranje kosten ƒ5,- (volwasse nen) en ƒ3,50 (jeugd t/m 18 jaar). Kaarten zijn in Venray verkrijg baar bij sporthal De Wetteling aan de Zuidsingel 2. Tevens bij A&S Buitensport. Langstraat 49 en bij A&S Intersport, Schoutenstraat 27, Venray. De organiserende vereniging HVC/ComputerWork laat het Venrayse publiek deze avond ook kennismaken met jeugdzaalvoetbal uit eigen regio. De voorwedstrijd wordt gespeeld, aanvang 19.00 uur. tussen twee teams uit Venray en omgeving.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 17