Kwaliteit uitgangspunt voor beleid op alle terreinen Moord in herberg De Zwaan Massage tegen stress DIRKX VAN SOEST Debat Venrayse Ruimte Open Dagen bij het 20-jarige diepvrieshuis fe, NIEUW IN ONS PROGRAMMA: ■=WK=' DE LA ROY Collecte Kinderhulp blijft bittere noodzaak TAXATIES Jubileum FC Hento Geslaagd Volksdans- manifestatie voor ouderen Bouw mee aan mensenrechten in Colombia? gina{ PEEL EN MAAS donderdag 4 mei 2000 - Pagina 9 Sociaal Economisch Plan gemeente Venray: Tijdens dè gezamenlijke com missievergadering van de com missies Agrarische Economie, Financiën, Stedelijke Ontwikkeling en Wélzijn over het door het bureau Kolpron gepre senteerde Sociaal Economisch Flan (SEP) stelde Richard de la Roy (Fractie Van de Vorle) vorige week woensdagavond dat hij hoopt dat ook de recreatie in Venray de nodige aandacht blijft krijgen. "Ik mis in het SEP initia tieven op dit gebied", stelde De la Roy, die verder meende dat de gemeente Venray een aantrekke lijk woon- en leefklimaat moet blijven nastreven. "Dus geen geforceerde groei. Ruimtelijke plannen dienen ook aan te sluiten bij de behoeften van de burger. Plannen betekent ook niet onno dig slopen." De heer Ates (D66) meende dat het SEP een goede steun in de rug kan zijn voor de toekomst. Hij maakte zich echter duidelijk zorgen over de zuidelijke aantakking van de Betuwelijn. "Ik heb me erin ver diept en mocht die trein door de gemeente Venray rijden dan bete kent dat een regelrechte ramp. Er komt dan een muur van vier meter hoog die ons van Nijmegen tot Venlo in tweeën deelt, en het lawaai van die spoorlijn is tot op één kilo meter afstand te horen." Ates wilde zelfs een motie van alle partijen om de aanleg van de spoorlijn in Venray tegen te gaan. WERKGELEGENHEID De heer Francken (VVD) had met tevredenheid het SEP gelezen. "Het heeft wat lang op zich laten wachten maar het is een helder stuk gewor den", aldus Francken. Hij had twee punten van aandacht. "Ten eerste de werkgelegenheid. We moeten er alles aan doen om de werklozen aan de slag te helpen. En we dienen vooral veel hoger opgeleiden aan te trekken en vast te houden. Hoe? Wij denken aan een snellere vrijgave van bouwkavels." Francken stelde dat ook het achterblijven van de commerciële dienstensector in Venray de nodige aandacht ver dient. "We moeten proberen kanto ren met zakelijke dienstverlening aan te trekken. Dat komt de kwanti teit en kwaliteit van Venray alleen maar ten goede." MIDDENKLASSE Truus Kemmelings (PvdA) vond dat de gemeente vooral dient te zor gen voor een aantrekkelijk woon- en leefklimaat voor haar inwoners. "Maar ik vind dat het SEP vooral gericht is op mensen uit de hogere inkomensgroepen, terwijl in de gemeente toch vooral mensen uit de middenklasse wonen. Het SEP wordt beheerst door de huidige gun stige tijd. Bij laagconjunctuur zal ongetwijfeld bijstelling van de plan nen moeten plaatsvinden." Ook het scheppen van mogelijkheden voor landgoederen en buitenplaatsen 'voor mensen met veel geld' past volgens Kemmelings niet in de visie van het PvdA. Verder spreekt het SEP zich volgens Kemmelings niet uit of Venray groot genoeg is. De versterking van de woonkwaliteit in Venray, zoals Kolpron die in het SEP voorstelt, is volgens Kemmelings geweldig maar slechts een utopische gedachte. Uitgangspunt voor woningkwaliteit is volgens Kolpron dat iedereen moet kunnen wonen in woningen naar hun voorkeuren. Ook de para graaf over de arbeidsmarkt in Venray, waarmee het momenteel uitstekend gaat in Venray, sugge reert volgens Kemmelings veel, "meer dan de gemeente Venray waar kan maken", aldus Kemmelings. Volgens Kolpron zal Venray een actief beleid moeten ontwikkelen op het stimuleren van bijscholing en doorstroming in alle sectoren. Via her-, om- en bijscho ling kan volgens het bureau de uit wisseling van arbeidskrachten tus sen verschillende sectoren worden bevorderd. EVALUATIE De heer Van de Ven (CDA) vond de nota te lang. "Het had van mij allemaal wat compacter gemogen. Als ik het SEP lees dan krijg ik de indruk dat men heel veel instanties en bedrijven geïnterviewd heeft. Ik vraag me echter af wat er van de actieplannen van het Buckplan (de voorganger van het SEP, red.) gere aliseerd is. Er zijn geen evaluatie momenten ingevoerd. Dat gaat bij het SEP toch wel gebeuren, hoop ik? We dienen regelmatig te weten wat er al gerealiseerd is en wat niet." Van de Ven vroeg ook aan dacht voor de structurele werkloos heid. Hij kon maar weinig ideeën in het plan terugvinden om dit pro bleem aan te pakken. Verder dient Venray volgens de CDA'er een kwaliteitsslag op woninggebied te maken. "Veel woningen in Venray hebben niet de goede kwaliteit voor de huidige burgers. Belangrijk is ook het 'opplussen' van de huur- wongen. Bent u voornemens stimu lerende maatregelen te nemen?", vroeg hij aan wethouder Houba. Net als Kemmelings kon zich moeilijk iets voorstellen bij landgoederen en buitenplaatsen in Venray. "De plan nen zijn nu nog te vaag om daar nu al concreet op in te gaan", aldus Van de Ven. Hij vroeg zich verder af of de afdeling Economische Zaken van de gemeente Venray voldoende toe gerust is om de plannen te vertalen in concrete acties. KWALITEIT Wethouder Houba vond het SEP een produkt van deze tijd. "Kwaliteit staat voorop, zowel met betrekking tot wonen, werken, wel zijn etc. Kwaliteit voor ons alle maal, niet alleen voor de rijken of armen." Hij vond het SEP in tegen stelling tot Van de Ven niet te lang. "Het is een helder' stuk, duidelijk ingedeeld met bijlagen met achter grondinformatie." Extra aandacht voor het behouden van de hoger opgeleiden in Venray is ook volgens Houba noodzakelijk. "Daarom moeten bouwen voor de behoefte op de markt en mensen een goede woonomgeving bieden. Er blijkt grote behoefte te bestaan aan vooral vrijstaande en twee-onder- éénkapwoningen", aldus Houba. De aanleg van landgoederen en buiten plaatsen is volgens Houba slechts 'een gedachtengang'. "Kolpron denkt aan een clustering van wonen en werken, waar dat kan in een Hotel-Brasserie-Café De Zwaan in Venray presenteert in samen werking met Stimo International een volledig nieuw themafeest dat zich afspeelt binnen de muren van een 15e eeuwse kelder: 'Moord in Herberg De Zwaan'. Een gezelschap van minstens 25 personen gaat samen met detective Maurice, neef van de befaamde Belgische Hercules Poireau, het mysterie van Herberg De Zwaan oplossen. "Het wordt niet alleen een avond van gezellig tafelen maar een combinatie van speurwerk afgewis seld met zang, spel en dat alles overgoten met een vleugje mystiek en een 'bloedrode' wijnsaus", zegt Bart Bakens over het nieuwe thema- feest in de kelder van zijn hotel- brasserie-café op de Grote Markt in Venray. De middag voor het feest is een moord gepleegd op meesterkok Jean-Louis. De gasten betreden dus op het verkeerde moment de plek des onheils waar het onderzoek in volle gang is. Was het de butler en jaloerse echtgenoot Godefridus, die zich wou wreken op z'n echtgenoot en zo een punt zet achter de amou reuze verhouding van zijn vrouw? Of was het barones De Baricourt zelf, die het gechanteer van de op geld beluste meesterkok beu was en hem zo het zwijgen heeft opgelegd? Of misschien was het wel Marlène, rook ze onraad en zag ze haar deel van het familiekapitaal aan haar neus voorbij gaan? Iedereen heeft een alibi maar samen met detective Maurice lossen de gasten het myste rie op en komen ze er heelhuids vanaf. Of toch niet? "Heeft u zin in een moordfeest? Wij zorgen dat u de plek des onheils veilig kan betre den. Het vertrek heeft u daarentegen zelf in de hand", licht Bart een tipje van de sluier op. Interesse in een onovertroffen themafeest? Neem dan contact op met de Stimo International-moordlijn, telefoon (040)2869242, of De Zwaan, tele foon (0478)513400. Taxaties Advies 100% ONAFHANKELIJK HYPOTHEEK TAXATIE BEDRIJFS TAXATIE BEDRIJFSADVISERING VERKOOP TAXATIE WOZ-T AXATIES AANKOOP TAXATIE VENLO VENRAY Deken van Oppensingel 45a Kruitweg 13, 5801 XR 5911 AB, 077-3513301 tel. 0478-586408 vww.dirkx-vansoest.nl lid nrvT natuurlijke omgeving. Maar dit heeft natuurlijk alles te maken met de herinrichting van het buitenge bied." Recreatie krijgt in het SEP vol gens de wethouder wel voldoende aandacht. "Er zijn bijvoorbeeld al nieuwe fietsroutes aangelegd. Maar u doelt natuurlijk op de aanleg van de speeltuin in Venray", zei hij tegen Richard de la Roy. "Een ini tiatief dat zeker op onze steun kan rekenen." BETUWELIJN Volgens Houba, die werd onder steund door wethouder Driessen (Verkeer), is de aanleg van de zui delijke tak van de Betuwelijn (nog) niet aan de orde. "Het staat aller minst vast dat die er komt. Het zijn louter bespiegelingen. Een motie hoeft volgens mij niet op tafel", aldus Houba. Mochten er nieuwe ontwikkelingen zijn, dan onder neemt ook de gemeente Venray actie, zo beloofde wethouder Driessen. "Het ministerie heeft de Betuwelijn-Zuid vastgesteld en is bezig met een integrale studie waar in ook de vraag gesteld wordt of de zuidtak er moet komen. We zullen er alles aan doen om dit in goede banen te leiden." Ook de eventuele route voor de aanleg van de Betuwelijn staat volgens Houba en wethouder Driessen (Verkeer) ook nog allerminst vast. "Er is nog niets bekend. Mochten er nieuwe ontwik kelingen zijn dan treden we geza menlijk met de provincies Noord- Brabant en Gelderland op. Dan moeten we één vuist maken. De plannen zien pas eind 2000 of begin 2001 het daglicht", zei Driessen. "Maar we zullen nadrukkelijk een vinger aan de pols houden", stelde Houba. "De gemeente Venray focust zich veel meer op het vervoer over water. Logisch, met de komst van het industrieterrein met een haven in Meerlo-Wanssum in ons achterhoofd." 'RESULTAAT UITSTEKEND' Ook wethouder Houba vond dat de realisatie van het SEP lang op zich had laten wachten. "Maar goed werk duurt nu eenmaal lang", zei het grijnzend. "Het resultaat is uit stekend." Wat de werkloosheid betreft stelde Houba dat Venray heel gunstige cijfers kent. "Maar dat betekent wel dat hel steeds moeilij ker wordt om aan nieuwe arbeids krachten te komen omdat de arbeidsparticipatie al relatief hoog is." De herstructurering van de agrari sche sector heeft volgens Houba zijn invloed op de ruimtelijke en economische ontwikkelingen van Venray. "Wat de gevolgen zijn, moeten we afwachten. We weten niet hoe dat proces gaat verlopen." Houba was het met Kemmelings eens dat de plannen van Kolpron over de woningbouwkwaliteit mis schien iet 'te ver' gaan. "Het is tamelijk rigoureus, maar het staat buiten kijf dat er in het Brukske een hele hoop moet gebeuren. Samen met andere partijen, waaronder de woningbouwcoöperatie, gaan we een 'plan van aanpak' maken. De resultaten hiervan zullen in het woningbouwprogramma tot uiting moeten komen", aldus Houba. Hij vertelde de commissieleden ook dat er meetmomenten ingesteld worden bij de uitvoering van het SEP en erkende dat de afdeling Economische Zaken 'nog niet op oorlogssterkte is'. "In de loop van dit jaar dient de afdeling op een nor male manier bemand te zijn. Maar ook andere afdelingen, denk aan Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting, spelen een belangrijke rol bij de uitvoering van het SEP. Het wordt een hele kracht toer om de vorm en inhoud te geven aan de acties, maar het moet luk ken." Het SEP wordt in de gemeen teraadsvergadering van mei verder besproken. DAKMATERIALEN ZOALS: Vapotherm PU-platdak platen Dakleer Daktrim Lichtkoepels Houtplaten (Fins Vuren OSB) Alles tegen scherpe prijzen De La Roy Isolatie, venray waar prijs en kwaliteit de juiste verhouding hebben. Informeer ook naar de nieuwe subsidiemogelijkheden voor energiezuinig wonen. ISOLATIE Kunst in de openbare ruimte Op donderdag 11 mei is er weer een editie van Het Debat over de Venrayse Ruimte. Centraal tij dens dit debat staat het thema kunst in de openbare ruimte. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in schouwburg Venray. De sprekers van 11 mei aanstaan de zijn: (Camiel van Winkel, schrij ver, o.a. over kunst in de openbare ruimte, Rotterdam (Carole Muizelaar, directeur Dienst Onderwijs. Cultuur. Wetenschap en Sport gemeente Maastricht (Tom van Gestel, werkzaam bij de Stichting Kunst in de Openbare Ruimte, voorheen Praktijkbureau Beeldende-Kunstopdrachten van de Mondriaanstichting, Amsterdam en (John Körmeling, kunstenaar, Eindhoven. De avondvoorzitter is Aart Oxenaar. directeur Academie voor Bouwkunst Amsterdam/ Maastricht. Er is tijdens een forumgesprek Het Nationaal Fonds Kinderhulp heeft van 7 tot en met 13 mei 2000 de jaarlijkse nationa le collecteweek. Bijna 30.000 vrij willigers gaan op pad om geld in te zamelen voor kinderen die te maken krijgen met jeugdhulpver lening. Dat is hard nodig, want het aantal aanvragen voor finan ciële ondersteuning groeit. Kinderhulp zet zich al 40 jaar in voor kinderen in Nederland die het minder goed getroffen hebben, vaak als gevolg van een verstoorde situ atie thuis. Via verschillende instel lingen voorjeugdhulpverlening pro beert Kinderhulp wat meer kleur in hun bestaan te brengen. Zo maakt Kinderhulp het moge lijk dat deze kinderen 's zomers een weekje op kampeervakantie kunnen, lid kunnen worden van een sport club, dat er een schommel komt bij het kindertehuis of dat ze Sinterklaas kunnen vieren. gelegenheid tot discussie met de sprekers. Interesse? Mocht u zich nog aan willen melden dan kunt u even een e-mail sturen naar JenH@plex.nl, een briefje sturen naar Jansen Houbiers, Postbus 350. 5800 AJ VENRAY of even bellen naar 0478 - 56 92 56 In het verre oosten is een regel matige massage, om de energieba- nen te stimuleren, heel gewoon. Hier in het westen wordt daar toch nog wel een beetje vreemd tegen aangekeken. "Mijn visie is dat je lichaam en geest in even- SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Zaterdag 13 mei viert FC Hento het 25-jarig bestaan van hun vereni ging! Natuurlijk laten zij dit niet zomaar voorbij gaan. 's Middags om 13.30 uur begint er een spellenmiddag voor het gehe le gezin, met aansluitend om ca. 16.00 uur de prijsuitreiking. Om ca. 17.00 uur staat er een buffet klaar. 's Avonds is er een groot feest georganiseerd met alle leden en oud-leden. De avond begint om 20.00 uur. Voorafgaand worden om 19.30 uur nog enkele leden gehul digd door de KNVB. Het feest vindt plaats in de sportkantine van het Vincent van Gogh Instituut aan de Oostsingel in Venray. Opgave bij Toine Thielen, of Ben Jansen, 20 (allebei in Etudestraat 6 Honingklaver Venray). Op zaterdag 13 en zondag 14 mei a.s. viert 't Diepvrieshuis, gevestigd aan de Deurneseweg te Ysselsteyn, het 20-jarig jubileum. U kunt die dagen een kijkje achter de schermen nemen. 'Natuurlijk trakteren we onze gasten op diverse verrassende lekkernijen uit ons assortiment en zullen ook de kleine gasten zich niet vervelen'. Aldus Bertinie Gielens- Claessens. Zij nam het bedrijf in 1990 over van haar ouders die er in 1980 mee startten. In die twintig jaar is er veel veranderd. IJs, snacks, groenten en aardappelproducten zijn de klassie kers maar de varianten daarin zijn in de loop der jaren sterk toegenomen. De laatste jaren is ook het aanbod in kip. vis. barbecue, mini-snacks en natuurlijk magnetronproducten enorm uitgebreid. Tijdens de open dagen kunt u profiteren van aantrek kelijke jubileumaanbiedingen. Zaterdag staan de deuren van 09.00 tot 17.00 uur voor u open en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. U bent van harte welkom. Alle ingrediënten voor een leuk familie uitstapje zijn aanwezig: diverse stands waar u kunt proeven, een kijkje achter de schermen, een kari katuurtekenaar, het theaterduo Meneer Meneer en Mevrouw Mevrouw, kinderschminken en voor de jeugd een kleurwedstrijd met prachtig prijzen. Aan de Faculteit Tandheelkunde van de Universiteit van Nijmegen is op 28 april Michiel van Genugten uit Venray afgestudeerd als tandarts. wicht moet behouden. Het lichaam is huisvesting van het geestelijk welvermogen en het is belangrijk dat je dat lichaam dus goed verzorgt en laat verzorgen", zegt masseur Harry Schutte. Schutte is onlangs aan de Patersstraat 60 in Venray begonnen met een massagepraktijk, in samen werking met de chiropractoren Eric Wolters en Dion Peralta. Sinds 1998 is hij als gediplomeerd sportmas seuraangesloten bij het Nederlands Genootschap van Sportmasseurs. "Massage is zeker hedentendage zo belangrijk, want je kunt zo beter functioneren in deze stressmaat schappij", licht hij toe, "Mensen komen gejaagd en gestresst uit hun werk, ze zitten geestelijk gestresst achter hun computer. Een goede massage kan ze helpen met deze stress om te gaan." Het moet niet zweverig worden, benadrukt Harry Schutte, hij wil gewoon goed mas seren, waarbij uiteindelijk de nadruk zou moeten liggen op preventief werken. AANDACHT Toch is het niet alleen de massage zelf waarmee mensen hun spannin gen kunnen kwijt raken, denkt Harry Schutte: "Mensen hebben ook aandacht nodig. Bij massage hoort persoonlijke aandacht, niet zo maar een apparaat er op en thats it. Er komen gevoelens en emoties los en een goede masseur vangt dat ver haal op." Veel mensen willen hun verhaal kwijt, over de problemen op het werk bijvoorbeeld, en als je positieve belangstelling toont helpt dat. "Als masseur zijnde moet je lui steren naar reacties en inspelen op de lichaamstaal van de klant. Een goede masseur kan dat, die geeft op een goede manier een gedoseerde massage." vult hij aan. In Azië is een goede, dagelijkse massage heel gewoon. Het geeft de mensen nieu we energie. Hier in Nederland, en de rest van de westelijke wereld, is zoiets vaak nog een beetje gek." SAMENWERKING De combinatie met de chiroprac toren is volgens Schutte heel goed. De chiropractor corrigeert bijvoor beeld een scheve nek. en de masseur onderhoudt de spieren vervolgens. De volgende stap is fysio-fitness, een aangepast fitness-programma voor mensen met spierproblemen die op deze manier bepaalde spieren weer kunnen aansterken. 'Revalidatiefitness' noemt hij dat. Voorlopig is Harry Schutte druk bezig met zijn antistress massage, sportmassage en ontspanningsmas sage. Schutte: "De mensen hebben tegenwoordig te weinig beweging. Dit brengt spanning mee waardoor er klachten kunnen ontstaan. Om die nadelige gevolgen tegen te gaan moet je je eigenlijk regelmatig laten masseren. Het gaat er niet om om mensen continu te corrigeren of beter te maken. Het gaat er om er voor te zorgen dat ze kunnen blijven functioneren, dat ze hun drukke job kunnen handhaven. En mijn lange termijn visie is dan dat de massage uiteindelijk preventief onderhoud is." Wie een keer een kennisma kingsgesprek wil kan bellen met: telefoon (0478)481712 Voor de 22e keer zal op zondag 21 mei de regionale volksdansmani- festatie voor ouderen plaatsvinden. Evenals vorig jaar is de plaats van handeling sporthal Raayhal in Overloon. Om 13.45 uur vindt de officiële, opening plaats: iedereen wordt dan verwelkomd door burgemeester O. Bouwmans van de gemeente Boxmeer. Vervolgens zal tot 17.00 uur een groot aantal optredens plaatsvinden. Er doen ongeveer 15 dansgroepen uit het hele Land van Cuijk mee. Dit jaar zullen bovendien twee country- dansgroepen deelnemen. Ongeveer 350 ouderen, in leeftijd variërend van 55 tot 90 jaar, zullen deze mid dag actief zijn in de Overloonse sporthal. De toegang voor deze manifesta tie is gratis. In de sporthal zijn tribu nes voor het publiek. Op vrijdag 5 mei kunt u van 14.00 tot 17.00 uur de stand van de Amnesty-groep Venray vinden op de Grote Markt. U kunt daar mee bouwen aan een monument voor mensenrechten in Colombia. In Colombia is traditioneel een grote vrijheid van meningsuiting, ook op radio en tv en in de kranten. Helaas worden de rechten van de mens toch op grote schaal geschon den zowel door guerilla-groepen als door (para)militaire groepen. Jaarlijks vallen duizenden doden als gevolg van politiek geweld en door toedoen van doodseskaders en som mige milities, onder daklozen, pros tituees en drugsgebruikers. Ook mensenrechtenactivisten in Colombia zijn dikwijls het doelwit van aanslagen door (para)militairen. Op enkele plaatsen in Colombia zijn familieleden van slachtoffers begonnen om een monument op te richten ter nagedachtenis aan groot schalige schendingen van mensen rechten en om aandacht te vragen voor mensenrechten wereldwijd. Dit gebeurt ondermeer in het stadje Trujilo, waar in 1990 enkele hon derden mensen verdwenen zijn. Momenteel wordt gewerkt aan een herinneringsmonument in de vorm van een muur. In deze muur worden voorwerpen ingemetseld die voor de gevers hun betrokkenheid uitdrukken bij de mensenrechten. Bij onze stand kunt u op eert kaartje een tekst of tekening zetten die laat zien wat mensenrechten en vrijheid voor u betekenen. U kunt ook een financiële bijdrage geven ter dekking van de kosten van dit monument. Doe mee met deze sympathiek^ actie want: Vrijheid geef je door! Voor meer informatie kunt u terecht bij: C. Hoedemaekers, tel; 0478-550230. Bezoek ook onze internetsite: http://home.wanadoo: nl/amnesty089 Droom Ik droomde over een conflict tus sen drie Venrayse gynaecologen, waardoor er één zijn ontslag nam. Met twee verder kon n iet, dus maar snel een maatschap gevormd met de vier gynaecologen in Venlo. Een zestal artsen in hart en nieren!!!??? Met z'n zessen beloofden ze verder te gaan op twee locaties; maar hoe moet dat als de vakanties al geboekt zijn? Middels een noodverband (moeder/kind voor 1 maand naar Venlo, zomer '99) werd hun eigen vakantie veiliggesteld. Gelukkig komt er tijdelijke ver vanging voor... 6 maanden... dat moet voldoende zijn om de vacature opgevuld te krijgen. Helaas, bij de vier kandidaten zit blijkbaar geen geschikt persoon. Het lukt niet om met z'n zessen op twee locaties de zaak tot 1 sep tember draaiende te houden; dan is de 'oversteek' van moeder/kind naar Venlo een feit. Ik droomde voort. Weekenden centraliseren; één weekend Venray, één weekend Venlo; dit verdient geen schoon heidsprijs. Dan maar elke weekend centraliseren van acute verloskunde en gynaecologie in Venlo, maar dan wel een lang weekend, van vrijdag ochtend om 08.00 uur tot maandag ochtend 08.00 uur. Ik droomde dat een zevende gyna ecoloog overbodig was want op één locatie is voor zes specialisten meer te verdienen. Ik droomde van tien deskundige en lieve collega's die ik niet meer op de werkvloer aantrof. Ik droomde van gelukkige gynae cologen. Ik droomde van verdrietige en boze patiënten en verpleegkundi gen. Plotseling werd ik wakker; het was geen droom, het was werkelijk heid. Ik voelde me doodmoe alsof ik een hééél lang weekend dienst had gehad. Mia Buddiger. Venray L.F. Tourtoise Met enige neiging tot braken heb ik afgelopen week zowel in de Peel en Maas als wel in het dagblad een artikel kunnen lezen over L.F. Tourtouise. Ik ken Gerard Bastiaans enkel als de bassist van de voorma lige Southern Blues Rock Band. Enkel van zien om het zo maar even te zeggen. Ik heb hem als het ware alleen maar visueel gevolgd waar mee ik bedoel alleen maar van zien lopen. Door de jaren heen kreeg hij een vriendin en kinderen. Vervolgens lees je in de krant en Peel en Maas een artikel waarin allerlei cliché's staan die er maar bestaan van een naar mijn idee ego centrische en egoïstische man die naar mijn idee niet in staat is zich te voegen in het gewone leven. Iemand die niet in staat is om verantwoorde lijkheid te nemen en te dragen. En vervolgens gaat hij het gewone leven ook nog poëtisch af zitten kra ken. Behoorlijk slap hoor, Gerard ga met twee benen op de grond staan, hou op met het schreeuwen van cliché's en probeer maar eens of je het "burgerlijke" bestaan aankunt. Dan pas ben je een echte vent! Hans Pouls, Venray PEEL EN MAAS 'n abonnement waard

Peel en Maas | 2000 | | pagina 9