de Studio PEEL EN MAAS "Driena is een schat van een vrouw" Doe mee en win met de Venrayse Euro 2000 pool Samen voor Enschede op Veiling ZON Orkest Ca Va uit Venray naar Tirol Vroege vogel wandeling Jenniskens Publiekswand eling in De Paardekop 9900 gulden voor goed doel Nog een keer Pjing Onder invloed INTERIEURSTYLISTEN Café-Restaura nf Lovinckplein 2 5813 CC Ysselsteyn Tel. 0478-541221 Wij beschikken over een 4-tal zalen die alle voorzien zijn van airco en een eigen geluidsinstallatie. Meelzolder- tot 100 personen Kleine zaal - tot 40 personen Grote zaal - tot 350 personen Houtwerf - tot 750 personen Voor al uw feesten en partijen Roelanzia gewoon goed Harrie Jacobs (71) en Driena Jacobs-Jacobs zijn vrijdag 19 mei (72) vijftig jaar getrouwd. Een hele periode, maar nog steeds genieten ze volop van elkaar én van het leven. "Ik zou het nog gemakkelijk honderd jaar met Driena kunnen volhouden", zegt Harrie Jacobs trots, "want Driena is gewoon een schat van een vrouw." Het gouden bruidspaar heeft vijf kinderen, drie jongens en twee meisjes, negen kleinkinderen en één achterkleinkind. "Onze dochters wonen allebei in Deurne. onze zoons in Venray. Gelukkig is de band met onze kinderen en kleinkin deren erg hecht en komen ze vaak bij ons over de vloer", zegt Driena. KINDEREN Vrijdag komen de kinderen zeker op visite, want dan vieren Driena en Harrie, die al veertien jaar in een mooie flat aan de Hubenhof wonen, immers hun vijftigjarig huwelijks- Zondag 21 mei is er voor de twee de en laatste maal dit jaar een extra vogelexcursie in Nationaal Park de Groote Peel. Ervaren peelgidsen zullen u meenemen voor een wande ling door het gebied en u vertellen over de vogels die u tegenkomt. In deze tijd van het jaar verblijven er in het park zo'n 90 verschillende vogelsoorten die speciaal naar dit gebied komen om er te broeden. Vele van deze volgens zijn 's morgens vroeg actief,\andaar dat deze wandeling voor de echte lief hebbers ook al om 06.00 uur van start gaat. Dus: zondag 21 mei om 06.00 uur bij Bezoekerscentrum Mijl op Zeven. Duur van de wandeling is 2 a 3 uur en de deelname is gratis. De wandeling gaat onder alle omstandigheden door, dus denk aan geschikte kleding en uiteraard een verrekijker. installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Harrie en Driena Jacobs worden vrijdag ongetwijfeld door hun kin deren en kleinkinderen in het zon netje gezet. feest. "We weten niet precies wat ons te wachten staat. Overdag komen onze kinderen en kleinkinde ren hier, maar verder laten we alles gewoon op ons afkomen. Maar ik denk dat de kinderen nog wel een verrassing voor ons in petto heb ben", zegt Harrie lachend. Harrie en Driena zijn geboren en getogen in Venray. hij in een woning aan de Weg in Berg, zij in Veltum. Maar de eerste vonk sloeg niet in Venray, maar in Venlo over. "Tijdens de kermis in Venlo gingen we voor de eerste keer met elkaar uit", herinnert Harrie zich nog als de dag van gisteren, "maar we kenden elkaar eigenlijk al jaren." WERK Harrie werkte onder andere jaren lang bij een tuinder in Venlo en in IVN Geysteren-Ven- ray Op zondag 21 mei een publieks- wandeling in De Paardekop. Het vertrek is om 09.30 uur vanaf de parkeerplaats nabij de Grote Kerk aan de Raadhuisstraat. De wande ling begint om 10.00 uur ij het Infobord aan de Puttenweg. De Paardekop is een gebied van ongeveer 100 ha groot en is een oud Peelrestant. Het dankt zijn naam waarschijnlijk aan een verhoging in het gebied, een bult, die de naam Paardekop kreeg. Het laagste punt is 32m NAP, het hoogste is 34.5m NAP. In het oude stukje Peel zijn ver schillende poelen, een goed biotoop voor o.a. gladde slang, levend barende hagedis en de heikikker. Er zijn nog restanten hei en er worden in het gebied open plekken gemaakt door middel van het kappen van berkenboompjes. Het is een zeer vogelrijk gebied, maar ook veel vlinders, libellen en waterjuffers. De bossen zijn aangeplant en bestaan voornamelijk uit Amerikaanse eik, beuk en grove den. Kortom het is een gebied dat in allerlei opzichten zeer de moeite waard is, maar wel een na gebied dus laarzen of goede schoenen zijn nodig evenals een verrekijker. wij werken graag met u samen, om in alle rust een interieurplan te maken, dit kan een kleurenplan zijn, gecombineerd-met onze collectie gordijnen en vloerbedekking, ook een kompleet interieurplan met tekeningen van onze interieurarchitect is mogelijk. op vrijdag en zaterdag zijn wij open, de andere dagen werken wij op afspraak. tamara martens Interieurarchitect cor reijnders kleurenadviseur paterslaan 5 venray tel. 0478-582025 Leden van Lionsclub Venray hebben zich afgelopen weekeinde weer ngezet voor het goede doel. In vijf plaatsen in Nederland werden afgelo- ■n zaterdag asperges, vers van de grond, aan de man of vrouw gebracht, e jaarlijkse actie bracht maar liefst een bedrag van 99(30 gulden op. Dil drag is, evenals de netto-opbrengst van de veiling, bestemd voor de akantie van zo'n zestien spierdystrofiepatiëntjes. Medio juli vertrekken mieuw twee groepen spierdystrofiepatiëntjes Voor een vakantie van een eek naar een zomerverblijf op het eiland Texel. DONDERDAG 18 MEI 2000 - NR. 20 HONDERD EENENTWINTIGSTE JAARGANG Zondag benefietconcert voor slachtoffers vuurwerkramp De medewerkers van Veiling ZON in Grubbenvorst organise ren zondag 21 mei op het veiling complex een Limburgs benefiet concert. De opbrengst van het concert, dat de naam Samen voor Enschede heeft meegekregen, gaat naar de slachtoffers van de vuur werkramp in Enschede. Het con cert, een initiatief van de onderne mingsraad van Veiling Zon, begint om 13.00 uur. Een groot aantal Limburgse artie sten heeft inmiddels toegezegd naar Grubbenvorst te komen. Op de voorlopige lijst staan de namen van Wooden Chain, Neet oet Lottum, Jef Diederen, Triangel, Sjra Puts, Beppie Kraft, Frans Theunisz, Anja Bovendeaard, Theo Marij, Peter Hugo, Dubbelop, Taai Taai, Die Doa en Ben en Marcel Verdellen. De verwachting is dat zich de komende dagen nog meer Limburgse artiesten zullen melden. Kaarten zijn onder andere te koop bij de VVV-kantoren in Venlo en Venray. De toegangsprijs voor vol wassenen bedraagt 20 gulden. Kinderen tot en met twaalf jaar betalen vijf gulden. Giften voor de Samen voor Enschede-actie van Veiling ZON kunnen worden over gemaakt op een speciaal hiervoor geopend bankrekeningnummer 12.36.26.234 ten name van Samen voor Enschede. De directie van Veiling ZON heeft voor haar mede werkers de eerste zevenhonderd kaarten aangekocht. Hiermee bedraagt de eerste tussenstand van de Samen voor Enschede-actie 14.000 gulden. ACTIE BLITTERSWIJCK Ook in Blitterswijck is een inza melingsactie opgestart. In Enschede is op dit moment een grote vraag naar onder andere bankstellen, stoe len, tafels, bedden, fietsen, wasma chines, koelkasten, kinderwagens, serviesgoed en electrische appara tuur. Kleding is er voorlopig vol doende. De firma Van Leendert Transport heeft bij 't Drieske in Blitterswijck (nabij de kerk) een grote container geplaatst waarin alle spullen verzameld worden. Informatie, tel: 531285. Voorspel de uitslagen van het Europees kampioenschap Annika Kruithof was vorige week de trotse winnares van het Groot inrays Sprookjesboek. Helaas voor haar, stond het winnende verhaal jing" niet goed in Peel en Maas afgedrukt. Daarom hier nu het volle- ;e verhaal. was eens... heel lang geleden een ïgetje. Hij heette Pjing en hij was Chinees maar woonde in iderland. Dat komt doordat zijn en oma vroeger naar Nederland aren verhuisd. it was één jaar voor de oorlog. Er as namelijk oorlog tussen China Nederland hoe gek het ook ocht klinken. Niemand wist waar- n. Pjing vond de oorlog helemaal et leuk. Het was eng en hij wist et voor wie hij was. Hij was een nnees dus moest hij China het ste vinden maar hij woonde in :derland. een dag toen hij alleen thuis was sloot hij dat hij iets tegen de oor- wilde doen. Hij wilde vrede, aar wat kon hij doen? Hij was pas en de grote mensen zouden vast et naar hem luisteren als hij zei dat vrede moest komen. Hij zat een dje voor zich uit te staren en te nken toen hij opeens het houten aakje op de kast zag bewegen, lat kan nooit!' dacht hij bij zich- If en wreef zijn ogen uit. 'Ik oom'. Maar dat was niet zo. De aak bewoog echt. Hij sloeg zijn eugeltjes uit en vloog naar Pjing. e zat verstijfd van schrik op de ink. De draak ging voor Pjing op tafel zitten en zei: 'luister goed 'ngJÜ bent een verstandige jon- n die aan vrede denkt. Daarom n je mijn uitverkorene en jij mag twee landen helpen, orgenvroeg als de zon opkomt ga op zoek naar de vredesbloem. Hij aat in een bos 100 kilometer hier ndaan. Maar pas op voor de oor- gsbloem. Als je die aanraakt, int het nooit meer goed tussen ide landen. 'Maar wat moet ik et die bloem doen en hoe weet ik anneer ik hem gevonden heb?' 'Je het aan alle dieren, bloemen, anten en bomen moeten vragen. Ik 'er iets in je zodat je ze kunt ver- En haast je wel want over een ar dagen zal de vredesbloem ver dikt zijn. Stel verder geen vragen ter', !t draakje spreidde zijn vleugels, tog naar de kast en een paar tonden later leek het als of er ats gebeurd was. Pjing staarde rbluft naar het draakje wat weer iodstil op de kast zat. Toen liep hij teen en pakte het draakje op. Hij keek het aandachtig maar niets fes erop dat het houten beeldje n zijn plek was gekomen en had sproken. volgende ochtend stond Pjing op. pakte wat brood, stak een daarvan in zijn zak, at de rest ,en liep naar de stal om zijn paard halen. Wat hij nog niet had daan was uitproberen of hij echt t[de natuur kon praten. Dus pro- ®rde hij het bij zijn paard en toe: 'vind je het erg dat ik je zo vroeg kom halen?' En het paard ant woordde: 'nee hoor, maak je maar niet druk'. Dus stapte Pjing op en galoppeerde weg. Pas toen het avond werd stopte hij. Hij was doo dop en sprong van Zijn paard. Hij zocht wat struiken en viel daar meteen in slaap. De volgende ochtend stond hij weer vroeg op. Het brood wat hij nog had at hij op en toen ging hij weer op weg. Aan het eind van de ochtend kwam hij bij een groot bos. 'Dit moet het zijn', dacht Pjing en kom van zijn paard. 'Laat ik maar meteen begin nen met zoeken, ik heb niet zoveel tijd meer'. En hij stapte naar een boompje. 'Dag boompje', zei Pjing. 'Weet jij misschien waar de vredes bloem is?' 'De vredesbloem?' vroeg het boompje, 'die ken ik niet. Ik ben ook nog niet zo oud dus ik ken nog niet iedereen in dit bos. Als ik jou was zou ik het aan die oude eik daar vragen'. Dus stapte Pjing naar de oude eik en stelde zijn vraag. 'De vredesbloem?' vroeg de eik. 'Ja meneer de eik', antwoordde Pjing. 'O, nou die kant moet je op en daar vraag je maar verder'. Pjing liep de aangewezen kant op en vroeg ondertussen aan alle planten en die ren naar de vredesbloem. Na een uur zoeken had hij zijn doel bereikt. Alleen was er één probleem. Vlak naast de vredesbloem stond de oor- logsbloem. Pjing moest dus heel er voorzichtig zijn met plukken want hij mocht de oorlogsbloem niet aan raken. Hij was bang om de goede bloem te plukken. Maar toen hij zag dat hij nog weinig tijd had (want de bloem was bijna uitgebloeid) besloot hij hem toch te plukken. Heel voorzichtig pakte Pjing de bloem vast en trok hem omhoog. Hij keek opgelucht toen hij merkte dat hij de oorlogsbloem niet had aangeraakt. Maar nu moest hij toch weer gauw naar huis. Hij rende terug naar zijn paard en bedankte onderweg alle bloemen, planten en dieren die hem geholpen hadden. Toen reed hij in volle galop weer naar huis. Hij reed de hele nacht door en de ochtend van de volgende dag. Laat in de middag kwam hij thuis. Maar hij rustte niet uit en rende naar binnen. Daar bleef hij voor het draakje staan. 'Hier ben ik weer met de bloem'. Het draakje antwoordde: 'goed gedaan, de oor log zal ophouden en er zal voor altijd vrede zijn. Toen loste het beeldje in rook op en er kwam 'n beeldschone prinses tevoorschijn. Pjing en de prinses trouwden en Pjing werd de eerste koning van Chinaland (genoemd' naar Neder land en China). Ze kregen veel kin deren en leefden nog lang en geluk kig. Harrie en Driena Jacobs vijftig jaar getrouwd Op donderdag 1 juni vertrekt Orkest £a Va voor een vierdaagse muzikale trip naar Lermoos in Tirol. Het 24 muzikanten tellende orkest staat onder deskundige leiding van Wil Jacobs. De laatste maanden is hard gewerkt aan het inmiddels uit gebreide repertoire. Dit varieert van Big Band en Dixieland muziek, tot Tsjechische, Duitse, Nederlandse. Oostenrijkse en Engelse nummers. Tijdens dit Hemelvaartweekend zijn diverse optredens gepland, waar een speciale keuze van Duitse en Oostenrijkse muziek ten gehore zal worden gebracht. Daarnaast is er voor de muzikanten en de 32 sym pathisanten voldoende gelegenheid voor uitstapjes, ontspanning en vooral gezelligheid. Zondagavond 4 juni zal de eerste buitenlandse reis van Orkest £a Va in Venray wor den afgesloten met een gezamenlijk diner. Muziek en gezelligheid zijn de hoofdthema's van Orkest £a Va en zo belooft het weekend ook te worden. Politiemensen troffen in de nacht van vrijdag op zaterdag op de krui sing van de Julianasingel en de Wilhelminastraat een 33-jarige bromfietser uit Venray aan die dui delijk onder invloed was. Hij is aan gehouden en voor een ademanalyse meegenomen naar het bureau. Daar sabotteerde hij die ademanalyse door te zuigen in plaats van te bla zen. Na het opmaken van een pro- ces-verbaal kreeg de man een rijver bod voor twaalf uur en is hij naar huis gebratht. de bouw. "Ook heb ik de ontginning van de Peel van dichtbij meege maakt en op het Duitse oorlogskerk hof gewerkt", zegt Harrie. De Venraynaar was ook 4,5 jaar in dienst bij Rank Xerox, totdat hij vanwege rugproblemen op zijn 46ste werd afgekeurd Terwijl Harrie zorgde dat er brood op de plank kwam. hield Driena zich vooral bezig met het huishou den en de opvoeding van de kinde ren. "We hadden het jarenlang niet erg breed gehad, maar genoten toch van elke nieuwe dag. Ruzie hebben Harrie en ik niet vaak gehad", zegt Driena. HERNIA Tot Driena vier jaar geleden in een rolstoel belandde, trok het duo er vaak samen op uit. "We wandel den en fietsten regelmatig door de natuur en gingen vaak vissen", zegt Harrie. Ook reizen deed het duo graag en veel. "zes jaar geleden zijn we zelfs nog zeven weken bij mijn broer en zus in Australië op bezoek geweest", vertelt Harrie, "een prachtig land. Ja, dat was een mooie ervaring." Ook bracht het gouden bruidspaar onder andere een bezoek aan Lourdes en Oostenrijk. Maar enkele weken later ging het mis. Driena kreeg onverklaarbare pijn aan haar rug, werd geopereerd in het Venlose ziekenhuis, maar belandde uiteinde lijk door een medische fout in een rolstoel. Moeilijke momenten volg den, maar de liefde bleef. "We heb ben samen veel meegemaakt, moei lijke en mooie momenten", meent Harrie. "Nu Driena in een rolstoel zit kan ze zelf niet meer zoveel, omdat ze sneller moe is. Maar ze heeft altijd voor mij klaargestaan, dus is het voor mij vanzelfsprekend dat ik nu zoveel mogelijk voor haar zorg." Verveling? Dat woord kennen Harrie en Driena niet. "Nee, we kaarten elke dag en regelmatig komen onze kinderen en kleinkinde ren op bezoek. Verder genieten we vaak uren van het fraaie uitzicht dat we vanaf ons balkon over Venray hebben", zegt Harrie. Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur wordt, hoeveel doelpunten Nederland scoort tijdens het EK, hoeveel tegentreffers Edwin van der Sar (of Èd de Goey of Sander Westerveld) achter de oren krijgt en hoeveel doelpunten er in zijn totali teit tijdens de Europese titelstrijd worden gescoord. Voor het bepalen van de wedstrijduitslagen gelden de uitslagen na 90 minuten voetbal, dus verlengingen tellen niet mee. Bij een juist voorspelde eindstand krijgt de deelnemer tien punten en bij het goed voorspellen van winst/gelijk of verlies zijn drie punten te verdienen. Iedere juist voorspelde kwartfina list, halve finalist en finalist levert respectievelijk twee, vijf en acht punten op. Wie de nieuwe Europees Bestuurslid Stephan Keijsers geeft het startsein voor de poolwedstrijd. kampioen goed invult, mag nog eens rekenen op een bonus van twaalf punten. De extra vragen kun nen elk maximaal nog eens twintig punten opleveren. Er zijn dus genoeg punten te verdienen! INSCHRIJVEN Inschrijven voor de Venrayse Euro 2000 pool is mogelijk tot uiter lijk 9 juni. Het inschrijfgeld, 25 gul den, kan worden voldaan bij café 't Upke aan de Marktstraat 2, Hotel Brasserie De Zwaan aan de Grote Markt 2, PC@Store aan de Oude Oostrumseweg 19a en Surprise Design aan de Patersstraat 5. Het inschrijfgeld kan ook worden over gemaakt naar de Fortisbank, reke ningnummer 81.01.74.502 o.v.v. Venrayse Euro 2000 Pool. Onder de drie deelnemers met de meest behaalde punten wordt de inzet ver deeld: eerste plaats 50 procent van de inleg, tweede plaats 25 procent en derde plaats 15 procent. De num mer een na de voorronde krijgt vijf procent van de inleg, hetzelfde geldt voor de koploper na de kwartfinale. Het wedstrijdformulier van de Venrayse EK 2000 pool is ook in te vullen via internet: http://VEN- RAY.UWPARTNER.NL. Wordt Nederland op 2 juli in de otterdamse Kuip Europees jmpioen? Dat is koffiedik kij- jn, datzelfde geldt als het er om iat wie op die dag met de hoofd- jjs van de Venrayse Euro 2000 ooi aan de haal gaat. Er is echter m groot verschil; waar bonds- iach Frank Rijkaard er nog eeds niet uit is over zijn ideale |f, daar hebben de initiatiefne- ers van de Venrayse pool alles al i een rijtje staan. Doe mee en in! De pool is vanaf 11 juni te ilgen op internetsite: ttp://VENRAY.UWPART- ER.NL. Een negental Venrayse bedrijven >eft het initiatief genomen om een enrayse Euro 2000 pool te organ i- ren. Niet om een commercieel aatje te slaan uit de verrichtingen jn het Nederlands elftal op het imende EK in Nederland en jlgië, "Want", zo zegt Dave einieren, een van de initiatiefne- ers, "Deze actie heeft absoluut en commerciële achtergrond." an het inleggeld, 25 gulden voor der poolformulier, gaat namelijk jf gulden naar voetbalvereniging V Venray. "Een leuk initiatief om ideze wijze de voetbalvereniging steunen", zegt bestuurslid ephan Keijzers. Het overige deel ordt in de prijzenpot gestopt, van uitgaande dat het aantal deel- mers inderdaad uitkomt op 1000, verwachting van de initiatiefne- >rs, dan is die prijzenpot rijkelijk vuid. En de uitdaging om mee te >en, naast uiteraard de sportieve, ig groter! SPELREGELS De deelnemers aan de voetbal pol, op zijn minst achttien jaar, enen alle uitslagen van de 24 orrondewedstrijden, de vier vartfinales, de twee halve finales uiteindelijk de finale zo goed ogelijk te voorspellen. Daarnaast enen zij een antwoord te geven op vragen wie Europees kampioen

Peel en Maas | 2000 | | pagina 13