Venray 2 onderuit in spektakelstuk Trainer Vergeer uit vernietigende kritiek op zijn spelers Wiel Michiels: "Ik wens niet op de slechte prestaties afgerekend te worden" DIS strijdt vanavond toch no om promotie *S>A/enray SV Venray SVV Jeugd SVV Veteranen SV Ysselste V.V. Oostrum DIS Oirlo SV Leunen S.V. Merselo DIS speel extra promotiedu PEEL EN MAAS donderdag 18 mei 2000 - PaggL E kzij di en doe Iricam [de d; Sub-sponsoren: Adecco Uitzendorganisatie, Venray Bergmans Jansen Assurantie Adviseurs Bol Accountants, Venray Fortis Bank, Venray Gerard Reijnders Schilderwerken, Venray Gorree Party Catering, Blitterswijck Hotel Asteria, Venray BLB Agenturen, Venray Hoofdsponsor Interstyling Kledingsponsor«4 inters» W A&S VENRAY ISL Automatisering Bouwbedrijf Koenen Zn, Holthees Lifestyle/Secondo fashion, Venray NLW-bedrijven, Venray Notariskantoren Venray Van der Putt Advocaten, Venray RabobankVenray-Oostrum Rocom Telecommunicatie, Venray Rongen Tegels Sanitair Tegelwerken Golden sponsor: rinalfa industries jitenspobt Auto Arena(^) Thermaalbad Arcen Thetru BV Tom Quicken Party Catering Service Van der Male B.V. Renokas, Venray-Oostrum Verstraaten Taxi B.V., Venray-Overloon WeJeBe Blitterswijck De Witte Hoeve Xerox Manufacturing, Venray Veteranen Programma zaterdag 20 mei: FC Kampioen (België)-SVV v.13.00 (café Hulsman) Afmelden: uiterlijk donderdag, Ben Lenssen. tel 586963. Uitslagen: Venray Al-Ivo Al 2-1 Venray Cl-Baarlo Cl 3-2 Venray Ml-Baarlo Ml 1-6 Venray M3-FCV E3 0-4 Venray D1 -Baarlo Dl 9-1 Wanssum Dl-Venray D2 0-5 Venray D3-Swolg.Boys Dl 1-4 Venray D7-Vitesse D3 3-4 DIS D2-VenrayD8 1-4 Vitesse E1 - Venray E2 2-1 Venray E3-Venray E4 2-3 Venray E5-Wanssum El 12-0 Vitesse E3-Venray E8 6-3 Venray E9-Wittenhorst E6 9-1 Vitesse E4-Venray E14 2-5 Venray F3-Ysselsteyn F1 0-4 Venray F4-Venray F5 0-0 Vitesse F2-Venray F6 2-5 Venray F10-Venray F9 4-1 Toernooien zaterdag 20 mei: Venray BI en B2 Venray Venray C2-Venl.Boys v.10.15 Venray C3 Venl.Boys v.09.15 Venray C5-Vitesse'Ö8 v.09.30 Venray Ml-SHH v. 10.30 Venray M2JvC v.13.30 Venray M3-JvC v.13.00 Venray D3-VVV'03 v.08.45 Venray E3-Geldrop v.13.15 Venray E5-Geldiop v.12.30 Venray E12-Rhode Venray El4-Someren v.13.00 Venray F1 districtbekerfmale Brevendia Venray F2-Geldrop v.09.00 Venray F3-Geldrop v.09.00 Venray F 13-Someren v.08.45 Toernooien zondag 21 mei: Venray C4-Unitas v.09.45 Venray D3-Geldrop v.08.45 Venray D4-Geldrop v.08.45 Venray D8-Best Vooruit v. 10.30 Venray E2-HBSV v.08.45 Venray E9-HBSV v.08.45 Venray F4-Milheezer Boys v. 12.45 Terugkeer van SV Venray naar hoofdklasse lijkt utopie (Door Henk Willemssen) Vlak voor de millenniumwisseling sprak voorzitter Wiel Michiels zich openlijk uit. Zijn club SV Venray zou binnen twee jaar de sprong naar de hoofdklasse maken. "Venray verdient een hoofdklas ser", luidde toen zijn stelling. Enkele maanden later lijkt een terugkeer naar het hoogste ama- teurvoetbalniveau verder weg dan ooit. Een dreigende degradatie naar de tweede klasse en een mogelijk groot spelersverloop zullen de Venrayse voetbaltrots ver terug werpen. "Daar lig ik geen moment wakker van. Want die tijd die heb ik gehad. Als clubvoorzitter heb ik overal invloed op, behalve op de sportieve prestaties. Ik wens dan ook niet op de slechte resultaten afgerekend te wor den", stelt Michiels. In de acht jaar dat hij nu de voorzittershamer hanteert, 'neeft Limburgs grootste voetbalver eniging de zaken zowel organisato risch als financieel goed voor mekaar. Met het binnenhalen van trainer Hans Vergeer, die over een jaar zelfs fullti me als technisch manager in dienst zou komen, had SV Venray de laatste randvoorwaarden gecreëerd voor de sprong naar de hoofdklasse. Maar in het jaar 2000 kende het Venrayse vaandelteam alleen nog maar tegen spoed. De hoofdmacht won geen enkele wedstrijd meer en zakte van de subtop naar de bedreigde zone in de eerste klasse. Trainer Hans Vergeer vroeg en kreeg enkele weken geleden ontbinding van zijn nog tweejarige contract. Hij gaat bij Fortuna Sittard aan de slag als hoofdscout. BLAMEREND Na de blamerende 1-7 nederlaag van afgelopen zondag tegen RIOS is de degradatie naar de tweede klasse vrijwel onontkoombaar. Of er zou vanavond (donderdag) in de return wedstrijd in Echt een wonder moeten gebeuren. Maar niemand die daar nog in gelooft. Want de meeste spelers lij ken al met hun gedachten bij hun aan staande vertrek te zijn. "Het was tegen RIOS een schandalige vertoning. Vorige week tegen 'Heerlen had ik weer hoop gekregen. Maar afgelopen zondag kende ik de spelers niet meer terug. Er was totaal geen inzet en ze leken allemaal met hun eigen zaakjes bezig te zijn. Dit is een klap in het gezicht van alle vrijwilligers die zich belangeloos voor de club inzetten", zo lucht Wiel Michiels zijn hart. "Het ergste vind ik nog dat de spelers hun verantwoording niet nemen. Zij zeg gen nu niet in de tweede klasse te wil len voetballen. Maar zij zijn er zelf schuld aan dat er na de winterstop zo weinig punten gepakt zijn. En dat ligt niet aan de trainers of aan het bestuur. Het is heel laf om hun schuld af te schuiven en hun verantwoordelijkheid te ontlopen door de club in de steek te laten. Want zij hebben het zelf ver knald", oordeelt de Venray-voorzitter. Michiels is vooral teleurgesteld in Rob Scholten en Niels de Klerk die respectievelijk naar de hoofdklassers Panningen en Geldrop vertrekken. "Zij kiezen echt niet voor het hogere niveau. Maar zij gaan puur en alleen voor het geld. Willem Peeters is ook zo'n Venraynaar die alleen maar voor poen wil voetballen. Want hij gaat echt niet bij JVC spelen omdat hij Cuijk zo'n mooie plaats vindt." DROEVIG Voor de Venrayse preses betekent de aanstaande degradatie een flinke streep door de rekening. Want allé ambitieuze plannen voor de sprong naar de hoofdklasse kunnen voorlopig de ijskast in. "Het zijn de spelers zelf die het hebben doorgestreept. Blijkbaar is het in Venray niet moge lijk om binnen de voorwaarden die wij stellen de hoofdklasse te bereiken. Ik kan in Venray niet op straat lopen, of ik wordt daarover aangesproken. Maar op het technische deel heb ik geen enkele invloed. Dan degraderen we maar naar de derde klasse. Ik er lig er ook niet meer wakker van." Wiel Michiels zegt 'droevig gestemd' te zijn over de uitlatingen van enkele spelers dat zij de tweede klasse te min vinden. "En afgelopen zondag dan. Toen speelden we notabene tegen een twee deklasser en verloren met 1-7! Dat is een schandaal voor alle spelers die op het veld stonden. Want wij hadden met 7-1 moeten winnen. Laat ze dat in de volgende wedstrijd tegen RIOS maar eens waar maken. Als de tweede klasse voor hen te min is dan moeten we donderdag ook met 7-0 kunnen winnen. Ik ben in elk geval nu weer hoopvol gestemd." Volharding 2 grijpt titel in reserve hoofdklasse Programma zaterdag 20 mei: SVV-SSS'18 a. 17.00 Alle spelers worden verwacht. Afmeldingen uiterlijk donderdagavond bij E. v. Mill, tel. 582346. Aanvoerder Alex de Swart: "De taktiek deugde niet" Grensrechter Peter Weerts eiste vorige week donderdag de hoofdrol voor zich op in de tweede beslis singswedstrijd tussen Venray 2 en Volharding 2 in Overloon. In de allerlaatste seconde van de verlenging kopte Lennard Jansen Venray 2 naar de titel. Ware het niet dat scheidsrechter Nico Slavenburg op advies van Weerts de treffer annu leerde wegens buitenspel. Volharding 2 greep met de 0-0 de titel vanwege een iets beter doelsaldo in de competi tie (één treffer!). Venray 2 had het echter volledig aan zichzelf te wijten dat het geen kampioen is geworden in de reserve hoofdklasse. De ploeg van coach Henk Langstraat speelde vanaf de 47e minuut met een man meer, Volharding-speler Maikel Fransman zag na een tweede gele kaart rood, schiep zich kans op kans, maar wist geen enkele maal doeltreffend uit te halen. Met kunst en vliegwerk bleef Volharding 2 overeind. Venray-coach Henk Langstraat was realist: "Als je zoveel kansen laat liggen, bijna een uur met een man meer speelt, dan moet je gewoon winnen. Doe je dat niet, 'dan verdien je het ook niet." Grensrechter Peter Weerts stak bij de doeltreffende kopbal van Lennard Jansen in de allerlaatste séconde reso luut de vlag in de lucht. Na afloop lichtte Weerts zijn besluit toe: "Op het moment van de voorzet stond de Venrayspeler die de bal inkopte bui tenspel." "En dus is het doelpunt terecht afgekeurd", stond scheidsrech ter Slavenburg zijn assistent bij. Meteen na het laatste fluitsignaal in deze tweede beslissingswedstrijd om de titel, ontstond er een groot tumult, waarbij de Venray-supporters zich niet onbetuigd lieten. Zo werd grens rechter Weerts belaagd door Venraynaren (zie ook elders in de Peel en Maas). "Ach, dat zijn de emo ties tijdens zo'n duel", probeerde Slavenburg de incidenten te bagatelli seren. "Er stond een kampioenschap op het spel en als in de laatste secon den een doelpunt wordt afgekeurd dan kun je erop rekenen dat supporters teleurgesteld zijn en dingen doen die eigenlijk niet door de beugel kunnen", aldus Slavenburg. Venrayspits Said el Gassab was een andere mening toege daan over de afloop van het duel en de geannuleerde treffer. "Een zuiver doelpunt. De goal had niet afgekeurd mogen worden." El Gassab had vlak voor het afgekeurd doelpunt eveneens de winnende treffer op zijn schoen. In kansrijke positie schoot hij de bal lut tele meters voor het doel echter naast. "Ja, dat had 'm moeten zijn. We heb ben gewoon veel te veel kansen gemist", toonde El Gassab zich realis tisch over de teleurstellende afloop van het duel. Uitslagen: Blerick B2-Leunen BI 4-5 Leunen Dl-SSS Dl afg. Leunen D2-Montagnards D3 1-5 Leunen D3-Venray D7 2-2 Leunen F3-Wanssum F2 4-0 Vitesse C3-Leunen Cl 2-6 Leunen Dl-Volharding Dl 3-8 Leunen D2-Montagnards D3 1-5 SVEB Dl-Leunen D3 5-0 Swolg.Boys El-Leunen E2 4-2 Leunen E3-Achates E3 1-3 Wittenhorst E7-Leunen E4 4-7 SSS F4-Leunen F3 0-3 Meterik F3-Leunen F4 4-1 Leunen F5-Top F3 1-4 Programma zaterdag 20 mei: Toernooien: BI naarRKDEV Cl naar Montagnards E2, E3 en E4 naar VVV03/FCV F2, F3 en F4 naar HBSV A-jeugd, veteranen, senioren en steu nende leden: Onderling toernooi. Voor aanvang en indeling kijk je naar de opstellingen. Hierna is er nog een gezellige sfeeravond. Kom allemaal. Steunende leden kunnen zich opgeven bij Joep Hendrickx of Toon Jenniskens. Aanvang 16.30 uur. Bijeenkomst 16.00 uur. Af- en aanmelden leden en nieuwe leden: Je kunt je af- en aanmelden tot 1 juni 2000. Doe dit zo spoedig mogelijk i.v.m. het indelen van de nieuwe elftal len. SV Leunen op internet: WWW.Leunen.nl Jeugd Uitslagen: Achates F2-Merselo F2 3-0 Merselo D2-Melderslo D2 4-2 Montagnards FI -Merselo F1 3-4 Veteranen Uitslag: SVEB-Merselo 1-0 Programma zaterdag 20 mei: Ysselsteyn-Merselo v. 16.00 Stratentoernooi: De definitieve datum is vastgesteld op 1 juni a.s. (Hemelvaartsdag). Jeugd Uitslagen: Castenray B1 co-Oostrum BI 1-5 Ooslrum C2-Blerick C2 3-0 Oostrum D1 -Achates D2 5-1 Oostrum E3-EWC E3 co 11 -2 Oostrum Dl en Oostrum E3 kampioen. Vrijdag 19 t/m zondag 21 mei: E/F kamp Sportpark De Spar. Programma zaterdag 20 mei: Oostrum Dl toern. Quick Boys v.10.15 Veteranen Uitslagen: Oostrum-Swolgen 2-4 Programma zaterdag 20 mei: RKDSO-Oostrum v. 15.40 Jeugd Uitslagen: Ysselsteyn Dl-Milsbeek Dl Resia D2-Ysselsteyn D2 Ysselsteyn El-Meterik El Ysselsteyn E3-SSS E3 Venray F3-Ysselsteyn F1 Resia F1-Ysselsteyn F2 Ysselsteyn F3-SVEB F2 Ysselsteyn F4-Volharding F4 Senioren Donderdag 18 mei om 19.15 uui van het mini-mixtoernooi voor de Veteranen Uitslag: SSS-Ysselsteyn Programma zaterdag 20 meii Y sselstey n-Merselo Spelers: 12 t/m 11- Scheidsrec Stevens. Korfbal Uitslagen: Senioren 1-Avonti Senioren 2-Treffers Merels 2-Junioren Aspiranten 1-ZSV NKV 2-Aspiranten 2 DOS (A)-Pupillen Castenray-Welpen 1 Programma zaterdag 20 mei: Swift (V) 2-Juniorén Welpen 1, 2, 3, 4, 5: afsluiting coqj /1 tie op sportpark De Vloet in Mi aanvang 13.30 uur. Den e Programma woensdag 24 meizjj Midweek 1-DES (V) J Roka-Midweek 2 Recreanten-KCHB pioer )e vt :n aa The Ofl rs en hee men dan de tw B.L. Pee' la's i ste t 705 i [ste v B.l in v oogst bij :ing odetii laan. rlaae i.L. ienbe tten terste itslaa Nitw x-BI loeij: ers/C Mal nove trijd niet t lnitz. de n; ijmal ly in lan bi 196 t ;oedi (Door Henk Willemssen) Nog nooit was Hans Vergeer zo boos. De vertrekkende trainer voelde zich zondag verschrikkelijk in de steek gelaten door zijn spelers. Door de blamerende 1-7 nederlaag tegen RIOS is de degradatie naar de tweede klasse vrijwel een feit. Een kwartier na de wedstrijd staat het hoofd van Vergeer nog op onweer. "Wat een kutmentaliteit", brieste hij. "Nee, er is zojuist niets meer gezegd in het kleedlokaal. Maar goed ook. Want als er een speler iets tegen mij had gezegd dan had ik hem zo voor zijn bek geslagen. Het is een grote schande wat hier vanmiddag gebeurd is. De spelers hebben geen greintje mentalititeit getoond. Ze hebben John Beerkens en mij gewoon laten barsten. Hier wil ik niet meer bij horen." Terwijl de woedende Vergeer de frustraties van zich afpraat wordt enkele tientallen meters verderop luid gezongen en gela chen. Het tweede elftal viert achter de kantine de overwinning in de finale van de districtsbeker op SVEB 2. De feest- geluiden treffen Vergeer in het hart. "Dit vind ik schandalig van het tweede elftal. Want afgelopen donderdag was het complete eerste team wel aanwezig toen zij de beslissingswedstrijd speel den tegen Volharding 2. En zij zitten hier nu een beetje te feesten. Ik dacht dat we dit seizoen één selectie waren. Dit tekent de mentaliteit van de spe lers", oordeelt Vergeer. De Venlose oefenmeester had zijn laatste wedstrijd op sportpark De Wieën heel anders voorgesteld. Na de 1-0 winst op Heerlen flakkerde de hoop weer op in het Venrayse kamp. In de beide ont moetingen tegen tweedeklasser RIOS kon Venray zich plaatsen voor de finale van de nacompetitie. Maar alles wat mis kon gaan ging zondag ook mis. "In één wedstrijd geven we alles weg. Daar hebben we dan het hele jaar hard voor gewerkt. We hebben meer dan 100 trai ningen afgewerkt. Die zijn dus allemaal voor niets geweest. Dit doet me heel veel pijn. Het is een triest afscheid", sta melt de duidelijk aangeslagen Hans Vergeer. VERWIJT De Venlonaar wuift alle kritiek op de Ietwat ongelukkig verloor DIS thuis van Griendtsveen en door die uitslag werd TOP de grote kanshebber en moest Griendtsveen afwachten. Leek de Oirlose ploeg uitgeschakeld en ook zeer gehavend, nee dus want terwijl Tien ray al een denderend feest in gedachten had trad een onbevangen groenwit met een prima instelling binnen de lijnen. TOP zou met twee goals verschil moeten winnen om rechtstreeks te pro moveren terwijl DIS daarvoor kansloos was maai' alleen bij winst zich nog kon plaatsen voor een extra duel. Vanaf het beginsignaal werd TOP verrast door een aanvallend DIS en hoe wel ook TOP enkele dotjes in de schoot geworpen kreeg was het bij rust 0-1 en toen het vlak na rust 0-2 werd leek TOP helemaal ver van huis. In de 65e minuut toch 1 -2 en weer hoop in Tienray dat 25 minuten later toch moest concluderen dat de favorietenrol een te zware last was gebleken, immers zij zijn helemaal uitgeschakeld terwijl Griendtsveen pro moveert en DIS daartoe nog een kans krijgt via een extra promotieduel, don derdag (vanavond) in Baarlo. gevolgde taktiek van de hand. Maar het is een raadsel dat Vergeer zondag Loek van Schijndel aan de razendsnelle RIOS-spits Igor Smeets koppelde. Van Schijndel is immers niet een van de snelsten en pas na een uur spelen bij een hopeloze 0-4 achterstand werd de Venrayse mandekker uit zijn lijden ver lost. De veel wendbaardere Frank van den Broek werd toen op Smeets gezet. "De bedoeling was dat libero Camiel Fijneman enkele meters achter zijn defensie zou blijven om rugdekking te geven. Maar wat doet hij? Hij gaat samen met Loek op één lijn spelen. En dan roep je de problemen vanzelf op. We hadden van tevoren afspraken gemaakt maar die zijn totaal niet nage komen", vindt Vergeer. Wout Gommers had door zijn heldenrol tegen Heerlen, toen hij als invaller de winnende treffer scoorde, voor het eerst een basisplaats verdiend. Maar de 18-jarige jongeling verzoop in de eerste helft op het Venrayse middenveld. Hij moest samen met Fijneman tijdens de rust in het kleedlokaal achterblijven. RIOS leidde toen al met 0-3. Aanvoerder Alex de Swart verwijt Vergeer dat hij eerder had moeten ingrijpen. "Onze problemen begonnen al snel op het middenveld. Daar kon RIOS doen en laten wat het wilde. Wij werden totaal overlopen. De trainer had daarom al tijdens de eerste helft moeten ingrijpen", zei De Swart die de wissel van Fijneman niet begreep. "Want hij is toch een belang rijke man achterin. Ik heb dat tijdens de rust ook gezegd. Maar de trainer wilde niet luisteren. Hij werd alsmaar bozer. Ik was het helemaal niet met zijn tak tiek eens. Maar hij zei dat het allemaal aan ons lag." LEEGLOOP Toen RIOS na rust binnen een minuut 0-4 scoorde was het helemaal gebeurd met Venray. Het werd uitein delijk 1-7 waar dubbele cijfers ook mogelijk waren geweest. Hans Vergeer meent dat zijn spelers er met hun gedachten totaal niet bij waren. "Ze leken alleen maar met eigen zaakjes bezig te zijn. Ze hebben de club enorm in de de steek gelaten." De geruchten over een leegloop nemen hand over hand toe. Niels de Klerk kondigde DIS speelt vanavond (do fgej dag) een beslissingswedstrij promotie naat' de vijfde k Op sportpark De Meers Baarlo treedt de Oirlose vqfus uit ploeg om 19.00 uur in het s "reki perk tegen Hom. De Oirlose balclub was als tweede geeii in de nacompetitie in de klasse D achter Griendts Door een tweetal fusies kw irayse er extra promot ieplaatseü landel waardoor DIS en Hom, dat 'Sook de werd in dc nacompetitie 2j zesde klasse C. een herk4 krijgen om alsnog naar de klasse te gaan. i jartclu 40 iei de c art B dscon ofl irzitte i dooi ar in lieve direct na de wedstrijd zijn vertrek aan. Hij gaat voor hoofdklasser Geldrop spe len. "Ik ga niet in de tweede klasse voetballen. Never! Want het team valt helemaal uit elkaar en er moet een com pleet nieuw elftal opgebouwd worden. Daar heb ik geen zin meer in. Ik kies nu eens voor mezelf. Geldrop speelt al 23 jaar in de hoofdklasse. Daar ga ik naar toe." Na Marco Berden (Leunen), Rob Scholten (Panningen) is Niels de Klerk de derde speler die zeker vertrekt. Het lijkt een sneeuwbaleffect te krijgen want de meeste voetballers twijfelen. Frank van den Broek en Camiel Fijneman willen ook de Venrayse hoofdmacht de rug toe keren. De beide doelman Richard Stammen en Rick Ewalts zijn benaderd door respectieve lijk Panningen en Geldrop. De routi niers Hugo Lenkens, Loek van Schijndel en Alex de Swart dubben over hun toekomst. "De groep moet grotendeels intact blijven. Want ik heb geen zin om in de tweede klasse hele maal opnieuw te beginnen", zegt Alex de Swart (29). De middenvelder kwam drie jaar geleden over van Melderslo. "De gezelligheid vind ik ook heel belangrijk. Ik ging na de wedstrijd meestal stappen met Rob, Hugo en Rick. Het is heel jammer dat het team uit elkaar valt." Voetbal Uitslagen: DIS 1-Griendtsveen 1 TOP 1-DIS 1 Programma donderdag 18 mi in Baarlo: DIS 1-Horn 1 (winnaar promoveert naar 5e klas Veteranen Programma zaterdag 20 mei: DIS-Top Korfbal Uitslagen: DIS 1-Midako 1 DIS A-Grubben A DIS B-Ajola B Erica D-DIS D DIS E-Swift E DIS E-De Merels E DIS 3-Oostrum 1 (welpen) 1-0 Programma zaterdag 20 mei: DIS D-Odos D Programma dinsdag 23 mei: DIS D-Wittenhorst D Programma woensdag 24 mei De Merels-DIS (recr) peelenm@tref.nl mark len, s met Nutri t dt 25- blok: iiseni 20. irna ind r ïet.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 16