Raymond Ceulemans verkiest Veulen boven Madrid nk Bowlen HVC/Computer Work 2 sluit af met verlies Stefan van Sinderen twijfelt over Fermonia Boys Winst voor De Bonte Koe en Drukshop Coach Leon Verhorevoort naar nieuwe fusieclub? Lake Valley en ZVV Noir hebben fusie rond Gehavend 't Trepke/ Parketworld na rust onderuit Peter Verhaeg legt na 21 jaar de vlag neer lei Receptie DOS Biljarten H.V. Manual Zaalvoetbal toernooi voor speciale scholen Nacompetitie zaalvoetbal afgeblazen r~ Fusie 't Trepke en ZVV Venray bijna rond Programma zaalvoetbal PEEL EN MAAS donderdag 4 mei 2000 - Pagina 17 agina ig i): C ■pen den kt besio >n Sn bun. erugi t bijl r. 'O.OOi roep« ;len v PPen voor plus ÏO.OOi er wa vergai door ïur. len vs i 6. ind op ort/sp •nderó j ng of m 12 uur| n. 14 loendi 1426| 10 renigi bavoj uur centn m 12,1 uur li 2. 14.1 loendi 10 -enigii .00 noega 30 er, ir Bes i m 'ounin ounir >t 23.11 gmi Bowling Vereniging Venray Uitslagen le klasse: Dr. Winters-Red Arrows 13.5-14.5 Karklingel/ML-Sigma's/RBV 21-7 T-T Geerets-BLS/Close Ene. 8-20 Hit Miss-Plusm. v. Dijck 2-26 De topper van oudsher stond op deze speelavond op het programma en wel de wedstrijd tussen de koploper Karklingel en nummer twee. Sigma's. De lijstaan voerder hield aan deze ontmoeting een uitbreiding van zijn puntenvoorsprong over van 14 punten en had dat vooral te danken aan Peter van Els en Frank Peters, die beiden driemaal hun directe tegenstander aftroefden. Bij de Sigma's zorgde Joos Peelers voor de hoogste herengame en -serie met 254 en 619 pins. Nummer drie, Hit Miss, kreeg een gevoelige nederlaag te slikken van het Plusmarktteam, dat in Mariëlle Moors en Toos Janssen ook driepunten- paksters had. Rode lantaarndrager Red Arrows, met Dorothé Mihoglu, die met 192 de beste damesgame scoorde, had weinig aan de nipte overwinning, die zij behaalden op het Wintersteam, want mededegradatiekandidaat B.L.S./Close, met Evelyn v.d. Laan met de hoogste serie (512) behaalde ook winst op Taxi- Touring. Uitslagen 2e klasse: Strikers/Groeipunt-BT Mallnitz 26-9 Nitwits-Altijd Raak/Old Dutch 21-14 0ntex-BT Hoeijmakers 11.5-23.5 Club Up-Scores 12-23 De Strikers zorgden voor de verras sing. door ruim van koploper Mallnitz te winnen. Wilma Gielen had daar een belangrijk aandeel in door zowel met 213 de hoogste game als met 560 de hoogste damesserie op haar naam te brengen, maar ook teamgenote Caroline van Rijt was zeer nuttig met haar drie pers. punten. Bij Mallnitz blonk Patrick Smits, een junior nog, met de hoogste game (233) en serie (636). Het Hoeijmakersteam. met Sjaak Bergmans als 3-puntenpakker en Peter Cleven met een 223-game, behield de vierde plaats door een regelmatige zege op Ontex, waarin Rini van de Leur het best scoor de. De Scores zijn voortgegaan op het pad der overwinningen en hun volgende "slachtoffer" was de ploeg van Club Up, waarin Joos Hoex voor drie punten mocht zorgen. Uitslagen Trioleague: Poels Techn.-Sigma's/RBV 7.5-13.5 Bokual/Mijling-AMC/Dreamteam 14-7 Taxi-Touring Geerets-WDOB 14.5-6.5 Crash-BT Mallnitz 12-9 Hit Miss-BT Kuijten 9-12 De strijd om de titel blijft spannend, want zowel lijstaanvoerder Sigma's als nummer twee, Bokual/Mijling, boekte winst. Inge Lenssen, goed voor de hoog ste game (245) en serie (607) bij de dames, was een belangrijke factor in het I Sigma-trio. Bokual/Mijling bleef, zij het 1 met enige moeite, overeind tegen het Dreamleani. Mallnitz zag het gaatje met de kop weer wat groter worden door verlies tegen Crash, waarin Stan Rietkerk weer eens in goeden doen was 'met als resultaat de hoogste herengame met 234. Bij Mallnitz bracht Frank Broeseliske de hoogste serie op zijn Iriaam met 611. De winst van T.T.G. op W.D.O.B. was regelmatig, al bood Wim Vervuurt (game 219) goede tegenstand. B.T. Kui jten bleek ietwat te sterk voor Hit& Miss, al lag dat niet aan Jo Magermans, die tot een 576-serie kwam. Nationale League De teams van Bokual/Mijling en Sigma's/Rest.Bowl.Venray speelden in Oosterhout de zevende ronde in de le Klasse van de Nationale 5-menleague. Bokual slaagde er in via 2-1 overwin ningen op Maaspoort en Centrum Matrix en een 3-0 zege op Erica Mill, zich te plaatsen voor de kampioensron de van de Play-offs. De Sigma's verging het minder goed, want zij wisten alleen te winnen van Musis Sacrum met 2-1. Van Centrum Matrix werd met dezelfde cijfers verloren en tegen Maaspoort Den Bosch werd geen enkel punt behaald. Zij moeien in de degradatiepoule klas- senbehoud zien te bevechten. Mix-Trioleague Afd. 3 Het trio van Rest.Bowl.Venray is er niet in geslaagd de titel te veroveren tij dens de laatste ronde van de Mix-triole- ague. Zij begonnen met een 3-0 winst op Stardust2. klopten daarna B.T. Mari met dezelfde cijfers, maar moesten alle pun ten toestaan aan B.C. Venlo. B.T. Mari kreeg driemaal met de maximale cijfers klop, want behalve tegen R.B.V. werd ook verloren van Taurus Tropical en tegen het eigen gemiddelde. Stardust 3 uit Sittard werd de nieuwe kampioen met 50 punten, Taurus Tropcal werd tweede met 49 en B.C, Venlo derde met 47 punten. De vierde plaats was met 45 punten voor R.B.V. en met een totaal van 7 punten werd B.T. Mari 15e en laatste. Bedrijvenbowling- competitie Afgelopen Donderdag werd de pro motie/degradatieronde gespeeld, waarin alleen het team van Isolatiebedrijf de Bruijn er in slaagde te promoveren naar de derde klasse door Spiral Horst met 3- 1 te verslaan. De overige uilslagen: W.J. de la Roy (2e van 2e klasse)-Vinc.v.Gogh 3 (7-1) 0-4; Rabo Venray,Heren (2-3)-Agr.bedr. Wismans(7-2) 0-4; Geelen Beton 1 (2- 5)-Gebr.Keijsers (5-4) 2-3; B.T. Buitenbedrijf (2-6)-B.T. Hoeijmakers (5-5) 1-3; O.O.Z.O. (2-7)-N.L.W. (5-6) 0.5-3.5; Raedts/Knops2 (2-8)-Verdellen Champignons (5-7) 0-4. Jeugd Zilver voor Inge Lenssen bij NK Zaterdag en zondag vonden in Rijswijk de NK All Events van de Aspiranten en Junioren plaats, alsmede het NK voor Pupillen. In deze laatste categorie speelden Nicky Claessens en Lars Lenssen. Beiden wisten zich te plaatsen voor de halve finale, maar sco res waren niet toereikend voor een fina leplaats, maar eindigden toch allebei bij de laatste 14. Nicky scoorde 1059 pin-, fall (151 gem.) over 7 games, terwijl Lars sloot op 1007 pinfall (143,8 gem). Bij de Junioren Jongens kon Patrick Smits zijn 8e positie uit de voorronden helaas niet handhaven, waardoor een finaleplaats buiten bereik bleef. Zijn score over 16 games bedroeg 2966 (185,5 gem.) en dat was goed voor de 12e plaats. Bij de Junioren Meisjes wist Inge Lenssen zich wel voor de finale te plaat sen en wel als 4e met 2857 pinfall In de finale scoorde ze van alle fina listen de hoogste serie (1145). in de hoop dat dit voldoende zou zijn voor een 3e plek, waarmee ze haar gevecht met Brenda de Bruine (Geldermalsen) in haar voordeel zou beslissen. Dit gebeurde inderdaad. Ilona Dekkers (Oosterhout), die in een felle strijd gewikkeld was met de verrassend sterk spelende Noelle Haneveld (Vlaardin- gen) om de titel produceerde een zwak ke laatste game. terwijl de Vlaardingse er geen gras over groeien en het kam pioenschap met overmacht won. Door deze zwakke laatste game van Ilona pas seerde Inge haar en had ze nu ook het zilver, nadat ze al het goud bij de dub bels (samen met Ilona) had gewonnen.. Ilona hield tenslotte slechts 1 pin over op de teleurgestelde Brenda. De score van Inge: 4003 pins over 22 games (181,85 gem.) Inge speelt deze week een toernooi in Israel. Programma Zaterdag 6 mei spelen de volgende leden een uitwisseling in Veghel: Mariska Alards, Mickey Bindewalt, Jeroen Broers, Esther Broeseliske, Lisa Jansen, Eric Minten. Mark Mommen en Henri Vallen. Chauffeurs: Frank Bindewalt en Jan Engels. Bijeenkomst in de Bowling om 9.30 uur In verband met het Oranjetoernooi voor de senioren is er voor de overige leden geen bowlen. Ter gelegenheid van het 25- jarig jubileum van de Venrayse biljartvereniging DOS nodigt het bestuur iedereen uit voor de receptie op zaterdag 27 mei van 19.30 tot 20.30 uur in clublokaal D n Oldtimer, Hensetiiusstraat 13 te Venray. Tevens presenteert de vereniging tijdens deze avond haar nieuwe clubtenue aan het ^publiek. D.O.S. Clubkampioenschappen 3-banden: Op maandag 8 mei is de laatste speel dag van het 3-bandenkampioenschap. Aanvang is om 19.30 uur. Pk's VBB: Uitslagen: Tijdens de finale van de 6e klas libre behaalde Frits van der Waerden een keurige 2e plaats. Huub van Rhee kwam in de finale 2e klas 3- banden niet verder dan de 5e plaats. Huub behaalde 8 punten, terwijl de nummers 1 tot en met 4 10 punten haal den. Op 4, 5 en 6 mei speelt Ad van Gerven de rechtstreekse finale van de 5e klasse libre. Hij treedt aan bi j De Witte Hoeve. Op dezelfde dagen spelen Frank Voermans en Theo de Haart hun voor ronde libre klasse 4. Zij spelen in Overloon bij LBC. Uitslagen Bandstoten KNBB: De Peel-DOS 1 3-4 Wiel Vermeulen won zijn partij in slechts 17 beurten (gem. 3.52) en inval ler Wim Schillings wist een gelijkspel uit het vuur te slepen. Gerrit Vermeulen wist ondanks een gemiddelde van 3.87 geen punten te behalen. DOS 2-Klotske 2-5 Alleen Ad van Gerven wist aan de goede kant van de score te blijven. DOS 3-De Treffers 0-7 Programma: Deze week geen partijen in verband met de herziening van de gemiddeldes. V.O.P. Bandstootcompetitie Al: VOP-DePeel 2-5 Winst was er alleen voor Nellie Dericks met 1.34 gem. A2:BC Tegelen 1-VOP 4-3 Roland Michels speelde zijn partij gelijk met 1.45. Winst, met 1.03 was er vqor Pierre Volleberg. A2: VOP-BC Tegelen 2 2-5 Pierre Volleberg won zijn partij met 0.86. BI: VOP-KOT 3-4 Wilfried Godschal won zijn partij met 2.50. BI: 't Klötske-VOP 2-5 Caspar Michels 1.73 en Nicole Schreurs met 0.76 zorgden voor de winstpartijen. V.B.B. PK 6e klasse libre In het afgelopen weekend zijn de finalewedstrijden van de 6e klasse libre gespeeld. In een spannend gespeeld toernooi zijn J. Kuenen van OGO en F. v.d. Waerden van DOS met 10 match- punten op resp. de eerste en tweede plaats geëindigd. Met een beter %-moy- enne mocht Kuenen zich terecht de kampioen noemen met daarbij nog ver meld dat hij het hoogste partijgemiddel- de van 2.23 behaalde. B. Leijssen van SNA legde beslag op de derde plaats. Hij behaalde 8 punten evenals Th. Janssen van Evenaar/De Steeg en A. Perree van HGL maar zijn %-moyenne gaf in deze de doorslag. De kortst gespeelde partij werd winnend afgeslo ten door Th. Janssen van Evenaar/De Steeg: 12 beurten - 1.91 moyenne. De hoogste serie werd gemaakt door B. Leijssen: 11De organisatie was in han den van OGO in Overloon. PK le klasse driebanden Vorige week zijn de finalewedstrijden gespeeld van de le klasse driebanden. Kampioen is geworden: H. Peeters van DWFI. hij behaalde 9 matchpunten en een algemeen moyenne van 0.737. De tweede plaats was voor W. Godschalk van VOP. hij kwam' uit op 0.547 en behaalde 7 matchpunten. M. Gommans van L'67 noteerde 6 matchpunten met 0.458. De kortste partij was voor H. Peeters van DWH: 24 beuren en een algemeen moyenne van 1.125, wat tevens het hoogste partij-moyenne bete kende. Tenslotte scoorde hij ook de hoogste serie van het toernooi: 7. De organisatie was in handen van HGL. PK 2e klasse driebanden De finalewedstrijden van de 2 klasse driebanden zijn ook het afgelopen weekend gespeeld. Kampioen is gewor den J. Swinkels van SNA. Hij kwam uit op 10 matchpunten en een formidabel %-moyenne van 147%. Eveneens met 10 matchpunten maar met een minder %-moyenne was zijn teamgenoot G. Steeghs. een goede tweede. Th. Voesten van OBK was met zijn %-moyenne iets lager dan Steeghs want hij behaalde ook 10 matchpunten en tekende dus voor de derde plaats. Jammer voor J. Timmermans van L'67 dat hij ook met 10 matchpunten net buiten de ereprijzen viel. De hoogste serie was voor J. Swinkels van SNA en H. Stevens van Evenaar/De Steeg (6). J. Swinkels tekende ook voor de kortste partij 17 car., 18 brt.) wat tevens het hoogste par tijgemiddelde betekende. De wedstrij den waren georganiseerd door biljart vereniging DWH. Belgische wereldbiljarter topattractie op jubileumfeest De Carambole (Door Henk Willemssen) De Carambole wil het 25-jarige jubileumfeest niet onopgemerkt voorbij laten gaan. De Veulense biljartvereniging wist wereldtop per Raymond Ceulemans te strik ken voor een unieke biljartde- monstratie. Komende zaterdag 6 mei vanaf 20.30 uur zal de Belgische meervoudig wereld kampioen zijn biljartkunsten ver tonen in café-zaal 't Veule. "Ceulemans heeft op zondag zelfs een invitatie-toernooi in Madrid laten schie ten voor ons. Daar zijn we heel trots op", zo verwoordt secretaris Peter Timmermans de opperbeste stemming bij De Carambole. "Toen we de koppen bij elkaar staken om het jubileumfeest te organiseren, wilden we een grote naam binnenhalen die iedereen aanspreekt. We dachten aan Jaspers maar Ceulemans stond bovenaan ons lijstje. Het heeft wat moeite gekost omdat hij een overvolle agenda heeft. Want die man heeft zoveel verplichtingen. Vooral dankzij enkele bedrijven die sponseren zijn we er gelukkig toch in geslaagd." Raymond Ceulemans. hij is inmiddels 63, speelt in zowel de Nederlandse als de Belgische competitie. Daarnaast bil jart hij in het grote WBA circuit en de Europa Cup voor teams. Ook neemt hij deel aan landenwedstrijden en invitatie- toernooien. De Belgische driebander heeft al meer dan honderd titels op zijn naam staan in allerlei spelsoorten. De Carambole kwam met Raymond Ceulemans in contact via bemiddeling van Roelofsen-Van Tienen uit Rijkevoort. Deze biljarthandel plaatst zaterdag ook een officieel wedstrijdbil jart in zaal 't Veule. Ceulemans speelt eerst twee partijen. "Eerst tegen een lid van onze vereniging en daarna tegen een biljarter die meer tegenstand kan bieden. Tot slot zal hij een demonstratiesessie kunststoten geven. We hopen het publiek een mooie biljartavond aan te bieden. We zullen enkele tribunes plaat sen zodat iedereen alles goed kan zien", aldus Peter Timmermans. GEMOEDELIJKER Voorafgaand aan de topact Raymond Ceulemans houdt de jubilerende vereni ging een receptie van 19.30 tot 20.30 uur. Alle leden, oud-leden, sponsors, inwoners uit Veulen en biljartverenigin gen uit de regio Horst en Venray zijn uitgenodigd. De Carambole werd opge richt op 29 april 1975. De club startte destijds met zestien leden. Veel groter is de Veulense biljartvereniging in de afgelopen 25 jaar nooit geworden. De Carambole telt nu veertien leden in de leeftijd van dertig tot tachtig jaar. In het begin nam de biljartclub deel aan de competitie in het district Horst. Een aan tal jaren is De Carambole daarna aange sloten geweest bij de kring Venray. Daar tussendoor speelde Veulense club jarenlang alleen maar onderlinge com petities. Peter Timmermans: "Sinds vier jaar zijn we weer teruggegaan naar de kring Horst. En dat bevalt goed want het biljarten is daar iets gemoedelijker en vrijblijvender dan in Venray. En daar voelen wij ons met onze kleine club toch het beste thuis." Uitslagen: HC: Loreal 2-Manual 1 7-18 DC: Manual I-Merefeldia 2 18-10 DB: Manual 1-Wittenhorst 2 6-1 Programma zaterdag 6 mei: HC: Vios 1-Manual 1 v. 12.30 Let op Verhard Veld!! DB: BSAC 1-Manual 1 v.15.15 Let op wijziging: 6-5-2000 DC: Leudal 4-Manuai 1 v.10.30 Op vrijdag 19 mei is het 13e Zaalvoetbaltoemooi voor speciale scho len Noord-Limburg. De deelnemende scholen zijn: De Peelhorst, De Schans, De Lings, De Opstap, De Wijnberg en Focus. Het toernooi wordt van 09.00 tot 14.30 uur gehouden in sporthal De Wetteling aan de Zuidsingel 2 in Venray. De organisatie is in handen van SBO Focus, Venray. Sinds jaar en dag spelen de Venrayse zaalvoetbalclubs na afloop van de KNVB-competitie een onderlinge nacompetitie. Dit jaar wordt gebroken met deze traditie. Het Venrayse zaal voetbalonderonsje zal slechts beperkt blijven tot een toemooitje van één dag. Organisator Jos van Katwijk van sport- café De Wetteling: "Het lukt dit jaat niet om een volwaardige nacompetitie te organiseren. Daarvoor heb ik 48 zaal- uren nodig. Gezien de start van het EK- voetbal op 10 juni en het feit dat de zaal op verschillende dagen niet beschikbaar is, krijg ik het niet rond." De laatste jaren namen zo'n zestien tot twintig zaalvoetbalteams aan dit toetje deel. Alhoewel niet iedereen te spreken was over de opzet van het toernooi. Desondanks bleef de animo de groot. Veel clubs vroegen zich de afgelopen weken dan ook af waar de inschrijvings formulieren bleven. Want komende zaterdag 6 mei wordt de KNVB-compe titie beëindigd. Jos van Katwijk, die een reusachtige wisselbeker beschikbaar steltj wil nu op een vrijdag of zaterdag een toemooitje organiseren. "Maar daar kunnen hooguit acht tot tien teams aan meedoen". De ledenvergaderingen van zowel 't Trepke als ZVV Venray hebben ingestemd met de fusie plannen. Niets staat nu nog een samenvoeging van beide Venrayse zaalvoetbalclubs in de weg. 't Trepke-voorzitter Huub Jacobs verwacht dat binnen twee weken de fusie beklonken zal zijn. "Er ligt een goede basis omdat de leden van beide clubs achter de plannen staan. Maar er moeten toch nog enkele zaken geregeld worden. We vergaderen momenteel enkele keren per week. Maar grote proble men zij niet te verwachten", aldus Jacobs. Indien de fusie een feit is dan ontstaat er naast HVC/Computer Work een tweede grote fusieclub in Venray. Eersteklasser 't Trepke telt twee teams terwijl ZVV Venray, dat in de tweede klasse uitkomt, over drie herenploegen en een ^damesteam beschikt.j Het tweede team van HVC/Computer Work heeft maandagavond het zaalvoet balseizoen afgesloten met een neder laag. Ondanks een 3-2 voorsprong bij de rust ging de Venrayse ploeg nog met 4-5 onderuit tegen Amicitia. Met 25 punten uit 22 duels eindigde HVC/ComputerWork 2 in de onderste regionen van de hoofdklasse A. Alhoewel het team van coach Karei van Laake nooit echte degradatiezorgen kende. Het grootste probleem was dat HVC 2 dit seizoen niet over een vaste formatie kon beschikken. Het was vaak een komen en gaan van geblesseerde spelers. Dat in totaal twintig verschillen de zaalvoetballers in HVC/Computer Work 2 hebben meegespeeld zegt al genoeg. Desondanks handhaafde de Venrayse ploeg zich vrij gemakkelijk in de Limburgse hoofdklasse A die verder alleen maar uit standaardteams bestond. Komend seizoen zal het tweede team drastisch moeten verjongen. Want geroutineerde spelers als Edward Linskens, Frank Beerkens en Mark Swinkels, die dit jaar revalideerden bij de reserves, zullen wellicht worden overgeheveld naar de hoofdmacht. HVC/ComputerWork speurt momenteel dan ook naarstig naar jong talent bij andere Venrayse zaalvoetbalclubs. Amicitia opende maandagavond de score: 0-1. Edward Linskens scoorde de 1-1 gelijkmaker waarna de bezoekers door een eigen doelpunt van Frank Beerkens opnieuw op voorsprong kwa men: 1-2. Door twee treffers van Edward Linskens leidde HVC/ ComputerWork 2 halverwege met 3-2. Na de hervatting was het Venrayse team uitgeblust. Gangmaker Edward Linskens had nog duidelijk het kam pioensfeest van een dag eerder bij Venray 6 in de benen. Amicitia trok het spel naar zich toe en nam met 3-5 de lei ding. In de slotfase probeerde HVC 2 nog terug te komen maar verder dan de 4-5 van Guido Berkvens kwamen de Venraynaren niet. Zaalvoetballer Stefan van Sinderen verkeert in dubio. De Venrayse verdedi ger werd onlangs benaderd door Fermonia Boys dat afgelopen vrijdag naar 4e eredivisie promoveerde. Coach John Fermont wil Van Sinderen graag aan zijn selectie toevoegen. "Aan de ene kant heb ik er erg veel zin. Want dit is wellicht mijn laatste kans om nog ooit in de eredivisie te voetballen", zegt Stefan van Sinderen die volgende week zijn beslissing kenbaar maakt. "Maar aan de andere kant staat het verre reizen me tegen. Want Fermonia Boys speelt vol gend seizoen het hele land door. Dat betekent dat er op vrijdagmiddag al ver trokken moet worden naar een uitwed strijd. Daar moet ik dan wel verlof voor opnemen." Mocht Stefan van Sinderen toch op het aanbod van Fermonia Boys ingaan dan wordt hij de eerste Venrayse zaalvoetballer die op het allerhoogste niveau gaat spelen. Van Sinderen kwam al twee keer eerder uit voor de Roermondse zaalvoetbalclub. Van 1991 tot 1994 en in het seizoen 1996/97. De Venraynaar heeft sindsdien altijd goede contacten onderhouden met coach John Fermont. Vrijdag 5 mei Sporthal De Wetteling 20.30 ZVV Leunen-MZV/De Ruif 21.30 HVC/Comp.Work 3- De Bonte Koe 22.30 ZVV Venray 2-ZVSV 2 Sporthal De Weert 20.30 HVC/Comp.Work 5- ZVV Leunen 2 Zaterdag 6 mei Sporthal De Weert 17.00 Roelanzia-ZVeO 18.00 OBR/Electro-Z VS V 5 19,00 Venrode 2-Wittenhörst 3 20.00 ZVCBJ 2-De Bonte Koe V De Bonte Koe en Drukshop wisten hun laatste thuisduel in de tweede klasse A tot een goed einde te bren gen. De Bonte Koe klopte Roerdalen 2 met 4-2 terwijl Drukshop de derby tegen HVC 3 ruim won: 8-1. ZVCBJ moest afgelopen weekeinde tegen de twee topploegen aantreden. En beide keren ging het Venrayse team flink onderuit: 3-9 en 2-7. De Bonte Koe-Roerdalen 2 4-2 Door de 4-2 zege deed De Bonte Koe de voorlaatste plaats over aan tegenstan der Roerdalen 2. Sjoerd Michiels open de al snel de score: 1-0. Vlak daarna kreeg Theo Swinkels het aan de stok met een tegenspeler en hij moest voor twee minuten naar de kant. De Bonte Koe bleef het gevaarlijkst, Andres Cuijpers trof de lat. De bezoekers kwam op gelijke hoogte toen De Bonte Koe niet goed op de opgekomen doelman lette: 1-1. Maar vlak voor rust zette Sjoerd Michiels het Venrayse team opnieuw op voorsprong: 2-1. Na de pauze liep De Bonte Koe ver der uit. Andres Cuijpers en Theo Swinkels brachten halverwege de twee de helft de stand op 4-1. Roerdalen 2 nam daarna het initiatief van de thuis ploeg over. De Midden-Limburgers kwam ondanks het offensief niet verder dan één tegentreffer: 4-2. Drukshop-HVC/ComputerWork 3 8-1 Het derde team van HVC/Computer Work begon met slechts één wisselspe ler aan de derby tegen Drukshop. Invaller-doelman Leon Vievermans trof in de openingsminuten de lat. Daarna was het Drukshop wat de klok sloeg. Door doelpunten van Eddy Siebers (2x), Patrick Janssen en Ron van der Zanden stond Drukshop halverwege op een comfortabele 4-0 voorsprong. Na de pauze kon Roy de Klerk tegenscoren (4- 1) maar Eddy Siebers herstelde de marge weer: 5-1Daarna deed zich een vervelend incident voor. HVC-speler Roy de Klerk werd door arbiter Mormels voor vier minuten naar de kant gestuurd. Vanaf zijn 'strafbankje' bleef De Klerk commentaar leveren op de leidsman. Mormels stuurde de HVC- speler toen de zaal uit 'vanwege het beledigen van de scheidsrechter', zoals de arbiter na afloop op het wedstrijdfor mulier vermeldde. De tegenstand van HVC/ComputerWork 3 was toen defini tief gebroken. Tweemaal Ron van der Zanden en de slottreffer van Geert Vullings brachten de 8-1 eindstand op het scorebord. Door de zege passeerde Drukshop het derde team van HVC/ComputerWork op de ranglijst, •t Kesjotje 2-ZVCBJ 9-3 Boca Juniors moest zaterdag met een zwaar gehavend team naar Swalmen rei zen. Want maar liefst vijf basisspelers ontbraken. Voor rust wist ZVCBJ nog goed stand te houden tegen de nummer twee op de ranglijst. Het Venrayse team nam zelfs twee keer een voorsprong door treffers van Hamid Oulahsen. Na de 4-2 ruststand nam 't Kesjotje 2 het heft in handen. De thuisploeg kon na de pauze vrije gemakkelijk uitlopen naar een 9-3 overwinning. Haffid Mekran scoorde in de tweede helft het Venrayse doelpunt. ZVCBJ-Fermonia Boys 2 2-7 Een kwartier lang mocht Boca Juniors hopen op een stunt tegen de aanstaande kampioen in de tweede klasse A. De Venrayse debutant nam na vijf minuten de leiding toen de Roermondse doelman de bal losliet en Pascal Kusters 1-0 kon scoren. Even later trof Sjon Croes met een afstandschot doel: 2-0. Daama voer de Fermonia Boys 2 het tempo op. In de laatste tien minuten voor rust wist de koploper de 2-0 achterstand om te bui gen in een 2-3 voorsprong. In de tweede helft bouwde de Roermondse ploeg de score geleidelijk uit naar de 2-7 eind stand. De geruchten in het zaalvoetbalwe reldje worden steeds sterker dat Leon Verhorevoort de nieuwe coach wordt van de nieuwe fusieclub 't Trepke/ZVV Venray. Verhorevoort verlaat na dit sei zoen HVC/ComputerWork. Huub Jacobs, voorzitter van 't Trepke. ontkent dat er sprake is van de komst van Leon Verhorevoort. Maar 't Trepke heeft de Helmondse coach inmiddels wel gepolst. Henk Baartman. de huidige coach van 't Trepke. heeft daarentegen te kennen gegeven beschikbaar te zijn als hoofdcoach van de fusieclub. Vanavond (donderdag) vergaderen de bestuursleden van 't Trepke en ZVV Venray over de kwestie. Henk Baartman: "Enige tijd geleden heb ik aangegeven dat ik mogelijk zou stop pen. Dat had te maken met privé- omstandigheden. Maar die zijn inmid dels achter de rug." Uit voorzorg nam 't Trepke toen alvast contact op met Leon Verhorevoort. Want spelers als Gert-Jan Wismans en Jos van Gerven, die van HVC/ComputerWork overkomt, zijn zeer gecharmeerd van hem. Ook zou vanuit ZVV Venray zijn aangedrongen op de aanstelling van een nieuwe en onafhankelijke coach uit vrees dat Henk Baartman de voorkeur zou geven aan (te) veel Trepke-spelers. "Ik heb die signalen ook gehoord. Ik heb duidelijk gezegd dat ik wil blijven. En alleen als coach van het eerste team. Mocht het bestuur anders beslissen, dan stop ik. Want ik ben niet beschikbaar voor een lager team", zegt Henk Baartman vastbesloten. Er woedt een ware fusiegolf door de Venrayse zaalvoetbalwereld. De vereni gingen Lake Valley en ZVV Noir heb ben onlangs besloten om samen verder te gaan. Vanaf komend seizoen zal de fusieclub onder de naam SV Lake Valley met vier teams in de KNVB- competitie uitkomen. "Het tienjarig jubileum halen we helaas net niet", zegt secretaris en oprichter Gerrit Janssen van ZVV Noir. De club werd in 1991 opgericht en speelde jarenlang in een vaste bezetting. Toen een jaar geleden de meeste zaalvoetballers van het eerste uur afhaakten hing het voortbestaan van Noir aan een zijden draadje. Met de komst van enkele nieuwelingen kon coach Frans van den Heuvel toch weer een team op de been brengen. "We zijn laatst benaderd door Lake Valley om te fuseren. Daar hebben we mee inge stemd. Omdat we ons team toch bij elkaar kunnen houden. Komend seizoen zullen we het tweede team van de fusie club worden", aldus Gerrit Janssen. Beide verenigingen komen nu uit in de derde klasse A. ZVV Noir is een goede middenmoter terwijl debutant Lake Valley, de club werd vorig seizoen kam pioen in de vierde klasse, heel lang tegen de degradatie heeft moeten strij den. Lake Valley, eind 1996 opgericht, heeft nog een tweede team dat in de vierde klasse uitkomt. "We willen graag doorgroeien", zegt secretaris John Kemmelings. ''Door de fusie krijgen we een nog bredere vereniging. Want de laatste tijd hebben we al veel aanwas van nieuwe leden gehad. Daarom kan de nieuwe fusieclub komend seizoen ook met vier teams van start gaan." 't Trepke/Parketworld reisde maan dagavond zonder wisselspeler naar Maasbracht voor het laatste competitie duel. Halverwege leidde het Venrayse team nog met 0-2. Na de hervatting werd 't Trepke/Parket world door arbitra le dwalingen uit zijn spel gehaald en trok thuisclub Brach de zege naar zich toe: 5-2. In zijn debuutjaar eindigde 't Trepke/Parket world in de middenmoot van de eerste klasse A. Coach Henk Baartman had tegen Brach slechts vijf spelers ter beschikking: doelman Aoussar en de veldspelers Mohammed El-Ghoul, Danny Fasen, Roel Mocking en Edwin Sengers. In de eerste helft bleef het Venrayse team knap overeind. Het nam door twee treffers van Danny Fasen zelfs een 0-2 voorsprong. Na de pauze werd het vriendschappelijke duel, voor beide middenmoters stond niets meer op het spel, ontsierd door de zwak ke leiding van arbiter Mormels. De leidsman uit Horst floot het duel geheel kapot. Coach Baartman: "We kwamen daardoor niet meer aan voetballen toe. Want vrijwel iedere aanval die we wil den opzetten werd voortijdig afgeflo ten." Mormels haalde het onbegrip op de hals door een wisselspeler van Brach een tijdstraf van twee minuten te geven. Maar omdat die speler niet in het veld stond, sommeerde de scheidsrechter dat een andere speler van de thuisploeg voor twee minuten het veld uit moest. Door allerlei arbitrale dwalingen zakte de concentratie bij het Venrayse team weg. Thuisclub Brach boog daardoor de 0-2 achterstand om in een 5-2 overwin ning. Maar beiden ploegen beleefden weinig plezier aan de seizoensafsluiting. Afgelopen vrijdag was de laatste wedstrijd dat Peter Verhaeg een wed strijd vlagde voor 'zijn' club Drukshop. Na 21 jaar vindt de lijnrechter het welle tjes. Vanaf de oprichting van NW/Drukshop in 1979 was Peter Verhaeg van de partij. Moeiteloos somt hij de namen uil de beginjaren op. Joop Janssen, de broers Jan en Ron Martens. Jeu Smits. Giel Roncken... Peter Verhaeg heeft in de afgelopen 21 jaar heel wat zaalvoetballers zien komen en gaan. Drukshop werd opgericht als een echte buurtclub uit de wijk noord-west. de omgeving van Desselke. De voetbal lers van het eerste uur zijn inmiddels allemaal verdwenen. Lijnrechter Verhaeg overleefde een hele generatie alhoewel spelers als Jan Eeren. Henk Ponjee en coach Cor Creemers ook al meer dan vijftien jaar bij de club zijn. "Ik heb het vlaggen altijd heel leuk gevonden. Anders was ik wel eerder gestopt. Maar ik moet nu een keuze maken. Want ik heb ook andere hobby's. Ik zal het vlaggen bij Drukshop na al die jaren zeker gaan missen", zegt Peter Verhaeg.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 17