"Tfen&elifée cUeudtea 'Braakballer pluizen' St.-Petrus'Bandenkerk En verder... Symbolen in de liturgie Ergens gelezen... PEEL EN MAAS donderdag 27 april 2000 - Pagina; ..Grote Kerk Deken: J, Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; pastoor: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1. tel. 582385; kapelaan W. v. Dijck. Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat 1, tel. 511385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma l/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag onder Paasoctaaf: 19.00 H. Mis jr. Joos Ariaens en overl. fam. Sariaens-Roijers; Fer v. Els (coll); Johan Schwachöfer (verj.); Jan en Maria V erhaegen-Meijer. Zondag: 2e Zondag van Pasen. 9.30 Latijnse Hoogmis voor overl. fam. Maessen-Theuws; Marie Jans-Beken- Derikx en uit dankbaarheid b.g.v. een 'gouden kloosterfeest. 11.00 Karei v. Vegchel; To Arts-Verkoeyen (vw neven en nichten. Maandag: St. Jozef. 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor overl. fam. De Vilder- Rutte. Dinsdag: H. Athanasius. 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor ouders Van Osch en zoon Sjef; ouders De Beer- Stensen (coll); Jan Kengen en overl. lam. (coll). 15.00 Feestelijke H. Mis bgv 40-jarig bestaan van onze VVB. Woensdag: HH. Filipus en Jacobus. 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis Johan Schwachöfer en overl. fam.; Leo Hellegers: Ben v. Daal: Joop Noyens- Kleemans. Donderdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis Grada Broers; jrd. Mieke Lunther- Keulemans. Vrijdag: 9.00 H. Mis Wiel Custers, ouders, schoonouders en overl. fam.; ouders Van Kessel en zonen Jan en Teng; Harry Swaghoven; Joop Noyens- K leemans. 19.00 Lourdesgrot Kloosterhof: feestelijk Rozenhoedje. Dienbeurten: za 19.00: Stef v. D., Tiet T., Jasper, Marloes, Ingo. Roberg; zo 9.30: Ties, Koen, Pascl; 11.00: Arjan, Daan, Paul, Koen M.. Stef B., Saskia. Lectoren: za. 19.00: W. Bistervels; zo 9.30: A. Noyens; 11.00: J. Truyen. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: P. Poelen. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: K. Hilgers. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en meditatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Liturgie Beloken Pasen (Quasimodo). 15.30 Huw. Chris Hendriks en Koen Loonen, Parkweg 5. 18.00 Geen Kinderwoorddienst; m.m.v. Crescendo; Jan Hendrix en fam. Hendrix-Maassen; jrg. Antoon Boveen; jrg. Teng Verschuuren; overl. ouders Hub en Tiny Gommans-Kusters en zoon Gijs. Zondag: Beloken Pasen (Quasimodo). 8.30 Antoon en Nel Luijpers-Philipsen. 10.30 Volkszang; Johannes en Helena v. Helden; jrg. overl. fam. Slits; overl. fam. Jan Arts-Jansen; overl. ouders Joh. Lensen-Jacobs en overl. kinderen en aangetrouwden; overl. ouders V.d. Laar- de Wit. Maandag: 18.30 Overl. fam. Peters- Arts. Dinsdag: 4e dinsdag Antonius Noveen. 18.30 Anthonius Aben en overl. fam.; fam. Springinlveld-Geurts en Konings. Woensdag: 18.30 Jac. v. Dijck; voor onze parochie Venray-Zuid. Donderdag: 18.30 Tonny Ewals; overl. ouders Madou-Claassen en kleinzoon Chretien. Vrijdag: 18.30 Fam. Thielen-Hendriks; overl. fam. Slits. Voorafgaande aan de Eucharistieviering zal er elke vrijdag om 17.30 uur aanbid ding in de kerk. In de maand mei zal er elke maandag- t/m 18.10 uur de Rozenkrans gebeden worden. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze - parochie Venray-Zuid; Johanna Munten-Winkelmolen; jrd. Jos Jacobs; Hendrik Kerkhof en fam. Vermeulen- Gellings; Truus Swinkels-Willems (buurt). Parochie Oostrum Zondag: 10.30 Hoogmis; jrd. Bert Daniels, Wim Daniels en overl. fam.; Piet Vermeulen; Martinus Reijnders en Henrica Verstegen; overl. ouders Muyres-Dupont; Jan de Hoog; H. Vorstermans. Dinsdag: 9.00 H. Mis: past. De Ceuster; fam. Vennekens-Verschuren en wederz. fam. Donderdag: 9.00 H. Mis; fam Vennekens-Verschuren en wederz. fam. Misdienaars: Marloes Derksen, Anne Basten, Elke Euwes, Danielle Engels. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Kinderkoor); voorstelling van de com municanten; overl. ouders Steeghs- Nelissen en dochter Ans; uit dankbaar heid verjaardag. Zondag: 2e Zondag van Pasen; Beloken Pasen. 10.00 Hoogmis (Herenkoor); st. Gerard Peters en Petronella Arts: Miel Janssen; zwd. Agnes Driessen-Timmermans. Woensdag: 9.00 H. Mis Sef Kunen (huw.dag). Vrijdag: le Vrijdag van de maand; toegewijd aan de verering H. Hart van Jesus. 9.00 H. Mis t.e.v. H. Hart en voor priesterroepingen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jan Rambags; overl. ouders Emonts-Geurts; jrd. Martin Hagens en Anna Hagens-Vullings; jrd. Frans Weijs en zoon Hay. Zondag: iO.OO Tijdens deze dienst zul len 12 kinderen hun Eerste H. Communie ontvangen. Misdienaars: za: Yvonne, Susan, Karin en Laura; zo: mededeling volgt persoon lijk. Pastoor Hoedemaeckers is bereikbaar onder tel. nr. 582385. Parochie Leunen 2e Zondag van Pasen. Zaterdag: 14.00 Hoogmis bgv 50-jarig huw. van Sjeng Vullings en Marie Vullings-v.d. Pasch; uit dankbaarheid (H). 19.00 Lsm. overl. fam. Versteegen- Moorrees; Nora David (vw Berkenstraat); Han Keijsers-Kusters; genezing van een zieke; Piet Emonts; Toon v. Cuijck, Jan v. Cuijck, echtgen. en overl. kinderen; Frans Rongen en overl. fam. Zondag: 10.00 Hgm. pastoor Jan Hafmans; jrd. overl. ouders Croijmans- Peeters en overl. kinderen; jrd. Teng Michels en Hanna Michels-Nabuurs en overl. fam.; gest. jrd. Helm Claessens en Carolina Claessens-Verschuuren. 14.30 Doopviering Maud v. Well. Maandag: Geen avondmis. Dinsdag: Geen avondmis. Woensdag: HH. Filippus en Jacobus, apostelen. 19.00 Lsm. tot bijz. int. en voor Mientje Claessens-Voermans; gest. jrd. Martinus Claessens, echtgen. en zonen Gerard en Teng. Donderdag: Geen-avondmis. Vrijdag: 18.00 Hgm. bgv 25-jarig huw. Sjef Leijssen en Wilma Leijssen- Op deze foto zien we in midden pater dr. W. Muyse, M.S.C. uit Merselo bij zijn 7 jarig priesterjubileum op november 1962. V.l.n.r.: pater dr. A. Vugi overste te Brummen, waart feesteling gehuisvest was; de 8 jarige broer Piet Muysers Merselo; de jubilaris zelf; hoogeerwaarde pater dr. G. Gier, provinciaal van Nederlandse M.S.C; pasto H.J.J. Vercoulen uit Merselo, geboorteplaats van de jubilaris, Pater Muysers was klasgeno van Eigenio Pacelli, de latei paus Pius XII Jan v.d. Putti Bouwmans. 19.00 Geen avondmis. Misdienaars: za 19.00: Karlijn Pouwels en Cindy Janssen; zo 10.00: Luuk Voermans en Benny Janssen; weekb.: Groep 3. Lectoren: za 19.00: Annie Reintjes; zo 10.00: Elly Theunis. Huwelijksafk.: Ralph Swinkels en Mieke v. Bree (3e roep). Gedoopt: Julia Loenen, Bershof 2. Rectoraat Heide Zondag: 2e Zondag van Pasen; Beloken Pasen. 9.30 Hoogmis uit dank baarheid b.g.v. het 50-jarig huw. van Math en Mien Muijsers-Gielens; jrd, Sjang Janssen en zoon Jan. Misd.: Joep. Martin, Willeke en Geert. Rectoraat Veulen 2e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Hgm. Johan Geurts en Wilhelmina Geurts-Ambrosius; 4e dag van de noveen t.e.v. St. Antonius. Vrijdag: le Vrijdag. 8.30 Woorddienst t.e.v. H. Hart t.b.i. Misdienaars: za: Danny, Lieke, Stefan en Daan. Lector: za: M. Geurts. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Volkszang); Hendricus Stiphout en Catharina Jeuken en Frans; jrd. ouders Nijssen-Billekens; overl. fam. Mulders-Maessen: Marie Hendriks-Fleurkens (kaartclub) en uit dankbaarheid; Grad Fleurkens; Chris Hellegers (verj.). Zondag: 10.00 Ouders Potten- Coopmans; Mien Claessens-Zanders (buurt); Wiel Philipsen (verj.); jrd. Lamberdina Lemens-Poels en echtgen. Maandag: 19.00 Lei Vergeldt (biljart club ouderen). Woensdag: 19.00 Jeu Arts. Donderdag: 19.00 Int. van de parochie en alle gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Linda en Anneke; zo 10.00: Rob, Gijs, Paul en Daan; ma 19.00: Maartje en Ilaisa; wo 19.00: Rian en Niels; do 19.00: Rinske en Mark. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Overl. van de fam. Eyssen-Vonckens; Josje Vola-Bartelet (buurt); jgt. Maria Arts-Emonts. Misd.: Lotte Jacobs en Meike v. Dall. Zondag: Beloken Pasen. 10.00 Overl. van de fam. V.d. Zanden-Meyer. Misd.: Louis Tielen. Dinsdag: 19.00 Rozenhoedje, kapel Haag. Woensdag: 19.00 Piet Janssen; jgt. Albert Michels en Leny Berens; Jan Broeren (van Janssen-Muysers). Vrijdag: 14.00 Trouwdienst John Rongen en Marion Hesseling. Kerk poetsen: mevr. Michel en Jacobs. Rectoraat Smakt Zondag: 2e Zondag van Pasen; Beloken Pasen. 10.00 Hgm. voor Anna Maria Kersten-Geurts; Arnold Reijnders; uit dankbaarheid: voor de kinderen en de kleinkinderen; fam. Jenneskens. Lectr.: Olga v.d. Meer. Dienb.: Koen v. Dijck. 12.30 Bedevaart Amsterdam. Woensdag: In de St. Jozef genadekapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis voor Nella Bastiaans-Deenen; Piet Poels; voor een jong gezin in moeilijkheden; mevr. Robbers. Donderdag: 10.00 H. Mis bgv 80e ver jaardag mevr. Emons. Mgr. Frans Wierts, bisschop van het bisdom Roermond, heeft de H. Jozefkerk een decreet doen toekomen. Hiermee is de kapel aangewezen waar de 'gelovigen de jubileumaflaat kun nen verkrijgen. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 30 april zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. G. Baerends uit Son voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kin deropvang en er wordt kinderneven- dienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitgeno digd een kopje koffie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema Onder Christus' leiderschap de nieuwe wereld in' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. E-mail: J.A.J.Bals@students.theo.uu.nl Diensten: Op zondag 30 april om 10.00 en 14.30 uur; Ds. J.H. v. Daalen, Nijkerk. 's-Morgens is er kinderoppas. Bijbelcontactavond: Op donderdag avond 27 april. Hel thema is: Verschijningen. Iedereen is "hartelijk welkom. Aanvang 20.00 uur. Zangavond: Op donderdag 4 mei repe teert het zangkoor. Aanvang 20.00 uur. Braakballen van uilen lenen zichl uitstek voor onderzoek n aar klei zoogdieren. Aan de hand van uitgepl zen schedels en kaakjes kan men bep len welke soorten kleine zoogdieren uilen gegeten hebben. Daarmee kan m nuttig onderzoek doen, zoals het ondt zoek naar de verspreiding en aantal): van kleine zoogdieren, naai' de veranó ringen hierin, of naar het onderscht tussen de soorten. Omdat we van de vi spreiding van kleine zoogdieren regionaal niveau vaak nog weinig wei is deze methode zeer geschikt. Henk Heijligers, bestuurslid bij Natuurhistorisch genootschap Limburg kring Venray, zal deze ava verzorgen. Op deze avond zullen gezamenlijk braakballen pluizen, handleiding wordt de nieuwe gi Braakballen pluizen van de KNN gebruikt. De doe-avond op donderdag 27 api is voor een ieder toegankelijk en begi om 20.00 uur in het gemeenschapslui van Oostrum aan de Watermolenstraal in Oostrum. Excursies Poeleninventarisatie Op zaterdag 22 april inventarisen we poelen in de omgeving van Venra Speciale aandacht voor amfibieën. Inventarisatie dag Op zaterdag 13 mei zullen we afha: kelijk van het weertype op zoek ga: naar reptielen, libellen, vogels, vlinde en/of amfibieën. Voor beide excursies dient men zi( op te geven bij het secretariaat. Berichten van onze kerkgemeenschap 2000-4 - hebben onze luchters een iets andere plaats gekregen. In over leg met een verlichtingsdeskundi- ge hopen we het hele gebouw weer goed verlicht te hebben. - beginnen we aan de restauratie van de toren: betonrot wordt aan gepakt, het voegwerk bijgewerkt, aardbevingsschade hersteld en ook zal dan het torenurenwerk in orde worden gemaakt. - Vieren we op 21 en 28 mei de Eerste H. Communie van heel wat kinderen van onze basisscho len. Volgende keer komen we erop terug. We wensen hun een goede voorbereiding op dit feest toe! - Zullen we iedere vrijdag in mei weer het Rozenhoedje bidden bij de Lourdesgrot aan het Kloosterhof (Alfridahof). We beginnen steeds om 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom! - Willen we ook "onze" diaken, "kapelaan" van Dijck, begeleiden op de weg naar zijn priesterwijding door ons gebed en onze sympathie. De priesterwijding is dit jaar op 17 juni, 10.30 uur te Roermond in de kathedraal. - Hebt u natuurlijk ook 10 juni 11.00 uur in uw agenda genoteerd: dan worden onze altaren gewijd door de hulpbisschop, Mgr. dr. E. de Jong. Ook de Annaparochie in Breda zal vertegenwoordigd zijn. - Hebben we allen bewondering voor onze dames en heren die een poetsbedrijf vooraf gingen én assi steerden bij het schoonmaken van onze kerk. Het is een reuze karwei geweest en we zeggen dan ook van ganser harte; dank, duizendmaal dank! Het Pastorale Team van St.-Petrus'Banden Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740 Kapelaan: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385 Kapelaan: W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790 Pastoor: J. Berkemeijer (ass), Whistlerstraat 1, tel. 511385 Ik hoop maar dat het waar is "Mijn oma is gestoiyen, ze was al heel erg oud. Zij hebben haar begraven En het lijkt me erg koud Om daar te moeten liggen Onder zo'n grote steen. Mijn oma is gestorven, Nou ben ik echt alleen. Ik kon fijn met haar praten Ze had zoveel geduld. Ze gaf, zoals zo vaak gebeurt, Mij niet altijd de schuld. Maar nou is ze begraven, En heb ik niemand meer. Ik hoop maar dat het waar is: Dat van Onze Lieve Heer. Onze Lieve Heer Eenvoudige woorden van Frans Hoppenbrouwers, waar menig kleinkind zich in herkent, zoals ik op een gespreksgroep bemerkte. "Ik hoop maar dat het waar is: dat van Onze Lieve Heer." Wat van Onze Lieve Heer'? "Dat Onze Lieve Heer haar opneemt in Zijn paradijs", zei de een. "Dat ik haar terug zie", zei de ander. "Dat de dood niet het einde is", zei een derde. Gods paradijs En reïncarnatie? Een van de moeilijkheden daarbij is dat wan neer oma al lang dood en weg is en jij ér aan komt, ze alweer gevlogen kan zijn, misschien wel naar China. Ik zeg het wat badine rend, maar er zit wat in. Reïncarnatiegeloof, althans zoals het in onze tijd hier gezien wordt, is erg individualistisch: ik keer terug en ik moet het in het volgen de leven beter doen. De gemeen schapsbanden tellen niet mee. Dit is nu juist één van de redenen voor christenen om te geloven in Gods paradijs: de liefde met de anderen blijft door de dood heen. Wie bemint, zegt: "Jij gaat niet dood." Wie haat zegt: "Val dood."Je door Jezus bemind weten, is horen: "Jij mag niet dood." Geloven in God is dan ook er op vertrouwen dat God je door alle vormen van dood heen haalt. Pasen is vieren dat liefde blijft door de dood heen. Waarom hoopt het kleinkind op leven voor oma? Omdat hij van haar houdt. Laten wij daar dan mee beginnen. Dirk Braakman Pastor St. Laurentiusparochie Oudorp/Sint Pancras Kruisbeeld Bij gelegenheid van zijn kroning tot keizer door paus Leo 111 in het jaar 800, gaf Karei de Grote de paus een kruis bezet met edelstenen. Zijn verzoek: draag dit mee in de proces sie. Het is het eerste getuigenis over een zogenaamd 'processiekruis', dat in een latere periode een vaste plaats heeft gekregen op of bij het altaar. In de eerste eeuwen van de kerk komt het kruisbeeld niet voor. De eerste kruisen dateren - voorzover bekend - uit de 4de en 5de eeuw; niet als cultusvoorwerp, maar als versiering. De verheerlijkte en lijdende Christus Doorgaans ontbreekt hierop het 'corpus', het lichaam van de lijdende Heer. Vanaf het einde van de 10de eeuw zijn veel kruisbeelden bewaard gebleven. Op deze kruis beelden wordt de Christus als de verheerlijkte Heer afgebeeld: met een koningsmantel en een kroon, maar zonder spijkers. Vanaf de 12de en 13de eeuw gaat de lijdensmystiek een belangrijke rol spelen in de gelovige beleving. De kruisbeelden worden dan heel realistisch. Ze geven uitdrukking aan het lijden en ellende van de gekruisigde Heer. En in deze vorm verschijnen dan de kruisen in de kerkgebouwen. Dit kruis werd vroe ger vanaf de eerste Passiezondag met een doek bedekt. In de liturgie Dit gebruik komt van het in de lij- denstijd onttrekken van het altaar aan de blik van de gelovigen door een gordijn. Het hongerdoek zoals wij dat nu kennen, heeft dezelfde oorsprong. In de liturgie wordt het kruisbeeld met een hoofd- of lichaamsbuiging en bewieroking geëerd. In de litur gie van Goede Vrijdag neemt de kruisverering een belangrijke plaats in: met een kniebuiging en het kus sen van het kruis. In die gebaren belijden wij dat Christus door de dood heen tot leven is gekomen en dat het kruis het symbool is van ver lossing. Ton Peters o.f.m. Onze diepste angst Is niet dat we onmachtig zouden zijn. Onze diepste angst betreft juist Onze niet te meten kracht. Niet de duisternis, maar het licht in ons Is wat we het meeste vrezen. We vragen onszelf af: "Wie ben ik wel om mezelf briljant, schitterend, begaafd, geweldig te achten?" Maar waarom zou je dat niet zijn? Je bent een kind van God! Je dient de wereld niet Door jezelf klein te houden. Er wordt geen licht verspreid Als de mensen om je heen Hun zekerheid ontlenen aan jouw kleinheid. We zijn bestemd om te stralen, Zoals kinderen dat doen. We zijn geboren om de glorie Gods Die in ons is Te openbaren. Die glorie is niet slechts in enkelen, Maar in ieder mens aanwezig. En als we ons licht laten schijnen, Schept dat voor de ander De mogelijkheid hetzelfde te doen. Als we van onze diepste angst Bevrijd zijn, Zal alleen al onze nabijheid Anderen bevrijden. Nelson Mandela Bereikbaarheid geestelijkheid Grote Kerk in dringende gevallen In zeer dringende gevallen, wan neer geen geestelijke direct bereik baar is, kunt u gebruik maken van een oproepsysteem: u kunt deken Coenen bereiken door de receptie van het ziekenhuis te bellen (522222). Vanuit de receptie wordt dan via een oproepsysteem een der geestelijken benaderd. Gedoopt Stan Ruhe; Merel Flinsenberg; Millanie Reynders; Vera Hermsen; Melanie Kisters; Ilse van Crooij; Thijs Kurstjens; Sophie Meirmans; Rik Schols. Groei op En word groot Met lachen en huilen. De vogels zullen voor je fluiten. De bloemen voor je bloeien. Het leven is de moeite waard. God zegene en beware je In de veilige geborgenheid Van je lieve ouders. Gingen ons door de DOOD voor naar het eeuwig Vaderhuis: Annie Einonts-van Hulst, 80 jaar; Thei Voermans, 84 jaar; Martien Tacken, 73 jaar; Netje Cox-van Hoof, 69 jaar; Riek Baartman-Moviat, 83 jaar; Cor Meeusen, 66 jaar; Frans Laurensse, 83 jaar; Door Broers-Linders, 81 jaar DE TIJD De tijd, kon je die maar sturen, Stilzetten als het leven je toelacht, Je gelukkig bent, Je plezier in het leven hebt, Alles goed gaat, zoals je het wenst. Kon je de tijd maar sneller laten gaan, Als je verdrietig bent, Het leven je tegen zit, Je ongelukkig bent, En er niets gaat, zoals jij dat wilt. De tijd, kon je hem maar sturen.... Maar gelukkig kan dat niet. Je moet alles meemaken in het leven. Pijn, verdriet, liefde, geluk. En daar is tijd voor nodig. Of de tijd nu langzaam of snel gaat. Tijd is heel belangrijk! Neem daarom de tijd voor alles wat je doet. Laat geen tijd verloren gaan Door onbelangrijke dingen. Zeg het als je van iemand houdt En stel het niet uit, Want dan kan het wel eens te laat zijn. Gebruik de tijd die je gegeven is, Hij is nuttig, want hij is zo kost baar. Vergeet dat nooit! COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDACTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9, 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN, EIND STRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN

Peel en Maas | 2000 | | pagina 20