In de duurste tijd de laagste woonlasten! Jazz 2000 The Chammps en Tsjechov, de musical Heidse Kermis vervroegd 70er Jarenavond in 't Podium Mariska Veres nog steeds aan de top met Venus Anjer loterij Limburg 2000 Moederdag Unicefdag Venraynaar in Roermond beboet Dansen voor singles Rode Kruis vraagt collectanten OJC Gryphus Collectanten gezocht voor Astma Fonds Pagin PEEL EN MAAS donderdag 11 mei 2000 - Pagina 3 i Vorig jaar schreven we dat we [hoopten dat de kermissen in de Ikleinere dorpen weer zouden her leven. Dit was toen zeker het geval n Heide. Na het grote succes van [vorig jaar is er besloten om dit jaar op dezelfde toer verder te Jaan. Doordat Leunse en Heidse permis dit jaar samenvalt, heeft peide besloten om de kermis een laand te vervroegen. In het [weekend van 26 t/m 30 mei zal in [de feesttent nabij het kermister rein een gevarieerd programma gorden aangeboden. Vrijdag 26 mei: De formatie Clover uit Heide en jpmstreken zal zorgen voor een geweldig 'thuis'oplreden.'afgewis- Teld met het Wanssumse damesduo pCaja. We hopen dat de tent groot genoeg zal zijn om de vele aanhan gers van deze twee groepen te laten genieten. Aanvang 20.30 uur: entree ƒ7,50. Zaterdag 27 mei: Na het enorme succes van vorig jaar en de vele positieve reacties zal Geert Pelzer wederom de tent laten meezingen met bekende nummers. Aanvang 21.00 uur; entree ƒ10,-. Zondag 28 mei: Op deze zondagmiddag zal Going La Paz de sfeermaker zijn. Zij laten ons genieten van diverse muziek genres, waaronder Chicago Blues en Soul, gepresenteerd in een leuke show. Aanvang 17.00 uur; entree vrij. Tent open vanaf 15.00 uur. Maandag 29 mei: Om de kermis goed af te sluiten zal op maandagavond dans- en amu sementsorkest Calypso voor ons optreden Aanvang 20.00 uur; entree vrij. Op 15 mei start in alle 54 Limburgse gemeenten de verkoop campagne van de jaarlijkse Anjerloterij Limbqrg. Ook dit jaar zullen weer duizenden verenigings mensen, in hun eigen omgeving de loten van de Anjerloterij Limburg 2000 te koop aanbieden. De prijs per lot bedraagt ƒ1,50. Van elk verkocht lot mag de verko pende vereniging zelf ƒ0,50 behou den voor de verenigingskas. Er zijn ook dit jaar weer 100 aantrekkelijke prijzen te winnen, die zoveel moge lijk zijn aangepast aan de doelstel lingen van het Prins Bernhard Cultuurfonds Limburg. De hoofd prijs is een 21-daagse reis naar Maleisie. Verder zijn er te winnen cultuurreizen naar New York, Londen en Parijs en een 3-daags geheel verzorgd arrangement op een mooie locatie in Limburg. Voorts waardevolle theaterbonnen, diverse dagtochten en 45 Anjerprijzen, dit jaar in de vorm van een kunstwerk van Eric Toebosch uit Venlo. 5ANIDM* 70er jarenavond Zaterdag 13 mei is er weer feest in ifé 't Podium. Er is dan een 70er [arenavond. De avond wordt ver- irgd door drie dj's die zichzelf ididandidododildodixo-soundpa- tde noemen. Terug naar de tijd dat disco hoog- ij vierde en een dj nog gewoon 'laatjes draaide. Maar de drie man terke formatie beperkt zich niet iuter tot disco, via wedstrijden, spelletjes en andere gein zal het "ibliek sterk bij het geheel betrok ken worden. Een waar spektakel roor jong en oud, waarbij het moei- ijk zal blijken de voetjes stil te hou- Ze hebben inmiddels in de :gio bewezen hoe ze feest moeten ':en, dus u bent gewaarschuwd. Aanvang om ongeveer 21.30 uur en de entree is vrij. Taai Taai Zondag 14 mei staat er iets geheel anders op het programma. Dan komt Taai Taai naar 't Podium om hun gloednieuwe cd te presenteren geti teld 't Veurjoar. Taai Taai is niet alleen in Limburg bekend, maar inmiddels ook door tv-optredens in het hele J ind. Op menig feest in den lande zorgt hun muziek voor een feest stemming. Taai Taai bestaat uit John Coenen en John Dans. Laatstgenoemde is lid geweest van De Nachraove. John Coenen schreef, deels in samenwer king met Guus Smeets, bijna alle liedjes. Wat dacht u van hits als Viva Tirol, Roed zien de roeze, De Alpenexpres, De Ansichkaart, Chili Mexicana en Hula Hula Hee. De nieuwe cd bevat weer typische Taai Taai liedjes vol afwisseling en gezelligheid. MOM De m uzikale omlijsting van deze avond wordt verzorgd door de Venrayse band MOM, de afkorting van Mej op Mondag. De band bestaat al weer acht jaar. Aanvankelijk gestart als muzikale hobby, nu uitgegroeid tot iets meer dan een hobby. Het muziekgenre is te verdelen in twee secties: Nederlandstalige populaire num mers en niet afgetrapte Engelstalige songs. De bezetting is als volgt: Riny Spoler, zang; Hans Schambergen, zang en gitaar: Hans Loeffen, gitaar; Bert Janssen, zang en toetsen: Dolf Verbeek, zang en bas en Marcel Spoler, slagwerk. Aanvang: let op: 19.30 uur en de entree is vrij. Unicef, het kinderfonds van de Verenigdè Naties, houdt weer haar jaarlijkse verkoopactie. Op vrijdag 12 en zaterdag 13 mei bent u in de gelegenheid om tijdens de opening stijden Unicef-artikelen te kopen bij de Herna in Venray. Er is weer een groot aanbod van nieuwe artikelen o.a. kinderpuzzels, boekjes, kinderspelletjes en natuur lijk een ruim aanbod van mooie kaarten. Een goede gelegenheid om in het teken van Moederdag, projec ten voor kinderen in Derde Wereldlanden te steunen. Mocht u tijdens deze verkoop niet in de gelegenheid zijn, dan kunt u altijd terecht bij ons verkooppunt: mw. A. Mutsaers, Strübenlaan 3, Venray, tel. 0478-584189. De politie heeft maandagavond een 28-jarige automobilist uit Venray aangehouden op verden king van rijden onder invloed. De man reed rond 20.00 over de Andersonweg in Roermond toen hij werd gecontroleerd. Een ademana lyse op het bureau wees uit dat hij teveel gedronken had. Tegen de Venrayse man is proces-verbaal opgemaakt. Hij kreeg een rijverbod voor 10 uur.- Rabobank Hypotheek een halfjaar rentevast, nu maar 4,6%! De eerste tijd in uw nieuwe huis is het duurst. Daarom is er nu al een Rabo bank Hypotheek met maar 4,6% rente, een half jaar gegarandeerd. Na zes maanden kiest u. Of weer een half jaar vast met de dan geldende rente. Of een langere rentevastperiode. Zo hebt u alle vrijheid en kunt u altijd de voor u voordeligste keus maken. Wilt u weten hoeveel u dat in maand lasten scheelt? Ga rekenen op internet: www.rabobank.nl of bel (0800) 0502 (gratis). verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530216 tel.(0478)530430 rabobankvo@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Single's en alleengaanden uit de regio kunnen elkaar vrijdag 12 mei weer ontmoeten in een aangename sfeer voor een gezellige babbel of een dansje tijdens de maandelijkse Single Party in hartje Venray. De aanvang van deze avond is zoals altijd 21.30 uur. Locatie: Partycentrum Janssen, Raadhuisstraat 6 te Venray. In de week van 25 juni tot en met 1 juli 2000 vindt weer de jaarlijkse collecte plaats van het Nederlandse Rode Kruis. De afdeling Venray organiseert deze collecte in de vorm van een huis-aan-huis bezoek met collectebus of enveloppen. Hiertoe is de gemeente Venray ingedeeld in wijken. Door de groei van de gemeente heeft het Rode Kruis drin gend behoefte aan collectanten, die een wijk voor zijn of haar rekening wil nemen. Het is maar een paar uurtjes op één avond per jaar. In overleg met de campagne-coördina tor is het mogelijk een wijk naar keuze te nemen. De vrijwilligers, die reeds aan het Rode Kruis ver bonden zijn als hulpverlener doen ook hieraan mee. Zij kunnen echter niet heel Venray deldcen. Het zou jammer zijn, als een aan tal wijken niet gelopen zouden wor den. Dat betekent minder inkomen voor het Rode Kruis en dus voor de hulpverlening, terwijl de hulpvraag steeds meer toeneemt. Het Nederlandse Rode Kruis heeft de komende jaren haar beleid ingesteld op een toenemende zorgbehoefte, een veranderende hulpvraag en de toenemende verharding van onze maatschappij. Jaarlijks heeft het Rode Kruis een inkomensstijging nodig van ƒ1.2 miljoen en zo'n 2000 extra vrijwilligers om de ver grote vraag naar hulp te kunnen realiseren. Het Rode Kruis zal de komende tijd hoorbaarder en duide lijker een beroep doen op de samen leving voor meer begrip, respect en solidariteit voor de meest kwetsba ren. Spreekt u dit aan? Wilt u één avondje per jaar besteden aan een collecte voor het Rode Kruis? Meldt u dan bij de campagne-coördinator de heer R. v. Wijk, Westsinael 44, 5801 TW, Venray, tel. 0478- 582847. Help het Rode Kruis helpen Jazz 2000 staat. De Kiwanisclub 'Schieëpersland" uit Venray organi seert op zaterdag 17 juni a.s. voor de tiende keer een jazzfeest onder de naam Jazz 2000. Aanvang 20.30 uur. entree ƒ25,-. Voor het tiende jazzfeest heeft Kiwanis voor een viertal orkesten gezorgd, die wat diversiteit betreft voor elk wat wils bieden. Orkesten met bekende namen en bekend van radio en televisie, zoals het Trio Andrei Serban, de bekende swin gend violist Frans Poptie en zijn muziekgroep Capelino, voor de klassieke jazz liefhebbers de Rhine Town Jazz Band, liefhebbers moderne jazz Jazz 4 You. Omdat het jazzfeest midden in de periode van de Europese kampioen schappen voetbal valt, heeft de organisatie ervoor gezorgd, dat de voetballiefhebbers ook aan hun trekken komen. Er komt een scherm, .waarop de belangrijke voet balwedstrijden te volgen zijn, indien gewenst. Voor de tweede keer in de geschiedenis van het Kiwanis Jazzgebeuren is ook dit jaar weer de mogelijkheid geschapen deel te nemen aan het project Jazz aan tafel. De mogelijkheid voor bedrijven en instellingen om vroeg op de avond met gasten deel te nemen aan een groots buffet met muzikale begelei ding van het duo Ad Haans en zijn dochter Anouk. Entertainment, gezelligheid, lekker eten en daarna deelnemen aan het eigenlijke jazz feest. Tot nu toe hebben de Kiwanis rees 100 couverts verkocht. Er is nog plaats voor een aantal tafels. Voor inlichtingen kunt u terecht bij een van de Kiwanisleden of tel. 0478-641792. De opbrengst van het geheel gaat naar een goed doel. Zo is dit jaar gekozen voor hulp aan de scouting Groep Venray, die een afdeling heeft voor gehandicapte scouts onder de naam De Beertjes. Deze sector heeft veel geld nodig om deze scouts met hun handicap het spel van scouting te laten beoe fenen. Verder zal er geld gaan naar het Nationale Kinderproject van Kiwanis Nederland voor kinderen opgenomen in het Radboudziekenhuis in Nijmegen. Kaarten worden verkocht door de leden van Kiwanisclub Venray. Het eten wordt evenals vorig jaar weer verzorgd door de kookclub Bourgogne uit Venray onder leiding van maitre Juul Selder. Het belooft weer een bijzondere avond te worden. Plaats van het evenement is De Witte Hoeve in Venray, die weer voor een jazzy sfeer zal zorgen. Tijdens het Pinksterweekeinde vindt in het Zuid-Limburgse Landgraaf de 31e editie van het Pinkpopfestival plaats. Op maandag 12 juni (2e Pinksterdag) wordt er in Landgraaf onder andere opgetreden door Pearl Jam, Moby, De Dijk, Kom, Postmen. Travis, Anouk, Counting Crows en Live. Ook dit jaar organiseert het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus een busreis naar Pinkpop. Voor deze reis zijn nog enkele plaatsen a ƒ120,- (inclusief entree) beschikbaar. Voor meer informatie of opgave kunnen geïnteresseerden bellen met 0478-631802 of 0478-630508 of surfen naar: http://come.to/gryphus In de week van 15 tot 20 mei is weer de jaarlijkse collecte voor het Astma Fonds. Wij zijn nog steeds dringend op zoek naar mensen die een uurtje van hun tijd willen gebruiken om ons te helpen. Bel ons en wij overleggen met u waar u wilt collecteren. U bepaalt zelf wanneer u in die week gaat collecteren. HELP ONS! Anthoniusveld: Ria Wijnhoven, telefoon 510237; Brukske: Piet Molmans. telefoon 511873; Landweert: Stan Berlijn, telefoon 583474. PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Shocking Blue op voetbalfeesten Meerlo De voetbalfeesten rond de zestigjarige SPort Vereniging Meerlo worden vrijdag 19 mei ingezet met de spet terende muziekavond 60's Revival in de grote feesttent op sportpark Bergsbos te Meerlo. Een van de hoogtepunten van dit muziekfeest is het optreden van de wereldberoemde band Shocking Blue met Mariska Veres. Deze band werd in 1967 opgericht door Robbie van Leeuwen en een jaar later voegde Mariska Veres zich bij de band. Een gouden greep, zo bleek. Ze maakte de ene na de andere hit. Met als absoluut hoogte punt de superhit Venus. Maar ook de eerste single Send me a postcard darling sloeg in als een bom. De groep rond Mariska werd wereldbe roemd en trad in binnen- en buiten land op en stond in vele landen hoog op de hitparades met nummers als Out of Sight. Out of Mind, Never marry a rail road man en Mighty Joe. In 1970 stond de populaire Nederlandse band op de eerste plaats in de Amerikaanse top hon derd. De band treedt sinds kort weer op in een nieuwe bezetting met nog steeds Mariska Veres in het middel punt. En ook nu weer heeft Shocking Blue succes in binnen- en buitenland. De meerlose organisato ren verwachten dat vele honderden mensen de sound van Shocking Blue nog een keer willen horen. Tegelijk met Shocking Blue treedt ook Toni Macaroni and. the Swinging Devils op in de Meerlose feesttent. Zes door de wol geverfde musici nemen het publiek mee op een ruim honderd minuten durende reis door de jaren vijftig, zestig en zeventig. Hun show raakt toeschou wers van alle leeftijden omdat enthousiasme, humor en virtuoos gebrachte muziek de absolute hoofdbestanddelen zijn van hun show. Een muziekavond voor jong en oud. De spits wordt op deze avond afgebeten door regionaal bekende band Feedback. Deze jonge groep, uit America afkom stige muzikanten, gaat op deze avond ook terug in de tijd. Zij speelden reeds in diverse jonge rencentra en in het voorprogram ma van bv. De Band zonder Banaan en Normaal. In 1998 speelden zij op het Horster Beatnight menige "ouwe rot" van de bühne. De jaren zestigavond 60's Revival vindt plaats op vrij dag 19 mei en begint rond de klok van 20.00 uur. De entree aan de kassa in slechts twintig gulden. In de voorverkoop kosten de kaarten slechts zeventien gulden vijftig. Meer informatie op internet: www.go.to/voetbalfeesten e-mail: S.V. Meerlo@hetnet.nl. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R. Gabeler. M. Lucassen, F. Sch- meetz. H. Schraven. M. van Tiel. 1. van Tiel-Knoppen en J. Wittgen: Allen tij dens weekend- en avonddienst bereik baar onder tel. nr. 0478-632800 za: M. van TIEL Stationsweg 60a, tel. 632800 zo: H. SCHRAVEN Stationsweg 60a, tel. 632800 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver. P. Henkes. R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: R. KEIJZER, tel. 0478-541777 Spreekuren van 10.00-11.00 en van 17.00-18.00 uur in het ziekenhuis Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENS I VENRAYSE APOTHEKEN ANTONIUISVELD Stationsweg 60d, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 584504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen H. van WINDEN en mevr. H. LOONEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Van donderdag 20.00 tot maandag 8.00 uur A COOPMANS, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 08.00 tot donderdag 20.00 uur waarge nomen door: R. v.d. REIS. tel. 06-22922151 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereik baar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray. Synthese Venray- Instituut voor Zorg en Welzijn VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06- 55790271 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Genït Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur Programma Schouwburg Venray Hier kan men alleen toetreden na het winnen van vier grote kam pioenschappen, waaronder twee maal een wereldkampioenschap. Het duo The Chammps maakte inmiddels ook al een singledebuut met 'Get in line*. Mede hierdoor en de bijbehorende, spetterende video clip vol acrobatische line-dance toe ren, wisten zij veel jongeren enthou siast te maken voor line-dancing. De voorstelling op vrijdag 12 mei begint om 20.00 uur. TSJECHOV Tsjechov, de musical van Robert Long en Dimitri Frenkel Frank is voor dit theaterseizoen in een nieuw jasje gestoken. Boudewijn de Groot is opnieuw Tsjechov maar verder is de regie en decor helemaal nieuw, evenals de cast. Danny de Munk, Annemieke-Ruyten, Annette Nijder, Caya de Groot, Wil van der Meer en Dick Cohen maken deel uit van die cast. Begin jaren negentig was deze originele musical van Nederlandse bodem een doorslaand succes; de productie werd omschreven als 'groots', 'ontroerend' en 'overtui gend'. Boudewijn de Groot werd geprezen voor zijn overrompelende vertolking van de wereldberoemde Russische schrijver. De nieuwe pro ductie van deze musical met haar rijke aankleding, scherpe teksten en overdonderende muziek, waaronder het bekende nummer Vanmorgen vloog ze nog is opnieuw een lust voor oog en oor. Regisseur Eddy Habbema gaat in de nieuwe versie nog een stapje verder dan negen jaar geleden. In verschillende facetten van de regie, zoals de ritmiek, het tempo en'de aankleding, zal reke ning worden gehouden met de ont wikkelingen van de musical in de afgelopen jaren. Habbema legt vooral de nadruk op de emotionele aspecten van de diverse rollen. Tsjechov vertelt het verhaal van de gelijknamige Russische schrijver: zijn aanvankelijke teleurstellingen, zijn latere triomfen, zijn liefde voor de actrice Olga Knipper, zijn vriendschap met de jonge revolutio nair Maxim Gorki en zijn tragische einde. Tsjechov, de musical wordt op donderdag 18 en vrijdag 19 mei opgevoerd in de Schouwburg Venray. Beide voorstellingen begin nen om 20.00 uur. woa met s vasi aapki Hoofdrollen voor Danny de Munk Maxim Gorki) en Boudewijn de Groot Tsjechovin de musical Tsjechov (Foto: Impresariaat Jacques Senf). The Chammps maken country line dance tot een nieuwe rage en de nieuwe versie van Tsjechov, de musical ging enkele maanden geleden in Nederland in première, miBeide voorstellingen zijn komen- te e de week te zien in de Schouwburg pa Venray. 160 Country-line dancing is in jaa Nederland een ware rage aan het worden. De explosieve groei van dit fenomeen is mede te danken aan de wereldkampioenen Roy Verdonk (24) en Tom Mickers (18). Dit enthousiaste duo brengt onder de naam The Chammps nu in de theaters een wervelende dansshow op traditionele en hedendaagse countrymuziek en swingende pop muziek. Zij worden bijgestaan door tien dansers en een live band. De choreografie is in handen van de welbekende choreograaf Barrie Stevens. Vorig jaar werd Tom Mickers in drie van de vier catego rieën wereldkampioen line-dancing. Roy Verdonk is inmiddels toegetre den tot de line-dancing Masters.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 3