de Studio PEEL EN MAAS Tafeltennissers klaar voor mammoetprestatie 69, 49,- 29,95 Ze zijn er weer bij: Lichtgewicht V Lionsclub verkoopt asperges Opening fietsroutenetwerk Peel en Maas Steekpartij corridor heren mode SS; "Bedankt mensen, het is uniek!" ^2ty uitse ambassadeur op dodenherdenking Restauratie Grote Kerk van start gratis tis STOMERIJ Pantalons Shorts en Bermuda's De laagste prijs Overtuig u zelf 2 VOOR per stuk 59, Polo's T-shirts n/r f Paging DONDERDAG 11 MEI 2000 - NR. 19 HONDERD EENENTWINTIGSTE JAARGANG Leden va» Lionsclub Venray gaan zaterdag 13 inei op pad om asperges te stopen. In vier plaatsen in Nederland (Rotterdam. Hilversum, udschendam en Zeist) worden asperges, vers van de grond, aan de mart of ouw gebracht. De Lionsclub Venray houdt deze actie al meer dan 25 jaar i het is. naast de bekendsLionsveilmg, een van de hoofdactiviteiten, arlijks brengt de verkoop van asperges tussen de 8000 cn 9Ö0Ö gulden op. il bedrag is', evenals de netto-opbrengst van de veiling, bestemd voor de ikantie van zo'n zestien spierdvstrofiepatiëntjes. Medio juli vertrekken inieuw twee groepen spierdystrofiepatiëntjes voor een vakantie van een ook naar een zomerverblijf op het eiland Texel. INTERIEURSTYLISTEN wij werken graag met u samen, om in alle rust een interieurplan te maken, dit kan een kleurenplan zijn, gecombineerd met onze collectie gordijnen en vloerbedekking, ook een kompleet interieurplan met tekeningen van onze interieurarchitect is mogelijk. op vrijdag en zaterdag zijn wij open, de andere dagen werken wij op afspraak. tamara martens interieurarchitect cor reijnders kleurenadviseur paterslaan 5 venray tel. 0478-582025 De officiële opening van de fiets routenetwerk Peel en Maas vindt plaats op woensdag 17 mei. Dat vertelde wethouder Houba maan dagavond aan de leden van de commissie Financiën. "Vanaf dan zijn ook de kaarten met de routes beschikbaar, maar het gras bij de knooppunten is nu al goed betre den. Veel mensen hebben de rou tes al gefietst. De fietsknooppunt- routes zorgen voor een nieuwe toeristische impuls voor de regio Venray." De heer Van de Ven (CDA) vroeg zich af het fietsroutenetwerk ook 'grensoverschrijdend' is. "Of scheidt de route bij de grens met bij voorbeeld Brabant?" Wethouder Houba stelde dat enkele routes inderdaad de provinciegrenzen overschrijden, bijvoorbeeld naar de provincie Noord-Brabant. "Maar liefhebbers kunnen via de routes ook naar Zuid-Limburg fietsen. In de loop van het proces zullen de plannen verder en gedetailleerder uitgewerkt worden, maar het ziet er allemaal netjes uit. De fietsknoop- puntroutes voldoen duidelijk aan een behoefte. Veel fietsers maken er nu al gebruik van." De opening van het Fietsroutenetwerk Peel en Maas in Noord- en Midden-Limburg vindt plaats op woensdag 17 mei om 14.00 uur in café-restaurant De Leistert, Heldensedijk 5 te Roggel. Onder andere de heer Peeters, bur gemeester van de gemeente Roggel en Neer, en gedeputeerde Tindemans komen aan het woord. Een 30-jarige vrouw uit Venray is donderdagavond rond 19.50 uur op de Fagotstraat ernstig gewond geraakt nadat zij naar aanleiding van een woordenwisseling door een 17-jarige vrouw uit Venray was gestoken met een mes. Het slachtoffer is overgebracht naar het ziekenhuis waar zij met spoed werd geopereerd. De verdachte heeft zich vrijwillig gemeld bij de politie in Venray en is na verhoor ingesloten in het bureau. ZOMERPANTALONS Vakbekwaam personeel Prettige bediening *Goede service Tafeltennis Estafette opgeluisterd door Diep Sjit Het aftellen is begonnen: op zondag 21 mei om precies 17.00 uur begint in het tafeltenniscen- trum van TTV Red Stars in Venray de Tafeltennis Estafette. Precies zeven dagen later zal, als alles goed gaat, de Estafette vol tooid zijn en opgenomen worden in het Guinness Record Boek. Deze Tafeltennis Estafette wordt georganiseerd door de Afdeling Noord-Limburg van de NTTB ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan. Naast de sportieve prestatie zal tijdens de Estafette ook een aan tal randactiviteiten plaatsvinden. Zo zal onder andere de Wanssumse band Diep Sjit een optreden verzor gen. evenals joekskapel Rats d'r Nève. Van zondag 21 tot en met zondag 28 mei zullen 14 spelers van verschillende Noord-Limburgse tafeltennisverenigingen de ultieme sportieve uitdaging aangaan. Per koppel gaan zij elk 24 uur non-stop tafeltennissen. Voor de spelers zal deze week maar één ding belangrijk zijn: gezamenlijk de zeven dagen volmaken en een vermelding in het Guinness Record Boek verdienen. Daarnaast natuurlijk zullen zij pro beren zoveel mogelijk uren voor het goede doel (de kinderafdeling van stichting Ziekenhuizen Noord- Limburg) binnen te halen. De spe lers die deze mammoetprestatie gaan voltooien zijn: Mare Cremers en John Jelles (TTC/Tegelen), Jack Kox en Philip Hulsmann (Asterix/Venlo-Blerick), Martijn Selen en Ivo Geeraets (Blue Star/Venlo), Jack Lensen (Wap In/Wanssum) en Hay Janssen (Koningslust), Peter Camps en Frank Jacobs (Armada/Horst), Peter Frey en Sander van den Broek (Red Stars/Venray), Willy Schers en Ted Vaessen (Helden). Elk koppel zal op hun aangewezen dag stipt om 17.00 uur beginnen met haar 'ronde' van 24 uur. Hoewel de toeschouwers niet elk moment van die 24 uur aan wezig zullen zijn, verwachten wij dat er toch heel veel supporters naar' Venray zullen komen. De Estafette wordt namelijk 'gelopen' in het Tafeltenniscentrum van TTV Red Stars, Kiosk la in Venray. DIEP SJIT Voor de bezoekers tijdens de esta fette zal echter ook het een en ander georganiseerd worden. Natuurlijk komen zij vooral om de spelers aan te moedigen, maar zij zullen ook anderszins beziggehouden worden. Hoogtepunt zal ongetwijfeld het optreden zijn van de Wanssumse formatie Diep Sjit, dat eind vorig jaar zijn tweede CD uitbracht: Van vleis en bloed. Diep Sjit omschrijft zich als Limburgse folkband: een vleugje tex-mex, Ierse folk en folk- rock, vermengd met country-invloe- den en gevoelige ballads. De band zingt alle, overigens zelfgeschreven, nummers in dialect. Het optreden is een min of meer ludieke actie, aan gezien de band goede banden onder houdt met tafeltennisser Jack Lensen. Jack is één van de deelne mers aan de Tafeltennis Estafette. Hij zal op woensdag 24 mei aantre den en zal diezelfde avond van een afstand meegenieten van zijn vrien den. Diep Sjit treedt op vanaf 20.30 tot ongeveer 22.30 uur en zal voor de nodige sfeer zorgen (terwijl ze tegelijkertijd hun plaatsgenoot ach ter de tafel een hart onder de riem steken). Naast het optreden van Diep Sjit zal ook de Venrayse joeks kapel Rats d'r Nève het tafeltennis- centrum in Venray aandoen en wel op donderdag 25 mei. Dan komt de joekskapel langs om ongeveer 20.30 uur om de aanwezige bezoekers te vermaken met hun vrolijke carnava leske muziek. Naast de genoemde optredens wordt er nog meer geor ganiseerd. Zo is op maandagavond 22 en dinsdagavond 23 mei een spellenavond (beiden beginnen om 19.30 uur), terwijl op zaterdagavond 27 mei een gezellige party-avond plaatsvindt met een DJ. Die avond zal omstreeks 20.00 uur aanvangen. SPONSORACTIE Behalve het sportieve element is echter ook een sponsoractie gekop peld aan het evenement, waarvan de opbrengsten naar de kinderafdeling van Ziekenhuizen Noord-Limburg gaan. De jubilerende afdeling Noord-Limburg heeft gekozen voor dit doel, vanwege het regionale karakter van de stichting Ziekenhuizen Noord-Limburg. Dit samenwerkingsverband tussen het st. Maartens Gasthuis in Venlo en het st. Elisabeth Ziekenhuis in Venray bestrijkt nagenoeg dezelfde regio als de afdeling Noord- Limburg. De opbrengsten van de sponsoractie van de Tafeltennis Estafette worden besteed aan zaken die niet onder het reguliere budget van Ziekenhuizen Noord-Limburg vallen. Voor deze kinderen is een prettige omgeving natuurlijk van groot belang. Daartoe wordt van het sponsorgeld onder andere de entree onder handen genomen en opge fleurd, zodat bij binnenkomst meteen duidelijk wordt dat dit de kinderafdeling is. Daarnaast zal een PC aangeschaft worden, waarop kinderen die langer in het zieken huis verblijven (CD-ROM)spelle- tjes kunnen spelen. De PC zal op een rijdend 'bureau' geplaatst wor den. Als derde besteding zal de zit kamer voor de ouders opgeknapt worden. Momenteel wordt hiervoor een voormalige medische post gebruikt, die slechts provisorisch is ingericht als zitkamer. UREN SPONSOREN Zowel de afdeling Noord- Limburg als stichting Ziekenhuizen Noord-Limburg zijn enthousiast over het evenement en de daaraan gekoppelde sponsoractie en hopen op een leuk resultaat. Als eerste uiteraard dat de poging voor ver melding in het Guinness Record Boek zal slagen. Voor de afdeling Noord-Limburg en de deelnemers is dit de ultieme sportieve uitdaging. Gezamenlijk hebben zij echter ook besloten om, mocht de poging niet slagen, toch de zeven dagen vol te maken voor de kinderafdeling van Ziekenhuizen Noord-Limburg. Tenslotte spelen de deelnemers ook voor dit goede doel. Om hel goede doel te sponsoren, en dus he't ver blijf van kinderen in het ziekenhuis wat prettiger te maken, kunnen zowel particulieren als bedrijven en organisaties "uren" sponsoren. Een uur kost minimaal 25 gulden, maar dit mag natuurlijk ook meer zijn. Ook het aantal uren dat men wil sponsoren is geheel vrij. De organi satie verwacht zeker 5000 gulden op te halen, maar hoopt natuurlijk op meer. Wie wil sponsoren kan con tact opnemen met Ying-Fu Li (Jubileum Commissie), Haammakerstraat 164, 5801 TE te Venray, telefoon: 0478-512301. Uiteraard kan men zich ook bij één van de deelnemers opgeven of tij dens de Tafeltennis Estafette zelf. U kunt een sponsorbedrag ook over maken op het banknummer van NTTB. Afdeling Noord-Limburg: 10.77.50.112 o.v.v. 'tafeltennisesta- fette'. GRANDIOZE LOTERIJ Zondag 28 mei om 17.00 uur zul len ze het weten: halen ze de Tafeltennis Estafette en komen ze in het Guinness Record Boek? Daar gaan ze natuurlijk allemaal vanuit. Op de bewuste zondag begint om 10.00 uur het gezellige frühshop- pen, dit duurt tot 13.00 uur. Daarna maken ze zich langzaam op voor de eindspurt. Eerst zal om 15.00 uur nog de trekking plaatsvinden van de loterij. Voor deze loterij kunnen gedurende de gehele Estafette-week Toten gekocht worden a 5 gulden. De prijzen liegen er ook niet om. In totaal worden zeven trainingspak ken, zeven trainingsshirts en zeven handdoeken verloot. Vrijdag 12 mei om 18.00 uur zal de restauratie van de toren van dé Grote Kerk officieel van start gaan. Muzikaal omlijst door de M.M.S.K. St. Petrus Banden zul len Peter Teeuwen. voorzitter van het srichtingscomité, en deken J. Coenen het startschot geven voor deze omvangrijke restauratie. Tevens zal het eerste miniatuurto rentje door de heer W. Kremer worden gepresenteerd en vervol gens uitgereikt worden. aan mevrouw F. Kouseniakar, Iedereen is van harte welkom bij deze feestelijke bijeenkomst aan de voet van de grote toren. Het is de bedoeling dat in de Grote Kerk zelf een 'geld-thermometer' komt te hangen waarop te zien is hoe snelde benodigde laatste twee ton binnen is. vNieVeis Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Jenniskens installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl -D'U oevevA'. J gv*aog P HOLLAND KAASCENTRUM Eitra beiegen 2395 Orginele Franse roombrie* 200 gr r/d mat J fóirat"!t,2>P ™>lküo kaas moeder een bloemetje 0 ook bij u op de markt MKSSaca 'i maandags: ll.80-lfc.00 o. markt roor Schouwburg, vrijdags: 09.30-H.QQ 0. op het Henieniaipleini 24.500 handtekeningen voor behoud ziekenhuis Bedankt Venray, gemeente Wanssum, Overloon, de Maasdorpen van Bergen tot grub- benvorst, etc. etc. Deze 24.500 handtekeningen betekenen nu niet meer alleen voor mij, maar ook voor mijn zeer vele hardmeewerkende vrijwilligers een geweldige voldoe ning. Zonder deze spontane mede werkers was het een zeer zware taak geworden, heb ik ontdekt. Je begint aan zoiets met de hoop op succes, maar dit is overweldigend! 'Ik' is ondertussen 'wij' geworden en het Snel Betrouwbaar REINIGING VAN: kleding (vloer-)kleden dekens dekbedden (vitrage-) gordijnen trouwjaponnen etc. KLEDINGREPARATIES FOURNITUREN Julianasirtgel 3 5802 AS Venray Actie Platform bestaat reeds op papier met de toezeggingen van de reeds benaderde belangengroepen. Ik kom er nog graag op terug. Mensen, we blijven optimist: het St. Elisabeth ziekenhuis moet volle dig intact blijven!", zegt Theo Michiels, de initiatiefnemer voor een handtekeningenactie voor het behoud van het St. Elisabethziekenhuis in Venray. De handtekeningactie in Venray is nu gestopt. Degenen die nog formulie ren hebben met handtekeningen kunnen dit te melden via telefoon 585368. In Horst loopt de actie nog wel door. Lovinckplein 2 5813 CC Ysselsteyn Tel. 0478-541221 Wij beschikken over een 4-tal zalen die alle voorzien zijn van airco en een eigen geluidsinstallatie. Meelzolder- tot 100 personen Kleine zaal - tot 40 personen Grote zaal - tot 350 personen Houtwerf - tot 750 personen Voor al uw feesten en partijen Roelanzia gewoon goed 3.900 J.9O0 1.600 3.500 f.600 Venray stond vorige week don- erdag in het teken van de jaarlijkse lationale Dodenherdenking. In een lerdenkingsbijeenkomst in de Grote [erk herdachten burgemeester /aals, pastor G. Maessen en leden an de Oecumenische Werkgroep 'enray alle mensen die slachtoffer ijn geworden van oorlogen of oor- jgshandelingen. Opvallend was de aanwezigheid San de Duitse ambassadeur E. von üttkammer. Het was voor het eerst lateen Duitse hoogwaardigheidsbe- 5490QJleder een toespraak hield tijdens de lodenherdenking in Venray. ilname van Duitsers aan een lodenherdenking in Nederland was l Burgemeester Waals werd tijdens de stille tocht naar de kerk geflankeerd door de Duitse ambassadeur Von Puttkammer. tot voor enkele jaren ondenkbaar. Von Puttkammer heeft met zijn opwachting de ban gebroken. Op de kansel van de Petrus Bandenkerk deed Von Puttkammer zijn zegje. Ook kinderen van basisschool De Kruudwis, Fanfare Ons Genoegen en Collegium Vocale leverden hun bijdrage. Na de mis was er een stille tocht naar het Oorlogsmonument aan het Kerkpad, waar militairen van GGW De Peel de erewacht hiel den. Na het spelen van de Last Post werden diverse kransen en bloemen gelegd. De herdenking werd beslo ten met het spelen van het Reveille en het Wilhelmus. 100% katoen en katoen/polyester o.a. met streUhband Gemakkelijk wasbaar - diverse kleuren - met - ook in 1/4 maten in vele kwaliteiten, kleuren en dessins uni of dessin INI I\S1 Grotestraat 32 - Venray - Tel. 0478-586387

Peel en Maas | 2000 | | pagina 13