Dames Red Stars weer op hoogste niveau "Het is soms geven, maar soms ook nemen" Bowlen De Peelkorf onderuit tegen Swift: 5-11 Perfecte demonstratie van Raymond Ceulemans Biljarten 11 FC Hento viert 25- jarig jubileum Beachvolleybal en Voetvolleybal HV Manual Venrode ABN Amro Beachtoernooi Dorpen competitie - Pa< EL EN MAAS donderdag 11 mei 2000 - Pagina 17 rijven® r 3 kijken id Bowling Vereniging Venray Uitslagen le klasse: [ed Arrows-Karklingel/ML 10-25 ,v. Dijck-Dr.h. Winters 18-17 fahunters-Hit Miss 6.5-28.5 igma's/RB V-T-T Geereis 17-18 Karklingel/Magic Line blijft de rang- ijst aanvoeren Vnet 32.5 punten voor- prong op de Sigma's en 59,5 op Hit ,liss. Riek v.d. Berkmortel scoorde de loogste damesgame met 223 en Gerty Arts de hoogste serie met 535. Bij de ieren was Hay Lenssen de beste met 34 en 655. Uitslagen 2e klasse: Mallnits-The Nitwits 18-10 Scores-Strikers/Groeipunt 24-4 /vGI/Van Rensch-Club Up 26-2 Wa Altijd Raak/O.Dutch-Ontex 23-5 ln deze klasse blijft B.T. Mallnitz ;oploper en de voorsprong op .G.I./Van Rensch bedraagt 27 pun- De Strikers bezetten de derde plaats een achterstand van 83,5 punten. De ioogste game en serie waren bij de james deze keer voor Truus Claessens, lie tot 190e 553 kwam. Eef van jferkestein scoorde het hoogst bij de leren en zette 247 en 686 neer. Uitslagen Trioleague: ■TGeerets-Nutrivisie 11.5-9.5 'oels Techn.-WDOB 10-11 V. Dijck-AMC/Dreamteam 6.5-14.5 ikual/Mijling-Sigma's/RBV 8-13 IT Kuijten-BT Mallnitz 3-18 ih-Plusmarkl van. Dijck 16-5 De strijd om de titel gaat hier tussen Sigma's (412 pnt), Mallnitz (398.5) Bokual/Mijling (394). waarbij opge merkt moet worden, dat Mallnitz een redstrijd minder heeft gespeeld. Toos issen was onovertroffen bij de dames meteen 186-game en 499-serie. Frank Iroeseliske was dat bij de heren mét 269 (nieuw baanrcord op baan 7) en CollêJ 1. Venrj, Ver* Venraj Veni, Jj Venrsi Venra, Meleri Vema Venra, Leunsr, ^!T sselste» Venra Venn, Wd Venray Merseb lingsbeei 7 Venray Venray,en' Tienra, met Overloai Meerto Venra, Wanssun Venra, eythuysen Hom Venra, 7. Venn, Seventn v itterS Bol Venra BT Venq IrasI Venra, J&fc Seventc Welle*» Jan; Leuna 3* Venra S "am; Venra Venn? Venra; Hl Boxmes Venra Heo Vent ^ark' Hors Pinhi Hors staal Venr, Hoi Hl Sgvenur in Venq mei Venraj Venraj Hors Venraj Heijen vensbeet jj; Venraj Severn Venraj Venraj Venraj le[ Swalmen hel Bergen Hors Venraj Cu* Venraj sselslejn Venraj Venraj Venra, Venraj Oirtj w; Venray Gennep Ort Iterswijö Ooslrun Venra, Venraj Hors Venra, Overloon Hors Uitslagen Dubbclleague: lingo's-Pinhunters 9-5 Team Zonder Naam-Hoeijmakers 14-0 BT't Begin-Talenten 5-9 lurricanes-Karklingel 10-4 \quastep-Strikers 2-12 Met nog 4 wedstrijden te gaan. leidt Jingel met 1 punt voorsprong op de lunters. Hoeijmakers, dat nog derde it. zag door de grote nederlaag tegen .Z.N. zijn achterstand groeien tot 24 Hinten. Gerrie Claessens was de beste lij de dames met 198 en 551. terwijl Ger lubbers bij de heren het hoogst scoorde de game met 217. Roger Seroo bracht :t 568 de hoogste serie op zijn naam. Nationale Trioleague ln de Hoofdklasse B moesten de Red Arrows naar Den Haag om in de eerste van twee Play-offronden te proberen lassenbehoud te bewerkstelligen. Dit bleek een moeilijke opgave, want de wedstrijden tegen Ruigrok en Westerpark gingen met 0-3 verloren en igèii Erica uit Mill werd het 2-1 voor Brabantse trio. Er zal in Dordrecht ijdens de laatste ronde een wonder moeten geschieden om zich te handha ven, want de Red Arrows bezetten de laatste plaats met 3.5 punten achterstand op Mill. Meer succes hadden de heren van Bokual/Mijling in de eerste klasse D in Veghel. De eerste wedstrijd tegen Palm Partyhouse uit Zwijndrecht werd welis- vaar met 3-0 verloren, maar tegen Erica uit Mill en Strike uit Breda werd met dezelfde cijfers gezegevierd. Bokual/Mijling heeft goede vooruitzich ten om als eerste Venrayse team naar de Hoofdklasse te promoveren, want zij nemen de eerste plaats in met 4,5 punten voorsprong op de naaste concurrent. Palm Party. Op 4 juni a.s. zullen in Tilburg de beslissende wedstrijden wor den gespeeld. Bedrijvenbowling- competitie Het seizoen werd traditioneel besloten met de strijd om de litel"kampioen der Kampioenen". De kampioen van de zevende klasse. Xerox, toonde zich de beste en met het maximum aan punten, twaalf, ging de beker naar hen. Vinc.v.Gogh 4 uit de derde klasse eiste met 10,5 punten de tweede en Raedts/Knops 4e klasse) de derde plaats op. Vierde werd Inalfa 91e klas se). vijfde Groenteman Meerlo (8), zesde en zevende gedeeld Geelen 2 (5) en Cactus Houlerman (7) en de laatste plaats was voor Bouwbedrijf Raedts/Knops (4). Jeugd Inge Lenssen succesvol in Israel Na een zeer verdienstelijk debuut bij het EK, alsmede een gouden en zilveren medaille bij de NK heeft Inge Lenssen opnieuw haar vorm bewezen. Bij de le Israel Juniors Open stond ze 11a de voor ronden op de le plaats met 1438 pins. Voor de plaatsing voor de stepladderfi- nale scoorde ze nog 836 pins (over 4 games zodat ze als Je geplaatst stond met 2274 pins, vóór haar landge noten Sindy Kurvers en Wendy van der List en Roni Raskin uit Israel. In de step- ladderfinale moest Inge haar meerdere erkennen in Schiedamse Sindy, die haar met 269 tegen 232 de baas bleef. Haar toernooigemiddelde bedroeg ruim 192 over 13 games. Een zeer verdienstelijk resultaat. Uitwisseling De derde en laatste ontmoeting in de uitwisseling tussen Mill. Veghel en Venray vond plaats in Bowling de Blauwe Kei in Veghel. Op deze ver nieuwde banen hadden veel spelers aan passingsmoeilijkheden. maar gaandeweg werden de scores beter. Dit resulteerde zelfs in een dagoverwinning met 5230 pins tegen Mill (5219 pins) en Veghel (4856 pins). In de totaalstand wint Mill met 15872 pins. Venray is goede 2e met 15462 en Veghel sluit de rij met 14865 pins. De hoogste game kwam op naam van Mark Mommen met 172 pins, ter wijl Jeroen Broers met 617 pins de hoogste serie voor zijn rekening nam. Beste speler over 3 ontmoetingen was Jeroen Broers met 140 gemiddeld met Mark Mommen (139 gem.) als goede tweede. Huisleague Hier werden enkele fraaie games geproduceerd, o.a. Jeroen Broers (185). Lars Lenssen (178), Tim van Houdt (177). Mickey Bindewalt (175), Anneke Cremers (173). Raymond Klaassens (170) en Lisa Jansen (158). Bovendien scoorde Luke Verhoeven met 117 pins een nieuw PR. Programma Zaterdag a.s. spelen we de laatste Limburg Cup van dit seizoen in het Belgische Zonhoven. De spelers (Paula Jansen, Jochem Magermans, Sandra Minten en Eddy Willems) dienen om 8.30 uur in de Bowling aanwezig te zijn. Chauffeur/begeleiding: Jan Engels. De overige leden spelen Huisleague om 11.00 uur. Uitslagen: HCVios 1-Manual I 16-19 DC Leudal 4-Manual 1 4-20 DB BS AC 1-Manual 1 18-3 Programma zaterdag 13 mei: De Weert HC Manual 1 -Hercules 1 a. 11.45 DC Manual 1 -Facon Bevo 4 a. 11.00 DB Manual 1-Blerick 1 a. 10.00 DC en DB spelen laatste wedstrijd. PUBLIEK!!! ruid? E E 8 A 109 De korfbalsters van De Peelkorf hebben afgelopen zondag op eigen veld een 5-11 ederlaag geleden tegen Swift. In de eerste 25 minuten van het duel hadden de Ysselsteynse dames teveel respect voor de tegenstander uit Velden. De gasten namen dan ook een dikverdiende 1-5 voorsprong. Vanaf dat moment liep De Peelkorf achter de feiten aan. Swift speelde geroutineerd het duel uit en liet de Ysselsteynse dames niet verder terugkomen dan een verschil van zes doelpunten. Voor De Peelkorf scoor den Femke van Rosmeulen (4x) en Evelien Arts. Komend weekeinde kan De Peelkorf met een overwinning tegen Avanti het hoofdklasserschap veilig stellen. We hebben allemaal weieens een keu in de hand om een potje te biljarten. Maar als Raymond Ceulemans achter de tafel gaat slaan en het krijt aan de keu doet. dan begint het meer op kunst te lijken. De veelvuldig Europees- en wereldkampioen gaf zaterdagavond een vlekkeloze demonstratie in zaal 't Veule, waar biljartvereniging De Carambole.het 25-jarig bestaan vierde. De liefhebbers genoten met volle teugen. D.O.S. DOS-dames weer naar gewestelijke finale Tijdens de gewestelijke voorwedstrij den voor damesteams in Tilburg, wisten de dames van DOS (Jenny van der Leden, Jolanda Voesten, Joyce Voesten en Silvia Nouwens) zich. evenals vorig jaar. te plaatsen voor de gewestelijke Finale. Van de in totaal 16 paitijen werd er slechts een verloren. Deze gewestelij ke finale zal worden gespeeld op 21 mei in Helmond. Vorig jaar eindigden de dames in de nationale finale in Nieuwegein op de 2e plaats, dus wie weet wat er nog in het vat zit. Op dinsdag 16 mei a.s. om 20.00 uur begint in ons clublokaal de ledenverga dering. Hierin o.a. de teamindeling voor het komende seizoen. Clubkampioenschappen 3-banden: In het jubileumjaar van DOS is Carl de Bruijn clubkampioen 3-banden geworden. Huub van Rhee werd 2e en de 3e plaats was voor Theo Voesten. De strijd werd beslist op percentage, want de eerste 4 spelers behaalden 6 punten. Finale 4e klas libre bi j DOS. Op donderdag 11vrijdag 12 en zater dag 13 mei wordt deze finale georgani seerd door DOS. Tellers en schrijvers s.v.p. tijdis aanwezig zijn. Pk's VBB: Tijdens de finale van de 5e klas libre behaalde Ad van Gerven met 10 punten de 2e plaats. Hij speelde maar liefst 30% boven zijn gemiddelde. Wim Schillings behaalde 6 punten en werd daarmee 6e. In de voorronde 4e klas konden Frank Voermans en Theo de Haart geen potten breken. Zij wisten geen finaleplaats te halen. Bandstoten KNBB: Uitslagen: DOS 1-Tegelen 1 5-2 De overwinning kwam tot stand door zeges van Wiel Vermeulen (19 beurten, gem. 3.15) en Ad van Gerven. DOS 2-Poedelhaters 2-5 De eer werd gered door Frits van der Waerden. Hij won in 23 beurten en scoorde daarmee 0,95 gemiddeld. DOS 3-Inaborg 4-3 Jan Bar speelde gelijk in 19 beurten (gem. 1,42) en Frits van der Waerden wist ook deze partij (18 beurten, gem. 1.22) tot een goed einde te brengen. Programma: Dinsdag 16 mei: DOS 1-VOP Donderdag 18 mei: Vriendenkring-DOS 2 Maasbree-DOS 3 Zaalvoetbalvereniging Venrode is gegrond medio 1976 en is daarmee één van de oudste zaalvoetbalvereni gingen in Venray. De vereniging bestaat uit twee seniorenteams die allen in de competitie uitkomen. De afgelopen drie zomers - in de maand juli - heeft Venrode het beacht oernooi georganiseerd. Deze unieke gebeurtenissen waren gesitueerd op het Schouwburgplein in het hart van Venray. Het beachtoernooi is ver deeld in een beachvolley- en voetvol ley-gedeelte. Dus iedereen kan aan het fantastische evenement deelne men. Voor alles is gezorgd: drinken, eten en muziek. Deze zomer op 15 en 16 juli barst de strijd weer los om de Hulsmancup wisseltrofee. Het toernooi zal in zijn geheel aangekleed worden in de Caribean sfeer. Onze hoofdsponsoren. Café Hulsman en ABN Amro bank en andere sponsoren zullen dit jaar weer voor de nodige financiële ondersteu ning zorgen. Wij willen graag iedereen uitnodi gen om deel te nemen aan het evene ment. De inschrijfperiode loopt tot l juli. Teams die zich na deze datum inschrijven komen op de wachtlijst, zodat bij eventuele afmeldingen direct contact opgenomen kan worden met teams die op de wachtlijst staan. Info die van belang is voor de deel nemers: inschrijfgeld bedraagt 60.-: teams bestaan uit minimaal drie per sonen; men speelt beide dagen onge acht het resultaat van de eerste dag. Er kunnen maximaal 40 teams deelne men. Aanmeldingen en info betreffende het beachtoernooi: Marcelino Bistervelts, tel. 06-27257517 of 077- 3591518 (werk). V.O.P. Al: VOP-Inaborg 2-5 Winst was er alleen voor Nellie Dericks die 1.84 gem. speelde. A2: De Pruuver-VOP 2-5 Jan Zanders speelde een zeer sterke par tij die hij in slechts 10 beurten met 7.50 gem. won. Hans Schreurs won zijn par tij met 1.08 gem. BI: VOP-Inaborg 2-5 De winstpartij was van Wilfried Godschalk die 2.94 gem. speelde. PK VBB: Van 18 t/m 20 mei organiseert VOP de finale in de 3e klas libre. Marcel Jansen, lid van onze vereniging, is een van de deelnemers aan deze finale. Dezelfde dagen neemt Herman Robins deel aan de finale in de kader klas. Deze finale wordt georganiseerd door 't Anker en OBK in café d'n Oldtimer. V.B.B. Voorrondewedstrijden 4e klasse libre In een drietal lokaliteiten zijn de afge lopen week de voorrondewedstrijden 4e klasse gespeeld. Voor de finalewedstrij den zijn geplaatst: 1. J. Voesten VOP; 2. E. Evers OOO: 3. T. Gabriels SVB; 4. G. Tissen OBK: 5. H. Willems OGO; 6. P. Gommans OGO: 7. J. Hendriks OGO; 8. B. Wijnhoven SVD; le reser ve: J. Swinkels OOO: 2e reserve: J. Verhalle DWH. De finalewedstrijden zijn op 1112 en 13 mei in D'n Oldtimer en biljartvereni ging DOS zorgt voor de organisatie. Finalewedstrijden 5e klasse libre In De Witte Hoeve zijn onlangs de finalewedstrijden van de 5e klasse libre gespeeld. J. Koopmans van VOP legde beslag op de eerste plaats en mag zich met 11 matchpunten de kampioen noe men. Hij scoorde een hoogste serie van 11 en kwam uit op een moyenne van 2.12. A. v. Gerven van DOS en J. Theunis van L'67 legden beslag op resp. de 2e en de 3e plaats. Het procentueel moyenne van Van Gerven was beduidend beter dan dat van Theunis. vandaar deze klas sering. De hoogste serie van het toernooi kwam op naam van A. v. Gerven (16). De kortste partij kwam op naam te staan van J. Theunis: hij sloot zijn partij in 10 beurten winnend af met een algemeen moyenne van 3.40 wat tevens het hoogst partijgemiddelde was. De biljartverenigingen Roelanzia uit Ysselsteyn en OPM uit Merselo zorgden voor een perfecte organisatie van het sportieve gebeuren. Sfe&it i*t 1/emacf, V- Afgelopen zaterdag verloor het damesteam van Red Stars de thuis wedstrijd tegen Hoonhorst met 4-6. Consequenties had de nederlaag in de laatste competitiewedstrijd niet, want Red Stars had zich eerder al verze kerd van promotie naar de eredivisie. Voor Danielle Poels, Sabina Larmené, Susan Lenssen en Vanja Santic is het verblijf in de eerste divisie dus tot èén helft beperkt gebleven en mogen zij zich vanaf september weer meten met Nederlands besté tafeltennis sters. Een seizoen in de eerste divisie heeft de dames weer het vertrouwen gegeven. Na in de eredivisie steeds tegen degradatie gevochten te hebben, mochten zij dit seizoen weer voelen wat het is om wedstrijden te winnen. De overmacht waarmee de dames kam pioen zijn geworden toont maar weer eens aan, dat het team wel degelijk thuishoort in de eredivisie. Met name Sabina (die zaterdag haar enige wed strijd van de competitie verloor) en Susan zijn het afgelopen halfjaar gegroeid tot volwaardige teamspeel sters. waarmee wellicht de druk op Danielle Poels wat minder wordt. Zij is tenslotte al jaren de onbetwiste kop- vrouw. Komend seizoen kan zij echter rekenen op twee sterke teamgenotes. Vanja Santic zal voornamelijk als reser vespeelster op de lijst staan. PROMOTIE Het herenteam van Red Stars won zaterdag weliswaar met 3-7 van Van Herwaarden (Veghel). maar dit was niet voldoende om koploper Arboned/Westa 2 in te halen. In Veghel bleef Ronald Bogaard ongeslagen en won met Patrick Zwiers ook het dubbel. Zwiers zelf won twee enkelpartijen, terwijl Erik van Veenendaal één puntje bijdroeg aan de overwinning. Dus helaas geen promotie voor Red Stars, zoals het dat de afgelo pen jaren een beetje gewend was geraakt. Echter, ook komend seizoen is het team wederom een belangrijke titel kandidaat in de tweede divisie. Behalve de standaardteams zijn er natuurlijk nog meer teams, die Red Stars op de sportie ve landkaart zetten. Van hen zijn bij de heren kampioen geworden: Red Stars 5 in de eerste klasse (Toon Achten, Joop Verblakt. Wil Thijssen, Leon Rooyendijk. John Bonants en Martijn v/d Locht) en Red Stars 8 in de 2e klasse (Raymond Larmené. Noud v/d Locht en Martijn Arts). Bij de jongens mag Red Stars dit jaar drie kampioensteams feli citeren. Red Stars 1 (Robert v/d Bosch, Erik v/d Munckhof en Ruud Tielen) werd kampioen in Landelijk B en komt volgend seizoen uit in de hoogste jon gensklasse van Nederland. Red Stars 3 (Danny Verhalle. Edwin Verhalle en Richard Mulders) maakt de overstap van afdeling naar Landelijk C, terwijl Red Stars 4 (Richard Larmené, René Roording, Steffan Mulders) kampioen werd in de 3e klasse. JEUGDMEERKAMPEN Afgelopen zondag werden in Leimuiden de finales gespeeld van de Nationale Jeugdmeerkampen. In die Meerkampfinales kwamen per leeftijds- categroie de sterkste spelers en speel sters van Nederland uit. Red Stars was aanwezig met Kelly Willems (Meisjes kadetten) en Vanja van Pol (Jongens pupillen) en behaalde een 100% score: beiden wonnen hun finale. Kelly wist haar finale-achtkamp ongeslagen te winnen, waarmee ze zich Nederlands beste kadet mag noemen. Makkelijk ging het niet, want van de zeven partijen gingen er vier over drie games. Verrassend genoeg bleek haar partij tegen Carla Nouwen, haar grote concur rente, een van de makkelijkste: met 21- 17 en 21-19 liet ze haar tegenstandster zonder kans. Na haar overwinning bij de pupillen vorig jaar trekt Kelly dus de stijgende lijn door. Vanja van Pol moest in zijn finale-achtkamp eenmaal buigen (voor Pim de Goede), maar dit bracht de eindoverwinning niet in gevaar. Vanja versloeg zijn overige tegenstanders overtuigend, waaronder Wai Lung Chung en Simon Goessens. Voor Vanja betekent dit zijn eerste eindzege in de Nationale Jeugdmeerkampen. Vergeten jullie niet het grandioze jubileumfeest van de Afdeling Noord- Limburg? De receptie begint om 19.30 uur in partycentrum De Turfhoeve. maar het feest begint om 21.00 uur en dat is ongetwijfeld het leukste. Denken jullie eraan: de entree is tien gulden en dient bij binnenkomst voldaan te worden. Er was namelijk wat verwarring omtrent die entree vanwege de busreis. Paul Swinkels nieuwe voorzitter Red Stars Tafeltennisvereniging Red Stars heeft sinds twee maanden een nieuwe voorzitter in de persoon van Paul Swinkels. De pas 28-jarige Swinkels volgt Henk Bisschops op, die 10 jaar lang de voorzittershamer hanteerde. Het einde van een tijdperk en het begin van een nieuw? Paul Swinkels: "De vereniging is heel degelijk opgebouwd en heeft de afgelo pen jaren een goed beleid gevoerd. De komende jaren zullen we echter alert en actief moeten blijven. Met name de 24- uurseconomie is een grote zorg: er zul len steeds niinder mensen beschikbaar zijn qm vrijwilligerswerk te doen voor de club." Een gesprek met een nuchtere, maar enthousiaste voorzitter en zijn Uitslagen: Zaterdag 6 mei LVH A1 -Swolgen A Ysselsteyn A-OiCa A Swolgen B-Ysselsteyn B LVH C-America C OiCa C-Ysselsteyn C LVH Dl-LVH D2 Ysselsteyn D-America D Zondag 7 mei: Merselo A-America A LVH A-Ooslrum A LVH B-America B Ysselsteyn B-Merselo B Merselo C-LVH C America D-Swolgen D 10-0 3-7 10-0 4-6 5-5 8-2 3-7 10-0 8-2 5-5 6-4 5-5 4-6 Eigenlijk hadden ze het onopge merkt voorbij willen laten gaan. Want op 1 juli 1999 bestond FC Hento al 25 jaar. Maar enkele leden van één van Venrayse oudste zaal voetbalclubs kregen de laatste tijd steeds meer zin in een feestje. Daarom viert FC Hento komende zaterdag met bijna een jaar vertraging toch zijn jubileum. FC Hento is een vreemde eend in de bijt. De zaalvoetbalclub telt nog slechts één team met een gemiddelde leeftijd van 43 jaar. De vereniging teert al zo'n twintig jaar op vrijwel dezelfde spelers groep. Middenjaren tachtig acteerde FC Hento nog op het allerhoogste niveau, in de Limburgse hoofdklasse. Maar met hel klimmen der jaren liepen de presta ties steeds verder terug. Nieuwe aanwas kende de club amper. Daar werd trou wens ook geen enkele moeite voor gedaan. Bij FC Hento bleef alles zoals het was. Inmiddels is Hento afgezakt naar de absolute kelder van het zaal voetbal. De jubilerende vereniging ein digde dit seizoen op de laatste plaats in de vierde en laagste KNVB-klasse. Secretaris Stef Peeters is één van de mannen van het eerste uur. Samen met John Aben. Jens Janssen, Jos Koenen en Geert Philipsen is hij al vanaf de oprich ting lid. AI op de zesde klas van de lage re school speelde de vriendengroep mee in de cafévoetbalcompetitie op het veld. Dal is 1111 ruim dertig jaar geleden. Toen in 1974 sporthal De Wetteling geopend werd was FC Hento. de club heette toen nog In Den Engel, een van de deelne mers aan de befaamde proefcompetitie. Daarna werd de voormalige Hento-bar in de Wilhelminastraat de hoofdsponsor van de zaalvoetbalvereniging. Uitbater Jos van Meijel sloot drie jaar geleden echter zijn deuren maar de naam FG Hento bleef bestaan. In de glorietijd telde de vereniging zelfs twee heren- ploegen en een damesteam. Ben Jansen en-Toine Thielen, beiden ruim twintig jaar lid, hebben op zaterdag 13 mei het jubileumfeest georganiseerd dat op en rond de sportkantine van het Vincent van Gogh Instituut aan de Oostsingel zal plaatsvinden. Om 13.30 uur begint een spellenmiddag voor de gezinnen van alle leden. Rond 16.00 uur is de prijsuitreiking. Ben Jansen: "Daarvoor gebruiken we de bekers die we in het verleden gewonnen hebben. Die lagen toch maar te verroesten bij Twan Aben op de boerderij. Want de kinderen die vinden die bekers nog prachtig." Na de prijsuitreiking is er een warm en koud buffet. Om 20.00 uur begint de feestavond waarvoor naast de dertig leden ook zo'n veertig oud-leden zijn uitgenodigd, '"s Avonds gaan we spellen doen zoals schaken, kaarten en oud-hollandse spelen. We willen er geen hang- en zuipavond van maken", zegt Ben Jansen. FC Hento is van oudsher een actieve vereniging. De club zit al vanaf het begin in de organisatie van de Kennedymars Venray. Op de jaarlijkse 'narrenavond', vrijdags een week voor carnaval, tonen de Hento-leden hun zangkunsten want de meeste zaalvoet ballers waren ook ooit lid van de zan gertjes van St. Frans. "We gaan gewoon door als zaalvoet balvereniging. De gezelligheid staat voor ons bovenaan. Het liefst zouden we in een veteranencompetitie mee willen doen. Maar we blijven er plezier inhou den want degraderen kunnen we toch niet meer", lacht Ben Jansen. visie voor de toekomst. Red Stars is een gezellige vereniging vindt Paul: "Het is altijd een vereniging geweest met hechte vriendengroepen. Ik verwacht dat de band ook in de toe komst zo sterk zal zijn om de zaak draaiende te houden." Paul beseft echter dat de economische ontwikkelingen een zware wissel zullen trekken. "Door de economische druk willen de meeste mensen, bij wijze van spreken, binnen komen, de sporttas neergooien, tafelten nissen en weer weggaan (dat geldt uiteraard niet voor iedereen). Gewoon om even uit de sleur van het werk te komen. Het is hun goed recht, maar tegelijkertijd verwachten ze wel dat ze training krijgen of dat de bar open is. Als vereniging proberen we daar natuurlijk voor te zorgen, maar het wordt steeds moeilijker. Mensen heb ben steeds minder tijd over om vrijwil ligerswerk te doen, waardoor de druk op de huidige vrijwilligers steeds groter wordt. Red Stars is ook niet de enige vereniging die hiermee te maken heeft." GRAADMETER Paul heeft veel waardering voor de vrijwilligers van zijn club. "Red Stars heeft een relatief grote groep vrijwilli gers. goede vrijwilligers bovendien, en die zullen we nodig blijven hebben. Achter de schermen gebeurt heel veel. wat vaak niet zichtbaar is en ik heb dan ook veel waardering voor de mensen die dat doen. De komende jaren zal er het een en ander veranderen, ook op het gebied van regelgeving, waardoor de druk op deze vrijwilligers nog groter wordt. Ik hoop op iedereen een beroep te kunnen blijven doen." Momenteel is Paul betrokken bij de opzet van een nieuw algemeen beleidsplan om aan te geven waar de club over driejaar staat. "Wat zijn onze doelen en wat is daar voor nodig, vragen die we ons zullen stellen. Het omgaan met de vrijwilli- gersproblematiek zal daarin een belang rijk bestanddeel zijn." De graadmeter voor succes vormen de sportieve prestaties, in elk geval voor de buitenwacht. "Ook dat zal in het beleidsplan opgenomen worden. Tenslotte zijn we natuurlijk wel een tafeltennisvereniging. Belangrijk is hierin wel om het plezier in de sport voorop te stellen, of je nu recreatief speelt of gericht bent op topprestaties." Red Stars wil sportief gezien het hoogst haalbare bereiken, waar de club tot nu toe in is geslaagd. "In het tafeltenniswe- reldje wordt niet voor niets over onze club geschreven en over hoe onze tech nische staf dingen aanpakt. Dan doe je dus gewoon mee in Nederland. Maar wil je de absolute top bereiken, dan heb je een grote sponsor nodig. Als die gelegenheid zich voordoet is dat prima, maar intussen moetje gewoon zorgen dat de basis goed is." BASIS Die basis zorgt ervoor dat Red Stars voor regionale sponsors nog niet zo'n slecht idee is. "Onze huidige shirtspon sor Van de Kamp en Partners (waar we overigens erg blij mee zijn) dragen we bijvoorbeeld uit op zowel toernooien als tijdens competitiewedstrijden. Door heel Nederland, maar natuurlijk met name in Venray en omstreken. Het suc ces van ons damesteam, dat weer pro moveert naar de eredivisie spreekt in de regio erg aan. In Noord-Limburg zijn wij de enige eredivisionist en dat zie je in de media-belangstelling ook terug. We zijn blij met de sponsors die we hebben en de opbrengsten daarvan gebruiken we ook met name voor onze jeugdopleiding. Daar leg je de basis voor continuïteit, zodat we ook over vijfjaar nog eredivisie kunnen spelen." In zijn eentje kan Paul in de toekomst weinig uitrichten. Daar heeft hij niet alleen het bestuur bij nodig, maar ook de leden van Red Stars. "Ik zie hel bestuur een beetje als het stuur van een auto (het woord zegt het al: bestuur), terwijl de leden de lucht in de banden zijn en gezamenlijk moeten we de motor draaiende zien te houden. Met de inzet van het bestuur, van de technische commissie, van de barcommissie, de jeugdcommissie... iedereen. Het is een kwestie van volhouden. Je hebt goede en slechte tijden en daar zul je je geza menlijk doorheen moeten slaan. Alleen kun je weinig tot niets uitrichten." Paul beseft wat hij op zich genomen heeft. "Inzet voor de vereniging kost veel tijd. ja. Ik bent er bijna dagelijks mee bezig en moet het combineren met m'n gewone werk. waarvoor ik vaak ook 's avonds op pad ben. En dan heb ik ook nog mijn privéleven (Paul trad vorig jaar in het huwelijk). Het is soms geven, maar soms ook nemen. Het vergt bovenal veel planning." Maar Paul heeft hart voor Red Stars en vindt het prettig om zich voor 'zijn' club in te zet ten, anders had hij niet ingestemd met het voorzitterschap. "Ik ben vier jaar geleden in het bestuur gekomen als competitieleider, in het kader van 'ver jonging' van het bestuur. Het leek me toen wel leuk en bovendien had ik toen net mijn studie afgerond (HEAO). Besturen is interessant gebleken, vooral als het werkt. Het komt meestal wel op z'n pootjes terecht en dat is leuk." Ook dit jaar weer zal MVC'64 haar jaarlijks terugkerend volleybal en voetvolleybal toernooi organiseren en wel op 20 en 21 mei. Dit is een zeer gezellig toernooi waar men in ver schillende klasse aan deel kan nemen. Zo wordt er op zaterdag 20 mei gevoetvolleybald hieraan kunnen alle voetbalteams deelnemen er wordt met teams van 4 personen gespeeld. Op zondag 21 mei zal voor de eer ste keer een aspiranten jeugdvolleybal toernooi worden georganiseerd. Hiervoor kunnen zich nog jongens en meisjes aspiranten teams aanmelden Op beide dagen zal er ook Beachvolleybal (vanaf 3e klasse t/m 3e div.) gespeeld worden. Ook wordt er op beide dagen recre atief gevolleybald in de klasse mix. dames en heren men kan geoefend of ongeoefend spelen. Men kan zich voor het beachvolley bal als zowel het recreatief volleybal voor een of twee dagen inschrijven. Dit alles wordt gehouden op een mooie locatie aan de vennenweg in Maashees. Voor informatie of inschrijvingen kan men bellen met Joop Krant lel: 0478-636831 of E-mail wynhoven@zonnet.nl

Peel en Maas | 2000 | | pagina 17