Pieter v.d. Broek koning van Schuttersgilde St. Anna Het Diepvrieshuis houdt open dagen op 13 en 14 mei Blij met een Ei op de Lentebeurs! De Vogelvriend O.V.B. Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan KBO De Hakkespits LVB Oostrum Imkers Regio Venray houdt Bij en wacht Swingende wereldmuziek in De Evenaar Jeugdnatuur wacht óccde fat* Proficiat met je |pj nieuwe functie! Hobby- Creativiteiten Centrum <1 PEEL EN MAAS donderdag 11 mei 2000 - Paginap Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6. tel. 550740; pastoor: P. Hoedemaeckers. Whistlerstraat 1, tel. 582385; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat 1. tel. 511385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis Theo Linssen (coll): Louis Dreissen (coll); Berta Coppes-Bergman en overl. fam. (coll); Joep Lenssen; Harrie Cox; Betsie v. Rooy-Hurencamp; Annie Emonts-v.d. Hulst (coll); Teng Geurts en overl. fam.; Chris Smits (verj.); jrd. Frank Kroon; Beatrix Minten-Philipsen: Dora Theeuwen-Welbers; Wim Derkx (coll). Zondag: 4e Zondag van Pasen. 9.30 Latijnse Hoogmis; jrd. overl. ouders Wim v. Dijck-Duijkers en zoon Joos; overl. echtp. H. Gerrits-Hermans en overl. ouders; Riet v. Toor-Stapel; overl. ouders Flinsenberg-Erkelens. 11 DO Leu Kersten (coll); ouders Barents-Huisman (coll); Hans Franssen (coll): Piërre Franssen (coll); overl. fam. De Vilder- Rutte; overl. ouders Van Dijck-Cox en overl. fam.; jrd. hr. Janssen en overl. ouders Jacobs-Arts; jrd. Jules Kessêls; Lambert Laurensse (coll). Maandag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor alle zieken uit onze parochie. Dinsdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis Roel Peeters; Piet en Annie Claassen-Euwals. Woensdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis Mathieu Coenen en overl. ouders; Ben Schim v.d. Loeff, fam. en vrienden. Donderdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis Gerarda Broers; Helena en Jan Houtackers; Wim Fleurkens en overl. fam. Fleurkens-Arts. Vrijdag: 9.00 Geen H. Mis i.v.m. oefe nen eerste H. Communie. 12.00 Huw. Jan Loonen en Suzanne Muijsers. 15.00 50-jarig huw. Engels-v. Meijel. 19.00 Lourdesgrot Kloosterhof: feestelijk Rozenhoedje. Dienbeurten: za 19.00: Arian, Jasper. Paul, Koen M., Stef B., Stan, Freek; zo 9.30: Leon, Wilberg: 11.00: Ties T„ Bram, Marloes, Daan, Daphne, Robert. Lectoren: za. 19.00: J. Truijen en Y. Verstraelen; zo 9.30: S. Manders; 11.00: W. Bistervels. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: P. Poelen. Vertrek bus om 18.15 vanaf de Sl. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St.. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: K. Hilgers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg^ 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Feest van St. Servatius. 13.00 Huw. Jeanne Peters en André Hermans, Largostraat 21. 18.00 Geen Kinderwoorddienst. H. Vormsel voor de Foekepot, de Bongerd en Coninxhof, toegediend door deken J. Coenen m.m.v. Promokoor; ouders Van Geenen-Rongen en Jo (coll); Gerrit Duykers; ouders Voesten-Nissen (coll); Piet Jeuken (coll). Zondag: 8.30 An Bexkens-Bom (coll). 10.30 Lourdesmis m.m.v. Zonnelied; jrg. fam. Claessens-Philipsen; Lien Philipsen en overl. fam.; bijz. int.; Dora Engels: Rie Beerman-v.Almen (coll); ouders Lucassen-Maessen en dochter Betsie en pater Florentius; Albert Kleine (coll); jrg. Frans Cuppen; Harry en Willem Gooren: Pieter v. Lieshout. Maandag: 18.30 Johan Maas (coll). Dinsdag: 6e Dinsdag Antoniusnoveen. 18.30 Toon. Jeuken; overl. fam. Jan Arts-Jansen (Ant.noveen); jrg. overl. fam. Thielen-Hendriks. Woensdag: 18.30 T.e.v. O.L. Vrouw; voor zekere int. en Bert Fleuren en overl. fam. Donderdag: 18.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. Vrijdag: 18.30 Overl. fam. Peters-Arts. Voorafgaande aan de Eucharistieviering zal er elke vrijdag om 17.30 uur aanbid ding zijn in de kerk. In de maand mei zal er elke maandag- t/m donderdagavond om 18.10 uur de Rozenkrans gebeden worden. Op vrij dag gedurende de aanbidding. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters; A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende 'week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met: pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Geen Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; ouders Sanders-v. ooi; jrd. Wim Philipsen; overl. ouders Arnoldus Schwachöler en Nelly Vermeulen; overl. ouders Van Kempen-v.d. Pasch; Truus Swinkels- Willems (coll). Parochie Oostrum Zondag: 10.00 H. Mis. hierin zullen de kinderen van de Maria Basisschool hun Eerste H. Communie doen; ouders Pingen-Engels; overl. ouders Houwen- Jacobs. Dinsdag: 9.00 H. Mis; fam. Vennekens- Verschuren en wederz. fam.; past. De Ceuster. Donderdag: 9.00 H. Mis; voor de gees telijke en tijdelijke belangen van de parochie; fam. Vennekens-Verschuren en wederz. fam.: past. De Ceuster. Misdienaars: Maarten Wijnen, Peter Fleurkens. Milou Pelzer, Lonneke Surminski. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis met als thema 'Moeder' met het Kinderkoor; Wim en To Vogelzangs-Jeurissen; overl. ouders Van Kempen-Kuijpers en kinderen; overl. fam. Heetkamp- Hekking; Yvonne v. Rhee-Bierlie (Moederdag). Zondag: 4e Zondag van Pasen; Roepingenzondag; Kermis en Moederdag. 9.00 H. Mis. 10.00 Hoogmis (Herenkoor); An Houwen- Derks; st. Gerardus Arts: Miel Janssen; Mien Linskens-Takken; jrd. Wim en Wies Steeghs-Lucassen; jrd. Jan Custers. Woensdag: 9.00 H. Mis Ben Markslag. Vrijdag: 9.00 H. Mis Johan Klein- Kiskamp. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jan Thielen; Gertruda Vullings-Dinghs; overl. ouders Strijbos- v.d. Beuken; overl. ouders Van Kuyck- Ven ijdt en kinderen. Misdienaars: za: Boy. Marlou, Ilse en Astrid. Pastoor Hoedemaeckers is bereikbaar onder tel. nr. 582385. Parochie Leunen 4e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Gezinsmis; presentatie van de Eerste Communicanten aan onze parochiegemeente; lsm. Antton Voermans, echtgen. en zoon Antoon; Mientje Claessens-Voerms (LVB): Wim Swinkels; gest. jrd. Antoon Peeters en Johanna Raaymakers; gest. jrd. Helm v. Rens. Zondag: 10.00 Hgrn. Eduard en Stans Dietz; Sjeng Liljens (fam. L.); Piet Keijsers en Marie Keijsers-Hendrix: Jan v.d. Berg en overl. fam. V.d. Berg- Jacobs; jrd. Jan Rein'tjes en Elisabeth Reinijes-de Lauw. Maandag: 19.00 Lsm. t.i.v. het Lourdescomité Venray; overl. ouders Martens-Verhees; Sef Gooren. Dinsdag: 19.00 Lsm. Leo Loenen en overl. fam.; Piërre Philipsen en Anna Philipsen-lenssen. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: Geen avondmis. Vrijdag: 19.00 Tijdens deze eucharis tieviering ontvangen leerlingen van groep 8 het Sacrament van het Vormsel uit handen van deken J. Coenen, Venray; lsm. Teng Houben. Misdienaars: za 1.9.00: Job Nellen en Björn Geurtjens; zo 10.00: Luuk Voermans en Benny Janssen; weekb.: Groep 1; vr 19.00: Lian Vullings en Inge Theunis. Lectoren: za 19.00: Geen; Harrie Bovée wel meehelpen met communie uitreiken; zo 10.00: Jeanny Jenniskens. Gedoopt: Luca Verhalle, Melisse 8, Venray; Daxine Cornelissen, Hardeweg 3a, Venray. Huwelijksafk.: Roel Hendriks en Ingrid v.d. Aker, beiden uil onze parochie (le roep). Rectoraat Heide Zondag: 4e Zondag van Pasen. 9.30 Hoogmis waaronder Eerste H. Communie; ggjt Piet Ewals en Elizabeth Ewals-Fleuren; jgt. Gerrie v. Rens. Misd.: Joke en Loes. Rectoraat Veulen 4e Zondag van Pasen Vrijdag: 15.00 PI. dienst bgv 40-jarig huw. Harrie Reintjes en Til v.d. Pas.. Zaterdag: 6e dag van de Noveen tev St. Antonius. 19.00 Hgrn. jgt. Teng Burgers; jgt. Jacobus Ewals; Grad Wilms (verj.). Misdienaars: za: Moniek, Linda, Bram. Stefan. Lector: za: M. Philipsen. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Volkszang); Johan Vogels en overl. fam.; mndd. Maria Slangen-van Montfort; Jan Jaspers (verj.) en kleinkinderen. Zondag: 10.00 (Melody); Catharina Lemmens-Verstraaten; Truus Mulders en overl. ouders en fam.; Jan Dobbe en uit dankbaarheid; Jan v. Soest (verj.) en Ivonne; overl. fam. Spreeuwenberg-van Hoof; Harry Spreeuwenberg; Louis Arts; Giel Trommelen en overl. fam. Maandag: 19.00 Jep Arts en overl. fam.; Mien Claessens-Zanders; Jean Arts (kaartclub); jrd. Wiel Philipsen; jrd. Willem Smeets en zn. Jac (verj.); Marie Hendriks-Fleurkens (KBO volksd. en gymn.); Mara Swinkels; overl. ouders De Weert-de Zwart. Vrijdag: 19.00 Lei Vergeldt; overl. fam. Arts-Gielen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Daan en Rob; zo 10.00: Gijs, Paul, Anneke en Linda; ma 19.00: Ilaisa en Rinske: vr 19.00: Rian en Mark. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Zwd. Toon Engels; Marie v. Osch; overl. fam. Thijssen- Franssen; Lies'de Mulder-Kersten; jgt. Jacobus v.d. Heuvel, overl. ouders en kinderen; jgt. Johanna Pubben-Janssen en zoon Peter; jgt. Petronella Hubertha Margaretha Emonts; jgt. Jacobus v. Osch en Simonetha v. Vegchel; Annie v. Hoof-Gielen. Misd.: Laura Dielissen. Zondag: 10.00 Jgt. Grad Bongers; Bertha Michels-v. Rijswijck en Harrie Pingen. Misd.: Dirk de Brouwer en Ryan Relouw. Dinsdag: 19.00 Rozenkrans. Kapel Haag. Woensdag: 19.00 Jgt. Grada Arts- Janssen; jgt. Marlinus Hub. de Rijk en Marie v. Meyel; Peter Mathiijs Gielen, echtgen. en overl. kinderen. Vrijdag: 14.00 Huw.mis Arno Poels en Leonie de Rijck. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Voor alle moeders. Maandag: 19.00 Fam. Nabuurs-v.d. Broek. Donderdag: 19.00 H. Mis. en bidden van Rozenhoedje. Misdienaars: za: Linda en Frank; zo: Ellen. Mark, Karlijn en Nick H. Lezers: za: Josien Claessens; zo: Maria Lenkens. Rectoraat Smakt Zondag: 4e Zondag van Pasen; Roepingenzondag. 10.00 Hoogmis t.e.v. St. Jozef: uit dankbaarheid; overl. ouders Smits-Voesten; Jan Logtens en Nel Logtens-Seroo; Anny Bonants; Franciscus Theodorus Lensen. Lectr.: Olga vd. Meer. Dienb.: Stijn Wardenier. Woensdag: In de St. Jozef genadekapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis voor een bijz. int.; mevr. Robbers; Sjeng Jenneskens; dhr, Noyen; Mie Bongaerts-Kersten. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 14 mei zal in het Zonnelied. Kiosk 6 te Venray, ds, A. Wijlhuizen uit Nuenen voorgaan in de dienst waarin de Maaltijd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de kerkdienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitgenodigd een kopje koffie te blijven drinken. Op donderdagavond is er in Het Zonnelied een gemeenteavond georga niseerd door de Diaconie met ais onder werp: 'Hoe kunnen wij gestalte geven aan het werk van de Diaconie. Aanvangstijd is 20.00 uur.l Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema Zult u ontkomen aan het lot van deze wereld? in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 1*1, aanvang 10.00 uur. V.M. a.s. zondag. Gratis toegang; geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 14 mei is er een woorddienst van de oecumenische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: Jezus en de basisgroep als zijn familie'? Plaats: kapel van het verzorgingstehuis Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte wel kom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. E-mail: J.A.J.Bals@students.theo.uu.nl Diensten: Op zondag 14 mei om 10.00 en 14.30 uur; ds. H. van den Belt. Oud- Alblas. 's-Morgens is er kinderoppas. Bijbelcontactavond: Op donderdag avond 11 mei. Aanvang 20.00 uur Op donderdagavond 18 mei zal dr. P. de Vries uit Elspeet een avond houden over de Engelsman John Ownien. Er is een boekentafel aanwezig. Aanvang 20.00 uur. Iedereen is welkom. Kinderclub: Zaterdag 13 mei is er een kinderclub. Alle kinderen mogen komen om gezellig te knutselen en te luisteren naar een mooi verhaal. Het is van 10-12 uur. Komen uw kinde ren ook? Radio Reindonk: Op maandag 15 mei is de evangelist te beluisteren op radio Reindonk om 18.30 uur. Volière Vereniging Volière Vereniging De Vogelvriend nodigt alle leden uit voor de ledenverga dering die gehouden zal worden op dinsdag 16 mei in clublokaal café-zaal De Karklingel, Mgr. Hanssenstraat 29, Oostrum, aanvang 20.00 uur. Agenda: 1Opening door de voorzit ter; 2. Notulen vorige vergadering; 3. Ingekomen stukken; 4. Uitgaande stuk ken; 5. Mededelingen; 6. Pauze; 7. Water verder ter tafel komp; Opgave enten; 9. Rondvraag; 10. Sluiting. Afmelden bij de secretaris, tel. 510575. Dinsdag 16 mei a.s. wordt een lezing gegeven door dhr. Frans Lemmers, over woninginrichting en aankleding hiervan. Het belooft een leerzame avond te wor den, we verwachten daarom veel leden. De avond begint om 20.00 uur in het gemeenschapshuis. Afgelopen zondag heeft het koning- schieten van de schutterij plaatsgevon den. Meer hierover elders in dit blad. Iedere donderdagavond oefenen schieten vanaf 19.30 uur op de schut- tersweide in de Endepoel. Zaterdag 13 mei wordt de derde wed strijd gehouden van de SCNL-competi- tie bij schutterij Ons Genoegen te Siebengewald. Vertrek vanaf gildenhuis d'n Oldtimer is om 13.30 uur. De wed strijd begint om 14.00 uur. Zondag 14 mei oefenen schieten op de schuttersweide, aanvang 10.30 uur. Afgelopen zaterdag 6 mei vond het traditionele koningschieten plaats op de schuttersweide aan de Endepoel te Merselo. Nadat de oude koning John v.d. Broek van het zilver ontdaan was streden zeven schutters om de titel van 'koning', terwijl 23 donateurs schoten op de publieksvogel, die de titel 'Koning van Ere' opleverde. De strijd om deze laatste titel werd een spannende aangelegenheid, resulte rend in een overwinning door Jos Gezellig koffiedrinken Zondag 14 mei tussen 10.45 en 12.30 uur gezellig koffiedrinken met leeftijd genoten in De Kemphaan aan het Kennedy plein. U hoeft geen lid te zijn van een ouderenvereniging. Wandelen 17 mei: Wandelen KBO en ANBO. Vertrék vanaf De Kemphaan om 13.30 uur. Activiteiten 14 mei: Van 10.45 lot 12.30 uur koffie drinken in De Kemphaan. 8 mei: Voorlichting Ouderenadviseur en aansluitend oud-Venrayse gewoonten door dhr. J. Goumans. 17 mei: Wandelen. 8 juni: Lentefeest Merselo. Folkloristische dansgroep Maandag 15 en 29 mei: Oefenavond in de Kiosk Brukske aanvang 20.30 uur. Optredens: Zondag 21 mei: Molengala 2000 in Denekamp, disirictsfestival. Dinsdag 23 mei: Venlo haven, boottocht 65+ uit Zeeland. Afmelden tijdig bij dhr. dhr. O. Pijpker. tel. 586260, tevens contactadres voor de Hakkespits. Fietsavond Dinsdag 16 mei gaan we fietsen; onge veer 25 km. Het vertrek is om 19.00 uur bij de Rabobank Oostrum. Zoals ieder jaar, zal de 'Bijenwacht' ook in 2000 paraat zijn om, indien dit mogelijk is, overlast van bijenzwermen, wespennesten en hommelnesten bij de burgers te verhelpen. Hiervoor is een vergoeding verschuldigd, Bijenzwermen worden gratis wegge haald. Beschikbaar zijn: Venray: Ad v. Meurs, tel. 512537 en Jan Verkoeyen, tel. 587849. Leunen:: Jan Weys, tel. 585806. Ysselsteyn: Piet Michels, lel. 0493- 529511. Zaterdag 13 mei swingen in De Evenaar. Verschillende dj's draaien swingende muziek uit verschillende lan den. Traditionele salsa uit Cuba, swin gende ritmes uit Afrika, merengue, reg gae uit Jamaica etc. etc. Aanvang van de avond is 22.00 uur en de entree is gratis. Houwen, die met het 323e en beslissen de schot voor zijn titel 'Koning van Ere' zorgde. De vogels van de schutsbroeders werd met het 216e schot omlaag gehaald door Pieter v.d, Broek, de 'Koning .van Schuttersgilde St. Anna 2000'. Met hel koningszilver omhangen toog de koning samen met de schutters naar zustervereniging 't Zandakker om zich zelf als de nieuwe koning voor te stel len. Het koningschap wed gevierd in gil- denhuis café De Piëlhaas. Pieter v.d, Broek is al 27 jaar lid van de schutters gilde St. Anna. Hij vist graag in zijn vrije tijd. Hallo Jeugdnatuurwachters. We kij ken nog even terug op onze eerste puz- zeltocht van 24 april jl. in de Ballonzuilbossen. Onder bijna ideale weersomstandigheden hebben ruim 330 deelnemers, waaronder circa 140 JNW- ers de tocht gelopen. Iedereen was enthousiast en heeft weer het nodige kunnen leren over de mooie natuur in die omgeving. De jeugnatuurwachters kregen allemaal de drie verdiende stem pels in hun boekje. De volgende puzzeltocht komt er al weer aan. We gaan op 21 mei a.s. wan delen in het gebied rondom de Rosmolen tussen Oostrum en Geijsteren, een bijzonder mooi en inte ressant gebied. Meer hierover volgende week in dit blad. maar houdt de datum maar alvast vrij Verder krijgen jullie deze week op school allemaal een plantje enwel de Siernetel en een courgetteplantje. De beschrijving daarvan krijg je er metten bij. We komen hier ook nog op terug, maar lees de beschrijving maar eens goed door. Tot volgende week in Peel en Maas.. Het zullen twee gezellige open dagen worden bij 't Diepvrieshuis in Ysselsteyn. Op zaterdag 13 en zondag 14 mei a.s. bent u van harte welkom met het hele gezin op het 20-jarig jubileum feest. 'We hebben voor jong en oud een leuk programma samengesteld'. Aldus Bertinie Gielens-Claessens. Zaterdag staan de deuren van 09.00 tot 17.00 uur voor u open en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Voor de klein tjes is er een theaterduo Meneer Meneer en Mevrouw Mevrouw. Ook is er een schminker en een karikatuurtekenaar die u in een minuutje treffend portretteert. Bovendien is er voor de jeugd een kleur- wedstrijd met prachtige prijzen. TWINTIG JAAR LEVERANCIER VAN DIEPVRIESPRODUCTEN In de 20 jaar van het bestaan is het assortiment sterk uitgebreid. IJs, snacks, groenten en aardappelproducten zijn de klassiekers. De laatste jaren is het aan bod in kip. vis, barbecue, mini-snacks en natuurlijk magnetronproducten sterk toegenomen. De klant heeft het gemak en de kwaliteit van de diepgevroren pro ducten ontdekt en gewaardeerd. Daarom zijn er tijdens de open dagen natuurlijk ook diverse lekkernijen te proeven. En omdat het feest is trakteert 't Diepvrieshuis: vele producten worden aangeboden met royale jubileumkortin gen. De kuikens waren de grote publieks trekker op de 34e Lentebeurs van zon dag 9 t/m zondag 16 april in de Mecc in Maastricht. Bezocht door bijna 45.000 mensen, veel stadspubliek. Een week voor Pasen was dit een ideale gelegen heid voor de legpluimveehouders zich te presenteren. Rond deze tijd immers staan veel mensen open voor allerlei over 't ei. Na afgelopen jaar, ons toch nog veelal te hebben gericht op dorpspubliek, werd het tijd ons eens te begeven temidden van de 'stadsmens'. Dit was duidelijk te merken. Aan de reacties te horen worden er alleen maar scharreleieren gekocht (wie koopt er dan toch die 55% gewone eieren?). Als je vervolgens doorvraagt, blijkt dat veel mensen geen idee hebben van hoe dal er nu eigenlijk uitziet. Ook het keurmerk op de doosjes is velen nog nooit opge vallen, laat staan dat men het verschil kent tussen de vrije-uitloop kip (schar relkip die ook buiten komt) en een scharrelkip (die al scharrelend binnen blijft). Ook over de voordelen van elk systeem (ook in een kooihuisvesting?) was nog veel te leren. Opvallend waren wel de reacties en vragen over zaken die in het nieuws zijn geweest, zoals voer en dioxine, de mest. een hobbyist met 100 kippen die ook rechten moeten kopen, Belgische kippen en GFT etc. Dat je een keuze die je als consument maakt ook moet doorvoeren bij de ei- producten (deegwaar, mayonaise, beschuit) was iets waar nog maar weini gen aan dachten. Om te voorkomen dat: hiervoor, bij de invoering van de nieuwe huisvestingsregels voor kippen vanaf 2003, eieren uit Amerika gebruikt gaan worden (die zijn dan goedkoper), is het wel belangrijk dat mensen zich hiervan bewust zijn. Een keurmerk van syste men zal ook op de producten moeten komen. Op die manier maak je het onderscheid zichtbaar voor de consu ment. Veel mensen hebben ook geleerd van onze prijsvraag 'wat betekent 1KB' en 'Vindt u dit belangrijk?'. Er deden 834 mensen aan mee. Uit de toelichting bleek dat. de meeste mensen de beteke nis ook begrepen hadden, namelijk Integrale Keten Beheersing. Een hygie- ne-kwaliteits-zekerheid systeem. De winnaars zijn mevr. T. Verbeek uit Venray, Klaar Blokker uit Schagen en Jessica Frissen uit Heerlen. Zij won nen het boek van Ei tot Z en een Ei- knuffel. Deze maand is het precies vijftig jj geleden dat deze militairen (Venraj jongen) uit het voormalig Ned. In) repatrieerden. Zij hadden hun milita diensttijd er op zitten. Behalve dezej jongen of de foto, gingen nog neg andere jongens uit de gemeente Venn vanuit de havenplaats Tandjungp scheep naar hun vaderland. Voor enk van hen was dit het einde van een lai dienstverband. Zij vertrokken op februari 1948 met het troepentranspe schip 'Volendam' samen met nog rui drieduizend landgenoten naar het vo hen verre onbekende Indie. Daar aaiij komen werden de jongen gelegerd Midden- en Oost-Java en naar de ris boe van Sumatra. Onder vaak moeilijl omstandigheden hebben zij hun we moeten doen, patrouille lopen c schier onbegaanbaar bergterrein; c de sawahblubber zwoegend in brandende tropenzon, en soms gutseni regen. Historie, waarvan weinig is gesclif ven in boeken maar die even# bewaard wordt in de harten van hend in dit verre land volk en vaderland hd ben gediend. Helaas niet voor iedere was er een prettige thuiskomst. Te vc jongens vonden hun laatste rustplai onder de tropenhemel van ons voorn lig Indië: Met het troepentransportscli I 'Zuiderkruis' arriveerden op donderd 9 mei 1950 vijftien dienstplichtige so 1 daten, waaronder deze zes jongen opi foto, gemaakt bij de haven Rotterdam. V.l.n.r. zijn dat: Sjeng Goumanj Harrie Kessels, Thei Voermans, Jolt Maas, Piërre Jacobs en Jan Martens. Jan v.d. Putti Bij de tekst behorende bij de foto v schutterij Het Zandakker staat o.a.d |u diverse gebruiken verdwenen zijn, II U planten van de Meiboom gebeurt m jjjo ieder jaar, momenteel bij café fi Oldtimer in de Henseniusstraat. (Son Joep!) Alle vverkne mets, ifieiusj ef uitzeil krachten en scholieren dienen in sectoren Landbouw, Tuinbou Boomkwekerij en Paddestoelen ingd deeld te worden volgens het nieuw functiewaarderingssysteem. Dit geregeld in de betreffende CAO's. In de sector Paddestoelen dient ij |ebeixy li i ri.Ln i G en de sectoren/ Laudbo.i Tuinbouw en Boomkwekerij rn.i.v. januari 2000, Dl Aan deze indeling is het 1 conga bouw gekoppeld. Belangrijk, is dus d üevodeïitiigiiijtiist: i' -i FNV Bondgenoten krijgt signafe binnen dat de uitvoering, van dit nieu functiewaarderingssysteem niet ove al vlekkeloos vcrlooptDD De bond maakt mee dat werkno nu,.c:<:.. hebben.jyno.i." e bepaalde functie-indeling die achten niét juist S:V. Gevolg vybk een ic la? icon. .:S;bve FNV Bondgenoten, organiseert aantal I>ijeenlvOin.si.cit over do uitw ijjnp |si|(lt flu nou e wruuder i ngssv leem. Als bet goed is heb je de ondtf bou-ving on hot ihdëiiiigst'orniiiiit van je werkgever omvangen Give deze gegevens mee Heb je nog niets vernomen van ■uaarkg?yef,Gp!'ocl.bcrnajflliaaiGiicr' aan, jjbbbl De iaDifê-i.bj::onDamsi; D dinsdu-: mei 2nr' ibaaenae; bmpa; Heiisemiispiein iOA ia Venrav. te 0478-583978. f Open dag Seniorservice - Gilde - Venray houd in haar Hobby en Creativiteitei Centrum, gelegen aan de Pi Bernhardstraal 12a te Venray een opa dag op zaterdag 20 nlei, van lO.OOio 17.00 uur. Op deze dag kunt u kennismaken m? alle hobbyactiviteilen die in dit centrw plaatsvinden. Seniorservice is een vereniging dit als doelstelling heeft het belangelot» overdragen van kennis, kunde en erva ring aan iedereen die daarom vraag! Hieraan kunnen deelnemen persona van alle leeftijden, zowel vrouwen all mannen uit Venray en omgeving. Kennis, kunde en ervaring van jongt re ouderen gaan niet verloren en dl ouderen maken zich op die manier nut tig voor de maatschappij. Jong en oud komen met elkaar in contact waardoiï isolement wordt voorkomen en d( beeldvorming van ouderen in gunstigi zin wordt beïnvloed. Alle activiteiten vinden plaats in di; centrum, dat: wekelijks wordt bezocltl door ongeveer 300 mensen die daar hut weg vinden in het beoefenen van eet hobby en/of creativiteit en waar tegelij kertijd vele sociale contacten plaatsvin den. De diensten zijn belangeloos en infor meel en de teamleiders Seniorservice ontvangen daarvoor geld. De kosten voor deelname zijn op basis van het 'Gildenprincipe' nihil hebben uitsluitend betrekking op dt bestrijding van de onkosten. Kortom: 'een centrum waar jong oud welkom is'. Is dit iets voor u? Voor nadere infor matie kunt u bellen: tel. 512139, maaru mag ook gerust vrijblijvend bij ons bin nenlopen op dag en tijdstip dat betreffende activiteit plaatsvindt. Ons adres is: Hobby Creativiteit^ Centrum, Prins Bernhardstraal 12a. 5802 BM Venray.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 22