Bezwaren tegen bouw afgewezen a 1L> I Samenwerking bij schuldhulpverlening Beste presentatiekaarten beloond Gemeente verkoopt woning aan familie Wismans Naschoolse opvang Harold LENSSEN "P-N Pedi/Munckhof verzorgt leerlingenvervoer 'Handhaven situatie Schaartven' Heropening 't Kabinetje PEEL EN MAAS BEZORGEN? Gemeente stopt met deelname aan CSO Werkdrukon derzoek bij gemeente Auto in sloot Kemphaan nieuws Pokemon- kaartjes afgepakt Voorlichting Marokkaanse ouders Jongen aangehouden Ahmet Yigitbas eerste prijswinnaar p^£r8É/ Pagin PEEL EN MAAS donderdag 27 april 2000 - Pagina De gemeente Venray heeft het bezwaarschrift dat de heren Oostveen en Stiphout uit Venray hadden ingediend tegen een aan BBOM uit Sittard verleende bestemmingsplan-vrijstelling en bouwvergunning voor de bouw van negen woningen aan de Anna Blamanstraat, Clara Wichmann- straat en St. Servatiusweg in de wijk St. Antoniusveld ongegrond verklaard. Met dit besluit neemt het college van B en W het advies van de commissie voor bezwaar-, beroep-, en klachtschriften over. De commissie is onder ander van oordeel dat de mate waarin het bouwplan inbreuk maakt op de gel dende bestemming, wat betreft functie, stedebouwkundig plan, bebouwingsdichtheid en planologis- he uitstraling met inbegrip van de potentiële verkeersveilige situaties (het passeren en parkeren van voer tuigen), voor reclamanten geenszins een beduidende verslechtering van de huidge planologische situatie te zien geeft. Ten aanzien van het bezwaar dat tegenover de patio's aan de Anna Blamanstraat geen groenstrook wordt aangelegd, merkt de commis sie op dat daarop gezien het bestem mingsplan en de daarbij behorende inrichtingsschets geen aanspraak bestaat. Geheel onverplicht heeft de gemeente Venray ingestemd met de aanleg van een een meter brede grasstrook. Dit bezwaar van de heren Oostveen en Stiphout wordt door de commissie verworpen. De commissie is verder van oordeel dat, gelet op de verkeersfunctie van de weg (verblijfsfunctie, doodlopend en slechts ten behoeve van bestem mingsverkeer) een wegbreedte van 3,5 meter niet leidt tot onverant woorde verkeerssituaties ter plaatse. Volgens de commissie voor beroep-, bezwaar en klachtschriften heeft de gemeente Venray voldoen de aangetoond dat de vereiste urgentie bestond voor het volgen van de anticipatieprocedure voor het verlenen van de bouwvergunning. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray De gemeente Venray gaat stop pen met haar deelname aan het Samenwerkingsverband Openbaar Onderwijs Noord-en Midden-Limburg (CSO). Van het secretariaat van het CSO heeft de gemeente onlangs vernomen dat is gebleken dat geen van de overblij vende gemeenten de samenwer king via het CSO wil continueren. Dit betekent dat het CSO per 1 augustus wordt opgeheven. Enkele jaren geleden werd het samenwerkingsverband in het leven geroepen en besloot ook het college van Venray daaraan deel te nemen. De samenwerking is destijds aange gaan, om financiële risico's als gevolg van formatieterugloop af te dekken. Inmiddels is de situatie op de arbeidsmarkt dusdanig gewij zigd, dat er eerder sprake is van een tekort dan een overschot aan onder wijspersoneel. ;rvarins k om ivens; stelt kandi- laris ai sfeer natie contact jllicita- aan nelde 'eken i van De Arbo-unie start begin mei met een werkdrukonderzoek onder de medewerkers van de gemeente Venray. Dit belevings onderzoek moet antwoord geven op de volgende vragen: 1) Bestaat cr werkdruk binnen de organisa tie? 2) Als er werkdruk bestaat, waar (op welke afdelingen) bestaat deze dan? 3) Wat zijn de oorzaken van de werkdruk? 4) In hoeverre is er sprake van werk stress? 5) Hoe kan het een en ander worden opgelost? Middels vragenlijsten komen de concrete knelpunten op tafel te liggen. Zodra de antwoorden op de bovengenoemde vragen bekend zijn, zal de Arbo-unie een plan van aanpak voorleggen aann een nog in te stellen 'werkdrukbegeleidings commissie'. Deze commissie zal vervolgens het plan van aanpak uit werken in concrete verbeterpunten en daar een planning op zetten. Het door de commissie uitgewerkte plan van aanpak zal vervolgens ter goed keuring worden voorgelegd aan het Mt, de OR en het college. WERKSTRESS Binnen de gemeente Venray zijn signalen vernomen dat (enkeel) medewerk(st)ers de werkdruk al te hoog ervaren. De ondernemingsraad heeft derhalve meerdere malen aan dacht gevraagd voor dit onderwerp. In de planning 2000 van de afdeling P&O is een werkdrukopnderzoek opgenomen. Hiermee geeft de orga nisatie aan deze signalen serieus te nemen. In de nacht van donderdag op vrij dag is op de Rijksweg A73 een 20- jarige autobestuurder uit Tegelen met zijn auto in de sloot geraakt. De man verloor door nog onbekende oorzaak ter hoogte van HoltheeS de macht over het stuur, raakte in de slip en kwam met zijn auto aan de andere kant van de sloot terecht. De bestuurder bleef ongedeerd, zijn auto raakte total-loss. PEEL EN MAAS on line w ww. v and en ni unc khof.nl/ nieuws VVV-bon voor Simone, Judith en Fleur Simone van Ooi, Judith Verheiden en Fleur Nelissen kre gen afgelopen dinsdag uit handen van bestuurslid Gerard van Dijck van de LOZO (Limburgse Organisatie van Zelfstandige Ondernemers) afdeling Venray een VVV-bon ter waarde van respectievelijk 50, 25 en 15 gul den. De drie MAVO 3-leerlingen van het Raaylandcollege in Venray wer den daarmee beloond voor hun 'pre- sentatiekaart'. de afsluiting van het project Arbeidsoriëntatie op school. In het kader van hun beroeps- en opleidingskeuze zijn 105 MAVO 3- leerlingen onlangs een week op snuffelstage geweest bij 90 bedrij ven, winkels en instellingen in de regio. Het project Arbeidsoriëntatie is in 1986 op het Raaylandcollege gestart. Biologiedocent en project begeleider Arie Jenniskens: "Voor de MAVO-leerlingen is het een van de handreikingen om een juiste beroepen- of studiekeuze te maken. Daarnaast is er voor hen een beroe- penmarkt, een mentorles en een beroepsinteressetest om uiteindelijk zo goed mogelijk voorbereid een keuze te maken. Want, vergis je niet, het aanbod aan beroepen en studierichtingen is gigantisch en om daaruit te selecteren valt niet mee voor de leerlingen." Tijdens de snuffelstage kunnen de leerlingen een week lang een kijkje nemen in de keuken van een bedrijf, winkel of instelling. Een kennisma king met een stageplaats die ze zelf hebben aangegeven. Het resultaat is in nagenoeg alle gevallen positief, zowel bij leerlingen als ook bij de stageplaats. Jenniskens: "Van de 105 leerlingen hebben er slechts twee aangegeven dat ze het hele maal niks vonden. Drie leerlingen hadden zich iets anders voorgesteld van de snuffelstage en de overige 100 waren zonder uitzondering positief tot zeer positief. Dit bete kent dat een dergelijke snuffelstage daadwerkelijk nut heeft." Tijdens een afsluitende evalutiedag wordt de leerlingen ieder jaar gevraagd hun ervaringen in woord en beeld te brengen. Simone, Judith en Fleur deden dit het beste en kregen een VVV-bon. LOZO-bestuurslid Van Dijck onderstreept het belang van het project: "Ook de ondernemers zijn er bij gebaat dat de leerlingen zo goed mogelijk voorbereid wor den. Vandaar dat wij dit initiatief ondersteunen en ieder jaar enkele prijsjes beschikbaar stellen." De gemeente Venray gaat de woning Keinpweg 166 voor een bedrag van 300.000 verkopen aan de familie Wismans. Kempweg was in het verleden de beheerder woning van camping Vlakwater. Na het faillisement van de cam ping werd de gemeente Venray eigenaar van de woning met aan wezige opstallen. Vanaf april 1987 huurt de familie Wismans de woning met bijbehorende grond; in januari 1997 heeft de familie verzocht de woning (met grond en bijbehorende opstallen) te mogen kopen. De commissieleden van Stedelijk beheer uitten op 12 oktober 1999 enkele bedenkingen ten aanzien van de door het college voorgenomen transactie. Zo zou er door verkoop van het perceel een soort enclave ontstaan in het gebied wat voor het overige gemeente-eigendom blijft. Zolang onduidelijk zou zijn welke plannen de gemeente Venray met het gebied zou hebben, werd dit onverstandig geacht. Daarnaast werd gevraagd hoe een verkoop als deze geplaatst zou kunnen worden in het Venrayse algemene beleid tot openbaar verkopen. Als gevolg van deze door de commissie Stedelijke Ontwikkeling gemaakte kantteke ningen is het voorstel dat er lag tot verkoop van de Kempweg 166 des tijds van de raadsagenda verwijderd en is er ambtelijk nogmaals nadruk kelijk gekeken naar mogelijke aan wezige belemmeringen ten aanzien van een verkoop van de Kempweg 166 aan de familie Wismans. Volgens de plannen en/of studies lijken er echter volgens het college nu geen belemmeringen meer te zijn om het pand inclusief ondergrond te verkopen. TERUGKOOP Verkoop van het pand past daar naast ook binnen de uitgangspunten van het Keerpunt (oftewel het afsto ten van de gemeentelijke eigendom men die de gemeente niet strikt nodig heeft) en past tevens binnen het Venrayse algemene beleid tot openbaar verkopen. Wanneer het pand vrij van huur zou zijn geweest, zou een openbare inschrijving wel licht de voorkeur hebben gehad, maar dat is dus niet aan de orde, omdat de familie Wismans sinds 1987 de woning met de bijbehoren de grond huurt. Doordat de gemeen te Venray daarnaast een recht van eerste (terug)koop bedongen heeft kan ongewenste doorverkoop in de toekomst worden voorkomen. De voorgenomen transactie wordt ter advies voorgelegd aan de commis sie Stedelijke Ontwikkeling van 7 juni en aan de raad op 26 juni 2000. Wonen Venray en gemeente pakken schulden aan De gemeente Venray en Wonen Venray sloten afgelopen dinsdag een convenant af met betrekking tot samenwerking in het project Schuldhulpverlening voor de periode van een jaar. Wonen Venray zal hierbij een financiële bijdrage leveren van 71.500 gul den. De gemeente investeert 250.000 gulden extra dit komende jaar ten behoeve van aanpassen van de organisatie. Wonen Venray startte maart 1999 met een project schuldhulpverlening voor huurders die niet aan hun ver plichtingen konden voldoen. Gaandeweg bleek echter dat er toch vaak meer dan alleen van huur schulden sprake was. Hierdoor moest steeds vaker eerst de gemeen te ingeschakeld worden, vooral met betrekking tot borgstellingen. En dat bleek dus erg omslachtig. "Achter de barre cijfers zit een sociaal verhaal", stipte directeur Ger Houben van Wonen Venray tijdens de bijeenkomst aan. Rond de 80 tot 90 gevallen werden vorig jaar behandeld en het project voorzag dan ook duidelijk in een behoefte. Het aantal huisuitzettingen daalde weliswaar niet, maar toch zet Wonen Venray het project door omdat, volgens Ger Houben: "Wij ook een sociale instelling zijn." Wethouder Lei Heidens toonde zich verheugd over de samenwer king en zag vooral voordelen in het vroegtijdig signaleren van mensen met problemen. "De huur is vaak een deel van een totale verschul- ding", zei Heidens, en wat hem betreft hoeft het niet bij de proef van een jaar te blijven. De bijdrage van Wonen Venray aan het schuldhulp verleningsproject is om extra perso neel aan te kunnen trekken en om wachtlijsten te voorkomen. Het is niet zo dat mensen met huurschuld voorrang krijgen. Directeur Houben benadrukt dat de huurders zelf de keuze hebben wat ze willen en bij elke stap op het schuldhulpverle- ningstraject te horen krijgen wat de gevolgen zijn. Wonen Venray vraagt altijd of mensen met een huurachterstand eerst even komen praten. Daar worden hem of haar de mogelijkheden tot oplossen van het probleem aangegeven. Maar wie bijvoorbeeld niet binnen de gestelde termijn, na de doorverwijzing, met de gemente contact opneemt krijgt alsnog gewoon de ouderwetse deur waarder op de stoep. Kindercentrum De Nissehoff in Venray wil starten met naschoolse opvang voor kinderen van 4 toten met 10 jaar. Indien er voldoende vraag fs voor naschoolse opvang wil De Nissehoff bij haar gebouw aan de Bosweg een unit neerzetten waar dergelijke opvang tijdelijk gere aliseerd kan worden. Bosweg 44 is ai twaalf en een halfjaar de piek waar kinderen van nul tot vier jaar terecht kunnen. Het gebouwtje van het. tegenwoordig officiële, kindercentrum 'De Nissehoff moet echter binnenkort plaatsmaken voor een nieuwe weg.'Maar omdat er nog geen bouwvergunning is afgegeven voor nieuwbouw, ook aan de Bosweg, wil Auila Achten van het kinder centrum een tijdelijk onderkomen realiseren door in de wei een unit neer te zetten: "Ons kleine opvanghuisje moet plat, maar het duurt allemaal wat langer dan wc dachten, vandaar dit plan." De bedoeling is om behalve dc opvang voor 0-4 jarigen ook te gaan star ten met naschoolse opvang voor kinderen van 4 tót en met 10 jaar. Anita: "Voor de opvang van kinderen van nul tot vier jaar is veel vraag, maar het blijkt dat er ook behoefte is aan naschoolse opvang voor wat oudere kinde ren." Of die animo er echt is gaat ze nu onderzoeken en als er voldoende vraag is zal ze met de naschoolse opvang starten. Omdat Kindercentrum De Nissehoff een kinderopvang op antroposofische grondslag biedt, zal deze naschoolse opvang er wat anders uitzien dat het reguliere aanbod. Er worden geen computerspelletjes aangeboden, maar daarentegen wel veel werken en spelen in cn rondom bos en natuur. Er wordt veel geknutseld, gewandeld en aandacht besteed aan dieren en planten. Natuurlijk krijgen de kinderen ook de gelegenheid huiswerk tc maken onder begeleiding van de medewerkers. Wie meer wil weten over de mogelijkheid van en behoef- KEUKENINRICHTING g xjy (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Het college van B en W van de gemeente Venray gaat voor het verzorgen van het leerlingenver voer voor het schooljaar 2000- 2001 in zee met het bedrijf Pedi/Munckhof uit Horst. Gunning van het leerlingenver voer voor het schooljaar 2000/2001 gebeurt op basis van het rittensche- ma over het afgelopen jaar. De daadwerkelijke kosten zijn bekend zodra alle aanvragen voor het schooljaar 2000-2001 verwerkt zijn in het rittenschema 2000-2001. CONTRACT De contractduur is voor de tweede maal beperkt tot één jaar. De reden is dat er nog steeds ontwikkelingen zijn die kunnen leiden tot een regio naal systeem van aanvullend collec tief vervoer, waarin het leerlingen vervoer geïntegreerd kan worden. Voor het schooljaar 2000-2001 had den zeven belangstellenden het bestek opgevraagd. Voor het schooljaar 1999-2000 is door de afdeling Welzijn van de gemeente Venray zwaar onderhan deld over de prijs met diverse bedrijven omdat deze onaanvaard baar hoger lag dan in voorgaande jaren. Het resultaat was dat de tarie ven tot acceptabele hoogte werden teruggebracht. Pedi/Munckhof kreeg het vervoer voor een bedrag van ruim 890.000 gulden gegund. Gezien de sterke stijging van de brandstofprijzen en de te verwach ten stijging van de loonkosten is de 3% prijsstijging ten opzichte van het huidge schooljaar aanvaardbaar. Enquête: Een ruime meerderheid van de inwoners van de gemeente Boxmeer is voor het handhaven van de huidige situatie op het Schaartven. Een mooi stukje vrije natuur is schaars vandaag de dag, daar moeten we zuinig op zijn, zo blijkt uit de enquête dat het Vijf Dorpen belang onlangs uitvoerde. De enquête is gehouden in de dor pen rondom het Schaartven. Duidelijk is dat de huidige situatie voor veel mensen geen aanleiding tot klagen is. Men vindt dat het Schaartven er doorgaans goed ver zorgd uitziet. Voor zover er sprake is van criminaliteit, dan merken de bezoekers er weinig van. Dit zegt wel iets over de wijze van aanpak van de exploitant. OPLOSSINGEN Vele mensen genieten van het Schaartven. Wandelen, fietsen, zwemmen, vissen, het kan allemaal op het Schaartven. Veel mensen hebben belang bij het in stand hou den van dit mooie stukje vrije natuur. Dat er echter problemen zijn bij de exploitatie van het Schaartven is volgens het Vijf Dorpen Belang duidelijk. De problemen die er rond om de huidige exploitatie van het Schaarten zijn, kunnen volgens de partij ook anders opgelost worden. 'Wij zijn van mening dat de gemeente en exploitant hiervoor heel passende, maar andere oploss ingen kunnen vinden'. Het raadsvoorstel is voortijdig van de agenda gehaald. Het is niet uitgesloten dat de problematiek rondom Schaartven in een gewijzig de vorm opnieuw zal verschijnen op de raadsagenda. Eind vorige week heropende op Schoolstraat^ 28 't Kabinetje. Van buitenaf valt er van een verbouwing weinig te zien. Wie echter binnen stapt moet erkennen dat 't Kabinetje een complete metamorfose heeft ondergaan en nu nog meer de sfeer winkel bij uitstek in Venray is. 't Kabinetje bestaat inmiddels tien jaar. Na een jaar Well vestigde Anneke Noordam zich in Venray. Het knusse winkeltje in de Schoolstraat werd in die jaren eigenlijk veel te klein. Dus werd er de laatste maanden flink verbouwd PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Het gratis internetten en e-mailen zijn wegens de grote belangstelling verlengd tot l juli. U kunt iedere dag tijdens de openingsuren terecht. Zelfs kan er deskundige begeleiding aanwezig zijn, indien u dit even tevoren opgeeft. Denk ook eens aan ons koffieuur- tje op zondagmorgen. U komt er gegarandeerd bekenden tegen. Gezellig. en is de nieuwe winkel een totale verademing. Binnen ademt de win kel een heuse huiskamersfeer uit met allemaal verschillende ruimtes waar van alles te vinden is op het gebied van woondecoraties, houten kinderspeelgoed en hebbedingen. Door de verbouwing is de keuze nu nog ruimer en kan de klant er ook terecht voor meubels en verlichting, allemaal natuurlijk met dat exclusie ve tintje dat men bij 't Kabinetje gewend is. Laat U dus verrassen en wandel eens rond bij 't Kabinetje. Er zit vast wel iets voor u bij wat u leuk vindt. Ongeveer 100 pokemon-kaart- jes werden zaterdagmiddag door onbekenden afgenomen van een 10-jarige jongen uit Venray. De jongen werd op de Merseloseweg aangesproken door een groepje onbekende jongens. (Deze jongens waren vermoedelijk ook ongeveer 10 jaar oud.) Eén van deze jongens vroeg het slachtoffertje of hij pokemon-kaart- jes wilde ruilen. Er kwam geen overeenstemming over de te ruilen kaartjes waarop de onbekende jon gen probeerde om de kaartjes af te nemen. De Venraynaar werd gesla gen waarna hem de kaartjes werden afgepakt. De onbekende jongens renden vervolgens weg richting Henseniusplein. De waarde van de ontvreemde plaatjes is op dit moment niet bij de politie bekend. De Stichting Synthese en BCO Venlo nodigen alle ouders van de Marokkaansse kinderen in Venray uit om te komen praten over 'Het nieuw Nederlands onderwijssysteem'. De organisaties vinden het belangrijk om de ouders te informe ren omdat kinderen van ouders die zelf ook wat van het onderwijs weten vaak beter leren, vaak langer naar school gaan, vaker een diploma halen en later sneller werk krijgen. De informatie wordt gegeven in het Arabisch op donderdag 4 mei vanaf 18.30 uur in het Marokkaans Activiteitencentrum aan de Beukenlaan 2a te Venray. Voor eventuele inlichtingen. M. Yagoubi, tel: 517317 of de heer Moestapha, tel: 3519284. De politie heeft woensdag rond 15.15 uur een 11-jarige jongen uit Venray aangehouden op verdenking van diefstal uit een winkel aan de Hofstraat. De jongen had een zeer populaire Pokemon ter waarde van fl. 14,95 in zijn jas gestopt maar werd op heterdaad betrapt. De zaak zal via bureau HALT worden afge handeld. Wervingsactie nieuwe uitzendkrachten werkt Begin dit jaar startte Adecco met een nieuwe wervingsactie voor uitzendkrachten. Werkende uitzendkrachten konden fraaie prijzen winnen indien zij nieuwe uitzendkrachten wierven voor Adecco in Venray. Het concept was eenvoudig en zodoende ook succesvol. Nieuwe uitzendkrach ten kwamen zich aanmelden en de eerste prijswinnaar werd een feit. Prijswinnaar Ahmet Yigitbas werkte enige tijd via Adecco als medewerker financiële administra tie. Inmiddels heeft hij een contract en staat een vaste baan in het voor uitzicht. Ahmet verwierf onder andere zijn vrouw voor Adecco. Met het aantal uren dat zij werkte steeg ook het aantal UP's (uitzend- punten). Zolang er uitzendkrachten werken die door Ahmet geworven zijn, blijft zijn puntentelling doorlo pen, ook nu hij inmiddels een prijs in ontvangst heeft genomen. Volgens Désirée van Helmond van Adecco is het succes van deze actie te danken aan het prijzen- en banen- aanbod: "De prijzen zijn interessant voor een grote groep mensen en haalbaar binnen afzienbare tijd. Het aanbod van banen bij Adecco is divers en interessant voor jong en oud." De actie loopt nog steeds en met het oog op de vakantieperiode zijn prijzen nog eerder in de wacht te slepen. Want ook voor het werven van vakantiekrachten word je beloond bij Adecco. En voor iedere vakantiekracht die aan het werk gaat, worden weer UP's opge bouwd. Marian Scholten en Désirée van Helmond van Adecco met prijswin naar Ahmet Yigitbas SimoneJudith en Fleur tonen trots de presentatiekaart van hun snuffelstage

Peel en Maas | 2000 | | pagina 9