Preventieteam Politiekeurmerk Veilig Wonen van start "Samen met Truus geniet ik nu van ons mooie leven" Multiflex lenzen 11.000!!! "Wij blijven door vechten voor ons kind" Huisartsen teleurgesteld Wil en onwil specialisten CONTACTLENZEN Bestuurder over sloot Auto gestolen LÜÜJ PEEL EN MAAS donderdag 27 april 2000 - Pagina 5 en 199,. 140, Veilig wonen, prettig wonen De politie start in 'samenwer king met de gemeenten in het dis trict Venray met het inbraakpre ventieproject Politiekeurmerk Veilig Wonen. Tijdens de startbij eenkomst in het gemeentehuis van Venray zijn donderdag (vandaag) vier speciaal opgeleide preventie- 40,- adviseurs geïnstalleerd. De preventieadviseurs zullen de komende vijfjaar gratis en vrijblij vende adviezen geven aan de bewo ners in het district Venray. De adviezen zullen voornamelijk betrekking hebben op het verbeteren de organisatorische en techni sche voorzieningen in en rond de Joning met betrekking tot veilig- eid in de meest ruime zin. Elk jaar wordt er in Nederland 20.000 keer ingebroken. Ook in iet politiedistrict Venray is het aan- al woninginbraken en de pogingen laartoe een groot maatschappelijk irobleem. De gevolgen hiervan •perken zich niet alleen tot de ïateriële schade. De schending van le privacy bij een woninginbraak evert vaak psychische schade op lij de slachtoffers. Reden voor de jolitie Limburg-Noord om in het districtelijk driehoeksoverleg (poli tie, gemeenten en justitie) Venray het Politiekeurmerk Veilig Wonen projectmatig in te voeren als onder deel van de integrale veiligheids zorg. VOORDELEN Van het totaal aantal inbraken wordt 90% gepleegd door een zoge naamde gelegenheidsinbreker. Dat is een inbreker die werkt met klein gereedschap. Hij wil snel zijn slag slaan zonder gehoord of gezien te worden. Hij besluit tot een inbraak als hij een woning ziet waar ver moedelijk op een eenvoudige wijze wat te halen is. Hij houdt dan ook niet van een goede verlichting, degelijk hang- en sluitwerk en oplettende buren. Een woning met het Politiekeurmerk Veilig Wonen is uitstekend beveiligd. Niet alleen tegen inbraak maar ook tegen per soonlijk letsel als gevolg van brand. Het inbraakrisico daalt zelfs met meer dan 80 Veel verzekeraars geven daarom korting op de premie van de inboedelverzekering. Huizen en buurten met het Politiekeurmerk Veilig Wonen stijgen bovendien in waarde. Een bijkomend voordeel is het feit dat bewoners weer aandacht hebben voor hun woonomgeving. Een garantie dat er niet wordt inge broken is het Politiekeurmerk Veilig Wonen niet. Het is wel een garantie dat de kans op een geslaagde inbraak met vele tientallen procen ten afneemt. Dat geeft toch weer een extra gevoel van veiligheid. CERTIFICAAT Het certificaat Veilige Woning kan worden verkregen door contact op te nemen met het preventieteam. In overleg met een van de preventie adviseurs wordt een afspraak gemaakt waarna een schriftelijk advies wordt opgesteld. Ook wordt aan de bewoners informatie ver schaft over hang- en sluitwerkspe cialisten en beveiligingsbedrijven die benaderd kunnen worden om het advies uit te voeren. Aan dit advies zijn geen kosten verbonden. Als bij controle door het preventieteam de woning aan de gestelde normen vol doet, krijgt de woning het certificaat Veilige Woning. Dit certificaat geeft recht op korting op de premie van de inboedelverzekering bij een groot aantal verzekeringsmaat schappijen. De kosten van het advies worden gedragen door de deelnemenden gemeenten en de politie. De uitvoeringskosten van de geadviseerde maatregelen zijn voor rekening van de bewoner. PREVENTIETEAM De preventieadviseurs gaan bin nenkort allereerst van start in de gemeente Mook en Middelaar. De inwoners van Mook ontvangen naast een informatiepakket, een per soonlijke uitnodiging voor het bij wonen van de informatieavond die op 8 mei vanaf 20.00 uur wordt gehouden in het gemeenschapshuis aan de Groesbeekseweg 3. Vervolgens worden er informatie avonden gehouden voor de inwo ners van Plasmolen/Middelaar en Molenhoek. Het preventieteam is gehuisvest in het politiebureau in Venray en is bereikbaar via tele foonnummer (0478)565071. De pre ventieadviseurs zijn herkenbaar aan hun uniform en zijn in het bezit van een legitimatiebewijs afgegeven door de districtschef van de politie in Venray, de heer M. Weiten. Snel Betrouwbaar REINIGING VAN: kleding (vloer-)kleden dekens dekbedden (vitrage-) gordijnen trouwjaponnen etc. f KLEDINGREPARATIES FOURNITUREN Vervolg voorpagina De raad is van mening dat de hui- Éige zorgverlening in het Venrayse Jiekenhuis gehandhaafd dient te ■lijven, er geen functies (de moe- ler-kind zorg, de gynaecologie, kin- lergeneeskunde, de cardiologie met Intensive care en een volwaardige jEHBO-zorg) mogen verdwijnen, Jpardoor in de toekomst de conti- jnuïteit van het ziekenhuis kan wor- |nen aangepast. 'Wij zijn er niet van ivertuigd dat reeds alle middelen uit lekast zijn gehaald om de zorg in iet Venrayse ziekenhuis volledig te lehouden. Daarom is bundeling van 11e krachten en inzet van alle voor landen zijnde middelen vanuit de lolitiek en vanuit de bevolking lodig om ons doel te bereiken", Idus de verklaring. De raad doet een dringend beroep pde specialistenmaatschappen die ien belangrijke rol kunnen vervul- in bij een voor Venray aanvaardba- oplossing. 'Zij hebben volgens le fracties gekozen voor een leroep als zorgverlener. De 'enrayse bevolking spreekt hen nu Is zodanig aan op hun verantwoor- lelijkheid', zo staat in de verkla- ing. STANDPUNT Eerder deze maand hadden de icties al laten weten dat ze het landpunt van het college over de iorganisatieplannen veel te mild and en dat het college harder en dier afstand zou moeten nemen in de negatieve gevolgen van het aport. Ook dinsdagavond velde de td geen definitief oordeel over de tctie van B en W. 'Concreet houdt ons standpunt in at wij u verzoeken opnieuw met de laad van Bestuur in gesprek-te gaan n de wensen van deze raad en agenoeg de gehele Venrayse levolking aan hen kenbaar te - met naken. Daarbij kunt u de Raad van garat) estuur verzoeken nogmaals actie ichting de landelijke overheid te indernemen om aanvullende finan ce dekking en garanties los te 'eken. Zij kunnen zich daarbij ook esteund weten door de vele duizen- Jen handtekeningen. Een pressie middel dat wat ons betreft best laximaal ingezet kan worden', zo aat in de verklaring. RANTWOORDELIJKHEID De raad vraagt het college verder fdoor haar aangegeven standpun- jn eveneens integraal ter kennis te rengen aan de Raad van Toezicht, ie de raad ook op haar verantwoor- -lijkheid wenst aan te spreken, aan minister en de vaste kamercom- issie van Volksgezondheid, relzijn en Sport, de Gedeputeerde iaten van Limburg, de betrokken 'ecialisten. De Venrayse en regio- ale huisartsen en de vroedvrouwen. Het college gaat nu opnieuw Oprekken voeren met de directie, aad van Toezicht en de betrokken pecialistenmaatschappen van de 'ekenhuizen, en met de huisartsen a de vroedvrouwen in de regio. De emeenteraad wilde het college laartoe met een motie dwingen, jaar wethouder Heidens zegde al 'j voorbaat toe die motie te willen age natie: vernemen. In juni velt de Venrayse blitiek haar definitieve oordeel. Louis Janssen schrijft boek 'Herinneringen die zijn gebleven" 'Wannier ik 's naachts ens nie goed kan slaope. En as ik dan lig te droeëme mit mien oeëge ópe. Dan denk ik duk uren lang nog an den mojjen tied 'de Hei', mien plekske, ow vergaete doej ik niet. Nog ieëne kier mar willen weej belaeve. Um ien gedachte ollie nog ens te gaeve. Terug te kiere, terug nor os eige Hei-mat. Wor weej d'n besten tied van os hebbe gehad.' Met dit liedje begint Louis Janssen (72) de inleiding van zijn onlangs verschenen boek 'Herinneringen die zijn gebleven'. Dit liedje, dat ik heb geschreven in 1954, kwam voor in een voordracht over de familie van Grad Janssen van 'de Hei'. "Ik heb dit toen samen met mijn broers Bert en Jan voorge dragen in het parochiehuis in Oostrum", vertelt Janssen. UITLAATKLEP In oktober 1998 begon Louis Janssen op aandrang van enkele familieleden met het schrijven van het boek. Hij beschrijft hierin op zijn eigen wijze zijn leven en dat van zijn familie en kennissenkring. Soms beknopt en dan weer wat uit voeriger maar wel steeds eenvoudig en grijpbaar. De gruwelen van de oorlog spelen een belangrijke rol in het boek, dat in november 1999 gereed kwam. "Ik heb alle frustra ties over de oorlogstoestanden in dit boek proberen weg te schrijven. Het was een ideale uitlaatklep voor mij, omdat ik die opgekropte frustratie niet op een andere manier kwijt kan raken." De geschreven memoires draagt Janssen op aan zijn in 1948 overle den ouders en aan zijn overleden en nog in leven zijnde familieleden. "Maar natuurlijk ook1 aan mijn echt genote Truus Oudenhoven die in mijn leven ontzettend veel voor mij heeft betekend", aldus Janssen. DE HEI In het boek, met zo'n 200 foto's, waaronder vele mooie oude exem plaren, staan ook vele anekdotes over Oostrumse inwoners en beschrijvingen van verenigingen. "Veel mensen zullen zich ongetwij feld herkennen in de vertellingen, zeker mensen van de Hei, een buurt schap van Oostrum, want dat was een kleine gemeenschap", vertelt Janssen. Louis is de twaalfde en jongste telg uit het gezin van Grad Janssen. "Gezelligheid was altijd troef daar op 'de Hei'", zegt Janssen, "Er was een buitengewone hechte band met elkaar en men was altijd bereid om elkaar te helpen en als het nodig was ook bij te staan, zowel in goede maar zeker ook in moeilijke tijden.Ik ga nog steeds regelmatig naar mijn geboortedorp, om er te wandelen door de natuur. Nu kan ik intens genieten van de rust die daar nog heerst." ZWARTE BLADZIJDE Vooral hei hoofdstuk 'De Evacuatie' is indrukwekkend. Hierin beschrijft Janssen de verwik kelingen die hem en zijn broers en ook andere Oostrumse mannen, op transport naar Duitsland, zoal zijn overkomen. 'Het. zijn de zwarte bladzijden in dit boek welke aange ven met wat voor geweld door de vijand, maar ook met wat voor angst de mensen in Duitsland geleefd héb ben tijdens hun deportatie daar', aldus Janssen in het boek. Tijdens de evacuatie werd de trein tussen Breyel en Boisheim aange vallen door enkele Engelse vliegtui gen die de trein flink onder vuur namen. Louis raakte ernstig gewond aan zijn rechterbeen, maar werd door zijn broer Math gered. 'Altijd heb ik in mijn verdere leven beseft wat mijn broer toen gedaan heeft en dat dit een heldendaad is geweest, onder het spervuur van die schieten de vliegtuigen', schrijft Janssen, 'er zijn in Nederland voor heel wat mindere daden lintjes gegeven. Math had ook kunnen vluchten, maar wetende dat ik was achterge bleven in de wagon, is hij, toen hij al op de vlucht was, alsnog terugge keerd om samen met mijn broer Joep mij ter hulp te kunnen zijn en daar hebben zij zeker mijn leven mee gered.' Janssen werd in het ziekenhuis in Dülken geopereerd, maar werd vier weken later overgebracht naar een ziekenhuis in Viersen. "Tot op de dag van vandaag verwijdert mijn vrouw nog regelmatig splinters uit mijn lichaam die er zich met de beschieting ingeboord hebben", zegt Janssen. DE BEVRIJDING Na de bevrijding werd Louis naar Nederland gebracht door de heer Gielen uit Helden-Panningen. In Helden werd hij opgehaald door zijn broer Toon en zijn verloofde Truus Kessels. Met de fiets gingen ze terug naar Oostrum. Enige dagen na zijn thuiskomst keerden ook de beide andere vermist broers van Louis, Math en Joep, naar huis terug. "Een erg emotioneel moment. We lieten onze tranen de vrije loop en omhelsden elkaar innig", zegt Louis Janssen. De angst en frustraties van de oor log komen bij Janssen jaarlijks weer naar boven in de maanden oktober tot en met maart. "Ik heb een oor logstrauma aan die tijd overgehou den. De dwangarbeiders zijn uit de oorlog teruggekomen met niks. We hebben geen opvang gehad en zijn helemaal verwaarloosd. We hebben Louis Janssen: "Mocht de wereld er voor iedereen zo uitgezien heb ben als voor mij, dan zou deze wereld er naar mijn mening nu geheel anders uitzien. van de regering nooit één dubbeltje ontvangen." Louis Janssen vindt het belangrijk dat de jonge mensen van nu weten wat zich in die tijd heeft afgespeeld. "Zeker over wat er zich toen heeft afgespeeld in Venray en omgeving is weinig bekend. Ik heb getracht dat scherp te omschrijven. Maar als je ziet wat er nu overal gebeurt in de wereld, is er eigenlijk niets veran derd. De mensheid heeft niks geleerd van haar geschiedenis en dat is triest. Mocht de wereld er voor iedereen zo uitgezien hebben als voor mij, dan zou deze wereld er naar mijn mening nu geheel anders uitzien", meent Janssen. GENIETEN Ook de 'wederopbouw van Nederland', 'Mijn kennismaking met Truus', 'Het vertrek uit Oostrum', 'Een lange ziekbed perio de', 'De familiefeesten', 'De tijd in het bedrijfsleven' (Janssen werkte onder andere bij meubelfirma Canjels in Blerick, de PTT en de Nederlandse Spoorwegen, red.) en 'Terug naar Venray' komen aan de orde in het boek. "Het zijn mijn her inneringen die voor de één moeilijk te begrijpen zullen zijn maar waar een ander zich wellicht goed in zal herkennen. In mijn leven is nogal het een en ander voorgevallen, maar ik ben nu al 48 jaar getrouwd met Truus en samen genieten wij nog elke dag van het leven." Het boek telt ongeveer 140 blad zijden en is te koop bij Kapsalon Verhaag, zolang de voorraad strekt. CONTACTLENZEN OP MAAT, DUURZAAM EN GEZOND KURSTJENS VENRAY NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 1contacT^&sT-., De handtekeningenactie voor het behoud van het Venrayse St. Elisabeth ziekenhuis is een groot succes. De bevolking van Venray en de omliggende dorpen laat met zijn ondertekening van de oproep tot behoud zien dat het haar menens is, dat 'hun' ziekenhuis niet zo maar afgepakt kan wor den. Op woensdagmorgen had ini tiatiefnemer Theo Michiels al 11.000 handtekeningen binnen. "En ik moet nu nog de lijsten ophalen bij een paar grote bedrijven, er liggen nog volle klaar in de kerk dorpen en in Horst begint de actie volgende week", vertelt Michiels, eigenlijk zelf nog verbaasd over de respons op zijn oproep. Binnen een week is het aantal handtekeningen van 4000 naar 11.000 gesprongen. Duidelijker kan het toch niet wor den richting politiek en raad van bestuur van het ziekenhuis dat Venray 'Nee!' zegt tegen de voor genomen inkrimping van het Venrayse ziekenhuis. ACTIEPLATFORM Politiek Venray heeft dinsdag avond unaniem een krachtig besluit genomen en het college opgedragen er voor te zorgen 'dat de huidige hulpverlening in het Venrayse zie kenhuis gehandhaafd blijft' (zie ook elders op deze voorpagina). De vol gende stap, licht Theo Michiels toe, is het oprichten van een actieplat form, waarin alle groepen die voor behoud van het ziekenhuis vechten, verzameld zijn. "Dit actieplatform moet dan op korte termijn een grote manifestatie in Venray houden. Daar moeten toch zeker tienduizend mensen op af komen," vervolgt Michiels strijdlustig. Inmiddels zijn ook contacten gelegd met actiegroe pen in Oosterhout en Oldenzaal waar dezelfde problematiek speelt of speelde. En ook in de Tweede Kamer ligt inmiddels een motie klaar over kleine ziekenhuizen. De strijd is nog niet gestreden. Handtekeningenlijsten zijn nog steeds te krijgen en nog steeds hard nodig. Vervolg voorpagina Björn de Hoog lijdt aan 'ME' en dat is een chronische ver moeidheidsziekte waardoor de 6- jarige gewoon snel moe is. Hij zit op de speciale school voor basis onderwijs Focus. Sinds kort is hij uit de kleutergroep weg en mag, eindelijk, leren lezen en schrijven. En volgens zijn moeder, Miranda Vermeulen, bloeit hij nu helemaal op. Toch moet Björn van school af. De problemen begonnen toen Björn vorig jaar thuiskwam en ver telde dat hij ook graag wilde leren lezen en schrijven, net als de andere kinderen in de klas. Miranda Vermeulen probeerde dit aan te kaarten bij de lerares: "Maar elke keer als we daar waren liep de lera res de klas uit of had geen tijd." In eerste instantie mocht Björn dus niet een groep hoger meedraaien en daar waren de ouders het absoluut niet mee eens. Een gesprek met de direc tie haalde niets uit. Miranda: "We kregen valse beschuldigingen naar ons toegegooid en er werd zelfs een aanklacht ingediend." BEDREIGING In een brief van 29 februari wordt de ouders meegedeeld dat de vader de toegang tot de school en het schoolterrein ontzegd wordt en 'als vader zich nog eenmaal in drei gend/bedreigende taal uitlaat naar medewerkers van de school dan zal het bevoegd gezag overwegen tot schorsing of mogelijk verwijde ring' van zoon Björn. Op 1 maart 2000 wordt deze waarschuwing her haald. Volgens de ouders doet Björn het inmiddels goed op school en houden zij zich aan de afspraken, de moeder levert het kind af bij de deur en de vader vertoont zich alleen als moeder niet kan of ziek is. Toch doet het schoolbestuur op 3 april aangifte van bedreiging door de vader bij de politie. Op 11 april schrijft de politie echter dat er 'onvoldoende, onbruikbaar of niet overtuigend bewijs' is voor de beschuldigingen. De beide ouders ontkennen ook'stéllig: "We wórden uitgemaakt voor leugenaars." Miranda Vermeulen: "Ik heb het gesprek gevoerd op die dag met de school, Jos was thuis want die houdt zich rustig en als hij gaat. blijft hij in de auto zitten." VERWIJDERING Vorige week wenste directeur Spee van Focus niet op het verhaal van Björn in te gaan, woensdagmor gen reageerde Yvonne Raaijmakers, algemeen directeur SKPOV (Stichting Katholiek Primair Onderwijs Venray) op het conflict: "We zijn nog in gesprek met elkaar, 'Tijd dringt voor ziekenhuis' De Venrayse huisartsen zijn heel erg teleurgesteld over de voorgenomen besluiten van de Raad van Bestuur van de samen werkende Ziekenhuizen Noord- Limburg, met name wat betreft de eerste hulp, de weekend- en avonduren, en de bijna sluiting van de moeder- en kindzorg. Met betrekking tot de cardiologie kan voorzitter Schmeetz van de Venrayse Huisartsen Vereniging nog wel meegaan in de gedachten- gang van de Raad van Bestuur, vooral omdat in noodgevallen het ambulance personeel in de ambu lance al met de behandeling begint. Heet hangijzer in Venray is de slui ting in de weekenden en avonduren van de EHBO-post in het Venrayse ziekenhuis. De melding overal dat 'de huisartsen' dan maar een week- endpost in het ziekenhuis moeten gaan bezetten is voorbarig. In de nacht van donderdag op vrij dag is op de Rijksweg A73 een 20- jarige autobestuurder uit Tegelen met zijn auto in de sloot geraakt. De man verloor ter hoogte van Holthees, door nog onbekende oor zaak de macht over het stuur, raakte in een slip en kwam met zijn auto aan de andere kant van de sloot terecht. De bestuurder bleef onge deerd, zijn auto raakte total-los. Vanaf de Kempweg in Venray werd zondag een groene Volkswagen bestelauto ontvreemd. Op dit moment is niet bekend voor welk bedrag de 34-jarige eigenaar uit Merselo is gedupeerd. Schmeetz: "Zo ver zijn we nog niet, deze week hebben we nog overleg met- de gemeente, de zorgverzeke raar en de directie van het zieken huis. Het probleem is dat iedereen wel zegt dat de huisartsen in het zie kenhuis moeten gaan zitten, maar dat moet dan wél in overleg met de huisartsen." Het overleg donderdag middag over de nota Oversteek is niet het eindpunt, want met name over de eerste hulp zal nog verder gesproken moeten worden. "Over een invulling van de EHBO-post door huisartsen kunnen alleen de huisartsen zelf beslissen", aldus voorzitter Schmeetz. De hele ont wikkeling bij het ziekenhuis in Venray op het ogenblik zien de huisartsen met zorg aan: "Wanneer een tekort aan personeel gaat ont staan omdat mensen al ergens anders gaan solliciteren dan kun je een versnelde ontwikkeling krijgen. De tijd dringt voor het ziekenhuis." met de school, de ouders en de inspectie en daar kunnen en willen we geen uitsluitsel over geven. Dat we niet naar buiten willen treden heeft te maken met privacy. Het doet de hele kwestie volgens ons geen goed als we er nu wat over zeggen." Donderdag 20 april was de zaak in een stroomversnelling gekomen, 's Avonds hadden de ouders een gesprek, eerst met de directie daarna met Yvonne Raaijmakers. Onderwerp van gesprek: een brief van 14 april aan de ouders met daar in het voornemen van de SKPOV om 'over te gaan tot verwijdering van uw zoon Björn als leerling van de SBOschool Focus. De reden hier toe is-de onherstelbaar verstoorde relatie tussen ouders en school.' De brief sloeg in als een bom. Het gesprek was kort en emotioneel omdat Miranda Vermeulen uiter aard niet akkoord ging met het ver wijderen van haar kind van school. "Het doet veel pijn om zo te moeten doorvechten voor je kind. Hij is zo opgevrolijkt sinds hij in die andere groep zit en nu dit. Maar ik blijf doorvechten tot ik er bij neerval!" DOORVECHTEN De brief met de aankondiging van het wegsturen van school van Björn was op 20 april al verstuurd. De reden was, volgens de brief, weer, dat de ouders met zekere regelmaat dreigende taal gebruiken tegen op de school werkzame personen. De zaak van 3 april wordt als hefboom gebruikt, terwijl de politiepapieren bij de familie thuis liggen waarin staat dat de beschuldiging niet klopt. De ouders van Björn hebben inmiddels, tot hun eigen verbazing, van meer ouders over problemen op Focus gehoord. Die ouders durven echter niet naar buiten te komen uit angst dat ook hun kind van school wordt verwijderd. Voor de ouders van Björn is de hele zaak een aan slag op hun gezondheid: "Wij gaan er ook aan kapot, maar je vecht voor je kind. Ze zeggen zelf dat Björn goed vooruit is gegaan. Vanwege zijn ziekte kan hij gewoon niet naar een school buiten Venray, dat houdt hij niet vol. Ik vecht door vanwege zijn ziekte." Miranda en Jos willen zich aan de afspraken houden want het gaat ten slotte om het welzijn van hun kind. Alleen de school lijkt niet overtuigd van die goede wil. De ouders heb ben nu zes weken de tijd gekregen om schriftelijk bezwaar te maken tegen het besluit van de school. Dat de school acht weken lang gaat hel pen zoeken naar een nieuwe school, daar hebben ze niks aan. Björn moet blijven op Focus, want dat is zijn plekje, daar heeft hij zijn vriendjes. DE SFEER VAN TOEN IN EEN MATERIAAL VAN NU: WEATHERCRAFT Bij Rien ve n Mierlo Tuinen kunl u plaats nemen in een van de meest exclusieve series zitmeubelen voor tuin of serre. Alle modellen zijn met de hand gevlochten. Het resultaat is verbluffend. Zeer exclusief design voor buiten en binnen, comfortabel, absoluut weerbe- stendig, kleurvast en sfeervol. Tuinmeubelen zomer en winter buiten? Weathercraft, aluminium met vinyl is het antwoord. Bij Rien van Mierlo. VAN MIERLO Rien van Mierl° geeft uw tuin een eigen signatuur elropndseweo Ut 5 7 5 1 f-H Oeuroe Tel. 0 4 9 3 145'

Peel en Maas | 2000 | | pagina 5